Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nekem is volt annyit játszottam vele az óvodában, hogy egyszercsak lejött az egyik kereke, nagyon sírtam érte, aztán kaptam egy másikat, de az már nem volt az igazi gyengébb minőség volt, nem is gurult olyan jól és a tetején is el volt nyomva a Batman jel... ez utóbbi elvileg valahol még megvan nekem is a többi matchbox meg Bburago között :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az enyém megúszta annyival hogy az egyik hátul levő "szárny" tetejének letört a végéről egy kis darab. Előtte kicsit el volt görbülve és ki akartam egyenesíteni.

Amúgy érdekes hogy az alján középen van egy kör minta amiben egy "M" van. A visszatéres eresztésben meg pont az aljának a közepéből bújik elő az a henger ami megemeli a verdát hogy azt megfordítva Batmanus megsütögethesse az ördögszerkós tűzfújkálós hapit. Jó kis egybeesés. Mintha az a kör a henger helye lenne. Annak a jelenetnek az első nézése közben be is ugrott az a kör.

 

 

Imádom azt a jelenetet. :cool: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nekem valahogy a Mad Max jutott eszembe.

Nekem is.

14 órával ezelőtt, Rog írta:

Nálam dettó. Az íróasztalom egyik fiókjában van is egy játék változata amit ha jól rémlik valamikor '90-'92 között vettem.

Hehe, nekem is van egy ilyen batmobilom a fiókomban. :) 

18 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem rossz, de nálam még mindig a 89-es az etalon :) 

Nálam a tumbler a Batman: Beginsből, aztán a '89-es batmobile, aztán a '66-os tévésorozat batmobile-ja. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nálam a tumbler a Batman: Beginsből, aztán a '89-es batmobile, aztán a '66-os tévésorozat batmobile-ja. :) 

 

Nálam a tank a második. A harmadik a '92-'95 között gyártott rajzfilmsorié, a negyedik a Batman v Superman, az ötödik meg a Mindörökké Batman muvié.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 21. - 10:25, Iqvi írta:

Ruby Rose kilépett a Batwoman sorozatból az első évad után.

Közben kiderült az is, hogy a karakterének is annyi. Azaz, a 2. évadban már nem Kate Kane lesz Batwoman. Őszintén szólva szívből örülök neki. Tisztább ez így. Nem feltétlen azért, mert bajom lett volna vele (bár az Alice-t játszó csajszi mérföldekkel jobb színész), de rühellem, amikor egy totál más színészről/színésznőről kell elhinnem, hogy ugyanaz a karakter (hacsak nem más korú formátumot jelenít meg, lásd: Han Solo, Indiana Jones fiatalkori változatai). Az mondjuk nem tudom, mennyire fontos, hogy az LGBTQ vonalat erőltetik (révén az új karakter is meleg lesz), mert az 1. évadhoz se adott hozzá sok pluszt. Mondjuk, nekem nincs bajom azzal, hogy adott karakter leszbikus, fekete, ázsiai, stb. (minhárom volt az 1. évadban), amíg nem erőltetetten és értelmetlenül nyomják az arcomba. Ha az Arrowverse sorozatait nézzük, most, hogy véget ért az Arrow, szerintem jelenleg még így is ez a legnézhetőbb szegmense az univerzumnak, így remélem, nem barmolják szét... a The Flash, Legends of Tomorrow és Supergirl bohóckodás helyenként már-már kínos. Egyedül azért nézem ezeket, hogy az egész univerzum kapcsán képben legyek. Bár pl. a Black Lightningot nem kezdtem el.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na az Arrowverse a Batwoman főszereplő után egy újabb taggal csökken, ezesetben a The Flash c. sorozatról van szó. Nem a címszereplőt küldik el, hanem egy már, a 4. évada itt lévő színészt, Hartley Sawyert, aki ugye Elongated Mant, másnéven Ralph Dibnyt alakította! A színész kénytelen volt távozni, már nem fog szerepelni a 7. évadban!!! A The Hollywood Reporter szerint Hartley szexuális erőszakról, homofóbiáról és rasszizmusról viccelődött(!) tweetek formájában, melyeket már törölt utólag... de mint azt James Gunn esetében is láttuk korábban, az elmúlt hetekben a felszínre kerültek.

 

Mi lesz itt még? :(

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Flash-nek már van 7. évada is? Azt hiszem, hogy az Íjász is megélt 7-et. Hogy hogy ezek tovább mentek, a Gotham-et, meg lelőttek 5 évad után, holott szerintem sokkal jobb. Amit láttam az Íjászból, a Supergirlből, meg a Flash-ből, engem nem győzött meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Flash-nek már van 7. évada is? Azt hiszem, hogy az Íjász is megélt 7-et. Hogy hogy ezek tovább mentek, a Gotham-et, meg lelőttek 5 évad után, holott szerintem sokkal jobb. Amit láttam az Íjászból, a Supergirlből, meg a Flash-ből, engem nem győzött meg.

A The Flash-nek most ment le a 6. évada, ősszel jön a 7. Az Arrow pedig összesen 8 évadot élt meg.

A több évad nem feltétlenül jelenti azt, hogy minőségibb az adott sorozat. A The CW (ahol az Arrowverse sorozatai futnak) pl. sokkal kisebb csatorna egy Foxnál, így ami ez utóbbinál már rossz nézettségnek számít, azzal előbbi még vígan elvan. A Supergirl pl. a nagyobb CBS-sen kezdett, ahol aztán elkaszálták az 1. évad után, az átlag 7-8 milliós nézettségével, de aztán a sorozatot "megmentették", és átkerült a The CW-re, ahol 1-2 millás nézettséggel is lazán megfelel (sőt, az 5. évad már átlagban 1 millió alatt teljesített).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Darth Sky írta:

A The Flash-nek most ment le a 6. évada, ősszel jön a 7. Az Arrow pedig összesen 8 évadot élt meg.

Januárban jön. :)

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Flash-nek már van 7. évada is? Azt hiszem, hogy az Íjász is megélt 7-et. Hogy hogy ezek tovább mentek, a Gotham-et, meg lelőttek 5 évad után, holott szerintem sokkal jobb. Amit láttam az Íjászból, a Supergirlből, meg a Flash-ből, engem nem győzött meg.

A lényeg egyszerű: a nézettségük nem meggyőző - kezdetnek voltak 3-4 milliós nézettségük is, mára már jó, ha a Flash/Supnat kettős 1 millió felett teljesít. De a CW sorozatai abból gazdálkodnak, hogy külföldön jól szerepelnek. Pech, hogy nálunk az Íjász illetve a Villám már jó ideje nem lett folytatva. Igaz, a Gotham utolsó évadáról sincs hír... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A The Flash-nek most ment le a 6. évada, ősszel jön a 7. Az Arrow pedig összesen 8 évadot élt meg.

A több évad nem feltétlenül jelenti azt, hogy minőségibb az adott sorozat. A The CW (ahol az Arrowverse sorozatai futnak) pl. sokkal kisebb csatorna egy Foxnál, így ami ez utóbbinál már rossz nézettségnek számít, azzal előbbi még vígan elvan. A Supergirl pl. a nagyobb CBS-sen kezdett, ahol aztán elkaszálták az 1. évad után, az átlag 7-8 milliós nézettségével, de aztán a sorozatot "megmentették", és átkerült a The CW-re, ahol 1-2 millás nézettséggel is lazán megfelel (sőt, az 5. évad már átlagban 1 millió alatt teljesített).

 

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Januárban jön. :)

A lényeg egyszerű: a nézettségük nem meggyőző - kezdetnek voltak 3-4 milliós nézettségük is, mára már jó, ha a Flash/Supnat kettős 1 millió felett teljesít. De a CW sorozatai abból gazdálkodnak, hogy külföldön jól szerepelnek. Pech, hogy nálunk az Íjász illetve a Villám már jó ideje nem lett folytatva. Igaz, a Gotham utolsó évadáról sincs hír... :(

Akkor a Gotham jobban járt volna, ha nem a Fox vetíti Amerikában, hanem a CW. Akkor talán még mindig menne.

A magyar Gotham vetítéssel nem tudom mi a helyzet. Az első négy évaddal piszok gyorsak voltak. Szerintem azért nincs még 5. évad szinkronosan, mert valami jogi akadály merült fel. Egyébként az utóbbi időben a TV2-őn és a Prime-on is voltak ismétlések. Most épp a Prime újrázta a harmadik évadot és elkezdték a negyedik évad ismétlését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

 

Akkor a Gotham jobban járt volna, ha nem a Fox vetíti Amerikában, hanem a CW. Akkor talán még mindig menne.

De akkor lehet nem is lett volna olyan minőségi, a Foxnak jóval több pénze volt mindenre, színészek, díszlet stb.

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A magyar Gotham vetítéssel nem tudom mi a helyzet. Az első négy évaddal piszok gyorsak voltak. Szerintem azért nincs még 5. évad szinkronosan, mert valami jogi akadály merült fel. 

Ki tudja, lehet csak valami hülye vezetői döntés, én a magyar TV-ket egyáltalán nem is értem, képesek szinkronizálni olyan eszeveszett, fejetlen hülyeséget, mint A holnap legendái, ilyet meg, mint az Arrow vagy a Flash abbahagynak. A holnap legendáit is elnézegetem nem is arról van szó, de ha választani kellene akkor már inkább a másik 2 közül valamelyik, vagy lehet a Legendáknak olcsóbbak a jogai? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neil Gaiman: Sandman

Az Álmok Fejedelme-gyűjtemény, 1. kötet (1-20. szám)

Gaimantől korábban csak egy Spawn füzetet olvastam, Angela első feltűnését. Most év elején döntöttem úgy, hogy könyvtárból kikölcsönzöm a Fumax nagy Sandman gyűjteményének első kötetét, mely a kultikus sorozat 1-20. számait tartalmazza. Gaimant többször is ajánlották nekem korábban. A füzetek változatosak voltak. A többség szerencsére elnyerte a tetszésemet, több is volt köztük, amit a zseniális jelzővel is fel tudok ruházni. Több füzet is bekerült a kedvenceim közé, illetve olyan sztorikkal is volt dolgom, melyekről el tudom mondani, hogy az eddigi életemben olvasott legjobb képregények közé be tudom tenni őket. Viszont már itt kiemelném, hogy volt egy füzet, ami viszont abszolút nem tetszett és a legrosszabbak között tartom számon, azok közül, melyeket olvastam. Szerencsére az első húsz számból csak egy volt ilyen.

A képregények olvasása folyamán azt éreztem, hogy Neil Gaiman prózája és történetszövése zseniális. Viszont a rajzokkal nem voltam mindig megelégedve. Sokszor nehezen tudtam kibogarászni, hogy épp mi történik. Úgy gondolom ez a Sandman sztori Főleg az író zsenialitása miatt lett ilyen nagyszerű. Illetve lehet, hogy regényben, vagy éppen regénysorozatban még jobban működne. Ezek után biztos, hogy fogok olvasni Gaiman regényt is.

A főszereplő Sandman, azaz Morpheusz, az Álmok Fejedelme. Nem mindig van középpontban, de így, vagy úgy köze van az eseményekhez. Az egész történetet átszövi a misztikusság, a horror és a fantasy elemei. Sokszor szürreális, sokszor mesés. Valami hihetetlenül változatos kavalkád kerekedett ki belőle.

1. szám Az igazak álma

Bevezető szám, felvezeti az alapszituációt.

Morpheuszt megidézi egy okkultista szekta. Eredetileg Morhpeusz nővérét, Halált szerették volna csapdába csalni, de nem jött össze. Morpheusz a Végtelenek egyike, más éven Álom, aki az Álomok Birodalma felett uralkodik. A Burgess család által vezetett szekta 70 évig fogságban tudja tartani. Eközben több halandó is világszerte álomkórban szenved. Eleinte nem érthető, hogy ennek mi lesz a szerepe, ez csak később válik világossá. Morpheusz csak az 1980-as évek végén tud szabadulni. Bosszút áll fogvatartója fián, majd eltűnik.

Kezdésnek jó, de még nem a legjobb. Az érdeklődést felkelti a főszereplő Álom iránt. Négyes.

2. szám Botcsinálta házigazdák.

Itt Morpheusz visszatér a

Álmok Birodalmába és megpróbálja kideríteni mi történt az általa uralt misztikus tartománnyal és az eszközeivel, amit elvettek tőle. A birodalma romokban van. A Három az Egyben nevezetű banya triót kérdezi. A fiatal lány, az anya, és a banya megválaszolják a kérdéseit. Morpheusz már tudja hova kell menni.

Egy kicsivel jobb, mint az előző. A cselekmény előre gördül. Az Álmok Birodalma érdekes és misztikus. Négy és fél.

3. szám Álmaidban gondolj rám!

Morpheusz és John Constantine közös útja.

Az álomhomokkal teli szütyő Constantine-hoz került, tőle viszont ellopta egy korábbi barátnője. A drogos csaj jó kis rémálommá változtatta a családi házát. A zsákocskát sikerül visszaszerezni és a végsőket rugó lánynak Álom megadja ezt.

Constantine-nal itt találkoztam először. Érdekes élmény volt. Tetszett a rémálom-ház. Négy és fél.

4. szám Remény a pokolban

Az egyik kedvencem lett.

Morpheusz lemegy a pokolba a sisakjáért. Itt egy démonnal verses szópárbajt vív. Nagyon egyedi lett, Álom épphogy csak győzött.

Érdekes volt látni, hogy a Pokolnak három ura is van. A verses szópárbaj elnyerte tetszésemet. Cseppet sem hétköznapi megoldás. Ötös.

5. szám Potyautasok

Dr. Végzet kerül középpontba, aki régi ellenfele az Igazság Ligának. Nála van az utolsó tárgy, a rubin.

Megszökik a Arkhamből. Itt jó volt látni Madárijesztőt. Dr. Dee arra készül, hogy a rubin varázserejével káoszba taszítja a világot. Álom időközben Mirákulum segítségével akad a beteg, múmiaszerű doktor nyomára. Mirákulum álma fantasztikus volt. Láthattuk Apokalipszet és a Nagyit is. Jó fordulat volt, hogy a rubin ereje kiüti Álmot.

Az Arkhamos és az Apokalipsszel kapcsolatos utalások sokat dobtak. Ötös.

6.szám 24 óra

Ez volt az első nagy csalódás. Nagyon gyenge volt és unalmas is. Dr. Dee a rubint egy bisztró vendégein teszteli és mindenféle mocsok dologra ráveszi őket. Nagyon brutális és kegyetlen volt. Azt láttam, hogy az emberi lélek sötétsége került bemutatásra, de nagyon nem tetszett. Az egyetlen füzet, ami abszolút nem jött be. Kettes.

7. szám Hang és téboly

Elszabadul a pokol a világban. Morpheusz és Dee végső összecsapása

Álom végül megkegyelmez a beteg doktornak és visszaviszi Arkhambe.

Az álomvilágban való összecsapás érdekes élményt nyújtott. Négyes.

8. szám Szárnyainak suhogása

Az egyik kedvencem lett, Halál első színre lépése. Nagyon jó a megjelenítése. Az ankh kereszt, régi egyiptomi szimbólum és Halál jobb szeme, mely a Hórusz szemre emlékeztet. Halál szimpatikus karakter volt. A mentalitása az ókori egyiptomi emberekére emlékeztet, akik számára a halál csupán egy állomás volt a következő életbe. Az ókori egyiptomi szöveg berakása, Dobrovits fordításában pedig csal plusz pont. Zseniális lett ez a szám. A nővére rádöbbenti Álmot, hogy sok alkotni való vár még rá a birodalmában. Ötös. Ez kedvenc lett.

9. szám Mesék a homokban

Két afrikai bennszülött vándorol a sivatagban. Az idősebb elmesél egy történetet a fiatalabbnak Nada királynőről és arról, hogyan lett szerelmes Morpheuszba.

A királynő felkutatja a Végtelen szerelmét, de amikor megtalálja hatalma megrémíti és inkább elmenekül. Végül öngyilkos lesz.

Figyelemre méltó mese. Ötös.

10. szám A Babaház

Bejön újra a képbe az első számból Unity Kincaid, az álomkor korábbi áldozata.

Lánya Miranda Walker és az ő lánya, Rose Walker jönnek hozzá látogatóba. Rose különleges, ő egy Örvény, akinek jelentős szerepe van az Álmok Világában.

Misztikus és titokzatos. Nagyszerű indítása egy hosszabb történetnek. Ötös.

11. szám Beköltözés

Rose

eltűnt öccse, Jed után nyomoz. Nincs teljesen itt minden Jeddel kapcsolatban kifejtve, de össze lehet rakni a képet. Miranda elvált a férjétől és fiát Jednek ítélhették oda. Az apa halála után előbb nagyapához került, majd az ő halála után az apa rokonaihoz, akik viszont kegyeltlenül bánnak vele. Rose fura lakókkal szembesül, mikor beköltözik albérletébe. Hal egy különleges figura, aki női ruhákba szeret bújni, egy olyan műsorban vesz részt, amiben női ruhába bújt férfiak szerepelnek. Tiszta Őrült nők ketrece. Ken és Barbie tök olyanok, mint a babák, melyek nevüket viselik. Chantal és Zelda a leszbikus pár pedig olyanok, mintha az Addams familyhez tartoznának. Több álomlény is elszabadult az Álomvilágból, ami fejtörést okoz Morpheusznak. Megismerhetjük az egyik ilyen entitást, a Korinthoszit, akinek a szemei helyén kis fogas szájak vannak. Bizarr.

Bizarr dolgok kavalkádja. Jó folytatás. Ötös.

12. szám A játszóház

Jed álmaiban

eljut egy olyan helyre, ami Brút és Glob, a két szökevény álom lény befolyása alatt van. Ezen a helyen egy korábbi halott hősből csináltak új Sandmant és ott él velük a felesége, Lytta is. Morpheusz rájuk bukkan, sikerül leszámolnia a két torz szörnyeteggel. Jed megszökik, de a Korinthoszi karmai közé kerül.

Remek és izgalmas folytatás. Ötös.

13. szám Egyszer fenn, egyszer lenn. Ez a közjáték az egyik kedvencem lett.

Hob Gadling, avagy Robert Gadlen úgy dönt, hogy nem hal meg. Álommal mindig megegyeznek, hogy minden száz évben találkoznak. Először 1389-ben találkoztak. Bepillantást nyerünk a különböző évszázadokba és a történelem különböző fordulóiba. Százéves háború, a rózsák háborúja és a Tudor-ház felemelkedése, Shakespeare és Erzsébet királynő kora, a Cromwell utáni időszak, a francia forradalom éve, a viktoriánus Anglia. És végül napjaink időszaka 1989-ben. Nagyon élveztem e történelmi kavalkádot. Hob hol jól élt, hol padlón volt. Morpheusz és a halhatatlanná vált ember barátságot kötnek, bár ezt az Álmok Ura nem ismeri el. Csak az utolsó találkozásnál.

Nem bánom, hogy megszakadt a fő történet vonal. Az egyik legjobb füzet lett ez. Ötös.

14. szám A gyűjtők

Rose és védelmezője Gilbert egy hotelben szállnak meg miközben Jed után nyomoznak. Itt tart konferenciát a

beteg sorozatgyilkosok egy nagy csoportja. Nagyon bizarr volt. És hőseink nem is tudnak róluk. Morpheusz megvédi a lányt az egyik ilyen beteg alak támadásától. Közben előkerül Jed is. Álom leszámolása a Korinthoszival elég gyors lett.

Egy kicsit hosszúra lett nyújtva ez a füzet. Négyes.

15. szám Az éjszakába

Rose fura álma.

A lány álmában a ház összes lakóját belekeveri. Nagyon szürreális képet kap az olvasó. Egy kissé nehezen is követhető, hogy kivel mi történik. De ez természetes, hisz álmokról van szó. Kiderül, hogy Gilbert is egy szökött álomlény és Rose, a lány veszélyt jelent az Álomvilágra, ezért Morpheusznak meg kell ölnie őt a birodalmában.

Egy kissé túl szürreális volt ez rész, a nehéz követketőség miatt négyes.

16. szám Elveszett szívek

A Rose történetszál zárása.

A lány átkerül az Álomvilágba, ahol Morpheusznak saját kezűleg kéne végeznie vele, mert ha nem teszi, akkor Rose akaratlanul olyan energiákat szabadít el, mely a való világ vesztét is okozhatják. Az idős Unitiy eközben haldoklik. Ő is átkerül az Álomvilágba, ahol ráveszi Rose-t adja neki a szívét, ezáltal Unity lesz az Örvény. Ha nem sújtotta volna annak idején az álomkór, akkor egyébként is ő lett volna a következő Örvény, de így öröklődött az unokájára. Unity feláldozza magát az unokájáért, aki így megmenekül. Rose azt hiszi, az egész egy fura álom volt. Anyjával és megtalált öccsével új életet kezdenek.

Nagyon megható és szép lett a sztori vége. Ötös.

17. szám Kalliopé

Egy füzetes sztorik jönnek. Ebben egy író, aki alkotási válságban szenved, különös módszerhez folyamodik, hogy újra termékeny legyen a képzelete.

Egy fura hajcsomóért cserébe egy Erasmus Fry nevű vén írótól megkapja Kalliopét, a múzsát, akit fogságba ejtett még fiatal korában. Az elfogott múzsa adta az ötleteit az elmúlt években. Richard Madoc, a fiatal szerző hazaviszi új szerzeményét. Miután mindig megerőszakolja a lányt, ihletet kap és tud írni újra. Elkezdi ontani a műveit és nagyon sikeres lesz. Kalliopé a Három boszorkány közvetítésével Morpheusz segítségét kéri. Álom meglátogatja Madocot és annyi ötlettel árasztja el, hogy lassan beleőrül. Kalliopé így kiszabadulhat.

Bizarr és szokatlan sztori volt ez is. De tetszett. Ötös.

18. szám Ezer macska álma

Na ez annyira fura volt, hogy nem és értettem annyira.

Egy kiscica megszökik otthonról és sok más macskával együtt meghallgat egy sziámi cicust. A sziámitól elvették a kölykeit és elpusztították szerencsétleneket. A sziámi macska vándorútra kelt, eljutott Álomországba, ahol Álom macska formájában különös mesét adott neki elő. E mese szerint korábban a macskák voltak az urak és az emberek a kisebb kiszolgáltatott teremtmények. Az emberek egy álom segítségével megváltoztatták ezt és onnantól kezdve a macskák lettek a házi kedvencek. Az sziámi cicus meg akarja ezt fordítani és rá akar venni minél több macskát, hogy álmodják ugyanazt, így talán vissza tudnák csinálni. De sok macska úgy érzi, hogy ez lehetetlen, de kicsi fehér cica mégis elhiszi.

Új szemszögből láthattuk az Álmok Urát, ezúttal a macskák szemszögéből. Négyes.

19. szám Szentivánéji álom

Rendkívül különleges lett. Az egyik kedvencem e gyűjteményből. Zseniális. Az eddigi legjobb Gaiman sztori. Morpheusz felkéri Shakespeare-t, hogy társulatával adják elő a Szentivánéji álmot, melyet az Álmok Ura kérésére írt a szerző.

A közönség, pedig a valódi Oberon, Titánia és a mesés birodalmuk lényei. Nagyon élveztem, ahogy kockáról korckára haladt előre a darab, miközben, a mesés lények nézik azt a nálunk klasszikussá vált színdarabot, mely róluk szól. El is felejtettem, hogy ennyire bonyolult volt a szerelmi viszony Shakespeare művében.

Ragyogó történet lett. Igazi tisztelgés Shakespeare műve előtt. Mintha Gaiman a képregény olvasók előtt próbálta volna népszerűsíteni e mesés drámát. Ötös.

20. szám Álarc

Egy érdekes sztori volt. Ismét visszatérünk a szuperhős motívumhoz.

Urania Raine Blackwell korábban titkos ügynök volt, akit sugárzás ért és Elemlánnyá változott. A DC egyik figurája. A fiatal nő sok mindenné át tud változni, regenerálódik, és ellenáll szinte mindennek, de borzalmasan csúnya lett. Az élet szinte elviselhetetlen lett számára. Álmaiban se lel megnyugvást. Halál meglátogatja, hogy beszéljen vele. Végül felajánlja a megváltást: nézzen a napba. Nekem úgy tűnt, hogy e miatt a lány kővé válik és elporlad. Bár a szuperhősöknél sose lehet tudni.

Drámai volt. Egy olyan helyzetet ábrázolt Gaiman, amikor a hős nem tudja elviselni, amivé vált. Viszonylag jó volt, de annyira nem tetszett, hogy kedvenc legyen. Négyes.

Változatos élményben volt részem, de azért egy négy és felet megérdemel e kötet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Constantine-nal itt találkoztam először.

Ajánlom a Hellblazer: Káros szenvedélyek kötetet. Nem egy akció dús képregény. Arról szól, hogy tüdőrákban haldoklik, és hogy beletörődjön-e vagy kijátssza a halált valamilyen módon.  A rajzok hasonlóak, mint a Sandman gyűjteményben találhatóak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, luke19 írta:

Ajánlom a Hellblazer: Káros szenvedélyek kötetet. Nem egy akció dús képregény. Arról szól, hogy tüdőrákban haldoklik, és hogy beletörődjön-e vagy kijátssza a halált valamilyen módon.  A rajzok hasonlóak, mint a Sandman gyűjteményben találhatóak. 

Ha kinyit a könyvtár, akkor utánajárok, hogy bent van-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: DC Universe

Az új Batman film kapcsán merült fel bennem több kérdés.

1. Azt mondják, hogy ez megint különálló darab lesz a DC mozis univerzumtól, hasonlóan a Jokerhez. Ez tényleg igaz?

És ha igaz, miért lenne ez így? Csak azért mert Gordont most fekete színész játssza?

2. Eszembe jutottak Tim Burton és Joel Schumacher filmjei. A 89-es Batmanben Harvey Dentet Billy Dee Williams játszotta. A 95-ös Mindörökké Batmanben már Tommy Lee Jones. Én úgy tudom, hogy ennek ellenére Burton és Schumacher filmjei egy univerzumban játszódnak. Vagy a Mindörökké Batman már egy reboot volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.