Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Off

Nem védésként mondom, de attól még az élet más területén lehet tök normális, és még jó tanár is :yes: Bár jó nagy marhaságokat tudott írni SW terén, de az ember annyi összetevőből áll, ne ítéljük meg totálisan ezekből egy miatt. Amúgy meg kár folyton felhozni, tudjuk, miket írt régen, de itt felejtsük már el. Nem is értem, mire jó felemlegetni még mindig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Nem védésként mondom, de attól még az élet más területén lehet tök normális, és még jó tanár is :yes: Bár jó nagy marhaságokat tudott írni SW terén, de az ember annyi összetevőből áll, ne ítéljük meg totálisan ezekből egy miatt. Amúgy meg kár folyton felhozni, tudjuk, miket írt régen, de itt felejtsük már el. Nem is értem, mire jó felemlegetni még mindig.

Nem az SW utálatával van a gond, hisz ez csak egy film, és nem az élet, sokkal inkább a szemléletével és azzal ahogy hozzá áll dolgokhoz. De igazad van hagyjuk is mert nem ide való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Nem védésként mondom, de attól még az élet más területén lehet tök normális, és még jó tanár is :clap: Bár jó nagy marhaságokat tudott írni SW terén, de az ember annyi összetevőből áll, ne ítéljük meg totálisan ezekből egy miatt. Amúgy meg kár folyton felhozni, tudjuk, miket írt régen, de itt felejtsük már el. Nem is értem, mire jó felemlegetni még mindig.

 

 

Ő a legnegatívabb példa.Tulajdonképpen arra ,hogyan lehet teljesen meghülyülni rajongóként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra teljesen egységes a hat film, de tagadhatatlan tény, hogy a közel két évtizedes távolság mind technikailag mint történetmesélési szempontból kiugró. Számomra meghatározó filmélmény az egész saga és többé már nem tudok és nem is akarok régi és új részekként tekinteni az eposzra. De van annyi kritikai érzékem, hogy látom mely szálak működnek jól az egész hat részen átívelve és mely elemek kevésbé. C3-PO és Anakin kapcsolata például kifejezetten erőltetett, míg R2-D2 esetében tökéletesen passzol minden. Jar Jar lerágott csont de megfelelően ellensúlyozza Chewbacca karakterét. Yoda karaktere teljesen egységes a hat filmben?tán még kevés is a karakter fejlődése, akarom mondani a visszafejlesztése az új részekre. Igazából a történetvezetés különbözik nagyon, hiszen az új részek komorabbak, az akció és az intrika jóval szeparáltabb, ami sokszor megtöri a film menetét. A vágások hosszabbak, egyes jeleneteket lehetett volna kurtítani. Lucasnak érezhetően gyenge pontja az érzelmi rész. Tudja mit akar, de valahogy életidegen monológokat rak a szereplők szájába. A szerelmi részek valóban olyanok, mintha egy rég letűnt kor kiragadott életszituációi jelennének meg. Lovag és hölgy kapcsolata rendkívül körülírt körmondatokkal, szemben a régi részek szeretlek ? tudom frappáns megoldásaival. Ma már nagyon nehéz a nézőnek azonosulnia a barokkosan kanyargó szerelmi történeti felépítéssel. Azt hiszem, a régi részek vágása átgondoltabb volt, és az új részeknél Lucas mivel egy nagy ívű történetet szeretett volna elmesélni, ezért nem merte használni az ollót kellőképpen. Szerintem a legjobb részek egyike az EPII lehetett volna, ha átgondoltabban vágja meg.

 

Amikor Padmé és Anakin első erkélyes jelenete lezajlik, ott nagyon megül a film, egyszerűen fülledté válik és mindenki azt várja, hogy mikor váltunk már át Obi oknyomozására. Viszont az arénába való bevontatás előtti szerelmi monológ rövidsége sokkal hatásosabb, jobban lehet vele azonosulni, hogy itt a vég kezdetén tárulkozik ki először Padme igazán. Hiszen a Birodalom Visszavágban is csak a lefagyasztás előtti utolsó pillanatban mondja ki Lea az igazi érzéseit. Két tökéletes jelenet két egymástól nagyon távoli filmben, mely jelenetekkel Lucas megfelelően és frappánsan kötötte össze a két részt. Az EPIIben sok a súlyozási probléma. Sokszor olyan érzésem van, mintha két különböző film lenne összevágva. Pedig azt mondom, a legjobb prequell rész lehetett volna. Így viszont az EPIIIé a győzelem, ami meg a hangulatával nyűgöz le. Lucas érezhetően sokat tanult a korábbi két rész vágási hibáiból, mert a monológok tartalmasabbak lettek és jókor vannak jó helyen. Nem törik meg a film ritmusa, nem ül le és nem válik unalmassá. Annyira nagyot változik a vágás az EPIIIra, hogy számos jó jelenet is áldozatul esett Lucas ollójának. A Kashyyyk jelenetek nagy része kimaradt, ami nem probléma, hiszen a film dinamizmusát ezzel tudta Lucas garantálni, de azért kicsit keserű a szám miatt. A film utolsó 20 perce félelmetesen dinamikus, szerintem a legjobb súlyozás ebben a részben van.

 

Látvány szempontjából van a legtöbb probléma a két trilógia között. Félreértés ne essék, számomra a design megoldásokkal, vagy a modernitással semmi problémám nincs. Eltelt 20 év, és senki nem várhatja, hogy kézzel festett hátterek, kartonpapír rohamosztagos támasztékok és makett űrhajók hada vonuljon fel az új részekben. Az emberek gigantikus összecsapásokra és tömegjelenetekre vágytak, megkapták és csak aztán szembesültek vele, hogy nem emiatt jó a Star Wars?de ezeket a kötelező látványelemeket bele kellett rakni, hiszen a korszellemnek meg kellett felelni. Ellenkező esetben mindenki a puritánságot rótta volna fel és az kell mondanom, itt nincs arany középút, vagy ha van is, hát nagyon nehéz megtalálni.

 

A design meg olyan amilyennek lennie kell. Szemben a sok okoskodóval, fel kell hívnom mindenki figyelmét, hogy a 20-30 ?as évek, tehát a háború előtti kor rendkívül túldíszített, arisztokratikus, csicsás volt. Minden kézzel készült és a funkció háttérbe szorult a művészi kialakítással szemben. Aztán a 2. vh meghozta a funkció diadalát, beindult az erőltetett tömeggyártás, kockásítás. A 20-30-as évekhez képest az 50es évek rideg szocializmusa maga volt a pokol mindazoknak, akik gyönyörködni szerettek volna egy tárgyban, túl azon, hogy használják is azokat. Tehát a visszafejlődés, amit sokan emlegetnek törvényszerű és a valóságból kiragadott eleme a két trilógiának.

 

A régi kor repülőgépei, autói, hajói maga volt a megtestesült kézműves csoda. Idézzünk csak fel egy régi fregattot a 18. századból. Annyi művészi szépség és kecsesség volt bennük, hogy az ember csak ámul bámul. Szemben egy mai F22es vadászgép vagy egy modern felderítő naszád végtelenül unalmas és szürke kubista íveivel.

 

Ami valóban zavaró, hogy ez a külsőségekben megmutatkozó különbözőség sajnos nincs megfelelően tárgyalva egyik filmben sem. Talán az EPIII feladata lett volna, de még ott is oly messze vagyunk a birodalom végeláthatatlan gyártósoraitól, hogy nem is lehetett volna elvárni tőle eme feladat hibátlan teljesítését. Talán egy újabb trilógia a két rész közé, vagy a leendő sorozat ki fogja egyszer tölteni ezt az űrt. Tudom, hogy a mezei nézők többsége ezt hiányolta leginkább a filmekből. Egy elsuhanó X-wing vagy TIE - fighter kellő mennyiségű nosztalgiát vitt volna az új részekbe és ez változtatott volna a megítélésén is.

 

Remélem, hogy Lucas kellően fog hozzáállni a készülő sorozathoz és elhalmoz majd minket olyan látványelemekkel, amik nem csak nyomokban, hanem teljes mértékben vissza fogják hozni a régi részek hangulatát. Persze számomra a trilógia teljesen egységes így 6 részestül, de megértem a fanyalgókat és titkon remélem, hogy látni fogok még hagyományos rombolókat, Tie vadászokat és Hoth bázist idéző felkelő búvóhelyeket a készülő sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt mondom, mint Donát, hogy nézzük a tényeket, és azok szerint van egy számozási sorrend, ami szerint megtekintve a filmek egy kerek egész történetet mesélnek el. Ez idáig teljesen objektív dolog.

Erre mondom azt, hogy a Star Wars epizód számai olyanok, mint egy könyv fejezet számai: elolvashatod a könyvet úgy is, hogy a 30-ból a 15. fejezettel kezded, majd a végére érve elolvasod az első 15-öt is. Csak egyrészt, hülyeség, másrészt, a közelében sem fogsz járni annak, amit az író át akart adni. És néha mégis, szegény író kénytelen a közepén kezdeni a sztorit.

 

Ez így benne van a filmben? Szerintem itt megint az van, hogy mindenki úgy értelmezi ahogy akarja. :)

"- Leia? do you remember your mother? Your real mother?" ("Leia? te emlékszel anyádra? Az igazi anyádra?") - Ezt ugye Luke mondja Leianak. Tehát még Luke is tudta, hogy Leiát örökbe fogadták. Ebben nincs semmiféle "ki hogyan értelmezi" dolog. A filmben Luke is tudja, hogy Leia örökbe lett fogadva, és ha Leia nem tudta volna, akkor az "igazi anyád" résznél nem válaszol a kérdésre, hanem visszakérdez: "Mi az, hogy az igazi anyámra?" Ilyen kérdés nem hangzott el, Leia még csak meg sem lepődött Luke kérdésén, ebből pedig csak egy dolgot lehet leszűrni: Leia tudta, hogy örökbe fogadták, és ezt még Luke-nak is elmondta, hiszen olyan visszakérdezés sem volt, hogy: "Honnan tudsz te erről?"

 

Akkor Leia kire emlékszik vissza? Padmé nem lehet. De ezek szerint Breha sem.

Padméra emlékszik, nem Brehara, nem egy se a filmekben, se az EU-ban nem ismert valakire, hanem Padmé Naberrie Amidala (Skywalker) egykori királynőre és szenátorra. Ezt egyrészt azt hiszem Lucas is mondta (bár nem vennék rá mérget), másrészt, a filmekben csak úgy van értelme, hiszen mi a jobb: ha a néző visszaemlékezik olyas valakire, aki a) egyszer látott, b) nem is létezik. Vagy, ha olyasvalakire emlékszik vissza, aki a szeme láttára nőtt fel, lett királynőből szenátor, kislányból feleség, aki megharcolta az eleve vesztette harcát és belehalt, és aki úgy a szívéhez nőhetett? Szóval már csak dramaturgiai szempontból is esélyes, hogy Amidalára emlékszik, meg úgy alapból is, hisze abszolúte hülyeség lenne, ha olyan merülne fel, akire a néző nem is emlékszik.

Hogy hogyan? Ez már kismilliószor le lett írva, de az ismétlés sosem árt:

Yoda az ep5-ben: "Through the Force, things you will see. Other places. The future? the past. Old friends long gone." ("Az Erő által sok mindent látsz meg. Más helyeket, a jövőt? a múltat. Tovatűnt barátokat."). A múltat. Anakin és valószínűleg tőle átörökölve Luke fogékonyak a jövőre, bele tudnak nézni. Leia az ellenkezője nekik, ő valószínűleg a múltat látja. Ezt alá támasztja az is, hogy körülbelül úgy írja le az "emlékeit", mint mások a jövőbe látást: képek, érzések. A "tovatűnt barátok" részbe pedig beilleszthető akár tovatűnt rokonok is. Leia ep3-ban szerzett emlékeire az ep6-ban az ep5 nyújt választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy Lucas kellően fog hozzáállni a készülő sorozathoz és elhalmoz majd minket olyan látványelemekkel, amik nem csak nyomokban, hanem teljes mértékben vissza fogják hozni a régi részek hangulatát. Persze számomra a trilógia teljesen egységes így 6 részestül, de megértem a fanyalgókat és titkon remélem, hogy látni fogok még hagyományos rombolókat, Tie vadászokat és Hoth bázist idéző felkelő búvóhelyeket a készülő sorozatban.

Sok mindennel lehetne vitatkozni amit leírtál, én ezt a régi hangulat felemlegetést ragadom ki. Minek???? A régi részek hangulata benne van a régi részekben. Nehogy már az önismétléstől legyen jó az új trilógia. Egyébként bőven van annyi kraft pl. az EPIII -ban, ami elég átvezetésként funkcionál az EPIV -hez. Erre a legékesebb bizonyíték az volt, amikor kijöttem a filmről, azonnal nézni akartam a negyediket. De ez az elrepülő TIE fighter meg csillagromboló nagyon gagyi kívánság már ne is haragudj. Régen épp az ilyen marhaságok ellen harcoltál most meg ezt akarod bele? Érdekes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"- Leia? do you remember your mother? Your real mother?" ("Leia? te emlékszel anyádra? Az igazi anyádra?") - Ezt ugye Luke mondja Leianak. Tehát még Luke is tudta, hogy Leiát örökbe fogadták. Ebben nincs semmiféle "ki hogyan értelmezi" dolog. A filmben Luke is tudja, hogy Leia örökbe lett fogadva, és ha Leia nem tudta volna, akkor az "igazi anyád" résznél nem válaszol a kérdésre, hanem visszakérdez: "Mi az, hogy az igazi anyámra?" Ilyen kérdés nem hangzott el, Leia még csak meg sem lepődött Luke kérdésén, ebből pedig csak egy dolgot lehet leszűrni: Leia tudta, hogy örökbe fogadták, és ezt még Luke-nak is elmondta, hiszen olyan visszakérdezés sem volt, hogy: "Honnan tudsz te erről?"

 

 

Padméra emlékszik, nem Brehara, nem egy se a filmekben, se az EU-ban nem ismert valakire, hanem Padmé Naberrie Amidala (Skywalker) egykori királynőre és szenátorra. Ezt egyrészt azt hiszem Lucas is mondta (bár nem vennék rá mérget), másrészt, a filmekben csak úgy van értelme, hiszen mi a jobb: ha a néző visszaemlékezik olyas valakire, aki a) egyszer látott, b) nem is létezik. Vagy, ha olyasvalakire emlékszik vissza, aki a szeme láttára nőtt fel, lett királynőből szenátor, kislányból feleség, aki megharcolta az eleve vesztette harcát és belehalt, és aki úgy a szívéhez nőhetett? Szóval már csak dramaturgiai szempontból is esélyes, hogy Amidalára emlékszik, meg úgy alapból is, hisze abszolúte hülyeség lenne, ha olyan merülne fel, akire a néző nem is emlékszik.

Hogy hogyan? Ez már kismilliószor le lett írva, de az ismétlés sosem árt:

Yoda az ep5-ben: "Through the Force, things you will see. Other places. The future? the past. Old friends long gone." ("Az Erő által sok mindent látsz meg. Más helyeket, a jövőt? a múltat. Tovatűnt barátokat."). A múltat. Anakin és valószínűleg tőle átörökölve Luke fogékonyak a jövőre, bele tudnak nézni. Leia az ellenkezője nekik, ő valószínűleg a múltat látja. Ezt alá támasztja az is, hogy körülbelül úgy írja le az "emlékeit", mint mások a jövőbe látást: képek, érzések. A "tovatűnt barátok" részbe pedig beilleszthető akár tovatűnt rokonok is. Leia ep3-ban szerzett emlékeire az ep6-ban az ep5 nyújt választ.

 

Ez nagyon jó magyarázat. Tetszik. Ezt kell leírni minden olyan fanyalgónak, akik szerint az EP3-ban hiba volt Padmé halála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Sokszor olyan érzésem van, mintha két különböző film lenne összevágva."

 

Én is így gondolom, csak éppen én nem hibának/gyengeségnek érzem ezt, hanem tudatos koncepciónak. Miért is?

 

Az ep2 az a film, ahol kezd egy bizonyos kesze-kuszaság elindulni a sztoriban. Egyre több probléma vetődik fel, ahogy haladunk előre és ráadásként a főhősnek is megosztódik a figyelme, viszont az övé hardcore érzelmi vihar formájában.

Ez a rész a bizonytalanság kialakulása, a stabilitás elvesztése a Köztársaság és Anakin életében is.

Szerintem ezért a film tökéletesen visszaadja az általad említett érzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Ma végeztem a hat filmmel. Nem tudok mást mondani, mint hogy ez a valaha létrehozott legegységesebb és legjobb mozifilmsorozat. Lucas egy zseni!

Megnyugodtam. Te vagy az Eredet "pörgettyűm" (Szerk.: Totem :D). Ha valami mást mondanál a SAGA-ról, biztosra venném, hogy álmodom. :D

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én az első 3at kiskoromban láttam és nagyon tetszett, meg is vették egyik karácsonyra kazettán, dísz kötésben. Aztán lett internetem és a Baljós árnyakat úgy töltöttem le, mert valahogy a bemutatók és a kritikák sem méltatták annyira. A folytatást moziban néztem meg, és persze a méltó befejezésre is jegyet vettem. Aztán, angol nyelvvizsga előtt fogtam 18doboz sört és egy nap megnéztem az összes rész, eredeti nyelven, időrendi sorrendben (a történet szempontjából), minden film közben elfogyott 3 doboz. :) Az utolsó 3 résznél pedig már a magyar feliratot is kinyomtam, mert annyiszor láttam magyarul és a nyelvtudásom is volt annyira elegendő, hogy maximálisan a filmre tudtam koncentrálni, anélkül, hogy bármit is félreértettem volna....sosem foglalkoztam azzal, hogy mennyire alkotnak egységet, vagy varrják el a szálakat, egyszerűen szeretem nézni a Star Wars movie-kat és biztos vagyok benne, hogy lesz még rá példa, hogy beteszem a műsoros DVD-ket az olvasómba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az első 3at kiskoromban láttam és nagyon tetszett, meg is vették egyik karácsonyra kazettán, dísz kötésben. Aztán lett internetem és a Baljós árnyakat úgy töltöttem le, mert valahogy a bemutatók és a kritikák sem méltatták annyira. A folytatást moziban néztem meg, és persze a méltó befejezésre is jegyet vettem. Aztán, angol nyelvvizsga előtt fogtam 18doboz sört és egy nap megnéztem az összes rész, eredeti nyelven, időrendi sorrendben (a történet szempontjából), minden film közben elfogyott 3 doboz. :) Az utolsó 3 résznél pedig már a magyar feliratot is kinyomtam, mert annyiszor láttam magyarul és a nyelvtudásom is volt annyira elegendő, hogy maximálisan a filmre tudtam koncentrálni, anélkül, hogy bármit is félreértettem volna....sosem foglalkoztam azzal, hogy mennyire alkotnak egységet, vagy varrják el a szálakat, egyszerűen szeretem nézni a Star Wars movie-kat és biztos vagyok benne, hogy lesz még rá példa, hogy beteszem a műsoros DVD-ket az olvasómba.

 

 

De közben azért rájöttél hogy elvarrnak minden szálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogjuk rá, minden kapcsolatot és szálat megértettem, de pl. Dath Vader karaktere jobban tetszett úgy, hogy nem ismertem ilyen mélyre hatóan az előéletét. Obi Wanról mindig is szerettem volna többet megtudni és ebből a szempontból remek volt, hogy az előzményekben ilyen nagy szerepet kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg csak 4-5-6 volt Vader volt a kedvencem, amióta van 1-2-3 is, azóta abszolút Anakin/Vader a kedvencem :D

 

Egyébként én is rendeztem már Star Wars maratont (egybe a 6 részt) minimum 4 alkalommal (vagy többször) haverokkal. Mindig óriási élmény! :D Mondjuk mi sör és egyéb alkoholos pia nélkül, de ez egyéni ízlés dolga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyáron nálam a sör, olyan mint, hidegben az ásványvíz. Minden szükséges nyomelemet megtalálok benne és hatással sincsen rám, csak a hólyagomra. :)

Amúgy én Chewie-t bírom a legjobban és 99%ban egyetértek vele, szerintem a sorozat legköltőibb és legigazabb mondatait az ő szőrös szájából hallhatjuk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogjuk rá, minden kapcsolatot és szálat megértettem, de pl. Dath Vader karaktere jobban tetszett úgy, hogy nem ismertem ilyen mélyre hatóan az előéletét. Obi Wanról mindig is szerettem volna többet megtudni és ebből a szempontból remek volt, hogy az előzményekben ilyen nagy szerepet kapott.

 

 

De a prequel pont azért készült hogy azt a fekete gonosz bácsit emberibb értékkel ruházza fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a filmben mindenki azt lát meg, amit akar, meg arra figyel ami valóban érdekli. Nekem azért is az utolsó a sorban a Baljós árnyak, mert full hidegen hagy, hogy Anyakín milyen volt gyerekkorában, meg, hogy lett szerelmes és egyéb hülyeségek. Darth Vader tetteit anélkül is megértettem, hogy az előzményeket láttam volna. Az szerintem sokkal izgalmasabb, hogy a Köztársaság miként bukik el, illetve a klónok bemutatása is sokat dobott az előbb készített részek értékén.

Valahogy egy társadalom sorsa jobban érdekelt, mint egy ember tragédiája. De nem akarom Madách-ot is ide keverni! Amúgy meg nekem a karakter külseje sem igazán tetszett, a header-ben is a középső arc, valami igazán ronda...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a filmben mindenki azt lát meg, amit akar, meg arra figyel ami valóban érdekli. Nekem azért is az utolsó a sorban a Baljós árnyak, mert full hidegen hagy, hogy Anyakín milyen volt gyerekkorában, meg, hogy lett szerelmes és egyéb hülyeségek.

 

Ízlések és pofonok, én épp a fentiek miatt, illetve azáltal, hogy tudatosult bennem kinek az előéletét mutatják be az új részek figyeltem fel az egészre, előtte nem is érdekelt. Egyébként szerintem egy csipetnyi fantáziát hozzáadva abszolút egységesek. Talán egy kicsivel kevesebb CG, főleg az Ep3-ban, látványilag is jobban összehangolta volna a két trilógiát, de a film végére az is szépen kellően lecsökken.:)

Amúgy az egységességhez: Padmé mondta az Ep3-ban: "Ölelj át, ahogy a Naboo-n a tónál, amikor csak a szerelmünk volt, se politika, se cselszövés, se háború." Ilyen mikor volt? Mármint csak szerelem, amit nem árnyékolt be az idézett háromból valamelyik? Az Ep2-ben biztos nem. :D De előtte sem.:)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlések és pofonok, én épp a fentiek miatt, illetve azáltal, hogy tudatosult bennem kinek az előéletét mutatják be az új részek figyeltem fel az egészre, előtte nem is érdekelt. Egyébként szerintem egy csipetnyi fantáziát hozzáadva abszolút egységesek. Talán egy kicsivel kevesebb CG, főleg az Ep3-ban, látványilag is jobban összehangolta volna a két trilógiát, de a film végére az is szépen kellően lecsökken.:)

Amúgy az egységességhez: Padmé mondta az Ep3-ban: "Ölelj át, ahogy a Naboo-n a tónál, amikor csak a szerelmünk volt, se politika, se cselszövés, se háború." Ilyen mikor volt? Mármint csak szerelem, amit nem árnyékolt be az idézett háromból valamelyik? Az Ep2-ben biztos nem. :D De előtte sem.:)

EP2 -ben volt háború? Nem. Padmé szemében cselszövés se nagyon. Politika viszont annál inkább. :) Bár szerintem itt inkább arra gondol, hogy a Naboo -n idilli volt minden, távol a galaxis zajától. Az EP2 legjobb részei azok a jelenetek. Valami olyan nyugalom árad azokból a részekből, hogy egyszerűen mindig rabul ejt az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EP2 -ben volt háború? Nem. Padmé szemében cselszövés se nagyon. Politika viszont annál inkább. :) Bár szerintem itt inkább arra gondol, hogy a Naboo -n idilli volt minden, távol a galaxis zajától. Az EP2 legjobb részei azok a jelenetek. Valami olyan nyugalom árad azokból a részekből, hogy egyszerűen mindig rabul ejt az egész.

 

Azzal vitatkoznék, hogy Padmé szemében cselszövés nem volt, végül is csak el akarták tenni láb alól. Egyébként csak félkomolyan vetettem ezt fel, mert tényleg nyilván arra gondol, amit te is írsz, csak ez a mondat már a premieren megütötte a fülemet. :) Én is nagyon szeretem azokat a részeket, meg úgy általában a Naboo-n játszódó jeleneteket, ahogy mondod, nyugalmat áraszt, jól esik a szemnek nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2-ben a naboo-i jelenetekkel nekem egy bajom van. Minden idilli képre jut egy komor, baljós kaminoi kép, ami nagyon beárnyékolja azt az említett nyugalmat. Erőteljesen emlékeztet arra, hogy bármilyen szép is az a pillanat, a Galaxis egy másik pontján éppen a Sith-ek rendelte tökéletes katonákat mutatják be Obi-Wannak. A naboo-i jelenetek jelképezik a vihar előtti csendet, a kaminoiak a közeledő viharfelhőket, Geonosison meg kitör a vihar. Szóval a naboo-i jelenetek nekem inkább szomorúak, a kandallós rész pedig egyenesen tragikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ahogy újranéztem a Klónok támadását újra felmerült, hogy mennyire jól játszik a rendező a "Nappal" és a felhőkkel. :) Ahogy Anakin a teraszon áll Naboon az álma után, vagy éppen a Sithek bosszújában Mustafaron, visszaköszön ez a motívum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2-ben a naboo-i jelenetekkel nekem egy bajom van. Minden idilli képre jut egy komor, baljós kaminoi kép, ami nagyon beárnyékolja azt az említett nyugalmat. Erőteljesen emlékeztet arra, hogy bármilyen szép is az a pillanat, a Galaxis egy másik pontján éppen a Sith-ek rendelte tökéletes katonákat mutatják be Obi-Wannak. A naboo-i jelenetek jelképezik a vihar előtti csendet, a kaminoiak a közeledő viharfelhőket, Geonosison meg kitör a vihar. Szóval a naboo-i jelenetek nekem inkább szomorúak, a kandallós rész pedig egyenesen tragikus.

Nekem akkor is jól esik látni még utoljára ezt a békés és buja világot. Ezután már semmi nem marad ebből. Talán majd csak az Endor hoz vissza belőle valamit, de nem véletlen.

 

Tegnap ahogy újranéztem a Klónok támadását újra felmerült, hogy mennyire jól játszik a rendező a "Nappal" és a felhőkkel. :) Ahogy Anakin a teraszon áll Naboon az álma után, vagy éppen a Sithek bosszújában Mustafaron, visszaköszön ez a motívum.

Ha Lucas valamiben tényleg zseniális, akkor az a színek és fények használata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.