Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Az milyen már hogy Viola Davis visszatérhet mint Amanda Waller, de Supermant és Batmant le kell cserélni. :fuckoff:

Esetleg ha a THE BRAVE AND THE BOLD filmben visszatérne Ben Affleck azt talán még el tudnám fogadni. De az agyrém, hogy megint egy új Batman, miközben még Robert Pattinsont se szoktuk meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ezek lesznek azok a DCU filmek, melyeket kihagyok moziban.

Batman Part II - ez érdekel. A többi felejtős.

 

Csatlakozok azokhoz, akik fel vannak háborodva Viola Davis visszatérésén. Nem azért, mert rossz színésznő, sőt kiváló Wallerként, szerintem éppolyan nagyszerű, mint Cavill Supermanként. Csak hát ez finoman szólva is egy mocsok dolog Cavillel szemben. Mi az, hogy Davis visszatérhet Wallerként, Cavill pedig nem lehet többé Superman? Ha már lecserélik a régi DC univerzum Supermanjét, Wonderwomanjét, Batmanjét, akkor cseréljenek le szépen mindenkit. Ez így lenne igazságos.

Ezt a Superman Legacy alapsztorit el lehetne mesélni akár Cavillel is.

Damiennek örülnék, ha Affleck lenne mellette Batmanként. Sejtettem, hogy őt fogják bedobni. De így ezekkel az újraindításokkal nem kell. Legalábbis fizetni nem fogok érte.

Úgy néz ki nagyon meg fog csappanni azon DC filmek száma, amikre 2023 után beülök. Jelen állás szerint csak a Batman 2-re fizetek be. Nem baj, minden rosszban van valami jó is. Több pénzem marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amanda Valler sorozata a békeharcos második évada előtt jön. Az öngyilkos osztagból pedig visszatér Menyét a Creature Commandos sorozatban.
Úgy látszik James Gunn a saját karaktereit megtartja a többit meg kukázza.
Oké tegyük fel, hogy tényleg törölni kell az univerzumot, mert már menthetetlen. (Szerintem nem, de tegyük fel így van.)
Akkor viszont nullázzanak le mindent. Úgy igazságos.
De ez, hogy Gunn megtartja a saját karaktereit, ez mérhetetlen önzésre és arroganciára vall.
És brutális nagy kib*szás Henry Cavillel és a többi színésszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doug Moench: Batman és Drakula Vörös eső

Nehéz szavakba önteni, hogy mit érzek. Az abszolút csalódottság az egyik legjobb kifejezője az érzéseimnek. Ennél gyengébb képregényt még soha életemben nem olvastam. Kíváncsi voltam erre a Batman sztorira. A cím egy nagyon gagyi történetet ígér. A moly értékelései egy egész jó, vagy éppen nagyon jó Batman képregényt ígérnek. Nem lett az. Borzalmas lett. A képregény sztorija alternatív univerzumos, tehát nem tartozik a fő DC vonalhoz, ezért lett az Elsewords része. A megfogalmazás itt-ott kiemelkedő. És csak e miatt adok rá kőkemény másfél csillagot. Mert egyébként a történet gagyi, nem tudott lekötni, összecsapott és kapkodó. Minden idők legrosszabb Batman képregénye nálam. Összességében kár volt elolvasni, inkább időpazarlásnak éreztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi ez a hülye hír, hogy Christian Bale visszatér Batmanként és ő lesz a Sötét Lovag a DCU-ban? Tehát nem keresnek új Batmant, hanem Bale lesz újra?

Meg a Flash-ben debütál újra? Olyan légből kapott hülyeségnek tűnik, de nagyon felkapták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Hosszú időre ez az a DC film, ami lázba tudott hozni.

 

Nekem kicsit No Way Home feelingje van, illetve Michael Keaton Batmanje nagyon nem illik egy nem Tim Burtonös világba szerintem. De azért várom, meg jó lesz látni Keatont, Afflecket Batmanként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Még mindig majmolni akarják a Marvelt? Sok sikert. :D 

Az egyik új DC-fejes, James Gunn szerint a megújult DC-moziverzumhoz a Star Wars franchise jelenti az inspirációt, és egy ahhoz hasonló univerzumot akar kiépíteni. Van itt ambíció. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt nem a Marvelt majmolják, hanem a Flashpoint című DC képregényt adaptálják, mely ha jól emlékszem 2010-2011 körül jött ki. Ez indította el a DC képregényeknél az új 52-es újraindítást. A DC képregényekben a multiverzumokkal kapcsolatos történetek sokkal nagyobb hangsúlyt kaptak mindig is. Például ott van a 80-as évekbeli Végtelen Világok Krízise, mely első körben újította meg radikálisan a DC univerzumot. Ekkor született meg képregényben az a modernizált Superman is, melyet csak Snyder tudott bemutatni a 10-es években.

A Flash film előzeteséből látszik, hogy nagyon erősen merítkeztek a Flashpointból. A különbség annyi, hogy a képregényben Barry egy olyan világba kerül be, ahol Thomas Wayne lett Batman, Martha lett Jokder, és Bruce halt meg gyerekként. A filmben Michael Keaton Batmanje lesz az az idős Batman, akivel Barry összefog. Illetve a másik különbség, hogy a képregényben a gyerekkora óta fogságban tartott Clarkot szabadítják ki, őt lecserélték a filmben Karára. Mivel nem szerepel Wonderwoman és Aquaman a filmben, feltételezem az ő szálaik le lettek cserélve Zod és a krptoniak szálára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Az egyik új DC-fejes, James Gunn szerint a megújult DC-moziverzumhoz a Star Wars franchise jelenti az inspirációt, és egy ahhoz hasonló univerzumot akar kiépíteni. Van itt ambíció. :D 

Lesz negyven évük, hogy sikerre vigyék. Ezen az új előzetesen is azt érzem amit a Black Adam nézése közben: rohadt látványos, de emellett k*rva unalmas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Batman Kontra Robin

Nagyon jó lett. Kiváló darab. Az egyik legjobb DC film, amit láttam, még az élőszerelősökkel is simán felveszi a versenyt. Csodás drámai szituációk, rejtélyes atmoszféra és egyedi hangulat jellemzi. Az elejétől a végéig nagyon élveztem. Jól összegyúrták a Baglyok Bírósága és a Született gyilkos történetszálakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Superman – Batman: Supergirl: Egy lány a Kriptonról

A régi Supergirlt még a Végtelen Világok Krízise során kiiktatták. A krízis után ha fel is tűnt ilyen karakter, az nem Kara volt. A 2000-es években eljött az ideje annak, hogy a kb. 15 évvel korábban újraindított DC univerzumban is újra tiszteletét tegye ez a karakter.

Abszolút elégedett vagyok Jeph Loeb írásával és Michael Turner rajzaival. Úgy érzem, ebben a történetben minden harmóniában van egymással. Történetvezetés, karakterek, dráma, akciójelenetek, csodás rajzok. Mindez összesen alkot egy kiváló képregényt.

Spoiler

[spoiler] Egy ismeretlen lány bukkan fel a Kriptonról, aki Kal-El unokatestvére. Batman nem hisz neki, bizalmatlan a lánnyal kapcsolatban. Clark azonnal és feltétel nélkül befogadná. Itt az alapkonfliktus. A füzetek során Batman és Superman gondolatait egyformán jól megismerhetjük. Clark az érzelmesebb karakter, aki nagyrészt a jót látja az emberekben. Batman a logikus és rideg elme, aki állandóan gyanakodik. A történet folyamán mindketten megtanulják, érdemes saját nézőpontjukból engedni. A sztori kiválóan felvonultatja a DC képregények nagy elemeit. Élveztem a Darkseid szálat, a látványos csatákat. [/spoiler]

Nagyszabású epikus történet, csodás drámával. Supergirl nagyon szimpatikus karakter, a rajzok egyszerűen mesések és lenyűgözőek. Imádtam minden pillanatát. Bekerült a kedvenceim közé. Abszolút öt csillagos kötet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman Az elfajzott.

Ez is nagyon tetszett, bár kicsit visszafogottabb lett, mint a Batman kontra Robin. A Denevércsalád itt nagyobb reflektorfényt kapott. Bár nem mindenkit hoztak be, de akiket porondra küldtek ebben a történetben, jól gazdálkodtak az idejükkel.  A Batman és fia trilógia méltó lezárása. Damien sokat fejlődött, és változásnak indult a karaktere. Kate is szimpatikus karakter volt. Jó volt látni olyan ellenfeleket is, akiket alig, vagy egyáltalán nem szerepeltettek eddig mozivásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Batman: Sámán

Ezt a képregényt mindig is el akartam olvasni. Még gyerekkoromban hallottam róla először. Bár ez is egyfajta Batman eredetsztori, mégse lett unalmas. Sőt, épp ellenkezőleg. A történet misztikus vonala kiváló plusz adalékot szolgáltat a Sötét Lovag eredetéhez. A történet A Sötét Lovag Legendái képregény sorozat első öt füzetében jelent meg 1989-1990 folyamán, főleg az első Batman film hatása miatt született meg. Jók voltak a filmekre utaló kakukktojás jelenetek.

Ez egyfajta misztikus krimi lett. Hangulatban inkább a 2022-es Batmant idézte fel bennem. Bruce itt a pályája elején áll, még nincs kiépített arzenálja, épphogy csak belekezdett az igazságosztásba. A történet új ellenséget helyez a középpontba és nagyon jó húzás volt.

Spoiler

[spoiler] Bruce megállított még Alaszkában egy veszélyes hegyi vadászt, közben viszont megsérült. Az ottani indiánok sámánja megmenti az életét. Évekkel később Gothamban különös gyilkosság sorozat veszi kezdetét, mely összefüggésben áll egy denevérmaszkos sámánnal. [/spoiler]

Lehetett izgulni a történet folyamán, hiszen nem lehet tudni, ki is valójában a maszkos idegen. Erősen jelen van a rejtélyesség és a misztikum, mely különös érzést kelt az olvasóban. Csak az utolsó füzetre lesz világos minden. Vérbeli krimi. Az indiános, sámánisztikus hangulat pedig felejthetetlenné teszi az egészet. Jó a sámán és a Batman közötti szimbólikus párhuzam. Más Batman képregényben ilyet nem tapasztaltam. Tényleg sikerült egyedi módon újra értelmezni Batman legendájának kezdetét. Öt csillagos. Abszolút kedvenc lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shazam: Az istenek haragja

Határozottan jobban tetszett, mint az első rész. Megtartotta valamennyire a családias bohókás természetét a film, de valahogy ezzel együtt komolyabbra és keményebbre is vették a dolgokat. Már-már Snyder stílusára is emlékeztetett pár jelenet. Grandiózus és epikus alkotás lett. Billy karaktere határozottan fejlődik, a végére pedig szinte már felnőtt lesz. A felelősségvállalás és a család központi témája a filmnek, szépen tálalja a tanulságokat. Kár, hogy ennyire leszerepelt, sokkal jobb lett, mint a Black Adam.

Spoiler

Wonde Woman caemoját mégse törölték, sőt a filmben a végkifejletben központi szerepet kapott. Henry Cavill Supermanje is beköszönhetett volna, hiszen Sivana is kapott plusz jelenetet, ami most már valószínűleg nem lesz tovább gondolva.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Igazság Ligája a Tini Titánok ellen.

A cím megtévesztő, mivel erre, csak pár perben kerül sor, és sokkal inkább más a téma és a főgonosz. Ennek ellenére nagyon élveztem ezt az animációs filmet. Itt azért már látszódik, hogy összetettebbé vált a DC animációs univerzum, szépen kötődik a korábbi Batman filmekhez és a Liga filmekhez is. A Titánok itt keltették fel igazán az érdeklődésem, és Kék Bogár is érdekes figurának tűnik. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.