Ugrás a kommentre

Sarah Kuhn: Doctor Aphra


reaper

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, reaper írta:

A Szukitsnál előjegyezhető az Aphra-könyv.

Korábban jött, mint számítottam rá. De hát végül is csak párbeszédek vannak benne, mint egy drámában, így kevesebb lehet vele a munka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Szerintem Aphra a Disney-éra legérdekesebb karakterei között van, így örülök, hogy megszületett ez a regény. Bár Chelli eleinte nem volt szimpatikus a "folyton átvágok és elárulok mindenkit a saját hasznomra" mentalitásával, de az egyre több képregénynek és ennek a regénynek köszönhetően jobban meg lehet érteni a mozgatórugóit. Aphrát nem lehet egyértelműen beskatulyázni a "jó" vagy a "rossz" oldalra. Ő egy vérbeli opportunista, aki boldogulni próbál egy kegyetlen galaxisban, és hidegen hagyja, hogy a Birodalom vagy éppen a Lázadók kerekednek-e felül. 

 

Maga a regény az 1. Darth Vader sorozat Aphra vonatkozású részeit, a Vader lezuhan különszámot és az 1. Star Wars sorozat Lázadó börtön c. részét meséli el kizárólag Chelli szemszögéből, kisebb-nagyobb bővítésekkel. Ezek a bővítések érdekes plusz adalékokat tesznek hozzá a történethez, ráadásul Aphra gondolataiba is betekintést nyerhetünk, amire a képregényekben nem volt mód. Néhány flashback formájában Chelli és Sana múltjára is bővebb betekintést kapunk, így az is kiderül, miért is lettek ők olyan rosszba, ahogy a Sunspot börtönben láthattuk. A történetbe nem akarok belemenni, aki ismeri a képregényeket, annak nyilván nem lesz benne sok újdonság.

 

Jó volt úgy olvasni a könyvet, hogy vele párhuzamosan a képregényekkel is tartottam az iramot. Maga a hangoskönyv kivonat formátum egyáltalán nem volt zavaró, Aphra sokszor terjedelmes narrációjának hála akadnak hosszabb, tartalmas leírások szép számmal.

 

Szerintem érdekes adalék volt Aphra kapcsán, akár a további történeteiről is elfogadnék egy hasonló kötetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.