Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Igen, csak kicsit letisztítotabb stílusban :)

Szerintem nem. A csökönyösség nem erény. Az észérvekkel alátámasztott érvelés mindig meghallgatásra kell, hogy találjon. Nálad viszont nem így van. Amit elhatároztál az úgy van és kész. A többit meg majd leszóljuk/elintézzük valahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem. A csökönyösség nem erény. Az észérvekkel alátámasztott érvelés mindig meghallgatásra kell, hogy találjon. Nálad viszont nem így van. Amit elhatároztál az úgy van és kész. A többit meg majd leszóljuk/elintézzük valahogy.

Amit te csökönyösségnek hívsz, azt én meggyőződésnek :) Az én nézőpontom szerint ebben a témában legalábbis :) Hallgatni bármit meghallgatok, de meggyőzni nem fognak, akárcsak az én érveim másokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit te csökönyösségnek hívsz, azt én meggyőződésnek :) Az én nézőpontom szerint ebben a témában legalábbis :D Hallgatni bármit meghallgatok, de meggyőzni nem fognak, akárcsak az én érveim másokat.

Zöld az ég! Nehogy elhiggy mást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az észérvekkel alátámasztott érvelés mindig meghallgatásra kell, hogy találjon.

Off

Ez esetben nem volnának háborúk és más hasonlók sem, szóval ezt az emberek úgy általában sosem fogják igazából megtanulni :)

 

Ok lehet, hogy nem hülyék de akkor hagyják az SW -t mert nem értik. :)

És ki dönti el, hogy mi az SW pontosan és objektíven, hogyan kell értelmezni mindenki számára? Te? :D Szerintem senki, szóval némelyik ember marhaságai ellenére sem kell azért ilyet kijelenteni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Ez esetben nem volnának háborúk és más hasonlók sem, szóval ezt az emberek úgy általában sosem fogják igazából megtanulni :)

 

 

És ki dönti el, hogy mi az SW pontosan és objektíven, hogyan kell értelmezni mindenki számára? Te? :D Szerintem senki, szóval némelyik ember marhaságai ellenére sem kell azért ilyet kijelenteni :)

Ez nem a háborúkról szól, hanem egy józan ésszel előadott történetről.

 

Objektívan értelmezni azt jelenti, hogy annak látni bizonyos dolgokat amik. Ezt nem én döntöm el természetesen. De hülyeségeket ne magyarázunk bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük a tényeket!

 

Hogyan is vannak megcímezve az epizódok? Számsorrendben. Alapesetben egy trilógia középső részével kezded a nézést? Természetesen nem. Vesztesz valamit, ha sorrendben nézed? Igen, a Vader féle csavarást. Nyersz valamit? Olvasd el Dzséjt írását, meglátod, hogy mennyivel többet. Nem értem, mit kell ezen még ragozni. Lehet ragaszkodni a készítői sorrendhez, csak épp teljesen logikátlan, ezt kell elfogadni, ennyi az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük a tényeket!

 

Hogyan is vannak megcímezve az epizódok? Számsorrendben. Alapesetben egy trilógia középső részével kezded a nézést? Természetesen nem. Vesztesz valamit, ha sorrendben nézed? Igen, a Vader féle csavarást. Nyersz valamit? Olvasd el Dzséjt írását, meglátod, hogy mennyivel többet. Nem értem, mit kell ezen még ragozni. Lehet ragaszkodni a készítői sorrendhez, csak épp teljesen logikátlan, ezt kell elfogadni, ennyi az egész.

Így van! A többi az érzelem. Pedig én is az EPIV -et láttam először...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem akarom nagyon húzni a dolgot, csak ismétlés a tudás anyja alapon még egyszer hangsulyoznám azt ami már egyszer leirtam, de ugy tünik hiába: egyetlen szökő pillanatra se az volt a vita célja, hogy Phobos megváltoztassa/felülirja korábbi hozzáállását a Star Warshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, ez a kérdés az egyik legsarkalatosabb, ami itt vitát tud gerjeszteni, ráadásul visszatérően. :D

 

Én is azt mondom, mint Donát, hogy nézzük a tényeket, és azok szerint van egy számozási sorrend, ami szerint megtekintve a filmek egy kerek egész történetet mesélnek el. Ez idáig teljesen objektív dolog.

Van azonban az ember, mint szubjektíven értékelő lény, aki több mindent tehet: elfogadja az objektív megközelítést, és azonosul vele, vagy elfogadja de nem azonosul vele, vagy már el sem fogadja.

És szubjektív megítélés az is, hogy ha valaki a Ep4-5-6-tal találkozott először, ráadásul úgy, hogy a klasszikus részek után hosszú évekig nem volt folytatás-előzmény, az mindig is úgy fogja érzeni (legalábbis nagyon úgy tűnik :)), hogy az "Én vagyok az apád" ütött a legnagyobbat, és milyen rossz annak, aki ezt nem élhette át, plusz emlékszik rá, hogy gyerekkorában mennyire tetszett neki ez a modern mese, így ebben az élményben szeretné részesíteni a mai ifjakat is, csupa jóindulatból. :P

Az ellenkező tábor meg csupa jóindulatból úgy szeretné megosztani az élményt, ahogy ő gondolja a legjobbnak. :D

Vagyis az, hogy kinek mi a legjobb, szubjektív. :)

 

Én tolerálni tudom mindkét megközelítést, mert ez olyasmi, amiről tényleg nehéz meggyőzni azt, aki épp fordítva gondolja, mert érzésekről beszélünk, ami sosem lehet objektív. :P Persze megvan a véleményem nekem is, ezt el is mondtam már többször is, sőt, vitatkoztam is róla egy nagyot annak idején. De már rájöttem, hogy ez nem meggyőzés kérdése. vagy így érzi az ember, vagy úgy. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért kell így összekötni a részeket (perszer tudom, hogy összetartoznak). Számomra gyerekként úgy is hatalmasat ütött az EPIV és VI, hogy az ötödik részt nem is láttam. És azért gondolhatjátok, hogy az EPIV után az EPVI -ot megnézni elég nagy trauma lehetett, pedig nem. Én csak arra emlékszem, hogy a hatodik részt tátott szájjal néztem végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért kell így összekötni a részeket (perszer tudom, hogy összetartoznak). Számomra gyerekként úgy is hatalmasat ütött az EPIV és VI, hogy az ötödik részt nem is láttam. És azért gondolhatjátok, hogy az EPIV után az EPVI -ot megnézni elég nagy trauma lehetett, pedig nem. Én csak arra emlékszem, hogy a hatodik részt tátott szájjal néztem végig.

10 pontos hozzászólás. Én ezért is nem mentem bele ebbe a sorrendnézős vitába. Egy gyerek esetében ez totál lényegtelen. Akárhonnan nézi nem fogja átlátni a Sagat. Ahogy irtam is lejjebb: apróságokba fog beleszeretni nem a történetbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 pontos hozzászólás. Én ezért is nem mentem bele ebbe a sorrendnézős vitába. Egy gyerek esetében ez totál lényegtelen. Akárhonnan nézi nem fogja átlátni a Sagat. Ahogy irtam is lejjebb: apróságokba fog beleszeretni nem a történetbe.

Így van! Én sem a történet mélységébe szerettem bele, hanem a nyilvánvaló dolgokba. De azért az EPIV után a hatodikat megnézni eléggé nagy dolog volt, sok dolgot pár pillanat alatt fogtam fel és helyeztem a helyére. Nem okozott problémát. Hatalmas mozi élmény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de a sorrendiséget kiterjeszthetjük felnőttekre is. Ott már nem mindegy, hogy a történet közepén kapcsolódik-e be az illető. Én úgy gondolom, hogy Lucas rengeteg melót ölt bele abba, hogy a történet úgy adja a legnagyobbat (mindenféle előismeret nélkül), ha az első résszel kezdi valaki. Számtalan vizuális, hanghatási és történet adta elem került bele csak azért a prequelekbe, hogy azok számára kedvezzen, aki az elejéről nézi. Nekünk, akik valamilyen úton módon máshogy kapcsolódtunk bele a mesébe, már mindegy, no de azoktól, akiknek még lehetőségük van az első résszel kezdeni, vétek elvenni ezt az esélyt, és én ezért is folytatom ezt a vitát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak úgy mellesleg nem az "Én vagyok az apád"-ról szól a SW.

Ez egy része, de ha valakinek nem jön be az egész sztori meg világ, mit ér ez az elszólás? Semmit.

Meg aztán sok filmet lehetne nézni a közepétől, és akkor nagyobbat ütne néhány jelenet, mint ha az elejétől nézzük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért kell így összekötni a részeket (perszer tudom, hogy összetartoznak). Számomra gyerekként úgy is hatalmasat ütött az EPIV és VI, hogy az ötödik részt nem is láttam. És azért gondolhatjátok, hogy az EPIV után az EPVI -ot megnézni elég nagy trauma lehetett, pedig nem. Én csak arra emlékszem, hogy a hatodik részt tátott szájjal néztem végig.

Na, nálam meg eredetiben EP 6, 5, 4 volt a sorrend :) Ütött végülis így is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a totál idióták. Miattuk lett ez a fórum. Ők innen ki vannak zárva. Aki hülye haljon meg.

Én sem értem mi bajuk van az előzményekkel. Én mind a 6 Star Wars filmet szeretem.

Sokat hallgattam az érveléseiket. De nem tudtam megérteni őket. AZ EP1 gyerekes az EP2 szerelmes sztori szerintük. Na és? Úgy jók, ahogy vannak. A gyermek Anakin és a szerelmes Anakin csak még jobban elmélyíti a katarzisélményt az EP3-ban. Boba Fett klón? Nekem így jó. Ezzel se értettem mi bajuk. Az előzményekben szerintük túl sok a politikai szál. Így kellett lennie. Nagyszerűen be van mutatva a Köztársaság romlása és pusztulása. Még Padmé halálával is volt valakinek baja. A Jedi visszatérrel érveltek. Ott Luke azt kérdezi: Emlékszel az anyádra, az igazira? Erre Leia mesélni kezd az anyjáról. És ők azt hitték Padméról mesél. Könyörgöm, akkor még Leia nem tudta, hogy testvérek. Tök logikus, hogy Breha Organára, a nevelőanyjára gondol. Jar Jart sokan utálják. Én szeretem a karakterét. Nagyon aranyos.

Nem tudom őket megérteni. De azért elfogadom az ilyen rajongókat is. Ha ők csak a klasszikus filmeket szeretik, akkor szeressék csak azokat. Én attól még szeretni fogom mind a 6 filmet. Úgy egységes számomra a Saga, ahogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott van még mondjuk a Hayden szellem dolog A Jedi visszatér DVD változatán. Nekem az nagyon tetszett. Tudom, hogy az megint csak nagyon megosztotta a rajongókat, de szerintem ez a húzás még inkább egységesíti a 6 filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi visszatérrel érveltek. Ott Luke azt kérdezi: Emlékszel az anyádra, az igazira? Erre Leia mesélni kezd az anyjáról. És ők azt hitték Padméról mesél. Könyörgöm, akkor még Leia nem tudta, hogy testvérek. Tök logikus, hogy Breha Organára, a nevelőanyjára gondol.

No ezt egy picit fusd át mégegyszer :D Ha Luke direkte úgy kéri, hogy az igaz anyjáról meséljen, akkor miért lenne logikus, hogy Breháról mesél? Leia tudta, hogy fogadott gyermek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ezt egy picit fusd át mégegyszer :D Ha Luke direkte úgy kéri, hogy az igaz anyjáról meséljen, akkor miért lenne logikus, hogy Breháról mesél? Leia tudta, hogy fogadott gyermek. :P

Én úgy tudom, nem tudta egészen addig, míg Luke meg nem mondta, hogy testvérek. Mindenesetre Padméról akkor sem beszélhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, nem tudta egészen addig, míg Luke meg nem mondta, hogy testvérek. Mindenesetre Padméról akkor sem beszélhet.

De tudta, mert csak ezek után beszél Luke az apjáról, illetve arról, hogy milyen erős is az Erő a családjukban, azaz itt közli csak, hogy testvérek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De tudta, mert csak ezek után beszél Luke az apjáról, illetve arról, hogy milyen erős is az Erő a családjukban, azaz itt közli csak, hogy testvérek. :D

Akkor Leia kire emlékszik vissza? Padmé nem lehet. De ezek szerint Breha sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így benne van a filmben? Szerintem itt megint az van, hogy mindenki úgy értelmezi ahogy akarja. :P

Hát ennél a dolognál szerintem nem. Hiszen nem csodálkozott el azon, hogy Luke mire is kéri :D A könyv meg azért ebben még jobban kiegészíti ezt az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így benne van a filmben? Szerintem itt megint az van, hogy mindenki úgy értelmezi ahogy akarja. :D

Szerintem is. Leia ott és akkor Brehára, a nevelőanyjára gondol. Nem tudta, hogy fogadott gyermek egészen addig, amíg Luke-tól meg nem tudta, hogy testvérek. Máshogy nem tudom értelmezni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de a sorrendiséget kiterjeszthetjük felnőttekre is. Ott már nem mindegy, hogy a történet közepén kapcsolódik-e be az illető. Én úgy gondolom, hogy Lucas rengeteg melót ölt bele abba, hogy a történet úgy adja a legnagyobbat (mindenféle előismeret nélkül), ha az első résszel kezdi valaki. Számtalan vizuális, hanghatási és történet adta elem került bele csak azért a prequelekbe, hogy azok számára kedvezzen, aki az elejéről nézi. Nekünk, akik valamilyen úton módon máshogy kapcsolódtunk bele a mesébe, már mindegy, no de azoktól, akiknek még lehetőségük van az első résszel kezdeni, vétek elvenni ezt az esélyt, és én ezért is folytatom ezt a vitát!

Felnőtt esetén szerintem is kétségtelen, hogy ebben a sorrendben érdemes nézni. Ugyanakkor ritka az olyan felnőtt aki még nem látta, de érdekelné... én mondjuk egyszer rátaláltam egyre. Az illető úgy nézte meg a Baljóst és a Klónokat, hogy a Sithek bemutatójáig még volt másfél év. Igazából rá se kellett beszélnem, ő maga zárkozott el attól, hogy lássa a történet végét az ep.3-ig. Irigyeltem is egy kicsit, mert bár nekem is nagyon ütött az ep.3, de neki szerintem egy nagyságrenddel jobban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de a sorrendiséget kiterjeszthetjük felnőttekre is. Ott már nem mindegy, hogy a történet közepén kapcsolódik-e be az illető. Én úgy gondolom, hogy Lucas rengeteg melót ölt bele abba, hogy a történet úgy adja a legnagyobbat (mindenféle előismeret nélkül), ha az első résszel kezdi valaki. Számtalan vizuális, hanghatási és történet adta elem került bele csak azért a prequelekbe, hogy azok számára kedvezzen, aki az elejéről nézi. Nekünk, akik valamilyen úton módon máshogy kapcsolódtunk bele a mesébe, már mindegy, no de azoktól, akiknek még lehetőségük van az első résszel kezdeni, vétek elvenni ezt az esélyt, és én ezért is folytatom ezt a vitát!

Ezzel teljesen egyetértek. Hozzátéve, hogy nekem, aki középen kezdte, nagyon sokat ad az a tény, milyen jól sikerült összekötni az elejét a közepével utólag, úgy, hogy előlről simán ugyanolyan jól működik a történet, mint készítési sorrendben. Ezt abszolút nagy dolognak tartom. :D

 

Csak úgy mellesleg nem az "Én vagyok az apád"-ról szól a SW.

Persze hogy nem erről az egy mondatról szól, bármennyire drámai is, de ezt nem is állítottam. Viszont ez egy olyan mondat, aminek más-más a hatása, ha az ember a 2. filmben látja ill. ha az 5.-ben, ezért is szántam példának. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit most mondok az lehet hogy nagyképűnek hangzik és bunkónak.De én így gondolom.Aki nem szereti a prequelt és rossznak tartja az nem rajongó.Köze nincs az sw-hez.Gyerekkorában látta, csak látványfilmnek gondolja.De fogalma nincs a történet mélységeiről.Egy ilyen ember ne nevezze magát sw-rajongónak.A legismertebb ilyen ember Quaron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.