Ugrás a kommentre

Greg Pak: Darth Vader (2020)


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Vártam ezt a képregényt, és még mindig olyan jó, amilyenre emlékeztem. Az első kötetben Vader saját múltjába vezető kutatását követhetjük nyomon, melynek során régi ismerősökkel találkozik és régi helyszíneket keres fel. Feltűnnek Padmé korábbi udvarhölgyei, de olyan rég elfeledett karakterek is, mint Ric Olié vagy Typho kapitány. Van pár egészen remekül elkapott pillanat a történetben, ami hatalmas feelinget áraszt. A sztori kicsit hiánypótló is, hisz mindig kíváncsi voltam Vaderben mi játszódhatott le a fiával való találkozás után.

 

Vader azért indul útnak, hogy megkeresse és megölje azokat akik elrejtették előle Luke-ot. Az utazása azonban inkább Anakin ébredésének egy következő állomása, sem mint bosszúhadjárat. A TESB után már sose volt a régi önmaga, melynek érzékeltetéséhez remekek adalékot jelent ez a képregény.

 

Persze Sidious is érzi, hogy valami nincs rendjén, ezért Vadert új kihívások elé állítja. Erről fog szólni a következő kötet, amiben jöhet az Exegol/Ochi szál. :cool:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami hasonló volt a cél, és ezt a képek is jól kiemelik. Nem csodálom, hogy Sidious-nak elege lett Vader önmarcangolásából, hisz eltelt 20+ év és még mindig befolyásolja a múlt. Biztos felerősítette az érzéseit a fiával való találkozás, ezért is volt logikus Sidioustól, hogy visszalökte Vadert oda, ahonnan az EPIII után indult. Nem tudom Greg Pak eddig mit csinált, de ez a képregény Soule-i magasságokban van nálam. Méltán raktam az említett úr Vader sorozata mellé. Mintha annak 20 évvel későbbi folytatása lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 minutes ago, Ody Mandrell said:

Valami hasonló volt a cél, és ezt a képek is jól kiemelik. Nem csodálom, hogy Sidious-nak elege lett Vader önmarcangolásából, hisz eltelt 20+ év és még mindig befolyásolja a múlt. Biztos felerősítette az érzéseit a fiával való találkozás, ezért is volt logikus Sidioustól, hogy visszalökte Vadert oda, ahonnan az EPIII után indult. Nem tudom Greg Pak eddig mit csinált, de ez a képregény Soule-i magasságokban van nálam. Méltán raktam az említett úr Vader sorozata mellé. Mintha annak 20 évvel későbbi folytatása lenne.

Pak eddig csak a Star Wars vol1 utolsó story arcját írta ezen kívül. A kettőt nem egyszerű összehasonlítani, de a Vader sorozata határozottan jobb. Ha már képi világ, szerintem a legerősebb vizuális motívun az az, amikor Vader áll a naboo-i réten a sötét páncéljában. Illetve amikor van a zuhanós rész, és egymás alatt látjuk Luke-ot, Shmi-t és Padme-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Darth Revan9 mikor várható a folytatás? Tudsz erről valamit?

Nemrég néztem át, úgyhogy nem kéne sokat várni rá. Én 2022. tavaszára tippelek. Reméljük, hogy a papírválság miatt nem lesz nagy csúszás.

Áremelés viszont lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 8 hónappal később...
  • 2 héttel később...

https://www.szukits.hu/star-wars-fejvadaszok-haboruja-darth-vader-sorozat

Előrendelhető a Darth Vader harmadik kötete, a Fejvadászok Háborúja történetszál. Ez már 5990 lesz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader: A Sith sötét szíve

Elindult A Birodalom visszavág után játszódó Darth Vader sorozat is, melynek célja, hogy A Jedi visszatérig vigye el az eseményeket. Ez már a harmadik Vader sorozat, tehát a Disney Lucasfilm és a Marvel maximálisan kifacsar mindent Vaderből. Néha úgy érzem, hogy egy kicsit sok is lesz már a Sötét Nagyúrból. Ennek ellenére úgy érzem, még van hely egy utolsó nagy szériának A Jedi visszatér elé. Aztán itt lesz az ideje békén hagyni Vadert.

Greg Pakban őszintén szólva nem volt nagy bizalmam. A Hősök és Gonosztevők képregényeknél a Felkelés kora füzeteiben nem igazán remekelt. És az első Star Wars sorozat zárásán is érződött, hogy csak azért írt, hogy meglegyen a bűvös 75 szám. A Sith sötét szívében viszont kitett magáért. Azt viszont meg kell jegyezni, hogy Pak Kieron Gillen és Charles Soule sikerreceptjéért nyúlt, vagyis olyan történetbe dobta be a kultikus Sith nagyurat, melyben nagyon erős az előzmény-trilógia hatása. Úgy is mondhatnám, hogy ezzel a történettel Pak Gillen kihagyott ziccerét pótolta. (Soule nyilván azért nem tudott élni ezzel, mert az ő szériája A Sithek bosszúja után játszódik.) Amiért nagyon hálás vagyok, mert olyan dolgokat valósított meg, melyeket mindig is látni akartam. A Sith sötét szíve minden eddiginél jobban magasabbra tekeri az előzmény-trilógia érzését, hangulatát. Kicsit meg is volt bennem az az érzés, hogy ennek a történetnek nagyobb helye lenne az Egy új remény és A Birodalom visszavág között, de mivel Gillen A játszmák végével lezárta az első Vader szériát és Soule más időszakban kalandozott, ezért csak itt volt hely és idő ezt a sztorit bemutatni.

Vader dühös, amiért Luke-ot nem sikerült a maga oldalára állítania. Úgy érzi, a fiát elgyengítették mindazok, akik eddig rejtegették, vagy barátságot kötöttek vele. És ez megtorlást kíván. Ezért úgy dönt, újra Luke múltjának nyomába ered. Ismét meglátogatja a Tatuint és a Lars farmot, pedig korábban Aphrával együtt ment el ide, három évvel korábban. Egyedül a tatuini szálnak nem láttam túl nagy értelmét. Aztán úgy döntött, Coruscanton kutakodik tovább, Padmé régi lakásán. A szálak végül a Vendaxára vezetnek, ahol belebotlik Padmé hasonmásába, Sabéba. (Ekkor hitték sokan azt a marhaságot, hogy Padmé tér vissza a halálból és a képregény átírja a kánont.) Pak behozza E. K. Johnston királynős regényeinek szereplőit, valamint a Baljós árnyak és A klónok támadása óta rég nem látott figurákat. Sabé és társai az Amidalaiak nevezetű csoport vezetői. Bosszút esküdtek Padmé halála miatt, remélték, hogy előbb-utóbb lépre csalják a gyilkost. Együtt indulnak Vaderrel felfedezőútra a Naboora. Teljesen bebarangoljuk a Naboot, meglátogatjuk újra az első és a második rész helyszíneit. Vader és társai megfordulnak a víz alatt, a szárazföldön a tóparti menedékben és Padmé sírja sem maradhat ki. Minden fontosabb udvarhölggyel újra találkozunk, még Ric Olié pilóta is feltűnik. Az Amidalaiak számára bizonyságot nyer a gyanú, hogy Vader ölte meg Padmét (és Anakint is). Elkeseredetten próbálják legyőzni, persze sikertelenül. Érdekes, hogy Vader képtelen végezni a hajdani udvarhölgyekkel. Talán a Padméhoz való hasonlóságuk miatt. Végül eljutunk a Polis Massához is, ahol Vader megtekintheti az üzenetet, melyben Padmé azt mondja Obi-vannak: „Van még benne jóság. Tudom, hogy van.” És ez katartikus élményt jelent. Mindig szerettem volna egy ilyen történetet olvasni. Jelentős pillanat is ez, hisz Vaderben a fiával való bespini találkozás óta újra viaskodik a jó. Ismét feltűnt Anakin Skywalker szelleme, és a polis massai jelenetnél minden eddiginél erősebben érződik Anakin lelkiismeretfurdalása, belső marcangolása, és bánkódása. Érződik, hogy Anakin elbizonytalanodott a 22 évvel korábbi döntésével kapcsolatban, már bánja, hogy átállt a sötét oldalra. A képi megoldások is kiválóak, úgy érzi ős belezuhant valami ismeretlen mélységbe, mint Luke, a Felhővárosban. Visszatérve Coruscant-ra Sidious érzi is tanítványában a feszültéget és a feltámadó fényt. Ideje valamit lépni erre…

Kihagyhatatlan ez a történet. Minden szempontból nemcsak hiánypótló, hanem egy rendkívül jelentős momentummal gazdagítja Anakin Skywalker életét. Örültem az udvarhölgyeknek, és sok ismerősnek az előzmény-trilógiából. A halálosztagosok, és ZED-6-7 nem sok vizet zavartak, inkább díszletek voltak ebben a történetben, de e felett teljes mértékben el tudok siklani. Kiváló. Ez után biztos más szemmel nézem majd A Jedi visszatért is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent a kritikám a Rebo.hu-n a sorozat negyedik történetszáláról: https://rebohu.blog.hu/2022/11/05/ebben_a_tortenetben_tobb_is_lehetett_volna_elolvastuk_a_darth_vader_sorozat_negyedik_tortenetszalat. Ez most egy kicsit gyengébb lett, de remélem az ötödik már jobb lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez most egy kicsit gyengébb lett, de remélem az ötödik már jobb lesz. 

Ehh... van 1-2 jó pillanata, de a főgonoszra már nem is emlékszem annyira halovány volt, Vaderrel meg már füzetek óta a visszaemlékezés megy, vagy semmit se tudnak vele mit kezdeni. Sabé az egyedüli pont, ami miatt olvasom ezt a szériát, de már k*rvára várom a jövő évet, hogy végre véget érhessen ez a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ehh... van 1-2 jó pillanata, de a főgonoszra már nem is emlékszem annyira halovány volt, Vaderrel meg már füzetek óta a visszaemlékezés megy, vagy semmit se tudnak vele mit kezdeni. Sabé az egyedüli pont, ami miatt olvasom ezt a szériát, de már k*rvára várom a jövő évet, hogy végre véget érhessen ez a történet.

:hmm: Ezek szerint később laposodni fog a széria. A kezdés pedig nagyon erős volt. Akkor, ahogy sejtettem, az, hogy el akarják húzni ezt a négy szériát A Jedi visszatér 40 éves évfordulójáig rájuk is nyomja a bélyegét. Vagyis, gondolom érződik majd a rétestészta effektus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

:hmm: Ezek szerint később laposodni fog a széria. A kezdés pedig nagyon erős volt. Akkor, ahogy sejtettem, az, hogy el akarják húzni ezt a négy szériát A Jedi visszatér 40 éves évfordulójáig rájuk is nyomja a bélyegét. Vagyis, gondolom érződik majd a rétestészta effektus.

Az első két történet 5*. Utána esik a színvonal. Nem is keveset. De ez az én véleményem, lehet más másképpen fog vélekedni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kizárt, hogy némely kötetnél én is egyet fogok érteni. Kezdem úgy érezni, hogy már túl sok van az eredeti trilógia körül játszódó sztorikból. Vaderből meg pláne. A Sith sötét szíve is elsősorban az összekötések miatt lett kiemelkedő, meg persze amiatt, hogy Vadert olyan helyszínekre küldték, olyan helyzetekbe keverték, amiket látni akartam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader: Tűzpróba

A Tűzpróba gyűjteményes kötet folytatja Greg Pak Darth Vader sorozatát a 6-11. számokkal.

A történet ott folytatódik, ahol az előző rész, A Sith sötét szíve abbahagyta. Egy rendkívül akciódús és egyedi vizuális élményekben gazdag folytatást kap az olvasó, mely remekül boncolgatja a Darth Vader lelkében dúló vihart, mely nem más, mint egykori önmaga, Anakin Skywalker. A Birodalom visszavágban Vader két jelenetben is nagyon furcsán reagál. Először is, nem sokkal azután, hogy felfedi az igazságot Luke előtt, hagyja, hogy a fia leessen a Bespinen a mélységbe. Nem ragadja meg, és nem hurcolja magával. Valamint nem sokkal azután, hogy a Falcon hipersebességre vált, csak úgy áll a hídon, senkit sem büntet meg, és kiviharzik onnan. Sokat gondolkodtam korábban, hogy mi játszódhat le a Sötét Nagyúr lelkében, főleg a bespini párbajt követően. Mindig is úgy gondoltam, hogy Anakin Skywalker szelleme a felszínre tör, és megszólal benne újra. A Jedi hozzákezd az útjához, hogy később visszatérhessen. Ezen lelki viharokba engedett mély bepillantást A Sith sötét szíve és a folytatása, a Tűzpróba. És ez hatalmas élményt jelentett olvasás közben. Ezeket a jeleneteket mindig is látni akartam. Ezen képregényekben számtalanszor éreztem azt, hogy Anakin jó énje újra megszólal, és azt mondja: lehet, hogy rossz utat választottam. Ez az elbizonytalanodás pedig megnyitja az utat A Jedi visszatér kulcsjelenetéhez, a trónteremben.

Sidious szétszedi Vadert és a Mustafarra küldi, hogy újra összeszedje magát. Reméli, hogy így tanítványában ismét feléled a sötét oldal. Vadernek nincs könnyű dolga. Meg kell küzdenie Bestooni Ochival, a Sith orgyilkossal és bandájával, meg kell találnia az útkeresőt, melyet a Háló-mocsár szeme rejteget és rá kell jönnie, mire készül a mestere. A Sötét Nagyúr végül eljut az Exegolra, ahol Sidious végső terve, a Sithek teljhatalma, a szeme láttára nyilvánul meg. Végül belátja, nincs más választása, egyelőre maradnia kell a mestere útján. Viszont tudatosul benne, hogy az ő végső célja, a Sithek elpusztítása. Rengeteg visszaemlékezést kapunk. Ezt Pak abszolút a csúcsra járatja és eléggé hatalmas katartikus élményt nyújt. Egyben összeköti a történetet a folytatás-trilógiával is, így még jobban elmélyíti az összefüggéseket.

Greg Pak Charles Soule és Kieron Gillen nyomdokain haladva eljuttatta a Vader képregényeket a csúcsra. Most már csak A Jedi visszatér közvetlen előzményére lenne szükség. Viszont még van jó pár történetszál, melyet el kell mesélnie, hiszen a harmadik Vader sorozat 2020-ban indult, és minden bizonnyal kitart 2023-ig, A Jedi visszatér 40 éves évfordulójáig. Meglátjuk, mit tud még kezdeni a Sötét Nagyúrral, mert úgy érzem ezzel a Tűzpróbával szinte már minden ki lett facsarva ebből az ikonikus karakterből. A Tűzpróba egy újabb, kihagyhatatlan darab lett. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Darth Vader 13. száma végén IG-88 a Coruscantra megy, hogy Sly Moore-ral találkozzon. De a történetben most Vader elpusztította. Az IG-88 külön képregényben rakják össze újra. Ezt nem értem. A Vader 13. számának vége már az IG-88 képregényfüzet után játszódik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 17. - 21:45, Darth Revan9 írta:

A Darth Vader 13. száma végén IG-88 a Coruscantra megy, hogy Sly Moore-ral találkozzon. De a történetben most Vader elpusztította. Az IG-88 külön képregényben rakják össze újra. Ezt nem értem. A Vader 13. számának vége már az IG-88 képregényfüzet után játszódik?

Mondtam én, hogy kesze-kusza az egész crossover. De valószínűleg igen, van egy időugrás a DV végén.

 

Bár most meg arra leszek kíváncsi, hogy a jelenlegi történetszál mikor is játszódik? Gondolom a Hidden Empire előtt, mert a héten elkezdődött minisorozatban úgy tűnik, Vader is kiteszi majd a részét, pedig jelenleg Sabé-val van elfoglalva. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mondtam én, hogy kesze-kusza az egész crossover. De valószínűleg igen, van egy időugrás a DV végén.

 

Bár most meg arra leszek kíváncsi, hogy a jelenlegi történetszál mikor is játszódik? Gondolom a Hidden Empire előtt, mert a héten elkezdődött minisorozatban úgy tűnik, Vader is kiteszi majd a részét, pedig jelenleg Sabé-val van elfoglalva. :hmm:

Közben tovább néztem a fordítás szövegét. A 15. számban IG jelentést tesz Sly Moore-nak. Vader ekkor vágja szét a kertben. Ezután kerül a szemétdombra. Így már hellyel-közzel érthető.

Épp ma néztem a gyűjteményes köteteket és arra a következtetésre jutottam, hogy mind a négy testvérsorozatnál szükség lesz az 5. kötetek - volume 5 - kiadására, utána jöhetne a Hidden Empire gyűjteményben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
On 11/6/2022 at 9:12 PM , Bence1997 said:

Ehh... van 1-2 jó pillanata, de a főgonoszra már nem is emlékszem annyira halovány volt, Vaderrel meg már füzetek óta a visszaemlékezés megy, vagy semmit se tudnak vele mit kezdeni. Sabé az egyedüli pont, ami miatt olvasom ezt a szériát, de már k*rvára várom a jövő évet, hogy végre véget érhessen ez a történet.

Elkezdtem olvasni az 5. arcot, eddig kb az a szint mint a negyedik, de a visszaemlékezéses szál elkezdett elindulni végre abba az irányba ami az ep6-os Vaderhez visz minket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ma gyorsan elolvastam a 29-30. számot - a 28-ast még decemberben olvastam - és azt kell hogy mondjam, hogy egy hangyányit javult a történet. A jelenlegi érdekesnek tűnik, már ami Sabé körül folyik.

 

Spoiler

Jelenleg Vadert körülveszi néhány olyan szolgálólány, akik hasonlóak Padméhoz. Mi ez, ha nem a kánaán számára? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.