Ugrás a kommentre

Greg Pak: Darth Vader (2020)


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
8 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Én neten kezdtem el olvasni. Fantasztikus!

A legújabb szám pedig! :o

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Hát ja, én is olvastam már, de az épo aktuális Mando epizód miatt elfelejtettem róla írni. 

Spoiler

A küzdelem Ochival nagyon jó lett, a párbeszédek pedig nagyon erősek, mint az ezt megelőző Vader sorozatokban is(kivéve a Sötét Látomások). Amit még bírtam az az Orákulum felbukkanása. 

Amúgy a többi sorozatot is követed?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hát ja, én is olvastam már, de az épo aktuális Mando epizód miatt elfelejtettem róla írni. 

  Spoiler elrejtése

A küzdelem Ochival nagyon jó lett, a párbeszédek pedig nagyon erősek, mint az ezt megelőző Vader sorozatokban is(kivéve a Sötét Látomások). Amit még bírtam az az Orákulum felbukkanása. 

Amúgy a többi sorozatot is követed?

Idő hiányában még sok mindent nem tudtam elolvasni a többi képregény közül de igyekszem majd pótolni. 

 

Ami pedig a többit illeti:

Spoiler

Az Orákulum feltűnése nekem is tetszett. Nagy kár, hogy a Skywalker korából kimaradt. Pedig zseniális lett volna Kyloval. :)

 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Kenobi tábornok írta:

Idő hiányában még sok mindent nem tudtam elolvasni a többi képregény közül de igyekszem majd pótolni. 

A fősodros Star Wars v2-t és a Doctor Aphrát még mindenképp kövesd. A Bounty Hunterst csak akkor ha birod a fejvadászokat. 

Spoiler

Abban amúgy a legutóbbi füzet óta szinte ugyanaz az alapfelállás mint a Mandoban.:D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

No újra, elkezdtem illetve folytatom a sorozatot.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ahhoz, hogy megleld a kérdésedre a választ, meditálnod kell, sajád magadon hogy aztán majd az Erő, megmutassa a választ. :D

 

By: Some random fórumozó.:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le is daráltam az eddig megjelent nyolc füzetet! Emberek! Miért nem szóltatok, hogy itt az előzmény a TROS-hoz? :D Nem olvassa senki ezt a sorozatot @Iqvi-n kívül? 

 

Greg Pak nevét meg kell jegyezni, mert írt egy olyan Vader sztorit ami vetekedik Soule klasszikusával! Fantasztikus történet! Az alapsztori, hogy Vader a Bespines Luke affér után nyomozni kezd a fia után, hogy titkolhatták el előle.

Spoiler

 

Ennek keretében visszatérünk Naboo-ra, ismert helyszínekre amelyeket rengeteg emlék felbukkanása tesz hangulatossá. Még Padmé sírboltjába is ellátogatunk. :cry: Az, hogy a nő mekkora hatást gyakorolt éltében jól mutatja, hogy mozgalom jött létre a Naboon azzal a céllal, hogy levadásszák azokat akiknek köze volt a halálához. Ennek vezetője Sabé, de feltűnik még jó pár udvarhölgy Padmé korábbi kíséretéből. Ma már inkább harcos amazonok. Szomorú, hogy azt hiszik, Vader ölte meg Padmét és Anakint, ezért végezni akarnak vele. Átvitt értelemben talán így is van. Az történet első fele lényegében erre épül.

 

A második szál ami kibontakozik meg inkább izgalmas, mert a Skywalker Korára nem kevés utalást hordoz magában! Feltűnik Oochi, akit Palpatine azzal bíz meg, hogy leckéztesse meg Vadert. Ellátogatunk a Mustafarra, találkozunk az Orákulummal, és szóba kerül Palpatine Exegol-i terve, amit Vader ki akar deríteni, így az Orákulumtól kapott nyomkeresővel (amit majd Kylo is megtalál a TROS elején), elindul a sith-ek világára! Egyelőre itt járunk, és az az érzésem zseniális folytatás ígérkezik, Snoke-kal és talán a klón Palpatine is felbukkan. Bár kis kétely ezzel kapcsolatban van bennem, hisz még a Jedi Visszatér előtt járunk így ha Vader már most tudomást szerezne ezekről a dolgokról, az akár ellentmondásokat is szülhetne a későbbi ez irányú "tétlenségével" kapcsolatban. Meglátjuk mit eszel ki Park.

 

 

 

A 10-es számot hol lehet olvasni? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő szám február 10. -én jön. Márciusban fog kihagyni egy hónapot a széria. :)

 

Hétvégén én is folytatom. Egyelőre csak az első történetet olvastam el, de hétvégén újraolvasom azokat is, hogy frissítsem az emlékeimet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

Hétvégén én is folytatom. Egyelőre csak az első történetet olvastam el, de hétvégén újraolvasom azokat is, hogy frissítsem az emlékeimet. :D

Érdemes! A második szál odab*sz keményen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem olvassa senki ezt a sorozatot @Iqvi-n kívül? 

 

 

Én is olvasom egyébként :) Csak én a Star Wars képregényeket egyből olvasom kb. ahogy megjelenik egy új szám, vannak erre oldalak ahonnan beszerezhetőek. Csak persze angolul vannak. Többieket meg nem nagyon tudom milyen tempóban haladnak, ki az aki csak magyarul olvassa.

 

Erre az új szálra én is marha kíváncsi vagyok hova fog kifutni

 

Spoiler

Ha tudomást szerez Palpatine klónjairól, akkor az EP 6 végébe elég jól bekavar. Kérdés, hogy vajon Palpi technikájáról is tudomást szerez e amivel át tudja vinni a tudatát. Így egyrészről felesleges lett volna az önfeláldozása, másrészről szólhatott volna, hogy azzal hogy ledobta az aknába még nem biztos hogy meghalt az öreg. Szerintem végül nem fog tudomást szerezni ezekről, vagy nem teljes mértékben. Azon sem csodálkoznék ha Palpi is feltűnne, hogy megakadályozza.

 

A 10. szám jön majd február 10., a 11. majd csak elvileg április 28.

 

A 11. szám borítója amúgy pöpec sztorit sugall:

 

Spoiler

 

hbvok7e7vqc61.jpg?width=640&crop=smart&a

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Én is olvasom egyébként :) Csak én a Star Wars képregényeket egyből olvasom kb. ahogy megjelenik egy új szám, vannak erre oldalak ahonnan beszerezhetőek. Csak persze angolul vannak. Többieket meg nem nagyon tudom milyen tempóban haladnak, ki az aki csak magyarul olvassa.

Nem akartam megvárni a magyart ami egy évvel utána jön. Úgy is most a HR kiadásokra fogok rárepülni. A Poe regény az utolsó amit még beszerzek Soule magyar megjelenése előtt. 

28 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Erre az új szálra én is marha kíváncsi vagyok hova fog kifutni

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Pontosan  ezekre gondoltam én is! Biztos nem fogja átlátni a tervet Vader, szerintem újra minden rendben lesz közte és a mestere között. Viszont most már lehet érteni a regény azon megjegyzését, hogy Palpatine azért készült külön tervvel, mert megérezte Vaderben a vívódást. Ebben a sorozatban pont ezt  látjuk. Az mennyire durva már, hogy a megcsonkított Vadert kirakja a Mustafar lávapartjára azzal, hogy  javítsa meg magát ahogy tudja, plus még Oochit is rá küldi... Mi az igazi erőpróba ha nem ez. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz az Exegolon!

 

 

 

28 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A 11. szám borítója amúgy pöpec sztorit sugall:

Aszt hiszem nem is kell több a hype-hoz. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

 

  Spoiler elrejtése

Pontosan  ezekre gondoltam én is! Biztos nem fogja átlátni a tervet Vader, szerintem újra minden rendben lesz közte és a mestere között. Viszont most már lehet érteni a regény azon megjegyzését, hogy Palpatine azért készült külön tervvel, mert megérezte Vaderben a vívódást. Ebben a sorozatban pont ezt  látjuk. Az mennyire durva már, hogy a megcsonkított Vadert kirakja a Mustafar lávapartjára azzal, hogy  javítsa meg magát ahogy tudja, plus még Oochit is rá küldi... Mi az igazi erőpróba ha nem ez. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz az Exegolon!

 

 

Spoiler

Kis túlzással az előző Vader sorozat, meg a mostani is csak a vívódásáról szól. Azért elég hamar kiderült számára, hogy nem hozta el neki a "megváltást" a Sötét Oldal, sőt mindent elvett tőle, és minden meghozott döntésével együtt kell élnie. Sidious is csak félválról veszi, hogyan lehetne Padmét visszahozni. Meg miért is venné, amikor ő azzal van elfoglalva, hogy önmagát hogyan mentse meg a haláltól. Érdekes párhuzam amúgy, hogy Vader is meg Sidious is a halhatatlanságot keresik külön-külön utakon járva. Vader még mindig magában a Sötét Oldalban keresi a megoldást, Sidious már kicsit más irányba ment. Ugyanakkor Darth Momin példájából látszik, hogy amit Vader akart az végülis nem lehetetlen, de szerintem ez Padménál ugysem működött volna.

 

Azért szeretem ezt a sorozatot, mert nagyon jól elmélyül a karakterben. Nem az van, hogy az EP 3-ban átállt és csak a 6-ban tért vissza, hanem az eltelt időben is folyamatosan libikókázik a kettő között. Ezt persze tudja Sidious is, ezért rakja ki a Mustafarra. Abból, hogy ezt is túléli látszik, hogy mekkora ereje van, csak kár hogy a páncélba zárva nem tud teljes mértékben élni vele. Ez meg csak plusz adalék a frusztrációjához.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

És ezek a folyton bevillanó képek a múltból. Persze én is sejtettem, hogy vannak benne ilyen érzések, de mélyen elnyomva. Ez tör fel a VI végén. Mondjuk itt ki is mondja a mesterének, hogy az konkrétan hazudott neki Padmét illetően. 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó tudni, hogy Pak tud jót is írni. A Felkelés kora történetei elég gyengék voltak. Bár, az erősen látszik, hogy Vader-ből kezd kimenni a szusz, ha már csak olyan Vader képregény üt nagyot, melyek

Spoiler

összekötik a sztorit más filmekkel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Jó tudni, hogy Pak tud jót is írni. A Felkelés kora történetei elég gyengék voltak. Bár, az erősen látszik, hogy Vader-ből kezd kimenni a szusz, ha már csak olyan Vader képregény üt nagyot, melyek

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ez nem feltétlenül probléma. Vader így tud jól működni, az önálló történetei, Sötét Látomások, vagy Target Vader, azután hogy már volt 50 számnyi Vader, plusz ez a kettő is mind az OT idején játszódott, elég sokat elvettek az élvezeti faktorukból. Egyrészt a korszak már ismert, és Vaderrel is már megelőzően sokat foglalkoztak. De nem mondom, hogy nem lehetne jó rövid Vader történetet írni, ott van például a Felkelés Korának Vader története, amit szintén Greg Pak írt, és nem az OT idején játszódik, hanem a Birodalom korai éveiben. Például egy Jedi tisztogatásról szóló, inkvizítorokkal nyakonöntött szériát szivesen olvasnék, mert bár a téma volt érintve a 20017-es Soule féle Vaderben, és a Fallen Order is erről szól, de ez egy olyan téma amit a kánonban még jól ki lehetne vesézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez nem feltétlenül probléma. Vader így tud jól működni, az önálló történetei, Sötét Látomások, vagy Target Vader, azután hogy már volt 50 számnyi Vader, plusz ez a kettő is mind az OT idején játszódott, elég sokat elvettek az élvezeti faktorukból. Egyrészt a korszak már ismert, és Vaderrel is már megelőzően sokat foglalkoztak. De nem mondom, hogy nem lehetne jó rövid Vader történetet írni, ott van például a Felkelés Korának Vader története, amit szintén Greg Pak írt, és nem az OT idején játszódik, hanem a Birodalom korai éveiben. Például egy Jedi tisztogatásról szóló, inkvizítorokkal nyakonöntött szériát szivesen olvasnék, mert bár a téma volt érintve a 20017-es Soule féle Vaderben, és a Fallen Order is erről szól, de ez egy olyan téma amit a kánonban még jól ki lehetne vesézni. 

Szerintem eme széria után elkéne már engedni Vadert. Konkrétan most már minden fontos eseményt ismerünk az életéből. A 2017-es bemutatta a kezdetet, nagyon jó volt. A Rebelsben is láttuk, illetve 1-2 regényben is feltűnt. A 4-5 közti képregényben is volt szerepe, meg most is. Vader remélem, hogy eme széria után már nem fog újat kapni. Tudom, hogy Vader a mai napig fejőstehén, de engedjék el a karaktert, könyörgöm. Ha megnézzük, tkp. Anakin életútját már végig tudjuk, az első résztől egészen a halála pillanatáig. Egyedül az Ep1-2 közti időszak tátong a maga 10 évével, ahol egyelőre csak egy nagyon jól megírt Obi-wan & Anakin képregénymini szerepel. Inkább ott kötnék össze az első filmet azzal a képregénnyel. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Egyedül az Ep1-2 közti időszak tátong a maga 10 évével, ahol egyelőre csak egy nagyon jól megírt Obi-wan & Anakin képregénymini szerepel. Inkább ott kötnék össze az első filmet azzal a képregénnyel. :clap2:

Hát, beszéljük rá Soule-t, hogy írjon oda valamit, egy fórumtagságért cserébe.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem eme széria után elkéne már engedni Vadert. Konkrétan most már minden fontos eseményt ismerünk az életéből. A 2017-es bemutatta a kezdetet, nagyon jó volt. A Rebelsben is láttuk, illetve 1-2 regényben is feltűnt. A 4-5 közti képregényben is volt szerepe, meg most is. Vader remélem, hogy eme széria után már nem fog újat kapni. Tudom, hogy Vader a mai napig fejőstehén, de engedjék el a karaktert, könyörgöm. Ha megnézzük, tkp. Anakin életútját már végig tudjuk, az első résztől egészen a halála pillanatáig. Egyedül az Ep1-2 közti időszak tátong a maga 10 évével, ahol egyelőre csak egy nagyon jól megírt Obi-wan & Anakin képregénymini szerepel. Inkább ott kötnék össze az első filmet azzal a képregénnyel. :clap2:

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy elengedik Vadert. Ha csak lehet, szerintem kitalálnak valamit még vele. Zahnnak sem hagyták, hogy egy csak Anakin-Thrawn regény jöjjön, ragaszkodtak a Vader-Thrawn-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy elengedik Vadert. Ha csak lehet, szerintem kitalálnak valamit még vele. Zahnnak sem hagyták, hogy egy csak Anakin-Thrawn regény jöjjön, ragaszkodtak a Vader-Thrawn-hoz.

Ennek mondjuk már kb. 4 éve. Azóta Zahn egy teljesen Vader-mentes Thrawn trilógián dolgozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Hát, beszéljük rá Soule-t, hogy írjon oda valamit, egy fórumtagságért cserébe.:D

Eredetileg nem egy mini lett volna, Soule legalábbis ezt mondta. :)

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy elengedik Vadert. Ha csak lehet, szerintem kitalálnak valamit még vele. Zahnnak sem hagyták, hogy egy csak Anakin-Thrawn regény jöjjön, ragaszkodtak a Vader-Thrawn-hoz.

Egyedül csak azt tudnám elképzelni, ha kitalálnak egy történetek a Sötét Idők idején. Valamilyen történet lesz, amivel megint lehúznak egy 25 részes sorozatot a sötét hörgőről. :D

 

De remélem nem játszanak már vele, vagy max. olyan vendégszerepben feltűnik. Pl. Bad Batch, ott várom a szereplését, amolyan Rebels-szerűre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Eredetileg nem egy mini lett volna, Soule legalábbis ezt mondta. :)

Kár is, hogy csak 5 részt kapott. Nálam minden idők legjobb mini sorozata. Bármikor lehetne írni neki egy folytatást.

 

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Egyedül csak azt tudnám elképzelni, ha kitalálnak egy történetek a Sötét Idők idején. Valamilyen történet lesz, amivel megint lehúznak egy 25 részes sorozatot a sötét hörgőről. :D

Igen, én is valami ilyesmit tudnék már csak elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kijött a tizedik szám.

 

Spoiler

 

No, kijött a legújabb szám, ami tulajdonképpen egy átvezető az igazán izgalmas dolgokba amire két hónapot kell várni... :( 

 

Vadert ugyan megpróbálta feltartóztatni pár romboló, de esélyük se volt. Viszont összeakadtak egy lénnyel a vörös ködben, ami azért jó, hogy Poe-ék idején már nem volt ott. :D Az Exegol sokkal békésebbnek tűnik, mint sok évvel később. Érdekes. Az alábbi kép mindent elárul. Oochi meg egy humorforrás. Nem gondoltam volna, hogy ennyire laza figura volt. :D 

 

1W6sPTNateJHVx14QmKcrFmyPCWFL-Bpo0QlVRCw

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Kijött a tizedik szám.

 

  Spoiler elrejtése

 

No, kijött a legújabb szám, ami tulajdonképpen egy átvezető az igazán izgalmas dolgokba amire két hónapot kell várni... :( 

 

Vadert ugyan megpróbálta feltartóztatni pár romboló, de esélyük se volt. Viszont összeakadtak egy lénnyel a vörös ködben, ami azért jó, hogy Poe-ék idején már nem volt ott. :D Az Exegol sokkal békésebbnek tűnik, mint sok évvel később. Érdekes. Az alábbi kép mindent elárul. Oochi meg egy humorforrás. Nem gondoltam volna, hogy ennyire laza figura volt. :D 

 

1W6sPTNateJHVx14QmKcrFmyPCWFL-Bpo0QlVRCw

 

Spoiler

A háttérből nekem úgy tűnik, hogy alapvetően nem dark hely az Exegol. EP 9ben szerintem Palpatine és a benne levő nagy erő miatt volt szó szerint sötét hely.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, NorbiLordi írta:
  Spoiler elrejtése

A háttérből nekem úgy tűnik, hogy alapvetően nem dark hely az Exegol. EP 9ben szerintem Palpatine és a benne levő nagy erő miatt volt szó szerint sötét hely.

 

Vagy éppen a villámlásos évszak volt amikor Poe-ék lerohanták. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.