Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt...kihagytad az Ewoks és Droids sorozatokat, és ha jól látom, a Holiday Special -t is elsunnyogtad! :D

Csak azért, mert szerintem ezekről a gyerekek nem is hallanak. Amikor már belehabarodtak és a szülő felügyelete nélkül fedezik fel a Star Wars sötét pincéjét, na, akkor kerülnek szembe eme nem méltatlanul elrejtett elemekkel. Amúgy az Ewok-filmeket is kihagytam, meg a CW-sorozatot is. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért, mert szerintem ezekről a gyerekek nem is hallanak. Amikor már belehabarodtak és a szülő felügyelete nélkül fedezik fel a Star Wars sötét pincéjét, na, akkor kerülnek szembe eme nem méltatlanul elrejtett elemekkel. Amúgy az Ewok-filmeket is kihagytam, meg a CW-sorozatot is. :P

 

Azok már úgysem a kánon kategóriába tartoznak :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért, mert szerintem ezekről a gyerekek nem is hallanak. Amikor már belehabarodtak és a szülő felügyelete nélkül fedezik fel a Star Wars sötét pincéjét, na, akkor kerülnek szembe eme nem méltatlanul elrejtett elemekkel. Amúgy az Ewok-filmeket is kihagytam, meg a CW-sorozatot is. :P

 

Nálam valódi küldetés volt megszerezni és megtekinteni a Holiday Special-t. 98-ban hallottam róla először és akkor még nem volt netem, de nagyon torrent sem létezett. A Behind the Magic CD-n találtam pár képet a filmből és meg lettem igézve! :D

Akkor még nem sejtettem, hogy egy verem szélére sodort az élet, egy feneketlen kút peremére, amit jobb lett volna nem háborgatni. Volt egy Star Wars világában járatos ismerősöm és az ő fülét kezdtem rágni, hogy ugyan már, nyomozzon utána, hátha elérhető a neten. Találtunk egy román gyüjtőt, akinek megvolt a film valami super 8-ra rögzítve, de esélytelen volt elmenni érte. Addig rágtam a haverom fülét, míg fél év alatt szerzett nekem belőle egy DVD verziót (persze pocsék minőségben). Annyira ritka volt a kópia és olyan nehéz volt levadászni, hogy Magyarország egyik legnagyobb gyűjtője (zAz) is megkeresett és végül kapott is belőle egy példányt. (Zaz egyébként felajánlotta, hogy elvisz Romániába, ha a tag eladja a tekercset!) Amikor először néztem meg a filmet, nos....azt az élményt nem lehetett csak úgy szavakba önteni. Nem tudtam a film előéletéről semmit, azt gondoltam, hogy ha már az eredeti szereplőkkel készült, csak adtak a minőségre. Korábban láttam a két Ewok TV filmet, amit egyébként nem tartottam vállalhatatlan produkcióknak. TV-s keretek között tökéletesen illett a kor hasonló alkotásaihoz. De amit a Holiday Special kínált, az valami olyan kreténség volt, amihez képest a Jackass bármelyik epizódja filozófiai remekmű. A vukik ordenáré, negyedórás folyamatos üvöltéssel tarkított belépője, a Jefferson Starship nevű (méltán elfeledett) zenekar bicskanyitogató balladája, Diahann Carrol pörformansza és persze az ének a kantinban, miközben Harvey Korman idegennek öltözve sört önt a fején tátongó lyukba. Bizonyos mértékben és most nem túlzok ha ezt mondom, a Holiday Special igenis alapmű. Csak a TV-s keretek között megvalósuló trágyának, a szellemi posványnak állít örök mementót. Tényleg átértékeltem a Star Warshoz való viszonyomat. Addig úgy gondoltam, hogy ami Star Wars, az csak jó lehet, pedig a retyópapírra nyomtatott Star Wars logó senkinek nem használ, legkevésbé a saganak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó, hogy mindenki Star Warsot néz... még olyan ismerősöm is, aki annyira nem rajongó, de úgy gondolja, az EP VII előtt illik ismételni. Nem tettem az elmúlt napokban máshogy én sem, és miután három éve láttam utoljára így, EGYBEN a sagát, nekem is hatalmas élmény volt (sokadjára is).

 

Az egységességhez kétség nem fér, de néhány apró dolgon (dialógusokon) megint felhúztam a szemöldökömet - ezek viszont az összképet nem tudják befolyásolni. Úgy meg aztán pláne nem, hogy pár hete olvastam az Elveszett csillagokat, ami egy teljesen új szintre emelte a kaland összhangját.

 

Ha tehetitek, mindenképp olvassátok el, baromi jó könyv, s azért más úgy nézni a filmet, hogy tudod, ki menti ki Vadert az EP IV végén, milyen volt a hothi csata Luke mellett, ki repült Lando mögött a II. Halálcsillagba, egyáltalán megismerni egy másik nézőpontból a történetet.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt ez jó írás volt!

Valóban ez a helyzet. Jól megfogtad. Az én gyermekeim valóban nem tesznek különbséget Kylo, Jar-Jar, Ewokok és Ahsoka közt.

Nyílt szívvel elfogadják, hogy egy egész részei.

És persze én is így "tanítom nekik". Meg se tudnám magyarázni, hogy valamelyiket is ignorálni kéne.

Nagyon rendben van a Saga!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam valódi küldetés volt megszerezni és megtekinteni a Holiday Special-t. 98-ban hallottam róla először és akkor még nem volt netem, de nagyon torrent sem létezett. A Behind the Magic CD-n találtam pár képet a filmből és meg lettem igézve! :D

Akkor még nem sejtettem, hogy egy verem szélére sodort az élet, egy feneketlen kút peremére, amit jobb lett volna nem háborgatni. Volt egy Star Wars világában járatos ismerősöm és az ő fülét kezdtem rágni, hogy ugyan már, nyomozzon utána, hátha elérhető a neten. Találtunk egy román gyüjtőt, akinek megvolt a film valami super 8-ra rögzítve, de esélytelen volt elmenni érte. Addig rágtam a haverom fülét, míg fél év alatt szerzett nekem belőle egy DVD verziót (persze pocsék minőségben). Annyira ritka volt a kópia és olyan nehéz volt levadászni, hogy Magyarország egyik legnagyobb gyűjtője (zAz) is megkeresett és végül kapott is belőle egy példányt. (Zaz egyébként felajánlotta, hogy elvisz Romániába, ha a tag eladja a tekercset!) Amikor először néztem meg a filmet, nos....azt az élményt nem lehetett csak úgy szavakba önteni. Nem tudtam a film előéletéről semmit, azt gondoltam, hogy ha már az eredeti szereplőkkel készült, csak adtak a minőségre. Korábban láttam a két Ewok TV filmet, amit egyébként nem tartottam vállalhatatlan produkcióknak. TV-s keretek között tökéletesen illett a kor hasonló alkotásaihoz. De amit a Holiday Special kínált, az valami olyan kreténség volt, amihez képest a Jackass bármelyik epizódja filozófiai remekmű. A vukik ordenáré, negyedórás folyamatos üvöltéssel tarkított belépője, a Jefferson Starship nevű (méltán elfeledett) zenekar bicskanyitogató balladája, Diahann Carrol pörformansza és persze az ének a kantinban, miközben Harvey Korman idegennek öltözve sört önt a fején tátongó lyukba. Bizonyos mértékben és most nem túlzok ha ezt mondom, a Holiday Special igenis alapmű. Csak a TV-s keretek között megvalósuló trágyának, a szellemi posványnak állít örök mementót. Tényleg átértékeltem a Star Warshoz való viszonyomat. Addig úgy gondoltam, hogy ami Star Wars, az csak jó lehet, pedig a retyópapírra nyomtatott Star Wars logó senkinek nem használ, legkevésbé a saganak.

Én a HS -el egy baráti találkozón "futottam össze" egy túlfűtött nyári éjszakán. Annyit és olyan jókat nem sokat nevettem még életemben. :D Igazi felüdülés volt, mint egy remek vígjáték, vagy paródia. Itchy maszturbálása volt a csúcs. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ollé.

 

 

Korábbi filmekre képi és szöveges utalásokat elkezdjük összeszedni? Egyelőre spoilerben.

 

 

Volt ugye az ócskavas.

A T-17 (ami szerintem jóóóó volt!)

Phasma elintézése

Te vagy a nagyapám

Van még benne fény

Rey elmetrükkje

Néveltitkolás mint visszatérő fordulat. (ESB-ben volt hogy "Szólíthat Leiának" - itt Rey és Finn, bár más-más okokból.)

 

 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csináltam egy kis összesítést a filmek értékeléséből. Már ami a fórumot illeti. A két legjobb szavazati arányt vettem figyelembe.

 

 

1. The Empire Strikes Back 98.2% / 55 szavazat

2. Return of the Jedi 96.6/58

3. Revenge of the Sith 95.8/73

4. A New Hope 90.2/51

5. The Force Awakens 84.6/65

6. Attack of the Clones 81.7/62

7. The Phantom Menace 80/70

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, vajon tényleg ide fogjuk sorolni az évek múltán? Nekem most a dobogón van, de folyamatosan változik a megítélése. :)

Ki tudja? Az ep8-9 biztosan bele fog szólni a sorrendbe. Mindenesetre az ep7 nálam elég stabilan dobogós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tegnap volt OT-maraton mint facebook-os szervezésű zártkörű rendezvény. Tartottak már ugyanott prequel maratont is, arra nem tudtam elmenni, most igen. Különben is, fedett moziban még csak most láttam először ezeket a filmeket.

Röviden: egyben az igazi, de legalábbis hármasával.

És csak néhány év, hogy HÁROM nap kelljen a teljes sorozat végignézéséhez, plusz egy negyedik nap az Anthology-nak. :evil:

 

Ja, és volt vagy hat kisgyerek, olyan tízéves kor körül de inkább alatta. Másodgenerációs rajongók, akik abba születtek hogy apuka/anyuka/mindkettő is fan. Gyönyörűen, kulturáltan nézték, még a Jedi végét is, és a szülőkkel könnyezték-tapsolták meg a filmet.

Igen, tapsoltunk. Mind a hármat. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kenobi topicból lassan kéretik idetalálni nem kedves moderátor urak? ;):P

 

..Mindig a PT szorul rá a védelemre, valószínűleg ezért is érzékenyebb rá az ember.

 

Ezen a ponton én is melléd kell álljak haver, mert én is rohadtul így érzem!

Volt rá példa, hogy egy idősebb fannak én is úgy kellett reklámozzam az ep 7-et, hogy; "nyugi nem olyan lesz mint az "újak"..

Egyesek teljes ignorálásban vannak. Alig tudtam elcibálni az éjfélire.. És amikor egyes médiumokon egyre többször ilyen stílusú hangvétel van, hát nekem sem tetszik.

Nagyon szeretem a PT-t!

Kapaszkodjatok: Jobban, mint az OT-t. Ennek virágzásában nőttem fel. Mind a 3 filmet rajongó módjára vártam végig:

Sulibüféből pepsi-kártyák, poszterek üvegpoharak, ep2-nél chio termékek felvásárlása, matricás albumok, cinema magazinok a legkisebb cikkért stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kenobi topicból lassan kéretik idetalálni nem kedves moderátor urak? ;):P

 

 

 

Ezen a ponton én is melléd kell álljak haver, mert én is rohadtul így érzem!

Volt rá példa, hogy egy idősebb fannak én is úgy kellett reklámozzam az ep 7-et, hogy; "nyugi nem olyan lesz mint az "újak"..

Egyesek teljes ignorálásban vannak. Alig tudtam elcibálni az éjfélire.. És amikor egyes médiumokon egyre többször ilyen stílusú hangvétel van, hát nekem sem tetszik.

Nagyon szeretem a PT-t!

Kapaszkodjatok: Jobban, mint az OT-t. Ennek virágzásában nőttem fel. Mind a 3 filmet rajongó módjára vártam végig:

Sulibüféből pepsi-kártyák, poszterek üvegpoharak, ep2-nél chio termékek felvásárlása, matricás albumok, cinema magazinok a legkisebb cikkért stb.

 

A vén fanok nem a PT-t utálják csak Jar-Jar-t. Sokaknál a kettő ugyan az, sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vén fanok nem a PT-t utálják csak Jar-Jar-t. Sokaknál a kettő ugyan az, sajnos.

Csak várj míg kiderül, hogy Snoke= Jar-Jar.. :evil:

Tényleg, kimaradt a Gungan csontváz a 7-ből jól tudom?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak várj míg kiderül, hogy Snoke= Jar-Jar.. :evil:

Tényleg, kimaradt a Gungan csontváz a 7-ből jól tudom?

 

Ó, őt már az Alderaan felrobbanásának fan videóján elintézték maguk a rajongók. Szerintem a Disney szemében a Gungan faj nem is létezik. A Starkiller harmadik célpontja a Naboo lett volna. A Disney odafigyel a rajongókra, ez eddig is vitathatalan volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plok azon ritka emberek közé tartozik így szcénán belül, aki ha ír egy hírt, akkor lehet sejteni, hogy az nem csak valami felkapott fan teória, hanem valami alapja van. A legtöbb helyen ha megláttam volna hogy valszeg lesz Obi-Wan film rögtön görgetek is tovább, mert ezer meg egy ilyen hír jön. De mivel Plok írta gondoltam, hogy nem a levegőbe beszél és valami tényleg történt.

Én speciel kifejezetten örülök neki hogy még foglalkoztatja annyira a téma, hogy megírja ha valami történik SW ügyben a nagyvilágban. Az meg hogy pusztán egy félmondatnyi kritikus megjegyzés vállalhatatlan meg gyomorforgató... hát finoman szólva is túlzásnak érzem. Nehogy már ennyire ne lehessen tolerálni egy másik rajongó véleményét, csak azért mert eltér a miénktől.

Pontosan azért rökönyödök meg néha, mert vannak emberek akiknek fontos a véleménye számomra. Főleg ha a miénkkel egyezett ugyebár. ;) Donát jól megfogta a lényeget. Pl. ha közületek bárki elkezdene ilyen kiszolásokat tenni az I-II-III -ra, ugyanígy reagálnék. Egyszerűen nem érteném a dolgot és csalódnék. Ennek nincs sok köze ahhoz ki milyen híreket meg cikkeket ír, vagy esetleg a véleményszabadsághoz. Ez nálam elvi kérdés. Valami összetart minket és ha ez sérül akkor már érdekes lesz a leányzó fekvése. Talán hülyeség, hogy ez nekem ennyit számít, de attól még így van. Eme gondolat mentén bánt Zééé túlzott OT szeretete is, ami nem lenne baj, csak sajnos ha szükségét érzi akkor ennek oltárán bármelyik PT részt képes beáldozni. :( Most ezt objektivitásnak nevezi, de régen, a szeneslapát korszakban ez nem így volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az élet része, hogy változunk. Azt teljesen megértem, ha valaki nem örül annak ha ez a változás olyan irányba visz, ami egyre több véleménykülönbséget szül, viszont annak nem örülnék, ha az itt megszokottól eltérő véleményeket pusztán az eltérésük miatt száműznénk.

Nekem kifejezetten tetszik a fórumszabályzatban ez a mondat: "Persze ez nem azt jelenti, hogy csak dicsérni lehet, de az agyatlan fikázásnak itt nincs helye."

 

Ha valami elől tényleg "menedék" ez a hely, akkor azaz agyatlan fikázás, amiből tényleg rengeteg kijut netszerte. De remélem régi ismerősök, a közösség tagjai nem lesznek megbélyegezve ha úgy alakul, hogy megváltozik a véleményük. Nyilván itt ősfórumozóknak nem kell bizonygatnom, hogy Plok mennyit tett a hazai SW közösségért. Inkább csak az újabb tagoknak írnám, hogy értsék miről megy a diskurzus: az ep.1-2-3 várása SOKKAL sivárabb lett volna ha ő nem írja a hireket és nem fórumozik velünk még ott az sw.hu-n. Én nem igazán örülnék, ha az swsaga.hu az a hely lenne ahol az ő írásainak/gondolatainak nincs hely, mert nagyon ritkán akadnak félmondatok amikből kiderül, hogy időközben megváltozott a véleménye.

 

Mégegyszer: az érzelmi reakció oké. Az egyébként sem olyasmi, amit az ember kontrollálni tud. Én ugyan nem igy reagáltam rá, de ha valaki emiatt csalódik a másikban vagy szomorú emiatt oké. De ha lehetek most ennyire geek és élhetek ezzel a hasonlattal, remélem inkább jedik leszünk akik tudnak uralkodni az érzelmeiken és csak azért mert valami nem úgy alakul ahogy elképzeltük még nem bélyegezzük meg azt és nem akarjuk száműzni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégegyszer: az érzelmi reakció oké. Az egyébként sem olyasmi, amit az ember kontrollálni tud. Én ugyan nem igy reagáltam rá, de ha valaki emiatt csalódik a másikban vagy szomorú emiatt oké. De ha lehetek most ennyire geek és élhetek ezzel a hasonlattal, remélem inkább jedik leszünk akik tudnak uralkodni az érzelmeiken és csak azért mert valami nem úgy alakul ahogy elképzeltük még nem bélyegezzük meg azt és nem akarjuk száműzni...

Rendben, igazad van, valóban toleránsabbnak kell lenni, lennem. De szerintem ez kölcsönösen kéne, hogy működjön. Ha valaki egy SW közösségnek ír cikket, fölöslegesen ne mondogasson oda a PT-nek, ami egyébként is érzékeny téma. Ha akar írni arról egy cikket, hogy miért nem működik ez vagy az a PT-ben, ám legyen, kellően megalapozott érvekkel jöhet, max elcsámcsogunk rajta. Lehet ám úgy kritizálni, hogy attól senki sem szalad ki a világból, pl. Dzséjt, Pb, SimonZ, vagy akár Te is írtál már kritikusabb hangvétellel a PT egyes részeiről, és teljesen oké volt.

 

De félmondatokban odaszúrni a PT-nek egy SW rajongói közösséggel szemben... Ennek mi értelme? Ez csak gonosz kiszólás, kvázi provokáció azok felé, akik szeretik mind a 7 részt. Semmi értelme. Én nem akarom elvitatni Plok érdemeit, nem akarom kiközösíteni, semmilyen retorzióban részesíteni, csak mélyen csalódtam és jó lenne, ha több ilyen odaszúrás nem lenne a csh.hu égisze alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.