Ugrás a kommentre

2x02 - A Quick Salvage Run


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2. rész - A Quick Salvage Run / Roncsvadász akció

 

epguidere202.jpg

 

Írta: Brandon Auman

Rendezte: Bosco Ng

 

Helyszín: D'Qar

 

Szereplők:

Kazuda Xiono - Christopher Sean

Jarek Yeager - Scott Lawrence

Neeku Vozo - Josh Brener

Tam Ryvora - Suzie McGrath

Imanuel Doza kapitány - Jason Hightower

Torra Doza - Myrna Velasco

Tierny ügynök - Sumalee Montano

Pyre parancsnok - Liam McIntyre

Jace Rucklin - Elijah Wood

Hamato Xiono - Tzi Ma

Freya Fenris - Mary Elizabeth McGlynn

Hype Fazon - Donald Faison

Bo Keevil - Dave Filoni

Griff Halloran - Stephen Stanton

Z'Vk'Thkrkza "Z néni" - Tovah Feldshuh

Kragan Gorr - Gary Anthony Williams

Synara San - Nazneen Contractor

Gorrak Wiles - Eric Bauza

Snarl - Liam McIntyre

Skreek - Jason Hightower

Valik - Jennifer Hale

Gork - Jonathan Lipow

Narvin - David Shaughnessy

Vusk - Jason Hightower

Drell - David Shaughnessy

Al - Jonathan Lipow

Garma - Greg Proops

G1-7CH "Glitch" - Jonathan Lipow

4D-M1N - Mary Elizabeth McGlynn

R4-G77 - Stephen Stanton

R5-G9

CB-23

R23-X9

SC-X2

T3-K10

 

Történet

A Colossus végre eljut a D'Qarra, de az Ellenállásnak már nyoma sincs, csak egy csata nyomainak és egy Dreadnought roncsainak. Hőseink megragadják az alkalmat, hogy feltöltsék üzemanyagkészletüket, ám eközben az Első Rend is vadászik rájuk.

 

Érdekességek

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez egy jó kis rész volt, sokkal jobban élveztem, mint az évadnyitót, és kivételesen se Kaz, se Neeku nem ment az idegeimre. Tamar aláthatóan vívódik, de szerencsére nem változtatta meg a véleményét két rész között - mondjuk azért arra kíváncsi vagyok, hogy mi ültette el benne a kétség magját, mert az előző részben még hajthatatlan Első Rend drukker volt. Akárhogy is, érdekes betekinteni az Első Rend színfalai mögé.

Ami továbbra is nagyon tetszik a sorozat aktuális részeivel kapcsolatban, hogy párhuzamban zajlanak a filmekkel. Az előző évad vége az ep7-tel, az előző és ez a rész az ep8-cal. Érdekes figyelni az eseményeket, miközben tudni, hogy ezzel párhuzamban a Raddus legénysége az életéért fut. Az előző évadban ez inkább csak az Ellenállás oldaláról volt plusz, de most, hogy az Első Rendet is figyelhetjük, már várom a pillanatot, amikor kiderül, hogy Snoke fővezér halott, a helyét átvette Kylo Ren. Az még megfűszerezheti ezt a vonalat, pedig most azt mondom, hogy már így is az Első Rend szála a legérdekesebb. Kíváncsi vagyok, hogyan fog a vezetőségváltásra reagálni Pyre és Tierny.

A résznek remek hátteret adott a D'Qar is. A bolygón a vörösen izzó sebb jelzi, mennyire kevéssel kerülték el a csatát Dozáék. Remek volt látni a Fulminatrix roncsát, tetszik, hogy az ep8 eme elemét továbbgondolták és újra használták. Így még inkább érezni, hogy ezek a történetek összetartoznak, egy univerzumban játszódnak, és ha az egyikben történik valami, annak lehet hatása a másikra is.

Arra is kívánci vagyok, hogy a Colossusra eljut-e Leia segélykérő üzenete a Craitről, és hogyan reagálnak rá hőseink - Leia azt hiszi, hogy mindenki feladta a reményt, de egyelőre a Colossuson lévők nekem nem tűnnek reményvesztettnek. És persze, a nagy kérdés, hogyan veszik fel a kapcsolatot az Ellenállással? Érdekes dolgok ezek, és jó lenne, ha még az ep9 előtt válaszokat kapnánk.

Az is tetszett, hogy Kaz nem lett árva. Engem kicsit már zavar, hogy az SW művek javában árvák és félárvák hősködnek. Luke, Anakin, Jyn, Ezra, Rey... Vagy az anyjuk, vagy az apjuk, vagy mindkét szülő halott. Jó, hogy Kaz szülei meggúszták a Hosnian kataklizmát, annak ellenére, hogy továbbra is életveszélyben vannak. Bár, mint a Köztársaság szenátora, szerintem Kaz apját amúgy sem favorizálnák az Első Rendben. Ja, és ez az első igazi tanúbizonysága annak, hogy nem lett oda a Köztársaság teljes vezetése. Jó lenne, ha ezzel is foglalkozna a sorozat, de úgy érzem, ez nagyon kívül esik a Resistance látóteréből. De remélhetőleg egy-két említés még lesz vagy esetleg több is.

 

Sajnos a részbe egy elég komoly hiba is becsúszott, nem is értem, ez hogy jött össze. Annak ellenére, hogy Snarlnak a Fulminatrix roncsán komoly jelenléte volt, amikor a Galleon landol a Colossuson, Snarl ott van az állomás hangárjában, pedig a kalózhajón kéne lennie. Sőt, a trandoshant, aki nem tudta kimondani a coaxium nevét, az is ott volt a hangárban, akárcsak a rohamosztagos páncélt viselő alak. Elég sok karaktert készítettek már el a Resistance-hoz háttérszereplőnek (elég csak a kocsma vagy a piac hátterét megnézni, itt egy snittben több egyedi figura bóklászik a háttérben, mint az egész Rebelsben volt), miért kellett a készítőknek olyan figurákat betenni abba a jelenetbe, akiknek egyértelműen nem szabadna ott lenniük? Ez azért hanyagság a javából. :angry:

 

Ennek ellenére ez az epizód nagyon tetszett, aminek azért is örülök, mert a múltheti rész nem lelkesített fel az évaddal kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az is tetszett, hogy Kaz nem lett árva. Engem kicsit már zavar, hogy az SW művek javában árvák és félárvák hősködnek. Luke, Anakin, Jyn, Ezra, Rey... Vagy az anyjuk, vagy az apjuk, vagy mindkét szülő halott. Jó, hogy Kaz szülei meggúszták a Hosnian kataklizmát, annak ellenére, hogy továbbra is életveszélyben vannak. Bár, mint a Köztársaság szenátora, szerintem Kaz apját amúgy sem favorizálnák az Első Rendben. Ja, és ez az első igazi tanúbizonysága annak, hogy nem lett oda a Köztársaság teljes vezetése. Jó lenne, ha ezzel is foglalkozna a sorozat, de úgy érzem, ez nagyon kívül esik a Resistance látóteréből. De remélhetőleg egy-két említés még lesz vagy esetleg több is.

Bennem az is felmerült, hogy Kaz apja esetleg Első Rend szimpatizáns. Lehet a Rend előre szólt neki, hogy lépjen le a családdal együtt a Hosnian Prime-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, az egy remek fordulat lenne, és nagyszerű összekötés a Vérvonallal, plusz még azt is megtudnánk, hogy az Első Rend nem darálta be a támogatóit a Szenátusban. Imádnék egy ilyen mesteri húzást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, a sorozat talán legjobbja! Ilyeneket várnék el a Resistance-től, ami szorosan kapcsolódik a filmekhez, jelesül a TLJ-hez. Most minden szereplő odatette magát, a saját pályáján mind maradandót alkotott. :) Az egész részben a körítés tetszett a legjobban. Szinte éreztem a TLJ ízét ami nem meglepő, hisz gyakorlatilag kaptunk egy második D'Qar-i csatát. "Jó" volt látni az ütközet maradványait, a Dreadnaught lövésének vörös gombafelhőjét, ami továbbra is pusztít. Viszont nekem úgy tűnt a TLJ-ben, hogy a csatahajó lezuhant a bolygóra, de ezek szerint akkor nem? Vagy csak egy része maradt az űrben? Nem úgy tűnt, mintha darabokra robbant volna. Mindenesetre nagyon adta az érzést az egész csata. A kalózokat meg imádom. :D 

 

Remekül alakul Tam szála, és azért itt most látszott, hogy még korántsem hű ER tag. Rucklin egy p*cs, de ezt már az első évad óta tudjuk. Ő való igazán abba a bandába. Tam láthatóan végig azért drukkolt, hogy ne sikerüljön az ER akció. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz a sorsa. A rész nézése közben felvetődött bennem, hogy miért soroznak be egyből ilyen embereket a seregbe, amikor Hux és az agy mosott katonái rendelkezésre állnak, és azért jóval megbízhatóbbak. Aztán a végén lévő párbeszéd rávilágított, hogy miért nem rekondicionálták még a lányt. Kell nekik. Szegény Tam ha tudná, hogy agymosásnak akarják alávetni. 

 

No mindegy, meglátjuk mi lesz. Érdeklődéssel figyelhetjük, ezután merre vezet az útja a csapatnak. Gondolom próbálják megtalálni majd Leia csapatát. Az évad későbbi részében simán el tudom képzelni, hogy veszik majd Crait-i adást és oda indulnak.

 

Ja és igen. Még több ilyen részt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 14. - 16:52, Dzséjt írta:

Sajnos a részbe egy elég komoly hiba is becsúszott, nem is értem, ez hogy jött össze. Annak ellenére, hogy Snarlnak a Fulminatrix roncsán komoly jelenléte volt, amikor a Galleon landol a Colossuson, Snarl ott van az állomás hangárjában, pedig a kalózhajón kéne lennie. Sőt, a trandoshant, aki nem tudta kimondani a coaxium nevét, az is ott volt a hangárban, akárcsak a rohamosztagos páncélt viselő alak. Elég sok karaktert készítettek már el a Resistance-hoz háttérszereplőnek (elég csak a kocsma vagy a piac hátterét megnézni, itt egy snittben több egyedi figura bóklászik a háttérben, mint az egész Rebelsben volt), miért kellett a készítőknek olyan figurákat betenni abba a jelenetbe, akiknek egyértelműen nem szabadna ott lenniük? Ez azért hanyagság a javából. :angry:

Sajnos ők korábban már párszor meg is haltak, szóval ez most a legkevesebb. :)

 

20 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Bennem az is felmerült, hogy Kaz apja esetleg Első Rend szimpatizáns. Lehet a Rend előre szólt neki, hogy lépjen le a családdal együtt a Hosnian Prime-ról.

Nem hinném, azért amit Kaz apja mondott: fejvadászokat küldhet rájuk az ER. Szövetségesekre azért nem szoktak vadászni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnos ők korábban már párszor meg is haltak, szóval ez most a legkevesebb. :)

Ez még fel sem tűnt. :o 

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem hinném, azért amit Kaz apja mondott: fejvadászokat küldhet rájuk az ER. Szövetségesekre azért nem szoktak vadászni.

Ami lehet hazugság is. Nem olyan idegen az az Első Rendtől, pláne, ha olyanhoz beszél, akiről tudja, hogy az Ellenállás tagja (a trailer lehet megtévesztő is). :) Persze nem valószínű, hogy apuci az Első Rend pártján állna, de azért nem is lehetetlen. Gondolom, Kaz családjával még foglalkoznak majd.

 

57 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont nekem úgy tűnt a TLJ-ben, hogy a csatahajó lezuhant a bolygóra, de ezek szerint akkor nem?

Nem zuhant le, a filmben biztos nem. Elindult lefelé, de hogy a bolygó gravitációja húzta le vagy a tetején bekövetkezett robbanások fordították ki és térítették le a pályájáról, vagy mindkettő, az jó kérdés. Akárhogy is, szerintem nem indult meg olyan irgalmatlan nagy sebességgel, hogy órák alatt elérje a D'Qar felszínét, márpedig a csata lehet, hogy csak fél órája ért véget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez még fel sem tűnt. :o 

Majd ha egyszer visszanézed az első évadot ( :D ), figyeld őket. Tiszta Kenny feeling némelyik. :D 

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami lehet hazugság is. Nem olyan idegen az az Első Rendtől, pláne, ha olyanhoz beszél, akiről tudja, hogy az Ellenállás tagja (a trailer lehet megtévesztő is). :) Persze nem valószínű, hogy apuci az Első Rend pártján állna, de azért nem is lehetetlen. Gondolom, Kaz családjával még foglalkoznak majd.

Én azért ebből a sorozatból nem néznék ki ekkora machinációt, és emlékezzünk, eddig még minden szériában a legkézenfekvőbb megoldások jöttek be. :) Szóval én biztosra veszem, hogy Kaz apja igazat mond. Persze ha nem, akkor vendégem vagy egy sörre. :lol:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem zuhant le, a filmben biztos nem. Elindult lefelé, de hogy a bolygó gravitációja húzta le vagy a tetején bekövetkezett robbanások fordították ki és térítették le a pályájáról, vagy mindkettő, az jó kérdés. Akárhogy is, szerintem nem indult meg olyan irgalmatlan nagy sebességgel, hogy órák alatt elérje a D'Qar felszínét, márpedig a csata lehet, hogy csak fél órája ért véget.

Mivel más hajó nem semmisült meg, így tuti, hogy az a Dreadnaught, szóval nem zuhant le. Cannady szellemét is éreztem ott. :D Viszont a roncsok elég szomorú látványt nyújtottak. Én betettem volna oda pár bombázó maradványt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett hogy bevonták az EP8-at is. Azért hátborzongató hogy lehet hogy csak 10 perce volt a csata és se Leiáék nem tudnak a Collosusról, se Dozáék az üzemanyaghiányról.

Tamot még mindig nem értem hogy a Csillagpusztító elsütése után miért tartja jónak az Első Rendet. Lehet nem tud róla, bár tuti hogy ezzel van tele a galaktikus sajtó.

Na meg azért simán végignézi ahogy lövik a barátait. Nem rajta múlott illetve az Első Rend-en hogy nem semmisült meg a Collosus. Rendben van hogy Kazt árulónak tartja de azért mondjuk Z néni nem az Ellenállás kéme és ő is meghalt volna.

Nálam ez a lány menthetetlen. Maradjon az Első Rendben és Poe lőjje szét a hajóját az EP9-ben.

Az sem semmi hogy milyen kevés coaxium elég egy olyan nagy dög mozgatásához a hiperürben mint a Collosus.

Hanéknál ennél azért jóval több volt belőle. Jó sokat is ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Frenkie írta:

Tamot még mindig nem értem hogy a Csillagpusztító elsütése után miért tartja jónak az Első Rendet. Lehet nem tud róla, bár tuti hogy ezzel van tele a galaktikus sajtó.

Az ER berkein belül biztos, hogy másképp tálalták azt a lövést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy remek rész volt! Tetszett a kapcsolódás az Ep8-hoz és a Solohoz, és az egész úgy általában is. Az meg most már biztos, hogy Tam nem fog megmaradni a hű és szenvtelen birodalmi pilóta szerepkörében. Lehet, hogy megsértették, lehet, hogy becsapva érzi magát, de alapjában nem rossz ember. A Hosnian Prime pusztulása hiába jelenti milliók halálát, az mégis csak kézzel foghatóbb, ha most azokra lőnek az ő közreműködésével, akiket ismer és sokáig társainak, barátainak, szinte a családjának tekintett. Lehet neheztelni dolgokért, de egyik sem érdemli ezt a fajta büntetést - ezt Tam be fogja látni. Fel is lélegzett, amikor meglógtak. :)

A kalózok pedig irtó jópofák, velük a humorfaktor is megvolt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Jó kis rész volt, remek összekötésekkel más SW művekre. Szerencsére ahogyan a TCW és a Rebels is kiemelkedő volt ezen aspektusból, a Resistance is szépen illeszkedik a sorba. Ezen pedig rengeteget segített, amit Dzséjt is írt, hogy most már párhuzamosan zajlanak az események a filmekkel.

2019. 11. 02. - 10:55, Frenkie írta:

Azért hátborzongató hogy lehet hogy csak 10 perce volt a csata és se Leiáék nem tudnak a Collosusról, se Dozáék az üzemanyaghiányról.

Na igen, ez egy nagyon szép gondolat. Ha egy picivel korábban érkeznek, akkor mindkét csapat sokkal jobb helyzetbe kerülhet. Bár nem tudom mi lett volna a Colossus sorsa, ha ott találják az evakuációs csata előtt a bolygónál, lehet akkor nem menekülnek meg. Izgalmas kérdés. Az viszont tetszik, hogy most az időzítéssel nem a jók nyertek és a gonoszok buktak. Mindig elsütik azt a klisét, hogy pont az utsó pillanatban még sikerül megmenekülni, győzni, ez a SW-an is erős motívum. Most ez fordítva történt, pont a csata után érkezett meg a Colossus. Bár már az állomás is szenved az üzemanyaghiánytól, szóval lehet nem lett volna akkora jelentősége, ha hamarabb érkeznek. Ilyen szempontból legalábbis.

 

Tam-re viszont elég sanyarú sors várhat.  Lehet mázlinak tűnik, hogy megússza a kondicionálást, de ha belegondolunk, hogy milyen egyéb "nemes" célju lehet vele a későbbiekre, akkor már korántsem tuti, hogy ez mázli. A lány meg sajnos nem túl jó abban, hogy leplezze az érzéseit és gondolatait. Szerintem totálisan világos az ER tisztjeinek, hogy a csajszinak nem olyan szimpi már az ER, nem sikerült elszakadni korábbi társaitól. Annyira meg ők se hülyék, hogy ne legyenek tisztában azzal, hogy ez a szitu várhatóan csak rosszabb lesz, tehát Tam esetében a szökés fokozott kockázatú. Az pedig tökéletes alkalmat ad arra, hogy ezt kihasználják. Csalivá léptessék elő vagy épp golyófogónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...
2019. 10. 14. - 23:02, Bomarr írta:

Bennem az is felmerült, hogy Kaz apja esetleg Első Rend szimpatizáns. Lehet a Rend előre szólt neki, hogy lépjen le a családdal együtt a Hosnian Prime-ról.

 

2019. 10. 14. - 23:50, Dzséjt írta:

Na, az egy remek fordulat lenne, és nagyszerű összekötés a Vérvonallal, plusz még azt is megtudnánk, hogy az Első Rend nem darálta be a támogatóit a Szenátusban. Imádnék egy ilyen mesteri húzást.

Talán tényleg így van. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy az is, hogy közben kilépett közülük és most már nyíltan vadászhatnak rá. Érdekes, hogy régen mennyire adta a hülyét a fenyegetésekkel kapcsolatban, most meg már vadászik rá a "nem létező ellenség". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.