Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Egy kis kiegészítés ami szemetszúrt. Vader az EP IV-ben nem Raymus Antillest fojtogatja hanem a fiát Colton Antillest. :yeah:

igen, eredetileg Colton Antilles, a fia volt az akit Vader megfojtott, de mostanra már módosították, és az ep4-ben megfojtott lázadó maga Raymus Antilles, akit a ROTS-ban is láthatunk 19 évvel fiatalabb kiadásban. legalábbis a wookieepedia ezt írja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

legalábbis a wookieepedia ezt írja...

A wookipédiának kb csak azt lehet elhinni, amit nem írnak rajta :yeah:

Hülyeségeket írtak, Raymus eleve kb 40 éves az ep3-ban, 19 évvel később meg kinéz 30-nak 50 helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 5 hónappal később...

Nekem az is elég lenne, ha hetente adnák a részeket, de akkor az összeset. Tavaly nyáron leadták az első két részt, novemberben meg az ötödiket és a hatodikat. Két rész meg lazán kimarad. Legfeljebb az HBO-n láthatnánk mind a hatot egymás után. De azt meg nem mindenki tudja fogni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfeljebb az HBO-n láthatnánk mind a hatot egymás után. De azt meg nem mindenki tudja fogni...

Azt hiszem, valamelyik topikban régebben elhangzott, hogy az HBO-n még sose volt Star Wars film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, valamelyik topikban régebben elhangzott, hogy az HBO-n még sose volt Star Wars film.

Én nem tudom, hogy volt-e, mert mi nem tudjuk fogni, csak abból indultam ki, hogy a Harry Pottert is leadták egymás után. De ha már a mozicsatorna sem adja le őket, akkor mit is várunk a többitől... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, valamelyik topikban régebben elhangzott, hogy az HBO-n még sose volt Star Wars film.

Az itthoniak bajban lehetnek a jogokkal.Lehet hogy az RTL KLUB-nak kizárólagos sugárzási joga van, mert csak az M1-en adtak rajtuk kívűl Star Wars filmet.Sajnálom mert az HBO az egyik legnormálisabb csatorna.

 

Persze külföldön leadták:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég Obi! Ez mikor volt? Valamikor az őskorban ember! Hol volt akkor még az HBO? Kb. ott ahol ma a spike TV van.

Nem tudom hogy mire célzol, tisztában vagyok vele hogy itthon csak 91-ben kezdték sugározni az HBO-t, Amerikában valahol a 70'-es évek környékén.Írtam valami hatalmas baromságot? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem arra célzott Ody, hogy egy '83-as adás még nem jelenti az, hogy a külföldi HBO-(k)nak is megvan még a joga az SE vagy DVD-s ep4-5-6-ra, hát még az ep1-2-3-ra.

Amúgy, amennyire tudom, az RTLKlubnak tényleg kizárólagos joga van az SW-re, egészen az ep3-ig. Aztán, ha azt leadták, onnantól szabad a vásár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy mire célzol, tisztában vagyok vele hogy itthon csak 91-ben kezdték sugározni az HBO-t, Amerikában valahol a 70'-es évek környékén.Írtam valami hatalmas baromságot? :)

Nem írtál, csak szerintem ha az őskorban bemutatták az HBO -n, az sajna nem jelenti azt, hogy manapság is lehet számítani rá. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legjobb dolog, ami egységesíti a filmeket, az szerintem Vader tétele (Imperial March). Nekem nagyon tetszik, hogy az első és második film feliratának végén miközben Amidala zenéjét halljuk, halkan megszólal Vaderé is, majd végül teljesen elnyomja Amidala tételét. Ez remekül előrevetíti a harmadik rész történéseit.

 

A droidok is nagyon jó példák. Ők is az összes filmben szerepeltek, ráadásul átélték a Köztársaság bukását, majd a Birodalom felemelkedését, és részt vettek az annak megbuktatására irányuló harcokban is. Arról nem is beszélve, hogy később pont Padmé és Anakin gyermekei mellé kerültek, és őket is ugyanúgy szerették és védelmezték, mint a szüleiket. Artu kicsit érdekesebb, hisz az ő memóriáját nem törölték, szemben C-3PO-val. Kíváncsi lennék, mint gondolt, amikor újra találkozott Yodával, Obi-Wannal, vagy amikor visszatért a Tatooine-ra, és összeismerkedett Luke Skywalkerrel.

 

Obi-Wan is összekötő kapocs. Ő ismerte és tanította Anakint, aztán később a fiát, Luke-ot is, és mindvégig hitt benne, noha tudta, hogy kinek a gyermeke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Lucas ezekkel nagyon jól összehozta a részeket. És ne feledjük azért Yodát és Palpatine-t sem. No meg nem csak főhősök terén, de Jabba, Boba és Jango Fett, Bib Fortuna, Krystáll Sant és Greeata feltűnése is sokat tesz hozzá az univerzum egységesitéséhez. Akárcsak az, hogy Coruscant és Naboo helyet kapott egy cameo erejéig az ep6-ban, vagy a Halálcsillag az ep2-3-ban. Nem beszélve a folyamatosan birodalmiasadó építészetről, vagy régről ismert helyszínekről (Lars farm). Vagy az egységes fajokról. Pl.: az Enterprise azért is áll annyira külön a többi Trektől, mert alig szerepel benne ismert faj, szinte csak újak, a később játszódó sorozatokban még csak nem is említett fajok vannak benne... na ilyen a Star Warsban nincs, mindegyik részben van olyan, ami csak abban szerepel (kaminoi, ewok, utapauiak, ugnaught, stb), de rengeteg olyan is felbukkan, ami más részben is megtalálható (hutt, rodian, twi'lek, gungan). Szóval Lucas a nyílvánvaló utalásoktól az egészen pici dolgokig remekül összehozta az egyes részeket.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Na, talán itt jó lesz, amit a Dagobah topicban elkezdtünk, mert azért reagálni akartam rá, de offolni nem:

Erről beszélek. Ki lehet találni, hogy volt, de nekem ez már csak egy magyarázat lesz. 20 évig, kiskoromtól alapnak fogadtam el, hogy Luke a Dagobahn volt Leiával, majd onnét vitték el őket. És nincs magyarázat, ami ennél logikusabb lenne. Számomnra:)

Hát, azért az ritka nagy egora utal, ha valaki azt várja, hogy az ő elképzeléseihez igazodjon egy film :) (nem sértésnek szánom)

Én a könyvet mindig is kicsit félve kezeltem (az ep6-ot, az ep4-ben nem emlékeztem hülyeségekre, a többit meg nem olvastam akkor még - az ep1-2-3 ugye nem is létezett). Pont amiatt, hogy Obi-Wan és Owen testvérek. Ezt én kb. lehetetlennek találtam, egyrészt, mert az egyikük Lars, a másikuk Kenobi, aztán, Lars nem mutatta az Erőre való fogékonyságot (pedig már a kezdet kezdete óta örökletesnek vélem), másrézt nem hasonlítanak, harmadrészt Obi-Want kicsit sem rázta meg a halála. Szóval, olyan baromságnak tűnt nekem ez mindig is, hogy inkább semmit sem hittem el a könyvből.

Az is ellentmondásnak tűnt, hogy Leia ilyen mértékben emlékezett az anyjára, mert a filmben azért nem ezt hangsúlyozza. Legalábbis, ha lenne konkrét emlékem az anyámról, egy kérdésre, hogy emlékszem-e rá, én azért inkább elmondanám azt a konkrét emléket. Kevésbé lennék metafórikus, bizonytalan.

De ugyanilyen durva ellentmondások vannak az ep3 könyvben is, pedig az párhuzamban készült a filmmel.

 

Elnézést, de ha benne van, akkor még értelmetlenebb a dolog. Ennél már az is jobb lenne, ha kivágnák! :D

Szóval, ha van rajta sapka, azért rúgdossuk meg, ha nincs rajta sapka, azért rúgdossuk meg. Tök mindegy, csak rúgdossuk meg.

 

Egyébként arra miket találtak ki, hogy Ben nem emlékezik Artura? Mert ugye Kenobit nem agymosták, mint szegény aranypofát?! :D:)

Te emlékeznél arra, ha 19 évvel később szembejönne veled a barátod hűtőszekrénye? Kapásból egyből felismernéd?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te emlékeznél arra, ha 19 évvel később szembejönne veled a barátod hűtőszekrénye? Kapásból egyből felismernéd?

Szerintem amikor R2 lejátszotta Obinak Leia üzenetét, minden megvilágosodott számára a droidokkal kapcsolatban. Ez tisztán benne van a tekintetében, amikor közben R2-ra pillant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amikor R2 lejátszotta Obinak Leia üzenetét, minden megvilágosodott számára a droidokkal kapcsolatban. Ez tisztán benne van a tekintetében, amikor közben R2-ra pillant.

Szerintem is... persze, ez megint csak belemagyarázás, ami rossz dolog :D:roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.