Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A DC gyűjtemény is megszűnik a 120. kötettel, valamint a kiadó összes kiadványa legkésőbb novemberben.

 

Érdekes, hogy minderre a Brexit után 1 éven belül kerül sor. 

 

Ezek után megint DC pangás lesz, a Marvel pedig újfent "monopólium" helyzetbe kerül. 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a Kingpinnél Harza Tomi tud majd egyszer lépni DC ügyben. Bár, ha tud is egyáltalán lépni, az nem mostanában lesz. Olyan sok DC képregény jelent meg az elmúlt években az Eaglemoss gyűjteményekben, hogy pár éves szünetet el tudnék képzelni.... Mindenestre remélem, hogy lesz pozitív oldala is ennek. Talán 2023-2024 környékén gyakrabban jelenhetnének meg újra a Kingpin Batman füzetei, folytatódhatna a Rebith éra és esetleg elindulhatna a tervezett DC extra kiadványa is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Superman & Lois 7 rész után: :clap::clap::clap:

 

Hát ez a sorozat valami kegyetlenül üt. A családi téma miatt a sorozat kezdete előtt nagyon féltem, de alaptalanul. Itt a családi ügyek mind működnek, az akció fergeteges, Tyler meg szinte tökéletesen alakítja mind Clarkot és mind Supermant. A történet nagyon érdekes és csavaros - pláne az eheti rész után - továbbá érezni lehet a sorozatban Superman képességeinek súlyát. Alig várom már a jövőhetet, a promo alapján az is izgalmas résznek ígérkezik. :)

 

Superman-and-Lois-1.jpg

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

5? Mi az az öt? Én eddig 2-ről tudtam: színes és a fekete fehér. 

 

A DVD, a Blu-Ray, a steelbook Blu-Ray, a UHD és a steelbook UHD.

 

Az előző oldalon RacerX már belinkelte az erről szóló hírt. 

2021. 05. 15. - 19:05, RacerX írta:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

 

A DVD, a Blu-Ray, a steelbook Blu-Ray, a UHD és a steelbook UHD.

 

Jah, hogy kiadványok fajtája 5, azt hittem összedobott még három tartalmilag/megjelenítésben különböző verziót. :D

 

1 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Az előző oldalon RacerX már belinkelte az erről szóló hírt. 

 

Azt nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Jah, hogy kiadványok fajtája 5, azt hittem összedobott még három tartalmilag/megjelenítésben különböző verziót. :D

Akkor lenne 3. (színes) és 4. (fekete-fehér) változat, ha valami csoda folytán megjelenne az eredeti befejezéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , HeirToGrievous írta:

Akkor lenne 3. (színes) és 4. (fekete-fehér) változat, ha valami csoda folytán megjelenne az eredeti befejezéssel.

 

Jah, valamit hallottam ezzel kapcsolatban, de nekem ez már annyira nem szimpatikus, kicsit túltolja ezt a rendezői változat dolgot. Túlságosan belelkesült ettől a Snyder Cut-tól, nem azt mondom, hogy nem lett jobb tőle a film (nekem amúgy sem volt vele gondom), de azért a világot nem váltotta meg, most meg nemrég olvastam, hogy már a Sucker Punchról is azt állítja, hogy hát még abból lenne egy új változat, holott annak is volt már egy bővítettje anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti befejezés annyiban tért el, hogy nem Marsi Fejvadász, hanem Zöld Lámpás, azaz John Stewart bukkant fel, csak a Warner azt már valamilyen érthetetlen oknál fogva nem engedte, így kénytelen volt Marsi Fejvadásszal helyettesíteni.

Annak idején a "meglepetése cameóval" rá célzott.

 

Kb. minden filmjének létezik hosszabb változata, 2 biztos, aminek nincs: 300 és Az Acélember.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman

Batman és fia

A gyűjteményes kötetben a Batman 655-658., 664-665. számok olvashatók.

Grant Morrison egy olyan Batman történettel állt elő 2006-ban, ami eléggé megrengette a Sötét Lovag világát. Bevezette a Batman-mítoszba Damient, Batman fiát. A démon fia képregényben korábban

Spoiler

[spoiler] Talia megszülte Bruce fiát. Ezt viszont nem vették figyelembe elég sokáig. [/spoiler]

Damien karaktere elég megosztó lett eleinte. Itt még több szempontból vannak idegesítő vonásai is. Az első találkozás nem sikerült valami túl jól.

Spoiler

[spoiler] Talia Langstrom széruma segítségével emberdenevéreket csinál a harcosaiból, majd elrabolja Nagy Britannia miniszterelnökének feleségét. Eközben Bruce nyakába sózza Damient. Főleg azért, hogy a kezelhetetlen és agresszív tízéves megkeserítse az életét és akadályozza a Sötét Lovagot. Volt egy-két érdekes pillanat. Damien bizonyítási vágya már itt is megvan. Összecsapott Timmel és Alfréddel is. A történet végén Talia érdekes ajánlattal áll elő, de nem hiszem, hogy betartotta volna. Most még Damien is eltűnik Taliával, így egyelőre Bruce és fia nem találkoznak egy darabig. [/spoiler]

A 664-665. számokban egy két füzetes történetben Batman egy szteroidoktól túlpumpált ellenféllel néz szembe.

Spoiler

[spoiler] A fazon erősen Bane-re emlékeztet, mégsem ő az. Bruce majdnem újra átéli a gerinctörést, de megússza a védelem miatt. A történetben szépen mégis sikerül legyőzni a felturbózott harcost. [/spoiler]

Spoiler

[spoiler] A fazon erősen Bane-re emlékeztet, mégsem ő az. Bruce majdnem újra átéli a gerinctörést, de megússza a védelem miatt. A történetben szépen mégis sikerül legyőzni a felturbózott harcost. [/spoiler]

Batman egy érdekes periódusában van. Az erejét minden eddiginél jobban beveti a bűnözők ellen. Szinte már teljesen megtisztítja Gothamet. Ebbe a helyzetbe érkezik meg életébe Damien, majd Jezebel is. Plusz valószínű, hogy van egy titkos, árnyékban meghúzódó új ellensége.

Az első négy részes sztori egy kissé kapkodó lett, lehetett volna hosszabb is. A másik, két füzetes történet viszont jobban felépített lett. Összességében véve nagyon jó, de azért annyira nem kitűnő. Négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja volt egy interjú John 'D.J.' Des Jardin-nel speciális effektus felelőssel, aki jó pár Zack Snyder filmen dolgozott, és kiderült, hogy a 2017-es változatból azért került ki Flash idő visszaállítása/utazása, mert a Warner nem értette a dolgot. :pfff::lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: A Fekete Kesztyű

Folytatódik Morrison Fekete Kesztyű története. Ebben a gyűjteményes kötetben több, rövidebb történetszál kapott helyet.

667-669. szám. Nemzetközi Hősklub. Batman és Robin találkozik a Hősklub tagjaival Angliában egy Mayhew nevű gazdag pasas birtokán. Az látszódik, hogy Morrison imádja a régi Batman történeteket is és beépíti a sztoriba ezek elemeit, valamennyire modernizálva. Nos, ez a Hősklub olyan furán nézett ki. Egy-két figurában lehet potenciál, de annyira nem lopták be magukat a szívembe. A történet viszonylag jó. 

Spoiler

[spoiler] Lehet izgulni, hogy ki a gyilkos, van egy-két érdekes fordulat. [/spoiler]

Négyest tudnék adni erre a történetszálra.

A 672-674. számok egy újabb három füzetes történetet mutatnak be.

Spoiler

[spoiler] Batman szembenéz Fekete Kesztyű összeesküvésének egy újabb morzsájával. A főgonosz itt a Bat-Devil, vagyis Michael Lane. Kiderül, hogy indult egy program a gothami zsaruk körében, akik arra jelentkeztek, hogy kiképezzék őket Batman utódjának, arra az esetre, ha történik a Sötét Lovaggal valami. Az előző történetekben szereplő két zsaru is ebbe a körbe tartozott. Morrison itt megint visszanyúlt több régi sztorihoz és újra kononizálta őket. Az a baj, hogy több olyan dolgot is újra behozott, melyet nem kellett volna. Ez a Bat-Mite iszonyú gagyin néz ki. De legalább körvonalazódik Simon Hurt karaktere, aki egy nagyon is érdekes gonosznak néz ki. Sok a sztoriban az elvont, szürreális elem. Nehezen lehet megkülönböztetni bizonyos jeleneteket, mikor hallucinál Bruce, mikor nem… [/spoiler]

Egész jó volt, de sajnos több zavaró tényező is egy kicsit visszavette a sztorit. Négyes.

675. szám. A nagy R. I. P. szál előtti füzet. A kilencujjú megszállott színre lép.

Spoiler

[spoiler] A kilencujjú megszállott lecsap Jezabel Jetre és Bruce Wayne-re, akik együtt vacsoráznak. A pár már inkább belekezd egy veszekedésbe, amikor a támadás történik. Közben Éjszárny és Robin (Tim) igyekeznek rendet tartani Gotham-ben, míg azt hiszik, Bruce lazít. Bruce egy hátsó konyharészben legyőzi a kilencujjút, de egyben tetteivel fel is fedi magát Jezabel előtt. Szép fordulat…[/spoiler]

Ez az egy történet, ami igazán tetszett és ötöst tudok adni rá.

Morrison egész jól ír, de azért annyira nem jól, hogy sűrűn osztogassak neki ötöst. Négyes a kötet eredménye.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman R. I. P.

Grant Morrison ezzel a történettel gondolom eléggé borzolta a kedélyeket még 2008-ban. Fenekestül fel akarta fordítani Batman világát, méghozzá elég egyedülálló módon. 

Spoiler

[spoiler] Azt nem tudom, hogy alapból az volt a terve, hogy Bruce Wayne sorsát végleg lezárja és jöjjön egy új Batman. Azt hallottam viszont, hogy komolyan meg akarta változtatni az alap állapotokat, tehát Simon Hurt lett volna tényleg Thomas Wayne és Alfréd lett volna Bruce valódi apja, ami hatalmas fordulat lett volna, de úgy tudom ezt végül nem engedték neki. [/spoiler]

A Sötét Lovagot sikerül a végsőkig elhajszolni, de elég különleges módon. 

Spoiler

[spoiler] Ez a Zur-En-Arrh Batman nagyon szürreális és rikítóan furcsa figura lett. Nem igazán jött be. Újra bejött a Bat-Manó, akiről nem tudom eldönteni, hogy most micsoda. Lehet, hogy Bruce tudatának egy rejtett szelete, mely ilyen elmetámadások alkalmával jön elő. Morrison nagyon szereti beültetni a régi történetek elemeit, de véleményem szerint inkább olyan fura, felemás lett az eredmény. Jezebel árulása jó fordulat, bár már tudtam előre, így nem okozott meglepetést. Morrison igyekezett e mellett sok szereplőt mozgatni, de Éjszárnynak és Robinnak nem jutott olyan nagy szerep, ahogy a Hősklubnak sem. [/spoiler]

Nos érdekes végkifejlet volt, még úgy is, hogy tudom mi lett Bruce-szal. Viszonylag jó lett, helyenként gagyi, helyenként zseniális és feszült. Négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Már kapható magyarul?

Igen, péntek óta. Legalábbis az xpress-en.

Lehet, hogy azóta már máshol is.

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem volt benne semmi? :D

A "semmik".... :D

IMG_20210613_215012.jpg

IMG_20210613_215116.jpg

 

És még mielőtt hiányolnátok a steelbook hátulján lévő papírt:

IMG_20210613_214918.jpg

A dobozról, amiben küldték, viszont már nem csinálok képet. :nana:

 

Ha még a filmzenét is kiadnák CD-n...  :clap2:

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem Az Igazság Ligája Snyder változatát. Az utóbbi években leszoktam arról, hogy filmeket megvegyek DVD-n, méghozzá anyagi okokból. Viszont most úgy éreztem, hogy ha csak szerény mértékben is, de így szeretném támogatni a Restore the Snyderverse mozgalmat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Batman: Batman Újjászületés

Grant Morrison 2009-ben indult Batman és Robin sorozatának 1-6. száma. A cím egy kicsit megtévesztő lett, mert nyilván semmi köze a Rebirth éra Batmanjéhez. Két 3 részes sztorit kap az olvasó, melyek azért összefüggnek. Morrison jól ír, de azért nem annyira jól, mint a későbbi Batman füzetek írói. Igyekszik élettel megtölteni egy új korszak kezdetét. Egy olyan korszakét, mely végül is nem tartott olyan sokáig a 2011-es Új 52-es újraindítás miatt.

A koncepció érdekes.

Spoiler

[spoiler] Batmant halottnak hiszik és Dick Grayson, a hajdani első Robin, a későbbi Éjszárny veszi át a Sötét Lovag helyét. Nem zavar, ha más lesz Batman, de valahogy Dicken furán állt a jelmez és a történetben sem volt mindig a helyzet magaslatán. Egy kicsit furcsa, hogy annyi éven át volt Robin és később Éjszárny, most mégis Batmanként olyan esetlen néha, elveszíti a magabiztosságát. Mások is sejtik, hogy ő nem az igazi Sötét Lovag. Most Bruce valódi fiával, Damiennel kénytelen együtt dolgozni. A duójuk tényleg különleges, de inkább furcsa. A dinamikájuk nem annyira jó, mint később Bruce és Damien esetében az Új 52-es sorozatban. Damien még mindig túl agresszív és nehezen tudja visszafogni magát. Dicknek kihívás az új Robin és neki is meg kell birkóznia Batman szerepével. Morrison új ellenfelekkel jön. Röfy professzor és később Eduardo Flamingo itt teszi tiszteletét. Mindkét karaktert először a Gotham tv-sorozatból ismertem meg. Érdekes volt megismerni a képregényes megfelelőjüket. A tv-sorozatban jobbak voltak. Illetve Röfyvel először a Batman mindörökké Új 52-es történetszálában találkoztam. Ott is jobb volt. Azért értékelem, hogy Morrison behozott két ijesztő, beteg és horrorisztikus figurát. Szegény Sashát nagyon sajnáltam. Röfy áldozata lett, akinek az arcára rákerült az a maszk, amit elméletileg nem lehetne levenni. Egy újabb tragikus sorssal bővült Gotham világának szereplőgárdája. Piros Sisak behozatala tetszett. Jason továbbra is jobb Batman akar lenni. Sashával, azaz Skarláttal karöltve létrehoz egy új Batman és Robin párost, csak ők sokkal durvábbak és gyilkolnak is. Jó volt a konfrontációjuk Dick-kel és Damien-nel, de annyira azért nem volt epikus és a drámaiság sem volt túl erős. Kíváncsi vagyok, Sashával mi lesz. No meg persze azzal a hullával, ami Batman jelmezben van és a végén Dick elé kerül. [/spoiler]

Jónak jó, de túlságosan kapkod mindkét sztoriszál, valahogy jobban is ki lehetett volna fejteni egy-két drámai pillanatot. Néha kicsit nehéz követni az eseményeket. Az új helyzet és az új ellenségek teszik érdekessé a történetet. Lehetett volna azért jobb is. Négyes.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.