Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Csak néhány apróság mellett szaladtál el nagy hirtelen, persze megértem, mert azok kicsit romba döntik az elméleted. Az egyik, hogy mivel a Marvel volt az eredeti Star Wars-képregény kiadó, így nem csoda, hogy harminc év után, mikor végre visszakapták, olyasmivel állnak elő, ami a harminc évvel ezelőtti korszakot idézi meg. Legutolsó információim szerint '77 és '86 között nem volt ep1-2-3 és TCW, így vajmi nehezen tudnának a nosztalgia jegyében azzal nyitni. A dolog nem misztikus, kideríthető abból a tényből, hogy az egyik borító, amit itt példaképpen nagy lelkesen lengetsz, az első Star Wars képregény borítójának újrafeldolgozása:

 

Mswc1cover.jpg

 

Azt az apróságot meg tényleg nagy jótékonyan hallgattad el, hogy ezekkel egyazon évben jön a Kanan című képregény, ami hoppácska, nemhogy nem tartozik se az ep1-2-3, se az ep4-5-6-hoz, hanem a Rebelshez, a klón háborúk végén játszódik, ami tudomásom szerint, pont az ep1-2-3 érája.

 

Star_Wars_Princess_Kanan.jpg

 

Mintha ezen a borítón klónok, LAAT/i és Depa Billaba lenne, ep1-2-es és ep3-as szereplők, és szerintem Coruscantról is ellőbb jut eszébe az embereknek az ep1-2-3, mint az ep4-5-6. Szóval ahhoz képest, hogy a Disney (Mi köze a Disney-nek a képregénykiadáshoz? Azt hittem, ezt a Marvel intézi, azért ők a képregénykiadók.) marhára nem mer a bizonytalan megítélésű ep1-2-3-hoz nyúlni, már a negyedik képregénysorozatuk arra épít.

 

Azt meg már csak csendben jegyzem meg, hogy a Darth Vaderes borítón Vader az ep3-as fénykardját szorongatja. Nem szentségtörés az, hogy a nagy és csodálatos ep4-5-6-os Darth Vader kezében egy otromba, gusztustalan ep3-as fénykard van? Írok is egy e-mault a rajzolónak, hogy javítsa ki, mert ha ez így kikerül a nagyérdemű elé, számíthat a kereszthalálra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában nem felejtettem el és amikor beírtam, már tudtam, hogy be fogod írni. Tegnap este (igazából hajnalban) már úgy feküdtem le, hogy ez be lesz reggelre írva! :D

 

A Marvel első száma miatt részben valóban megemlékezés, de a többi cím? Leia, Han, Luke története aligha.

 

Ami pedig Kanant illeti...nos az a képregény sem lesz fenékig TCW, mert valójában az OT idején játszódik, csak visszaemlékezés formályában felhasználja a régi idősíkot is.

 

A Darth Vaderes fénykard meg sokat nem oszt vagy szoroz, hiszen az attól még egy OT képregény.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem meglepő, hogy ezek a képregények jönnek, hisz az EPVII előtt ami akárhogyan is vesszük a VI folytatása, érthető ha az OT érát hangsúlyozzák.

 

Egyébként nekem egységes a hat film, és soha nem szerettem amikor erőszakosan meg akarták osztani a SAGA -t. In universe nézve szépen passzol egymásba a kettő, és lényegében konzisztensen hoz egy jó színvonalat. Az viszont a halálom, amikor az egyik rész kárára elkezdik fikázni a másikat. Korábban én is beleestem ebbe a csapdába, de persze ennek semmi értelme nincs. Például ökörség elvárni az EPI -től, hogy legyen olyan mint az EPV, hisz más korszakot és más szituációt dolgoz fel. Szerencsére Lucas okos és tanult ember volt ahhoz, hogy ne váljon a rajongótábora foglyává. Ettől a túlzott rajongóknak való megfelelni akarástól kicsit félek az EPVII esetében, bár az előzetesben feltűnő kis guruló droid bevállalása talán jó jel, hogy nem egy fan filmet kapunk. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában nem felejtettem el és amikor beírtam, már tudtam, hogy be fogod írni. Tegnap este (igazából hajnalban) már úgy feküdtem le, hogy ez be lesz reggelre írva! :D

 

A Marvel első száma miatt részben valóban megemlékezés, de a többi cím? Leia, Han, Luke története aligha.

 

Ami pedig Kanant illeti...nos az a képregény sem lesz fenékig TCW, mert valójában az OT idején játszódik, csak visszaemlékezés formályában felhasználja a régi idősíkot is.

 

A Darth Vaderes fénykard meg sokat nem oszt vagy szoroz, hiszen az attól még egy OT képregény.

Ezért kellett volna beírni neked, és akkor a dolog máris átfogó, nem önigazoló. ;)

 

Én is úgy tudom, hogy a Kanan képregény nem visszaemlékezésekre épít majd, hanem konkrétan az ep3 +1 év intervallumban játszódik majd. Ha esetleg úgy kezdenek, hogy Kanan Ezrának mesél Calebről (Kanan igazi neve), és így lesz visszaemlékezés, attól még a cselekmény és a történet az ep3 idején játszódik. A Hobbit-trilógia sem a Gyűrűk Ura trilógia idején játszódik csak azért, mert Bilbo annak elején kezdi el mesélni a sztorit.

 

Ami a többi három képregényt illeti, mi is jelenti azt, hogy csak egy, az első képregény szól a nosztalgiának? Luke, Han és Leia elidegeníthetetlen eleme annak az érának, amit a Marvel feleleveníteni óhajt. Én is ugyanezt a marketing stratégiát követtem volna, hogy az első néhány sorozatot erre alapozom. Sőt, én még ennél is tovább mentem volna, mert én kihoztam volna újra megrajzolva mind a három filmet, külön számot kapott volna Luke, Han+Chewie, Leia és Vader és talán még egy-egy összekötő sorozatot is bedobtam volna. Egyszerűen azért, mert szerintem a Marvel régi munkássága megérdemel ennyi nosztalgiát. És ezek egyazon időben készülnek, ugyanakkor találták ki őket és ugyanakkor rendelték meg őket, legfeljebb a megjelenési sorrendben dönt a tény, hogy melyik éra képviselője, de őszintén szólva, a Rebels aktualitása miatt ennek nem feltétlen van jelentősége. És ahogy a valóságban, úgy én is elkezdtem volna építeni köztársasági-időszakra. Sőt, őszintén szólva, meglepődnék, ha nem kerülne be e három ep4-5-6 képregénybe egy ep1-2-3 elem sem. És ez a jelentősége annak, hogy Vader ep3-as fénykardot szorongat. Már jelzi, hogy hiába nyitnak ezzel, az előzmények sincsenek elfeledve. és szerintem a Disne/Marvel/Lucasfilm ennek tudatosításával nagyon jól halad. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy jobban csinálják, mint a Lucasfilm önmagában.

 

Egyébként nekem egységes a hat film, és soha nem szerettem amikor erőszakosan meg akarták osztani a SAGA -t. In universe nézve szépen passzol egymásba a kettő, és lényegében konzisztensen hoz egy jó színvonalat. Az viszont a halálom, amikor az egyik rész kárára elkezdik fikázni a másikat. Korábban én is beleestem ebbe a csapdába, de persze ennek semmi értelme nincs. Például ökörség elvárni az EPI -től, hogy legyen olyan mint az EPV, hisz más korszakot és más szituációt dolgoz fel. Szerencsére Lucas okos és tanult ember volt ahhoz, hogy ne váljon a rajongótábora foglyává. Ettől a túlzott rajongóknak való megfelelni akarástól kicsit félek az EPVII esetében, bár az előzetesben feltűnő kis guruló droid bevállalása talán jó jel, hogy nem egy fan filmet kapunk. :)

Heves bólogatás a részemről. Nyilván nem tud az ep3, de az ep9 sem olyan hatást gyakorolni a popkultúrára, mint anno az ep4, de ez nem meglepő, az ep4 volt az első a sorban, nem az ep3 vagy az ep9. Ennek ellenére ha azt mondod Jar Jar, legalább annyian fogják tudni, ki az és miben szerepelt, mintha azt mondod, Darth Vader. A saját fülemmel hallottam gyerekeket Jango Fettről vitázni, és ugyanezen gyerekek áhítattal hallgatták Boba Fett meséjét. Ugyanúgy felismer egy ember egy Venatort, mint egy Birodalmi csillagrombolót, még ha nem is fogja fejből felmondani, melyik melyik epizódban volt (egy átlagos néző, nem egy rajongó). És bizony a filmekben és sorozatokban szép számmal vannak már ep1-2-3-as (nem ledegradáló) utalások is. Sőt, én már TCW utalással is találkoztam. Szóval, a popkultúrába, ha nem is olyan jelentősen, mint az ep4, de olyan jelentősen, mint az összes többi epizód, már beszivárogtak. Mi több, már a Rebels is ott van. Legalábbis szerintem ennek egyértelmű bizonyítéka, ha az ember Budapesten fényképezkedhet Sabine Wrennel. :D

10750143_870529699646572_4019327820538320452_o.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értek egyet azzal, hogy az Ep I lenne a legrosszabb ... ha megköveztek érte, ha nem, de szerintem az Ep IV az. Oké, hogy 77-es, és akkor volt a legkezdetlegesebb a technika, de mindezek ellenére is a leggyengébb láncszem. Nem véletlen,hogy soha nem tudom megnézetni az asszonnyal, mert mindig bealszik rajta. Alapvetően érdekes a story, meg akadnak nagy pillanatok meg jó a zene, de az irdatlan hosszú Artu csatangolás a sivatagban, a katasztrofális Obi-Vader párharc meg az, hogy a szereplők néha baromira túlgesztikulálnak vagy épp teljesen hiteltelen a játékuk... szóval számomra az összes többi rész jobb, de ez persze szubjektív. Vége az OFFnak.

 

Erről a hozzászólásról nekem is eszembe jutottak a saját érzéseim.

Kerek perec kijelentem: Az EP1 számomra ezerszer jobb trilógia nyitó, mint az EP4. Én sokkal jobbnak tartom az EP1 történetét, a karaktereit, a látványvilágát, az atmoszféráját és bizony még a zenéjét is. Sőt, talán még a EP5-nél is jobban tetszik egy kicsit. Ha belegondolok, számomra az EP4 a leggyengébb láncszem. Gyenge, abból a szempontból, hogy csak egy jó film, míg a többi megvan a kitűnő szinten.

Nem találtam jobb helyet ehhez a hsz-hoz, ezért ide raktam.

 

Látom belementetek az új EU darabjaiba is, de ehhez nem itt fejtem ki a véleményemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt gondolom, hogy a 6 film tökéletes egységet alkot, in-universe mindenképp. Ennek ellenére vannak szerintem globálisan jobb és kevésbé jó részek, árnyalatnyi különbséggel. Nem igazán szeretek rangsorolni, alapesetben azt mondanám, hogy mindegyik film 10/10, de ha egymáshoz viszonyítom őket, akkor hazudnék, ha azt mondanám, hogy mind ugyanannyira tetszett.

 

Ha fegyvert szegeznének a fejemhez, akkor azt mondanám, hogy nálam a (csökkenő) sorrend: 3, 1, 6, 5, 2, 4. Ha érdekel bárkit is, akkor kifejthetem kicsit miért ez a preferenciám, de itt most nem rontanám vele a levegőt. :)

 

A fenti dolgok természetesen csak és csupán önmagukra a filmekre vonatkoznak, nem azok popkulturális, filmtörténeti és egyéb kapcsolódó vonatkozásaira. Ezekről nem annyira érdemes beszélni, mert a történelem leosztotta a lapokat, ebben Zééé-nek igaza van. Ahogy telik az idő, egyre jobban mosódnak el és közelítenek egymáshoz dolgok, de tökéletes egység, egyensúly e téren sose lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most komoly, hogy az EP4 mindenkinél utolsó? :D Nálam mindig is ez a film lesz az első helyen, ha rangsorolnom kéne, ebben vannak talán a legikonikusabb események, helyszínek, szereplők, idézetek (az "én vagyok az apád"-at kivéve). Már a kezdődése is... még most is jóleső borzongás fog el, amikor a Tantive IV és a Devastator bekúszik a képbe a Tatooine felett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.4 nálam is sokáig hátul kullogott, de az utóbbi években feljött, mint a talajvíz. Nagyon megszerettem az első fél órát, ami messze a legrealisztikusabb ábrázolása az SW galaxisnak. Nem azt mondom, hogy mindig ilyen kéne legyen, de ma már frissitőleg hat ezt a felvezetést nézni. Különösen tetszik, ahogy Luke tatooine-i élete be van mutatva (nem annyira a dokumentarista vonalat erősíti, de ahogy a kettős naplementét nézi az talán a legszebb zenés pillanata a Saganak). Aztán meg jönnek Obi-Wan visszaemlékezései, a kocsma Han első flegma dumáival... egyedül a Halálcsillagon játszódó részeket érzem porosnak (főleg a fénykardpárbajt), de azokat már megszoktam.

 

Az űrcsaták közül pedig magasan az ep.4-es a kedvencem. Monumentalitásban ugyan simán köröket ver rá az ep.6 és az ep.3, de azok csak izelitőket adnak, ez viszont az első felszállásoktól az utolsó lövésig bemutatja az egész támadást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább kellene folytatni a classic trilógia felújitását, de nem a pislogó ewokok szintjén. Igazi, komoly, költséget nemkímékő felújítás. A díszletekben forgó jelenetek kivételével az összes régi trükköt, effectet kidobni, és modernre cserélni. Akkor egységes lenne a 6, vagy mostmár 9 film. A jelmezek között csak egyedül Vaderé ami gáz az EP IV-ben. De emellett természetesen az alkotók munkásságának tiszteletben tartása végett, a classic trilógiát újra ki kel adni az eredeti mozi verzióban is hd-ben, felújított képpel is. Valjuk be mindíg, valami újdonságra is számítunk a classic trilógiával kapcsolatban, ahányszor kiadják újra és újra. Ugyanannak a kiadásának nem sok értelmét látom 2K-ban, 4K-ban, 8K-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon remélem, hogy többé egyetlen felújitás se fog születni. Az SE-ben pont az volt a jó szinte mindig csak ott nyúlt bele ahol tényleg kellett (néhány kivételt például a beemelt Jabbát leszámitva). Az egységességet érjék el úgy hogy az ep.7-8-9 logikusan következzen a korábbi három filmből és ne úgy hogy átvariálják a meglévőket.

Pláne hogy már nem is az alkotó variálna a filmekkel. Nekem már a Blu-rayes változtatások között is volt olyan, ami nehezen ment át, de ott legalább még igazolható volt az egész azzal, hogy maga az alkotó babrált a művével. Az új húsok viszont szépen hagyják csak békén a régi filmeket. Ha valamivel variálni akarnak akkor azt tegyék az újakkal amiket ők csinálnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább kellene folytatni a classic trilógia felújitását, de nem a pislogó ewokok szintjén. Igazi, komoly, költséget nemkímékő felújítás. A díszletekben forgó jelenetek kivételével az összes régi trükköt, effectet kidobni, és modernre cserélni. Akkor egységes lenne a 6, vagy mostmár 9 film. A jelmezek között csak egyedül Vaderé ami gáz az EP IV-ben. De emellett természetesen az alkotók munkásságának tiszteletben tartása végett, a classic trilógiát újra ki kel adni az eredeti mozi verzióban is hd-ben, felújított képpel is. Valjuk be mindíg, valami újdonságra is számítunk a classic trilógiával kapcsolatban, ahányszor kiadják újra és újra. Ugyanannak a kiadásának nem sok értelmét látom 2K-ban, 4K-ban, 8K-ban.

 

Ezzel majdnem teljesen egyet is értek. Ámbátor Adywan és csapata (!) ezerrel dolgozik a Birodalom Visszavágon és az effektek, amiket elkészítettek...minimum döbbenetesek.

 

Én nagyon remélem, hogy többé egyetlen felújitás se fog születni. Az SE-ben pont az volt a jó szinte mindig csak ott nyúlt bele ahol tényleg kellett (néhány kivételt például a beemelt Jabbát leszámitva). Az egységességet érjék el úgy hogy az ep.7-8-9 logikusan következzen a korábbi három filmből és ne úgy hogy átvariálják a meglévőket.

Pláne hogy már nem is az alkotó variálna a filmekkel. Nekem már a Blu-rayes változtatások között is volt olyan, ami nehezen ment át, de ott legalább még igazolható volt az egész azzal, hogy maga az alkotó babrált a művével. Az új húsok viszont szépen hagyják csak békén a régi filmeket. Ha valamivel variálni akarnak akkor azt tegyék az újakkal amiket ők csinálnak.

 

Ebben is van igazság. A Blu Ray változtatások a szükségtelen rossz kategóriába tartoznak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SE felújításnál szerintem meg kellett volna állni, de a DVD-változatnál már mindenképp.

 

A Halálcsillagos jelenetek valóban porosnak hathatnak most már, nem is beszélve Vader és Obi-Wan párharcáról, amely tényleg lassúnak és esetlennek tűnik a későbbiek fényében. De ott is olyan húsba markoló mondatok hangoznak el az alatt a rövid jelenet alatt, hogy könnybe lábad a szemem, főleg a prequel és TCW ismeretében most már. " Ha most halálra sújtasz, nagyobb lesz az erőm,mint azt el tudnád képzelni." Hátborzongató. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Blu ray változatból én személy szerint két dologgal nem vagyok képes megbékélni, a nevezetes "NOOOO" az egyik a másik pedig Obi-wan krayt sárkány üvöltésének megváltoztatása ami szerintem nagyon idétlenül hangzik. Nekem már mindegyik rész volt a kedvencem, a sorrendem folyton változó, de, hogyha a kedvenc filmemet kéne kiemelni mindenképp az ep3 lenne az. Az ep4 pedig az a film ami most már valószínűleg sosem lesz első helyen a listámon, de a top 3-ba mindig benne lesz. Kilóg a többi rész közül, de van benne valami ami kiemeli nem csak az SW hanem a többi film közül is, nehéz megfogalmazni, egyfajta nyugis izgalom :D Az űrcsaták közül nekem is az ep4-es a kedvencem, a többi látványosabb, de ez van a legmélyebben elénk tárva és remek körítést ad neki ez a precíz megszervezettség és valahogy itt tudunk a legjobban izgulni a résztvevőkért. Az ep1-es csatában Anakin mondhatni kivülálló aki csak belecsöppent a csatába, a naboo vadászoknak pedig nem szervezett a támadása, az ep3-ban az űrcsata a leglátványosabb, de ott csak körítés, Anakin és Obi-wan igazán nem vesz részta csatában, az ep6-os pedig látványos szervezett, izgalmas, de valahogy szárazabb, talán egy központi hős hiányzik onnan, persze Lando ott van, de ő nem vethető össze Luke-al Anakinnal és Obi-wannal. A fénykard párbajt mikor először láttam nagyon nem szerettem, nekem az ep1-es párbajok voltak a fejemben és ezek után érthetően csalódás volt az a lassú hadonászás. Az ep3 viszont és az, hogy már felnőttebb fejjel tudtam nézni a filmeket nagyon megszerettette velem azt a párbajt. Annyira elmélyítették az előzmények, hogy a párbaj közben az az érzésem, hogy a filmet a Sith-ek bosszúja után forgatták, és annak ellenére, hogy lassú egyáltalán nem esetlen a párbaj. Ez egy olyan momentum ami szerintem nagyon jól jelzi, hogy mennyire egységes ez a hat film együtt, szerintem tökéletes egészet alkotnak. Még arról is írnék egy kicsit, hogy az ep4 esetében sokan felhozzák, hogy az elején a drodidok bolyongása unalmas. Tény amikor R2-t a jawák elfogják és percekig azt látjuk, hogyan tuszkolják be a járművükbe az unalmas, de mind a hat filmbe vannak unalmasabb részek, de ezek is relatív unalmasak, mert mind vezetnek valahova. Ilyen viszonylatban mondjuk nekem a jedi visszatér eleje unalmasabb, pl az éneklős Oola táncos jelenet felesleges.

 

Amúgy a PT és az OT egységét jelzi, hogyha előbbi nem lett volna fele ennyi kétség sem lenne az emberekben a sequel trilógiát tekintve. Palpatine-ből megismételhetetlen főgonoszt a prequel csinált és a prequel ruházta fel mélyebb értelemmel az ep6 végi eseményeket, illetve a galaxis beli helyzetek amiket találgatunk az ep7-el kapcsolatban is már mind a 6 rész tekintetében történnek, nem csak abból indulunk ki, hogy a birodalom ideje alatt hogyan működtek a dolgok, van miből kiindulni, tudjuk, hogy az OT-beli helyzet honnan ered. Egy szóval ha csak az OT lenne sokkal kisebb kockázat lenne elkészíteni a folytatásokat és ez a dolog nem csak rajtunk, hanem a prequel-t nem kedvelőkön és az átlag mozinézőkön is érződik így ennek tükrében vitathatatlan a 6 film egysége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi több, már a Rebels is ott van. Legalábbis szerintem ennek egyértelmű bizonyítéka, ha az ember Budapesten fényképezkedhet Sabine Wrennel. :D

Egy ilyen Sabine -al én is fényképezkedtem volna. :D De tök jó, hogy már nálunk is van ilyen. Pedig még alig indult el a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon remélem, hogy többé egyetlen felújitás se fog születni.

Én egy "felújításban" azért még reménykedem: amiben helyre rakják azt a két Lucas által elszúrt jelenetet.

 

Egy ilyen Sabine -al én is fényképezkedtem volna. :D De tök jó, hogy már nálunk is van ilyen. Pedig még alig indult el a sorozat.

Én is meglepődtem. :) Mondjuk a múltkor a Mondoconon meg rohamosztagos páncélba bújt Cad Bane-nel találkoztam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy "felújításban" azért még reménykedem: amiben helyre rakják azt a két Lucas által elszúrt jelenetet.

 

Csak kettőt? :D

 

Amúgy én is remélem. Az EPII végi unortodox zenei vágásnál Lucas vagy drog hatása alatt állt, vagy valami transz állapotban adta ki az utasítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én is remélem. Az EPII végi unortodox zenei vágásnál Lucas vagy drog hatása alatt állt, vagy valami transz állapotban adta ki az utasítást.

Vagy semmi köze nem volt hozzá. ;) Nem lepődnék meg egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy semmi köze nem volt hozzá. ;) Nem lepődnék meg egyébként.

 

Mi az, hogy semmi köze nem volt hozzá? Valaki szerinted önszántából megvágta? De ha tudni akarod; Lucas vágta meg, mert szerinte nem volt értelme a jelenetnek, hogy Yoda kivár és nem kapja el Dookut, ezért fel akarta gyorsítani a főgonosz menekülését. Ő adta ki az utasítást a Blu Ray minden változtatására és ezt le is nyilatkozta.

 

Ody....ne legyél ennyire elfogult Lucassal szemben.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DVD -nél is kiderült, hogy meg se nézte a végleges változatot... Amúgy meg nem a jelenettel van baj, hanem azzal, hogy a zenét nem vágták át hozzá.

 

 

A DVD-nél azért nem nézte meg a végleges változatot, mert Ő maga adta ki az ukázt, hogy a DVD-t ki kell hozni szeptemberi megjelenéssel, mire a Lowry Digitál jelezte, hogy a kópia még nincs véglegesítve, ami miatt nem tudtak kész változatot produkálni Lucasnak. Az LFL csak a pénzt nézte és ezért kötelezték Lowryt, hogy a még közel sem kész kópiából készítsenek mesterpéldányt. Így kaptuk meg a zöld kardot a Falconon, meg az eltüntetett csillagokat, meg a kék szűrőt a Tantive IV folyosóján és még sorolhatnám.

 

A BLu Ray-t viszont átnézte az LFL, mivel ott Ők közvetlenül irányították a munkálatokat.

 

Ne mosdassuk már a sz@rt....please!

 

Alább a teljes történet elolvasható. Én még találtam korábban egy önmegvallást a Lowry vezetőitől is, amiben sajnálkoztak egy sort, de a linket most nem lelem.

 

http://savestarwars.com/specialeditionfail.html

 

http://secrethistoryofstarwars.com/savingstarwars.html

 

A bejegyzések konklúziója, hogy kell egy tökéletes, legalább 4, de inkább 8K-s szkennelés az eredeti kópiákból és az egészet újra fel kell építeni. Példát is említ, miként a Predator 1 Blu Ray DNR annyira pocsék volt, hogy kapott a film egy remastert a rajongói felháborodás hatására. Ennyit nem érdemel meg a Star Wars? Szerintem igen...megérdemel és én mindig harcolni fogok érte, hogy a filmeket a legteljesebb minőségükben láthassuk a kor szelleméhez igazítva! Ha Adywan vette a fáradtságot és képkockára bontva végezte el a színkorrekciót, akkor az LFL is vegye a fáradtságot.

 

Remélem, a jövőre megjelenő 4K-s transzfer kielégítő lesz.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárki a felelős, a lényegen nem változtat: az ep2 újravágása hangszinten el lett cseszve, de durván. Én nem tudom, Lucas mennyire ment ebbe bele, őszintén szólva, nem is érdekel - annak ellenére, hogy én például ki nem adnám a saját szüleményem ilyen minőségben. A lényeg akkor is a lényeg, a BD-n ez csúcszsz*r lett. És pont a kedvenc epizódomba csúszott be két ilyen baki. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárki a felelős, a lényegen nem változtat: az ep2 újravágása hangszinten el lett cseszve, de durván. Én nem tudom, Lucas mennyire ment ebbe bele, őszintén szólva, nem is érdekel - annak ellenére, hogy én például ki nem adnám a saját szüleményem ilyen minőségben. A lényeg akkor is a lényeg, a BD-n ez csúcszsz*r lett. És pont a kedvenc epizódomba csúszott be két ilyen baki. :(

 

Dzséjt...az általam beszúrt két linken (főleg az elsőn) két nagyon mélyreható elemzést olvashatsz a teljes digitalizálásról és arról az okfejtésről, hogy mi miért lett elrontva (zöld fénykard, túlsötétített kép miatt eltüntetett csillagok, túlszaturált kép, színevesztett lézernyalábok stb. stb.) Mivel tudom, hogy te elfogulatlanul és analitikusan szemléled, így neked bátran merem ajánlani. Sajnos mára már egyértelmű lett, hogy a BLuRay a 2004-es Lowry féle digitalizálást vette alapul. Némileg javítottak rajta, de nem végezték el a szükséges színkorrekciót, nem javították ki a színe vesztett lézernyalábokat és számos új problémát is becsempésztek a kópiába. Saját (nem szakmai) véleményem szerint a 97SE kémiailag feljavított kópiái adják vissza legteljesebb mértékben az eredeti moziélményt, amiből azóta sem született digitális kópia.

 

Az EPII hangvágása ezzel együtt is megbocsáthatatlan, mert egy tökéletes jelenetet tett tönkre...egy olyan jelenetet, ami minden másodpercében hozta azt a színvonalat, ami miatt az OT-t megszerettük.

 

Nálam a referencia BluRay még mindig az Alien antológia. Te tudod, hogy miért! ;) Az a művészi feljavítás, ahogy az Aliens-t Jim Cameron kezelte (az Avatarnál használt képjavító technikát eresztette a filmre) vagy ahogy az Alien 3-at hangtanilag rendbe hozták....példaértékű! Ezt várom a Star Wars-tól is.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második linket lévő elemzést már korábban olvastam (vagy te linkelted, vagy más, vagy magamtól találtam rá). Az elsőt majd elolvasom.

Nekem voltaképpen azt az elszúrt hangvágást leszámítva nincs bajom a hat film BD-változatával (vicces azért, hogy a Yoda vs Dooku végkimenetelét Lucas háromszor vágta újra, de nekem eddig a mozis változat jött be a legjobban - az meg pláne, hogy itt akart logikát belevinni a jelenetbe, mikor sok más helyen meg még annyi logika sincs, mint itt, és szerintem itt nem is igazán tűnt fel senkinek az, hogy Dooku vár avagy sem - így sem jobb, ha mélyen elemezzük, de a mélyelemzésnek meg értelme sincs). Se képileg, se hangilag. Sőt, szerintem az ep4-et hangilag, az ep1-et pedig képileg kupálták ki tök jól (tudom, hogy nem Aliens vagy Alien3 minőség, tény, de összességében nekem mindkettő teljes mértékben elfogadott a DVD változathoz képest). Talán tényleg csak az amigás animációkat illett volna még kicserélni (inkább, mint dugot tenni Jabba jelenetébe - amit megjegyzem, én imádok -, lecserélni a kaput, vagy Solo kiolvasztásának felturbózása - ezekkel semmi bajom, sőt, csak díjazni tudom, de tipikus nesze semmi, fogd meg jól elemek - most komolyan, szükség volt rájuk, illetve inkább így kérdezem: ezekre volt szükség az egységesítéshez?). De még így is úgy érzem, hogy a Saga BD példa értékű. Nem tökéletes, de én simán belekötök az Aliensbe (kijavította Bishop és a fegyverösszerakás hibáját, de miért nem javította ki a második robotágyús jelenet vágási hibáit, vagy a rakodógép lámpájának hibáját?) vagy az Alien3-ba (remek a hangjavítás, de az ökör és a királynő megszületésének hiánya akkor is dramaturgiai arculcsapás, és a CG is simán megért volna egy turbózást). Szóval semmi sem tökéletes. Ennek ellenére, bár minden BD kiadás ilyen minőségi lenne. Őszintén szólva, az lenne a szép világ, ahol ez a minimális szint.

De nemrég vettem meg a Szellemirtók 35. évfordulós kiadását, és a kajámat felköhögtem, amikor megláttam azt a "minőséget". Pedig az az SW BD-kiadásához képest totál mezei kiadás, se díszdoboz, se különösebb extrák. Még egy nyüszlett extra lemez sem járt hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szellemírtok 4K-s szkennelést kapott. :D

 

De itt úgy reklámozzák, hogy "tömve" van extrákkal!

 

 

Ha jövőre kijön a saga 4K-ban (és biztos vagyok benne, hogy nem csak az OT kap remastert) akkor ott is félre fogsz büfizni Dzséjt! :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Ez a reklám nem azt a kiadványt promózza, ami kis hazánkban megjelent. Sajnos mi a fapados, még a második részt sem tartalmazó évfordulós kiadást kaptuk meg. És ha ez 4K, én megcsócsálom a kalapom. Szebb a kép, mint a DVD-n (amin mellesleg az eredeti szinkron van, nem ez a sz*r új), és persze több rajta az extra, de egy SW vagy Alien mellett nagyjából olyan, mintha odatennénk az SW '97-es VHS kiadását a BD-kiadás mellé. Kép és extra tartalomban is.

ON

 

Ha kiadják 4K-n még nem tudom mit csinálok. Most azt mondom, nekem elég a BD. Most... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Ez a reklám nem azt a kiadványt promózza, ami kis hazánkban megjelent. Sajnos mi a fapados, még a második részt sem tartalmazó évfordulós kiadást kaptuk meg. És ha ez 4K, én megcsócsálom a kalapom. Szebb a kép, mint a DVD-n (amin mellesleg az eredeti szinkron van, nem ez a sz*r új), és persze több rajta az extra, de egy SW vagy Alien mellett nagyjából olyan, mintha odatennénk az SW '97-es VHS kiadását a BD-kiadás mellé. Kép és extra tartalomban is.

ON

 

Ha kiadják 4K-n még nem tudom mit csinálok. Most azt mondom, nekem elég a BD. Most... :)

 

Nem tudom, de lehet, hogy ami itthon megjelent, az egy régebbi transfert tartalmaz (szerintem a sima 2009-es kiadásét). A 30th anniversary az tényleg 4K-s és eléggé döbbenetes a minősége.

 

Ezt lesd meg:

 

http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20140104231553/ghostbusters/images/5/59/Gb1comparing4versionssc21.png

 

Ha a Star Wars jövőre ilyet fog produkálni 4K-ban, odáig leszek. :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Az ep.7 topikban megkezdett beszélgetésre itt reagálnék.

 

A prequelek effektjeit érő kritika alapvetően -a szokásos prequel utálat mellett- szerintem két okra vezethető vissza.

Az egyik a CGI klónok. Az hogy egyetlen valódi klón-páncélt se láttunk az ep.2-3-ban az szerintem nagyon fura (és személyes vélemény de szerintem ráadásul a CGI klónok megjelenésének a minősége eléggé ingadozó és sokszor pont azért mert kicsit műviek elveszik az élét a katonai gépezet erejének, fenyegetésének). A helyzetet még furábbá teszi hogy akkor sincs valódi páncél, amikor lent van a sisakjuk és látjuk Temuera arcát. Azt a jelenetet például ahol Obi-Wan eligazitást tart Codyéknak így vették fel:

SithSnapshotBlueSendoff.jpg

 

Ez pedig amikor Cody odaadja a fénykardját (amit tart a kezében még az sem egy igazi sisak csak egy fehér tárgy amit kicserélnek majd CGI-vel):

SWOrder661.jpg

 

A másik a világítás. Lucas nagyon szereti szimbolikusan használni a napszakokat. Az ep.2 végét teljesen áthatja az alkonyat hangulata, csak hogy az alkonyatokat CGI naplemente adja, ami egyféle természetellenes hatást ad az ilyen jeleneteknek. Ez persze lehetett cél is: egy idegen bolygón a fényeknek nem kell feltétlenül természetesnek lennie. Csakhogy sokaknak ez műviként is lejöhet (de ahogy észrevettem ez tipikusan olyan ami erősen izlés függő és biztos sok embernek az alábbi kép is fotorealisztikus).

 

clones_zps16aca903.jpg

 

Trükktechnikai szempontból szerintem a prequelek közül magasan az ep.1 a legjobb. Az úgy általában is kilóg a kora terméséből. 16 év távlatából is kikezdhetetlen ahogy kinéz. Utána az ep.3 és hátul az ep.2, ami az egyetlen a trióból aminél a magam részéről kritikus vagyok ha az effektekről van szó (pl. a droid-gyárnál se sikerült eltalálni szerintem a legjobb arányokat: az a jelenet ahol 3PO kapaszkodik abba a nagy droidba az minimum fura). A részek közti különbségekre jól rávilágit a templom belső oszlopos csarnoka ami az ep.2-ben igy néz ki:

 

star_wars_ep2_12.jpg

Az ep.3-ban egy egészen hasonló csarnok már ilyen szuperül mutat:

800px-Jedi_Temple_Main_Entrance_Interior.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidgyár és a klónok, ez szerintem is az ep1-2-3 leggyengébb pontja. Bár utóbbinál szvsz. nagyot alkottak, én rá nem jöttem volna, hogy CG-k, de utólag megkérdőjelezem, hogy ezeket tényleg így kellett megalkotni? A klónoknál Lucas átesett a paci túloldalára, az fix, még ha szerintem mesteri is a kivitelezésük. A droidgyárnál meg egyértelműen az időszűke volt a probléma.

Viszont ennek ellenére azt mondom, hogy f*szság, amit sokan állítanak. Oké, van egy-két rosszúl sikerül CG + miniatűr/bevilágítáás effekt, de ilyen az ep4-5-6-ban is van. Oké, ott mínusz a CG, de be nem látom, miért jobb egy elcseszett partical effekt egy elcseszett CG effektnél. Mindkettő elcseszett. Pont most tárgyaljuk az ep6 elemzésnél, szerintem a Jabba palotájában a revü akár báb, akár CG, el lett cseszve. A CG-nek viszont a javára írom, hogy 1997-ben készült és még mindig élettel telibb, mint a "kesztyűsbábok."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.