Ugrás a kommentre

Daniel José Older: Race to Crashpoint Tower


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

A könyv hivatalos szinopszisa:

 

A Köztársasági Ünnepség ideje közeledik!

Spoiler

Szerte a Galaxisból látogatók érkeznek a Valo bolygóra, hogy részt vegyenek egy félelmetes ünnepségen, amelynek keretében a Köztársaságot ünneplik.

 

Miközben társai az ünnepségre készülnek, Ram Jomaram jedi padawan a kedvenc rejtekhelyén bujkál: egy ütött-kopott garázsban mechanikus alkatrészekkel telerakva. De amikor egy vészjelzés érkezik a közeli Crashpoint Peak-ből, a padawan hűséges droidjával, V-18 -al a helyszínre siet, hogy felderítsék a bajt. Ott rájön, hogy valaki "kiütötte" a bolygó kommunikációs tornyát - ez egy rettentő jel, amely azt jelzi, hogy az Köztársasági Ünnepély és a Valo veszélyben van.

 

Ahogy Ram a jedik felé siet, hogy figyelmeztesse őket a veszélyről, a rettegett nihilek lecsapnak! Ram Jomaramra hárul a feladat, hogy szembenézzen az ellenséggel a Crashpoint toronyban és egy segélykérő hívást küldjön a Köztársaságnak. Szerencséjére nem várt helyről kap új barátokat.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Egyelőre csak az első két fejezetet olvastam el - bokros teendőim miatt a TRS után csak most jutottam el oda, hogy belekezdjek a könyvbe - de nagyon szép a kapcsolódás a művek között, ezt most nagyon érezni lehet. Például ha valaki nem olvasta még az Adventures eddigi számait, annak van egy rövid összefoglaló eme könyv elején, ahogy az egyik karakter összefoglalja, hogy mi is történt pontosan eddig. Van egy nagyon apró kapcsolódási pont is az A Test of Courage c. könyvvel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a könyv, bár olyan sok mindent nem tudok kiemelni. Párhuzamosan fut a Rising Storm-al, nem olyan hosszú könyv de azért pörögnek az események. V-18 érdekes egy szerzet, nem szabad a dolgok sűrűjébe belevinni mert öntudatra ébred mint a Skynet :D 

 

A drengirek kicsit érdekesek voltak, hamar rá lehetett őket venni, hogy Valo-n kívül tágasabb

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó könyv volt, tetszett, amilyen kapcsolatban volt a könyv a The Rising Stormmal. Az is tetszett, hogy néhány karakter felbukkant az Adventures szériából is. Ez az interkonnektivitás méginkább szembetűnőbb a második hullámban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Jó könyv volt, tetszett, amilyen kapcsolatban volt a könyv a The Rising Stormmal. Az is tetszett, hogy néhány karakter felbukkant az Adventures szériából is. Ez az interkonnektivitás méginkább szembetűnőbb a második hullámban.

Mennyire érthető önállóan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mennyire érthető önállóan?

Természetesen önállóan is érthető a történet. De mindenképpen a konnektivitása a Del Rey regénnyel az, amely e könyv egyik legnagyobb erénye. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Természetesen önállóan is érthető a történet. De mindenképpen a konnektivitása a Del Rey regénnyel az, amely e könyv egyik legnagyobb erénye. :)

Remélhetőleg a Del Rey regény érthető lesz néküle. Az még idén beleférhet nálunk. (The Rising Storm)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Remélhetőleg a Del Rey regény érthető lesz néküle. Az még idén beleférhet nálunk. (The Rising Storm)

A Del Rey regény teljesen érthető e nélkül. Mondhatni itt van egy "főszál", amit abban a könyvben itt-ott megemlítenek. Illetve van egy fejezet a TRS -ban, amely itt is ugyanúgy szerepel, csak éppen Ram szemén keresztül látjuk az eseményt kicsit részletesebben. De ezen kívül az a könyv nagyon fontos eseményeket mesél el, amihez ez mindössze csak egy kiegészítés. Mintha az a könyv kapott volna 100+ oldalt, amely két-három másik karaktert követ. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A viharfellegek után elkezdtem ezt is olvasni, természetesen angolul, és nagyon magával ragadott a könyv. Nekem nagyon tetszik, hogy így rámegy a karakterekre, de ahogy tud, és szintjéhez képesti komolysággal, hozzáad a Valo elleni támadáshoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 7 hónappal később...

Hát ez nekem nem igazán tetszett, túl gyerekes volt, egy unalmas akciókalandnak mondanám, a sztori csak töltelék volt, nem sokat tett hozzá az első fázishoz. Ezzel szemben pl. a Test of Courage sokkal jobban lekötött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez megjelent magyarul?

Nem. Egy middle grade regény se jelent meg eddig. Pedig úgy tudom, hogy a A Test of Courage ősszel jönne a Kolibritól. Legutóbb erről volt szó, nem? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Nem. Egy middle grade regény se jelent meg eddig. Pedig úgy tudom, hogy a A Test of Courage ősszel jönne a Kolibritól. Legutóbb erről volt szó, nem? :hmm:

Arra én is kíváncsi lennék, hogy ez kijönne-e? Majd a Test of Courage után megtudjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Nute Gunray said:

A drengirek szerintem pl. röhejesnek és már-már comic relief-nek voltak ábrázolva, amely azért rendesen elüt a többi műben történt megjelenésüktől. 

Ez igaz, és sokaknak nem is biztos hogy bejött az ilyen féle ábrázolásuk, de nekem bejött ez a fajta groteszk humor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv igazából annyit tesz hozzá, hogy hogyan kerülnek a Drengirek a Valo-ra, meg Ty Yorrick-ék hogy kerülnek ki a börtönből. Semmi olyan kulcsfontosságú történés nincs benne ami miatt ne lehetne kihagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Remek híreket kaptam.

Moly.hu-n rákérdeztem a Kolibri kiadónál, hogy tervezik-e kiadni a többi THR regényt. 

 

Az a válasz érkezett az előbb, hogy hamarosan érkezik a következő rész, így hacsak nem ugranak a 2. fázisra, akkor a Race to Crashpoint Tower érkezik.

(Pontos dátum nincs, csak az után érdeklődtem, hogy tervezik-e egyáltalán folytatni.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.