Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jól néz ki, lehet, hogy nézni kéne. Barbara itt is tolószékben lesz. Valahogy ezt úgy utáltam a képregényekben is. Nem értem, miért kellett annyi ideig tolószékben tartani, mikor Bruce is felgyógyult egy idő után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Jól néz ki, lehet, hogy nézni kéne. Barbara itt is tolószékben lesz. Valahogy ezt úgy utáltam a képregényekben is. Nem értem, miért kellett annyi ideig tolószékben tartani, mikor Bruce is felgyógyult egy idő után. 

Mert Barbara eredetileg tolószékben maradt volna, de egyes rajzolók annyira imádták Batgirlt, a jelmezt (főleg a jelmez alól kilógó vörös haját) és a karaktert, hogy harcoltak azért, hogy felgyógyulhasson.

Egyszer Ethan Van Sciver mesélt erről az egyik videójában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Mert Barbara eredetileg tolószékben maradt volna, de egyes rajzolók annyira imádták Batgirlt, a jelmezt (főleg a jelmez alól kilógó vörös haját) és a karaktert, hogy harcoltak azért, hogy felgyógyulhasson.

Egyszer Ethan Van Sciver mesélt erről az egyik videójában.

Helyesen tették, hogy harcoltak a felgyógyulásáért. A gyilkos tréfában pont az nem tetszett, hogy Barbara hosszú időre tolószékbe kényszerült.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre fel se tűnt, hogy fekete, inkább kleorbarna bőrűnek néztem. Egyébként szimpatikus. Meglátjuk milyen lesz. Talán lesz köze a 2022-es The Batman-hez, amiben Jeffrey Wright fekete színész játsza Jim Gordont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Iqvi írta:

Engem ez annyira nem zavar. Egyébként meg inkább világosbőrű latino mint fekete. 

Őszintén, most végignézve a jelölteket én se őt választottam volna. Ennek ellenére ez a Leslie lány is szimpatikus, egyáltalán nincs bajom vele, lehet, hogy jó lesz. Nem csak rajta múlik, hanem a filmen is. Jobban félek inkább a rendezéstől és a forgatókönyvtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Engem ez annyira nem zavar. Egyébként meg inkább világosbőrű latino mint fekete. 

Pedig kellene, ugyanis a legújabb trendeknek megfelelően a vörös hajú szerepeket már jó ideje fekete színészek kapják, ami inkább elszomorító, mint örvendetes.

evwbkvqrnb831.jpg

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, az utóbbi években dúl a nagy PC láz, amivel önmagában nem lenne gondom, ha tényleg közelebb hozná egymáshoz a rasszokat/etnikumokat, nem pedig még jobban terebélyesítené a köztük lévő szakadékot. Mert ezzel az "erőltessük be mindenhová a kisebbségeket" hozzáállással, szerintem már ezt teszik. Úgy érzem, hogy napjaink filmipara szerint, lassan már fehérnek lenni lesz kínos, és ez baromi visszatetsző a szememben.

 

Ennek ellenére nincs különösebb gondom azzal, ha egy filmben/sorozatban eleget kell tenni bizonyos kvótáknak, ezért XY fekete, ázsiai, muszlim, indiai, mexikói, stb. lesz.

Az viszont már baromi ingerlő, amikor egy közismert karakert, akinek adott a külső megjelenése, módosítják a modern PC szellemében. És nem arról van szó, hogy fekete vagy ázsiai ne lehetne szuperhős vagy főszereplő, mert akadnak belőlük is bőven. Azzal van gondom, amikor egy jellegzetes karakterjegyet (legyen az jelen esetben a fehér bőr - vörös haj kombó) módosítanak úgy, hogy az nekik tetsző legyen.

 

Ez már a The Batman castingjánál is frusztráló volt számomra Gordon vagy éppen Selina esetében. Lassan ott tartok, hogy összeteszem a két kezem, amiért Batman egy fehér férfi lesz... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ennek ellenére nincs különösebb gondom azzal, ha egy filmben/sorozatban eleget kell tenni bizonyos kvótáknak, ezért XY fekete, ázsiai, muszlim, indiai, mexikói, stb. lesz.

Nekem sem, bár szerintem ez inkább megalázó, mintsem megtiszteltetés, mert őket nem a színészi képességeik, mint inkább a bőrszínük miatt választják be.

 

De szerintem ez minden eddigi PC marhaság csúcsa: Hófehérke és Boleyn Anna... mindkettőt egy fekete nő játssza (majd).

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére valahogy továbbra sem zavar. Talán pont azért választották ezt a lányt, mert kapcsolni akarják a The Batmanhez a filmet. Ebben az esetben indokolt is lehet. Plusz: nekem valahogy jobban bejönnek a barna, vagy a sötétebb bőrű nők és ez a csaj szimpinek tűnik.

Persze van, amikor zavart az ilyen választás. Csingiling esetében nem tartottam jó ötletnek a fekete lányt, így hát arra a feldolgozásra nem vagyok kíváncsi.

Hófehérke esetében tudtommal nem fekete bőrű nőt választottak, csak kicsit barnásabb a bőre, viszont olyan ébenfekete haja van, mint Hófehérkének.

Azt én is érzem, hogy több esetben is már túltolják a politikai korrektséget és sokszor az ellenkezőjét érik el vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azzal van gondom, amikor egy jellegzetes karakterjegyet (legyen az jelen esetben a fehér bőr - vörös haj kombó) módosítanak úgy, hogy az nekik tetsző legyen.

Azért ennek van egy másik, szintén nem túl szép oldala is, amikor a karakterjegyek ellenére fehér emberre osztják a szerepet. Nem is kell a DC-től messzire futni: senki sem rótta fel a Batman Begins-nek, hogy a jellegzetes ázsia karakterjegyekkel bíró Ra's al Ghult az ír Liam Neeson játszotta, míg a szintén ázsiai jegyekkel bíró lányát, Taliát a francia Marion Cotillard, szóval egyiknek sincs túl sok köze az eredeti karakterekhez. De a szomszédban, az MCU-ban is csak most gond, hogy az Ancient One-t egy fehér, britt nő játszotta, annak idején csak halkan susogtak, de nagy sziszegések nem voltak. És ez csak három példa egy szép hosszú, a fehérből fekete listánál jóóóóóóóóóóóóóóval hosszabb listából. (Bedobhatnánk a közösbe a Scarlett Johansen által játszott Motoko Kusanagit a Ghost in the Shell-ből, vagy Lavender Brown-t, akit egészen addig, amíg jelentéktelen háttérkarakter volt, fekete színésznő játszott - kettő is -, de amint fontosabb szerep jutott neki, hirtelen kifehéredett. Csak, hogy még pár példát felhozzak a közelmúltból.)

Szerintem ilyen adaptációknál az lenne a legjobb, ha mindenkit olyan rasszú játszana, amilyen az eredeti. Ugyanakkor mivel évi féltucat képregényfilmet hány ki magából Hollywood, szerintem elfér egy fekete Batgirl és fekete Gordon a fekete Macskanő mellett. Úgysem ezek maradnak meg az emlékezetben, pláne mert sanszos, hogy nem is lesznek emlékezetes filmek. Aztán majd ez a divat is elmúlik.

 

13 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Nekem sem, bár szerintem ez inkább megalázó, mintsem megtiszteltetés, mert őket nem a színészi képességeik, mint inkább a bőrszínük miatt választják be.

Ez szerintem elég téves általánosítás. Miért zárja ki az egyik a másikat? Kereshetnek egy szerepre direkt fekete színészt, és a jelentkezők meghallgatása után a jobb színészt választják. Azért ez nem úgy megy, hogy kiállnak az utcára és berántják a szerepre az első arra járó fekete bőrű embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért ennek van egy másik, szintén nem túl szép oldala is, amikor a karakterjegyek ellenére fehér emberre osztják a szerepet. Nem is kell a DC-től messzire futni: senki sem rótta fel a Batman Begins-nek, hogy a jellegzetes ázsia karakterjegyekkel bíró Ra's al Ghult az ír Liam Neeson játszotta, míg a szintén ázsiai jegyekkel bíró lányát, Taliát a francia Marion Cotillard, szóval egyiknek sincs túl sok köze az eredeti karakterekhez. De a szomszédban, az MCU-ban is csak most gond, hogy az Ancient One-t egy fehér, britt nő játszotta, annak idején csak halkan susogtak, de nagy sziszegések nem voltak. És ez csak három példa egy szép hosszú, a fehérből fekete listánál jóóóóóóóóóóóóóóval hosszabb listából. (Bedobhatnánk a közösbe a Scarlett Johansen által játszott Motoko Kusanagit a Ghost in the Shell-ből, vagy Lavender Brown-t, akit egészen addig, amíg jelentéktelen háttérkarakter volt, fekete színésznő játszott - kettő is -, de amint fontosabb szerep jutott neki, hirtelen kifehéredett. Csak, hogy még pár példát felhozzak a közelmúltból.)

Szerintem ilyen adaptációknál az lenne a legjobb, ha mindenkit olyan rasszú játszana, amilyen az eredeti. Ugyanakkor mivel évi féltucat képregényfilmet hány ki magából Hollywood, szerintem elfér egy fekete Batgirl és fekete Gordon a fekete Macskanő mellett. Úgysem ezek maradnak meg az emlékezetben, pláne mert sanszos, hogy nem is lesznek emlékezetes filmek. Aztán majd ez a divat is elmúlik.

 

Ez szerintem elég téves általánosítás. Miért zárja ki az egyik a másikat? Kereshetnek egy szerepre direkt fekete színészt, és a jelentkezők meghallgatása után a jobb színészt választják. Azért ez nem úgy megy, hogy kiállnak az utcára és berántják a szerepre az első arra járó fekete bőrű embert.

Azért nem bizots, hogy a 2022-es Batman ne lenne nagy siker. Könnyen meglehet, hogy emlékezetes film lesz. Ki tudja, talán egy nagyobb, Batman-univerzum kiinduló pontjává válhat.  Ezzel ki kell várnunk a jövő évet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Ezek a kifehéritések mostmár évek óta eltüntek Amerikában. Mostmár csak az ellenkezőjére van példa.

Persze, ma már felérne egy emberellenes bűncselekménnyel, de amikor voltak, akkor nem volt ekkora felháborodás miatta. Nyilván akkor is akadtak, akik hangot adtak a nemtetszésüknek, de mégsem olyan lelkesen, mint ma, ha egy fehérből lesz fekete.

 

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Azért nem bizots, hogy a 2022-es Batman ne lenne nagy siker. Könnyen meglehet, hogy emlékezetes film lesz. Ki tudja, talán egy nagyobb, Batman-univerzum kiinduló pontjává válhat.  Ezzel ki kell várnunk a jövő évet.

Nem kizárt. Én sem írtam, hogy biztos, csak azt, hogy sanszos. ;) De az eddigi DC filmek nem voltak olyan hűde nagy számok, a legjobbak is legfeljebb korrekt popcorn mozik, amikre tényleg nem emlékszünk egy idő után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Persze, ma már felérne egy emberellenes bűncselekménnyel, de amikor voltak, akkor nem volt ekkora felháborodás miatta. Nyilván akkor is akadtak, akik hangot adtak a nemtetszésüknek, de mégsem olyan lelkesen, mint ma, ha egy fehérből lesz fekete.

A kettő azért is más, mert a lépték is más. Ma már eljutottunk oda, hogy akkor se lehet csak fehér szinészekkel forgatni ha az adott film mondjuk a történelmi Franciaországban játszódik. Nagyságrendekkel zavaróbb, ráadásul az okok is mások. Régen nem ideológiai alapon fehéritették a karaktereket, hanem azért mert az adott karaktert egy nagynevű szinészre akarták osztani és nagynevű szinészek között alig-alig voltak nem-fehérek, pláne ázsiaiak. 

Itt most viszont nem azért száműzik a fehéreket mert nincs elég jó, neves fehér szinész akivel el lehetne adni hanem mert politikailag nem vállalható egy túl fehér film.

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt az egyetlen ideológiai ok a pénz. Egyszerűen a stúdiók most ezt tudják a legjobban eladni. A pénz az idelógia mind a fehérítés, mind a sötétítés mögött. És éppen ezért egyik sem helyesebb vagy jobban elnézhető felfogás, hanem egyformán undorító.

Ráadásul azért az a kifehérítés sem olyan régi sztori. A Doctor Strange 2016-os, a Ghost in the Shell 2017-es film, mindkettő akkor készült, amikor már tombolt a PC divat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értünk egyet. Nem nagyon láttunk olyat hogy egy film pusztán azért ne tudna működni anyagilag mert túl fehér lenne. Ez tisztán politikai döntés. Ez az átlag nézőt nem érdekli. A hollywoodi döntéshozókat igen. Ők akarnak feltétlenül roppant progresszívnek látszani.

Másrészt én nem tudok egyenlőségjelet tenni a kettő közé. Ha egy fehér többségű országban befehéritenek egy ázsiai karaktert, mert roppant kevés mondjuk a jó neves ázsiai szinész az szerintem teljesen jól védhető. És persze visszafelé is. Egy ázsiai filmnél se sértödök meg ha mondjuk egy fehér karakter rasszot vált pusztán azért mert a szinész állomány ezt a lépést indokolja. Annak idején például Kurosawa megcsinálta a Shakespeare-féle Lear királynak egy japán adaptációját természetesen teljesen japán gárdával és japán környezettel. Teljesen jó. Nincs vele probléma részemről.

A PC 2017-ben még messze volt a tombolástól hisz a legtöbb nagyfilm egyáltalán nem volt annyira PC mint most. Ez az egész 2018-tól kezdett mainstreammé válni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem értünk egyet. Nem nagyon láttunk olyat hogy egy film pusztán azért ne tudna működni anyagilag mert túl fehér lenne. Ez tisztán politikai döntés. Ez az átlag nézőt nem érdekli. A hollywoodi döntéshozókat igen. Ők akarnak feltétlenül roppant progresszívnek látszani.

Másrészt én nem tudok egyenlőségjelet tenni a kettő közé. Ha egy fehér többségű országban befehéritenek egy ázsiai karaktert, mert roppant kevés mondjuk a jó neves ázsiai szinész az szerintem teljesen jól védhető. És persze visszafelé is. Egy ázsiai filmnél se sértödök meg ha mondjuk egy fehér karakter rasszot vált pusztán azért mert a szinész állomány ezt a lépést indokolja. Annak idején például Kurosawa megcsinálta a Shakespeare-féle Lear királynak egy japán adaptációját természetesen teljesen japán gárdával és japán környezettel. Teljesen jó. Nincs vele probléma részemről.

A PC 2017-ben még messze volt a tombolástól hisz a legtöbb nagyfilm egyáltalán nem volt annyira PC mint most. Ez az egész 2018-tól kezdett mainstreammé válni.

Azt hallottam, hogy a Fekete Párduc nagyot dobott ezen a politikai korrektség lázon. És azt hiszem, hogy az a film 2018-as. Vagy köthető egyáltalán konkrét filmekhez, vagy filmhez ez a jelenség? Csak érdekességből szeretném tudni.

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Akkor ebben nem fogunk egyetérteni. De abban szerintem egyetérthetünk, hogy nem Batgirl bőrszínén fog múlni a film sikere vagy bukása.

Igen, én is úgy gondolom, hogy Batgirl bőrszínén fog múlni ez. Én jobban félek a forgatókönyvtől, vagy a rendezőktől. Christina Hodson a film forgatókönyvírója. Az Űrdongónál zseniális volt, míg a Ragadazó Madarak film csapnivaló. A rendezőket nem ismerem, valamelyik Bad Boys filmet rendezték, ez nekem elég semmitmondó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sztori hihetetlen. A Warner ennyire nem volt képben, hogy mi van Az Acélember című filmben.:lol:

https://hu.ign.com/david-goyer/69393/news/az-igazi-facepalm-az-acelember-iroja-felfedte-a-legidiotabb-megjegyzest-amit-a-forgatokonyvere-kapot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.