Ugrás a kommentre

Daniel José Older: Midnight Horizon


Bence1997

A könyv értékelése  

3 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
    • 4 - jó
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Köszönöm! Csak azért kérdezem mert az idő vonalon előtte (is) játszódik. Ezt akkor hogy kell értelmezni? 

Vannak események a könyvben, amik még a Csillaghullás előtt játszódnak. Tkp. az IDW képregényekkel eléggé össze van kapcsolódva a történet és ugye annak az utolsó száma a Csillaghullás előtt ér véget. Ezért vettem külön őket.

 

Amúgy meg hasonló a szitu, mint a Jedik fénye/Fenyegető Sötétségnél. Ott pl. a prológus van a Jedik fénye előtt, amúgy meg párhuzamosan játszódik a kettő. Itt is hasonló a helyzet, de az Éjféli horizont még a Csillaghullás "következményeit" is elmeséli majd.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Ma délután sikerült végeznem a regénnyel. Összességében egy jó könyvet kaptunk, ami bár nálam a Csillaghullás színvonalát nem érte el, de YA-ként nem is vártam ezt tőle.

Az Adventures karakterei nagyon előtérbe kerültek, mint például Zeen, Ram, Kantam mester, jó pár jelenetben Lula is, míg a rosszak oldaláról Krix és Sabata is tiszteletét teszi.

De van itt nekünk Reath Silas és Cohmac Vitus mester és tanítványa kombó is. Párhuzamosan játszódik a Csillaghullással, jelen esetben a Korélián folynak az események.

A regény jól felépíti a konfliktust, és az utolsó kb 150 oldal tömény akció. Tetszett a Jedik emberi mivoltának kidolgozása, és jól bemutatja az egyes karakterek belső vívódásait, és a végén karakterfejlődések is vannak szép számmal. Külön tetszett, hogy a karaktereknél nem éreztem hogy rajtuk lenne a plot armor, sérülékenyek.

Lezárult hát az első fázis, és azt kell mondjam, hogy a THR nagyszerűen sikerült, mint sztori. Annyira jól sikerült a világot és a karaktereit felépíteni, hogy alig várom, hogy lássam a történet folytatását. Persze előtte fejest ugrunk majd az előzményekbe is :)

 

 

És spoilerekkel: Reath nagyszerű utat járt be, aminek a végén Jedi lovaggá léptették elő. Kantam előzmény sztorija is érdekes volt, külön tetszett, hogy Lula megtalálása után tért vissza a Jedikhez, Vitus mester pedig átadta a kardját Reath-nek majd távozott, nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz az ő sorsa majd a továbbiakban, nagyon sajnáltam őt mikor megérezte hogy Orla Jareni nincs többé. Proxima cameo-ja a Solo-ból is tetszett, imádom az ilyeneket, itt érezni hogy mennyire egységes az egész. A regény csúcspontja nekem Yoda megjelenése. Élveztem, hogy az új karaktereket tolták előtérbe a HR érában, és nem mindenhol Yoda szerepel, jó ötlet volt kicsit kivonni a sztoriból, de amikor visszatért... aaahhhh... szinte hallottam a zenét :D Valahogy vágytam azért egy olyan jelenetre ahol az öreg mester megjelenik és rendet tesz a végén. Na azt itt 100%-ba megkapja az ember úgyhogy engem maximálisan kiszolgáltak :) Mert mégis, Yoda az Yoda :D És az ő visszatérése lehet a kulcs a Jedik Névtelenek ellen vívott harcához, nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy ki az a csuklyás titokzatos alak, akivel visszatért, és hogy milyen információk birtokában vannak.

Egyetlen negatívumot tudok csak felhozni, de ennek a sztorihoz sok köze nincs. Itt nekem már rengeteg volt az LMBTQ szál... konkrétan többször felnevettem mert ennyi lmtq már nincs, szerintem ez túl ment picit. Lula es Zeen, akkor Crash és a díva barátnője, Kantam Sy is az meg ha jól emlékszem a másik holdon amikor Nihilék robbantanak ott is a csaj...

Nem érdekel 1-1 karakter de ez nekem itt már sok volt, és hiteltelen is. De hát ezt igazából lesz@rom, ameddig a sztori nem erről szól, és hát nagyon nem :D

A fényért és az életért!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
5 hours ago, Ody Mandrell said:

Az idővonal szerint a harmadik és negyedik rész a Starlight pusztulását követően játszódik? Eddig a harmadik részben egy árva utalás nem volt rá. 

Az idővonal szerintem itt rossz. Ezek a részek inkább párhuzamosan játszódnak a Csillagfényen zajló csatával. Az, hogy mi lesz a Csillagfény sorsa, csak a regény végén lesz világos a szereplőknek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 19. - 13:04, Ody Mandrell írta:

Az idővonal szerint a harmadik és negyedik rész a Starlight pusztulását követően játszódik? Eddig a harmadik részben egy árva utalás nem volt rá. 

2022. 11. 19. - 18:41, Iqvi írta:

Az idővonal szerintem itt rossz. Ezek a részek inkább párhuzamosan játszódnak a Csillagfényen zajló csatával. Az, hogy mi lesz a Csillagfény sorsa, csak a regény végén lesz világos a szereplőknek. 

Nincs probléma. Ugyanis a Midnight Horizon kezdetétől egészen a végéig, beleértve a teljes Csillaghullást, az IDW képregény utolsó két részét, a Marvel képregény utolsó 3 részét és a Trail of Shadows miniszéria utolsó számai mind egyidőben játszódnak. A képregényeknél oda is írtam, hogy (TFS esem.), azaz az események alatt történik. Ezt most látom, hogy a Midnight Horizonnál nem írtam oda, ezért javítom ezt a részét. De alapvetően minden esemény szorosan kapcsolódik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv jól kiegészítette a Csillaghullás eseményeit, és nagyon kellett az itteni győzelem ahhoz, hogy a Csillagfény pusztulása ne legyen még tragikusabb. A könyv első fele kicsit lagymatagabb volt, viszont a második fele tömény akció és dráma. Egyre jobban csúsztunk lefelé és az elején viccelődő padawanok a végén drámai hősökké váltak. Reath Jedi lovaggá válásának örültem a legjobban. Alapvetően egy könyvmoly Jedi palántából egy remek harcos és az igazság bajnoka lett, a Nihil-konfliktus alatt. Chomac lelépése elég súlyos volt és stílusos is, a benne tomboló sötét érzések miatt is. Nem tudom mennyire lesz kezelhető a helyzete azzal, hogy elment. Attól még az érzései megmaradnak és az Erőt is tudja használni. A problémái nem fognak megoldódni attól, hogy letette a fénykardot és elhagyta az övéit.

 

2022. 11. 06. - 22:26, ByRoT írta:

nagyon sajnáltam őt mikor megérezte hogy Orla Jareni nincs többé

Valószínűleg ez is hatalmas szomorúsággal töltötte el, amiért bosszút szeretne állni. De ez csak tipp.

 

2022. 11. 06. - 22:26, ByRoT írta:

A regény csúcspontja nekem Yoda megjelenése. Élveztem, hogy az új karaktereket tolták előtérbe a HR érában, és nem mindenhol Yoda szerepel, jó ötlet volt kicsit kivonni a sztoriból, de amikor visszatért... aaahhhh... szinte hallottam a zenét :D Valahogy vágytam azért egy olyan jelenetre ahol az öreg mester megjelenik és rendet tesz a végén. Na azt itt 100%-ba megkapja az ember úgyhogy engem maximálisan kiszolgáltak :) Mert mégis, Yoda az Yoda :D És az ő visszatérése lehet a kulcs a Jedik Névtelenek ellen vívott harcához, nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy ki az a csuklyás titokzatos alak, akivel visszatért, és hogy milyen információk birtokában vannak.

Yoda volt a fény az éjszakában. Feltűnése tényleg a regény egyik legjobb jelenete. :) Az utolsó mondatai pedig előrevetítik, hogy a jó öreg mester és az embere kulcsszerepet fog játszani a Névtelenek és a Nihil elleni harcban.

 

2022. 11. 06. - 22:26, ByRoT írta:

Egyetlen negatívumot tudok csak felhozni, de ennek a sztorihoz sok köze nincs. Itt nekem már rengeteg volt az LMBTQ szál... konkrétan többször felnevettem mert ennyi lmtq már nincs, szerintem ez túl ment picit. Lula es Zeen, akkor Crash és a díva barátnője, Kantam Sy is az meg ha jól emlékszem a másik holdon amikor Nihilék robbantanak ott is a csaj...

Nem érdekel 1-1 karakter de ez nekem itt már sok volt, és hiteltelen is. De hát ezt igazából lesz@rom, ameddig a sztori nem erről szól, és hát nagyon nem :D

Ezzel is nagyon egyetértek! Eddig minden regényben feltűnt ez a szál, de itt már szinte mindenki meleg volt vagy leszbikus. A végén már én is csak nevettem az egészen.... Biztos életszerű, hogy minden egyes esetben amikor valaki szerelmes lesz a másikba, a viszonozza. Egyszer se volt rá példa amikor azt mondja a másik fél bocs', de én nem ilyen érzelmű vagyok. Eddig ebben a regényben volt ez a leghangsúlyosabb, egy pontot le is vontam emiatt. Amíg a sztori leköt addig ezeket elnézem, de nem örülök neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Valószínűleg ez is hatalmas szomorúsággal töltötte el, amiért bosszút szeretne állni. De ez csak tipp.

 

Erre nem is gondoltam, pedig adná magát, jó gondolat, nekem marhán tetszene, akár szembe is kerülhetne ő és Reath, az is érdekes lenne :D 

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Yoda volt a fény az éjszakában. Feltűnése tényleg a regény egyik legjobb jelenete. :) Az utolsó mondatai pedig előrevetítik, hogy a jó öreg mester és az embere kulcsszerepet fog játszani a Névtelenek és a Nihil elleni harcban.

 

Hatalmas jelenet volt az egyszer biztos :D és külön örülök, hogy ezt a szerepet Yodának szánják vagy legalábbis nagyon erre utal az egész.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ezzel is nagyon egyetértek! Eddig minden regényben feltűnt ez a szál, de itt már szinte mindenki meleg volt vagy leszbikus. A végén már én is csak nevettem az egészen.... Biztos életszerű, hogy minden egyes esetben amikor valaki szerelmes lesz a másikba, a viszonozza. Egyszer se volt rá példa amikor azt mondja a másik fél bocs', de én nem ilyen érzelmű vagyok. Eddig ebben a regényben volt ez a leghangsúlyosabb, egy pontot le is vontam emiatt. Amíg a sztori leköt addig ezeket elnézem, de nem örülök neki.

Jaja ez már így egy vicc volt, szerintem ezen már egy meleg olvasó is csak nevetni tudott... :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, ByRoT írta:

Erre nem is gondoltam, pedig adná magát, jó gondolat, nekem marhán tetszene, akár szembe is kerülhetne ő és Reath, az is érdekes lenne :D

Az éjszakai sötétség elnyelte, lehet ez is egy jelkép, de persze feltűnhet úgy is akár Kantam. Megtisztulva.  :) 

 

8 perccel korábban, ByRoT írta:

Hatalmas jelenet volt az egyszer biztos :D és külön örülök, hogy ezt a szerepet Yodának szánják vagy legalábbis nagyon erre utal az egész.

Igen, nekem eddig fura volt, hogy ő tulajdonképpen alig szerepel a regényekben és a képregényekben is csak egyszer tűnt fel. Viszont így a harmadik fázisban nagy szerephez juthat. :) 

 

11 perccel korábban, ByRoT írta:

Jaja ez már így egy vicc volt, szerintem ezen már egy meleg olvasó is csak nevetni tudott... :D 

Borzasztó erőltetett már ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

@Darth Revan9, lécci csináljátok valamit Szente Úrral, mert szerintem nem látja maga előtt a karaktereket. Pedig van pár kép róluk mostanra már. Egyszerűen nem tudok elképzelni más okot arra, hogy minden fordítása tele van névkeverésekkel. 

A Viharfellegekben volt a legtöbb, de volt a Csillaghullásban is, és most itt az Éjféli horizontban is. Én elhiszem, hogy határidő, de azért ez most már nevetséges. Itt az új korszak, és ilyen amatőr bakikkal van teletűzdelve a magyar kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, kdani20 írta:

@Darth Revan9, lécci csináljátok valamit Szente Úrral, mert szerintem nem látja maga előtt a karaktereket. Pedig van pár kép róluk mostanra már. Egyszerűen nem tudok elképzelni más okot arra, hogy minden fordítása tele van névkeverésekkel. 

A Viharfellegekben volt a legtöbb, de volt a Csillaghullásban is, és most itt az Éjféli horizontban is. Én elhiszem, hogy határidő, de azért ez most már nevetséges. Itt az új korszak, és ilyen amatőr bakikkal van teletűzdelve a magyar kiadás.

Bocs, de egyrészt nem igazán érek rá arra, hogy a Köztársaság Fénykora regényeket is átnézzem, ugyanis mostanában Warcraft munkaanyagokat kaptok. Másrészt nem én határozom meg, hogy min dolgozzak, hanem utasítást kapok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kiket kevert?

Ram-Reath

Cohmac-Kantam

 

Pl:

– Mi lenne, ha egyszerűen csak megsemmisítenénk őket? – morogta Cohmac. – Miért nem tesszük meg?
– Ezzel a lépegetővel? Innen? – kérdezett vissza Cohmac.

 

Itt a második Cohmac az Kantam akarna lenni.

 

 

 

Vagy:

– Ezek szerint megismerkedtél a nagy Shug Draborral – állapította meg Crash, aki ebben a pillanatban ért oda Reathhez.

 

Eredeti szöveg:
“I see you’ve met the great Shug Drabor himself,” Crash said, catching up with Reath by her side.

 

Úgyhogy vagy "ebben a pillanatban ért oda Reathszel az oldalán", vagy "ebben a pillanatban ért oda Ramhez."

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd újra szólok. Már szóltam legutóbb is. Egyébként a képek vajmi keveset segítenek, mivel a regényekben sokszor nincs rendes leírás a karakterekről. Legalábbis azoknál a részeknél, ahol kíváncsiságból belenéztem Elzar és Stellan jeleneteinél tényleg nincs. Több eseteben is tényleg nehezen követhető, hogy épp ki beszél. Még én is megkavarodtam, mikor az eredetiben Elzar és Stellan jeleneteiből szemezgettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.