Ugrás a kommentre

Daniel José Older: Midnight Horizon


Bence1997

A könyv értékelése  

3 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

    • 5 - kiváló
    • 4 - jó
    • 3 - közepes
      0
    • 2 - gyenge
      0
    • 1 - rossz
      0


Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Az Amazonon már előrendelhető, megjelenés: 2022. február 1.

 

https://www.amazon.com/dp/1368060676/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=midnight+horizon&qid=1627311566&sr=8-2

2022. február. Akkor ez nálunk 22 nyár lesz szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Szinopszis:

Spoiler

A sorozatos veszteségek után úgy tűnik, a Köztársaság végre a Nihilek nyomában van és láthatóvá válik a fény az alagút végén. Egészen addig, amíg hír nem érkezik egy feltételezett Nihil támadásról a Korélia ipari kozmopolita világa ellen, közvetlenül a Galaktikus Magban.

 

Cohmac Vitus és Kantam Sy Jedi mestereket és azok padawanjait, Reath Silas és Ram Jomaramot küldik nyomozásra, akik mindannyian saját magáncsatáikat vívják több hónapos könyörtelen veszély után. A Korélián Reath és Ram találkozik egy Crash nevű pimasz biztonsági szakemberrel, akinek barátja a Nihil támadás egyik áldozata lett. Összefognak Crashel, hogy beszivárogjanak Korélia elitjébe, miközben mestereik diplomáciaibb utakat folytatnak. De a Crashal való beépülés sokkal veszélyesebb, mint azt gondolták, mégha Ram segítségül hívja Zeen barátját is egy bonyolult trükkben, amelyben egy galaktikus popsztár is részt vesz.

 

De amit felfedeznek Korélián kiderül, hogy egy nagyobb terv része. Egy tervvé, amely akár a Jediket az eddigi legmegdöbbentőbb vereségükhöz vezetheti...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Bence1997 said:

Szinopszis:

  Hide contents

A sorozatos veszteségek után úgy tűnik, a Köztársaság végre a Nihilek nyomában van és láthatóvá válik a fény az alagút végén. Egészen addig, amíg hír nem érkezik egy feltételezett Nihil támadásról a Korélia ipari kozmopolita világa ellen, közvetlenül a Galaktikus Magban.

 

Cohmac Vitus és Kantam Sy Jedi mestereket és azok padawanjait, Reath Silas és Ram Jomaramot küldik nyomozásra, akik mindannyian saját magáncsatáikat vívják több hónapos könyörtelen veszély után. A Korélián Reath és Ram találkozik egy Crash nevű pimasz biztonsági szakemberrel, akinek barátja a Nihil támadás egyik áldozata lett. Összefognak Crashel, hogy beszivárogjanak Korélia elitjébe, miközben mestereik diplomáciaibb utakat folytatnak. De a Crashal való beépülés sokkal veszélyesebb, mint azt gondolták, mégha Ram segítségül hívja Zeen barátját is egy bonyolult trükkben, amelyben egy galaktikus popsztár is részt vesz.

 

De amit felfedeznek Korélián kiderül, hogy egy nagyobb terv része. Egy tervvé, amely akár a Jediket az eddigi legmegdöbbentőbb vereségükhöz vezetheti...

 

Nagyon gyorsan eszkalálódtak a dolgok. És én még azt hittem hogy a Viharfellegek lesz ennek a csúcsa.:o Jó kérdés, hogy a Nihil és a drengirek okozta káosz és pusztítás hogyan fog eltűnni a galaktikus köztudatból az idő előrehaladtával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma megjelent a High Republic 3. YA regénye. A történet a The Fallen Star eseményei közben játszódik - SWExplained csatorna videója alapján - és elviekben a legjobb YA regény lett. Na majd meglátjuk, hogy miképp sikerült. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Eddig 17 fejezeten vagyok túl - 95. oldalnál tartok - és nem rossz a történet, sőt, kifejezetten érdekes Corellia világát megismerni a Saga előtt. Továbbá elég erősen az Adventures széria szereplőire fókuszál, Ram és Zeen kettőse kap főszerepet - előbbi egyelőre jobban benne van a történetben - de Reath se szégyenkezhet. Ami érdekes, hogy kvázi a legutóbbi Adventures szám fontosabb jelenetei a könyvben is szerepelnek, szóról-szóra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 minutes ago, Bence1997 said:

Eddig 17 fejezeten vagyok túl - 95. oldalnál tartok - és nem rossz a történet, sőt, kifejezetten érdekes Corellia világát megismerni a Saga előtt. Továbbá elég erősen az Adventures széria szereplőire fókuszál, Ram és Zeen kettőse kap főszerepet - előbbi egyelőre jobban benne van a történetben - de Reath se szégyenkezhet. Ami érdekes, hogy kvázi a legutóbbi Adventures szám fontosabb jelenetei a könyvben is szerepelnek, szóról-szóra. :D

Érdekes, érdekes. Látom, hogy sikerül kihozni Olderből a legjobbat, már az Adventuresnél is hatalmas minőségi fejlődést tapasztaltam nála, ez pedig csak tovább haladt akkor. Most írom a Trail of Shadows kritikámat, és ott is méltattam már azt, hogy mekkora pozitív fejlődésen ment keresztül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére azt a könyvet (még) nem olvastam. :D

 

Nagyjából most vagyok a történet egyharmadánál (21. fejezet, 110. oldal) és azt kell hogy mondjam: a három hullám közül ennél érzem azt, hogy itt nagyon egybefolynak a dolgok. Tkp. az Adventures széria utolsó előtti száma és az Adventures Annual egyik története van elmesélve vagy éppen annak folytatását látjuk. Írásügyileg viszont egyelőre nem érzem a YA érzését. Claudia, de még szerintem Justina is szépen megírt egy YA témájú regényt. Danielnél azt érzem, hogy valahol félúton lehetünk a MG és a YA téma között. Ram pl. a Middle Grade szintet hozza, míg Reath a szokásos fiatal felnőtt stílust. Emiatt nekem egyelőre még fura a könyv, történetileg viszont abszolút megfelelő és ahogy a véleményeket hallottam/olvastam: a történet igazából csak féltávnál fog beindulni és ott lesz durvulás. Alig várom már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"We Are All The Republic!"

 

Ezzel az idézettel jellemezném az egész könyvet. Daniel José Older eddigi legjobb darabja, ez tagadhatatlan. Nagyszerű történettel rukkolt elő. A Fallen Star eseményei közben járunk, az ott történő dolgok kihatással vannak az ebben a könyvben történtekre, és ezt ugyanúgy elmondhatom vice versa. Ez a történet tkp. a Fallen Star második fele, amely kirakós hiányzott abból a könyvből. Na de nézzük, hogy mitől is lett remek könyv Daniel YA regénye.

 

Az egész könyvet két részletre tudnám felosztani, hiába van a regényben 5 nagy rész. Az első nagyobb fejezet az első 2 PARTból áll, amely elindítja, valamint elhelyezi a történetet, a bábuk felrakódnak a sakktáblára. Ez a rész a könyv kevésbé combosabb része. Érezhetően itt Daniel jól elengedte magát, nem veszi magát annyira komolyan, itt főleg Ram karakteréről beszélek, aki megmaradt az a vicces, mókás figurának, akit a Race to Crashpoint Towerben vagy az Adventures szériában megismertük. Az alapozás is itt történik meg, de jócskán. Hasonló érzésem volt itt, mint a Lopakodó Árnyaknál, akció alig volt, de a karakterek vitték előre a történetet. Az igazi durranás a második nagyobb tömbnél kezdődik, amely az utolsó 3 PART. Itt is főleg az utolsó két rész ütött nagyon, de a PART 3 elmélyítette számunkra a történetet és elindított bennünket a végcél felé.

 

Helyszínünk nem más, mint Korélia. Keresztül-kasul átjárjuk a bolygó fővárosát, Coronet várost. Van rengeteg easter egg a Solo c. filmre vagy az előzményét elmesélő Most Wanted c. könyvre. Feltűnik 1-2 olyan szereplő, akiket a Soloból ismerünk.

 

A történet főszereplői az Adventures szereplői. Főképp kiemelem itt Ram Jomaram és Kantam Sy jedi mester kettősét. Előbbi kap egy nagyon szép kis szálat az egész könyv során. A történet elején egy szeleburdi fiút olvashatunk, akinek a könyv végére fel kell nőnie és ezt megteszi - a sajátos módján persze. Kantam Sy ezzel szemben teljesen másfajta történéssel kell szembenéznie. Lula Talishola mestereként az ő múltjába is betekintést nyújt az író, amely kezdetben úgy-ahogy elment, a végére viszont nagyon összeállt a kép. Ő neki nem kell felnőnie, más probléma üti fel nála a fejét: a kapcsolatok, az elhivatottság, elköteleződés és az elengedés kérdéskörei elevenednek meg a mester számára. Remek kapcsolódási pont van az Adventures legutóbbi számával, hiszen az ott történtek itt is megjelennek, konkrétan egy-két jelenetet másképpen olvashatunk. Míg ott Lula narrálja a dolgokat, itt Kantam gondolataiba mélyedünk el.

 

Rajtuk kívül van még két karakter, akik kiemelkednek. Egyikük Reath Silas, akinek itt sokkal fontosabb szerepe van, mint a Lopakodó Árnyakban. Ott inkább egy olyan karakter volt, akinek nem igen volt története, Vernestra és Sylvestri kettőse volt ott fókuszban. Itt hatalmas fejlődésen megy keresztül. A könyv egyik legérzelmibb része pont hozzá köthető. Gyönyörű jelenet volt.

A másik karakter egy Crash névre hallgató koréliai lány, aki egy testőrséget vezet. Munkája a bolygó gazdagainak védelme. A könyv történetének tetemes része az ő karaktere körül forog. Neki is van egy saját története: a bizalom és a közösség válaszutak elé állítja a fiatal lányt.

 

Zeen is felbukkan a könyvben, neki is van története, amely nem annyira részletes - mindössze 5 fejezetet kapott - mint a többieké, de ellenben nagyon hangsúlyossá válik. Itt is a hovatartozás és a szeretet, mint döntések kerülnek elő.

 

Van egy pont a történetben, az utolsó fejezetek egyikében, ami valami hihetetlenül lett prezentálva. A hideg futkosott a hátamon.

 

A végén kapunk egy jövőképet, mire is számíthatunk a 3. fázisban, de ugyanakkor körvonalazódott a 2. fázis főbb története is. Remekül záródott az első fázis, és még maradt 1-2 történet, amelyek kerekké teszik a harmadik hullám szűk időszakát. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Próbáltam utána nézni a jelentésének, de José Older szerint sincs mélyebb jelentése. Lényege talán abban van, hogy "hajnal előtt éjjel a legnagyobb a sötétség" Tehát amit Iqvi ír, szerintem teljesen jó. Vagy esetleg Éjféltájt.

 

Vagy Jóccakát.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

@Darth Revan9, lehet már tudni, hogy milyen cím mellett döntött a kiadó? 

 

Szó szerint "Éjféli horizont" lenne, de ez elég magyartalan. Viszont nekem az "Éjfél" sem tetszik, valahogy túl egyszerű. Amúgy az író szimplán azért választotta a Midnight Horizon címet, mert jól hangzik. Ezen az alapon a magyar cím is lehet elrugaszkodottabb. Jó lenne tudni, miről szól a regény, mert így vaktában lövöldözünk. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

@Darth Revan9, lehet már tudni, hogy milyen cím mellett döntött a kiadó? 

 

Szó szerint "Éjféli horizont" lenne, de ez elég magyartalan. Viszont nekem az "Éjfél" sem tetszik, valahogy túl egyszerű. Amúgy az író szimplán azért választotta a Midnight Horizon címet, mert jól hangzik. Ezen az alapon a magyar cím is lehet elrugaszkodottabb. Jó lenne tudni, miről szól a regény, mert így vaktában lövöldözünk. :)  

Legutoljára Éjféli horizontról hallattam. Ha azóta nem változtatták meg. Most épp a Crimson Reign címét próbáljuk fixálni, mert már A fejvadászok háborúja alap gyűjteményes kötetnél van olyan kiírás, hogy Folytatás a Crimson Reign-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.