Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Batman Gyöngyszem

A Gyöngyszem című kötet az új 52-es Batman és Robin további számait tartalmazza. Érdekes megoldás lett, hogy a 0. szám itt kapott helyett. Talán azért, mert az előző történetszál, elég hosszú 8 részes lett.

A 0. szám: Egy nap, mely soha nem jön el. Damien háttértörténete.

 

Az ifjú Wayne itt még Taliával él. A kiképzésébe nyerünk bepillantást, mely jó durva. Nincs rá konkrét utalás, de az új 52 újítása miatt biztosra vehető, hogy Damien fejlődés gyorsításon esett át. (Ugyebár itt, az új 52-ben Batman teljes pályafutását 5 évbe sűrítették.) Damien karddal vagdalkozik, géppisztollyal gyilkol. Csonkítós jelenet is szép számmal van. Jó durva nevelést kapott. Damien meg akarja tudni ki az apja, de csak akkor tudhatja meg, ha legyőzi az anyját.

Kemény sztori. Ismétlésnek jó volt, hogy tudjuk ki is Damien Wayne. Négyes.

9. szám. Ez a Baglyok éjszakája crossever része. Robin az egyik Karommal száll szembe, akit a Baglyok Bírósága egy tábornok kiiktatására küldött el. Burrows őse ugyanis

 

keresztbe tett annak idején a Bíróságnak. Ez a Karom jó kemény, már több száz éve él. Robin is csak úgy tudta kiiktatni, hogy lefejezi.

Érdekes kiegészítő volt, de nem nagy szám. Négyes.

10-12. számok. Ez a Terminus történetszál. Peter Tomasi megint új ellenfelet mutat be. Terminust, aki mindenáron bosszút akar állni Batmanen és Gotham-en.

 

A figuráról nem derül ki semmi, így a rejtélyesség belengi ezt a történetet. Viszont önmagában nem nagy kunszt ez az ellenség. Terminus a semmiből, titokban egy egész hadsereget hozott létre. Csapatai elkezdik a várost járni és sorban megbélyegzik brutálisan az ártatlan embereket a denevér jelével. Ezzel hatalmas káosz keletkezik a városban. Eközben Damien úgy dönt, kihívja a korábbi Robinokat, Timet, Jasont és Dicket, hogy kiderítse ki a legjobb Robin. Ebből egy felesleges kakasoskodás keletkezett. Nem sok értelmét láttam, hogy Damien miért csinálja ezt. Éjszárny rávilágít arra, hogy felesleges, hisz már ő viseli a Robin jelmezt. Terminust és csapatát nagy nehezen megállítják. Terminusban az legalább egyedi, hogy haldoklik, és nincs sok ideje hátra, így veszteni valója sincs. Valami történt vele, ami miatt fokozatosan szétbomlik, szétmállik a teste. Batman azt a rakétát is nehezen tudja megállítani, majdnem fel kell áldoznia magát. Azokban a jelenetekben látszik, hogy Robin nagyon aggódik apjáért.

Nagyon jó lett, de azért nem annyira kitűnő. Legalább érdekes volt látni, hogy Batman fényes nappal is tevékeny és aktív, ha nagyon kell. Négy és fél mindhárom füzet.

13-14. számok. Ezek afféle előzmények a Halál a családra sztorihoz.

 

Joker visszatért. Damien már nézi nagyban a bohóc anyagait, készülve az összecsapásra. A napfogyatkozás közepette felbukkan a Szaturnusz klub, mely fanatikus híveit rászabadítja a városra. A fanatikusok elszánt kannibál támadásokba kezdenek. Batman a temetőben nyomoz, Damien pedig igyekszik ártatlanokat menteni a városban. Mikor Robin bajba kerül, Bruce nagyon aggódik érte, ez elég jól van ábrázolva. Damien nem hazudtolja meg magát és képességeit latba vetve kimenti az ártatlanokat, de a végén Batman segítségére szorul.

Ezek is egész jók voltak. Hátborzongató részek, egyben az apa rettegése a fia elvesztése miatt szintén remek ábrázolást kapott.

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 23. - 17:21, Darth Revan9 írta:

A Wonder Woman premierje is halasztva lesz? Erről még nem hallottam.

Pár napja a Warner úgy közölte a dolgot, hogy nem áll szándékukban halasztani a filmet. Ma pedig kiderült, hogy kb. 2 hónapot eltolják.

 

A WW84 új dátuma: augusztus 14.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Pár napja a Warner úgy közölte a dolgot, hogy nem áll szándékukban halasztani a filmet. Ma pedig kiderült, hogy kb. 2 hónapot eltolják.

 

A WW84 új dátuma: augusztus 14.

És nem is csúszott olyan sokat. Reméljük, hogy nyárra tényleg elmúlik ez a nyavalyás válság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman 38. szám

 

Én vagyok a halálvágy, 3. rész

Folytatódik a történet. Kapunk múltbéli utalást Macskanőről és Batmanről. Az események java így is a jelenben, Santa Prisca szigetén játszódnak.

Batman, Macskanő és Hasbeszélő a csatornában együtt bóklásznak. Még mindig sejtelmem sincs, hogy Vesker minek kell ide. Főleg nem értem, hogy mit ért az alatt Batman, hogy nélküle mind ott vesznek. Selina úgy véli így is úgy is halálra van ítélve. Azért megnéztem volna, hogy gyilkolt le 237 terroristát. Az külön érdekes, hogy terrorista gyilkolás miatt halálra ítélnek valakik. Brozntigris bejuttatja terv szerint Mariot és Nettit. Macskanő viszont belép a képbe és Bane előtt leleplezi a tervet. Eleinte még arra gondoltam, hogy talán ez is Bruce tervének része, de ahogy Selina megölte Mariot és Nettit, már kételkedtem ebben.

Fordulatos és izgalmas volt. A füzet vége nagy csattanó. Ötös.

Én vagyok a halálvágy, 4. rész

Érdekes megközelítést kaptunk. Batman gyakorlatilag

keresztül verekedik Bane őrségén. A teljes füzet erről szól. Most viszont egy levelet olvashatunk Bruce-tól. Ebben Batman érzelmeibe és gondolataiba pillantunk bele. Szerinte a szülei nevetnének azon, hogy a fiuk ilyen jelmezt húz fel. Tom King itt ráfekszik arra, ami a Batman képregényeit jellemzi. A Sötét Lovag egy beteg ember, aki nem tudta feldolgozni a múlt traumáit. És e miatt Bruce és Selina nagyon hasonlóak. Mindketten a lelki sérüléseik miatt állatjelmezt húztak. Egy kicsit erről a Batman visszatér jutott eszembe, ahol Bruce azt magyarázza Selinának, hogy ők egyformák. A füzet végén Batman eljut Bane-hez. Hasbeszélő most teljesen kimaradt. Vajon ő az adu ász?

Ez most egy akciódús és érzelmileg is kemény rész volt. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyjából egy szint a kettő. A Birds of Prey talán annyiból "jobb", hogy nem is akarja komolyan venni magát. 

 

Szomorú, hogy a DC világában rejlő lehetőségek ellenére ilyen filmeket adnak ki (tisztelet a kivételeknek)... legalább az Arkham-játékok videóit megnézhették volna, hogy miként is kéne kinéznie/viselkednie egy-egy karakternek. Bírom McGregort, de ez a Black Mask egy vicc volt. Victor Zsasz meg még annak is rossz. Ahogy a Suicide Squadban, úgy most is Harley Quinn volt a film fénypontja, ami inkább köszönhető Margot Robbie-nak, mint bármi másnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ragadozó Madarak nekem se jött be annyira. Pedig nekem az Öngyilkos Osztaggal sem volt gondom. De ez a Ragadozó Madarak egy limonádé lett. Csak Harley Quinn és Fekete Maszk voltak jók benne. A többi karakterre ráfért volna még valami gyúrás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Variálások történtek 3 jövőbeli DC filmnél:

 

- A The Batman 2021. nyara helyett 2021. október 1 -jén érkezik.

- A The Flash 2022. július 4 -e helyett előrébb hozták 2022. június 3 -ára.

- A Shazam 2. 2022. április 1 -jéről eltolták 2022. november 4 -ére.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Variálások történtek 3 jövőbeli DC filmnél:

 

- A The Batman 2021. nyara helyett 2021. október 1 -jén érkezik.

- A The Flash 2022. július 4 -e helyett előrébb hozták 2022. június 3 -ára.

- A Shazam 2. 2022. április 1 -jéről eltolták 2022. november 4 -ére.

Sajnos várható volt, hogy toldódik a Batman.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sosem voltam egy nagy DC-rajongó, de amikor tavaly nyáron a Kingpin elkezdte az Újjászületés-korszakot a Batman füzetekben, akkor úgy döntöttem, teszek egy próbát vele. Hát úgy néz ki igen rosszkor tettem, mert a gazdasági válság miatt a Batman füzetet az ehavi szám után beszünteti a Kingpin. Pedig egészen tetszett ez a sorozat, biztos vettem volna még egy darabig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Sosem voltam egy nagy DC-rajongó, de amikor tavaly nyáron a Kingpin elkezdte az Újjászületés-korszakot a Batman füzetekben, akkor úgy döntöttem, teszek egy próbát vele. Hát úgy néz ki igen rosszkor tettem, mert a gazdasági válság miatt a Batman füzetet az ehavi szám után beszünteti a Kingpin. Pedig egészen tetszett ez a sorozat, biztos vettem volna még egy darabig.

Nekem is tetszett ez a vonal. Kár hogy Harza Tomi nem akarja folytatni a kötetekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Whill írta:

Sosem voltam egy nagy DC-rajongó, de amikor tavaly nyáron a Kingpin elkezdte az Újjászületés-korszakot a Batman füzetekben, akkor úgy döntöttem, teszek egy próbát vele. Hát úgy néz ki igen rosszkor tettem, mert a gazdasági válság miatt a Batman füzetet az ehavi szám után beszünteti a Kingpin. Pedig egészen tetszett ez a sorozat, biztos vettem volna még egy darabig.

 

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nekem is tetszett ez a vonal. Kár hogy Harza Tomi nem akarja folytatni a kötetekben.

Ez a válságtól független tényező. Az Eaglemoss egyszerűen annyi Batman képregényt tolt a piacra, hogy Tomi kiadványa már nem fért el mellette. Iszonyatosan visszaesett az eladás. Úgy tűnik a vásárlók többsége sajnos az Eaglemoss gyűjteményre tette le a voksát. Állítólag már a Halál családra sztoriszál is gyengélkedett a túl sok Batman miatt. Sajnálom, mert az Újjászületés nekem is nagyon tetszett. Az Eaglemoss kiadványok meg előbb-utóbb kifutnak és akkor nem lesz egyáltalán Batman. Bár Tomit kérdezve nekem azt mondta: elméletben hosszú évek múlva az Eaglemoss DC kiadványok kifutása után és megfelelő kereslet mellett akár újra lehet füzetes Batman is. Sajnos ez sem biztos, majd a jövőben kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon örülök a Snyder-cut-nak! Igaz annak idején eléggé felsz*pó voltam a filmmel kapcsolatban, de amikor leülepedett, majd párszor újranéztem, annál több hibáját láttam. A Snyder-féle storyboard-ok alapján egy merőben más filmet fogunk majd látni. Csak remélem Steppenwolf-ot is átdizájnolják, úgy ahogy a BvS-ben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman 39. szám

 

 

 

Én vagyok a halálvágy, 5. rész

Az előző füzet végén szépen otthagyta az író Batmant a bajban.

 

Úgy tűnik Macskanő árulása mégiscsak a terv része volt. De mesteri kivitelezést kapott, mert elhittem, hogy valódi árulás történt. Mario, Netti és Bronztigris is élnek. A Sötét Lovag igyekszik elterelni Bane figyelmét, míg Selina beviszi a csapást. Szép volt. Vesker szerepe is csak most válik világossá. Azért kellett, hogy hatástalanítani tudják Lélekkalózt. Bane baromira pipa lett, mikor felébredt. Mindenki enyhítést kap.

Bruce egy zseniális tervet talált ki. A sztori pedig fordulatos és drámai lett. Tom King kiválóan ír. Ötös.

Háztetők, 1. rész

Egy kis levezető sztori, mely Bruce-ra és Selinára fókuszál.

 

Talán mégsem Macskanő követte el azt a 237 gyilkosságot. Bár azt mondjuk nem értem, hogy miért akarnak kivégezni valakit, aki 237 terroristát megöl. Az éjszaka folyamán Batmannek le kéne vinnie Selinát a Blackgate-be. Selina viszont még akar egy szabad éjszakát. Először együtt püfölik Batman ellenfeleit, majd jön egy szenvedélyes szeretkezés.

Viszonylag jó, de nem kitűnő. Négyes.

Háztetők, 2. rész

Sokkal több dolog történik.

 

A 237 gyilkosságot valójában Holly Robinson követte el, aki Selina barátja és együtt nőttek fel abban az árvaházban, melyet felrobbantottak. Selina csak magára vállalta a másik lány tetteit. Batman Macskanő nyomában van, de eljut Hollyhoz. Akiről hamar kiderül, hogy kiváló harcászati képzésben részesült, egy jól irányzott vágással súlyos sebet ejt Bruce-on. A Sötét Lovag most Macskanő segítségére szorul, aki hazaviszi őt. Ekkor derül ki minden. Selina végül távozik. Bruce-ban pedig marad a fájdalmas űr.

Ez már jobban tetszett. Bruce és Selina intim jelenete elég meghitt. A rajzok pedig nagyon kihívóak. Ötös.

Összegezve az Én vagyok a halálvágy, valamint a Háztetők című történetek is tetszettek. Nagy kár, hogy magyarul nem megy tovább az Újjászületés korszaka. Legalábbis a közeljövőben biztos nem. Pedig most nagyon jó történetek jöttek volna.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.