Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is... persze, ez megint csak belemagyarázás, ami rossz dolog :D:roll:

Ez hozzállás kérdése. :D Az SW -ben mindent meglehet úgy magyarázni, hogy az teljesen elfogadható a történet keretein belül. Persze ez egyéni ízlés kérdése is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. A te elképzelésed szerint akkor rengeteg egoista futkoshat a Földön :D Akár mennyire is fáj, de a mérleg nyelve bizony azok felé billen akik szerint sokkal logikusabban is ki lehetett volna hozni a sagát. :roll: Erre példa a rajongók megosztottsága ugyebár. Van aki minden magyarázatot ( a legképtelenebbet is) bevesz, de van akinek sok minden sántít. El kell fogadni a másik érvelését is, nem pedig ahhoz ragaszkodni, hogy Így tökéletes az egész ahogy van. DE a film így is működik, ez tény. :D Szeretjük.

Más filmnél érdekes módon nincs ilyen megosztottság, ámbár hülye példával élve ha pl a Gyűrűk Ura szerzője hirtelen ( az örökös) fogná az egész eddig sztorit és úgy írná meg az előzményt, hogy nem Egy Gyűrű van benne, hanem Egy Karkötő, akkor tuti hőzöngés lenne, pedig a film lényegén mit sem változtatna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. A te elképzelésed szerint akkor rengeteg egoista futkoshat a Földön :D

Tudom, én vezetem őket :D De akkor is, szerintem hülyeség amiatt fújni egy filmre, mert valaki nem úgy képzelte el. Persze, van úgy, hogy a nem így elképzelés után is egy baromi gyatra filmet kapunk, de hát te is írtad, hogy ez nem ennél a filmnél van. Lehet nem túl kedves ez a véleményem, de ez a véleményem. Ezt sosem fogom tudni megérteni.

 

Más filmnél érdekes módon nincs ilyen megosztottság

Lezsámítva a Star Trek, a Stargate, az Alien&Predator, a Terminator franchise-okat. Csak, hogy most hirtelen lekapjak négyet a polcról :roll:

 

Ja, Tenel Ka-nak volt még egy kérdése a másik topicban, hogy emlékezni fog-e valaki arra, milyen volt az ep4-5-6 eredetileg. A válasz szerintem igen. Aki megvette és/vagy letöltötte a DVD-t, az emlékezhet rá.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én maximálisan egyetértek Dzséjttel. Lehet bakikat, meg logikátlanságokat keresni a történetben, de amire észszerű magyarázat van (Obi-wan - Droid, Leia - anyja, Luke - Dagobah), ott kár görcsösen ragaszkodni az "Ez tök logikátlan" elgondoláshoz, mert egyrészt a saját filmélmény rovására megy, másrészt pedig a magyarázat kielégítő, ha nyitott az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ez nem fújolás hanem némi kellemetlenség. Te ezt nem értheted, mert te már bőven az után születtél, hogy mi már kívülről fújtuk a trilógia minden egyes párbeszédét és a film logikája szerint következtettünk bizonyos előzménydolgokra. Igaz, mi még sokáig abban a hittben voltunk, hogy ez a három film így alkot egy egészet és hát maga az élmény is annyira lekötött, hogy a fene se tudta, hogy ez most csak egy történet közepe. De aztán feltűntek a címsorban szereplő epizódszámok. :D Na és persze olvastuk a Kozmosz SW könyveket. :D Innentől meg már ugyan azt mondanám mint Tenel Ka. Mást vártunk akkor.

 

 

Ja és olyan filmekre gondoltam amiben a folytatás maga az előzmény, erre utaltam volna a GYU-val is. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én maximálisan egyetértek Dzséjttel. Lehet bakikat, meg logikátlanságokat keresni a történetben, de amire észszerű magyarázat van (Obi-wan - Droid, Leia - anyja, Luke - Dagobah), ott kár görcsösen ragaszkodni az "Ez tök logikátlan" elgondoláshoz, mert egyrészt a saját filmélmény rovására megy, másrészt pedig a magyarázat kielégítő, ha nyitott az ember.

 

 

Az én nyitottságomnak pl sok újdonsült magyarázat nem felel meg. :roll:

De mint már hangsúlyoztuk, ez nem arról szól, hogy direkt hibákat, bakikat keres az ember. Ezek a logikátlanságok nekünk (öregeknek) feltűnőek. Tegnap este még épp erről beszéltünk Mártival ( Tenel Ka) MSN-en, hogy az előzményeken érződik, hogy Lucas anno ( klasszikus trilógia forgatásakor) nem így képzelte el az egészet. Ez ott van, érződik. Annak legalábbis igen aki a nyolcvanas években SW-vel kelt és azzal is aludt el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a váz adott volt akkor is. Én nem hiszem, hogy drasztikusan más lett volna az elképzelése. Persze ha akkor megtudja csinálni Lucas az előzményeket, biztos másmilyen lett volna. Ma már sokkal letisztultabb és éretebb az öreg. Persze szentimentálisabb is, ami nem mindenkinek tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ez nem fújolás hanem némi kellemetlenség. Te ezt nem értheted, mert te már bőven az után születtél, hogy mi már kívülről fújtuk a trilógia minden egyes párbeszédét és a film logikája szerint következtettünk bizonyos előzménydolgokra. Igaz, mi még sokáig abban a hittben voltunk, hogy ez a három film így alkot egy egészet és hát maga az élmény is annyira lekötött, hogy a fene se tudta, hogy ez most csak egy történet közepe. De aztán feltűntek a címsorban szereplő epizódszámok. :D Na és persze olvastuk a Kozmosz SW könyveket. :D Innentől meg már ugyan azt mondanám mint Tenel Ka. Mást vártunk akkor.

 

 

Ja és olyan filmekre gondoltam amiben a folytatás maga az előzmény, erre utaltam volna a GYU-val is. :roll:

Hát mélységesen sajnálom, hogy én az ep6 után születtem, de remélem megbocsátható tényező ez és még ér valamit a véleményem Star Wars tekintetében. Sajnos nem tudtam sürgetni az apukámat és az anyukámat, pedig a reinkarnációs irodában direkt ahhoz az ablakohoz álltam, ami előtt te is voltál, csak miután felbosszantottad a nénit a kukacoskodásoddal, így előttem bezárták az ablakot és csak húsz év után nyitották ki :P

Viszont, ettől függetlenül 14 évig csak úgy néztem/olvastam én is Star Warsot és fújtam kívülről (az eredeti) szinkront, hogy nem volt előtte ep1-2-3, szóval azért nekem is kialakultak már a prekoncepcióim, mire megnéztem az ep1-et. És érdekes módon, túlléptem mindegyiken. Jó, előny, hogy nem gyerek fejjel könnyebben befogadtam az ep1-et, és sosem ragaszkodtam görcsösen a prekoncepcióimhoz (ellenben az igazamhoz :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mélységesen sajnálom, hogy én az ep6 után születtem, de remélem megbocsátható tényező ez és még ér valamit a véleményem Star Wars tekintetében. Sajnos nem tudtam sürgetni az apukámat és az anyukámat, pedig a reinkarnációs irodában direkt ahhoz az ablakohoz álltam, ami előtt te is voltál, csak miután felbosszantottad a nénit a kukacoskodásoddal, így előttem bezárták az ablakot és csak húsz év után nyitották ki :D

Viszont, ettől függetlenül 14 évig csak úgy néztem/olvastam én is Star Warsot és fújtam kívülről (az eredeti) szinkront, hogy nem volt előtte ep1-2-3, szóval azért nekem is kialakultak már a prekoncepcióim, mire megnéztem az ep1-et. És érdekes módon, túlléptem mindegyiken. Jó, előny, hogy nem gyerek fejjel könnyebben befogadtam az ep1-et, és sosem ragaszkodtam görcsösen a prekoncepcióimhoz (ellenben az igazamhoz :roll: ).

 

 

Más kor, más idők. :D Nekünk csak a három film volt és a három könyv. Se több, se kevesebb. :D Ez volt a mi Star Warsunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. A te elképzelésed szerint akkor rengeteg egoista futkoshat a Földön :D Akár mennyire is fáj, de a mérleg nyelve bizony azok felé billen akik szerint sokkal logikusabban is ki lehetett volna hozni a sagát. :roll: Erre példa a rajongók megosztottsága ugyebár. Van aki minden magyarázatot ( a legképtelenebbet is) bevesz, de van akinek sok minden sántít. El kell fogadni a másik érvelését is, nem pedig ahhoz ragaszkodni, hogy Így tökéletes az egész ahogy van. DE a film így is működik, ez tény. :D Szeretjük.

Más filmnél érdekes módon nincs ilyen megosztottság, ámbár hülye példával élve ha pl a Gyűrűk Ura szerzője hirtelen ( az örökös) fogná az egész eddig sztorit és úgy írná meg az előzményt, hogy nem Egy Gyűrű van benne, hanem Egy Karkötő, akkor tuti hőzöngés lenne, pedig a film lényegén mit sem változtatna.

 

 

A gyűrűk urában sem tetszik az olyan alapvető változtatás, gopgy pl Szarumán nem a végén hal meg, mint ahohgy a könyvben. :D Jó a film, mégis hiányzik a végéről a megye megtisztítása és Szarumán halála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat törtem a fejem, hogy vajon én vagyok-e vaskalapos, konzervatív, aki nem képes együttélni az új idők új szelével. Épp ezért amikor csak lehet, elbeszélgetek erről párom régi haverjaival, aki még ott voltak több mint 10 éve a SW klubb alapításánál. (ugye amikor még csak 1 volt). Eddig az a vélemény jött le, hogy igen, egységes, igen, szép, de az előzmény trilógia eleje kicsit gyerekes, Fájlalják Padme halálát, és úgy vélik, Lucas nem vette figyelembe, hogy a változtatásokkal kettéosztja a rajongóit.

Én a napokban ötlöttem azt ki, hogy ha kicsit megkavarja a dolgokat, és Shmit nem öli meg a második részben, hanem felszabadítják, és a harmadikban ő halna meg Padme helyett, akkor is meglenne az érzelmi töltet, a végeredmény ugyan ez lenne lényegében, és Padmet el lehetne menekíteni, mondjuk Yodával a Dagobahra. És akkor nem kellenének a magyarázatok, hogy miért emlékezhet Leia az anyjára, stb.

Az Ep4-es kardpárbaj érdekes módon nem zavart annyira, az viszont igen, hogy Yoda hogy megöregedett 20 év alatt:) Ep 3-ban ugrabugrálvav vív, később bottal alig jár. De ez csak akkor tűnik fel, ha NAGYON akarom :roll:

A két robot is megtöri az egységet. Ben öreg, de nem mosták ki az agyát, mint Thripiónak. Igen, van sok R2 egység a galaxisban, de kevesen járkálnak egy idegesítő protokolldroid társaságában. Már az nem jött be igazán nekem, hogy Thripiót Ani csinálta:):D

Ami viszont roppant pozitív, és ami a legvégén kicsit kárpótolt eme kisebb dolgokért, az Palpi karaktere. Az remekül ki lett dolgozva, ahogyan ő szőtte a hálóját. Palpatine szála tökéletes.

 

(elnézést, így egybe ilyen sokat, és ilyen kuszán. Fogam műtötték ma, és még nem vagyok egészen "magam")

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kilencvenes években már el voltunk halmozva hasonló filmekkel. Annak előtt csak az SW-nek éltünk. :roll:

 

 

Igen, és akkoriban az volt a csúúúcs film. A könyveket idézgettük, és volt, hogy a Jedit moziban úgy néztem meg, hogy hatszor szakadt el a film, hatszor! ÉS senki nem hőbörgött:) Most meg volt hogy megjegyezte valaki, hogy az eo4-5-6 az milyen "régi", és az újak mennyivel modernebbek, és lehet újra kéne a régieket forgatni, hogy passzoljon az előzményhez. Ez viszont olyan rosszul hangzik nekem. az ember sosem a régit igazítja az újhooz, hanem az újat a régihez:):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és akkoriban az volt a csúúúcs film. A könyveket idézgettük, és volt, hogy a Jedit moziban úgy néztem meg, hogy hatszor szakadt el a film, hatszor! ÉS senki nem hőbörgött:) Most meg volt hogy megjegyezte valaki, hogy az eo4-5-6 az milyen "régi", és az újak mennyivel modernebbek, és lehet újra kéne a régieket forgatni, hogy passzoljon az előzményhez. Ez viszont olyan rosszul hangzik nekem. az ember sosem a régit igazítja az újhooz, hanem az újat a régihez:):roll:

 

Mostanság nekem is fejembe villant az a gondolat, hogy tuti lesz majd olyan aki megcsinálja majd a remaket.

Ez a hozzáigazítás dologban némileg egyetértek, főleg végignézve Adywan munkáját. Legtöbbször jó helyen nyúlt a "modernebb" dolgokhoz anélkül, hogy maga a film szerkezete sérült volna. Ellentmondások persze itt is vannak, de még mindig ezt tartom dicséretes munkának a modernizálás ügyében.

De majd vasárnaptól ti is láthatjátok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Upsz, a régi időkhöz visszatérve. Amikor nem volt pénzünk mozijegyre ( ritka alkalom volt mert akkor még megfizethető volt) akkor magnókazettáról hallgattuk A CSILLAGOK HÁBORÚJÁT, Új Remény alcím nélkül! :roll:

Nem is beszélve az első "videójátékról", amikor egy A4-es papírlapra rajzoltuk fel a két flottát és filctoll csúsztatásával mozgattuk a TIE vadászokat. :D Érdekes mód ezeket könnyű volt megrajzolni. Hű, micsoda csaták voltak! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanság nekem is fejembe villant az a gondolat, hogy tuti lesz majd olyan aki megcsinálja majd a remaket.

Ez a hozzáigazítás dologban némileg egyetértek, főleg végignézve Adywan munkáját. Legtöbbször jó helyen nyúlt a "modernebb" dolgokhoz anélkül, hogy maga a film szerkezete sérült volna. Ellentmondások persze itt is vannak, de még mindig ezt tartom dicséretes munkának a modernizálás ügyében.

De majd vasárnaptól ti is láthatjátok :roll:

 

Az nem gond, ha frissítenek, de ez nem érinti a történetet. Egyszerűen logikus, hogy kinézetre az újhoz igazítják valamennyire. Történetben viszont az ellenkezőjének lennék a híve.

 

És igen, kiváncsi vagyok, millen az Adywanos:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Upsz, a régi időkhöz visszatérve. Amikor nem volt pénzünk mozijegyre ( ritka alkalom volt mert akkor még megfizethető volt) akkor magnókazettáról hallgattuk A CSILLAGOK HÁBORÚJÁT, Új Remény alcím nélkül! :roll:

Nem is beszélve az első "videójátékról", amikor egy A4-es papírlapra rajzoltuk fel a két flottát és filctoll csúsztatásával mozgattuk a TIE vadászokat. :D Érdekes mód ezeket könnyű volt megrajzolni. Hű, micsoda csaták voltak! :D

 

És nem azon törtük magukat, hogy mennyi Midiakármije van Lukenak, és mennyi yodánakj!:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem azon törtük magukat, hogy mennyi Midiakármije van Lukenak, és mennyi yodánakj!:roll:

 

Más volt minden. :D De ennek tényleg az lehetett az oka, hogy azokban az időkben hasonló témáju filmek hiányában, varázsként éltük át a Csillagok háborúját. Nem is tudom pontosan megfogalmazni, most picit sok emlék merült fel. :D Szép idők voltak no.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzményfilmeknél nálam az igazi SW érzés akkor öntött el amikor izgatottan raktam be a videolejátszóba a Baljós Árnyak kalózverzióját, illetve a Sithek bosszújának útcsó fél órájában, de főleg amikor Owen és Beru ott állnak Luke-al a naplementében. No akkor újra hét éves taknyos voltam. Ha egységességről beszélünk akkor nekem ez a pont jelenti azt. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzményfilmeknél nálam az igazi SW érzés akkor öntött el amikor izgatottan raktam be a videolejátszóba a Baljós Árnyak kalózverzióját, illetve a Sithek bosszújának útcsó fél órájában, de főleg amikor Owen és Beru ott állnak Luke-al a naplementében. No akkor újra hét éves taknyos voltam. Ha egységességről beszélünk akkor nekem ez a pont jelenti azt. :roll:

 

Nos, roppantul nem meglepő módon nagyon is egyetértek. Akkor összekapcsolódott múlt és jövő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kilencvenes években már el voltunk halmozva hasonló filmekkel. Annak előtt csak az SW-nek éltünk. :roll:

Hát neked aztán mindenre van válaszod :D

 

Igen, van sok R2 egység a galaxisban, de kevesen járkálnak egy idegesítő protokolldroid társaságában.

C-3PO-val az ep3 végéig Obi-Wan nem is találkozott! Az ep1-2-ben az aréna más pontjain volt (nem mellesleg még csak aranyszínű sem volt), az ep3-ban meg jól elkerülték egymást. A Mustafaron találkoztak először (legalábbis film szerint), mikor ment be Obi-Wan a hajóba, és C odatotyogott hozzá. Azon kívül max az apartmanban futhattak össze, mikor Obi ott járt. De először csak akkor látta C-t és R2-t együtt, mikor a hajóra felszállt a Mustafaron a csata után. Ebből aztán elég nehéz lenne leszűrnie, hogy ez a két droid együtt jár.

 

Igen, és akkoriban az volt a csúúúcs film. A könyveket idézgettük, és volt, hogy a Jedit moziban úgy néztem meg, hogy hatszor szakadt el a film, hatszor! ÉS senki nem hőbörgött:) Most meg volt hogy megjegyezte valaki, hogy az eo4-5-6 az milyen "régi", és az újak mennyivel modernebbek, és lehet újra kéne a régieket forgatni, hogy passzoljon az előzményhez. Ez viszont olyan rosszul hangzik nekem. az ember sosem a régit igazítja az újhooz, hanem az újat a régihez:):D

Na hát remake nekem sem kéne, de szerintem a közeljövőben ettől nem kell félnünk.

 

Szép és jó, hogy régen ilyen szép és jó volt, de ugye elhiszitek, hogy a kor megváltozásával azoknak, akik nem olyan "vének", mint ti, azoknak is szép és jó, és ha nekünk meg kell érteni benneteket, ezt mi is elvárhatjuk, akik inkább nem keseregnek, hanem saját magyarázatokat keresnek (bár ez inkább azokra vonatkozik, akik lendületből szarnak titulálják az ep1-2-3-at, és hülyének azt, aki szeretni meri).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát neked aztán mindenre van válaszod :roll:

 

 

C-3PO-val az ep3 végéig Obi-Wan nem is találkozott! Az ep1-2-ben az aréna más pontjain volt (nem mellesleg még csak aranyszínű sem volt), az ep3-ban meg jól elkerülték egymást. A Mustafaron találkoztak először (legalábbis film szerint), mikor ment be Obi-Wan a hajóba, és C odatotyogott hozzá. Azon kívül max az apartmanban futhattak össze, mikor Obi ott járt. De először csak akkor látta C-t és R2-t együtt, mikor a hajóra felszállt a Mustafaron a csata után. Ebből aztán elég nehéz lenne leszűrnie, hogy ez a két droid együtt jár.

 

 

Na hát remake nekem sem kéne, de szerintem a közeljövőben ettől nem kell félnünk.

 

Szép és jó, hogy régen ilyen szép és jó volt, de ugye elhiszitek, hogy a kor megváltozásával azoknak, akik nem olyan "vének", mint ti, azoknak is szép és jó, és ha nekünk meg kell érteni benneteket, ezt mi is elvárhatjuk, akik inkább nem keseregnek, hanem saját magyarázatokat keresnek (bár ez inkább azokra vonatkozik, akik lendületből szarnak titulálják az ep1-2-3-at, és hülyének azt, aki szeretni meri).

 

Nekem nem veletek van bajom, kevésbé "vén" rajongókkal:) Igazából jó érzés, hogy van, akiknek szintén sokat jelet a SW. És igen, kicsit olyan érzésem van az újakkal kapcsolatban, mikor kiskoromban Barbi babát akartam, és kaptam egy nem egészen eredetit. Ugyanarra használható, ugyanakkora, valahol mégis csalódtam. És aztán évekig megvolt, és végül nem is kellett volna másik. Meg fogom szokni, de ugyanúgy, ahogy ti gyártjátok az elméleteket, miért lehetett ez meg az, ugyanúgy mi is fogjuk, hogy hogy lehetett volna... Ti vagytok a szerencsésebbek, hiszen mi sosem tudjuk meg ténylegesen milyen lett volna, ha az a volna ott nem volna!

 

Szóval én nem egyből szarozom az ep1-2-3-at, sok jó dolog van benne. Van amit én alapból nem erőltettem volna - Midicuccos, Anakin "rejtélyes születése - bár utólag belegondolva ez végül egész jól sült el - Padme halála, Boba Fett klónsága.

Ami nagyon bejött az Palpi, mindenestül, az, hogy ténylegesen láthattuk, mire voltak képesek a Jedik(főleg harci dolgok), hogy új fajok kerültek képbe de a régiek is helyet kaptak.

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is veletek van bajom, az fix, azért is hangsúlyoztam ki, hogy ez inkább a sz*rozókra vonatkozik.

Csak mikor ilyet olvas az ember, hogy belemagyarázás az egész, akkor kicsit úgy érzi, hogy le van nézve a magas paciórl a felismerhetetlenségig, mert miért vagyunk mi olyan lámák, hogy vakon imádunk, és teóriákat gyártunk. Tudom, nem mondja ki senki, de a szóhasználatban, pláne, ha még jelzőket is hozzácsapnak, akkor bizony, ez érződik. Legalábbis számomra.

 

Szerk.: Na ez most olyan nyafogós lett :roll:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azért használtam sose a belemagyarázás jelzőt, mert bárkit is lenéztem volna a véleménye miatt. Sőt, gyakran ugye én hangoztattam, hogy felesleges minden biz-baz-hoz ( elnézést a kifejezésért) teóriák hadait gyártani. :roll: Elvégre ti, fiatalabb nemzedék ugyanezt "sérelmeztétek" ( nem szó szerint) tőlünk, vagyis inkább azt, hogy mi más magyarázatot gyártottunk ehhez-ahhoz. Anno nekünk sokkal letisztultabb volt ez az egész, érthetőbb is, gyermeki logikát kielégítve találtuk. Minden a helyén volt azokkal a várva várt magyarázatokkal melyekkel a fordulatokat magyarázni igyekeztük. :D ( ezt lásd lentebb)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem igazán értem ezt a fiatalabb-idősebb SW rajongó nézetkülönbséget, mivel én is ez utóbbiak sorait erősítem, de engem az új részek (bár csak az Ep3 megnézése után mind a három) legalább annyira lenyűgöznek, mint a régiek, sőt az Ep2 és az Ep3 esetében még jobban is, pedig nem vagyok már gyerek. Persze másként élem meg már a rajongást, mint a nyolcvanas években, amikor minden zsebpénzem mozijegyre meg 7 forintos képekre ment el, és sokkal kevesebb időt tudok ezzel a témával tölteni, de ez akkor is így van.

 

Szóval ez nem kor, hanem inkább mentalitás kérdése. Számomra nem a minden szinten tökéletes illeszkedés a lényeges a két trilógia között, hanem az összkép, amit akkor kapunk, ha egymás után végignézzük a filmeket. Én ezt hétvégén most megtehettem, és nyugodt szívvel jelentem ki, hogy az egész Saga együtt verhetetlen. Igaz, hogy teljes összhang csak a trilógiákon belül van a 3-3 film között, ennek ellenére nagyon jó látni az Ep4-5-6-ot az Ep1-2-3 után. :roll:

 

Biztos lehetett volna a régi filmekhez jobban igazítani az újak történetét, de nem véletlenül változtak meg dolgok, úgy gondolom. Azért lett ilyen az új trilógia, mert megváltozott a világ, mások sz igények, és megváltozott Lucas maga is (egyetértek Odyval, hogy a szentimentalizmusa nem ártott meg a történetnek, sőt!), és a végső jelenetsor kialakulásánál már csak azt nézte, hogy mi lesz hatásosabb, mi szolgálja jobban az előzmények elkészítésének igazi célját: hogy megtudja végre a világ, Anakin miért és hogyan állt át a Sötét Oldalra, és mindez a lehető leghihetőbb és legdrámaibb legyen. Ezért kellett pl. Padménak meghalnia, és nem mehetett Leiával az Alderaanra.

Tudom, hogy a "cél szentesíti az eszközt" nem mindig helyénvaló mondás, de itt véleményem szerint elnézhető, hogy ez történt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azt hiszem, én is a vénebb rajongók közé tartozom, legalábbis korban és rajongásban. (Sajnos az elmúlt évekig nem tudtam részt venni egyik rajongói közösség életében sem.) Mégis inkább Dzséjt véleménye áll hozzám közelebb. Hogy miért? Igazából nem tudom. Talán azért, hogy minél nagyobb hányadban bele tudjam szőni az EU-t az SW világába, komplexebbé téve azt. Talán azért, mert valóban sosem tudhatjuk meg, milyen lenne az SW, ha mindent a korábbi filmekhez igazítanak. Talán azért mert Lucasék azt mondták, hogy ha a filmek közt, illetve az SE-k és az eredetik közt ellentmondás van, akkor mindig az újabb verzió a nyerő.

 

A teljes újraforgatást én is ellenezném. Viszont Adywan munkája (Ep4) nagyon tetszik. :roll: És még esetleg az olyan javításokat is el tudnám képzelni, mint Owen és Obi-Wan testvéri viszonyának megszüntetése, vagy C-3PO erősen hullámzó emlékező tehetségének helyrerázása. ("Ebből már nem vágja ki magát a hercegnő." majd később Luke műhelyében: "Attól tartok uram, nem tudom ki ő. Azon az űrhajón utazott, amelyen utoljára voltunk. Úgy hiszem jelentős személyiség. Mindenki így kezelte.") Persze csak az ilyen kisebb ellentmondásokat feloldó javításokra gondolok, semmi olyanra, ami komolyabban befolyásolná a történteket, vagy ami miatt le kellene cserélni egy-egy szereplőt, újraforgatva a jeleneteit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is veletek van bajom, az fix, azért is hangsúlyoztam ki, hogy ez inkább a sz*rozókra vonatkozik.

Csak mikor ilyet olvas az ember, hogy belemagyarázás az egész, akkor kicsit úgy érzi, hogy le van nézve a magas paciórl a felismerhetetlenségig, mert miért vagyunk mi olyan lámák, hogy vakon imádunk, és teóriákat gyártunk. Tudom, nem mondja ki senki, de a szóhasználatban, pláne, ha még jelzőket is hozzácsapnak, akkor bizony, ez érződik. Legalábbis számomra.

 

Szerk.: Na ez most olyan nyafogós lett :roll:

 

Legalább ugyanúgy "láma" dolog teóriát gyártani arra, hogy mi lett volna. Szerintem remek kis fanfiction ötletek ezek, és mindenki alakíthatja a maga szájaíze szerint. Lucas azon véleménye, hogy mindig a legújabb az ami érvényes, ez sajnos viszont azt hozza, hogy BÁRMI változtatást eszközölhet. Persze nem hiszem hogy már túl sokat változtatgatna. Legalábbis remélem forrón!

 

Biztos vagyok abban, hogy ha korábban nem fogadtam volna el bizonyos dolgokat, és a filmben nem lenne pár mondat, akkor semmi bajom nem lenne a filmmel.

 

Most csinálják ugye másik nagy kedvencem, a Trek előzményét. Félek, ott is lesznek ilyesmik. De annyira nem tudják elrontani, hogy ne szeressem! :D:) (pont mint a SW-T)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.