Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Állítólag Cavill és Gadot Superman és Wonder Woman jeleneteit kivágták a Flash-ből, pedig ezeket már leforgatták.

Jó lenne, ha nem lenne igaz. Ha mégis igaz, nem értem miért. Elméletileg a jövőre érkező DC filmek zárják a régi filmes univerzumot. Úgyis újraindítás jön, akkor most zavarnak vizet ezek a vendégszereplések?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Állítólag Cavill és Gadot Superman és Wonder Woman jeleneteit kivágták a Flash-ből, pedig ezeket már leforgatták.

Jó lenne, ha nem lenne igaz. Ha mégis igaz, nem értem miért. Elméletileg a jövőre érkező DC filmek zárják a régi filmes univerzumot. Úgyis újraindítás jön, akkor most zavarnak vizet ezek a vendégszereplések?

 

Mert valószínűleg olyan filmek ígéretével kecsegtetnek amiből nem lesz semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy voltam vele nekem ennyi volt a DC. Még a jövőre jövő filmeket megnézem. De még azokat is képesek tönkretenni. 
Már akkor se örültem, hogy James Gunn lett a DC feje, amikor még nem jöttek ezek a hírek, és mindenki tapsolt.
Egyáltalán nem jön be az ő stílusa, és nem értem miért vannak úgy oda érte az emberek. Szerintem Az Öngyilkos osztag filmje semmivel nem volt jobb mint az eredeti.

Azt se értem miért jó ennyire túltolni a poénokat a képregény filmekben. És egyre inkább a gagyi poénok felé megy az egész. 
Kinek jön ez be? A gyerekeknek? Amikor én voltam gyerek a kétezres években, olyan filmek jöttek mint a Pókember trilógia, X-Men, Sötét lovag trilógia. Nyoma sem volt bennük ezeknek a túltolt gagyi poénoknak. Mégis gyerekként el voltunk ájulva tőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Azt nem tudom, hogy Gunn fog-e stílust, vagy hangulati irányt szabni az új filmeknek. Mindenesetre nekem az ő stílusa nem jön be. Az Öngyilkos osztag 2-t még végigszenvedtem, bár volt benne pár jó jelenet, de inkább rossz élmény volt. Sokkal gyengébbnek tartom, mint az első részt. Megpróbálkoztam még valamikor a közelmúltban az első Galaxis őrzőivel is, de az annyira idegesítő volt, hogy még talán az első fél órában abbahagytam a film nézését. A DC-s Békeharcosra Gunn miatt nem is vagyok kíváncsi.

És tényleg, a régebbi filmekben nem tolták ennyire túl a poénokat. Nem tudom miért lett ez ennyire divat.

Én is úgy vagyok vele, hogy a jövőre érkező DC-k közül még hármat megnézek mozikban - Shazam 2, Flash, Aquaman 2 - aztán végeztem. Fizetni nem fogok az újakért - kivételt csak az érkező új  Pattinson Batman filmeknél teszek majd. Szóval jöhetnek a nagy bejelentéseikkel nyugodtan, majd csak azt fogom számolgatni, hogy mennyi film lesz, amiért nem vagyok hajlandó fizetni. És érdekes az, hogy kutyafuttában néztem körbe a DC-s hírek házak táján, de egyre többen jelentik ki, hogy végeztek a DC-vel. Szóval Gunnék erősen mínuszból indulnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én reménykedek benne, hogy Gunn képes lesz helyes mederbe terelni a DCU-t. Az eddigi nyilatkozatai nekem szimpatikusak. Tudja, hogy sokan nem fognak örülni bizonyos döntéseinek, de ezeket kizárólag a történet érdekében hozta meg. Ezt nyilván az idő dönti el, hogy mennyire sikerült összehozni. Én nem szeretnék csak azért "szabotálni" jövőbeli (esetlegesen jó) filmeket, mert fáj egy-egy alkotói döntés. Írom ezt úgy, hogy én is sokallom a Warner sz*rakodását, és én is baromira sajnálom Cavill Supermenjének menesztését, a Snyder-féle hős/antihős gárda számos többi tagjával egyetemben. 

 

Az, hogy mostantól részben Gunn koordinálásával vezénylik a DCU-t, szerintem nem jelenti azt, hogy minden jövőbeli film az ő stílusát fogja sorozatgyártani. Szerintem ugyanúgy lesznek komorabb, Snyder-féle darabok, és könnyedebb limonádé cuccok. Különösebben és se rajongok Gunn stílusáért (bár nem is utálom - az elsővel szemben a második rész - a 2021-es The Suicide Squad szerintem sokkal szórakoztatóbb lett), de nekem pl. a Peacemaker is kellemes meglepetés volt. Egyfelől könnyed és szórakoztató, másfelől viszont hemzseg a felnőtt poénoktól, a tabu témáktól és egyéb +18-as elemektől. Talán a DC eddigi legmerészebb mozgóképes húzása. Az utolsó rész vége felé azért csak elmosolyodtam, mert váratlanul ért... :) 

 

Peacemaker - 1x08 spoiler

 

Spoiler

REN88F3.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha már Cavillt, Gadot és a többieket leváltja, akkor váltsa le a Békeharcosát is, Meg akkor Zachary Levi, Margot Robbie is menjenek. Akkor viszont nehogy egy folytatást készítsen a 21-es Öngyilkos osztaghoz. Ha Cavill Supermanje nem térhet vissza, akkor senki se térjen vissza, mindenkit szépen castingoljanak újra. Ez így igazságos.

Egyébként személy szerint még mindig annyira be vagyok rágva,  hogy tartom magam ahhoz: Pattinson Batman filmjeit leszámítva, nem fogok beülni egyetlen DC produktumra sem a moziba, 2024-től.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legsötétebb éjszaka 1. rész

Ez egy nagyon esszenciálisan DC képregény. Nagyon mélyen belemegy az univerzumba, épp ezért elég sűrített is lett. Ehhez képest még a Snyder DC filmek is nagyon leegyszerűsítettnek tűnnek. A képregény lapjain csak úgy repkednek az információk. Jól is jött hátul az az összefoglaló a Lámpásokról. Így valamivel könnyebb boldogulni. Nem hittem volna, hogy a Lámpások története ennyire összetett, ennyi különféle szereplőt és frakciót tartalmaz. Fel is keltette az érdeklődésemet a Zöld Lámpás képregények iránt.

A sztori nem éppen könnyű hangvételű. A halált helyezi a középpontba és azt a klisét, mely szerint a hősök bizonyos időközönként meghalnak, majd feltámadnak. Ehhez ad egyfajta misztikus történetet Geoff Johns ezzel a gigászi történettel. Tanúi lehetünk egy vadonatúj Lámpás alakulat, a Fekete Lápmások eredetének és egy nagyszabású eseménysornak, mely felborítja a DC univerzum erő-egyensúlyát. Az epikus történetszövés, a nagy összecsapások mellett még jutott egy kis idő a halálról és az életről való filozofálgatásra is, bár ez a mag sztoriban nem kapott olyan nagy hangsúlyt, inkább a kötet végén, William Hand feljegyzéseiben. Nehéz olvasmány, az biztos, képregényhez képest elég sok a szöveg is. Lehet, hogy előtte nem ártott volna elolvasni a Végtelen Krízist, de azért így is értettem az eseményeket. Rengeteg karaktert felvonultat a szotri. A legtöbbről még csak nem is hallottam.

Az epikusság és a misztikus vonal kombinációja lenyűgözött. Várom a folytatást. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a Black Adamet, de egy hétvégi akciófilmnél nem igazán tartom többre. Látványra nagyon jó, Johnson szerintem Adamnek tökéletes, bejött a Justice Society, de erősebb lett volna Kent és Hawkman drámája ha korábban láttuk volna már ezt a csapatot egy korábbi filmben. Ami még furcsa volt az az, hogy a múltbéli szálban úgy építették fel, mint ha a kisfiú és nem az apja lenne Adam. Illetve Ishmael visszahozását is erőltetettnek hatott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Superman elszabadul

Egész jó volt, pedig nem hallottam róla túl jókat. Az eredeti képregényre kíváncsi lennék, azt nem olvastam még. Tetszett benne Brainiac és Supergirl is. Clark és Lois között jó párkapcsolati dilemma bontakozott ki. Brainiac jól nézett ki, kemény ellenfél volt, de valahogy a drámaiság hiányzott belőle. Kár, hogy Brainiac nem tudott bemutatkozni eddig mozifilmben. Richard Donner őt akarta a Superman III főgonoszának, mielőtt kirúgták volna a Superman II rendezése közben. A 90-es években sokat tervezett Superman reboot ötletekben is felmerül ez az ellenség. Snyder eredetileg Az acélember után szeretett volna egy olyan folytatást, ami behozta volna Brainiacet és Supergirlt.

Kara dilemmái és alkalmazkodása a földi élethez szintén jó volt. Alapvetően egy kellemes animációs film volt, amiben lehetett volna egy kicsit többet tekerni. Alapos kiegészítésekkel egy nagyszerű Superman film alapja lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam utána a tervezett Batman Beyond adaptációnak, mely pár hónapja még kapuban volt, tehát 2025-re akár el is készülhetett volna.

Ebben Michael Keaton lett volna az idős Bruce Wayne, aki kiképezte volna az ifjú utódját, Terry McGninnist, Michelle Pfeiffer Macskanője is visszajött volna egy film erejéig. Végre láthattunk volna egy olyan filmet, ahol más lesz Batman, gondolom lett is volna lehetőség arra, hogy Keaton Batmanjét méltó módon búcsúztassuk, ráadásul Keaton pont a legjobb korban van ehhez az idős szerephez.

Úgy sajnálom, hogy ez sem valósul meg. Több, mint 20 éve várnék egy ilyen filmre. Azt külön nem értem, hogy miért? Hiszen egyrészt a külöutas Joker folytatás belefér. Pattinson Batmenje a friss hírek szerint marad külön vonalon, két külön Superman film is fejlesztés alatt áll, melyeknek nincs közül egymáshoz, és több helyen állítják, hogy a DC filmek jövője inkább a különutas Jokerekből, Pattinson-féle Batmanekből fog inkább állni. Akkor nem értem, ezek mellé, miért nem fért bele egy Batman Beyond adaptáció, mely nem csak a 2000-es évek rajzfilmsorozatát dolgozta volna fel, de Tim Burton első két Batmanjének is a méltó lezárása lehetett volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Csodanő - különkiadás

Ez lett a címe a 2009-es Wonder Woman animációs filmnek. Sztoriban teljesen ugyanaz,, mint a 2017-es film, csupán itt az egész történet a modern időkben játszódik. Ez a verzió is tetszett. Volt pár érdekes fordulat az istenekkel kapcsolatban, mely eltér a 2017-es élőszereplős filmtől. Az animáció nagyon szép, A cselekmény epikus. A humorkator is teljesen rendeben van. Minden, szépen egyensúlyban van. Egy nagyszerű és élvezetes darab, még akkor is, ha nem tartalmaz túl sok újat, vagy eltérést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Igazság Ligája  - Istenek és szörnyek

Nos, ez váratlanul kellemes meglepetés volt. Alapvetően nem nagyon szeretem az alternatív univerzumokat, de ez most nagyon megfogott. Akinek elege van a hagyományos Supermanből, Batmanből, és Wonder Womanből, annak erősen ajánlott a film. Ugyanis a DC szentháromságának mindegyik tatja teljesen új, átformált eredettörténetet kapott, szó szerint mindenki teljesen más karakter lett. Elképesztően izgalmas volt ez az új felállás. Főleg az új Batman és az új Wonder Woman tetszett. A történet pedig renkdívül drámai, izgalmas és csavaros. Bármi megtörténhet, és ezzel a lehetőséggel Bruce Timmék maximálisan éltek is. Gyorsan elrepült az a hetvenvalahány perc, mégis úgy éreztem, hogy teljese értékű a film, mindenire és mindenre jutott idő.

A legjobb DC filmek között ott a helye, még akkor is,  ha az élőszereplős változatokat is beleszámolom. Kitűnő, rendhagyó darab.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Igazság Ligája: Villám paradoxon

A híres Flashpoint történetet dolgozták fel 2013-ban animációs formában, ami egy külön DC-s animációs univerzum nyitányaként is funkcionált. Sokszor olvastam olyan véleményeket, hogy a DC ezen animációs univerzuma sokkal jobb, összeszedettebb és jobban építkezik, mint a Snyder-féle univerzum. Nos, az első film elég sűrített lett ahhoz, hogy azt mondjam, ehhez képest a Batman Supeman ellen, vagy éppen a 2021-es Igazság Ligája nem is volt túlzsúfolt. Sőt, Snyder DC filmjeit ehhez képest kifejezetten lassabbnak is éreztem. Ami viszont megvolt, az a hamisítatlan DC hangulat egy olyan filmben, ahol Flash, a Villám a főszereplő. A többiek kevésbé voltak fontosak, de azért sokan kiemelt szerepet kaptak.

Az alapsztorit lehet, hogy sokan ismerik. Flash egy olyan világban ébred, ahol az anyja nem halt meg. Boldog lehetne, de látja, hogy minden teljesen megváltozott körülötte. Másik ember lett Batman, Wonder Woman és Aquaman egymással háborúznak a világért, Supermennek se híre se hamva... Minden sokkal rosszabb lett. Egy nagyon sötét hangulatú DC sztorit kapunk, ami Snyder filmjeire emlékeztet erősen. Kár, hogy nem tudtam elolvasni az eredeti Flashpoint képregényt. Mivel ez is egy adaptáció, ezért biztos változtattak rajta itt-ott. A sztori nagyon jól megragadja a fogadjuk el, hogy nem tudunk mindent megváltoztatni az életben, és semmi se lehet tökéletes koncepciót. Nagyon sok drámai jelenet volt ebben az animációban. Nem tudom, hogy élőszereplősben, hogy sikerül majd ezt megragadni a 2023-as Flash filmben, de reméljük, hogy a legjobban. Az élőszereplős Flashnél a tesztvetítéseknél elég pozitívak voltak a visszhangok, sokan kiemelték, hogy Nolan filmjei óta nem született ilyen jó DC film.... Meglátjuk.

Ez az animáció viszont nagyon tetszett, kíváncsi vagyok mit hoztak ki a továbbiakból. Egy részét már láttam annak idején - a Batman kontra Robint. Most végignézem őket szép sorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

The Dark Kngiht

 

Alfred miért tépte össze Rachel levelét? Bruce magát okolta a nő halálért mert szerinte visszaakart menni hozzá. Épp a levélben írtak könnyítettek volna a bűntudatán. 

Ugyan tényleg magát okolta, de az egyetlen kevés reménye egy jobb, denevérmentes életre akkor az volt, hogy Rachel őt választotta volna. Ez azt jelenthette Bruce-nak, hogy az ember a maszk mögött még nem veszett el, és ez inspirálta arra is, hogy utódot találjon magának, és egyszer maga mögött hagyja a bőregeret. És ez a, Bruce számára valószínűleg kellemes emlék maradt meg neki, amit Alfred nem akart elvenni tőle. Nem akarta azt okozni, amit Ra's-Al Ghul sugallt a Batman Begins-ben, hogy végül olyannyira fájni fog a szerettei elvesztése, hogy az megmérgezi az emléküket és végül már azt kívánja, bárcsak sose éltek volna. Szóval Alfred szimplán nem akart még egy lelki csapást bevinni annak az embernek, akit fiaként szeret és éppen gyászol.

Viszont az, amire sajnos Alfred nem számított ekkor, hogy Bruce túlságosan is belekapaszkodik Rachel emlékébe és végül már úgy érzi, csak Rachel jelenthett neki megváltást és menekvést a denevérlétből. Ennek ugye a The Night Knight Risesben lettek következményei. Szóval valószínűleg tényleg jobb lett volna megmutatni a levelet, hiszen a folytatásban ennek hála Bruce tovább tud lépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ennek ugye a The Night Knight Risesben lettek következményei. Szóval valószínűleg tényleg jobb lett volna megmutatni a levelet, hiszen a folytatásban ennek hála Bruce tovább tud lépni.

The Dark Knight Rises. :) De egyébként egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

The Dark Knight Rises. :) De egyébként egyetértek.

Tudod mi a fura? A google keresőből ctrl+c-ctrl+v-vel másoltam ide, mert nem voltam benne biztos, hogy van-e benne the és rise vagy rises. És én Dark Knight Risest írtam be. Azt mondjuk már nem olvastam, amit a kereső feldobott, csak bemásoltam az első találatot. De így baromira érdekel, hogy jött ki ez a The Night Knight Rises, mert még akkor sem dob be ilyen találatot, ha ezt írom be. :o 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Igazság Ligája Háború

Az új 52-es első Igazság Ligája sztori feldolgozása kb. 75 percben. Az Igazság Ligája film is ezt dolgozta fel. Ott a 2021-es kész változat viszont jól meg tudta tölteni kellő drámával és epikussággal. Az animációs film csupán az epikusságot tudta átvenni. Annyi változtatás van az eredeti sztorihoz képest, hogy itt Aquaman helyett Shazam kerül előtérbe. Látványos és nagy akcióik vannak benne, Darkseid elég fenyegető. Nagyon jó lett, de valahogy úgy érzem, egy kicsit lehetett volna jobb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman fia

Nagyon jól adaptálták Morrison Damien történetszálának elejét. Sőt, elégedettebb vagyok ezzel, mint az eredeti képregénnyel. Nagyszerű volt látni Bruce és Damien duóját, mely talán a legjobb Batman és Robin páros. Damien nagyon egyedi és különleges karakter. Akár élőszereplősben is bemutatkozhatott volna már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő projektek fognak érkezni a DC-től James Gunn vezénylete alatt:

Az olyan projektek, mint Reeves Batmanje, vagy a Joker filmek, esetleg a Teen Titans GO, úgynevezett DCElseworlds néven fognak futni.

 

- a The Batman folytatásának címe: The Batman - Part II, megjelenés: 2025. október 3.

 

Az idei filmek közül a The Flash újra fogja indítani az univerzumot.

 

Íme az 1. fejezet - ISTENEK ÉS SZÖRNYEK (CHAPTER 1 - GODS & MONSTERS) filmjei és sorozatai:

(ezek nek a teljes első fejezetet képezik le, csak egy szeletét)

 

- az új Superman film címe: Superman: Legacy, megjelenés: 2025. július 11.

- érkezni fog egy új Batman film is, THE BRAVE AND THE BOLD címen, amely Bruce és Damien Wayne karaktereire fog fókuszálni.

- érkezni fog majd egy BOOSTER GOLD tv sorozat.

- CREATURE COMMANDOES néven érkezni fog egy tv sorozat. Gunn írja a történetet.

Image

 

 

- Amanda Waller is sorozatot kap majd. Viola Davis visszatér, mint Waller.

 

- SWAMP THING horror film fog jönni.

Image

 

 

- LANTERNS, egy élőszereplős sorozat Hal Jordan és Jon Steward főszereplésével.

 

- Egy Supergirl film is érkezik SUPERGIRL: WOMAN OF TOMORROW címen.

 

- PARADISE LOST, egy Amazonokra fókuszáló történet sorozat formájában, amely a WW filmek előtt játszódik majd.

 

- THE AUTHORITY néven film készül.

Image

 

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.