Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Jól tudod, Moon volt az aki nem tudta. Ha még emlékszel rá. :)

Emlékszem, de mintha normális ember is lett volna még úgy, mint én :D Na mindegy, a lényeg érthető volt :D

 

De hiába is határozunk el bármit, hogy majd a család gyerektagjaival megnézetjük a Sagát.Én is elhatároztam.Erre a Clone Wars beleszólt.Unokaöcsém sosem látott sw-t előtte.A sorozatot meg imádja.Iszonyú sok kérdése volt(pl ki volt Obi-Wan mestere), a húgomék emiatt megnézették vele az EP1-2öt.Anakint imádja, ő neki a hős, mikor mondták neki, hogy dehát belőle lesz a gonosz Darth Vader, nem igazán értette.Tehát ez is egy pl, hogy valaki a tcw-től lesz rajongó.

Na tessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem azzal varázsolt el, hogy ilyet azelőtt még sose láttam. Minden tökéletes volt. De szerintem tudat alatt a látvány vitte a főszerepet.

Nálam is gyerekkoromban inkább a látvány miatt tetszett. Főleg a fénykardpárbajok, a Jedik, meg a Sith-ek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hiába is határozunk el bármit, hogy majd a család gyerektagjaival megnézetjük a Sagát.Én is elhatároztam.Erre a Clone Wars beleszólt.Unokaöcsém sosem látott sw-t előtte.A sorozatot meg imádja.Iszonyú sok kérdése volt(pl ki volt Obi-Wan mestere), a húgomék emiatt megnézették vele az EP1-2öt.Anakint imádja, ő neki a hős, mikor mondták neki, hogy dehát belőle lesz a gonosz Darth Vader, nem igazán értette.Tehát ez is egy pl, hogy valaki a tcw-től lesz rajongó.

Előbb-utóbb minden családba beszivárog a Star Wars. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Összehozhatsz egy akármennyire jó effektcsapatot meg színészgárdát meg miegymást, ha nincs egy ember, aki megmondja, hogy na, ez az, ami Star Wars. Lehet szuper a csapat, de ha nincs meg a vezetője, akié a látomás, az egészből csak egy szétszállt katyvasz lesz. Szép katyvasz, de attól még katyvasz. :(

Burtt, Guinness, Knoll, Kershner, McQuarrie, Williams stb. nélkül a Star Wars nem olyan lenne, amilyennek ismerjük, ez tény. De Lucas nélkül semmilyen sem lenne - ez is tény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Én voltam az, akinek később esett le, hogy Sidi = Palpi.

 

Egyébként pedig tökéletesen egyetértek veled. Nem véletlenül van úgy beszámozva, hogy I-II-III-IV-V-VI és nem pedig IV-V-VI-VII-VIII-IX

 

Minden történet úgy kerek, ha az elejével kezdi és a végével zárja valaki, nekem ez nem adathatott meg, de ezt az élményt soha senkitől nem venném el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Én voltam az, akinek később esett le, hogy Sidi = Palpi.

Tudtam én, hogy volt egy ilyen ember :P

 

Donát, az Underworldöt hogy nézzed? :P

Bár nem nekem szólt a kérdés, de én pl. minden történetet kronológiailag nézek, nem csak a Star Warst (persze kivétel, ha az előzmény csak később készül el, de gondolom érthető, hogy ez miért van így :P ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: ez egy érdekes coming-out volt, tele nagyon érdekes prekoncepciókkal. Most ebből csak egy kiragadott darabra reagálnék, Dzséjt prima irásánál jóval szükebb terjedelemben:

 

"Az Ep1-3-ig nincsenek olyan dolgok, amik a gyerekeknek kedves lenne. Jó, ott van Jar-Jar meg a younglingek, de más annyira nem."

 

Több kisgyereket ismerek a környezetemben. És rajtuk keresztül az ő barátaik izlését is. Hidd el: ez igy szimplán nem igaz. A gyerekek imádják az új részeket, a régiekkel kapcsolatban pedig változó az izlésük: némelyik unja némelyik szereti. De az elöbbire ellenpéldát még sose láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem osztom az EpI-II-III-ra vonatkozó aggályokat. Az első rész - akármennyire is bonyolult a története a sok manipulálással tarkítva - kifejezetten a gyermeki korosztálynak szól, és higgyétek el, az fog megragadni bennük, ami bennünk is ennyi évesen. A látvány, a barátságos karakterek, az akciódús jelenetek, a modern trükkök. Egyedül az EpIII lóg ki a sorból, azért azt én csínyján mutogatnám kisebbeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se az ujjamból szívtam ki, hogy a Jar-Jar és a younglingek kevesebb embernek tetszenek. Legelőször itt vagyok én, aki megijedt Jar-Jartól, amikor meglátta (én ilyen ilyedős vagyok, fél évig féltem ET-től is, de még a filmet mai napig nem tudom megnézni, annyira rögzült bennem, hogy ET félelmetes) aztán az én környezetemben se kedvelték Jar-Jart a kis gyerekek (4-10), hanem inkább az ewokokkat szerették.

 

A kislánynak is németből hoznak majd egy plüss ewok macit, annyira megszerette őket. Jar-Jarral nem tud mit kezdeni, mert nem evilági lény, így nem tudja mihez kötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért még mindig kihagytuk a történetből, pedig nagyon fontos, hogy az EpI főhőse - szemben az EpIV-vel - kisgyerek, 9 éves, így jobban tudnak vele azonosulni a gyerekek. És én is tapasztalatból mondom, mert testvérem (aki most 12) már számtalanszor látta az EpI-et és csupán néhányszor az EpIV-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se az ujjamból szívtam ki, hogy a Jar-Jar és a younglingek kevesebb embernek tetszenek. Legelőször itt vagyok én, aki megijedt Jar-Jartól, amikor meglátta (én ilyen ilyedős vagyok, fél évig féltem ET-től is, de még a filmet mai napig nem tudom megnézni, annyira rögzült bennem, hogy ET félelmetes) aztán az én környezetemben se kedvelték Jar-Jart a kis gyerekek (4-10), hanem inkább az ewokokkat szerették.

 

A kislánynak is németből hoznak majd egy plüss ewok macit, annyira megszerette őket. Jar-Jarral nem tud mit kezdeni, mert nem evilági lény, így nem tudja mihez kötni.

Ez érdekes mert a lentebbi idézetben az ellenkezőjét irtad: vagyishogy Jar Jar és a younglingek az egyetlenek, amik a gyerekeknek szólnak.

De oké szóval az ellenkezőjéről van szó... a Jar Jar fóbiát még talán el is tudom fogadni, de hogy "a younglingek kevesebb embernek tetszenek"... szerintem egészen egyszerü: a younglingek nem azért vannak, hogy sok embernek tetszenek. Kis jedi tanoncok minimális sreen-timeal, bemutatva a jedivé válás egyik periodusát. Pont ugy és annyira aranyosak amennyire gyerekek általában. Kötve hiszem, hogy birokra akarnának kelni az ewokokkal aranyosságban.

 

Jar Jar meg szerintem messze nem olyan rémisztő, mint az ep.4-ben a gülüszemű hulladékok-közt élő izéke (dianoga). Na én pl. attól féltem kiskoromban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Prequelbe a jó csak Jar-Jar, de ha az ewok-Jar Jar "mecsben" Jar Jar veszít. :D

A dianoga rám semmilyen hatással nem volt, nem emlékszek rá, hogy valami érzelmet kiváltott belőlem kicsi koromban, sem a Cantina-ban lévő lények.

 

De hogy valami jót is írjak, a szomszéd gyerek is kíváncsi a Star Wars-ra, vele akkor kronológiai sorrendben nézetem meg a részeket. Majd leírom a véleményét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen csak mondjuk környezetem és saját példámon keresztül: egy kisgyereknek nem feltétlenül az lesz a kedvenc, meg a szeretet film ami a legaranyosabb. Nem hinném, hogy ez lényeges fokmérő lenne. Az SW elsősorban nem aranyos mese, hanem inkább -modern és engem általában irritáló szóval élve- cool. A fénykardpárbajok, űrhajók, lények, bolygók és megannyi kütyü miatt szeret bele a legtöbb gyerek és nem az édes macik vagy Jar Jar nyulfülei miatt. Ezek abszolut sokadlagos tényezők. Az SW jól láthatóan nem is akar aranyos és kedves lenni. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.