Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Tudom, sokan mondták már nekem, hogy nem tudok magyarul írni :D

Igen, a Prequelbe a jó szereplő csak Jar-Jar, de ha az ewok-Jar Jar "mecs"-et nézzük, tehát hogy ki az aranyosabb, ki a megnyerőbb a gyerekek számára, akkor Jar Jar veszít.

 

Bomarr: Magamból kiindulva, én magasról tettem a fénykardpárbajokra meg a Devastator beúszására. Engem a jawak és az ewokok tettek fanná, majd ahogy egyre nőttem, kezdett érdekelni Luke története, hogy az ő apja a Vader, a testvére a Leia, majd ittam Yoda bölcs szavait. Később már inkább lenyúgözött Ben elmetrükkjei, Vader folytogatása, az Uralkodó villámai... stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ugyanakkor gondolom azt se vitatod, hogy a fénykardpárbajok, űrhajók, kütyük, látványosan prezentált bolygók és egyéb kellékek igen nagy hangsúlyt kapnak a filmekben és akár hazai akár nemzetközi tapasztalatok alapján is leszürhető, hogy a rajongóknak ezek igen fontosak szoktak lenni és tizből kilenc rajongót ezek vonzzák a témához... talán nem véletlen, hogy a gyermekes családokra specializált Celebration sem hemzsegett az ewokoktól és Jar Jaroktól, helyette az űrhajós-kütyüs vonalra erősitettek. És ne érts félre: nem elvitatni akarom, hogy téged ez fogott meg benne, inkább azt kérdőjelezem meg, hogy ebből valóban általános értékitélet következik-e és tényleg általában elmondható, hogy az ep.1 nem annyira jó mert Jar Jar nem annyira aranyos mint az ewokok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep1 szerintem jó, csak nem igazi Ep1-ként, hanem Ep4-ként :D

A politikai szálak, a rabszolgasors nem a gyerekeknek valók benne, a fénykard párbajok is brutálisba hajlanak. Véleményem szerint valamivel finomabb kezdéssel kellett volna kezdeni a Sagat. Nem ennyire komplikáltal. Az Ep4-et azért tartom jobb kezdésnek (főleg gyerekek miatt) mert jóval egyszerűbb a története, így jobban megragadja az embert.

 

Az általad első mondatban említett dolgokkal igazad van, nagy hangsúly van rajtuk, de én azt vallom, hogy egy filmben/játékban ne a látványra alapozzanak, hanem a történetre. A látványt az ember előbb-utóbb elfelejti, de a történetetett (ha jó) akkor nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy kisgyerek egyáltalán nem érti az SW-t: te is irod - előszőr az ewokok meg a jawák fogtak meg és csak aztán kezdett érdekelni a nagyobb kép. Ezzel nagyrészt mind igy vagyunk: kizárt, hogy egy kisgyerek átlássa a Sagat, kezdje akárhonnan is. Jelenetek, karakterek, valamilyen mozzanatok fognak neki tetszeni.

 

Az ep.1-es rabszolgasorsra pedig sok mindent lehet mondani szerintem csak azt nem hogy megrázó lenne. Kifejezetten meghitt Shmi és Anakin kis fészke. Talán az egyik legmeghittebb helyszin az egész Sagaban. A történet ezen pontján a főszereplők is felszusszannak: itt elemzik először a helyzetet, kajálnak, miegymás... én nem hiszem hogy ez annyira nyomasztana egy gyereket.

És ha már durvaság: az ep.4-ben láttunk egy szénné égett Owent és Beru nénit. Obi-Wan levágja egy idegen karját ugy, hogy a Saga folyamán először és utoljára abból vér folyik. Nem hinném, hogy bármi olyasmit látnánk az ep.1-ben amire az ep.4 ne tudna rákontrázni.

 

Az általad első mondatban említett dolgokkal igazad van, nagy hangsúly van rajtuk, de én azt vallom, hogy egy filmben/játékban ne a látványra alapozzanak, hanem a történetre. A látványt az ember előbb-utóbb elfelejti, de a történetetett (ha jó) akkor nem.

 

Csakhogy ez egy felnőtt ember hozzáállása. Egy gyerek nem igy müködik. Nem is kell igy müködjön. Nem véletlen, hogy az esti mesék nem éppen a kacifántos sztorijukról és fordulataikról ismertek: egy gyermeket jobban érdekel a hangulat és (film esetén) a látványos ingerek. És ebben pl. az előzmény-trilógia sokkal és vitathatatlanul erősebb. Ezért is tartom például az első részt sokkal inkább gyerekeknek valónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star wars filmek - de különösen igaz ez a prequelekre! - olyanok, mint egy héjas gyümölcs. A gyerekek kapják a héját, mert csak azt értik, de van egy mélyebb vonulatuk is, amit csak akkor látsz, ha mélyebbre ásol. Általában az EpI-II-III fikázók csak a héjat látják, és nem is akarnak igazán a filmbe "harapni".

 

Ja és a lényeg: a legcsillogóbb, leggyermekibb héja az EpI-nek van, szerintem, és úgy gondolom, hogy Lucas is osztaná a nézetemet :D

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legelőször itt vagyok én, aki megijedt Jar-Jartól, amikor meglátta (én ilyen ilyedős vagyok, fél évig féltem ET-től is, de még a filmet mai napig nem tudom megnézni, annyira rögzült bennem, hogy ET félelmetes)

Phobos, az, hogy te mit értél és éltél meg, az baromira messze van az általános nézettől. Én 7 évesen Alien filmet néztem, ebből eztán mégsem fogom azt a messzemenő következtetést levonni, hogy az Aliens bizony gyerekfilm, az alienek nem ijesztőek, hanem cuki lények, amikkel bátran játszhat minden tíz éves, és igenis, az egész Alien Saga bátran ajánlható 7 éveseknek. Frászkarikát, az Aliens piroskarikás mozi, és én nem vagyok átlagos gyermek. Tehát az, hogy te így élted meg, nos, bocs, de érdekes nézetre vall, hogy eztán azt képzeled, akkor mindenki így éli meg, és ugyanazt próbálod ráerőltetni másra is, amit te tapasztaltál.

 

Tudom, sokan mondták már nekem, hogy nem tudok magyarul írni :D

Igen, a Prequelbe a jó szereplő csak Jar-Jar, de ha az ewok-Jar Jar "mecs"-et nézzük, tehát hogy ki az aranyosabb, ki a megnyerőbb a gyerekek számára, akkor Jar Jar veszít.

Húgomnál nem így volt. Sőt, az idén négy éves unokatestvéremet is megragadta Jar Jar. NÉGY éves! Ebből a te olvasatodban levonható az a következtetés, hogy Jar Jar a négy évesek körében elragadóbb, mint az ewokok (pedig az ep6-ot nem látta, csak az ep1-et).

Érdekes az is, hogy régen suliból hazajövet, az ep2 után a buszon utazó kölykök arra lettek figyelmesek, hogy a könyvem borítóján Boba Fett virít, és nem ewokokról, meg jawákról, még csak nem is Jabbáról kezdtek kérdezni, hanem Darth Maulról, Darth Vaderről, Jango Fettről, Anakinról és Obi-Wanról. És ami meglepett, hogy a rohamosztagost lazán klónnak hívták.

Az is beszédes, hogy az ep3 premierjén a kiskölyköt a fénykardom kezdte el érdekelni, és nem a karton Yodabábu.

S mint nagy Legos, azt is borítékolni tudom, hogy nem azok a készletek fogynak a kölykök körében, amiben ewok macit, Jar Jart vagy jawát találsz (mondjuk ez utóbbi nem csoda), hanem amiben egy Sith vagy Jedi lapul, esetleg Grievous, amiből űrhajót építhetsz, ez sem véletlen.

Mint ahogy az sem, hogy a Jedi Knight széria lett nyerő, vagy, hogy végül a TCW százszor sikeresebb lett, mint az Ewoks, a Droids és a két Ewok film együtt véve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star wars filmek - de különösen igaz ez a prequelekre! - olyanok, mint egy héjas gyümölcs. A gyerekek kapják a héját, mert csak azt értik, de van egy mélyebb vonulatuk is, amit csak akkor látsz, ha mélyebbre ásol. Általában az EpI-II-III fikázók csak a héjat látják, és nem is akarnak igazán a filmbe "harapni".

 

Ja és a lényeg: a legcsillogóbb, leggyermekibb héja az EpI-nek van, szerintem, és úgy gondolom, hogy Lucas is osztaná a nézetemet :D

Szivemből szóltál :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom az írásotokban az igazságot, de engem már úgysem tudtok meggyőzni. Szomszéd kölkön kipróbálom a ti módszereteket, és ha kedvezőbb a hatás, mint az unokahugomon, akkor változtatok a nézeteimet, bár szerintem nehéz lesz, mert számomra mindig félelmetesebb volt/lesz a Prequel, mint a klasszikus. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a 2 kicsit először látta a TCW pilotot és a sorozatot, így náluk azzal kezdődik a sor. A folytatás már különböző lesz.

Én amúgy csak a filmek után raknám a TCW-t, mivel ez is megköveteli az eddigi tudást. Valamint a sorozat nincs befejezve még, így az, hogy megnéz 1 évadot és azután jön a 3. rész, furcsa lehet számukra, de ezen még nem gondolkoztam, hogy valaki így nézné meg a sagat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően az ep2 és 3 közé való, így oda is tenném. De, ha azt veszem, hogy rendre elpuffogtatnak a filmekben debütáló dolgot, nem mellesleg a TCW csak egy EU, akkor szigorúan a filmek utánra tenném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom az írásotokban az igazságot, de engem már úgysem tudtok meggyőzni. Szomszéd kölkön kipróbálom a ti módszereteket, és ha kedvezőbb a hatás, mint az unokahugomon, akkor változtatok a nézeteimet, bár szerintem nehéz lesz, mert számomra mindig félelmetesebb volt/lesz a Prequel, mint a klasszikus. :D

Phobos, mások miatt ne változtass a nézeteden. Ha eddig nem úgy tapasztaltad, akkor ezek után se fogod, megfelelni meg magadnak felelj meg. Engem továbbra sem tudtak pl meggyőzni a magyarázataikkal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom az írásotokban az igazságot, de engem már úgysem tudtok meggyőzni. Szomszéd kölkön kipróbálom a ti módszereteket, és ha kedvezőbb a hatás, mint az unokahugomon, akkor változtatok a nézeteimet, bár szerintem nehéz lesz, mert számomra mindig félelmetesebb volt/lesz a Prequel, mint a klasszikus. :D

De várjál: nem az volt a vita tárgya hogy te változtass a nézeteiden vagy hogy ez mostantól a zsinormérték és az igazi fannak igy kell gondolkodnia. Hanem csak a tendenciákról beszéltünk. Teljesen tartható álláspont hogy neked igy tetszik és esetleg másoknak, mi csak arról beszélünk, hogy nem ezaz általános, és ezért szerintünk nem állja meg a helyét az, hogy pl. az SW filmeknek az aranyoság fontos fokmérőjük vagy hogy a gyerekek ne szeretnék az ep.1-et stb. stb.

 

Oldi: téged nem is akar senki meggyőzni szerintem. Veled még azt is nehéz lenne bevallatni, hogy kék az ég, ha kellően elhatározod magad :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég lenne, ha Phobos annyit belátna, hogy talán érdemesebb az I-II-III-IV sorrendben mutogatnia a filmeket a gyerekeknek.

 

Oldie: Meggyőzni téged? Nem is akarunk, mivel állandóan kötöd az ebet a karóhoz, akkor is, amikor már tök fölösleges.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, nem én győzködöm Phobost, hogy mennyire jó ha a gyerkőcök az EP I-el kezdik a sagát :D Szóval ezt az ebet a karóhoz kötést hagyjuk inkább. :D És ilyennel győzködni nem is lehet szerintem, mert mindenki a saját érzéseiből fakasztja a véleményét. Nem lehet ezt egységesíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom az írásotokban az igazságot, de engem már úgysem tudtok meggyőzni. Szomszéd kölkön kipróbálom a ti módszereteket, és ha kedvezőbb a hatás, mint az unokahugomon, akkor változtatok a nézeteimet, bár szerintem nehéz lesz, mert számomra mindig félelmetesebb volt/lesz a Prequel, mint a klasszikus. :D

Nem kell megváltoztatnod a nézeteidet. Habár sokan a kronológiai sorrendet választják (többek között én is), azért még nem kell a tömeg után menned. Te már kialakítottad a saját ízlésedet és véleményedet, nem kell megváltoztatni a többség miatt. Nem minden Star Wars rajongó véleménye egyezik minden egyes dologban, ami a Saga aspektusait érinti. Ettől egyéniség mindenki. Maradj te is az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért annyit beláthatna, hogy az ep1 nem sz*r első rész, az ep4-5-6 felújítása nem a állam elleni bűncselekedett, és Lucas nem az antikrisztus, amiért ezt elkövette. Ja és azt, hogy attól, hogy úgy gondolja, még nem biztos, hogy csak úgy lehet, mivel élő példák bizonyítják, hogy nem úgy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én már találkoztam olyan SW fannal is, aki úgy utálja az előzményfilmeket, mint a sz**t. És az ő szemében a Star Wars csak trilógia. Ilyen is van.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a 2 kicsit először látta a TCW pilotot és a sorozatot, így náluk azzal kezdődik a sor. A folytatás már különböző lesz.

Én amúgy csak a filmek után raknám a TCW-t, mivel ez is megköveteli az eddigi tudást. Valamint a sorozat nincs befejezve még, így az, hogy megnéz 1 évadot és azután jön a 3. rész, furcsa lehet számukra, de ezen még nem gondolkoztam, hogy valaki így nézné meg a sagat :)

A TCW -vel majd akkor törődj ha vége. Addig felesleges helyezgetni bárhova is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, nem én győzködöm Phobost, hogy mennyire jó ha a gyerkőcök az EP I-el kezdik a sagát :) Szóval ezt az ebet a karóhoz kötést hagyjuk inkább. :) És ilyennel győzködni nem is lehet szerintem, mert mindenki a saját érzéseiből fakasztja a véleményét. Nem lehet ezt egységesíteni.

Senki nem győzködi Phobost, csak próbálnak arra rávilágítani, hogy esetleg más szemszögből is sikeresen lehet vizsgálni ezt a dolgot. Persze neked olyan ez mint a falra hányt borsó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én már találkoztam olyan SW fannal is, aki úgy utálja az előzményfilmeket, mint a sz**t. És az ő szemében a Star Wars csak trilógia. Ilyen is van.

Ezek a totál idióták. Miattuk lett ez a fórum. Ők innen ki vannak zárva. Aki hülye haljon meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Játszhatod a hülyét. :)

Én egy szóval se mondtam, hogy ne lehetne más szemszögből vizsgálni a dolgot, de olykor a véleménynyilvánítások igencsak elszáltak az "erőlködés" felé, hogy azzal a másiké le van gyepálva. Máskülönben meg mindenki úgy nézze ahogy akarja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy szóval se mondtam, hogy ne lehetne más szemszögből vizsgálni a dolgot, de olykor a véleménynyilvánítások igencsak elszáltak az "erőlködés" felé, hogy azzal a másiké le van gyepálva. Máskülönben meg mindenki úgy nézze ahogy akarja :)

Te is csak a magad igazát szajkózod. Nincs különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a totál idióták. Miattuk lett ez a fórum. Ők innen ki vannak zárva. Aki hülye haljon meg.

Szerintem ezért nem biztos, hogy mind h*lyék, ez erős megfogalmazás volt.

 

Egyébként már elmentünk személyeskedésbe, szóval szerintem zárjátok le a témát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.