Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Múlt hétfőn én is letudtam Zakariás igazság ligás muviját. A mozis változat néhány jelenetének megváltoztatását és a rémálmos részt nem igazán komálom de ettől függetlenül sokkal jobban bejött mint a másik verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Batman: A sisak alatt

A 2005-ös évben megjelent Batman sztori elég nagy port kavart. Mindig is kíváncsi voltam erre a történetre, bár ismertem az alapokat. Nem is tudom, hogy 16 év elteltével is mennyire számít ez spoilernek, hisz azóta Piros Sisak szerves része lett a Batman mítosznak.

Sokan mondják, hogy a Halál a családban sztorival érdemes kezdeni, de szerintem nélküle is érthető a sztori. Bár én már a 90-es években értesültem 

Spoiler

[spoiler] Jason Todd haláláról. A sisak alatt története az ő visszatéréséről szól. Jason Piros Sisakként kezd el randalírozni a városban. Természetesen a módszerei kemények és brutálisak. Ő a megtestesült DC-s Megtorló. Jason meg akarja mutatni Batmannek, hogy neki is keményebbnek és radikálisabbnak kéne lennie. Tehát gyilkolnia kéne, és akkor nem történne annyi szörnyűség Gothamben. A történetbe belekeveredik Fekete Maszk, Mr. Fagy, Amazo és számtalan bűnbanda vezére is. Maszk fanyar, ironikus beszólásai nagyon tetszettek. Érdekes figura. [/spoiler]

A sok pörgős akció mellett Batman próbálja megérteni az elfogadhatatlant és a hihetetlent. Hogyan térhet valami vissza a halálból? Milyen érzés meghalni? Vajon Sisaknak van igaza? Ha tényleg átlépné azt a határt, akkor több embert tudna megmenteni? Nagyszerű kérdések, melyeket egész jól ábrázolt Judd Winick író. A történetben végig ott van a feszültség és a dráma is. Batmant komoly lelki próbatétel elé állította a történet. Elejétől a végéig nagyon élveztem. Szerintem az egyik legjobb Batman sztori. Remekül megmutatja, hogy a Denevér-család történetei is rendkívül érdekesek, összetettek. Jó lenne látni olyan Batman filmes adaptációkat, ahová beleférhetne Batgirl, Piros Sisak, Éjszárny… és a többiek is… Ötös, mindenféleképpen kedvenc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi linken fanzine formájában olvasható és le is tölthető Zack Snyder eredeti Igazság Ligájának 2. és 3. részének vázlata és storyboardja.

 

https://dailyplanetdc.com/2021/04/22/zack-snyders-justice-league-storyboards-of-the-snyderverse/amp/?__twitter_impression=true


Figyelem!

A Zack Snyder: Az Igazság Ligája nem az eredeti elképzelés alapján készült, így ha valaha is valamilyen formában elkészül az Igazság Ligája 2. és 3. része, azok valamelyest el térnek majd a fanzine-ban olvasható változatoktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kifejezetten szoktam szeretni a színész cseréket filmekben, ha valami piti out-of universe oka van akkor még úgy sem, ha karakterestől történik, de a Batwoman-nek kifejezetten jót tett. Ebben az új csajban legalább van élet, nem olyan savanyú, búval b.szott világ fájdalma, mint Kate Kane.

Ami negatívum, hogy az új karakterrel behozták a "csak azért, mert fekete vagyok" nézetet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hollywood Reporter szerint tényleg fekete lenne Superman a következő filmben. Viszont nem a képregényekből ismert másik két univerzumbéli fekete Superman valamelyikét dolgoznák fel, hanem Kal-El karakterét írnák át színesbőrűre. Állítólag csakis fekete rendező jöhet szóba. Na, azt hiszem ez az eset, amikor az a bizonyos politikai korrektség átesne a ló túloldalára.

 

Zack Snyder elárulta, hogy ha a Warner nem akarta volna annyira siettetni az Igazság Ligája összehozását a 2012-es Bosszúállók sikere miatt, akkor a 2013-as Acélember után egy újabb Superman szoló film jött volna, melyben Brainiac lett volna a főgonosz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem kifejezetten szoktam szeretni a színész cseréket filmekben, ha valami piti out-of universe oka van akkor még úgy sem, ha karakterestől történik, de a Batwoman-nek kifejezetten jót tett. Ebben az új csajban legalább van élet, nem olyan savanyú, búval b.szott világ fájdalma, mint Kate Kane.

Ami negatívum, hogy az új karakterrel behozták a "csak azért, mert fekete vagyok" nézetet is.

Szerintem is használt a sorozatnak a főszereplő váltás. Egyrészt Ryan karaktere alapból szimpatikusabb Kate-nél, másrészt, a színésznő is jobban játszik. Páran vádolják érte a sorozatot, de engem hidegen hagy, hogy ki fekete vagy leszbikus, és hogy milyen irányelvek miatt van így, amíg nem nyomja rá a bélyegét a történetre. A sztorinak egyébként még jót is tett, hogy az élet írta a forgatókönyvet, mert így egy érdekes szállal látta el az évad első felét. Meglepődtem, hogy milyen jól oldották meg egyrészt Kate minden előjel nélkül való eltűnését, másrészt Ryan behozását, és főszereplővé avatását.

Spoiler

Az is tetszett, hogy bár Kate visszatért egy másik színésznő révén, beleszőtték, hogy in-universe miért néz ki máshogy. Az Alice-szel való fejlemény is pozitív meglepetés.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

de engem hidegen hagy, hogy ki fekete vagy leszbikus, és hogy milyen irányelvek miatt van így, amíg nem nyomja rá a bélyegét a történetre.

 

Nekem sincs vele gondom amíg nem nyomják egyfolytában az arcomba, amióta benn van az új csaj (az első 4 részt láttam csak még a 2. évadból) nem volt olyan rész amiben ne lett volna kihangsúlyozva, hogy azért, mert ő fekete azért milyen rossz és, hogy a fehérekkel csak a kivételezés megy, meg nekik könnyebb. Szvsz. ez ugyanolyan rasszizmus, mint a fordítottja, de érdekes módon ezekkel sosincs gond. Azért is rossz ez szerintem, mert pl. a fekete gyerek aki a való világban nem találkozik semmi atrocitással az ennek ellenére is azt fogja megtanulni az ilyenekből, hogy márpedig minden fehér egy köcsög.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: Hosszú Halloween

Egy újabb, kultikus Batman képregény a 90-es évekből. A Hosszú Halloween a legnépszerűbb Batman címek között van, ezért egy kicsit féltem is tőle. A legnépszerűbbnek tarott A Sötét Lovag visszatér című képregény finoman szólva se nyerte el a tetszésemet. Ez viszont szerencsére annál jobban bejött. Egy igazi izgalmas, fordulatos és csavaros thriller és krimi lett belőle. Akár még átlag olvasóknak is erősen tudom ajánlani, nem csak képregény kedvelőknek. A krimi szál mellett a drámai vonal is rendkívül erős lett. A történet sokkal összetettebb volt, mint vártam. A Hosszú Halloweenból merített ihletet Christopher Nolan A Sötét Lovag című filmhez, de megtaláljuk a történet elemeit a Gotham tv-sorozatban is. Nos, A Sötét Lovag filmhez képest jóval összetettebb és bonyolultabb a képregény története. Jeph Loeb jól eltalálta Batman és Gotham világának hangulatát. A város a káosz szélén táncol. A maffiavezérek és a korrupt zsaruk ideje viszont Batman felbukkanásával szép lassan lejár. Viszont ezzel párhuzamosan felemelkedőben van a pszichopata jelmezes gonosztevők csillaga. Kvázi ők váltják fel szép lassan Gotham hagyományos alvilágát. Ebbe a korszakba nyerünk bepillantást. Egy különleges gyilkosságsorozat tárul az olvasó szeme elé. Egy önmagát Ünnepnek nevező gyilkos mindig valamilyen ünnepnapon öl meg valakit. Batman egyik legrejtélyesebb ügye rengeteg gyanúsítottal. Nagyon élveztem, ahogy szép lassan, mint egy Agatha Christie krimiben végigmegyünk a gyilkosságokon, összefüggéseket keresve. A történet másik központi alakja: Harvey Dent, akiről már tudjuk, hogy ki lesz. Harvey története nagyon tragikus és drámai lett. 

Spoiler

[spoiler] Harvey felesége, Gilda csak még jobban fokozta a mély drámai hangulatot. Ünnep kiléte egészen a történet végéig homályban marad, és én se hittem volna, hogy két gyilkossal állunk szemben. Harvey Kétarccá válása csodásan be van mutatva, az olvasó szerintem nagyon meg tudja sajnálni a becsületes államügyészt. Gildát különösen sajnáltam. Batman arra készül, hogy Camine Falcone birodalmának megbuktatásával felszámolja az alvilági bűnözést és akkor talán nem lesz szükség tovább Batmanre és együtt lehet Selinával. Sajnos nem ez történik, hiába kezd el összeomlani a hagyományos alvilág. Joker, Rébusz, Méregcsók, Madárijesztő, Őrült Kalapos, Pingvin. Solomon Grundy szép lassan átveszik a régi gonosztevők helyét. És melléjük betársul már Kétarc is. Itt is felmerül, hogy talán hiába lépett színre Batman, egyre több őrült garázdálkodik az utcán, egyre több a tragédia. Már maga Batman is látni véli a felbukkanása és az őrültek megszaporodása közötti összefüggést. Pedig egyszerűen Gotham ilyen sötét és torz hely. Jokernek sokkal minimálisabb volt a szerepe, mint azt vártam volna. Macskanő szerepeltetése érdekes lett, de nem éreztem, hogy annyira szükséges lenne a történethez. A jelmeze egy kissé röhejes volt, azon lett volna még mit alakítani. [/spoiler]

A végkifejlet kellően megdöbbentő és meghökkentő. Az egyik legjobb Batman sztori. Ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 09. - 15:25, Darth Revan9 írta:

A Zack Snyder Igazság Ligája változat hazai DVD-s megjelenéséről van valami hír?

Június 11.

http://dcmagyarorszag.musoron.hu/2021/05/15/exkluziv-ime-minden-tudnivalo-a-zack-snyder-az-igazsag-ligaja-hazai-megjeleneserol/?fbclid=IwAR0oCw6nJUVuIlFmCVHusJ-wz7m77k46tLGzga3YsW1cQTK0DD2OO32exo4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Superman és Lois című sorozat egész jó. A megszokott Arrowerse minőségnek bőven felette van, látvány terén mindenképp, 3 rész alapján a story is, így aki azoktól ódzkodik annak is érdemes ezzel tenni egy próbát. Eddig egyéb Arrowerse művekre még utalással sem találkoztam, így azok előismerete nem létszükség, mondjuk ezen sorozat minőségét tekintve megértem, hogy próbálnak elzárkózni a többi CW-s műtől, még ha amúgy hivatalosan egy univerzumban is léteznek. Örülök, hogy végre hozzá mertek nyúlni rendesen a karakterhez ennyi idő után, mert ha jól emlékszem az utolsó Szupival komolyabban foglalkozó sori a Smallville volt, de annak is már 10 éve vége és az is "csak" a Superman-né érés folyamatát mutatta be, nem a "kész" hősről szólt. Igaz, hogy az ilyen nagy hősökkel hálátlan feladat foglalkozni és nehéz jól csinálni, mert nagyok az elvárások velük kapcsolatban, ezért is jellemző, hogy inkább megtekerik a történetet és pl. előzménysorozatot készítenek (Smallville, Gotham) vagy eljátsszák, hogy megkapod a hőst, de igazából mégsem, mert valamelyik "spin-off"-járól szól a sorozat (Batwoman, Supergirl vagy Superboy a Titans-ben). Superman-nél külön nehezít a dolgokon, hogy hogyan is írjanak kellően izgalmas történetet, ami nem tűnik önismétlőnek egy olyan lény köré aki kvázi egy elpusztíthatatlan isten, hasonló a probléma Flash gyorsaságával is és szvsz. nála a CW el is hasalt rendesen. Ezért is jó a Superman és Loisban, hogy többi "univerzum társával" ellentétben nem epizodikus a felépítése. Bár itt is van némi csavar miszerint az egész családról szól a történet nemcsak Szupiról és a család visszaköltözik Smallvillebe, de ezt nem érzem akkora elkanyarodásnak .Jelenleg úgy tűnik, hogy jó érzékkel nyúltak a karakterhez, bár ahogy írtam, csak 3 részt láttam belőle egyelőre, de az mindenképp bizakodásra ad okot, hogy kb. a 2. rész után berendelték a 2. évadot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nekem is kellemes meglepetés, bár a Batwoman 2. évada (így 13 rész után) jobban tetszik. A bejelentéskor nem értettem, mi szükség van egy Supermanről szóló sorozatra, amikor már van van egy Supergirl az Arrowverse-ben, akinek majdhogynem ugyanazok a képességei. Plusz a DC tele van érdekesebbnél érdekesebb karakterrel, akiket eddig nem bontottak ki komolyabban mozgóképen. Viszont itt, az eddigiek alapján inkább Superman emberi oldalán és a családjával való kapcsolatán van a hangsúly, valamint a két oldal (kötelesség, család) közti kényes lavírozáson, így pedig máris látom az értelmét. A képességei durrogtatása inkább másodlagos.

 

Arra nem is figyeltem, hogy utalnak-e az Arrowverse többi tagjára, bár párszor felmerült bennem, hogy felbukkanhatna Supergirl (de ha jól tudom, a színésznő épp várandós volt a S&L forgatásának idején). Szerintem mégis jobb lett volna, ha ez a sorozat egy másik Földön kap helyet, de ugyanúgy az Arrowverse multiverzumában, mint pl. a Titans, Stargirl, Doom Patrol, Swamp Thing. Így kevésbé lenne zavaró a sorozat függetlensége, de ugyanúgy nyitva lenne annak lehetősége, hogy a komolyabb crossover eseményeknél "átjárkáljanak" egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Darth Sky írta:

Eddig nekem is kellemes meglepetés, bár a Batwoman 2. évada (így 13 rész után) jobban tetszik.

 

Én a Batwomannal úgy vagyok, hogy lassan annyira felhúznak a minden részben beletömött PC f*szságok, hogy komolyan gondolkozom rajta, hogy kukázom és már a szuperhősök iránti szeretetem sem fogja tudni megmenteni. Az utolsó részben is amit láttam (5.) benyomnak egy ilyet, hogy a terepjáró a "toxikus férfiasság megtestesülése" :fuckoff:
 

40 perccel korábban, Darth Sky írta:

A képességei durrogtatása inkább másodlagos.

 

Szerintem az a rész kb. ugyanolyan arányban van jelen, mint akármelyik szuperhősös sorozatban, általában 2-3 akciójelenet van minden részben a fennmaradó részben meg az egyéb dolgokkal foglalkoznak, az Arrowban Oliver és Felicity románcán rinyáltak általában, a Flashben valakivel "majd én beszélek vele" szitu van, a Legends of tomorrowban meg valami bődületes f*szság történik épp :D 

 

31 perccel korábban, Darth Sky írta:

de ugyanúgy az Arrowverse multiverzumában, mint pl. a Titans, Stargirl, Doom Patrol, Swamp Thing. Így kevésbé lenne zavaró a sorozat függetlensége, de ugyanúgy nyitva lenne annak lehetősége, hogy a komolyabb crossover eseményeknél "átjárkáljanak" egymáshoz.

 

Erről jut eszembe, hogy a crossoveres univerzum összeolvasztós történet is olyan "értelmes", hogy csak na... összeolvasztották a CW sorozatokat, és szétkapták a többit, pláne a Doom Patrol és a Titans esetében gáz ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batwoman: én az első évadból láttam az első 3-4 részt + a crossover epizódot. Lemorzsolódtam. Egyelőre nem is hiányzik. :)

 

Superman & Lois: naprakész vagyok a sorozattal, nekem nagyon tetszik, pedig kezdetben féltem, hogy a szokásos CW-féle szappan itt is megjelenik, továbbá az akciók/látvány is olyan lesz, amilyen, de már az első előzetes is fejlődést mutatott, a premier meg egyenesen túlszárnyalta a várakozásaimat. 5 rész után szerintem nagyon jól terelik a sorozatot, a múlt heti előzetest látva pedig lesznek még érdekességek.

 

A crossoverről: ugye azt mondták, hogy idén a COVID miatt nem lesz egyesülés. Mint azt a hétvégén megtudtam, a crossover Diggle körül forgott volna, akivel ugye történt egy dolog az Arrow szériazárójánál. Crossover helyett az fog történni, hogy Diggle felfog bukkanni mindegyik sorozatban - legalábbis 3-ról tudok, a Flash most nem ugrik be - és tkp. Diggle elutasította a lezuhanó zöld darabot, aminek lesznek következményei. :)

 

Legendák: nekem baromira tetszik az ökörködésük, viszont még a tavalyi évadot be se pótoltam. Pedig már hetek óta dilemmázom rajta, ha minden jól sikerül, akkor a nyáron letudom tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 19. - 11:47, Darth Sky írta:

Így kevésbé lenne zavaró a sorozat függetlensége,

 

Úgy tűnik, hogy a függetlenség nem annak köszönhető amire gondoltam:

 

"Todd Helbing, a SUPERMAN ÉS LOIS showrunnere elárulta, hogy a sorozatban lett volna egy utalás a Supergirlre, ám végül a vágószoba padlóján végezte. Amikor a második epizódban Lois felmond a Daily Planetnél és összepakol, a holmija között láthattunk volna egy közös fotót róla, Clarkról és Karáról. A járvány okozta bonyodalmak miatt minden Arrowverzum utalást ki kellett vágjanak a sztoriból, köztük ezt az apró easter egget is. Az alkotók egy Batwomanes crossovert is szerettek volna összehozni, de sajnos ez sem valósulhatott meg. Helbing reméli, hogy ez a helyzet hamarosan megváltozik, és a második évadra már lesz lehetőség szorosabban összekapcsolni a sorozatot az Arrowverzummal."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 19. - 12:36, Darth Cupsy írta:

Én a Batwomannal úgy vagyok, hogy lassan annyira felhúznak a minden részben beletömött PC f*szságok, hogy komolyan gondolkozom rajta, hogy kukázom és már a szuperhősök iránti szeretetem sem fogja tudni megmenteni. Az utolsó részben is amit láttam (5.) benyomnak egy ilyet, hogy a terepjáró a "toxikus férfiasság megtestesülése" :fuckoff:

Érdekes, engem ez valamiért nem zavar ennyire. :) Amikor pl. megtudtam, hogy az új Batwoman is ugyanolyan nemi irányultságú lesz, mint az előző, ráadásul a bőrszíne is olyan, amilyen, csak megvontam a vállam. Hiába tudom, hogy ez egyértelműen egy PC megmozdulás. A sztori leköt, a karakterek kellően jók, így a baromságokkal szemben is elnézőbb vagyok. Persze megértem, ha valakinek ez nem tetszik. 

Engem pl. sokkal jobban frusztál a The Flash, ami egy remek kis sorinak indult, de szerintem önmaga paródiája lett. Ma már sehol egy épkézláb ötlet, a karakterek is egyre irritálóbbak, pedig lehetőség van/lenne benne... a Supergirlel is hasonlóan vagyok. A Legends of Tomorrow pedig akkora baromság, hogy még haragudni se tudok rá. :D Láthatóan még a készítők se veszik komolyan magukat, és az a fajta burleszk humor, amit sokszor tolnak, vicces tud lenni a kellő hangulatban. Amikor azt gondolnám, hogy már a legnagyobb marhaságot is láttam, csak berakok egy LoT részt, és az esetek többségében rám cáfolnak. :D 

 

2021. 05. 19. - 12:36, Darth Cupsy írta:

Erről jut eszembe, hogy a crossoveres univerzum összeolvasztós történet is olyan "értelmes", hogy csak na... összeolvasztották a CW sorozatokat, és szétkapták a többit, pláne a Doom Patrol és a Titans esetében gáz ez.

Igen, főleg, hogy a Doom Patrol csapata egy az egyben ugyanaz a saját sorozatában, mint a Titansben.

 

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

a második évadra már lesz lehetőség szorosabban összekapcsolni a sorozatot az Arrowverzummal."

Örülnék neki. Ha már egy univerzumban játszódnak ezek a sorozatok, néha érződjön is. Bár szerintem ez túlnyomórészt csak marketing. A crossovereket leszámítva viszonylag kevés átfedés van a sorozatok között. És a saját példámból kiindulva bejön nekik: mert én mára biztosan elkaszáltam volna a The Flash-t, a Supergirlt, de talán még a LoT-ot is, ha nem érezném azt, hogy utána nem látom át az Arrowverse nagy egészét. Ugyanezen indok miatt gondolkozom erősen, hogy elkezdjem-e a Black Lightningot... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Darth Sky írta:

Érdekes, engem ez valamiért nem zavar ennyire. :) Amikor pl. megtudtam, hogy az új Batwoman is ugyanolyan nemi irányultságú lesz, mint az előző, ráadásul a bőrszíne is olyan, amilyen, csak megvontam a vállam. Hiába tudom, hogy ez egyértelműen egy PC megmozdulás. A sztori leköt, a karakterek kellően jók, így a baromságokkal szemben is elnézőbb vagyok. Persze megértem, ha valakinek ez nem tetszik. 

 

Nekem nincs bajom a bőrszínnel egyáltalán (nem vagyok rasszista, sőt Ryan, Mary és Sophie is egyaránt "bejövősek" nálam :D ), ha nem indokolatlanul "átszíneznek" egy karaktert, mert kell bele az is, sőt b*ssza rosseb DC-Marvel fronton még az se zavar, ha indokolatlan, mert a Multiverzum fogalma közismert minden művükben már nagyon régóta. Amit korábban írtam, a "hánytatott szomorú fekete sors" és annak emlegetéséről az sem zavar, ha nincs túltolva, de mostani 5. rész-ben nem volt egyedül semmi ilyen jellegű célzás. A LMBTQ kérdéssel meg az a problémám, hogy ugye az a jelszó, hogy mivel a való világban is léteznek ilyen emberek már miért ne lehetne őket reprezentálni filmekben sorozatokban is, amire azt mondom OK, csak manapság ott tartunk, hogy annyira reprezentáltak (nincs már olyan épkézláb sorozat amibe ne nyomnák őket), ami megközelítőleg sem arányos a való világban lévő számukkal. 

 

44 perccel korábban, Darth Sky írta:

Engem pl. sokkal jobban frusztál a The Flash, ami egy remek kis sorinak indult, de szerintem önmaga paródiája lett. Ma már sehol egy épkézláb ötlet, a karakterek is egyre irritálóbbak, pedig lehetőség van/lenne benne... a Supergirlel is hasonlóan vagyok. A Legends of Tomorrow pedig akkora baromság, hogy még haragudni se tudok rá. :D Láthatóan még a készítők se veszik komolyan magukat, és az a fajta burleszk humor, amit sokszor tolnak, vicces tud lenni a kellő hangulatban. Amikor azt gondolnám, hogy már a legnagyobb marhaságot is láttam, csak berakok egy LoT részt, és az esetek többségében rám cáfolnak. :D 

 

Nekem az a szabályozó rendszerem, hogy nem nézek sorozatot angolul (Sw-től eltekintve :D  ), mert különben "belefulladnék" annyi minden lenne, így a Flashben és az Arrowban is le vagyok maradva. A Supergirlel én elvagyok, az csak egy évaddal van lemaradva szinkronban akárcsak a LoT, de engem ez utóbbi kevésbé mulattat, inkább fáraszt, pedig tudom én is, hogy direkt "tolják fullba a kretént", szóval ezt főként, de még a Supergirlt is szívesen becserélném, az Arrow-Flash kettősre, hogy inkább azokat szinkronizálják. Egyébként nem is értem, miért nem így van, nem lettek volna azok annyira sikeresek, hogy nem érte meg folytatni őket a Supergirl meg a LoT viszont igen??? Ezt nehezen tudom elképzelni. az egyetlen mit reálisnak gondolok, hogy esetleg azokra drágább a licensz vagy nemtom.

 

44 perccel korábban, Darth Sky írta:

Igen, főleg, hogy a Doom Patrol csapata egy az egyben ugyanaz a saját sorozatában, mint a Titansben.

 

Hát igen, pont ezért. :( 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Flash 7×11: mászóval Fast & Furious: It's all about family. :lol:

 

Komolyan, a 7×03 valami borzalom volt (az lett volna elvileg a 6. évad fináléja), ez a rész - amely a mostani 8 részes történetet fejezte be - rátett még egy lapáttal. Az egész szál fura volt nekem az elején, pedig érdekes történettel álltak elő, de a power of love mindenek felett. Jesszusom, ezen a részen szétkacagtam magam. :lol2:

 

Remélem a 3. történet jobb lesz, mert eddig eléggé gyenguska az évad - kb. a 4. évad szintjén mozog most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez remek....

 

 

"Az Eaglemoss Kiadó kérésére a következőkről kell tájékoztatnunk Önt:

 

„A tavalyi évre jellemző gazdasági problémák nehéz helyzetbe hozták kiadónkat és komoly nehézségeket gördítettek A Legendás Batman c. sorozatunk további kiadása elé. Keserű, számunkra is súlyos döntést kellett meghoznunk: a DC Comics – A Legendás Batman sorozatunkat lerövidítjük, az október 2-án megjelenő 70. szám lesz az utolsó kötet.

 

Csak remélni és kérni tudjuk, hogy fantasztikus és elkötelezett olvasóink megértik a döntésünket.

 

Tisztelettel,

 

Eaglemoss Kiadó""

 

Azt a maradék 10 kötetet még igazán kiadhatták volna...

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem az angol sorrendet követi, így nem lehet tudni.

Úgy látszik kénytelen leszek az angol változatokat beszerezni, hogy legalább a(z alap)sorozat és a gerinc teljes legyen.

 

szerk.:
Úúhhh! 12 font (kb. 4850 Ft) egy kötet.

Húzós lesz... de hátha addigra gyengül még a font.

 

A DC Sorozatot húgom gyűjti, de ilyen emailt ő MÉG nem kapott.

 

 

Igaz, hogy azt a Deagostini adja ki, de azért remélem, az R2-D2 sorozat nem fog hasonló sorsra jutni.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nyilvánul meg a negatív oldala annak, hogy egy multi cégcsoport bejött ide és elkdezdtek ilyen gyűjteményes kiadásokat kiadni kéthetente. Pár év alatt elárasztották DC képregényekkel a piacot, azátn meg az egyiket lerövidítik, később pedig a másik sorozatot jobb esetben befejezik, aztán kivonulnak. Pár évig volt DC kánaán, de emiatt a Kingpin nem folytatta az Újjászületés érát és lecsökkentette a Batmant. Ha ez a két DC gyűjteményes széria eltűnik, akkor megint ott leszünk, mint 2014 előtt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.