Ugrás a kommentre

Járművek


Ajánlott hozzászólás

Azért füstöl, mert a Renek átalakították (egyszerű rabszállító hajó volt korábban), így nagyobb lett a teljesítménye, viszont a mérgező gázkibocsátása is megnőtt a terheltség miatt. Azért cuki egy banda, nem elég, hogy olyan barátságosak, még a hajójuk is káros a környezetre. :) 

A neve is kellemes, Night Buzzard (Éjjeli Héja).

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Meglepő 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

Van valami lényegi eltérés az ágyún kívül egy Xystan és egy Imperialis II közt?

Van, egyrészt a legszembetűnőbb, hogy ugyanolyan antenna van a torony tetején, mint az Imperial I-en (az Imperial II ugye kisebb, laposabb antennát kapott), de a Xystan 800 méterrel nagyobb is, nincs rajta olyan főhangár, mint az Imperialokon, a felépítmény melletti sorba rendezett négy nehéz turbólézer mögött pedig van egy-egy előre szegezett üteg is. Plusz kisebb a legénység a nagyobb automatizáltság miatt (emiatt is voltak rászorulva egy irányító toronyra az Exegolon), és ugye kaptak egy vörös mintát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen, az ágyú mellett van egy-egy kisebb hangár, a belsejében meg bele lehet tenni annyi TIE-t, amennyit nem szégyelnek, pláne, hogy a Daggerek kisebbek, mint az ln-ek vagy az fo-k, a Xystanok meg még nagyobbak is. De, hogy mennyi TIE van rajta ténylegesen, azt egyelőre nem tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2020. 01. 08. - 15:00, Dzséjt írta:

Ez gyanítható volt. A kamera még mutatta is, hogy a Tantive IV fejjel lefelé zuhan, a föld közelébe került és a pilótafülkében is benéz a kamera, amint kigyullad az egész koceráj Nunb körül. Persze a halálát nem láttuk, de ezek szerint a Tantive IV abból a zuhanásból már nem jött ki egyben. :( 

Mondjuk nem értem, minek kellett visszahozni ezt a hajót. 

Pedig jól le van vezetve. A Kloson az a hajó adott energiát mindennek, nem voltak energia állomások. A legénység nagy része is abban volt elszállásolva. Szóval a főbázist jelentette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyrészt a filmből nem derült ki, ott csak egy díszlet, ami alá be lehet állni, vagyis bármilyen más hajót betehettek volna. Másrészt, és ez a fontosabb: ehhez nem kell a Tantive IV. Semmi nincs azon a 60+ éves hajón, amit nem tudna egy másik. Szóval az, hogy milyen funkciót töltött be off-screen, az nem magyarázat arra, hogy miért kellett pont a Tantive IV-et visszahozni, miért nem lehetett helyette egy teljesen új hajó. Már persze azt leszámítva, hogy ezzel is adtak egy okot a nosztalgiázásra, bár nekem inkább ez azon kevés pontja a filmnek, amit kifejezetten negatívumnak tartok. Űrhajók tekintetében ez a mozi gyalázatos. :( A legpipább a Xystonokra vagyok, amik minimálisan, de tényleg kínosan minimálisan átdizájnolt Imperial I-esek. Ennyire nem tudták már megerőltetni magukat? :roll:

  • Nem értek egyet 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. Minek kellett Leia hajója bele? Minek kellett Exegol ha lehett volna Coruscant is? Miért lett ilyen a film amikor lehetett volna az egész teljesen más is? :roll: És pont Te akadsz fenn ilyen marhaságon. Ez maximum annyit vesz el a film élvezeti értékéből amennyit elvett a Shattered Heart feltűnése a ROTS-ból. 

 

Palpatine hadserege szerintem állhat olyan hajókból, mint a Birodalma. Amik ráadásul csak külsőleg olyanok, mint a régiek. Nem látok ebbe semmi borzalmasat. Az ST űrhajók dizájnja meg azért olyan amilyen mert a régiek folytatása. Pontosan Te tudod a legjobban ennek in-universe okait. Ez volt a PT-ben is csak akkor visszafelé. Külső pozícióból ezen háborogni felettébb különös. Én majd akkor fogom húzni a szám, ha a következő filmekben is csillagrombolók és X-szárnyúak lesznek. Itt ezen simán túl lehet lépni, főleg úgy hogy azért pl. az ER haditechnika nem kevés fejlődést mutatott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze. Minek kellett Leia hajója bele? Minek kellett Exegol ha lehett volna Coruscant is? Miért lett ilyen a film amikor lehetett volna az egész teljesen más is? :roll: És pont Te akadsz fenn ilyen marhaságon. Ez maximum annyit vesz el a film élvezeti értékéből amennyit elvett a Shattered Heart feltűnése a ROTS-ból. 

Szusza, Ody, szusza! ;) Nekem ez is fontos. És igen, mi a fenének az a hajó, amiről negyven éve úgy tudjuk, hogy elpusztult, miután az ep4 nyitójelenetében bevontatták egy csillagrombolóba? Miért nem lehetett valami más? Elfogadnám a Tantive IV-et is (amúgy nem, ezt a hajót egyáltalán nem volt semmi értelme előhalászni az erőlködő nosztalgiázáson túl, de még annak is céltalan, hiszen a hard core rajongókon túl senki nem vágja, hogy az ott a Tantive IV, hiszen nem olyan ikonikus és egyedi, mint a Millennium Falcon), ha nem egy olyan filmben lenne, amiben szám szerint egy teljesen új hajó van, plusz kaptunk még négy újradizájnolt korábbi modellt - mindezt egy olyan trilógiában, ami amúgy sem dúskál a vadonat új hajókban. És nekem ez is hozzáad, vagy ez esetben éppen elvesz a Star Wars élményből. És pont én akadok ezen fent! Hát ki más akadna fenn, ha nem az, aki a Rogue One után elemzést írt az űrhajók pilótafülkéjének változásáról? Ennyi idő után még nem esett le, hogy nekem az űrhajók is nagyon fontosak ebben az egészben? Láttad már a szobámat, különféle franchise-ok űrhajóival van tele, és mily meglepő, a tetemes részük a Star Warsból van. Ez nem árult el valamit? :D  

A Shattered Heart, ami mellesleg nem Shattered Heart, hanem Tantive III, meg új hajó volt. Bár ott például szerepelhetett volna a Tantive IV is, mivel ad1) akkor még nem szólt úgy a fáma, hogy elpusztult és nem egy csillagromboló bendőjében láttuk utoljára, ad2) a TCW még hozzá is tette, hogy az Organa ház már használja a Tantive IV-et is a Tantive III mellett. Úgyhogy ez most kapufa volt.

Az Exegolt meg nem cserélném el a Coruscantra, azzal semmi bajom, és pont azért nincs, amiért a Tantive IV-gyel van: az Exegol új bolygó, ráadásul az új trilógia egyik legjobb világa lett, és nem egy korábbi OT világ másolata. A Tantive IV-ről ezt nem lehet elmondani.  Szóval ez a példa is kapufa volt, úgyhogy újra: szusza. :) 

 

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Palpatine hadserege szerintem állhat olyan hajókból, mint a Birodalma. Amik ráadásul csak külsőleg olyanok, mint a régiek. Nem látok ebbe semmi borzalmasat. Az ST űrhajók dizájnja meg azért olyan amilyen mert a régiek folytatása. Pontosan Te tudod a legjobban ennek in-universe okait. Ez volt a PT-ben is csak akkor visszafelé. Külső pozícióból ezen háborogni felettébb különös. Én majd akkor fogom húzni a szám, ha a következő filmekben is csillagrombolók és X-szárnyúak lesznek. Itt ezen simán túl lehet lépni, főleg úgy hogy azért pl. az ER haditechnika nem kevés fejlődést mutatott. 

A régi folytatása, nem az egy az egyes másolása. A Xystonok 95%-ban csak másolatok, ellenben egy Ressurgenttel. Az a továbbgondolása az Imperial II-nek, sőt a Executor-osztálynak is. A Xyston ehhez képest dizájnbeli hanyattesés. Értelme sincs. Kifejlesztik az Imperialoknál sokszorosan hatékonyabb Resurrgenteket, amikre több forrás is azt mondja, hogy már a tervezésük is jobb, mint az Imperialok voltak, aztán visszatérnek ahhoz? He? Mondjuk ez legalább a filmben is benne volt, mert egy Resurrgent nélkül ezek a vackok még felszállni sem tudnak. :evil:

A Resurrgentek, a T-70-esek, az RZ-2-esek, a TIE/fo-t leszámítva az összes TIE, az új B- és Y-szárnyúak (bár ez utóbbi feltűnése sem éppen a kedvenc ötletem), ezek eddig mind a régiek továbbgondolása volt, de a Xyston csak annyiban másabb, mint egy Imperial I, hogy tettek a hasára egy ágyút, ezzel félbe vágták a hasi hangárt. Oscart a hajótervezőnek! :clap: 

Ráadásul azért is érthetetlen (a fenét érthetetlen, nosztalgia az oka), mert már az ep7 art bookja is teli van jobbnál jobb hajótervekkel. Van ott csillagromboló is. Miért nem lehetett azokat használni? Azért az ep8 után reméltem, hogy ennél sokkal-sokkal merészebbek lesznek, de legnagyobb bánatomra, még az ep7-nél is bátortalanabbak voltak űrhajó tervezéskor. És igen, számomra ez a leggyengébb pontja a filmnek.

 

Viszont a felszíni járművekkel kifejezetten elégedett vagyok, abban tudták hozni azt a színvonalat, amit elvártam az űrhajók esetében is. A rohamosztagosok motorja, a Poe-ék által ellopott skiffek, Lando lánctalpas mütyürje, a vízi skiff, ezek mind nagyon faján néznek ki. Főleg a mocik tetszenek, azok simán toplistásak nálam. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szusza, Ody, szusza! ;) Nekem ez is fontos. És igen, mi a fenének az a hajó, amiről negyven éve úgy tudjuk, hogy elpusztult, miután az ep4 nyitójelenetében bevontatták egy csillagrombolóba? Miért nem lehetett valami más? Elfogadnám a Tantive IV-et is (amúgy nem, ezt a hajót egyáltalán nem volt semmi értelme előhalászni az erőlködő nosztalgiázáson túl, de még annak is céltalan, hiszen a hard core rajongókon túl senki nem vágja, hogy az ott a Tantive IV, hiszen nem olyan ikonikus és egyedi, mint a Millennium Falcon), ha nem egy olyan filmben lenne, amiben szám szerint egy teljesen új hajó van, plusz kaptunk még négy újradizájnolt korábbi modellt - mindezt egy olyan trilógiában, ami amúgy sem dúskál a vadonat új hajókban. És nekem ez is hozzáad, vagy ez esetben éppen elvesz a Star Wars élményből. És pont én akadok ezen fent! Hát ki más akadna fenn, ha nem az, aki a Rogue One után elemzést írt az űrhajók pilótafülkéjének változásáról? Ennyi idő után még nem esett le, hogy nekem az űrhajók is nagyon fontosak ebben az egészben? Láttad már a szobámat, különféle franchise-ok űrhajóival van tele, és mily meglepő, a tetemes részük a Star Warsból van. Ez nem árult el valamit? :D  

A Shattered Heart, ami mellesleg nem Shattered Heart, hanem Tantive III, meg új hajó volt. Bár ott például szerepelhetett volna a Tantive IV is, mivel ad1) akkor még nem szólt úgy a fáma, hogy elpusztult és nem egy csillagromboló bendőjében láttuk utoljára, ad2) a TCW még hozzá is tette, hogy az Organa ház már használja a Tantive IV-et is a Tantive III mellett. Úgyhogy ez most kapufa volt.

Az Exegolt meg nem cserélném el a Coruscantra, azzal semmi bajom, és pont azért nincs, amiért a Tantive IV-gyel van: az Exegol új bolygó, ráadásul az új trilógia egyik legjobb világa lett, és nem egy korábbi OT világ másolata. A Tantive IV-ről ezt nem lehet elmondani.  Szóval ez a példa is kapufa volt, úgyhogy újra: szusza. :) 

A sok kapufa ellenére ugye azért látható mire gondoltam? ;) Főleg, hogy általánosságban írtam inkább, összehasonlításként inkább, hogy nem az a lényeg ami benne van, hanem az a mi nincs. Tisztában vagyok vele egyébként, hogy neked szívügyedet jelentik a járművek, ezt elégszer olvastam már korábban is, nyílt titok.

 

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

A régi folytatása, nem az egy az egyes másolása. A Xystonok 95%-ban csak másolatok, ellenben egy Ressurgenttel. Az a továbbgondolása az Imperial II-nek, sőt a Executor-osztálynak is. A Xyston ehhez képest dizájnbeli hanyattesés. Értelme sincs. Kifejlesztik az Imperialoknál sokszorosan hatékonyabb Resurrgenteket, amikre több forrás is azt mondja, hogy már a tervezésük is jobb, mint az Imperialok voltak, aztán visszatérnek ahhoz? He? Mondjuk ez legalább a filmben is benne volt, mert egy Resurrgent nélkül ezek a vackok még felszállni sem tudnak. :evil:

A Resurrgentek, a T-70-esek, az RZ-2-esek, a TIE/fo-t leszámítva az összes TIE, az új B- és Y-szárnyúak (bár ez utóbbi feltűnése sem éppen a kedvenc ötletem), ezek eddig mind a régiek továbbgondolása volt, de a Xyston csak annyiban másabb, mint egy Imperial I, hogy tettek a hasára egy ágyút, ezzel félbe vágták a hasi hangárt. Oscart a hajótervezőnek! :clap: 

Palpatine flottája elszigetelten lett létrehozva. Semmi köze az ER fejlesztéseihez. A külső lehet régi, de a hatékonysága már a modern időkhöz van igazítva. Lásd. ugye egy Xyston képességeit, ami a Halálcsillagéval ér fel. Nem az a lényeges mibe van csomagolva hanem, hogy mit tud. Apróság, de ahogy elnéztem még a hídja is máshol van mint a régieknek. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Palpatine flottája elszigetelten lett létrehozva. Semmi köze az ER fejlesztéseihez.

Nem-nem, egyáltalán nem független és távolról sem elszigetelt módon készült az a flotta, éppen ellenkezőleg, az Első Rend nélkül a Sith flotta sem lenne. Ott vagyon az enciklopédiában (173. oldal): sok technikai dolog, ami a Végső Rendhez lett felhasználva, azt az Első Rend tesztelte, ráadásul mindkét Rendnek ugyanaz gyártotta a hajókat, a Sienar-Jaemus Fleet System (vadászok) és a Kuat-Entralla Engineering (rombolók). Hogy mennyire összefügg a két Rend gépparkja, arra jó példa az axiális szuperlézer, ugyanis a Mandator IV-esek hasán lévő orbitális autóágyú annak a prototípusa, és ugyanaz a technológia robbantot lyukat a craiti kapura.

És mivel ez alapvetően egy mozifilm, azért az is lényeges, hogy mibe van csomagolva. Amúgy még az univerzumon belül is lényeges, hiszen az Imperialoknál csomag volt elcseszve. Ha megvan, akkor csapd fel az ep7-hez kiadott keresztmetszetes könyvet, ott szépen le van írva, mennyi mindenben volt - a filmekben is látható módon - elszúrva az Imperial tervezése a korábbi Venatorokhoz és a későbbi Resurgentekhez képest, és ezek a hibák bizony ott vannak a Xystonokon:

1. Az Imperialok a Venatorokkal ellentétben egy hangárral bírtak, így nem csak kevesebb jármű szállítására voltak képesek, de azokat nem is tudták gyorsan mozgósítani. Ezért a Resurgenteket a Venatorok mintájára fejlesztették, azaz több hangárt kaptak és még egy, az orr mentén felállított startnyílás is van, hogy egyszerre tudja kiereszteni járműparkját.

2. Az Imperialok pajzsgenerátora a híd tetején teljesen védtelenek voltak, ezért - újfent a Venatorokról példát véve - a Resurgenteknél ágyúkkal van körbevéve és sokkal inkább hozzásimul a hajóhoz a generátor.

3. Az Imperialokon (és az Executorokon is) a híd a magas torony miatt szintén sebezhető volt. A Resurgenteket az Executor pusztulásából okulva úgy tervezték meg, hogy a tornyot belesüllyesztették a törzsbe, így az nem olyan könnyű célpont.

Na mi az a három tervezési hiba, ami a Xystonon visszaköszön, hála annak, hogy az Imperial I-es másolatai?

Szóval ez az univerzumon belül is igen durva visszalépés. Az, hogy fel tud robbantani egy bolygót, hát kérem, nem nagy előrelépés. Ennyi erővel azokat az ágyúkat Resurgentekre vagy Mandatorokra is felpakolhatták volna - ha már a Mandator IV-esek voltak az axiális ágyúk prototípusának tesztplatformjai. Azon kívül voltak itt azért további visszalépések is: nem tudtak légkörben pajzsot kapcsolni és jeladó nélkül fel sem tudtak szállni.

A Xystonok kinézetét csak akkor tudnám elfogadni, ha valóban Imperial I-esek lennének, amiket Palpatine még az ep4 előtt csempészett ki, és ezeket alakították volna át. De a Xyston sajnos új hajóosztály, mások a méretei, mint az Imperialnak és az enciklopédia azt is tisztázta, hogy már az endori csata után épültek. Így viszont igazából semmi sem igazolja, hogy visszatértek egy hibás dizájnhoz, miközben tesztplatformnak használták azokat a hajókat, amiket már úgy terveztek meg, hogy ezek a tervezési hibák ne legyenek rajtuk.

Az egyetlen, amit magyarázatként fel tudnék hozni, hogy az Imperialok a Birodalom jelképévé válltak, és Palpatine ragaszkodott ahhoz, hogy ezek a jelképek újra megjelenjenek, ezzel is tudatosítva a Galaxis népében, hogy a Birodalom visszatért (valahogy úgy, mint az ep8-ban a Lázadók Szövetségének a jelképe, ami olyan mélyen beleivódott a Galaxisba, hogy még egy istálóban lakó sehonnai gyerek is azonnal úgy azonosítja, mint a jók szimbóluma). De ha ez így van, akkor gratulálok Sidiousnak, hogy visszatért egy alapvetően hibás dizájnhoz csak azért, hogy emlékeztesse az embereket, sőt ezt még további tervezési hibákkal is megspékelte.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Főleg, hogy általánosságban írtam inkább, összehasonlításként inkább, hogy nem az a lényeg ami benne van, hanem az a mi nincs.

Hát éppen ez az, hogy nincs benne csak két szem teljesen új hajó, de legalább feleslegesen belerakta több régit, olyan helyekre is, ahol senkinek nem lett volna semmi gondja azzal, ha újat használnak. A Tantive IV teljesen felesleges, csak a nosztalgia erőltetésének ékes példája, és sajnos a Xyston is, de felhozhatnám a TIE/ln megjelenését is, amivel Abrams szembeköpte 40 év Star Wars alapvetését: a TIE/ln-ben nincs hiperhajtómű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ott vagyon az enciklopédiában (173. oldal)

Addig még nem jutottam el. 

 

52 perccel korábban, Dzséjt írta:

a TIE/ln-ben nincs hiperhajtómű.

Ebben valamiért volt. :P Azért nem elképzelhetetlen, hogy harminc év alatt valahogy sikerült beleszerelni. Olyan mint az old-timer repülők. Kívülről régiek de a műszerfaluk már modern.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Azért nem elképzelhetetlen, hogy harminc év alatt valahogy sikerült beleszerelni.

Szerintem eléggé elképzelhetetlen, ugyanis kizártnak tartom, hogy valaki elugrott a Kef Birr-re a hóna alatt egy TIE vadászba passzoló hiperhajtóművel, felkutatott a Halálcsillag II roncsában egy még működőképes TIE/ln-t, beszerelte a hiperhajtóművet, aztán, mivel úgyis jól végezte a dolgát, elment és otthagyta a hajót, gondolván, hogy hátha arra jár majd egy hitehagyott fővezér, akinek szüksége lehet rá. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát már hogy a fenébe ne kellett volna? Azon túl, hogy a Kef Bir egy negyed galaxisnyira van az Exegoltól, még a filmben is látható két alkalommal, hogy a miazmában hiperűrsebességre ugranak a hajók. Először az elején Kylo, aztán a csata előtt az odafelé tartó Poék is fénysebességre kapcsoltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A hajó nem feltétlenül kellett ott parkoljon. A hivására hozhattak neki egy átalakított Tie-t.

De miért küldene az Első Rend a fővezérnek egy átalakított, de elavult (alsó hangon is 50+ éves típusról van szó) TIE/ln-t, amikor minden Resurgent bendőjében van egy falkányi új, hiperhajtóművel bíró TIE/sf, TIE/fo és az ep9-ben már TIE/wi is (ez utóbbi egyéves típus sincs)? Még ha Kylo ki is fogyott a saját TIE készletéből, mert mondjuk össz-vissz csak két TIE/wi Interceptor volt az egész Első Rendben, és már a TIE/vn (ep8) sincs meg, akkor is küldhettek volna a másik három típusból egyet. Vagy küldhették volna az Upslon parancsnoki kompot is akár, gondolom egy fővezérnek csak több kijár, mint egy ósdi TIE/ln. (Ha meg már tudták, hogy Kylo elárulta őket, akkor érzésem szerint lézersugarat küldtek volna, nem űrhajót. :) )

Plusz egy fél TIE/ln-t nem láttunk az Első Rend szolgálatában három film alatt, de semmilyen más, a Birodalomban szolgált TIE-t sem.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Dzséjt ha már szőrözünk észrevetted, hogy az útmutatóban nem egyezik az Arunskin 75D uszály felülnézeti és elölnézeti képe? :lol: 

:o :? Ez érdekesen hangzik, mert az én példányomban az Arunskinról mind az előlnézeti, mind a féloldalnézeti, mind a keresztmetszeti kép ugyanarról az uszályról készült, teljesen egyeznek. :hmm: 121-122-123. oldalak, az ezeken látható képekre gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez érdekesen hangzik, mert az én példányomban az Arunskinról mind az előlnézeti, mind a féloldalnézeti, mind a keresztmetszeti kép ugyanarról az uszályról készült, teljesen egyeznek. :hmm: 121-122-123. oldalak, az ezeken látható képekre gondolsz?

Igen erre gondoltam. Az elölnézet nem stimmel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyi különbséget fedeztem fel, hogy az elölnézeten hiányzik a zászló :D

 

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az egyiknek hegyes eleje van a másiknak csapott. 

Egyforma az, csak ez elölnézeten ilyennek tűnik ebből a nézetből ;)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyforma az, csak ez elölnézeten ilyennek tűnik ebből a nézetből ;)

Fura. Ekkora nyílás nincs az orrán a másik képen, de lehet megtévesztő. 

 

Lehet, hogy állíthatóak az elemek a jobb aerodinamika érdekében? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy arra gondolsz! Szerintem csak megtéveszt a kép szöge. Ha nem ilyen felülről-szemből-oldalról pozícióban, hanem tökéletesen oldalról látnád, nem lenne annyira becsapós. De csak gondolj bele, ezek a képek a filmben használt CGI modellről készülnek, az ottani asseteket forgatják el a fénykép kedvéért. Lehetetlen, hogy más legyen az egyik szögből, mint a másikból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

de felhozhatnám a TIE/ln megjelenését is, amivel Abrams szembeköpte 40 év Star Wars alapvetését: a TIE/ln-ben nincs hiperhajtómű.

Ez meg, de főként inkább az, hogy Kylo Ben egy SE-44C pisztollyal vágtat be a Sith templomba, a 2. nézés közben elgondolkodtatott, mert ugye miért tartana magánál Kylo pisztolyt mikor ott van nála a fénykardja, Rey elviszi a vadászát, szóval abból sem vehette ki a HCS-n meg még ilyet nem találhatott... szóval nagy gondolkodásomban arra a teóriára jutottam, hogy Ben talált egy régi TIE-t, hívta az Első Rendet, az egy csillagrombolóval odaugrott, ő felreppent rá és utasította a rombolót, hogy vigyék a köd elé - lehet ki se szállt a TIE-ból csak addig amíg kért egy stukit meg mivel nem űrharcra készült igazából hótmindegy volt mivel megy tovább - szóval a köd előtt kireppent a csillagrombolóval és a ködön csak egyedül navigált át.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges magyarátat, bár a miazma és az Exegol közti távolságot akkor is meg kellett valahogy tennie (amit Kylo és az Ellenállás flottája is hiperugrással tett meg), plusz pisztolyt szerezhetett a Jennah által említett Első Rend cirkáló roncsából is. De még így is ez a magyarázat áll meg a legjobban a talpán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.