Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

16 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem egy klisékkel teli, minden eredetiséget nélkülöző, szirupos "mi vagyunk a nagy amcsik, akik lenyomunk mindenkit, pláne a mocskos nácikat" alkotás lett, amiből hiányzott a szív és lélek, az igazi tartalom és mondanivaló.

Az 1. világháború idején játszódik a film. Milyen nácik?

Tartalom és mondanivaló szerintem volt benne. A klisék meg hidegen hagynak, ha cserébe szórakoztat, amit látok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az 1. világháború idején játszódik a film. Milyen nácik?

Idézőjelbe kellett volna tennem. ;) 

Nem az a lényeg, hogy konkrétan nácik vagy sem, de a szellemisége ugyanaz volt az egésznek. Nagyon régóta a könyökömön jön már ki ez a toposz, hogy vannak a gonosz németek/oroszok, és akkor ellenük lehet a nagy erkölcs bajnokainak hősies csatákat vívni, természetesen egy teljesen fekete-fehér világban.

 

Az MCU-ban is ezért nem szeretem se az Amerika Kapitány filmeket, sem magát a karaktert. Szerencsére ott azért a Hydrával egy jócskán "szemét nácik, mocskos fritz-ek" narratíván túlmutató érdekes és izgalmas szervezetet sikerült végül összerakni, bonyolult viszonyrendszerrel, mélyen beleszőve a világba. Később pedig Rogers karakterét is árnyalták, bár még így is elég hátul van a listámon. 

De nem akarom összemérni a két dolgot, a MCU-től függetlenül nem láttam akkora fantáziát és jelentőséget a WW esetében a gonoszakban. Nekem végig olyan érzésem volt, hogy egy újabb amerikai propagandafilmet látok, csak most egy szuperhős csodanővel. Pláne kellemetlen volt ez az érzés 2017-ben, amikor már tucatnyi olyan képregényfilmen voltunk túl, ami komoly témákat feszegetett, érdemi mondanivalója volt, újszerűen hatott. Csodát messze nem vártam volna, de egy klisélistán történő módszeres végigiterálásnál azért többre számítottam. Még, ha a látvány és úgy összességében a kivitelezés magas szintű is volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 26. - 13:48, Darth Sky írta:

Az 1. világháború idején játszódik a film. Milyen nácik?

Tartalom és mondanivaló szerintem volt benne. A klisék meg hidegen hagynak, ha cserébe szórakoztat, amit látok.

Abszolút egyetértek. Mindenféleképpen árnyalta a jó és rossz fogalmát. Egy kiváló film lett a Wonder Woman, amit szívesen újra és újra megnézek. Inkább Wonder Womant nézek, mint a gagyi Amerika Kapitányt, a Thort, vagy éppen a béna Tom Hollnad-féle Pókembert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman mindörökké 1. rész

 

Nos, ez egyszerűen elképesztő és fenomenális volt. Bár még csak az első negyedét olvastam el ennek a gigászi történetnek, de már most biztos vagyok benne, hogy ez lesz a legjobb Batman, és a legjobb DC képregény, amit olvastam eddig az életemben. A Batman mindörökké (Batman Eternal) egy 52 + 1 füzetből álló óriási történetszál, mely a Sötét Lovag születésének 75. évfordulójára jelent meg Amerikában 2014-2015 folyamán. És azt kell mondanom, hogy méltóképp megünnepelték Batmant. Már az első 13 füzetben érződik, hogy itt valami nagyon nagyot dobtak össze az írók. Valami epikusat. Mindig is szerettem volna egy ilyen történetet olvasni. Batman világa rendkívül részletesen jelenik meg az olvasó előtt. Szinte érződik, hogy Gothamben vagyunk. A cselekmény szövésére sem lehet panasz. Elindul egy nagy esemény. Szépen lassan jönnek az apró infók, elindul több másik szál is. Látszólag a legelején még egyszerűnek tűnik a történet, de ahogy halad előre az olvasó füzetről füzetre csak úgy jönnek a meglepetések, az új történetszálak, a váratlan fordulatok és csavarok. Engem nagyon magával tudott ragadni. Valahogy az egész történet összetettsége a Gotham tv-sorozatra emlékeztetett. Egy ilyen Batmant szeretnék már egyszer filmen is látni. Összetett, csavaros és epikus. A korábbi Batman feldolgozások többsége inkább leegyszerűsített lett. Itt viszont az íróknak nem kell visszafogniuk magukat, bőven van hely és idő egy hosszú történetszál elmesélésére, nem kell kapkodni, nem kell összecsapni.

 

Spoiler

Batman és Gordon épp megállítják Röfy professzor, a pszichopata gyilkos egy újabb tervét. A menekülő bűnözők egyikének maga Gordon ered a nyomába. A metróban utoléri, úgy látja, hogy fegyver van nála és lelövi. A lövedék viszont kiüt egy biztosítékot, ami óriási szerencsétlenséget eredményez: a metróbalesetben több, mint 160 ember leli halálát és még többen megsérülnek, vagy megnyomorodnak. Mindenki Jimet hibáztatja, le is tartóztatják. A helyét a korrupt Jack Forbes veszi át, aki Carmine Falcone embereként hajtóvadászatot indít Batman és szövetségesi ellen. Látszólag Falcone van az egész mögött. De már most utalnak arra, hogy valakit ő is a háttérből mozgatja. [/spoiler] Hihetetlenül sok szálon fut a cselekmény, én mégsem zavarodtam bele, inkább izgatottan vártam az újabb és újabb fejleményeket. Drámaiságot tekintve nagyon erős a történet. [spoiler] Még maga Jim is elhiszi, hogy ő hibázott, gyötri a lelkiismeret-furdalás. Barbara szinte eszét veszti kétségbeesésében, annyira bizonyítani akarja apja ártatlanságát. Batman is szeretne előre mozdulást az ügyben, de Pingvin és Falcone háborúja vérrel borítja be Gotham utcáit, plusz a rendőrök is Batmant kergetik. Eközben az Arkham Intézetben valami furcsa kísértetjárás történik, amire nincs magyarázat. Talán az az őrült nő, aki önmagát Joker lányának tartja lehet a háttérben. A Kulcsmester, Rébusz korábbi utánzata visszatér. A lánya, Stephanie Brown leleplezi. Stephanie-nek menekülnie kell. Hihetetlen fordulat, hogy az apja képes lenne megölni és még az anyja is holtan akarja látni a lányt. Durva fordulat. Szegény Stephanie, nagyon össze van zavarodva. Batgirl nyomozása Piros Sisakkal az oldalán Dél-Amerikában majdnem zátonyra fut. Az újonc, Jason Bard szeretne bizonyítani. Pont a legrosszabbkor érkezett Gothambe. Kiváló tervet fundál ki arra, hogy végre fellépjenek a bandák ellen és megbuktassák Forbes-ot. Az a fordulat nagyon tetszett. Ott voltak még azok a nanobotok is, melyek után Vörös Robin nyomoz. Szintén érdekesek. Valamint Harper Row szerepe is. Biztos, hogy van valami köze a nanobotoknak is az összeesküvőhöz. Batman még Hong Kongba is ellátogat, ahonnan magával hozza a sérült Julia Pennyworth-t, Alfréd lányát. Julia nagyon temperamentumos személyiség. Érdekes lesz látni, hogy mi lesz vele. A japán Batman, Jiro sem volt semmi. Jó volt látni egy másik Batmant is a Szövetségből. Selina is aktívan kivette a részét a cselekményből. Kihasználva a bandaháborút jól megpiszkálta Carmine bajszát. Persze a végén Batman segítségére szorult. Jim fia, az ifjabbik James felbukkanása is váratlan. Vajon köze van az egészhez?

 

Az akciók fantasztikusak, a dráma hihetetlenül jó. Szövevényes és csavaros történetet kaptam. A rajzokat is – egy szám kivételével – nagyon élveztem. Ez volt életem eddigi legjobb Batman képregénye. Remélem, hogy a folytatás is ugyanilyen zseniális lesz. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 25. - 22:13, RacerX írta:

Aki nem bírja kivárni hogy újra nyissanak a hazai mozik és már nagyon nézné a WW1984-et, az körülnézhet az nmagon.

Nem találni rajta. Lehet, hogy törölték?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egy kiváló film lett a Wonder Woman, amit szívesen újra és újra megnézek. Inkább Wonder Womant nézek, mint a gagyi Amerika Kapitányt, a Thort, vagy éppen a béna Tom Hollnad-féle Pókembert.

Hmm, annyira jó lenne, ha legalább picit sikerülne megőrizni a tárgyilagosságot, vagy ha már szubjektív vélemény hangzik el, akkor az nem ilyen általános igazságkénti kinyilatkoztatások formájában érkezne. :peace:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem találni rajta. Lehet, hogy törölték?

Amennyire eddig észrevettem, folyamatosan törlik az ellenőrzésnél. Ma reggel például a friss feltöltések közt ott volt valami gagyibb minőségűnek jelölt verzióban, de nem sokkal később már az se volt fent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az előbb jött le egy online lejátszóval játszható normális verzió amit a Tűzrókába beépített Video Download Helper-rel kaptam le. Az opensubtitles.org-on levő felirat jó hozzá. Direkt az ott megadott verzióra gugliztam rá és elég hamar megtaláltam. Majd holnap rendesen letudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 27. - 19:06, pb69 írta:

Hmm, annyira jó lenne, ha legalább picit sikerülne megőrizni a tárgyilagosságot, vagy ha már szubjektív vélemény hangzik el, akkor az nem ilyen általános igazságkénti kinyilatkoztatások formájában érkezne. :peace:

Amennyire eddig észrevettem, folyamatosan törlik az ellenőrzésnél. Ma reggel például a friss feltöltések közt ott volt valami gagyibb minőségűnek jelölt verzióban, de nem sokkal később már az se volt fent.

Sosem állítottam, hogy a véleményem tárgyilagos lenne. Nyilvánvalóan szubjektív vélemény. Legalábbis számomra mindig nyilvánvaló volt.

 

2020. 12. 28. - 1:54, RacerX írta:

Azóta a Warner bejelentette a WW 3. részét.

Várom azt is. Bár még a másodikat is meg kéne nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejött a WW84. Igaz hogy az eddig látott DCEU-s muvik közül csak a szuicid osztag kalandját bemutatónál jött be jobban. Az Aquaman-Shazam-Birds of Prey trió még nem volt meg. Azon három közül csak az elsőt akarom majd letudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Szerintem érdemes megnézned a Shazamot is

 

Az előbb meglestem az egyik trélerjét hogy tudjam már valamennyire hogy milyen muvi az. Most már úgy vagyok vele hogy ha valami nem látott ökörködős muvit akarok nézni akkor csak letudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A warner 2022-től éci 4 DC filmet tervez moziba küldeni, és kettő pedig az HBO MAX-ra.:o

Remélem, hogy lesz köztük új Superman és Igazság Ligája is majd egyszer.

 

No és persze minél több Batman is legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wonder Woman 1984

 

Az 1. rész szintjét nem éri el, de szerintem így is hoz egy átlagos szuperhősfilm szintet. Ha a DC-nél maradunk, akkor a Suicide Squadnál és a Shazam!-nél jobb. Kicsit lassan indul be, a történet sem kiemelkedő, de egy könnyed, 2 és fél órás kikapcsolódásra ideális. Gal Gadot tökéletes a szerepben.

Spoiler

Ami nem tetszett, az Steve Trevor visszatérésének a mikéntje. Ugye az álomkő révén egy random fickóba költözött bele a lelke/szelleme, mi mégis azt a Steve-et láttuk, ahogy eredetileg kinézett az 1. részben. Ez zavaró volt. Ennél jobb lett volna, ha ténylegesen "feltámad" ugyanabban a testben, amiben meghalt. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Wonder Woman 1984

 

Az 1. rész szintjét nem éri el, de szerintem így is hoz egy átlagos szuperhősfilm szintet. Ha a DC-nél maradunk, akkor a Suicide Squadnál és a Shazam!-nél jobb. Kicsit lassan indul be, a történet sem kiemelkedő, de egy könnyed, 2 és fél órás kikapcsolódásra ideális. Gal Gadot tökéletes a szerepben.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Ha az álomkő valóban feltámasztotta volna, akkor az azt jelenti, hogy az álomkő tökéletesen működik, vagyis, hogy azok, amiket az emberek kívántak az teljes egészében valóra váltak, ám azzal, hogy kiderül, hogy az álomkő nem csinált mást, csupán megteremtett egy "Gyönyörű Hazugság"ot,, akkor azok után az emberek is könnyebben képesek elfogadni az igazságot, és visszavonni a saját kívánságukat.

Bár ez a rész egy kicsit meseszerű, mert sokan élnének inkább együtt egy kényelmes hazugsággal, mint a fájdalmas igazsággal. 

6e9b71a3e2d72dcdfaa7b524fce8cc33.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Batman mindörökké, 2. kötet

Hú, ez nem semmi egy sztori az biztos. Már az első kötetnél éreztem, hogy ez lesz az eddigi legjobb Batman sztori, melyet olvastam. A második kötet következő 13 füzete (14-26. számok) erre csak még jobban ráerősített. Az írók zseniálisan szövik tovább ezt a gigantikus történetet. Egyre több szereplőt vonnak be a játszmába, egyre több a csavar, mégsem érzem úgy, hogy túlzsúfolt lenne ez a történet. Mindennek és mindenkinek megvan a helye. A karakterek pont annyit szerepelnek, amennyit kell. Iskolapéldája annak, hogy igenis lehet olyan történetet írni, melyben rengeteg karaktert mozgatnak és mégis kiegyensúlyozott és harmonikus a történetvezetés.

Új szintet lép a sztori. Itt derül ki, hogy ez az egész sokkal több, mint aminek látszik.

Spoiler

[spoiler] Pingvin és Falcone háborúja úgy néz ki viszonylag gyors véget ér. Bard gyors és ütős közbelépésének köszönhetően a két gengszter a Blackgate-ben végzi. Jim Corrigan és Batwing nyomozása a Blackgate-ben hátborzongató fordulatot vesz. A halottnak hitt fanatikus Blackfire diakónus keveri a lapokat. Vagy legalábbis azok egyike, akik a szellemjárásért felelősek. Még mindig nem tiszta, hogy mit akarhat Joker lánya és ez a bizonyos Régmúlt úr. Japánban Vörös Robin és Csalogány (Harper Row) története tovább bonyolódik. Úgy tűnik mégsem Sergei Alexandrov áll a titokzatos nanobotok mögött. Tőle is csak ellopták a technológiát. Tim és Harper jó csapatot alkotnak és megvan közöttük a kémia is. Ebből lehetne valami romantikus szál is… Barbara és Jason időközben tovább követik a nyomokat Dél-Amerikában. Batwoman segítségével eljutnak egy játékgyárba, ahol a gyerekeket rabszolgaként dolgoztatják. A kedvenc részem volt, amikor felszabadították őket. Dr. Falsario, az Őrült Kalapos technológiáját felhasználva manipulálja a hősöket. Ő volt a felelős a történet elején bekövetkezett katasztrófáért. Habár bebizonyosodik Gordon ártatlansága, mégsem kerül ki a börtönből. Jason Bard úgy néz, mintha Hushnak dolgozna. Pedig egész végig jó hekusnak tűnt. Kifejezetten jók voltak azok a részek, amikor Batmannel és Krokkal együtt az elrabolt Jade nevű kislány nyomában voltak és megütköztek a Tízszemű Emberrel (Philip Reardon) És nagyon tetszett Krok árnyalt ábrázolása is. Batman ösztönei mindig is valahogy gyanúsnak találták Bardot. Jim Gordon jól helytáll a börtönlázadás során. Jó fordulat volt, hogy a cellatársa nem más, mint a Calabriai, a régi maffiavezér. Az is nagyon tetszett, hogy ő Selina apja (Vajon ez csak az új 52-ben van így?) Julia és Alfréd kapcsolata is tele van feszültségekkel. Julia nem tudja megbocsátani az apjának, hogy otthagyta. Alfréd már el akarja mondani az igazat, végül Hush támadása miatt rá is kényszerül. Julila beszáll a játékba és ő lesz Batman egyik legújabb segítője. A család összefog, és szükség is van rá. Batman épphogy túléli az Építésszel való viaskodást. Bruce úgy véli csak Hush áll az egész mögött. Én kétlem, hogy csak ő lenne minden mögött. Spoiler (Stephanie) nagyon jól elintézte időközben az apját, nagyon ügyes volt. Sajnos viszont valaki kibabrál a lánnyal és vérdíjat tűznek ki Spoilerre. A befejezés még messze van. Az utcákon elszabadul a pokol, a család tagjai alig tudnak rendet tartani. Közben Alfrédot Arkhamba viszik…[/spoiler]

 

Rendkívül élvezets volt olvasni ezeket a füzeteket. A folytatás nagyon várós. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Legendás Batman az eredeti kiadásban folytatódik a 80. kötet után is. A magyar kiadás folytatásáról még nincs hír, ott csak az biztos, hogy eljutunk a 80. kötetig.

https://www.herocollector.com/en-gb/Article/legend-of-batman-81-83-special-13-reveal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Azt nem tudom hogy mozikba eljut-e, de HBO Max mellett az HBO Go-n is elérhető lesz. Utóbbi ugye van nálunk is. Így szerintem sélyes hogy kap szinkront, ha nem is premiernapra.

 

Szerk.: A DC Magyarország rákérdezett az HBO magyarországi képviseletére, azt az infót kapták hogy lesz magyar szinkron.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.