Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Úgy hírlik hogy a Warner és Reeves elkezdte az új Batmanus muvi folytatásáról való tárgyalást.

Ez nagyon jó hír. Már pletykálják

Spoiler

Mr. Fagyot és a Baglyok Bíróságát is....

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ha már a Gamestar rangsorolta a legjobb Batman filmeket, akkor megteszem én is.

9. Batman 1966. Ezzel tökéletesen egyetértek.

8. Mindörökké Batman Se Jim Carrey Rébusza, sem Jones Kértarca nem nyerte el a tetszésemet. Olyan nagy volt bennük a ripacs-faktor, hogy nem tudom tolerálni és még a Batman & Robint is egy hangyányival jobbnak érzem. Ezért nálam ez hátrébb szerepel.

7. Batman & Robin. Ezt nem firtatnám.

6. A Sötét Lovag: Felemelkedés. Én azon a véleményen vagyok, hogy Nolan elfáradt már erre a filmre és olyan irányba vitte a realisztikus Batmanjét, mely miatt már nem fért bele nálam a kiváló Batman-film kategóriába.

5. Batman Tim Burton Batman filmje zseniális, de szerintem született nála azóta már jobb is.

4. A Sötét Lovag. Régebben fentebb volt ez a listámon, de most már lekerült onnan. Nagyszerű drámai film, remek forgatókönyvvel, mégis Nolan itt tért el attól, amit szerettem volna látni az ő adaptációjában: egy összetett Batman világot, mely hemzseg az őrültebbnél őrültebb ellenfelektől.

3. Batman visszatér. Sokkal jobb folytatás lett, mint a 89-es Batman, elképesztő hangulatvilággal.

2. Batman Superman ellen: Az igazság hajnala. Végre egy összetett és komplex DC világban játszódó Sötét Lovag, mely nem tudott sajnos kiteljesedni. Kár érte, ez hasonlított a legjobban a képregényes Batman-re. Pár önálló film és a DC moziverzum kedvedzőbb fogadtatása sokat lendített volna rajta. És ide még mellékesen berakom a Zack Snyder-féle 2021-es Igazság Ligáját is, csapatfilm ide vagy oda.

1. Batman: Kezdődik A legjobb Batman eredet-sztori eddig. Ebben a filmben még megvolt a lehetőség rá, hogy Nolan egy összetette Batman világot építsen fel, kár, hogy nem élt vele. Ettől függetlenül ez lett a legjobb számomra az ő filmjei közül és csak egy kicsivel előzi meg a Batman visszatért, valamint a Batman Superman ellent.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pénteken néztem meg öcsémmel, aztán pont ma vasárnap, öcsémmel. Nekem is tetszett. Kedvem lenne újra megnézni. Nemsokára írok róla bővebben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman (2022)

Matt Reeves egy zseniális és nagyszerű Batman filmet hozott össze, mely nagyon levett a lábamról. Nagyon egyedi a film hangulata. Inkább krimi és pszicho-thriller. A legújabb Batman-adaptáció gyökerei a Detective Comics és a Legends of the Dark Knight képregények kemény, sötét tónusú, krimis, nyomozós képregény történeteiben gyökerezik. Sok helyen írták, hogy realisztikus, én viszont inkább misztikusnak mondanám. Illetve e stílus nem a nolani irányzat folytatásának tekinthető, inkább a már említett képregény szériákból táplálkozik.

A történeteket tekintve Matt Reeves kitűnően egybe olvasztotta az olyan népszerű Batman képregényeket, mint a Föld-1, Első év, Nulladik év, Hosszú Halloween. A rendező egy rendkívül összetett Batman-világot tár elénk. Nem kell attól tartani, hogy túlzsúfolt a film, viszont az érezhető, hogy rengeteg folytatás lehetősége lóg a levegőben. Már az első filmben sikerült felvezetni három további ellenséget, illetve ellenség csoportot. Szóval legalább 3 folytatásra elegendő alapanyagot biztosan látok ebben a szériában.

Gotham a bűn városa, ezt eddig is tudtuk. Itt viszont minden eddiginél jobban érződik, hogy mennyire romlott és sokszor reménytelen is ez a város. Ehhez képest ezt a Nolan-trilógia mintha csak felszínesen kapargatta volna.

A történet elejétől a végéig feszült. Nagyon drámai. Minden színész kitesz magáért. Nagy a misztikum faktor. Batman nem tökéletes, sokszor hibázik, hisz még kezdő. Mégis rajta állnak a dolgok a végére. Bruce egy nagyon jó fejlődés ívet ír le a történetben. Kifejezetten szép és megható a vége. Egyáltalán nem éreztem, hogy túl hosszú lenne a film. Sőt, talán egy kicsit sűrített a mellékszereplőket és az alvilági kapcsolatokat elnézve. Nagyon oda kell figyelni az eseményekre.

A film valahogy a Gotham tv-sorozat világához áll a legközelebb. Legalábbis összetettségét illetően.

Sok potenciál van a filmben. Bár kerek egészet alkot ez is, de vannak olyan szálak, melyeken bőven el lehet indulni. Rébusz és Pingvin nagyszerű szerepeket kaptak, pedig nem hittem, hogy a Gotham tv-sorozat után még lehet velük kezdeni valamit. Batman és Macskanő között nagyon jó a kémia. Alfréd is fantasztikus volt. Valahogy biztos voltam benne, hogy Batman egyik legnagyobb ellenfelét is felvezetik, és nem tévedtem. Remélem igaza lesz a karakternek. Gothamben nagy divat a visszatérés.

A film képi vilaga is nagyon egyedi. Állandóan éjszaka, sötét, félhomály, vagy éppen eső van. Nappali jelenet alig van.

Alig várom már, hogy a folytatásokban feltűnjenek a most felvezetett gonoszok.

Eddig kétszer láttam. Egyszer öcsémmel, egyszer barátnőmmel. Barátnőmtől távol állnak a szuperhősös filmek, de ez nagyon tetszett neki. A fene se tudja, lehet hogy még egy harmadik vetítésre is beülök….

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valahogy biztos voltam benne, hogy Batman egyik legnagyobb ellenfelét is felvezetik, és nem tévedtem. Remélem igaza lesz a karakternek. Gothamben nagy divat a visszatérés.

 

A rendező elmondása alapján nem biztos hogy az a manusz főgonosz lesz valamelyik folytatásban. Csak azért került bele hogy vele is színesítsék Gotham alvilágát és hogy jelképesen ő vetítse előre hogy Batmanusnak bőven lesz még dolga a városban.

 

Matt Reeves Explains ‘The Batman’ Ending: Do Not Expect to See [SPOILER] in Another Movie

 

Persze lehet hogy csak ködösített az ipse és mégis előkerül még az a manusz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Rog írta:

 

A rendező elmondása alapján nem biztos hogy az a manusz főgonosz lesz valamelyik folytatásban. Csak azért került bele hogy vele is színesítsék Gotham alvilágát és hogy jelképesen ő vetítse előre hogy Batmanusnak bőven lesz még dolga a városban.

 

Matt Reeves Explains ‘The Batman’ Ending: Do Not Expect to See [SPOILER] in Another Movie

 

Persze lehet hogy csak ködösített az ipse és mégis előkerül még az a manusz.

Most még így van, de lehet, hogy később máshogy lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem tudom, hogy mennyire igazak ezek a híresztelések, én nagyon örülnék neki. A Flash filmben lehet, hogy benne lesz Cavill Superman-je, felröppent, hogy Ben Affleck mégsem végez Batman szerepével, illetve lehetségesnek tartják, hogy a nagy DC film csúszások mögött a Snyderverse restaurálása áll...

Én személy szerint örülnék neki. Lehet, hogy a Flash film multiverzumos megoldása teszi lehetővé, hogy több, egymástól független DC világ épüljön fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is megnéztem az új Batman-filmet, és nagyon tetszett. Annak idején nem igazán értettem, hogy mit keres ebben a filmben a Rébuszt alakító, a kedvenceim közé tartozó Paul Dano, de ezek után ha bárki más kedvencem szóba kerül egy képregényfilm kapcsán, akkor várhatóan abból a projektből valami jó fog kisülni :)Gyorsan eltelt a 3 órás játékidő. Simán top3-as Batman. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létrehoztam egy netes oldalt http://www.dccomics.hupont.hu/ címmel, ahol megtalálható az összes Magyarországon megjelent DC univerzummal kapcsolatos képregény. Igaz, hogy van egy kepregenydb.hu oldalunk, de nemcsak az a célom, hogy bemutassam a képregényeket, hanem megmutassam, hogy mennyi lemaradásunk van. 

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A The Batman-ben levő bombanyakörvhöz készült koncepciós képek Matt Savage-től:

 

Bomb-Collar-1.jpg

 

Bomb-Collar-2.jpg

 

Matt Savage - "Back in early 2019 I did a few days for my old friend, prop master Jamie Wilkinson on The Batman. I worked up a few props for the Riddler including this homemade bomb collar from the funeral scene."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most végeztem a The Batman(2022) filmmel. Szerintem nagyon pöpec lett. Persze aki CGI cunamit vár, az csalódni fog. 

Itt a story a lényeg, meg ahogy Gotham-et bemutatták, zseniális. Rébusz karaktere is mesterien kidolgozott. Pingvinben sem csalódik az ember. 

Gordon karakterét is jól megirták.  

Batman karaktere is érdekes lett, Pattinson szerintem jó választás volt. És ez azért fura nálam, mert az Alkonyat trilógiát úgy ahogy van, rühellem. Mindenestül... 

Egyedül a macskát nem tudtam hova tenni, egy töltelék karakternek éreztem. 

 

Ennek a Batman filmnek nagyon is sok köze van, a mai modern korrupt, rothadó világhoz. :) Kiváncsi lennék, ha elég mélyen keresgélne az ember, vajon hány politikus, magas rangú rendőr lenne lefizetve, lehet nem egy-kettő..........és akkor még lehet finoman is fogalmaztam. 

 

Megadnám a 10/10-et, de a macska kidolgozatlansága végett, csak 10/9!  

 

Ja, és a törölt jelenet joker-el, amit jutyun meg lehet tekinteni. Érdekes!! :D 

Alig várom a következő részt! :) És ezt úgy irom, hogy nálam a Nolan-es The Dark Knight az abszolút favorit, imádom azt a filmet, de ebben sem csalódtam, sőt!!!   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.