Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Batman 89

Ez egyszerűen elképesztő lett. A Batman 89 a DC képregények egy teljesen egyedülálló alkotása, mely folytatja Tim Burton két Batman filmjének cselekményét (Batman, Batman visszatér), úgy hogy közben figyelmen kívül hagyja a stílus és koncepció váltáson átesett két későbbi Joel Schumacher filmet (Mindörökké Batman, Batman és Robin).

A DC már 2015 óta tervezete, hogy készítenek képregényben egy méltó folytatást a két Burton Batmanhez. Sam Hamm írta a képregény sztoriját. Az a Sam Hamm, akinek az első Batman film forgatókönyvét köszönhetjük teljes mértékben, illetve kis részben a Batman visszatér forgatókönyvén is dolgozott. (Azt a szkriptet két másik író is átírta később.) Sikerült továbbvinni a Burtonverzum eseményeit. Eredetileg Tim Burton is egy olyan folytatásban gondolkodott, mely összefésüli az előző két filmet. Nos, ez maximálisan sikerült. Élvezettel olvastam az utalásokat, visszatértek szereplők az előző két filmből. A történet légköre sötét és komor, ahogy Batmenhez illik, kevésbé gótikus, mint Burton filmjeiben, de az atmoszféra így is tökéletesen átjön. Burton több, korábbi elképzelését sikerült belevinni a képregénybe.

Spoiler

[spoiler] Itt van Harvey Dent/Kétarc, akit Billy Dee Williams megformálásában láthattunk volna. Visszatért Selina Kyle/Macskanő, illetve színre lépett a színesbőrű Robin is. Robin már az első Batmanben benne lett volna Dick Graysonként, akinek a szüleit a cirkuszban Joker megölte volna, a film végén pedig összefogott volna Batmannel, hogy együtt győzzék le Jokert és Rupert Thorne-t. Nos, nem csak Thorne-t vágták ki az első Batman filmből, hanem Dick karakterét is. A Batman visszatérben újból bele akarták rakni. Először megint Dick Grayson formájában, de itt az eredetsztorija kimaradt volna és már eleve kezdő igazságosztóként lépett volna színre. Később Daniel Waters ezt úgy módosította, hogy legyen színesbőrű a karakter, és legyen egy autószerelő segédje, aki segít Batmannek a Batmobil helyrehozásában, miután a Pingvin tropára verte. Nos, ez az ábrázolás is ment a levesbe, pedig már volt leszerződött fekete színész is a szerepre. Sam Hamm pótolta ezeket a történetben. Harvey Dent Kétarccá alakulására nagy hangsúlyt fektetett, ezt igazán élvezetes volt nyomon követni. Ha ebből film lett volna, akkor Kétarcot csak a film második felében láthattuk volna gonoszkodni. Itt is színesbőrű lett Robin, Burton korábbi elképzelésének megfelelően, viszont megváltoztatták a karakter nevét Drake Winstonra. Érdekes háttérsztorit kreáltak neki, ami visszavezet a Wayne család múltjába is. Sikerült belevinni a sztoriba nagyszerűen a társadalmi igazságtalanságot, a rasszizmust és a korrupciót is. Ezzel erősödött volna a Batman visszatérből a politikai thriller érzés. Selina itt is visszatér Macskanő szerepében. Ő inkább amolyan támogató karakter lett. Afféle Orákulum. Csak a történet második felében segített jobban Batmannek és Robinnak. A történet tovább szövi Bruce és Selina kapcsolatát és ad egyfajta lezárást is annak. A történet végére mindketten rádöbbennek, hogy nem egyformák, és nem lehetnek együtt. Ezzel az illúzióval Bruce is leszámol. Barbara Gordon behozatalának nagyon örültem. Érdekes, hogy itt Harvey jegyese lett, akinek nagyon fáj vőlegénye átalakulása és későbbi rémtettei. Batman pedig itt még emberibb. Hibázik, van lelkiismerete. Rájön, hogy nem elég a magányos igazságosztó szerep, jótékonykodásra is szükség van. Ezzel Bruce karaktere is eljut egy olyan pontra, amely kitűnő zárást ad az előző két filmhez. Egyedül Rébusz maradt ki. Őt is tervezte volna Burton a harmadik részre. Valószínűleg a 2022-es Batman film miatt, valamint a túlzsúfoltság elkerülése végett ő kimaradt. [/spoiler]

Így is kiváló zárást kapott a Burtonverzum ezen szakasza. Érdekesség megjegyezni, hogy a képregény megjelenésével a Batman filmek közül immár hivatalosan is elváltak Tim Burton és Joel Schumacher alkotásai. Burton filmjei a 89-es, míg Schumacheré a 97-es univerzumban játszódnak.

A képregény méltó módon folytatja a Batmant és a Batman visszatért. Több helyen meglepő és fordulatos. Sokszor bennem volt a nem erre számítottam érzés, mégis annyira jól működik, hogy azt nehéz szavakba önteni. Örülök, hogy megvalósulhatott ez a képregény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: Az utolsó lovag a Földön

Scott Snyder és Greg Capulo még utoljára összeálltak, hogy készítsenek egy alternatív befejezést az Új 52-es Batman és DC-vonalnak. Már ha ez annak számított volna. Midenképpen egy alternatív történetről van szó, éppúgy, mint a Sötét lovag visszatér. Valahogy úgy éreztem, mintha egyfajta zárásnak szánták volna. Capulo rengeteg ötletet bedobott ebbe a képregénybe, az olvasó, csak úgy kapkodja a fejét, hogy most ki, mit, és mivel csinált. Szinte a teljes DC-univerzumból felvonultatnak történeti elemeket. Épp ezért rendkívül zsúfoltnak is éreztem a történetet. A vége felé haladva sokszor kellett visszalapoznom, hogy megértsem nagyjából a dolgokat.

Nem semmi történetről van szó.

Spoiler

spoiler] Batman Joker fejével egy posztapokaliptikus világban próbál rájönni, hogy mi mehetett félre. Rengeteg hőssel, illetve halott hős emlékével találkozunk a két párost követve. A sztori is egyre kuszább. A történet végi nagy leszámolás elég epikus lett. [/spoiler]

Elég depresszív hangulatú a történet. Kvázi az emberiség inkább a gonoszság útját választja és e miatt tör ki a káosz. Egy múltbéli szál is kihat a jelenre, az meg különösen kusza és épphogy csak meg lett magyarázva. A történet eleinte nem is tetszett, csak a végére lett egész jó.

Összességében ez egy jó képregény. Viszont azoknak, akik nem ismerik a DC-univerzumot, óriási káosznak fog tűnni. A végkifejlet azért tetszett, ezért megadom a négyest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 12. - 15:52, Darth Revan9 írta:

Sam Hamm írta a képregény sztoriját. Az a Sam Hamm, akinek az első Batman film forgatókönyvét köszönhetjük teljes mértékben

 

Nem ő a forgató egyedüli elkövetője.

 

vlcsnap-00001.jpg

 

 

Amúgy én is letudtam azt a 89'-es képregény sztorit. Valamennyire bejött. Nálam tízes skálán hatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman Tulpa
Sajnos ez nem tetszett annyira, pedig szeretem a misztikus szálakat. A történet elég unalmas volt és nem tudott lázba hozni. Olyan nagy nyomozás nem volt benne. Érdekes volt ez a megidézett Tulpa dolog, de egy nagy üldözés az egész. Az akciójelenetek azért nagyon jók voltak. A rajzok jók, bár nekem mindig bajom van a klasszikus kinézetű Batmannel. A kiegészítő sztori, a Rekviem egy gyilkosért jobban tetszett. Kiemelte Krokot a vad, bestiális ellenfelek közül és emberi arcot adott neki. Plusz pont a kutyák behozásáért, az nagyon tetszett.
Összességében kár, ezért a kötetért. Szerintem nem éri meg az árát. Hármas, mert azért volt benne pár jó dolog is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman Kakofónia

Kevin Smith ezúttal Batman képregényt írt. Behozott egy új gonoszt, kitalált egy érdekes sztorit, de valahogy úgy érzem, nem tudta teljesen kibontani azt. Pár fura, perverznek tűnő dolgot is beletett, ahogy azt tette korábban a Pókember és Fekete Macska képregényben is. Eleinte úgy tűnt, hogy ez egy jó sztori lesz. Érdekesnek tűnt. A végkifejlet valahogy olyan lapos lett. Aztán visszaterelte az egész sztori fókuszát egy régi klisére, a Batman-Joker párharc aspektusára. Kár érte. Lehetett volna jobb is. A rajzok egyébként nagyon jók voltak. Három és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Gotham City Ragadozók Utódok/Fejvadászat

Ez meglepően jó lett. Gail Simone írónő eléggé lenyűgözött. Az első történet az Utódok egy négyrészes történetszál volt.

Spoiler

[spoiler] Fekete Kanári helyet cserélt Shivával, hogy képezze magát Ázsiában. Közben a Ragadozók egy Bűndoktor nevű pszichopatát próbálnak megmenteni (!), hogy információkat csikarhassanak ki belőle a Szuperbűnözők titkos társaságáról, melynek olyan tagjai vannak, mint Luthor, Thalia al’Ghul, vagy Halálcsapás. Itt most ismerhettem meg ezt a Prometheus nevű karaktert. Érdekes ellenfél. Barbara és csapata igazság szerint egy kislány apját akarják csak hazahozni. Még akkor is, ha csak bűnözőről van szó. Közben Dinah is embert próbáló feladatok elé néz. Tetszett, hogy összebarátkozott azzal a Sin nevű lánnyal. [/spoiler]

Sokszor nehéz volt követni az eseményeket, mivel azért történtek utalások más DC-s eseményekre. Az eredeti borítókon jelen lévő 1 year latert pl. nem értem. De nem baj. A második történetről – Fejvadászat – először azt hittem, hogy csak két részes. Nem, négy részes ez is. Csak a harmadik, negyedik rész került be. Ahogy elnéztem, az előző két rész másról szólt. Egyébként nem is szúrt ez szemet olvasás közben.

Spoiler

[spoiler] Felbukkant ez a Yasmine nevezetű török fegyverkereskedő, aki megkeserítette Vadásznő és Fekete Kanári életét, míg felbukkant egy új metahumán, aki önmagát Batgirl-nek hívta. Jó kis drámai helyzetek alakultak ki. [/spoiler]

Volt benne egy kis rejtély és misztikum, valamint karakterfejlődés is. Összességében mindkét sztori meglepően jó lett. Izgalmas is volt, drámai is. Valahogy mindent a helyén találtam. Jó lenne még Simone-tól mást is olvasni. Mondjuk a Batgirl sorozatát. Ötös.

 

Zöld Íjász A Vörös Sárkány nyomában

Eleinte jól indult ez a történet. Úgy éreztem nagyon jó lesz. Aztán valahogy egyszerűsödött a történet. Ennél összetettebre számítottam. A vége már csak egy túlélő harc lett. Oliver karaktere érdekes, de ez a sztori önmagában még nem tudott ámulatba ejteni és nem hozott lázba. Érdekes volt egy-két momentum. A visszaemlékezésekben a szolid ábrázolású meztelenkedések, illetve a főgonosz kegyetlensége. Valahogy viszont mégse volt elég izgalmas. Talán a 90-es években, 30 éve mikor ez a sztori megjelent, az ilyen dolgok egyre formabontóbbak voltak, de mára már nem számítanak nagy számnak. Az akciójelenetek egész jók és pörgősek lettek a második felére. Oliver és Shado kapcsolata egész jó, de ez is lehetett volna részletesebb. Összességében ez egy jó képregény, de nem több és nem is kevesebb. Négyes.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na Walter Hamada-t sikerült megutálnom. Állítólag miatta nem kaphatott Henry Cavill újabb superman filmeket, mert szeretne elhatárolódni Zack Snyder munkásságától. És Hamada erőltette a fekete superman ötletet. Most úgy tűnik Dwayne Johnson közbenjárásának hála mégis jöhet az Acélember 2. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, ati írta:

Na Walter Hamada-t sikerült megutálnom. Állítólag miatta nem kaphatott Henry Cavill újabb superman filmeket, mert szeretne elhatárolódni Zack Snyder munkásságától. És Hamada erőltette a fekete superman ötletet. Most úgy tűnik Dwayne Johnson közbenjárásának hála mégis jöhet az Acélember 2. :clap:

Valami olyasmit olvastam valahol, hogy ez a Hamada már a Batgirl törlése után távozni akart, de valamiért még erőltették, hogy legalább a Black Adamig maradjon. Ezek után egyáltalán nem bánom, hogy lelép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Öngyilkos osztag 2.

Elmegy. Jobb volt, mint a rém gyenge Ragadozó Madarak és Harley Quinn. Olyan erőltetett volt a véresebb, kegyetlenebb jelenetek és a poénok fura ötvözete. Voltak benne jó jelenetek is, melyeken jókat derültem, lásd Harley. De olyanok is, ahol fogtam a fejem. Az első Öngyilkos osztag sem volt túl nagy szám, de az jobban tetszett. Nem tudom, miért vannak oda ezért James Gunn-ért. A csavar mindenesetre érdekes volt és tetszett.

És

Spoiler

Starrot is legalább feldolgozták.

Olyan közepes és a jó között van valahol.

 

Black Adam.

Viszonylag jó. A legakciódúsabb DC film, amit valaha láttam. Igazság szerint érződik, hogy főleg Dwayne Johnson menőzik benne. Black Adam eredetében vagy érdekes csavar, ami  később derül ki a filmben. Bár azt hiszem, az egyik előzetes el is lövi. Az Igazság Társasága viszonylag jó volt. Brosnan jó volt Sors szerepében és hozzá is érdekes csavar kötődik. Az akciójelenetek nagyon tetszettek. Igazság szerint a film végi stáblistás jelenet miatt néztem végig a filmet.

Spoiler

A film óriási pozitívuma Henry Cavill visszatérése. Jó volt újra látni Supermant.  Csak jó lett volna, ha inkább Hans Zimmer Superman zenéjét nyomják be John Williamsé helyett. Az rondított az összképen.

Átrendezi Black Adam a DC hierarchiát? Nem mondanám, talán inkább csak nagy riadalmat okoz és elindul a nagy átrendezés útján...

Viszont jobban tetszett, mint Az Öngyilkos osztag 2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 18. - 21:04, ati írta:

Na Walter Hamada-t sikerült megutálnom. Állítólag miatta nem kaphatott Henry Cavill újabb superman filmeket, mert szeretne elhatárolódni Zack Snyder munkásságától. És Hamada erőltette a fekete superman ötletet. Most úgy tűnik Dwayne Johnson közbenjárásának hála mégis jöhet az Acélember 2. :clap:

Csak most?

Akkor gondolom arról sem hallottál, hogy egy azóta elkaszált sorozatban Kevin Smithnek kizárólag Superman csizmáját engedte volna megmutatni.

De nem ő volt az egyetlen, akit a hülyeségeik miatt megutáltak az emberek, ide tartozik még Geoff Johns. Toby Emmerich és Ann Sarnoff.
Előbbi például annak idején olyannyira bele akart szólni az Acélemberbe, hogy Christopher Nolannek úgy kellett kitiltania a forgatásról, utóbbi 2 pedig, Hamadával együtt, többször is nyíltan támadták Snydert és mindenkit, aki támogatni merte őt, ezért is akarták a Flashben kinyírni Affleck Batmanjét és Cavill Supermenjét és végérvényesen leváltani őket Batgirlre és Supergirlre, csak aztán jött a Discovery és Zaslav, és minden tervüket keresztül húzta. őket pedig lapátra tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Csak most?

Akkor gondolom arról sem hallottál, hogy egy azóta elkaszált sorozatban Kevin Smithnek kizárólag Superman csizmáját engedte volna megmutatni.

De nem ő volt az egyetlen, akit a hülyeségeik miatt megutáltak az emberek, ide tartozik még Geoff Johns. Toby Emmerich és Ann Sarnoff.
Előbbi például annak idején olyannyira bele akart szólni az Acélemberbe, hogy Christopher Nolannek úgy kellett kitiltania a forgatásról, utóbbi 2 pedig, Hamadával együtt, többször is nyíltan támadták Snydert és mindenkit, aki támogatni merte őt, ezért is akarták a Flashben kinyírni Affleck Batmanjét és Cavill Supermenjét és végérvényesen leváltani őket Batgirlre és Supergirlre, csak aztán jött a Discovery és Zaslav, és minden tervüket keresztül húzta. őket pedig lapátra tette.

Az új, hogy Nolan-nek ki kellett tiltania Geoff Johns-t Az Acélember forgatásáról. Gondolom, Nolan ezt produceri minőségében tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az új, hogy Nolan-nek ki kellett tiltania Geoff Johns-t Az Acélember forgatásáról. Gondolom, Nolan ezt produceri minőségében tette.

Eredetileg ő is rendezte volna, de nem ért rá, így ő volt az is, aki Zacket beajánlotta, valamint azok egyike, aki figyelmeztette, hogy ne nézze meg az Igazság Ligája mozi verzióját.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2022. 11. 06. - 16:46, Donát írta:

Imádom ezeket az önjelölt filmesztétákat, akik nagy mellénnyel kijelentik hogy az egész Európai film szakmát megtévesztette egy film. Igen @IndianaAndrisSolo csak te látod kristálytisztán az igazságot, leborulunk nagyságod előtt.

 

Az Andor kapcsán írtak legalább ennyire sötétben tapogatóznak.

Ebben a véleményben én semmi, önjelölt filmesztéta dolgot  nem találtam. Egyébként egyetértek @IndianaAndrisSolo véleményével. Szerintem is túlértékelt a Joker film és nem érdemelte meg a díjat. Ezt véleményben szerintem ki lehet fejteni. Én is megtettem most.

A Joker -meglátásom szerint - egy önálló művészfilmnek indult, de aztán rájöttek, hogy ez a kutyát nem fogja érdekelni, ezért fogták és becsomagolták képregényes köntösbe, reklám céllal, hogy eladható legyen. Ezt a szándékot a film nézése közben az elejétől a végéig éreztem. Erőltetett, és izzadságszagú lett a film ettől, ami nálam jelentősen lerontotta az élvezhetőségét. Jó is lehetett volna ez a film, ha nem Gothamben játszódik, nem pakolják tele feleslegesen kakukktojásokkal Batman világával kapcsolatban és nem próbálják meg Arthur történetét Joker eredetsztorinak eladni. Az lett volna a legjobb, hogy ha egy független, önálló művészfilm lett volna, mely kevésbé merítkezik korábbi filmekből., és mer egy kicsit önálló lenni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ebben a véleményben én semmi, önjelölt filmesztéta dolgot  nem találtam. Egyébként egyetértek @IndianaAndrisSolo véleményével. Szerintem is túlértékelt a Joker film és nem érdemelte meg a díjat. Ezt véleményben szerintem ki lehet fejteni. Én is megtettem most.

A Joker -meglátásom szerint - egy önálló művészfilmnek indult, de aztán rájöttek, hogy ez a kutyát nem fogja érdekelni, ezért fogták és becsomagolták képregényes köntösbe, reklám céllal, hogy eladható legyen. Ezt a szándékot a film nézése közben az elejétől a végéig éreztem. Erőltetett, és izzadságszagú lett a film ettől, ami nálam jelentősen lerontotta az élvezhetőségét. Jó is lehetett volna ez a film, ha nem Gothamben játszódik, nem pakolják tele feleslegesen kakukktojásokkal Batman világával kapcsolatban és nem próbálják meg Arthur történetét Joker eredetsztorinak eladni. Az lett volna a legjobb, hogy ha egy független, önálló művészfilm lett volna, mely kevésbé merítkezik korábbi filmekből., és mer egy kicsit önálló lenni.

Igazából a kiemelt rész húzta ki nálam a gyufát:

2022. 11. 05. - 13:28, IndianaAndrisSolo írta:

A Joker című film, amit (a The Dark Knight-tal ellentétben) Hollywood egyik legfantáziátlanabb, csak a felületén felnőttes, valójában igen primitív termékének tartok, ami még sajnálatosan az európai filmszakmát is megtévesztette (velencei Arany Oroszlánt nyert)

 

Véleménye bárkinek lehet, de aki szerint egy film MEGTÉVESZT egy filmszakmát csak azért, mert nem tetszik neki az adott alkotás... :pfff: 

 

Még nevesebb rendezőktől is megmosolyogtató lenne egy ilyen komment, egy laikustól egyenesen vicc. Én egy ilyen esetben hamarabb tenném fel magamnak a kérdést, hogy vajon mit nem vettem észre a filmben, amit egy szakmai zsűri igen, semmint hogy a megtévesztésre appeláljak, ami ugye magában foglalja, hogy az én véleményem tükrözi az objektív igazságot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Igazából a kiemelt rész húzta ki nálam a gyufát:

 

Véleménye bárkinek lehet, de aki szerint egy film MEGTÉVESZT egy filmszakmát csak azért, mert nem tetszik neki az adott alkotás... :pfff: 

 

Még nevesebb rendezőktől is megmosolyogtató lenne egy ilyen komment, egy laikustól egyenesen egoizmus. Én egy ilyen esetben hamarabb tenném fel magamnak a kérdést, hogy vajon mit nem vettem észre a filmben, amit egy szakmai zsűri igen, semmint hogy a megtévesztésre appelálja ami ugye magában foglalja, hogy az én véleményem tükrözi az objektív igazságot.

 

Erős megfogalmazás, és erős vélemény, de akkor is vélemény. Se több, se kevesebb. Ebben nincs semmi egoizmus. Nem hiszem, hogy ha valaki erősen, vagy keményen fogalmaz, akkor attól az tükrözi az objektív igazságot. Ez éppúgy egy szubjektív vélemény, mint bárki másé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Erős megfogalmazás, és erős vélemény, de akkor is vélemény. Se több, se kevesebb. Ebben nincs semmi egoizmus. Nem hiszem, hogy ha valaki erősen, vagy keményen fogalmaz, akkor attól az tükrözi az objektív igazságot. Ez éppúgy egy szubjektív vélemény, mint bárki másé.

Közben szerkesztettem a hozzászólást, mert az egoizmust erősnek ítéltem meg. De akkor is vicc. A vélemény lehet szubjektív, a "megtévesztés" szó viszont objektív igazságot feltételez. 

 

Persze értem én, van, akinek bejön ez a fajta arrogancia, lelke rajta. Van, akinek addig jön be, amíg azt olvassa, amivel egyetért. Nekem borsózik a hátam az ilyen véleményektől, mert az ilyen megfogalmazások vezetnek az olyan egyetemleges megmondóemberekhez, akik aztán a hatalmas magabiztosságukkal szép kis rajongótábort maguk köré gyűjtve hirdetik a baromságot. 

 

Függetlenül attól, hogy baromság-e ebben az esetben, amit mond, én személy szerint magától a jelenségtől irtózom.

 

Ja és EDIT:

Attól, hogy objektíven véve minden vélemény szubjektív (nyilván), a vélemény írója hiheti, hogy az ő véleménye objektív igazság, és ez lehet irritáló másoknak.

Ezt érdemes lenne különválasztani, amikor erről beszélgetünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Közben szerkesztettem a hozzászólást, mert az egoizmust erősnek ítéltem meg. De akkor is vicc. A vélemény lehet szubjektív, a "megtévesztés" szó viszont objektív igazságot feltételez. 

 

Persze értem én, van, akinek bejön ez a fajta arrogancia, lelke rajta. Van, akinek addig jön be, amíg azt olvassa, amivel egyetért. Nekem borsózik a hátam az ilyen véleményektől, mert az ilyen megfogalmazások vezetnek az olyan egyetemleges megmondóemberekhez, akik aztán a hatalmas magabiztosságukkal szép kis rajongótábort maguk köré gyűjtve hirdetik a baromságot. 

 

Függetlenül attól, hogy baromság-e ebben az esetben, amit mond, én személy szerint magától a jelenségtől irtózom.

De még ha el is vezetnek ezek a megfogalmazások - úgy általánosságban - a megmondóemberkéhez, az ő véleményük is csupán szubjektív vélemény és ítélet, semmi több. Éppúgy, mint mindenki másé a világon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Éppen most , Darth Revan9 írta:

De még ha el is vezetnek ezek a megfogalmazások - úgy általánosságban - a megmondóemberkéhez, az ő véleményük is csupán szubjektív vélemény és ítélet, semmi több. Éppúgy, mint mindenki másé a világon.

Attól, hogy objektíven véve minden vélemény szubjektív (nyilván), a vélemény írója hiheti, hogy az ő véleménye objektív igazság, és ez lehet irritáló másoknak.

Ezt érdemes lenne különválasztani, amikor erről beszélgetünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Donát írta:

Közben szerkesztettem a hozzászólást, mert az egoizmust erősnek ítéltem meg. De akkor is vicc. A vélemény lehet szubjektív, a "megtévesztés" szó viszont objektív igazságot feltételez. 

 

Persze értem én, van, akinek bejön ez a fajta arrogancia, lelke rajta. Van, akinek addig jön be, amíg azt olvassa, amivel egyetért. Nekem borsózik a hátam az ilyen véleményektől, mert az ilyen megfogalmazások vezetnek az olyan egyetemleges megmondóemberekhez, akik aztán a hatalmas magabiztosságukkal szép kis rajongótábort maguk köré gyűjtve hirdetik a baromságot. 

 

Függetlenül attól, hogy baromság-e ebben az esetben, amit mond, én személy szerint magától a jelenségtől irtózom.

 

Ja és EDIT:

Attól, hogy objektíven véve minden vélemény szubjektív (nyilván), a vélemény írója hiheti, hogy az ő véleménye objektív igazság, és ez lehet irritáló másoknak.

Ezt érdemes lenne különválasztani, amikor erről beszélgetünk.

Tudod mitől borsózik az én hátam? A kritikusok, ítészek megmondásaitól. Attól, hogy objektivitást húznak rá a szubjektivitásra, attól, hogy egyetemes igazságnak hiszik a minőség kérdését. Attól, hogy megmondják mely filmek, könyvek, versek...stb számítanak minőséginek, mi számít fércműnek, vagy ponyvának. Attól, hogy meg akarják mondani az embereknek, mit kéne olvasni, nézni...stb. Attól, hogy azt tartják jó ízlésűnek, aki az általuk minőséginek tartott műveket szeretik, és azt tartják rossz ízlésűnek, aki a ponyvát részesíti előnyben a szépirodalommal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Tudod mitől borsózik az én hátam? A kritikusok, ítészek megmondásaitól. Attól, hogy objektivitást húznak rá a szubjektivitásra, attól, hogy egyetemes igazságnak hiszik a minőség kérdését. Attól, hogy megmondják mely filmek, könyvek, versek...stb számítanak minőséginek, mi számít fércműnek, vagy ponyvának. Attól, hogy meg akarják mondani az embereknek, mit kéne olvasni, nézni...stb. Attól, hogy azt tartják jó ízlésűnek, aki az általuk minőséginek tartott műveket szeretik, és azt tartják rossz ízlésűnek, aki a ponyvát részesíti előnyben a szépirodalommal szemben.

Most körülírtad azt, amit én is írtam fentebb. :lol:  Csak tök mindegy, hogy ki a forrás, egy hozzászóló itt, vagy az index.hu fizetett irkásza. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Most körülírtad azt, amit én is írtam fentebb. :lol:  Csak tök mindegy, hogy ki a forrás, egy hozzászóló itt, vagy az index.hu fizetett irkásza. 

Épp ezért tekintem az ő véleményüket is szubjektív egyéni véleménynek, semmi többnek. Pl. érvelhetnek akármilyen szakmaisággal és objektivitással, én attól nem fogom utálni a Baljós árrnyakot, vagy a Skywalker korát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Épp ezért tekintem az ő véleményüket is szubjektív egyéni véleménynek, semmi többnek. Pl. érvelhetnek akármilyen szakmaisággal és objektivitással, én attól nem fogom utálni a Baljós árrnyakot, vagy a Skywalker korát.

Akkor harmadjára. :lol: 

 

48 perccel korábban, Donát írta:

Attól, hogy objektíven véve minden vélemény szubjektív (nyilván), a vélemény írója hiheti, hogy az ő véleménye objektív igazság, és ez lehet irritáló másoknak.

Ezt érdemes lenne különválasztani, amikor erről beszélgetünk.

 

Senki sem beszélt arról, hogy utálnod kéne bármit is, itt arról van szó, hogy mi volt irritáló az eredeti hozzászólásban...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi féle Joker feldolgozást láttunk az évek során, férjen már bele egy ilyen is.

 

Kritikákat meg nem kell olvasni, én is rég leszoktam róluk. Meg kell nézni az adott művet, azt mindenki eldönti magának mi tetszik vagy mi nem.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Annyi féle Joker feldolgozást láttunk az évek során, férjen már bele egy ilyen is.

 

Kritikákat meg nem kell olvasni, én is rég leszoktam róluk. Meg kell nézni az adott művet, azt mindenki eldönti magának mi tetszik vagy mi nem.

 

 

Csak ezzel a filmmel az a baj, hogy nem Joker feldolgozás, hanem Arthur Fleck története, amit Joker eredetfilmbe csomagolva próbáltak meg eladni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Csak ezzel a filmmel az a baj, hogy nem Joker feldolgozás, hanem Arthur Fleck története, amit Joker eredetfilmbe csomagolva próbáltak meg eladni.

 

Tudtommal a képregényekben sem egyértelmű Joker eredettörténete sem a neve, miért ne lehetne ez egy verziója annak? Gondolom nem Jokerként született szerencsétlen, hanem úgy vált azzá, ahogy Bruce Wayne is Batmanné. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Tudtommal a képregényekben sem egyértelmű Joker eredettörténete sem a neve, miért ne lehetne ez egy verziója annak? Gondolom nem Jokerként született szerencsétlen, hanem úgy vált azzá, ahogy Bruce Wayne is Batmanné. 

Nem, tényleg több eredettörténete van. Egy Batman képregény feldolgozás szerint több Joker is volt egyszerre. Én arra akartam utalni, hogy a filmet inkább éreztem egy független, önálló művészfilmnek, amire ráhúzták a Batman és DC-s elemeket, csak, hogy eladható legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes dolgokat mondtak a DC-filmekről. Azon belül is Batmanről. Zaslav a DC univerzum megújításáról beszélt és arról, hogy nem lesz négy Batman. Tény és való, hogy mostanában sok színész van Batman szerepében. Keaton, Affleck, Pattinson. Biztos lesznek, akiket kihúznak. Kérdés, hogy kiket? És egy vagy két Batman lesz? Ugyebár a Pattinson féle Batman külön univerzumban van. A DCEU-ba pedig másik Batman lesz? Keaton? Vagy Affleck? Vagy újat castingolnak?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.