Ugrás a kommentre

Flix és Orka


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 4 hónappal később...
  • 8 hónappal később...
1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Eddig mind szólóban jön. Kérdés mennyire fogja érdekelni az embereket jövőre. Ráadásul most kiderült, hogy Flix és Orka egy pár, ami gondolom további támadási pont a sorozatnak, ami amúgy se a rajongók szíve-csücske.

Erre a Flix és Orkás dologra aztán nagyon szükség van.:facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

És most az lesz kiakasztó a népeknek, hogy melegek, nem az, hogy idegen fajok közti kavarásról van szó. :lol:

A Star Wars-ban erre semmi szükség nincs. Főleg nem egy 7 éveseknek szánt sorozatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most szerintem nem nagy szükség volt arra hogy Flix és Orka egy meleg pár legyen. Sokat nem tesz hozzá a sorozathoz, esetleg maj Flix drámázik Orkáért ha valami baja van. 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Star Wars-ban erre semmi szükség nincs. Főleg nem egy 7 éveseknek szánt sorozatban. 

Ezzel nagyon egyetértek, egy 7 évesnek nem az lesz a lényeg hogy XY meleg és szereti ZX-et. Egy 7 évest javarészt a látvány fogja érdekelni.

 

1 órával korábban, kolmilan írta:

Igen, a jól megírt meleg karakterekre igenis szükség van. Ha érdekel, szívesen elmagyarázom, miért.

Magyarázd el nyugodtan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poénkodástól függetlenül, egyetértek, szerintem sincs egyikre sem szükség egy 7 éveseknek szánt sorozatban (egy hétévesnek szerintem még semmiféle szexualitással nem kéne foglalkoznia azon kívül, hogy "a fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk" - vagyis tudjanak megkülönböztetni egy lányt egy fiútól).

Az más kérdés, hogy ha ez nem lesz benne a sorozatban nyíltan (értsd: teszem azt smárolnak), akkor a gyerekhez nem is nagyon jut el egy ilyen mellékes, twitteres infó (legalábbis véleményem szerint egy hétévesnek a Twitteren sincs semmi keresnivalója). A karakterekre meg nincs kihatással, nekem továbbra is a kedvenceim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

A poénkodástól függetlenül, egyetértek, szerintem sincs egyikre sem szükség egy 7 éveseknek szánt sorozatban (egy hétévesnek szerintem még semmiféle szexualitással nem kéne foglalkoznia azon kívül, hogy "a fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk" - vagyis tudjanak megkülönböztetni egy lányt egy fiútól).

Akkor remélem, a Disney hercegnős mesékben is épp ennyire zavar a szerelmi szál.

 

Flix és Orka kapcsolata épp annyira gyerekbarát, mint például Anna és Kristoff kapcsolata a Jégvarázsból. Csak sajnos egyes felnőttek, ha meglátják a "meleg" szót, egyből a szexualitásra asszociálnak a romantika helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Dzséjt írta:

A poénkodástól függetlenül, egyetértek, szerintem sincs egyikre sem szükség egy 7 éveseknek szánt sorozatban (egy hétévesnek szerintem még semmiféle szexualitással nem kéne foglalkoznia azon kívül, hogy "a fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk" - vagyis tudjanak megkülönböztetni egy lányt egy fiútól).

Az más kérdés, hogy ha ez nem lesz benne a sorozatban nyíltan (értsd: teszem azt smárolnak), akkor a gyerekhez nem is nagyon jut el egy ilyen mellékes, twitteres infó (legalábbis véleményem szerint egy hétévesnek a Twitteren sincs semmi keresnivalója). A karakterekre meg nincs kihatással, nekem továbbra is a kedvenceim.

Nekem is kedvenceim. Viszont amit írsz, hogy semmi értelme annak, hogy ezt most bedobták, az nagyon igaz. Ha már ezt akarják elfogadhatóvá tenni azt ne egy ilyen sorozatban tegyék. Amúgy meg ha kb. semmiből se szűrhető le, hogy ők ketten b*zik, akkor a szavak szintjén miért is kell azzá varázsolni őket? 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy meg ha kb. semmiből se szűrhető le, hogy ők ketten buzik, akkor a szavak szintjén miért is kell azzá varázsolni őket? 

Légy szíves, ne használd azt a szót.

 

Egyszerű: pénz. Ha nyilvánvalóvá teszik a sorozatban, az oroszok pl. rögtön betiltják, az amerikai konzervatívok meg sikítófrászt kapnak és megtiltják a gyerekeiknek, hogy nézzék. Így, csak sejtetve, viszont kicsit bevágódnak a progresszíveknél, de nagyon nem veszélyeztetik a bevételüket. Meg egy kis médiafigyelmet generálnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, kolmilan írta:

Akkor remélem, a Disney hercegnős mesékben is épp ennyire zavar a szerelmi szál.

Ne keverd össze a felesleges szó jelentését a zavaró szóval. ;) Nem zavar itt sem, talán ez leszűrhető az utolsó mondatomból. Csak feleslegesnek tartom, mert nem szolgál semmit, és ettől a gyerekek sem lesznek felvilágosultabbak vagy elfogadóbbak, mert a széria nem bontja ki a témát semmilyen szinten, a karakterekre nincs hatással, lényegében benyögtek egy dolgot, aztán szevasz. Ezért fölösleges - igaz, nem csak 7 éveseknek szánt sorozatban, ilyen beböfögéses szinten minden korosztály számára az -, mert nem szolgál célt, se oktatóit, se elfogadást szorgalmazót, se jót, se rosszat. Hogy ellenpéldát hozzak, ott van az Utóhatás trilógiában Sinjir, akinél ez jól lett megoldva, nem fölösleges a dolog.

A Disney-s hercegnős mesékben azért nem fölösleges, mert eleve erre van felhúzva a sztori és a karakterek is, a szerelemre, szexualitásra - igazából más atribútumok nagyon nincs is a szereplőknek azokon kívül, amik ezek kiszolgálásához szükségesek. Az más kérdés, hogy éppen emiatt ezeket más okból tudnám kifogásolni, ha zavarnának.

Engem ne keverje azok közé, akik nem fogadják el ezt. A szexualitás nem zavar semmilyen formában, amíg azt nem tolják túl és az adott mű keretein belül kezelik és ábrázolják, csak legyen célja, mert másképpen fölösleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, kolmilan írta:

Egyszerű: pénz.

Ugye ezt Te se gondolod komolyan. :D Aztán meg ha tényleg csak a pénz az oka, akkor az tényleg mindennek a legalja. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki a sötét oldalon áll ebben a témában, az én vagyok. :cool:

Egyáltalán nem voltam benne biztos, hogy a 2. évadot is megnézem, mert az első sem fogott meg túlságosan, de így még az a kis kedvem is elment.

Az ő jelenetét majd megnézem: :kylo:

Nem lesz benne semmi olyan, ez egyértelmű, de a keserű propaganda utóíz sem hiányzik.

 

Pedig gondolhattam volna, hogy b*zik, mert mostanában minden filmben és sorozatban ők a jófejek. :D

Mint a 80-as években, amikor minden néger vicces és nagydumás volt a filmekben.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ugye ezt Te se gondolod komolyan. :D Aztán meg ha tényleg csak a pénz az oka, akkor az tényleg mindennek a legalja. 

A Disney egy cég. Minden, amit csinál, azzal az indíttatással teszi, hogy profitot termeljen. Ha jótékonykodik, azt a marketing miatt teszi, ha filmeket készít, azt azért teszi, hogy minél többen megnézzék. Meleg karaktereket tenni egy rajzfilmbe egyrészt kívánatos, mert ott vannak az LMBTQ+ emberek mint piac, de rizikós is, mert a konzervatívokat sem szeretnék elveszíteni. Ezért nagyon óvatosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek, tényleg ne b*zizzunk már, vagy ha mégis annyira nagyon és feltétlenül elengedhetetnül kívánatosnak érzitek ezt leírni véleményetek nyomatékosítása végett, legalább azt a nyüves csillagot használjátok, ahogy az a trágár szavaknál eddig is szokás volt! :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fel nem tudom fogni, hogy ez mitől propaganda. Meleg emberek léteznek. Ezt nem a gonosz Disney találta ki. A távoli galaxis meg nagy és szines. Jabba például rámozdult az egyik twilek táncosnőre. Na ha abból szex keveredik abból se születik gyerek. Vagy Sy Snootles és Ziro kapcsolata se hagyományos. Ha azok belefértek az SW-be akkor ez miért nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Fel nem tudom fogni, hogy ez mitől propaganda. Meleg emberek léteznek. Ezt nem a gonosz Disney találta ki. A távoli galaxis meg nagy és szines. Jabba például rámozdult az egyik twilek táncosnőre. Na ha abból szex keveredik abból se születik gyerek. Vagy Sy Snootles és Ziro kapcsolata se hagyományos. Ha azok okék ez miért nem?

Felőlem más azt gondol amit akar, nekem ezek beleférnek a világnézetembe, még Lando is, de a buzulás nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez miért trágár szó? Pejoratív is használják igen, de ettől miért lenne trágár? 

Is? Másképpen még nem is hallottam. :o És mi az, hogy miért? Mert az! Mert valahol, valamikor valamiért egy ember ezt egy embercsoport sértésére találta ki. A b*szd meget is használjuk kötőszóként, a sz*rt is jelzőként, a k*rvát is egy ősi szakma leírására, ennek ellenére trágár szavak maradnak.

 

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Fel nem tudom fogni, hogy ez mitől propaganda. Meleg emberek léteznek. Ezt nem a gonosz Disney találta ki. A távoli galaxis meg nagy és szines. Jabba például rámozdult az egyik twilek táncosnőre. Na ha abból szex keveredik abból se születik gyerek. Vagy Sy Snootles és Ziro kapcsolata se hagyományos. Ha azok belefértek az SW-be akkor ez miért nem?

Na, pont erre próbáltam reflektálni a kezdeti poénkodásommal. Nagyobb baj a melegség, mint a fajok közti párkapcsolat, ami úgy tűnik, senkit sem érdekel, sőt bizonyos játékokban (khm... Mass Effect) még el is fogadott, sőt vágyott dolog, akkor is, ha abban is van melegség (FemShep + Liara, ugye). Ez azért szerintem elég kifordult és bizarr dolog.

Bár valószínűlég a mögötte húzódó pszichológia pusztán annyi, hogy a homoszexualitás valós dolog, így nehezebb szembenézni vele és elfogadni, míg űrlénnyel elég kevés az esélye, hogy bárki szexelni fog, így megmarad a perverz fantázia szüleményének. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha kétazonos nemü ember együttléte/szerelme ennyire kivágja a biztositékot akkor az valszeg egy plusz ok egyébként arra hogy ilyesmiket belerakjanak a mesékbe. Akkor a következő generáció már valszeg/talán nem fog ennyire megijedni valamitől ami mindig is létezett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Édes istenkém... Itt most nem valami meg nem értett dologról van szó, amitől retteg a tudatlan. Nem. Itt arról van szó, hogy miért kellett b*zit csinálni két karakterből, egy hétéveseknek szóló sorozatban. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha kétazonos nemü ember együttléte/szerelme ennyire kivágja a biztositékot akkor az valszeg egy plusz ok egyébként arra hogy ilyesmiket belerakjanak a mesékbe. Akkor a következő generáció már valszeg/talán nem fog ennyire megijedni valamitől ami mindig is létezett.

Van annak a gyereknek jó esetben egy anyja meg egy apja. Szerintem döntsék el ők, hogy milyen szellemben szeretnék nevelni a gyereküket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.