Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Én egyedülálló vagyok a magam nemében, hisz 34 éves fejjel talán senki nem imádja annyira az előzményeket mint én. :roll: Tenel! Ha Padmé életben marad az EPIII végén az hatalmas logikai bukfenc az egész történetben. Persze Leia későbbi szavainak értelmet adott volna, de egy ilyen fontos karakter 'lógva' hagyása megbocsájthatatlan bűn lett volna Lucastól. Nem is beszélve a későbbi sorsa alakulásáról. Én hálát adok az égnek, hogy Anakin tragédiájának legfontosabb részévé tette. Ennek szerintem így kellet lennie.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... Valóban. Ha Padme életben marad, azt Anakin/Vader valószínűleg tudná, vagy megérezné. Azaz minden eszközzel megpróbálná felkutatni. Vagyis senki sem lenne biztonságban Padme közelében, Palpi meg valószínűleg úgyis kinyiratná, hogy még mélyebb sebet okozzon Vadernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és olyan filmekre gondoltam amiben a folytatás maga az előzmény, erre utaltam volna a GYU-val is. :roll:

A Star Trek folytatása az Enterprise, ami előzmény, akárcsak a Star Trek (a 11. új film). Az Alien folytatása az Alien vs Predator, ami előzmény. Szóval a kijelentésed, hogy "Más filmnél érdekes módon nincs ilyen megosztottság" nem állja meg a helyét, mert van.

 

Most csinálják ugye másik nagy kedvencem, a Trek előzményét. Félek, ott is lesznek ilyesmik. De annyira nem tudják elrontani, hogy ne szeressem! :D:) (pont mint a SW-T)

Jáj, ne is mond. Bár talán jó lesz... mondjuk nálam már sikerült egy-két részt (évadot) úgy elrontani, hogy aztán csúnyán nézzek rá (Enterprise 1-2. évada, legutolsó része, Voyager 7. évadának nagy része).

 

Lucas azon véleménye, hogy mindig a legújabb az ami érvényes, ez sajnos viszont azt hozza, hogy BÁRMI változtatást eszközölhet.

Ehhez szerény véleményem szerint minden joga meg is van, elvégre az ő meséje.

 

 

Én egyedülálló vagyok a magam nemében, hisz 34 éves fejjel talán senki nem imádja annyira az előzményeket mint én. :D Tenel! Ha Padmé életben marad az EPIII végén az hatalmas logikai bukfenc az egész történetben. Persze Leia későbbi szavainak értelmet adott volna, de egy ilyen fontos karakter 'lógva' hagyása megbocsájthatatlan bűn lett volna Lucastól. Nem is beszélve a későbbi sorsa alakulásáról. Én hálát adok az égnek, hogy Anakin tragédiájának legfontosabb részévé tette. Ennek szerintem így kellet lennie.

Mindehez tegyük hozzá, hogy - mivel nem hagyhatja egy főszereplő sorsát ilyen mértékben lógva - legalább egyszer drasztikusan bele kellett volna nyúlnia a történetbe, ahol megmondja Leia, mi történt az anyjával, mert erre hangyafütyinyi utalás sincsen, még a könyvben sem. Alderaanra ment, aztán ott mit csinált? Csendben kötögetve megvárta, míg a Birodalom átveszi a hatalmat? Segített a Lázadásban? Elvitte az infarktus? Szóval, ahogy Ody mondta, egy ilyen kaliberű főszereplőt lógva hagyni megbocsájthatatlan lett volna. Így van egy kérdésünk, úgy lenne több tucat. Amit aztán meg elvárt volna a tisztelt publikum, hogy magyarázzon meg Lucas, mert ugye egyik felének nem tetszene az EU. Ha meg belenyúl a filmbe - és ez azért drasztikus belenyúlás lett volna - akkor meg az lett volna a baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... Valóban. Ha Padme életben marad, azt Anakin/Vader valószínűleg tudná, vagy megérezné. Azaz minden eszközzel megpróbálná felkutatni. Vagyis senki sem lenne biztonságban Padme közelében, Palpi meg valószínűleg úgyis kinyiratná, hogy még mélyebb sebet okozzon Vadernek.

Yoda és Kenobi is el tudtak rejtőzni, és róluk is tudhatták, hogy élnek. És Jediként egyenlőre szerintem nagyobb veszélyt jelenthettek a császárra, mint egy nem erőhasználó karakter. Az ikrek ugye már más tészta,,,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek folytatása az Enterprise, ami előzmény, akárcsak a Star Trek (a 11. új film). Az Alien folytatása az Alien vs Predator, ami előzmény. Szóval a kijelentésed, hogy "Más filmnél érdekes módon nincs ilyen megosztottság" nem állja meg a helyét, mert van.

 

És a Hobbit jön ugye 2 részben, ami szintén előzmény! :roll:

 

 

Jáj, ne is mond. Bár talán jó lesz... mondjuk nálam már sikerült egy-két részt (évadot) úgy elrontani, hogy aztán csúnyán nézzek rá (Enterprise 1-2. évada, legutolsó része, Voyager 7. évadának nagy része).

 

Igen, a befejezése nem volt szerencsés, de a 3-4.szezon után nem is kellett volna leállítani! sztem. Spockról már van kép. Fura lesz más arcokat megszokni. Ez vagy nagyon jó lesz, vagy nagyon szar. Azért az elsőnek drukkolok! :D

 

 

Ehhez szerény véleményem szerint minden joga meg is van, elvégre az ő meséje.

 

Persze hogy megvan. Ezt nem vitatom. Más kérdés, hogy nem tartom szerencsésnek:) És bármilyen filmmel így lennék, ha pár apró, de fontos részletet változtatna meg a rendező-író 15 év múlva. (kivétel a rendezői változat mondjuk, de akkor ez is-az is kapható mondjuk DVD változatban. Itt meg ugye már csak a változtatásokon átesettek. (egy idő után érték lesz a rééégi) Én 5 éve írogatok Tenel Kaként, ezzel a karakterrel. Sok mindent másképpen írnék szívem szerint, de tisztelem az akkori énem, és elfogadom, hogy akkor azt a szitut úgy írtam le, nem mondom a többieknek, bocsi, most má nem ölném meg a lányom, sztornooo! :D)))

 

 

 

Mindehez tegyük hozzá, hogy - mivel nem hagyhatja egy főszereplő sorsát ilyen mértékben lógva - legalább egyszer drasztikusan bele kellett volna nyúlnia a történetbe, ahol megmondja Leia, mi történt az anyjával, mert erre hangyafütyinyi utalás sincsen, még a könyvben sem. Alderaanra ment, aztán ott mit csinált? Csendben kötögetve megvárta, míg a Birodalom átveszi a hatalmat? Segített a Lázadásban? Elvitte az infarktus? Szóval, ahogy Ody mondta, egy ilyen kaliberű főszereplőt lógva hagyni megbocsájthatatlan lett volna. Így van egy kérdésünk, úgy lenne több tucat. Amit aztán meg elvárt volna a tisztelt publikum, hogy magyarázzon meg Lucas, mert ugye egyik felének nem tetszene az EU. Ha meg belenyúl a filmbe - és ez azért drasztikus belenyúlás lett volna - akkor meg az lett volna a baj.

 

Lentebb írtam, hogy egy darabig Yoda mellett maradhatott volna. Aztán csendben elmegy, meghal. A könyvben eredetileg ő vitte volna Leiát az Alderaanra. Az tény, hogy szerintem az eredeti trilógiában ha a legaprób történeti változást megeszközli Lucas - és megcsinálta - akkor mindig lesz olyan, akinek az nem fog tetszeni. És lesz olyan is, aki meg imádni fogja. Nem vagyunk egyformák, hála istennek! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk úgy lehetett volna megoldani ezt az egészet, hogy nem a feleség iránti szerelmet adja alapul Lucas az egész Sötét oldali válásnak, hanem azt szépen meghagyta volna Shmi elvesztésére akinek csak picivel kellett volna később meghalnia, hogy még az ikrek megfoganhassanak. Halálával Anakin gonosz lesz, elfordul feleségétől aki elhagyja őt nem árulván el, hogy terhes. Meg lehetett volna ezt csinálni érzésem szerint így is és akkor nem lenne ellentmondás Leia szavaiban. Padmé halála itt meg nem számítana, mert elvégre Vader gonosszá vállása magával hozná azt is, hogy nincs benne semmi szeretett senki iránt. Mesébe simán belefér ez a hirtelen érzelmi váltás. Aztán persze később ugye megérzi azt az Erőhasználót ott a HCS árkában és elkezd nyomozni. Innentől meg jöhet újra a szeretet fellángolása gyermekei és egykori felesége iránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda és Kenobi is el tudtak rejtőzni, és róluk is tudhatták, hogy élnek. És Jediként egyenlőre szerintem nagyobb veszélyt jelenthettek a császárra, mint egy nem erőhasználó karakter. Az ikrek ugye már más tészta,,,

De Kenobi és Yoda szerves része a 4-5-6 -nak, míg Padmé nem az. Egyszerűen eltűnik az EPIII végén, és csak Leia halvány emlékeiből tudjuk meg, hogy meghalt. De arról, hogy hol, mikor, miért és legfőképp hogyan, semmit nem tudnánk. Tehát lógna a levegőben ennek a fontos karakternek a sorsa. Persze lehetne jó kis EU könyveket írni róla. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda és Kenobi is el tudtak rejtőzni, és róluk is tudhatták, hogy élnek. És Jediként egyenlőre szerintem nagyobb veszélyt jelenthettek a császárra, mint egy nem erőhasználó karakter. Az ikrek ugye már más tészta,,,

Én Vader miatt gondolom, hogy Padmet rendkívül nehéz lenne elrejteni. Luke-ot is elég intenzíven kereste, és elsősorban azért, hogy maga mellé állítsa a fiát, és közösen legyőzve Palpit, ő ülhessen a trónra, fiával az oldalán. Amikor újjáéled, az első kérdése Padmera vonatkozik. Ha életben maradt volna, szerintem felforgatta volna a galaxist, hogy megtalálja. Palpi meg megpróbálta volna úgy intézni, hogy Padme meghaljon, és elszakítsa Vadert mindenkitől, akit szerethet. Ezért gondolom azt, hogy Padme közelében sem a Jedik, sem pedig a gyerekek nem lettek volna biztonságban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ezért gondolom azt, hogy Padme közelében sem a Jedik, sem pedig a gyerekek nem lettek volna biztonságban. "

 

Talán ezért is emlékezett vissza Leia a bujkálásra.

Másrészről meg mint korábban írtam, nem Padmé vitte volna a fő érzelmi töltetett Anakinban, hanem az anyja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Vader miatt gondolom, hogy Padmet rendkívül nehéz lenne elrejteni. Luke-ot is elég intenzíven kereste, és elsősorban azért, hogy maga mellé állítsa a fiát, és közösen legyőzve Palpit, ő ülhessen a trónra, fiával az oldalán. Amikor újjáéled, az első kérdése Padmera vonatkozik. Ha életben maradt volna, szerintem felforgatta volna a galaxist, hogy megtalálja. Palpi meg megpróbálta volna úgy intézni, hogy Padme meghaljon, és elszakítsa Vadert mindenkitől, akit szerethet. Ezért gondolom azt, hogy Padme közelében sem a Jedik, sem pedig a gyerekek nem lettek volna biztonságban.

 

Oldi erre írta, hogy NEM tudná, hogy terhes, mikor meghal az anyja, és végképp áttérne a setét oldalra. Tehát úgy lenne, hogy Padme elhagyná őt, és Anakin az anyja halála után, összeégve nem biztos, hogy régi szerelmét keresgélné. (nem hinném hogy tudnának valamit is kezdeni egymással) Nos, a SW galaxis azért nem olyan kicsike, hogy egy nőt ne lehetne elrejteni.

 

Egyébként lehet, hogy Vader az anyja halála után - amit úgy képzelnék el mint Padmeét, vagyis Anyja csalódik a fiában, és szemére hányja a gyerekek meggyilkolását - szóval ezután Vader nem biztos, hogy keresné. Mert félne, hogy dühében vele is végezne.

 

Bevallom, nekem ez jobban bejött volna így, de ezt rójátok vaskalaposságomra. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként lehet, hogy Vader az anyja halála után - amit úgy képzelnék el mint Padmeét, vagyis Anyja csalódik a fiában, és szemére hányja a gyerekek meggyilkolását - szóval ezután Vader nem biztos, hogy keresné. Mert félne, hogy dühében vele is végezne.

Ez lehetett volna így, de számomra épp a szerelem adja az egész új trilógia sava-borsát, ami a sok remek egyéb fordulat mellett az egészre felteszi a koronát. Enélkül az egész történet sokkal szegényebb volna, szóval nekem ennyire biztosan nem tetszene, ha ez az anya-verzió lett volna a befutó. Sőt, megkockáztatom, hogy az Ep3 első megtekintése után szépen kijöttem volna a moziból, azzal a tudattal, hogy na ezt is láttam, de hogy olyan frenetikus hatást nem tett volna rám a film, mint így, az biztos.

De Lucas-ban is nyilván felmerült több lehetőség, talán ez is, és mégis a szerelemre tette a hangsúlyt, és ennek csak örülök. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis ez a verzió is elképzelhető. Így, ahogy leírtad a sztori szempontjából azt hiszem, működne. :D De egyetértek Pildivel a szerelemre téve a hangsúlyt sokkal hatásosabb a film. Ennek talán az az oka, hogy a szerelem az egyik legszélsőségesebb érzés. :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elképzelem, ahogy az anyja ellen játsza ki Anakint Palpatine. Hm...

- Állj át a Sötét Oldalra, hogy megmentsd anyádat.

- És Padmé.

- Ne törődj most a csajjal, anyádról beszélek. Bajban van.

- Ja, jó... de mi legyen aztán Padméval?

- Majd megbeszélitek, vagy veszel neki egy Galaxis-kart, aztán örülni fog. A lényeg, hogy tanulj tőlem és elég lesz a hatalmad, hogy megmentsd anyádat.

Ez egy kicsit olyan foglalkozunk anyucival, de a feleségünket le se csokizzuk életérzést vitt volna a filmbe. És valahogy az anya iránti szeretet nem tudom elképzelni olyannak, amit a visszájára lehet fordítani. MErt ugye a szerelmet féltékenységgé lehet avanzsálni, ami a durva ragaszkodás mellékterméke, ami a Sötét Oldal egy jellemzője. De az ember az anyjára nem lesz féltékeny, nem ragaszkodik oly mérhetetlenül hozzá, hogy a végén már a tulajdonának képzeli (főleg, mert az anyai szeretet - jó esetben - alap és megszakíthatatlan) az anyját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, kicsit túlreagálod ezzel a Romantica tv-s párbeszéddel. :D

 

És hidd el élvezhető lett volna úgy is az átállás a Sötét oldalra, ha az anyja iránti ragaszkodás lett volna kihangsúlyozva. :D De ez ízlés kérdése. Maradt a Love Story feeling.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, kicsit túlreagálod ezzel a Romantica tv-s párbeszéddel. :D

Kis poénkodás, mint túlreagálás. Ilyet sem pipáltam még :D

Az ep2 előtt el tudtam volna ezt képzelni, de az ep2-3-ban lévő Anakin karkaterhez semmiképpen sem tudnám hozzácsapni ezt (még csak Shmi karakteréhez sem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis poénkodás, mint túlreagálás. Ilyet sem pipáltam még :D

Az ep2 előtt el tudtam volna ezt képzelni, de az ep2-3-ban lévő Anakin karkaterhez semmiképpen sem tudnám hozzácsapni ezt (még csak Shmi karakteréhez sem).

Ha az anya-gyerek érzelmekre alapoztak volna, akkor biztos másként lett volna felépítve mind Shmi, mind Anakin karaktere már kezdettől fogva. De jó, hogy nem így lett, többek között azért is, amit lentebb írtál erről a kötelékről, amivel teljesen egyetértek. Kevésbé lett volna életszerű.

 

Valóban a szerelem a legellentmondásosabb és legsokszínűbb érzelem a világon, sok fajtája létezik, sok minden belefér, még az is, hogy a kedvéért az ember mindent feláldozzon, még egy egész Galaxist is. Nekem az átállás, hogy mitől válik egy alapjában jó emberből, a Kiválasztottból gyakorlatilag gonosztevő, csakis így válik hihetővé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis poénkodás, mint túlreagálás. Ilyet sem pipáltam még :D

Az ep2 előtt el tudtam volna ezt képzelni, de az ep2-3-ban lévő Anakin karkaterhez semmiképpen sem tudnám hozzácsapni ezt (még csak Shmi karakteréhez sem).

 

 

Nekem elve az furi kicsit Anakin karakterében, hogy az anyját elég későn megy szabadídgatni. Ugyanmár nem érdekelte x év alatt, hogy mi van vele? (erről sosem beszél Obi-wannal, soha! Egy szót sem! Pedig szerintem ez is egy érdekes momentúm lehetne. Aztán mikor hirtelen álmot lát, rájön, hogy van anyja is! (sarkítok, szándékosan). Tehát nekem itt sántít kicsit Ani karaktere. Nekem azt ne mondja senki, hogy még csak fel sem teszi a kérdést, hogy nem lehetne azt a szegény nőt legalább felszabadítani!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az anya-gyerek érzelmekre alapoztak volna, akkor biztos másként lett volna felépítve mind Shmi, mind Anakin karaktere már kezdettől fogva. De jó, hogy nem így lett, többek között azért is, amit lentebb írtál erről a kötelékről, amivel teljesen egyetértek. Kevésbé lett volna életszerű.

 

Valóban a szerelem a legellentmondásosabb és legsokszínűbb érzelem a világon, sok fajtája létezik, sok minden belefér, még az is, hogy a kedvéért az ember mindent feláldozzon, még egy egész Galaxist is. Nekem az átállás, hogy mitől válik egy alapjában jó emberből, a Kiválasztottból gyakorlatilag gonosztevő, csakis így válik hihetővé.

 

 

Anit vagy 6 éves koráig az anyja nevelte. És aztán elszakadt tőle. És elkerült egy olyan közösségbe, ahol nem ő volt az egyszem gyereke valakinek, hanem a kiválasztott, akinek biztos mindenben jónak kellett lennie. Az a pár szó Padménak, hogy Fázom! - az Ep1-ben - jelzi nekem hogy mennyire hiányzik az anyai szeretet melege. Mégsem tett volna semmit az anyjáért? Semmit? (és teszem hozzá, más sem tett. Pedig Padmenak is lett volna rá lehetősége ugye...

 

Anya-gyerek érzelmek is lehetnek egyébként éppoly bonyolultak, mint egy szerelmi történet :D

 

És ezt saját tapasztalat mondatja velem, mivel nekem egy éppilyen bonyi kapcsolat jutott anyámmal, illetve magam is az lettem pár hónapja. ÉS lehet épp ez az oka, hogy jobb szerettem volna látni, hogy legalább felszabadul Shmi.

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anya-gyerek érzelmek is lehetnek egyébként éppoly bonyolultak, mint egy szerelmi történet :D

 

És ezt saját tapasztalat mondatja velem, mivel nekem egy éppilyen bonyi kapcsolat jutott anyámmal, illetve magam is az lettem pár hónapja. ÉS lehet épp ez az oka, hogy jobb szerettem volna látni, hogy legalább felszabadul Shmi.

Az anya-gyerek kapcsolat valóban lehet bonyolult, de azért nem hasonlítható ilyen szempontból a szerelemhez, mert itt nincs olyan fokú bizonytalansági tényező, ami a szerelem esetében nagyon sokszor megvan, hogy ugyanúgy szeret-e a másik, mint én őt. Ez a leggyakoribb alapja a szerelmi konfliktusnak a világirodalomban is, amely miatt már sokan öltek, árulták el a bajtársaikat, vagy lettek öngyilkosok. Én azt gondolom, normális esetben egy gyerek biztos lehet az anyja szeretetében, és fordítva, és féltékenységnek ebben a kapcsolatban nincs helye, ahogy Dzséjt is írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az anya-gyerek kapcsolat valóban lehet bonyolult, de azért nem hasonlítható ilyen szempontból a szerelemhez, mert itt nincs olyan fokú bizonytalansági tényező, ami a szerelem esetében nagyon sokszor megvan, hogy ugyanúgy szeret-e a másik, mint én őt. Ez a leggyakoribb alapja a szerelmi konfliktusnak a világirodalomban is, amely miatt már sokan öltek, árulták el a bajtársaikat, vagy lettek öngyilkosok. Én azt gondolom, normális esetben egy gyerek biztos lehet az anyja szeretetében, és fordítva, és féltékenységnek ebben a kapcsolatban nincs helye, ahogy Dzséjt is írta.

 

Lányotthonban dolgoztam egy darabig, szociális munkásként. Meglepődnél, mit nem lát az ember. Nemrég olvastam, hogy egy 5 éves gyerek a testvére születése után nem fogadta el az ennivalót. Azt meg én láttam, hogy egy anyuka intézetbe adta kényszerhelyzetben a kisfiát. 3 hónapig volt bent, utána rendeződött anyuka helyzete, és magához tudta venni a gyereket. Igen ám, de a kisfiú onnét nem engedte el anyucit maga mellől 3 méternél messzebb. Egy év telt el, mire anyuka el tudott menni boltba anélkül, hogy a gyerek hisztizett volna utána. Egyébként anya-gyerek kapcsolatban nagyon is ott van a féltékenység! (gyerek ellöki aput anyucitól, vagy az új tesót.

Aniék esetében valóban nem játszik szerepet a féltékenység. De azért nem furcsa, hogy sosem említi az anyját? (Illetve nem olvastam még olyat, képregényt sem, ahol a kamasz Ani megemlítené. Pedig ez is vezethet ahhoz, hogy később kegyetlenül megbosszulja anyja halálát. Én valahol itt azt éreztem, hogy dühe nem csak a gyilkosok fele irányul, hanem a Jedik fele is. Nem beszéltek róla, de el tudom képzelni, ahogy magyarázzák neki, hogy az anyja nem fontos, hogy neki másra kell koncentrálni. Az Ep2-ből nagyon hiányolok egy ilyen jelenetet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

el tudom képzelni, ahogy magyarázzák neki, hogy az anyja nem fontos, hogy neki másra kell koncentrálni. Az Ep2-ből nagyon hiányolok egy ilyen jelenetet...

Pedig volt benne egy ilyesfajta jelenet, mégpedig Padmé apartmanjában, ahol Obi-Wan azzal 'nyugtatgatja' Anakin-t, hogy az álmok elmulnak majd, és idővel teljesen elfelejti az anyját. Ez azt is predesztinálja, hogy Anakin igenis gondolt az anyjára a padawan évei alatt. Az, hogy erről nincs EU semmit nem jelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy gyerek(fiú)-anya kapcsolat lehet mélyebb mint a szerelem. Némely tudós egyöntetűen kiáll azon érv mellett, hogy a fiúk tudat alatt általában olyan párt választanak aki valamely szinten emlékezteti az anyjára. Persze átvitt értelemben értem a "mélyebb" kifejezést. Egy asszonyt le lehet cserélni, de anyát nagyon ritkán.

 

 

Dzséjt, nyugi, tudom, hogy poénnak szántad, de nekem így is súlyosnak tűnt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aniék esetében valóban nem játszik szerepet a féltékenység. De azért nem furcsa, hogy sosem említi az anyját? (Illetve nem olvastam még olyat, képregényt sem, ahol a kamasz Ani megemlítené. Pedig ez is vezethet ahhoz, hogy később kegyetlenül megbosszulja anyja halálát. Én valahol itt azt éreztem, hogy dühe nem csak a gyilkosok fele irányul, hanem a Jedik fele is. Nem beszéltek róla, de el tudom képzelni, ahogy magyarázzák neki, hogy az anyja nem fontos, hogy neki másra kell koncentrálni. Az Ep2-ből nagyon hiányolok egy ilyen jelenetet...

Az ep1-2 között 10 év telt el, ebbe aztán mindent beleképzelhetsz, ami szem s szájnak ingere. És ott a jelenet, amit Ody említett, tökéletesen - ha nem is szájbarágósan - prezentája, hogy Anakin gondolt az anyjára közben is. Plusz, van később egy másik beszélgetés Padmé és Anakin között, melyben elmondják, mit nem szabad egy Jedinek. Remekül kikövetkeztethető ebből, hogy ha akart volna sem tehetett volna semmit az anyjáért.

Az pedig, hogy az EU írói nem tudnak ezzel mit kezdeni, az nem az ep1-2-3 hibája.

Padmé pedig semmit sem tehetett volna Shmiért. Mit? A Tatooine nem része a Köztársasságnak, a huttokkal pedig aligha lehetett volna megegyezni (hogy is mondta Qui-Gon? Ha a huttok megtudnák kicsoda Padmé, ugyanazt tennék vele, mint amit a Kereskedelmi Szövetség tenne).

 

Dzséjt, nyugi, tudom, hogy poénnak szántad, de nekem így is súlyosnak tűnt. :D

Én olyan nyugodt vagyok barátocskám, hogy hozzám képest a lajhár kapkodó idegbeteg :D

Az jó, ha súlyos, mert súlyos poén volt :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep1-2 között 10 év telt el, ebbe aztán mindent beleképzelhetsz, ami szem s szájnak ingere. És ott a jelenet, amit Ody említett, tökéletesen - ha nem is szájbarágósan - prezentája, hogy Anakin gondolt az anyjára közben is. Plusz, van később egy másik beszélgetés Padmé és Anakin között, melyben elmondják, mit nem szabad egy Jedinek. Remekül kikövetkeztethető ebből, hogy ha akart volna sem tehetett volna semmit az anyjáért.

Az pedig, hogy az EU írói nem tudnak ezzel mit kezdeni, az nem az ep1-2-3 hibája.

Padmé pedig semmit sem tehetett volna Shmiért. Mit? A Tatooine nem része a Köztársasságnak, a huttokkal pedig aligha lehetett volna megegyezni (hogy is mondta Qui-Gon? Ha a huttok megtudnák kicsoda Padmé, ugyanazt tennék vele, mint amit a Kereskedelmi Szövetség tenne).

 

 

Én olyan nyugodt vagyok barátocskám, hogy hozzám képest a lajhár kapkodó idegbeteg :D

Az jó, ha súlyos, mert súlyos poén volt :o

 

Padme küldhetett oda volna báárkit, hogy megvegyék. Névtelenül! :D:D

 

A másik, ami érthetelen számomra, hogy az nem derül ki, mit tett Anakin, hogy megmentse az anyját, illetve utólag, hogy megbosszulja? Lehet figyelmetlen voltam megint, és nem tűnt fel! :o

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padme küldhetett oda volna báárkit, hogy megvegyék. Névtelenül! :D:)

 

A másik, ami érthetelen számomra, hogy az nem derül ki, mit tett Anakin, hogy megmentse az anyját, illetve utólag, hogy megbosszulja? Lehet figyelmetlen voltam megint, és nem tűnt fel! :D

Sajnos aligha vásárolhatta volna meg Padmé, egyrészt valahogy nem hiszem, hogy emberkereskedelemre fanyalodna, de ha a jó ügy végett mégis, hát van egy kis bökkenő. Padmé csak Köztársasági kredittel tudna fizetni, és Watto megmondta az ep1-ben, hogy a Tatooine-on az semmit sem ér.

 

A másik részét nem értem. Mit tett az addigi tíz évben, vagy az ep2 alatt? Mert az ep2-ben benne volt mind a megmentés, mind a bosszú. Ugye a megmentés, mikor már ő is rájött, hogy nem álmodik, hanem a jövőt látja, és akkor csapot-papot hagyva, a Jedi Tanács és Kenobi parancsára fittyet hányva rohant a Tatooine-ra, majd motorbiciklire pattant és egymagában előkerítette. Besurrant a Tusken táborba, csak hát későn érkezett. A bosszú meg a buckalakók lemészárlása volt, szőröstül-bőröstül. Vagy nem erre gondoltál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos aligha vásárolhatta volna meg Padmé, egyrészt valahogy nem hiszem, hogy emberkereskedelemre fanyalodna, de ha a jó ügy végett mégis, hát van egy kis bökkenő. Padmé csak Köztársasági kredittel tudna fizetni, és Watto megmondta az ep1-ben, hogy a Tatooine-on az semmit sem ér.

 

A másik részét nem értem. Mit tett az addigi tíz évben, vagy az ep2 alatt? Mert az ep2-ben benne volt mind a megmentés, mind a bosszú. Ugye a megmentés, mikor már ő is rájött, hogy nem álmodik, hanem a jövőt látja, és akkor csapot-papot hagyva, a Jedi Tanács és Kenobi parancsára fittyet hányva rohant a Tatooine-ra, majd motorbiciklire pattant és egymagában előkerítette. Besurrant a Tusken táborba, csak hát későn érkezett. A bosszú meg a buckalakók lemészárlása volt, szőröstül-bőröstül. Vagy nem erre gondoltál?

 

 

Arra gondoltam, hogy mind a hanyatt homlok kiszabadításnak, mind a buckalakók lemészárlásának nem lett semmi látható következménye Anira nézve! Pedig talán kicsit a körmire nézhettek volna a fiatalembernek! :D:) (igen, láttam természetesen, bár nem mostanában. Ezért - meg a feldagadt fájós képem miatt kicsit nehezebben idézem fel az apróbb eseményeket, de ezekre azé emlékszem! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hrr, tudod mire gondoltam! :D :D

Persze, tudom. :D De hát Smi felszabadulása pont félidőben volt a két epizód közt... Egyikbe sem lehetett beleszőni. Esetleg abból lehetett volna valamit mutatni, ami az Ep2-es könyvben van írva róla... Az meg gondolom a film hossza miatt maradt ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondoltam, hogy mind a hanyatt homlok kiszabadításnak, mind a buckalakók lemészárlásának nem lett semmi látható következménye Anira nézve! Pedig talán kicsit a körmire nézhettek volna a fiatalembernek! :D:) (igen, láttam természetesen, bár nem mostanában. Ezért - meg a feldagadt fájós képem miatt kicsit nehezebben idézem fel az apróbb eseményeket, de ezekre azé emlékszem! :D

A Tatooine-i kiruccanásnak tényleg nem lett következménye, bár Anakin a Geonosis után hamarjában visszaszaladt a Naboo-ra, aztán meg jött a klónok háborúja. Lehet Obi-Wantól kapott egy ejnye-bejnyét, de az is lehet, hogy ez a feledés homályába merült.

A mészárlásnak viszont volt egy következménye. Anakin megimserte a bosszú édes ízét és a düh erejét, ezek hatására (felidézésére, újra átélésével) hatására gond nélkül lemészárolhatta aztán az ep3-ban Dookut. Ekkor Palpatine fel is emlegeti neki. Szóval, a buckalakó darálás volt az első nagy lépés a Sötét Oldal felé, aztán eme út következő megállója Dooku. Szóval, ha nem is a Jedik felől (ők nem is tudtak róla), de mondhatni az Erő felől lett ez utóbbinak következménye. A buckalakók nélkül lehet nem öli le oly kegyetlenül Dookut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.