Ugrás a kommentre

Justina Ireland: Out of the Shadows


Bence1997

A könyv értékelése  

7 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
    • 4 - jó
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

Nem lehetne az adott részt a kánonhoz illően átírni? Vagy azt a Disney nem engedné? Mert ha jól tudom volt ilyen átírós eset az Egérdroidok és emberek című novellánál. 

56 minutes ago, Darth Revan9 said:

Szóval, ezt jól benézte Ireland. Nem tudom, ilyenkor a Story Group mi a fenét csinál? A tökeiket vakargatják?

Hát amúgy jó volna tudni, hogy akkor mi is nekik a feladat és jogkörük. Mert itt most megint kb az van mint a TBB pilotjánál, csak más mértékben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fenyegető sötétség elején. Állítólag az első fejezetben.

 

43 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem lehetne az adott részt a kánonhoz illően átírni? Vagy azt a Disney nem engedné? Mert ha jól tudom volt ilyen átírós eset az Egérdroidok és emberek című novellánál. 

Hát amúgy jó volna tudni, hogy akkor mi is nekik a feladat és jogkörük. Mert itt most megint kb az van mint a TBB pilotjánál, csak más mértékben. 

Nem tudom, egy komplett bekezdést át kéne írni. spoilerben beidéztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 minutes ago, Ody Mandrell said:

Ez biztos másik Imri. :D 

 

Én mondjuk nem is emlékszem arra, hogy megemlíti Silas őt. Melyik oldalon lehet ezt olvasni? 

Még a regény elején van, amikor a padavanok búcsúbulit tartanak a Jedi Templomban a határvidékre indulú Reath-nek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb problémába botlottam. Az Out of the Shadows című regényben szerepel egy datacron nevű eszköz. Ez korábban a Leia, az Alderaan hercegnője és a Katalizátor című regényekben szerepelt. A Lopakodó árnyak magyar fordításában datakronként szerepel (a holocron - holokron mintájára) Úgy emlékszem, ilyen kocka alakú adathordozóra korábban magyarul az adatkocka kifejezést használták. De az angolul data cube. A wookie-n nem találtam arra vonatkozó infót, hogy a datacron és a data cube ugyanaz lenne-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Elkezdtem a könyvet és máris tetszik a sok utalás amiből érződik a folytonosság. Visszatért Nan és Krix is szerepel, aminek külön örülök! Még mindig meg tud lepni mennyire brutális rohadékok a Nihil tagok úgy am blokk. Mintha csupa pszichopatából állna az egész banda. Ijesztő még olvasni is az ott történő eseményeket. Még csak a harmincadik oldal körül járok, de Ro már felrobbantott egy fergeteg vezetőt. A leírás olyan mintha horrort olvasnék. :para: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 12. 09. - 10:52, Darth Revan9 írta:

Nem is tudom, hogy ezt hogy lehetne javítani a magyar kiadásban Lehet, hogy sehogy.

Mindenesetre sikerült, mert ismerősökként van leírva a kapcsolatuk már az elejétől fogva. A magyar fordító belenyúlt az eredeti szövegbe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 minutes ago, Ody Mandrell said:

Mind a négyet olvastam.

Oké, nos abban én se emlékszem hogy Uttersondnak fém lábai lettek volna, de lehet hogy nem figyeltem rá annyira. Majd elolvasom még egyszer, úgy is írok róla a Ziro-ra. Akkor majd nézem fém lábai vannak-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem rémlett, de Wookie szerint a Viharfellegekben van róla említés:

 

Idézet

Uttersond was sadistic and skilled in torture yet insisted that, as a doctor, he helped people. While able to built impressive torture devices, he never upgraded the prosthetic leg he walked upon.

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó történet volt, bár nem olyan izmos, mint az eddig magyarul megjelent HR regények.

 

Ez volt az első alkalom, hogy mélyebben belementünk a Köztársaság politikai csatározásaiba. Sokban nem különböznek ezek a játszmák a későbbi hasonszőrű eseményektől, bár most ezekből egy elég érdekes összeesküvés formája kezd kirajzolódni. Az egész éra talán legnagyobb vívmánya, hogy a hiperűr útvonalakat olyan szinten tematizálja, amire még nem volt példa. Pár száz évvel később a hiperűrbe ugrani, vagy ott utazni olyan természetes lesz, mint a levegővétel. Viszont ebben a korban egész nemzedékek éltek meg fantasztikus fényűzésben a hiperűr utak felfedezéséből és árúba bocsájtásától. Jó volt megismerni a két nagy hiperűr dinasztia közül az egyiket, a Graf családot. Ők szövetkeznek a főhős anyjával Chancey Yarrow-val. Marchion Ro orra alá is borsot akarnak törni, és azt hiszem kemény ellenfelek lesznek számára. Főleg úgy, hogy szegény Mari San Tekka végre jobb létre szenderült, így elvesztette az egyik aduját. 

A Jedik nagyon érdekesek ebben az érában. Majdnem mindegyiknek van valami különleges képessége, ami később nem nagyon volt jellemző. Vernestra Rwoh-nak pl. hiperűr látomásai vannak, amikkel a jövőbe lát, illetve éteri szinten kapcsolódik másokhoz. Kapcsolata Mari San Tekkával különösen érdekes. Főleg ami az öregasszonyt illeti. Nagyon kíváncsi lennék rá, mert sokszor olyan érzésem van, mintha Erő-érzékeny lett volna. Mindenesetre örültem, hogy végre nem tudja tovább kínozni Ro és Uttersond. Különösen érdekes lesz milyen útvonalat kapott tőle Rwoh. Szerintem nagy jelentőséggel bír majd. Elég sokszor emlegették a pár száz évvel korábbi hiperűr lázat. Mintha meg akarnának ágyazni neki, hogy a következő hullámban erről is szó essen. 

Meglepett, hogy a Hetzal rendszerben háború dúl. Pedig amikor megismertük nagyon békés világ volt. Mi történt ott? Ez szerepel valamelyik képregényben? 

 

Megemlítenék pár dolgot, ami nem volt tiszta, illetve nem tetszett. Először is a Nihil támadása a Grafok állomásán. Számomra érthetetlen volt, hogy miért nem ölték meg a Jediket? Kettő kellett, azokat elvitték, de a többieket miért hagyták életben? Hihetetlen nagy ostobaság volt a részükről, igazából nem is értem ezt az írói húzást. Mint ahogy azt se igazán, hogy Marchion Ro miként tudta kiadni a kezei közül Mari San Tekkát? Kb. a helyzeti előnye és ebből kifolyólag a hatalma függött tőle, ő meg elengedi Nannal, aki valójában egy senki. WTF?

Aztán a leszbikus szál, ami itt volt először látványosan előtérbe tolva. Kicsit erőltetettnek érzem, hogy eddig az összes regénybe beletettek ilyen hajlamú szereplőket, mintha muszáj lenne. Néhol olyan volt, mintha valami rossz leszbi romantikus regényt olvasnék. Hála égnek pont akkor váltottak témát, amikor már kezdett kicsit sok lenni. Egyébként a Tekkáknál a homoszexualitás családi vonás? Gondoljunk csak Vellis és Marlowe románcára. 

 

Na de nem akarom keserű szájízzel befejezni, ezért így a végén megemlítek még két remek ST utalást, ami igazán kellemesen érintett. Az egyik az Erő egyházának, a másik pedig Maz Kanatának a képbe hozása.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.