Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Na jó, szivárogtató bedobott egy olyat, amitől most felcsigázódtam :D

 

Spoiler

Szóval eddig ugye úgy idézte mindenki, hogy "Qimir mestere nincs megemlítve és nem is jelenik meg"

 

Most arra hívta fel külön a figyelmet, hogy ő csak annyit mondott, hogy "nincs megemlítve", azt nem, hogy "nem jelenik meg" :shocked:

 

Egyébként valóban, csak azt mondta korábban, hogy "nincs megemlítve", ebből jött a következtetés másoktól, hogy akkor nem is szerepel

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Na jó, szivárogtató bedobott egy olyat, amitől most felcsigázódtam :D

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Adná magát, hogy az utolsó rész nagy párbajában tűnjön fel. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Van egy kiszivárgott forgatási videó (az utolsó részből), ahol Sol és (valszeg) Mae állnak szemben egy fénykardos alakkal - utóbbinak nem látszik az arca, csak a dereka és a kezében a kard. Nyilván ez az alak lehet csak Qimir, viszont olyan ruha van rajta, amit eddig Qimir nem viselt. Persze az is lehet hogy Qimir öltözik át, de így megvan az esély, hogy ez egy másik karakter :D

 

A videót nem rakom be, de itt egy kép (a többi részen is csak ennyi látszik)

 

Screenshot_2024-07-06-11-24-42-768_com.reddit.frontpage-edit.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Engagement Score is our calculation of daily TV show popularity. It is calculated using a weighted average of a broad set of online audience engagement metrics. This includes social engagement, website traffic, search, torrents and more. At its core, it ranks how large and active the audience is for each TV show online."

 

Hát ez is elég bullshit metrikának tűnik. Igazából csak annyit mér, hogy melyik sorozatról mennyit beszélnek online. Az nem hiszem, hogy nagy újdonság, hogy sokat beszélnek a sorozatról

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, amilyen kriptikusan fogalmaz, sok mindenre ráhúznató.

 

Spoiler

"The Sith Master is not named or mentioned" - ez a kijelentés.

Ez jelentheti azt is, hogy Qimir a mester, akinek nem tudjuk meg a Darth... nevét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Yoda József said:
  Hide contents

Van egy kiszivárgott forgatási videó (az utolsó részből), ahol Sol és (valszeg) Mae állnak szemben egy fénykardos alakkal - utóbbinak nem látszik az arca, csak a dereka és a kezében a kard. Nyilván ez az alak lehet csak Qimir, viszont olyan ruha van rajta, amit eddig Qimir nem viselt. Persze az is lehet hogy Qimir öltözik át, de így megvan az esély, hogy ez egy másik karakter :D

 

A videót nem rakom be, de itt egy kép (a többi részen is csak ennyi látszik)

 

Screenshot_2024-07-06-11-24-42-768_com.reddit.frontpage-edit.jpg

 

Spoiler

A ruhánál sokkal fontosabb a fénykard, mert átöltözni szerintem át tud Qimir, de az alak kezében lévő fénykard nem hasonlít arra a kardra amit Qimir használt. Maximum a kisebb, shoto kardjára hajaz, de annak is fekete volt a szine, ez meg ezüstszürke. Mondjuk nem szeretném ha az lenne a sztori vége, hogy Qimirt megöli a mestere, aki majd végez Sol-al és Mae-vel és aztán maga mellé veszi Oshát akolitusnak/tanítványnak. Mert ezt a metódust már láttuk a filmekben Palpatine-nál háromszor is. Negyedjére elcsépelt lenne. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Iqvi írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Arra gondolsz amikor Palpatine megölte a 4 Jedit, majd tanítványul vette Anakint?

 

Egyébként, ha engem kérdezel, a képen szerintem Sol és Mae állnak szemben Oshával, utóbbi kezében van a fénykard, és rajta lehet valami új, Sithes öltözet

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Yoda József said:
  Hide contents

Arra gondolsz amikor Palpatine megölte a 4 Jedit, majd tanítványul vette Anakint?

 

Egyébként, ha engem kérdezel, a képen szerintem Sol és Mae állnak szemben Oshával, utóbbi kezében van a fénykard, és rajta lehet valami új, Sithes öltözet

 

Spoiler

Arra gondolok, hogy Palpatine esetében már el lett mesélve, hogy milyen az, amikor a sith mester megszabadul a már túl erős tanítványaitól, majd keres egy újat. Jelen esetben én jobban szeretném azt látni, hogy milyen az, amikor a sith tanítvány átveszi a mester helyét és az akolitusából tanítvány lesz. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a szivárogtató sorba rakta, hogy neki mi az epizódok sorrendje legerősebbtől a leggyengébbik, íme (spoilerbe teszem ezt is, nem akarok vele senkit befolyásolni, vagy indokolatlanul hype-olni, amúgy tényleg csak egy sorrend)

 

Spoiler

8>7>5>6>4>2>1>3

 

Szóval a legjobbak még csak most jönnek, alig várom :D

 

Amúgy ebben az a durva, hogy ő valami igen magas pozícióban lehet a Lucasfilmnél, ha ennek, meg az Ahsokának is látta az epizódjait mindenkinél hamarabb :D csak nem Filoni az? :P

 

Fentebb amúgy rosszul írtam, ő nem állított olyat sose, hogy Ahsoka botot kap a sorozatának a végén, szóval eddig tényleg 100%-os :D

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Iqvi írta:
  Spoiler elrejtése

Arra gondolok, hogy Palpatine esetében már el lett mesélve, hogy milyen az, amikor a sith mester megszabadul a már túl erős tanítványaitól, majd keres egy újat. Jelen esetben én jobban szeretném azt látni, hogy milyen az, amikor a sith tanítvány átveszi a mester helyét és az akolitusából tanítvány lesz. 

 

 

Spoiler

Szerintem nem elcsépelt. Erről szól a Kettő Szabálya Bane-től Vaderig bezárólag. 50-50 az esély, hogy lendül tovább a vonal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyik SW sorozattal se voltam így, ami ennyire "etette" volna magát. Általában 1-2(3) résszel visszább kezdtem egy megtekintést. Itt viszont....úgy darálom le a részeket egy délután alatt, mint a huzat. Nyilván ebben közrejátszik a sorozat tematikája is, ami nagyon kedvez ennek. Tudom, hogy @Bomarr szerint nem kell mindig jobbnak titulálni egy új sorozatot a régebbieknél, de az Acolyte ha tartja ezt a színvonalat, simán a legjobb lehet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem személy szerint egy kritikám van a sorozattal kapcsolatban: ez sokkal jobban működik darálva, egyben nézve. Az egyes epizódok külön külön nem igazán állnak saját lábukon, csakis a hosszú történet részeként. Nincs meg az epizodikus jelleg, mint az Ahsoka, Boba Fett, vagy a Mandalorian esetén, illetve story arc-ok sincsenek, mint az Andornál. Ez az első sorozat, ahol kicsit bosszant, hogy nem egyben dobták ki az egészet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ez annyira nem áll meg a lábán, hogy már ez a második legtöbb hozzászólást generáló sorozat a fórumon. Tök jó agyalások mennek és teóriák születnek. Hagyjuk már ezt az egyben kirakást. Ez nem az SW sajátja, és meg is ölné az egészet. 

 

4 perccel korábban, Szisz írta:

:o Sok a fék nyúz. A 14% nézői értékelés hihetetlen és az a sok lehúzás, amivel találkoztam. Tudom, már 1980-ban is temették az SW-t :D

Szerinted ezek reális dolgok? Van ezek mögött "tartalom"? Manipulálni próbálnak, Te ezt tudhatod hogy működik, hisz ott dolgozol. Arra összpontosíts hogy neked milyen. Aki abból ítél milyen százalékot kap, az egy orránál vezethető birka. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Ody Mandrell said:

Hát igen, ez annyira nem áll meg a lábán, hogy már ez a második legtöbb hozzászólást generáló sorozat a fórumon. Tök jó agyalások mennek és teóriák születnek. Hagyjuk már ezt az egyben kirakást. Ez nem az SW sajátja, és meg is ölné az egészet. 

Szerintem arra gondolt, hogy az egyes részek önmagukban rosszabbul működnek, mint ha az ember egyben darálná le a teljes sorozatot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őt bosszantja, szóval nem erre gondolt. :) Továbbra is azt gondolom, hogy az SW legnagyobb ballépése lenne ha egyben adnának ki ilyen mély sorozatokat. Napestig lehetne sorolni az okokat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

 

Szerinted ezek reális dolgok? Van ezek mögött "tartalom"? Manipulálni próbálnak, Te ezt tudhatod hogy működik, hisz ott dolgozol. Arra összpontosíts hogy neked milyen. Aki abból ítél milyen százalékot kap, az egy orránál vezethető birka. 

Nem láttam ezekből semmit, nem olvastam semmit. Amikor elkezdett tetszeni, vagyis most, akkor tűnt fel, hogy jé mások utálják és csak ilyen véleményeket dobált fel. Gondolom ezeknek a csatornáknak ez a profilja, hogy fikáznak, mert úgy vicces.  Vagyis cseppet sem befolyásolt, hisz nem is tudtam róla, hogy mit gondolnak róla, még ide sem jöttem fel, olvasgatni sem, csak miután elkaptam. Ha valami nem tetszik, akkor nem írok róla, mert akkor nem érdekel és nem csinálok ebből karriert :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez az algoritmus. Egyszer kattints rá és ilyeneket dobál fel.

Tisztában vagyok vele. Teóriákra kattintottam, de mellesleg vélemény is volt benne. Amúgy ezek ilyen humorheroldok, mint Edina, kifiguráznak mindent. Amúgy szórakoztató, és komolyan pszichológiai látlelet, hogy mi zavarja őket. A tipikus, hogy az erőszak nem gáz, azt nem kritizálják, hogy nem gyereknek való, na de az intimitás az fúj. :lol:

 

27 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem arra gondolt, hogy az egyes részek önmagukban rosszabbul működnek, mint ha az ember egyben darálná le a teljes sorozatot. 

 Ezt Rixon is mondta. Nem pont így.

 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 

  Spoiler elrejtése

8>7>5>6>4>2>1>3

 

Szóval a legjobbak még csak most jönnek, alig várom :D

 

 

Valahogy így van a sorrend nálam is eddig. Bár ha választanom kéne, hogy 5. vagy 6. a jobb, nem tudom, az egyik ezért, a másik azért jobb.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Ez főleg nála nem értettem.

Bevallom az ő véleményére azért adok és elgondolkodtam. Nekem annyi talán, hogy rövidek a részek. Ami az elején nem tűnt érdekesnek újranézésnél már az első 2 rész is jobb lett, feljavította a 5-6. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Őt bosszantja, szóval nem erre gondolt. :) Továbbra is azt gondolom, hogy az SW legnagyobb ballépése lenne ha egyben adnának ki ilyen mély sorozatokat. Napestig lehetne sorolni az okokat.

 

Pedig arra is gondoltam. Meg mellette bosszant is, mert tudni akarom a végét. Jelenleg van pár húzás, ami logikátlannak vagy rossz írásnak tűnik, a részletek ismerete hiányában. Pl. ha a 3. részt veszem önmagában:

Spoiler

az epizód vége egy katyvasz, értelmezhetetlen, és a jövő heti részig az is fog maradni. Most ha nem néztem volna az előzeteseket, még csak nem is tudnám, hogy itt fogunk kapni még egy másik nézőpontot, és nem egy olyan véleménnyel találkoztam máshol, hogy annak a vége rosszul van megírva, és hogy "borult az egész sztori", ami eddig volt. Mert azt hiszik, hogy tényleg úgy történt minden, ahogy ott be van mutatva.

 

Vagy mondjuk a 6. részt:

Spoiler

Jelen tudásunk alapján teljesen értelmetlen amit Sol csinál, miután elkábítja Mae-t. Eddig próbálkozott kapcsolatba lépni a templommal, most amikor végre sikerült volna neki, akkor meg kinyomja a hívást, és elugrik a hiperűrbe. Nyugodtan belemondhatott volna annyit, hogy a "Sithek lehet visszatértek, én megyek Oshát megmenteni", majd ugrani. Ez lett volna a logikus lépés. Erre most csak ezt az epizódot nézve úgy tűnik, hogy az írók választottak egy elég erőltetett megoldást arra, hogy nem juthat el tőle infó a Sithekről a más Jedihez. Ha pusztán a 6. részt akarnám értékelni, akkor itt lenne benne egy ilyen gyengébb írói megoldás. Nyilván tudom, hogy ez majd kiderül a hátralévő részekből, hogy Sol miért tett így, de pont ettől önmagában nem értékelhető ez a rész sem.

 

És szerintem a fentiek miatt a sorozat általános megítélése is jobb lett volna, ha egyben jön ki az egész, és nem kéne több helyen is arról olvasni, hogy mi mindennek nincs egyelőre értelme így önmagában. Mert van jópár dolog, aminek tényleg nincs, és csak akkor lesz majd, ha teljes lesz a történet, és minden puzzle darabka helyére kerül. Szóval nem, az a helyzet, hogy nem igazán lehet rendesen külön-külön értékelni a részeket, csak egyben, a nagy egész részeként.

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

ez annyira nem áll meg a lábán, hogy már ez a második legtöbb hozzászólást generáló sorozat a fórumon. Tök jó agyalások mennek és teóriák születnek.

 

Igen, megy a teória gyártás ezerrel, ami tök jó, de egy hátulütője is lehet: némely teória van annyira jó, ami akár csalódást is okozhat, ha végül a sorozat megoldása nem lesz annyira jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amig nem lettek befejezve a prequeleknél is rengeteget lehetett hallani hogy minek és miért nincs értelme: például millió és egyszer le lett írva hogy mekkora marhaság, hogy 3PO már itt benne van az eseményekben miközben a régi trilógiában nem emlékszik semmire. Aztán ezt a szénné beszélt témát az ep.3 megoldotta egy mondattal. De nem gondolom hogy például ez érv lenne amellett hogy a prequel-trilógiának egyszerre kellett volna kijönnie.

Alapvetés, hogy egy sztorit egészben kell kezelni. Akinek ez magas és pont egy nyomozós, misztikus sorozattól azt várja hogy rögtön minden a helyére kerüljön az magára vessen. Én nagyon élvezem, hogy hétről hétre bontakozik ki a cselekmény. Pláne hogy minden hét tud valami új meglepetést okozni. Ha ez egyszerre a nyakunkba szakad sok minden elsikkad. Csak gondoljunk Yord karakterére. Vajon ha egy este alatt ledaráljuk akkoris ennyire kötödtünk volna hozzá? Akkor is ennyien és ilyen szinten megkedvelik? Aligha. Túl hamar egyértelmű lett volna, hogy neki annyi. Én a magam részéről pont ennél a sorozatnál kifejezetten örülök a heti bontásnak. Sokat hozzátesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy filmtrilógiát (meg egyetlen filmet se) ne hasonlítsunk egy sorozathoz, más formátum.

 

Azzal nincs baj, hogy hétről hétre bontakozik ki a sorozat (az Ahsoka is ilyen, az Andor is valamelyest), de attól még az egyes epizódoknak lehetne egy íve (ahogy az Ahsokában, Andorban van pl., az epizodikus Mandalorianban meg pláne minden résznek van egy kis saját sztorija), hogy ne úgy érződjön, hogy egy hosszú filmet adott helyeken szétvágtak 8 részre. A 4. részen ez különösen tetten érhető, és azóta megtudtuk azt is, a 4-5.-et tényleg egy résznek szánták, csak kettévágták. Így meg a 4. önmagában csak egy expozíció, nincs bonyodalom és befejezés benne, mert azok egy másik részben vannak.

 

De ha már a trilógia szóba került, ott is megvan mindhárom filmnek külön külön a maga cselekménye, egységei.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.