Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Gal a Heart of Stone promózása közben a ComicBook.com-nak egyebek mellett azt is mondta hogy Jimmy-ék tervei között a harmadik Wonder Woman muvi is szerepel.

 

"I love portraying Wonder Woman, It's so close to and dear to my heart. From what I heard from James and from Peter is that we're gonna develop a Wonder Woman 3 together."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész teljesen értelmetlen.

Minek az új univerzum, ha most meg Gal Gadot is ugyanúgy visszatér?
Mi a magyarázat arra, hogy ha Gal Gadot visszatérhet, akkor Henry Cavill miért nem?
Lassan ott tartunk, mindenki marad, csak a rajongók által legkedveltebb színész nem.

Szerintem az egész reboot azért van, hogy James Gunn csinálhasson saját Superman filmet Cavill nélkül.
Arról nem is beszélve hogy úgy jelentették be a  rebootot, hogy még 3 film hátra volt.

Ezek a filmek buknak is, mert alig  akarják az elsülyesztett univerzum filmjeit megnézni amik sehová nem vezetnek.
Vajon megérte ez stúdiónak?
Most meg kiderül, hogy nem is lesz teljes reboot.

Én elhiszem hogy James Gunn saját superman filmet akar, de akkor csináljon egy univerzumon kívülit mint a Joker.
Ehhez nem kellene mindent lerombolni.
Hogy magyarázzák meg a nézőknek az új supermant, ha közben meg jön a wonder woman 3?

James Gunn eddig csak ártott a DC-nek. A földön fekvő DC-be még belerúg párat. 
Ezután, hogy akarja talpra állítani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretem Gal Gadot Wonder Womanjét, de ez a szelektálás nagyon problémás. Úgy vélem, ha már újrakezdik, és ha már Henry Cavill se lehet Superman, akkor az lenne az igazságos és helyénvaló, hogy mindenkit lecserélnek. Így viszont, ez a soft reboot megoldás nagyon össze fogja zavarni az átlag nézőket. Vagy ha már lesz harmadik Wonder Woman film Gal Gadot-val, akkor az legyen az Elseworlds része. Sőt, egy idő után, akkor lehetne csinálni még két Igazság Ligája filmet, amelyek az Elseworlds-ben jönnének ki. Hiszen a Snyder-univerzum is egy másik világ, csakúgy mint Matt Reeves Batman-je, vagy Todd Philiips Jokere. És akkor Elseworlds keretében Zack Igazság ligája is megvalósulhatna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt ez a korai Snyderverse koncepció, amikről Jay Oliva beszélt. Külön Flash-trilógia, A Reverse-Flash, mint központi gonosz, aki éreztette volna a hatását az Igazság Ligája filmekre is. A végén a Superman sgaa végkifejlete pedig a Flashpont film lett volna, amiben - a képregényhez hasonlóan - összecsapott volna Gadot Wonder Woman-je és Momoa Aquman-je is. A Flashpoint zárta volna a Snydervers-et és új alapokat teremtett volna új hősöknek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki hogy a harmadik Csodacsajszis muvi legyártásáról szóló hír el lett hamarkodva mert most meg az a hír járja hogy se a DC, se pedig Jimmy és a komája nem tervezi. Ezzel szemben Gal nemrég azt nyilatkozta hogy Jimmy és a haverja megint azt ígérgette neki. Szóval van kavarás rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul Dini, Bruce Timm: Őrült szerelem és más történetek

Érdekes élmény volt olvasni. Amolyan nosztalgikus érzés fogott el. Az 1992-es Batman animációs sorozattal találkoztam először gyerekként Batmannel, és gyerekkorom meghatározó része volt. Nem is tudtam, hogy az Őrül szerelem című epizódot korábban képregényben készítették el. Tetszett, jól hozták a 90-es évek legendás animációs sorozatának hangulatát. Minden furcsaságát meg tudom bocsátani, mivel a széria nagy kedvencem. Jól egyensúlyoz a családi hangulat és a komolyabb dolgok között. A további történetek közül még nagyon tetszett a Hasbeszélő, Kétarc, Batgirl és Agyagpofa, valamint R’as és Etrigán története. A többi viszont nem volt annyira megnyerő. Így összesen 4-est adok erre a gyűjteményre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

DC fronton most a Batman második része érdekel csak. Meg a Pingvin sorozat.  A Pingvinnel tudom, hogy leálltak. A Batman második részének forgatása idén ősszel indulna. Lehetséges, hogy a forgatás csúszik. Akkor elképzelhető, hogy a 2025 októberi premiert halasztani fogják?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harley Quinn. Prelűdök és kop-kop viccek

Harley Quinn önálló képregénysorozatot kapott immár a fő DC univerzumban, még 2000 végén. A gyűjteményes kötet ezen sorozat első 7 számát tárja az olvasók elé, plusz a 92-es animációs sorozat világában játszódó Batman Adventures 12. számát.

Harley Quinn olyan népszerű lett Bruce Timm és Paul Dini szériájában, hogy a fősodorbeli DC univerzumból se maradhatott ki. Karl Kesel kapta azt a feladatot, hogy a Senki földje eseményei után Harley önálló sorozatát az olvasók elé tárja. Többé-kevésbé jó munkát végzett, de nem vagyok maradéktalanul elégedett vele. A hosszúra sikerült első szám elég közepes lett. Majd jött egy Kétarcos jó sztori, ezután két gyengébb egy részes sztori következett. Sem a bulis, sem a Jokerre hasonlító fickó sztorija nem volt túl nagy szám. Az ötödik füzet végre érdekes adalékokkal szolgált Harley múltjáról. A 6-7. számok szenzációsak lettek, igazi őrületes DC-kavalkád lett, és Harley húzása is elnyerte a tetszésemet. A kiegészítő füzet, mely a kötet végén kapott helyett, kivételesen tetszett.

A kiemelkedő füzetek szerencsére eléggé felhúzták az összképet. Négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Zöld Íjász: Tegez

Meglepően gyengén áll a molyon a Tegez. 71%, nem igazán értem, miért.

Ez egy nagyon DC sztori volt. Összetett is, az igaz, talán pont ez volt, ami sokaknak kevésbé jött be. Nekem igen. Kevin Smith képregényei nem mindig tetszenek. Ez viszont egy nagyon szuper történet lett. Ez a harmadik Zöld Íjász képregény sorozat volt, mely a DC-nél a 2000-es években futott. és a 10 részes Tegez volt az, mely elindította ezt a szériát. A sztori sok szálon kapcsolódik több, más DC-s eseményhez, de alapvetően szerintem minden érthető. Még azoknak is, akik nem ismerik az előzményeket.

Zöld Íjász nem tartozik a kedvenc DC hőseim közé. Talán túl hétköznapi figura a számomra. Itt viszont rengeteg rejtélyt, misztikumot és grandiózusságot sikerült a történetbe belevinni. Eleinte kevésbé volt izgalmas, de aztán füzetről füzetre érdekesebb lett a sztori. Igazán a történet második felében indulnak be jobban az események, addig egy lassúbb tempójú építkezésnek lehetünk tanúi.

Spoiler

[spoiler] Zöld Íjász visszatért a halálból. Sokáig nem is tudtam, hogy ő is meghalt, aztán visszajött. Ez megbolygatja az eseményeket. Sokan nem tudják, hogy ki is ő valójában. Bizonytalanok, hogy a valódi Ollie tért-e vissza. A válaszokat a szintén távozott Hal Jordannél kell keresni. Nagyon tetszett, hogy ő lett Kísértet, és a túlvilág, a mennyek erőinek szolgálatába állt. A történet végén az öreg Stanley-vel kapcsolatos fordulat is tetszett. Smith sajátossága, hogy mindig betesz valami nagyon beteg, idióta figurát a sztoriba. A kikacsintás a Sandman képregényekre szintén jó volt. Mia Daerden karakterét is szépen be lehetett vezetni. Az apa-fia kapcsolatra csak a sztori legvégén jutott hely, de ott nagyon jó jelenetek voltak Ollie és Connor között. Felemelő volt, ahogy végül Ollie rávette a másik részét, aki a mennyben ragadt, egyesüljenek újra, hogy megakadályozzák Stanley tervét. [/spoiler]

Nagyon sok karakter van itt még Zöld Íjász mellett. A fia, Arzenál, Fekete Kanári, Batman, Jason Blood…stb. Az egyik új kedvencem a Foltos nevű szörny lett. Abszolút nem olyan figura, akire képregényben számítanék. A Sandman-es kikacsintásért plusz pont.

Nekem ez a képregény nagyon tetszett. Az egyik legerősebb DC sztori, amit olvastam. Megadom rá a kiválót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Végtlen Világok Krízise

Rendkívül epikus és iszonyatosan tömény. A DC képregények 50 éves évfordulójára szánt extra hosszú történet egyszerre kíván tisztelegni a komplett DC múltnak és mutat új irányt a jövőbe.

A DC eléggé úttörő volt az alternatív univerzumok témában, a multiverzumban. Rengeteg alternatív világot alkottak a hőseiknek. Tudomásom szerint olyan is volt, hogy nem különálló világnak indult, de végül az lett belőle. Voltak is átjárások a különféle univerzumok között. Egy idő után viszont nagyon telített lett a különféle DC képregények világa. Még bőven a krízis előtti években, évtizedekben látható volt, hogy markáns különbség van a 30-as, 40-es, 50-es évek hősei, valamint a 60-as, 70-es, 80-as évek hősei között. Ezért is volt érdekes a Föld-1 és Föld-2 léte. És ha már közelített a DC az 50 éves évfordulójához, úgy gondolták az lesz a legjobb, ha egy gigantikus crossoverrel ünneplik meg az egészet.

Így született meg a Végtelen Világok Krízise című 12 részes történet. Nem csak a Föld-1 és Föld-2 univerzumok hősei, hanem még számtalan világ szereplője is tiszteletét teszi ebben a gigantikus eposzban. Megszámolni se tudtam, hogy hányan kaptak akár kisebb, akár nagyobb szerepet. A legtöbbjük, számomra teljesen ismeretlen hős volt, és sokan voltak, akikről csak hallottam. Volt, akit először filmben láttam. Volt, akit egy korábbi képregényben. Ezért is volt számomra nagyon tömény és sűrített az egész történet.

A háttér Monitor és Anti-monitor küzdelméről, a fény és a sötétség harcáról megadta a grandiózus díszletet, ennek az eposznak. És ez az epikusság nagyon tetszett, mindig is imádtam a grandiózus sztorikat. El is feledtette velem, hogy a képregény erősen alapoz a DC arany- és ezüstkorára, azokra a füzetekre, melyeket nagyrészt ma már elavultnak tartok. A régi, klasszikus hangok mellett az újszerűség, és a frissesség is megjelenik A Végtelen Világok Krízise lapjain. Nem tökéletes hősök, megható áldozatok. Érdekes, hogy Superman már itt egyre inkább olyan volt, mint, ahogy Zack Snyder bemutatta őt az Acélemberben. Ha kell, akkor öl.

Áldozatokból se volt hiány.

Spoiler

[spoiler] Supergirl és Flash áldozata nagyon megható lett. Főleg Supergirlé. [/spoiler]

Később persze visszatérnek más formában, vagy egyéb eseményeknek köszönhetően, de akkoriban elhiszem, hogy ezek a végzetek nagy hatást gyakoroltak az olvasókra.

Az akció nagyon pörög, csaták és összecsapások követik egymást. Akit ez zavar, az nem valószínű, hogy élvezni fogja. A monumentalitás igényemet ez a történet kielégítette, egy-két helyen éreztem csak visszafogottnak, illetve a képregények aranykorának beköszönő motívumai kisebb mértékben zavartak pár alkalommal. De összességében elégedett vagyok a Végtelen Világok Krízisével. Méltán lett a DC egyik leghíresebb története és multiverzum-őrület elindítója. Négy és fél csillagot adok rá.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Milyen lett volna Sam Hamm eredeti Batman 2 sztorija?

Milyen érdekes, hogy Hamm ötletei visszaköszönnek később részben a Mindröökké Batmanben és a Sötét lovagban, részben Scott Snyder Batman képregényeiben - a Baglyok Bírósága sztorivonalban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.