Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Lemaradtam. Ebben mi a megalol?

 

 

Én sem értem. A magam részéről örülök neki. Először is szerintem piszok jól néznek ki a borítók, másodszor, nekem még nincs meg a Blu-Ray kiadás!

 

Donát, ez az érv azért ül. Ebben hirtelen bele sem gondoltam...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyanítom az, hogy a készülő új trilógia miatt kicsit érdekes komplett Sagának nevezni az eddigi 6 részt. :)

 

Ezzel a fogással annak idején a Lucasfilm is élt az új Indy előtt: a trilógiát újra elkezdték árulni "komplett sorozat" cimen, úgy hogy hónapokra voltunk az Indy 4 bemutatójától. Nyilván ennek ahogy annak a kiadásnak is az új film adta az apropót és tartalmazta az összes addig megjelent filmet. Nem látom mitől olyan rendkivüli ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi de ez szerintem műbalhé. Egy csomó nem CGI szereplőt se láttunk még: Luke-ot nem láttuk, a Gleeson játszotta katonai vezetőről csak kémfotónk van és még nincs trailerünk. Leiából pont annyit láttunk a teaserekben, mint amennyit az egyik CGI szereplőből: a kezét. A teaserek nem csak a CGI-ből de bizonyára feltűnt a sztoriból és általában az összképről, a filmben szereplő figurákról se mutatnak sokat. Viszont ami jeleneteket mutatnak az gyakran tele van full CGI-vel: amikor a Millenium Falcon berepül a csillagromboló belsejébe és ott köröznek benne az mi a pék?

Palpi vádjai meg nem értem mi ellen szólnak, hisz mégegyszer: az ep.1 marketingje se fókuszált arra, hogy mennyi CGI lesz vagy hogy miként készül a CGI munka, helyette ha werk volt akkor azt mutatták amit felépitettek, megcsináltak a helyszinen. Mert kék vásznat meg kék ruhás embereket bármelyik forgatáson látni, Anakin kunyhóját, Mos Espát vagy - esetünkben az ep.7-nél- új rohamosztagosokat aligha...

 

Egyrészt, az ep1 marketingje nem épült az előző három film egyik legnagyobb kritikája ellenében - igen, nem mentek rá, hogy mennyi CG lesz benne, és ezzel nem sugallták azt, hogy az ep4-5-6 mennyire sz*r trükktechnikailag, mert mondjuk túlzásba vitték a partical effektet. Ellenben az ep7 erősen azt sugallja, hogy az ep1-2-3 mennyire sz*r trükktechnikailag, mert túlzásba vitték a CGI-t, megerősítve a gyűlölködők egyik érvét. Másrészt, azért az ep1 előtt olyan marha sok kék/zöld hátteres forgatási jelenetet nem láthattunk. Voltak, de olyan mértékben, mint az ep1-ben addig soha. A CGI igazi térnyerése az ep1-gyel indult el.

Az ep7-nek nincs bűne. Az ep7 marketingjének van bűne, és nem az, hogy nem mutogatnak CGI lényeket orrba-szájba, vagy mert díszleteket mutogatnak. Hanem az, hogy úgy hangsúlyozzák az utóbbit, mintha csak az lenne benne és mert azt sugallják ezzel, hogy az ep1-2-3 sz*r volt trükktechnikailag, mert túlzásba vitték benne a CGI-t, megerősítve a gyűlölködők egyik érvét. Én legalábbis ezt érzem. Lehet, hogy rosszul érzem. Majd lehet, hogy megnyugszom, ha már látom, hogy a "sátán" effektjeivel is foglalkoznak, de jelenleg nem tetszik, hogy ennyire hangsúlyozzák, mennyire nem használnak CGI-t. Különösen erősen ütött, amikor Lawrence Kasdan megjegyezte, hogy J.J. el akarja érni, hogy a filmek valósak legyenek, ezért ŐK valódi sivatagban forgatnak. Ez úgy hat, mintha Lucas meg az ellenkezőjére törekedett volna, és az ep1-2-ben nem forgattak volna Tunéziában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olyasmit hangsúlyoznak, amit nem csak a marketing talált ki, hanem valóban eltér a mostani trendektől. Ilyen filmeknél ennyi megépitett dolgot én nem szoktam látni. Engem egyáltalán nem lepne meg ha a praktikus effektek száma jelentősen visszaesne az ep.8-ra. Ez olyasminek tűnik ami kifejezetten JJ koncepciójának a része és könnyen lehet hogy minden más új SW film ebben például már el fog térni. Nekem úgy tűnik hogy ő igy áldoz az ep.4 rajongásának az oltárán. Például azt a hosszú folyosót amit mutatnak a werkben ma már ki más csinálná meg CGI nélkül? Szerintem ez teljesen egyértelműen egy a forgatás alatt is élő koncepció volt. Akkor miért ne beszélnének róla?

Olyat viszont szerintem egyáltalán nem hangsúlyoznak hogy CGI mentes lesz. Akkor minek mutatták volna meg a motion capture-ös Lupitát vagy azt hogy zöld háttér előtt megjelenik Kylo Ren úgy hogy csak a rámpa van megépitve. Még akkoris ha ezekre a werkfilmes szempontból kevésbé látványos dolgokra nem helyeznek akkora hangsúlyt mégis csak berakták őket.

 

És ide a rozsdás bökőt, hogy az első nagy trailerben lesznek CGI lények. Érdemes észben tartani: ez a film nem bő másfél éves utómunkával készül mint a prequelek, amiknél a készités extrém hosszú ideig tartott. Ott öt-hat hónappal a bemutató előtt már lehetett egy csomó látványos CGI anyaguk hisz több mint egy éve dolgoztak rajta itt viszont a készitési menetrend sokkal inkább a többi látványfilmben is megszokott ütemben zajlik: még csak bő fél éve hogy véget ért a forgatás. Viszont már így is láttunk full CGI jeleneteket (mint a Falcon manőverezése a roncsokban, ami szerintem egy átlag a trükktechnikában nem túl járatos nézőnek is egyértelmű, hogy számitógépes effekt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szóval sem állítottam, hogy azt hangsúlyozzák, hogy nem lesz CGI - ez elég nagy baromság lenne tőlem, már nem azért. Hahó, éppen én voltam az, aki linkelt egy képet zöld hátteres forgatási képpel lejjebb. Csak keveslem ezt, az ilyen jellegű képeket. Nem tetszenek az arányok, az egyes, híresen ep1-2-3 gyűlölő figurák (khm... Kasdan) szájából kicsúszott mondatok. Ahogy írtam, tíz interjúként egyszer mellékesen megemlítik, hogy lesz CGI, közben hússzor hangsúlyozzák, hogy mennyi mindent megépítettek. Amúgy Abramsnél ez az építésmánia nem új, a Star Trekben is sok mindent megépített (a hajók - beleértve a Naradát is - hídjai, folyosóit, kompjait) vagy valós helyen forgatott. Az Enterprise géptermét megcsinálhatta volna CGI-jal (mindenki más megtette volna), de nem, ő valóst akart, ezért elmentek Budwaiser sőrgyárba forgatni.

De szerintem ezt eléggé körbetáncoltunk. Nekem nem jön be az ep7 marketingjének ezen része, az meg pláne nem, amit a sajtó levesz ebből (ez persze nem egészében a marketing hibája, de valamennyire ők is felelősek). De ez az én szociális problémám. :) Meg amúgy sem a marketing miatt fogok beülni rá, hanem mert Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg az a gond, hogy egyrészt a készítők joggal lehetnek büszkék - szembe menve a mai trendekkel - hogy milyen sok mindent megépítettek, másrészt viszont ez egy érzékeny téma SW berkekben, a prequel utálók CGI gyűlölet propagandája miatt. Dzséjttel abszolút egyetértek abban, hogy ezzel adják a lovat a prequel haterek alá, viszont Bomarrnak meg ott van igaza, hogy ez egy fontos karakterisztikája a filmnek, ezért naná, hogy hangsúlyozzák, mert a megépült díszletek jól mutatnak, és fontos elemei a készítés koncepciójának.

 

Valószínűleg a téma "érzékeny" voltát beáldozták a marketing oltárán, ez egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mennyire böki a csőrét. Szerintem elsődlegesen nem az a cél, hogy odamondjanak a prequelnek (remélem), inkább csak az, hogy hangsúlyozzák a film egy fontos vonását és mutogassák a díszleteket, mert valljuk be: elég jól néznek ki (a vásznon persze a CGI is jól fog).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lemaradtam. Ebben mi a megalol?

Ahogy a többiek írták főleg a Complette SAGA elnevezés. Lehet, hogy ez tök érthető de nekem valahogy nem esik le ebben mi a ráció. Vagy van valami amit mi még nem tudunk és az új részek nem a SAGA részei?

 

Egyébként én Dzséjttel értek egyet. Nekem is elég visszatetsző a marketing ezen része mert egyértelműen azokat akarja megnyerni akik PT utálók. Azt sugallja, hogy: "rá se rántsatok, hogy a PT sz*r volt, mi most kézbe vesszük, igazi rajongók és mindent megépítünk nektek." Ami nem is lenne baj, csak egyúttal a PT illetve a SAGA kedvelőkben ellenérzést illetve félelmet is kiválthat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ebben a videóban is hallani hogy olyanokat mondanak a készitők: minél több dolgot épitenek meg igaziból annál hihetőbb lesz valami. Plusz a készitők nagy részét, pláne a szinészeket igazán a valós helyszinek, diszletek fogják meg. Nem véletlen hogy nem csak SW-ben de más filmeknél is ennyire fontos fókusza van annak ami valóban elkészült. A stáb nehezen jön izgalomba a kék-zöld hátterektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább idézem. Angolul tudók előnyben.

 

"Dash Attack

There not doing anything different from the prequels. If you actually look into how they were made, you'll find that they used just as much if not more model and practical film work than the original trilogy."

 

Erre jött az észkombájn:

"What a crazy claim? More practical scenery? How can that possibly be? When almost every scene in the prequels had a CGI background? EVERYWHERE except Tatooween? Not to mention the fact that CGI was not even invented during the 1st trilogy? So you have 0% CGI in the firt trilogy but somehow the prequels had more practical effects? You re joking right? Stop make excuses for the prequels. They were crap in every way possible. The End."

 

És erről megy a videó alatt a vita. Ahogy Dzséjt is írta ez arra jó, hogy vitázzanak meg civakodjanak rajta a rajongók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek van igazsága a témában, kár ezen cívódni. Rengeteg díszlet és makett, jelmez és lény épült meg a prequelhez, kár is ezt vitatni. A mód, ahogy a CGI-t használták, azért kérdőjelezhető meg, mert sokszor feleslegesen nyúltak hozzá. Számtalan effekt van a prequelben, ami jobban nézett volna ki, ha fizikálisan alkotják meg. Életszerűbbek lettek volna bizonyos jelenetek, ahol a közeli felvételekhez CGI klónok helyett valódi jelmezeket használtak volna. És ezer ilyen apróság van, amivel lehetett volna javítani az összképet. És még ez sem jelenti, hogy a klónok CGI megvalósítása rossz, csak lehetett volna máshogy is. Fárasztó már ez a vita. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

"A Lázadókban egyaránt szerepelnek az előzménytrilógia és az eredeti trilógia egyes elemei. Azt gondolom, ez az, amit a rajongók valójában akarnak, hiszen ezt jelenti a Star Warshoz való hűség: nem teheted meg, hogy kizársz és figyelmen kívül hagysz bármit is. 5-10 évesen még bármit szerethet az ember. De vannak, akik egyszerűen figyelmen kívül hagyják az előzménytrilógia időszakát: 40-50 éves emberek szétszedik azokat a mozikat, amiket a tizenévesek szeretnek, csak mert nem az van bennük, amit ők elképzeltek. Ezt nem igazán értem, mert - ismétlem -, ez ellenkezik mindazzal, amit a Star Wars képvisel. Ülnek az emberek, és olyan szörnyű dolgokat mondanak, hogy 'tönkretették a gyerekkoromat', vagy még durvábbakat. Én meg erre azt mondom: nem, ez nem igaz, egyszerűen arról van szó, hogy nem nőttél fel, és még mindig úgy viselkedsz, mint egy gyerek." (Dave Filoni)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, az én szememben is ő az új Lucas, amit a TCW-vel és a Rebelssel alkotott eddig az alapján hamarosan őt is úgy emlegetjük majd mint "a nagy mesélő", remélem még sokáig alkot a Star Wars univerzumon belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a kérdéses művek a maguk szintjén hasonlóan nagyot szólnának mint mondjuk az SW filmek én se vitatnám el tőle a címet. Kétség kivüli, hogy tehetséges, szereti, tiszteli a filmeket, de hogy valaki George nyomdokaiba lépjen ennél szerintem több kell. Talán annyival több hogy nem is lesz új Lucas. Ahogy új SW se lett, hiába lett rá sok pályázó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de azt, hogy valami akkorát szóljon, mint az ep4-5, még Lucas sem tudta megismételni. Az ep6-1-2-3 durranásában nem ér fel az ep4 technikai ütéséhez vagy az ep5 csavarjához. És ez főleg a saját környezetüknek köszönhető. Ha a Rebelst a mai minőségében 1977-ben mutatnák be, rohadt nagyot szólna, de a mai világban naná, hogy nem kiemelkedő olyannyira, mint az ep4 volt '77-ben, vagy az ep5 '80-ban. Ahogy a maga nemében az ep1-2-3 sem volt kiemelkedő az akkori filmek közül.

Manapság az új Lucasnak mesélési stílusában és a Star Warshoz való viszonyában kell hasonlítania Lucashoz, nem abban, hogy tud-e akkorát durrantani. Az a hajó harmincnyolc éve elúszott, jéghegynek ütközött és elsüllyedt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.