Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Ez a Naboo - Endor összefüggés egyáltalán nem véletlen :)

Hm. Ha Anakin / Vader sorsfordító pillanatait nézzük, a kandallós jelenet szinte hordozza magában a második Halálcsillagon zajló cselekményeket :) Juj de szép.

 

Hm. Vader meghal még mielőtt Luke elvihette volna az Endorra. Vissza vihette volna az Endorra. De azért a holttestet ott égette el.

Már csak azt lenne jó tudni, nő-e japorfa az Endor dzsungelében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ezt az index fórumán találtam:

"The Force is really a way of feeling; it's a way of being with life. It really has nothing to do with weapons. The Force gives you the power to have extrasensory perception and to be able to see things and hear things, read minds and levitate things. It is said that certain creatures are born with a higher awareness of the Force than humans. Their brains are different; they have more midi-chlorians in their cells." -- George Lucas, 1977

Az elég durva lenne, ha ezt megmondta akkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookiepedia:

"Midi-chlorians were first conceived by George Lucas as early as 1977. In this time the first Expanded Universe products were being created, including the ongoing Marvel Star Wars series and Alan Dean Foster's novel Splinter of the Mind's Eye. Lucas sat down with a member of his staff, Carol Titelman, to dictate a number of guidelines for these works, explaining various concepts of his universe. Amongst them were an explanation of midi-chlorians, which Force-sensitive beings were said to have more of in their cells.[31] However, Lucas did not feel he had the time to introduce the concept of midi-chlorians. The idea would not appear in any Star Wars product for twenty-two years; Lucas chose 1999's Star Wars Episode I: The Phantom Menace as the opportunity to first mention the midi-chlorians, explaining why some were sensitive to the Force while others were not, an issue that he had left unresolved since the original film Star Wars."

 

Elvileg a The Making of Star Wars könyben is van erről szó. Innentől kezdve tipikusan az a téma, amit aki akar, elhisz (ld. hány más, korábban elvetett öltet, név került bele a filmekbe utólag), aki meg nem akarja, az úgyis morogni fog miatta még 20 év múlva is. Csak a tipikus helyzet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Na, immár túl vagyunk a 2 napos házi Star Wars maratonon. Végül most mégsem kronológiai sorrendben néztük a filmeket, de nagyon jó volt így is. A cimborám számára, akinek ez egy új filmélmény volt, teljesen el volt ájulva a Saga-tól. Mindegyik rész nagyon tetszett neki, igen a Baljós árnyak is. Egyedül a Klónok támadásában a szerelmi szálat érezte egy picit soknak, de egyébként a film tetszett neki. A Sith-ek bosszúja pedig ... idézem őt: "Mindent vitt!"

 

Azt hiszem már ezért a mondatért megérte ez a 2 nap. :)

 

(Amikor megemlítettem neki, hogy milyen sokan fikázzák a prequelt és főleg a Baljós árnyakat, csak pislogott és nem értette, hogy miért. Tudni kell róla egyébként, hogy ő sem elsősorban az a filmnéző, aki a közönségfilmekért annyira odáig lenne meg vissza.... a Star Wars-t is csak azért nem nézte meg mostanáig, mert azt hitte, hogy 6 részen át csak mennek az űrben és lőnek... jó volt hallani, amikor mondta, hogy hatalmasat csalódott... pozitívan!) - Flóri, ezt nem neked írtam, mielőtt félre értenéd ;)

 

Számomra annyi változás volt, hogy eddig ugyan úgy tetszett a klasszikus és a prequel trilógia... ám valamiért a mérleg billenni látszik a prequel irányába (ami persze semmit sem von le a klasszikusból) de mégis ezen kaptam most magam.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meglepődtem most. Nekem annyira egybe volt eddig mind a 6... most meg még a szokottnál is jobban élveztem a Prequel részeket. Elképesztően nagyszabású, mély és grandiózus... ezek a dolgok persze nem kisebbítik a klasszikus trilógia erényeit, csak egyszerűen most jobban hatottak rám az imént említett momentumok, mint korábban... és éppen ezért látszik billenni a mérleg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, egyben remek az egész, csak az érzés... Ma már sokkal másabb mint régen. Mondjuk ez nem is csoda, mert az új filmeket minden téren mélyen megéltük. Nekem egyébként teljesen egységben vannak a filmek, remekül követik egymást mind időben mind történetben. Egyedülálló sorozat ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Történetileg mindenképpe egységes. Tecnikailag felemás, úgye az a 16 év a 2 trilógia között nagyon meglátszik, a special edition meg még rontott is rajta. Most lehet hogy meg fogtok kövezni, de az egységes látvány érdekében nem toldozni-foltozni kellene a klasszikus trilógiát, hanem teljesen felújitani. Természetesen a szereplőket, díszleteket meghagyni, de az űrcsata részeket, matte painting-eket, aszteroida mezőt azt mind lehetne kicserélni. Milyen látványos lenne egy olyan záró csata az Endor fölött, mint az EP III. elején a blokád, a Coruscant felett, vagy egy olyan aszteroda mező a Birodalom visszavágban, mint a Geonosis körül. Nagyon durva lenne. Van egy rajongó srác a Youtube-on, úgy hívják hogy Adywan. Ő csinált egy felújítást a New Hope-ból, nagyon látványos lett, és most a Birodalom visszavágot újítja fel, de még nincs kész vele. Tehát rajongói igény lenne rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek vele egyet, a klasszikus trilógia úgy jó, ahogy van. A teljes felújítás elvenné az egésznek a lelkét. A SE amúgy sokat segített mindhárom epizódon, kár hogy Lucasnak nem sikerült ott megállni a felújításukban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végigolvastam a korabeli értekezéseket, láttam kitéptétek egymás haját, főleg Zééé-ét. Nem kell ennek ekkora feneket keríteni, hiszen Lucas is érzi hogy ugynazt kiadni újra és újra pofátlanság. Ezért a Br kiadáson már megint változtatott (pislogó Wicket, Noooo, Jabba palota kapu stb), de tényleg fejlődni kellene a klasszikus trilógiának valahova (persze nem értelmetlen dramaturgiai változtatásokkal: Noooo) és nem a gagyi 3 d- re gondolok. Mert max még az lesz kiadva. És utána?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért díjazom, hogy nem állt meg ott és kicserélte azt a nagy kalap trágya Jabba imposztort és a sikló hátuljára ültetett Oscar szobrot. Hogy a Rancor jelenet helyrepofozásáról már ne is beszéljek, vagy arról, hogy az ep5-ben 2004-től végre Palpatine szerepelt. És persze, Naboo megjelenése a ceremónián legalább ennyire díjazott számomra. Összességében, jó, hogy nem állt meg 1997-ben.

A látványnak nem is szabad egységesnek lennie a két trilógia között, hiszen az univerzumon belül is elmúlt húsz év, aminek látszódnia kell. Persze itt-ott még belenyúlhatnának (a Yavin IV-en még mindig kéne egy hologram asztal, mert irtó nevetséges az ep2-3 után egy ilyen sematikus akármit nézegetni), de pont az űrcsaták azok, amikhez már egyáltalán nem kell hozzányúlni. Hisz itt nem egy galaktikus háború csatáiról van szó. Mellesleg, az ep4 űrcsatája máig a legjobb csata az egész sagaban, hiába látványosabb az ep3. Bár talán nem is a látványosabb, inkább a mozgalmasabb szó illik rá jobban, mert a Halálcsillag is elég látványos háttér, és azért az X-Szárnyúaknak sincs szégyenkezni valójuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek vele egyet, a klasszikus trilógia úgy jó, ahogy van. A teljes felújítás elvenné az egésznek a lelkét. A SE amúgy sokat segített mindhárom epizódon, kár hogy Lucasnak nem sikerült ott megállni a felújításukban.

 

Ha a lelketlenné teszi a klasszikus felújítását a modern cgi, akkor a prequel elég lelketlen lett nem igaz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért díjazom, hogy nem állt meg ott és kicserélte azt a nagy kalap trágya Jabba imposztort és a sikló hátuljára ültetett Oscar szobrot. Hogy a Rancor jelenet helyrepofozásáról már ne is beszéljek, vagy arról, hogy az ep5-ben 2004-től végre Palpatine szerepelt. És persze, Naboo megjelenése a ceremónián legalább ennyire díjazott számomra. Összességében, jó, hogy nem állt meg 1997-ben.

A látványnak nem is szabad egységesnek lennie a két trilógia között, hiszen az univerzumon belül is elmúlt húsz év, aminek látszódnia kell. Persze itt-ott még belenyúlhatnának (a Yavin IV-en még mindig kéne egy hologram asztal, mert irtó nevetséges az ep2-3 után egy ilyen sematikus akármit nézegetni), de pont az űrcsaták azok, amikhez már egyáltalán nem kell hozzányúlni. Hisz itt nem egy galaktikus háború csatáiról van szó. Mellesleg, az ep4 űrcsatája máig a legjobb csata az egész sagaban, hiába látványosabb az ep3. Bár talán nem is a látványosabb, inkább a mozgalmasabb szó illik rá jobban, mert a Halálcsillag is elég látványos háttér, és azért az X-Szárnyúaknak sincs szégyenkezni valójuk.

 

Ne keverd össze a látványt, a látványvilággal, nagyon helyes hogy a klasszikus trilógia fegyelmezett, katonás, komor, hiszen diktatúrában vagyunk. Jól látszik hogy honnan indult a galaxis és mivé lett. Ez így helyes. De a Br kiadás sok tecnikai hiányosságra rámutatott, a mi a DVD-n nem jött ki. Egyébként a az endori csata a galaxis legnagyobb csatájának kell lennie, mivel ez a végső, a mindent eldöntő, ha szövetség itt vereséget szenved, akkor mindennek vége, mert a II. Halálcsillag elpusztíthatatlan lesz. A Jedi regényváltozata szemléletesen írja le a felkelő flottát: "A Galaxis peremén túl, az űr egy sötét és távoli részén gyülekezett a Felkelők flottája. Az előörstől a hátsó alakzatokig, ameddig a szem ellátott, mindenütt hajók.........A Galaxis minden felkelője-katona és civil- összesereglett". Nos szerintem itt a hangsúly az "ameddig a szem ellátott és a galaxis minden felkelője" szövegrészben van. Tehát legalább olyan nagy csatának, hanem nagyobbnak kell lennie mint az EP III. elején. Egyébként biztosan hogy nem Lucason múlott, mert ő a maximumot adta akkor is és most is, ez a filmtecnikán múlott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frászt, éppen ez a lényege az egész csatának, hogy egy maroknyi elszánt ember győzi le a high-tech, sokszoros túlerőben lévő zsarnokságot. Pont megölné a film lényegét, ha akkora flotta vonulna fel a Lázadók részéről, mint a Köztársaság részéről a klón háborúkban. Meg eleve, honnan szedne a Szövetség ennyi hajót és embert? Nem, annak a csatának csak szellemileg van nagysága, és ez pont akkor van benne, ha a kicsi de elszánt emberek harcolnak a nagy zsarnokok ellen.

A BR meg minden filmben előhoz hibákat, az ep1-ben is, az ep3-ban is, de még a megalátványos Avatarban is. Ezek kivédhetetlenek és ezek miatt nem kell belepiszkálni valamibe, ami amúgy is jól működik. Maradjon az a TIE modell, ha úgy is működik a jelenet, nem kell CGI TIE vadász a helyére, amitől úgysem változik semmi. Nem utolsó sorban, az endori űrcsata trükktechnológiailag nagyobb bravúr, mint a coruscanti csata, úgyhogy már csak tiszteletből sem szabad leváltani. Szóval se értelme, se célszerűsége, mert így jó.

Márészről, az ep3 csatájával összevetni az endorit már csak azért is balgaság, mert a funkciójuk is más. Az egyik csak egy háttéresemény a fősodornak, a másik a fősodor része. Így pláne nem szabad közel hozni a megvalósításukat sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az endori csata nem csak szellemileg jelentős. Valóságosan is az volt, mert muszály volt annak lennie. A jelentőségéhez idéznék a regényváltozatból: "Most viszont veszélyes a helyzet-a Szövetség kiáll a porondra, és a Birodalom szabta feltételekkel harcol. Ha a felkelők ezt a csatát elvesztik, elvesztették a háborút" A Szövetség nem hülye, hogy "maroknyi emberrel áll ki a porondra". A galaxis elég nagy, ne a yavini, vagy a hoth-i bázis létszámából indulj ki. Rengeteg nép támogatta vagy nyiltan, vagy burkoltan a felkelést, ha mindeggyik csak egy hajót küld akkor 10-szer akkora csata kerekedik mint a corusant felett. A csaták összehasonlítását pedig a látványvilágukra értettem, nem pedig a jelentőségükre. Ez a TIE modell dolog is sántít, mert a yavini csatában Lucas már cserélt ki olyan jelenetet amiben Tie van, és az új százszor jobban nézett ki. Egyébként abban igazad van hogy a korabeli filmkészítők munkáját nem kellene kidobni, az Ő és a munkájuk iránti tiszteletből sem, De nekem akkor is az a véleményem, hogy valami eszméletlen nagy élmény lenne a mai tecnikával látni ezeket a csatákat. Ja és természetesen felújított képpel hanggal kiadnám az eredeti érintetlen klasszikus trilógiát is BD-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az endori csata nem csak szellemileg jelentős. Valóságosan is az volt, mert muszáj volt annak lennie.

Az endori csata akkora volt, amekkorának a film mutatja. Az hogy a regény miket hord össze, csak mellékes. Lucas már háromszor nyúlt hozzá a filmekhez. Ha ő több hajót képzelt volna oda, akkor minimum a legutóbbi kiadásban több hajó szerepelne, de amíg azok nincsenek ott, nem kell ilyesmiket beleképzelni.

 

Egyébként nem tudom miből gondolod, hogy a Birodalom alatt a csillagrendszereknek lehettek akárcsak egy cirkálójuk vagy rombolójuk, amiket elküldhettek a lázadásnak, hacsak nem lassan 30 éve nem használt még a klón háborúkból megmaradt roncsokról van szó. Nem vagy csak nagyon ritkán fordult elő, hogy egy rendszer békéjét nem csak a Birodalmi flotta tartotta fent. Saját hajói legfeljebb a nagyobb gyárakkal ellátott bolygóknak lehettek, akik maguknak legyárthatták, ilyenből pedig nem tobzódik a Galaxis, és közülük mégkevesebben pártolták a Lázadást.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az endori csata nem csak szellemileg jelentős. Valóságosan is az volt, mert muszály volt annak lennie. A jelentőségéhez idéznék a regényváltozatból: "Most viszont veszélyes a helyzet-a Szövetség kiáll a porondra, és a Birodalom szabta feltételekkel harcol. Ha a felkelők ezt a csatát elvesztik, elvesztették a háborút" A Szövetség nem hülye, hogy "maroknyi emberrel áll ki a porondra". A galaxis elég nagy, ne a yavini, vagy a hoth-i bázis létszámából indulj ki. Rengeteg nép támogatta vagy nyiltan, vagy burkoltan a felkelést, ha mindeggyik csak egy hajót küld akkor 10-szer akkora csata kerekedik mint a corusant felett. A csaták összehasonlítását pedig a látványvilágukra értettem, nem pedig a jelentőségükre. Ez a TIE modell dolog is sántít, mert a yavini csatában Lucas már cserélt ki olyan jelenetet amiben Tie van, és az új százszor jobban nézett ki. Egyébként abban igazad van hogy a korabeli filmkészítők munkáját nem kellene kidobni, az Ő és a munkájuk iránti tiszteletből sem, De nekem akkor is az a véleményem, hogy valami eszméletlen nagy élmény lenne a mai tecnikával látni ezeket a csatákat. Ja és természetesen felújított képpel hanggal kiadnám az eredeti érintetlen klasszikus trilógiát is BD-n.

A könyv konkrétan le van csokizva, ha a filmekről van szó. A könyv az könyv, egy totálisan másik ember írta a saját elképzeléseit belevéve a film forgatókönyve alapján. A Star Wars az, amit a hat filmben látsz, a többi az abban látottakhoz képest szinte semmi. Egy plusz adalék, ami azonnal teljes semmi lesz, amint ellentétessé válik a filmmel. Ergo az egész csata SEMMI, amit a könyvben leírtak, csak akkora volt, amekkorát a filmben látsz. Annyi hajó, azzal a cselekménnyel, úgy történt minden, semmi több nem volt ott.

A Szövetség nem hülye, ezért tudtak kétszer is a sokszoros technikai és számbeli fölénnyel rendelkező Birodalom fölé kerekedni. Mert ez is a film mondanivalója: többet ésszel, mint erővel. Ésszel mentek harcolni, így a maroknyi ember le tudta győzni az ellenséget. Ezt kell megértened, és akkor megérted az endori csata lényegét is.

Egy-két jelenetben valóban lecserélték, ahol szükséges volt. Mert egy reumás hangya tempóját produkálták. De távolról sem szükséges az EGÉSZ csatát valami CGI orgiára cserélni, és ami azt illeti, ez a csere is csak az ep4-ben volt, az ep6-ban érdekes mód sehol sem érezték szükségét ilyen belenyúlásnak. Ott minden jelenet úgy van, ahogy anno elkészült. Nem véletlen! Mert trükktechnikailag a mai napig megállja a helyét. Ezért írtam, hogy ami jól működik a régi megoldással most is, azt nem kell bántani.

A Galaxis meg lehet hogy nagy, de továbbra sem a méretekről szól a Lázadás és a Birodalom harca. Ráadásul, egy zsarnok Birodalom, ami erőszakkal tartja fenn a rezsimet, majd pont hagyni fogja, hogy a területén lévő világok fegyverkezzenek, mi több, ezeket a fegyvereket ellenük fordítsák. Amúgy ez még a Köztársaságra sem volt jellemző, az olyan világok, mint az Alderaan semmiféle hadsereggel sem rendelkezett, de például a Köztársaság szélén lévő Naboonak sem volt jelentős hadrafogható ereje, le is igázta őket egy agyatlan droidsereg. Úgyhogy itt bukik az elméleted, mert a köztársasági bolygók nagy része nem rendelkezett hadsereggel (ugye ezért volt szükség a klón hadseregre), és ezek tuti nem fegyverezték fel magukat a Birodalomban, mivel azt az Uralkodó nem hagyhatta. A maradék világ hadereje meg hadra lett fogva és felhasználva a klón háborúkban, azaz - a háború több céljából az egyik - Sidious felszámoltatta ezeket a haderőket, de legalábbis annyira legyengítette őket, hogy aztán feloszlassa vagy beolvassza őket a Birodalomba. Lásd Utapau és Kashyyyk az ep3-ban, vagy rengeteg világ a TCW-ben. Úgyhogy semmi sem maradt, amit oda lehetett volna adományozni a Lázadásnak. Nem is csoda, hogy a birtokukban új hajók vannak, amiket maguknak gyártattak le vagy alakítottak át. Mert csak így tudtak szert tenni haditechnikára, viszont így nem lehet galaktikus haderőt építeni, adományokból pláne nem. Ekkora tőkéje csak a Birodalomnak van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jelent valamit. :)

 

Ne romboljátok már a Lucas mitoszomat ! Azt hittem Ő írta. Nekem tetszett a regényváltozatban, hogy sok kiegészítést tartalmaz ami a filmben érthetőleg nem volt benne, gondolatok , érzések, yavini romok eredete stb. Szerintem a saga regényváltozatait nem elutasítani kell, hanem olvasni, az lehet hogy mások írták át a forgatókönyveket regényekké, és hullámzó minőségben (az EP III és IV regényváltozatai szerintem nagyon kibontják a történeteket, ami az EP III esetében nagyon fontos hogy ki mit gondol, érez), de a filmek és a regények Nekem együtt adják az élményt, mivel nem nagyon van magyar nyelvű irodalom arról hogy Lucas mit is gondolt a saga cselekményéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne romboljátok már a Lucas mitoszomat ! Azt hittem Ő írta. Nekem tetszett a regényváltozatban, hogy sok kiegészítést tartalmaz ami a filmben érthetőleg nem volt benne, gondolatok , érzések, yavini romok eredete stb. Szerintem a saga regényváltozatait nem elutasítani kell, hanem olvasni, az lehet hogy mások írták át a forgatókönyveket regényekké, és hullámzó minőségben (az EP III és IV regényváltozatai szerintem nagyon kibontják a történeteket, ami az EP III esetében nagyon fontos hogy ki mit gondol, érez), de a filmek és a regények Nekem együtt adják az élményt, mivel nem nagyon van magyar nyelvű irodalom arról hogy Lucas mit is gondolt a saga cselekményéről.

A probléma épp ott gyökeredzik, hogy ezek nem Lucas gondolatai. Az övét megtalálod a filmben. Minden más, ami ezzel szembemegy szükségszerűen fals.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.