Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

@Darth Revan9

Elba egy Bloodsport nevű zsoldos szerepét kapta.

Úgy tudom három Bloodsport nevű zsoldos is van. Az elsőnek kitalált egy Robert DuBois nevű elmebeteg akit Luthor spéci fegyverekkel küldött Supermanus ellen. Jó nagy irtást rendezett egy bevásárlóközpont szerűségben az ipse. Az a sztori meg is van valahol a képregény gyűjteményemben. A magyar változatban Véres Kéz a muki felvett neve.

 

Bloodsport-DC-Comics-Superman-Robert-Du-

 

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elba Bloodsport lesz nem Deadshot.

 

szerk.: Rog már beírta most látom, valamiért nem az utsó oldalra dobott be és nem vettem észre, azon meg Bence hsz-e volt az utsó ezért írtam le én is.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hans Zimmer szerzi, illetve szerezte a Wonde Woman 1984 zenéjét. Ennek nagyon örülök. Legutoljára a Sötét Főnix volt az a film, amit láttam, és ő szerezte a zenéjét. Az is valami fenomenális volt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BlhLQzV1uPg&list=PLBKadB95sF46NHnrQyDN0kIbvk6dbiDhI

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Batman: Bűnügyi napló

A gyűjteményes kötet a Detective Comics 841-845. számait tartalmazza. Őszintén szólva, szerintem nagyszerű lett ez az 5 füzet. Előtérbe került a krimi a thriller és csipetnyi misztikum is. Különleges történeteket kaptam, melyek kellően izgalmasak és hangulatosak is voltak. Talán csak egy füzet nem tetszett az ötből.

841. szám A Csodaország Banda

Itt Kalapos és tarásai kerülnek középpontba. Nem az a főgonosz, akire számítottam.

Spoiler

[spoiler] Kalapos és bandája Lewis Caroll könyve alapján követnek el bűntényeket. Batman gyanút fog, hogy valami nincs rendben a bűnügyek hátterénél. Deever és Dumson Shubb, vagyis Subidam és Subidú dróton rángatták Tetchet. Batman rájön és rácsok mögé juttatja a két tagbaszakadt alakot. Tetszett ez a fordulat, Jervis persze később bosszút állt a két nagy darab alakon. [/spoiler]

Egész jó kis történet volt, akár még a 90-es évek Batman animációs sorozatába is bekerülhetett volna. Mindenesetre ezzel kevésbé voltam megelégedve. Egy kicsit kiszámítható volt, egy hasonló fordulatra számítottam. Négyes.

842. szám A Keserűség Páncélja

Az egyik legjobb Batman sztori, amit olvastam, egy kicsit Rózsa nevés érzést keltett bennem. 

Spoiler

[spoiler] Batman Taliától megkapja ajándékba a Keserűség Páncélja nevű vértezetet, melyet elkezd hordani. Ettől sokkal gyorsabb és keményebb lesz a Sötét Lovag, viszont az agresszivitása is megnő. Bruce majdnem megöli a pszichopata Gotham Jacket, aki lányokat szokott megcsonkítani. Wayne megpróbálja legyőzni a sötétséget és nyomozásba kezd a páncél eredetét illetően. A nyomok Európába vezetnek, az Alpokba, ahol a Szent Dumas Rend tevékenykedett még a korai keresztes hadjáratok idején. A 12. században Geoffrey de Cantonna lovag legyőzte a mórokat. A történet szerint a valóságban Geoffrey lovag, miközben a Keserűség Páncélját hordta, valójában az ártatlan civileket mészárolta le. Ronda ügy, melyet a Szent Dumas Rend fanatikus hívei még Batman elől is el akarják rejteni, persze sikertelenül. Miután Bruce megfejtette a titkot és elkapta Gotham Jackat is, úgy dönt megtartja a páncélt. Figyelmeztetnie kell állandóan magát, hogy ne lépre át a határt. Ezért a páncél megmarad a Barlangban. [/spoiler]

Nagyon élveztem ezt a történetet. Kaland, izgalom, misztikum és erkölcsi dilemma egyaránt megvan egy füzetben. Abszolút ötös.

843-844. szám Sebhelyes visszatér

A két részes történet az egyik legbetegebb és legkülönlegesebb Batman gonoszt veszi elő, a Hasbeszélőt és Sebhelyest.

Spoiler

[spoiler] Johnny Sabatino merényletek és szabotázsok áldozata. Sabatino, az ifjú maffiózó új szórakozóhelyén igyekszik minél jobb klubbot kiépíteni. Felkéri Zatannát, hogy szerepeljen a műsorában. A varázsló lány Bruce miatt igent mond. Batman ki akarja deríteni, ki támadja Sabatinot. A támadó nem más, mint Sebhelyes, a bábú, akit most nem Arnold Wesker, hanem Peyton Riley, egy maffiavezér halottnak hitt lánya tart állandóan az ölében. Egészen bizarr az új Hasbeszélő születése. Peytont a saját férje, Sabatino lőtte fejbe – kilőtte a lány szemét is - . Csodák csodájára Peyton túlélte és megtalálta a halott Weskert és a széttört Sebhelyest. Valami beindult Peytonben. Az ő elméje is meghasadt. Sebhelyes visszatért. Bosszút akarnak állni Sabatinon. Batman és Zatanna útjukat állják. Peyton viszont eltűnik Johnnyval együtt. (Érdekesség megjegyezni, hogy az új 52 három évvel később teljesen figyelmen kívül hagyta Wesker halálát és az Újjászületés korszakában is Wesker újra a Hasbeszélő. [/spoiler]

Egy kicsit bizarr és beteges. Egyben drámai. Valahogy mégis tetszett a meghasonlott lélek motívuma miatt. Ötös.

845. szám A liliomos gyilkos

Batman egy olyan bűnténybe botlik, amely egy kissé Hercule Poirot-t juttatta eszembe.

Spoiler

[spoiler] Sorozatgyilkosságok történnek, de nincs összefüggés az áldozatok között. Batman rájön, hogy a gyilkos valójában a gyilkosságokat csalinak használta, hogy Rébuszt lépre csalja, akit a régi szerelme haláláért hibáztat. Nagyon csavaros volt ez a megoldás. Tetszett. Batman szépen rájött. [/spoiler]

Az Agatha Christie-s beütés miatt kiváló lett. Batman itt tiszta Poirot. Ötös.

Paul Dini és Peter Milligan kiváló történeteket írtak. Csak az elsőre tudok négyest adni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A WW84 december 25. én fog érkezni mind a mozikba és mind az HBO Maxra!

 

Utóbbi streamingről: a The Batman univerzumában játszódó GCPD sorozat showrunnere kiszállt a projektből.

Jobb lett volna, ha az új Wonder Woman már inkább 2021. júniusában kerül bemutatásra. Erősen megfontolom, hogy elmenjek-e mozikban megnézni. Nem szeretnék maszkban végignézni filmet,, ha nem muszáj. Plusz, azt se tudjuk, hogy nálunk mikor nyitnak újra a mozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Jobb lett volna, ha az új Wonder Woman már inkább 2021. júniusában kerül bemutatásra. Erősen megfontolom, hogy elmenjek-e mozikban megnézni. Nem szeretnék maszkban végignézni filmet,, ha nem muszáj. Plusz, azt se tudjuk, hogy nálunk mikor nyitnak újra a mozik.

Gondolom ezért lesz majd elérhető HBO-n is. Bár nálunk azt mondják maradnak a mozik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Bence1997 írta:

Gondolom ezért lesz majd elérhető HBO-n is. Bár nálunk azt mondják maradnak a mozik...

Elvileg addigra újranyithatnak, de én nem fogadnék rá, hogy ez így is fog maradni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljutottam az Arrow-ban odáig, amikor Slade visszatér Starling Citybe, s amikor megtudja, hogy hogyan is hunyt el valójában Shado (ez egészen pontosan a 2. évad 15. epizódja). Brutál jó rész volt! Nekem mindig is ez volt az egyik kedvenc részem. 

Kicsit kutakodtam a sorozat Wiki oldalán, de nagyon ügyelve arra, hogy nehogy spoilerbe fussak. És a lényeg, hogy találtam olyan infót, miszerint lesznek párhuzamos unverzumok a későbbi évadok során. :o Imádom a párhuzamos univerzumokat, melyik évadban lesz ilyen? :yes: Illetve azt is megtudtam, hogy a kedvenc karakterem - Tommy - visszatér. De gondolom valamelyik párhuzamos univerzumban csak. 

 

Egyébként kedvet kaptam az Arrowverse többi sorozatához is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Batman: Detektív

Egy újabb gyűjtemény a Detective Comics sorozatból még a 2000-es évek második felének történeteiből. Nem kell nagy durranásokra számítani, hisz egy részes történetekkel van dolgunk. Paul Dini már bizonyított a Batman animációs sorozatban. Tehetségét a Batman-képregényekben is ki tudta bontakoztatni. Az egy füzetes sztorik nem jelenthettek számára nagy kihívást, hisz az animációs sorozatban is nagyrészt 1-2 részes történetek megírásában vett részt. Dini tényleg jól kezeli a klasszikus ellenfeleket, 21. századi modern köntösben jól tudja tálalni őket az olvasónak.

821. szám: Gyönyörű emberek. Egy új ellenfél lép színre. Titoktatos rablások és gyilkosságok történnek, melynek ezúttal szinte kizárólag gazdag áldozatai vannak.

Spoiler

[spoiler] A nyomozati háttérmunkába jó bepillantást nyerünk. Viszont ez a történet nem minden ponton volt izgalmas. Álca érdekes figura. [/spoiler]

Érdekes, de annyira azért nem jó. Bruce arcának ábrázolása nem mindig tetszett. Néha olyan alkoholista fejet rajzotlak neki. Négyes.

822. szám: Nigma, a magándetektív.

Volt ehhez hasonló sztori emlékeim szerint a Batman rajzfilmsorozatban is. Csak itt most úgy tűnik, hogy Ed tényleg meg akar javulni. Egy csavaros gyilkosság története. Ez már sokkal izgalmasabb lett.

Spoiler

[spoiler] Rébusz meglepően gyengén teljesít, nagyon könnyen sikerül félrevezetni. Batman viszont rájön az igazságra. Karrie Bishop valódi gyilkosa nem Greg Lanner volt, hanem az egyik barátnője, Sarah Morton. Batman jól leleplezi. Igazán remek érzés volt olvasni, ahogy feltárta az összefüggéseket. [/spoiler]

Ezzel a füzettel nagyon meg voltam elégedve. Olyan volt, mint egy jó Agatha Christie történet. Ötös.

823. szám: Lopakodó árnyak

Nos, ez egy érdekes, bizarr, horrorisztikus és erős thriller szállal megfűszerezett történet volt.

Spoiler

[spoiler] Méregcsókot egy titokzatos növényszerű mutáns szörnyeteg terrorizálja. Batmannek ki kell derítenie mi is ez a támadó lény. Elég extrém a megoldás. Méregcsók korábbi áldozatai valahogy újjászülettek ebben a szörnyetegben és most bosszúra szomjaznak. Hihetetlen Ivy kegyetlensége, ahogy abban az óriási növényben tartotta őket, míg a sav le nem marta a húsukat. [/spoiler]

Ez is nagyon tetszett. Ötös.

824. szám: A Pingvin éjszakája

Érdekes, de azért nem volt annyira fordulatos.

Spoiler

[spoiler] A megjavulni akarók száma Pingvinnel is megnövekedett. Inkább legális bizniszekbe fekteti a pénzét, ami szúrja mások szemét, köztük Tony Kisitáliát. Egy varázsló bűvész segítségével akarja tönkretenni Pingvint, természetesen a varázsló fogságban van és kényszeríti. Persze, gondolom azért is volt szükség erre a történetben, hogy igazolják Batmant. Nehogy már Pingvinnek segítsen. [/spoiler]

A koncepció érdekes, de nem volt annyira izgalmas, úgyhogy inkább négyest adok rá.

826. szám: Mészároló menet

Inkább őrült pszicho-thriller lett belőle.

Spoiler

[spoiler] Robin épp vesztésre áll és két tűz közé kerül, rivális drogbandák lövöldöznek rá. Kénytelen menekülőre fogni. És ki menti ki? Joker. Aki persze elkábítja és őrült ámokfutásba kezd Timmel az utasaként. Sorban gázolja el az embereket és lövi le őket. A sztori jó megragadja Joker kaotikus természetét és gyilkos hajlamát. Timnek sikerül megoldania a helyzetet, de közben több ember is életét veszti. Ennek ellenére mindet megtett. Néha csak egy kicsit lehet javítani a helyzeten. Ez is valami, ezt is értékelni kell. [/spoiler]

Megint csak egy érdekes koncepció, de nem lett annyira kitűnő. Négy és fél.

Egész jó volt ez a gyűjtemény, két füzet bekerült a kedvenceim közé. Négy és fél.

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 21. - 12:35, caseyjones írta:

Kicsit kutakodtam a sorozat Wiki oldalán, de nagyon ügyelve arra, hogy nehogy spoilerbe fussak. És a lényeg, hogy találtam olyan infót, miszerint lesznek párhuzamos unverzumok a későbbi évadok során. :o Imádom a párhuzamos univerzumokat, melyik évadban lesz ilyen? :yes: Illetve azt is megtudtam, hogy a kedvenc karakterem - Tommy - visszatér. De gondolom valamelyik párhuzamos univerzumban csak. 

Azt hiszem a 6. évadtól lesznek párhuzamos univerzumok, de lehet már az 5. -től.

 

2020. 11. 21. - 12:47, caseyjones írta:

Nem igazán világos, hogy Amanda miért akarta kinyírni azzal a rakétával Deadshotot. :?

Mert Deadshot csak egy feláldozható katona Amanda szemében. Mint minden egyes SS tag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham 5. évad 1. rész

Nagyszerű érzés volt szinkronosan nézni. A hangok maradtak szerencsére.

Spoiler

Nagyszerű volt az indítás. Jól megragadták a káoszba süllyedt Gothamat, a segíteni akaró Bruce-t és a szenvedő Selinát is. Az emberek elkeseredettek. Gordon is az, segíteni akar, de látja, hogy kétségbeejtő a helyzet. Bruce akciózásai nagyon tetszettek. Pingvin szépen végzett Tabithával.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Múlt héten letudtam a Batwonan első szezonját. Egyáltalán nem terveztem be mert totál nem érdekelt de a hét elején miután megnéztem a YouTube-on egy videót a második John "Kanóc Jani" Wick muvi érdekességeiről megváltozott a helyzet. Megtudtam belőle hogy az Ares nevű bejövős hallgatag rosszcsajt egy Ruby Rose nevű csaj játszotta és utána beugrott hogy a denevércsajszit is ő játszotta. Valahogy megmaradt bennem a neve amit egy hónapokkal ezelőtt olvasott cikk címében láttam. A cikket nem olvastam el de azt tudom hogy a soriból való kilépéséről szól.

Később még az IMDb-n utánanéztem hogy jól emlékeztem-e és miután láttam hogy igen jöhetett a sori nézése. Úgy-ahogy bejött. Tele lett néhányszor a hócipőm Alice kavarásával meg a Varjasdival de Kati Kane/Denevércsajszi átsegített azon a szezonon. Nagyon jó volt látnom "Rózsikát" abban a szerepben.

Pluszba még tegnap a három részes Elseworlds és ma az öt részes Crisis on Infinite Earths crossover sztori is megvolt ha már Kati/Denevércsajszi azokban is szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hááát, szvsz örülök hogy megspóroltam vele egy mozijegy árát... :D

Pedro Pascal zseniális Mando-féle alakítása után, az ebben látott ripacskodásától elkapott a szekunder szégyen.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Patty Jankins letesz egy gyengécske filmet az asztalra, -> kételyek merülnek fel a Rogue Squadron kapcsán. 

Leslye Headland életművének nagy része ilyen minőségű alkotásokból áll -> Holywoodi nagyágyú, akinek a kezében biztos helyen van az Acolyte :P :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazat megvallva, én eleve nem értettem ezt az óriási hype-ot körülötte. Sokaknak tetszett az első rész és több helyről hallottam, hogy a DCEU azzal a filmmel talált rá a helyes ösvényre, de én már akkor is úgy véltem, hogy ha az lesz a követendő út, akkor folytatódni fog az igencsak sanyarú sorsa ennek az univerzumnak. Szerintem egy klisékkel teli, minden eredetiséget nélkülöző, szirupos "mi vagyunk a nagy amcsik, akik lenyomunk mindenkit, pláne a mocskos nácikat" alkotás lett, amiből hiányzott a szív és lélek, az igazi tartalom és mondanivaló.

 

Kíváncsi leszek milyen lesz a folytatás, de ha az előzőtől annyira el voltak ájulva, ezt meg még ahhoz képest is lehúzzák, akkor sok jóra nem számítok. Az meg különösen aggályos lehet (ha tényleg olyan félresikerült), hogy a rendezője SW filmet kapott. Reméljük nem arról van szó, hogy az ilyen kaliberű franchise-ok nagy falatok már neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Patty Jankins letesz egy gyengécske filmet az asztalra, -> kételyek merülnek fel a Rogue Squadron kapcsán. 

Leslye Headland életművének nagy része ilyen minőségű alkotásokból áll -> Holywoodi nagyágyú, akinek a kezében biztos helyen van az Acolyte :P :hehe:

Kettőnk között az a különbség, hogy én nem aggódok folyton, és azt nézem mi mehet félre. ;) Jankins esetében se arról van szó, hogy nagyon remegnék, csak kissé meglepő az első film sikere után ez a fiaskó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.