Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én már láttam a comiconos kamerás verziót de nagyon jóóó! :)

 

Hát tegnap nem sikerült megnéznem aKatedrális új részét mert valami oknál fogva egyik lejátszó sem indította el a 720as verziót...

Úgyhogy ma leszedem a simát és azt nézem meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán leszinkronizálhatnák a negyedik évadot :D :D
Figyelj, még a 3.-at se adta le a Retek Klub :D

Amúgy nem tudom, megjelent-e már spanyoloknál a 4. évad és hogy azon rajta vagyunk-e. Szerintem nem az egyikre a válasz, mert akkor felkerült volna a netre a szinkron :)

 

Viszont egy jól értesült emberkétől azt hallottam, hogy idehaza nagyon kicsi az esélye a 2. évad DVD kiadásának :) /R*hadt Pro Video-sok/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég nehezen haladnak idehaza ezzel a sorozattal.
Igen-igen. Most a TV6-on megy. Azt hallottam még anno, hogyha a Viasat leadja mindkét évadot, az RTL elkezdi vetíteni a 3.-at. De nem adta le a Viasat :)

 

Amúgy miért nem nézed feliratosan? Ha a Spartacust tudtad feliratosan nézni, ezt miért nem? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nehéz váltani feliratosra, többször is megtettem pl. House, PB, 24 esetén. Csak utóbbi esetében morogtam magamban, hogy két szereplőnek mennyire jól sikerült a magyar hangja, de megszoktam őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvakultak és tudatlanok voltak. Szerintem ez borzalom. Ebben a filmben is szépen látszott hogy élhettek akkor.

 

Pontosan. Iszonyú dolgokat müveltek akkoriban az emberek egymással a mérhetetlen ostobaságuk miatt. Simán kimentek élvezkedni egy akasztásra, de ha őt akasztották volna nem mulatott volna így. Nekem még az ókor is borzalom volt. A sok barom ott nézte a gladiátroharcokat. Az volt az akkori csőcselék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a ketrecharcba kicsit kevesebben halnak bele, mint a gladiátorharcokba :) Meg a nyilvános akasztások, karóba húzások, felnégyelések, kerékbetörések, nyújtópadra tevések, emberégetések sem olyan gyakoriak már manapság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Iszonyú dolgokat müveltek akkoriban az emberek egymással a mérhetetlen ostobaságuk miatt. Simán kimentek élvezkedni egy akasztásra, de ha őt akasztották volna nem mulatott volna így. Nekem még az ókor is borzalom volt. A sok barom ott nézte a gladiátroharcokat. Az volt az akkori csőcselék.

 

Szerintem olvassatok többet a témában és megfogtok lepödni. Nyilvános kivégzések a középkor bizonyos feleiben például egyáltalán nem voltak. Szent István idején jellemzően még a gyilkosságot is azzal torolták meg hogy a gyilkosnak x összeget kellett fizetnie a halott családjának. A filmekben és az itt is látott ugymond elcsépelt jelenet, ahol mindenki nagyon örül és tolakszik a kivégzés körül, igen ritka attrakció volt... csak a középkor bizonyos időszakaiban, bizonyos helyeken (városokban elsősorban, de egy olyan korban ahol az emberek túlnyomó többsége sose látott várost). De ehhez meg igazán nem kell a középkorba menni, mert nyilvános kivégzések kicsit több mint 100 éve is voltak Európában, azon kivül meg van ahol a mai napig is létezik. Persze hogy nem néznek nálunk az emberek nyilvános kivégzéseket, mert bevannak tiltva. Helyette lehet nézni ahogy cigányok verik egymást a Joshi Bharatban. Nekem nincsenek olyan illuzioim, hogy ma erre ne lenne kereslet... voltam én már olyan politikai tüntetésen, ahol amikor elhangzott hogy akasztani kéne akkor óriási üdvrivalgás indult be és csillogtak a szemek a gyönyörtől. Vagy ott van az al-kaidás kivégzési videók óriási nézettsége a neten. Elég felületes kezelése egy letünt kornak ha rábélyegezzük, hogy buták, meg csőcselék... értékes és kevésbé értékes tagjai minden társadalomnak voltak és vannak... sorry az offért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a ketrecharcba kicsit kevesebben halnak bele, mint a gladiátorharcokba :) Meg a nyilvános akasztások, karóba húzások, felnégyelések, kerékbetörések, nyújtópadra tevések, emberégetések sem olyan gyakoriak már manapság.
Te se olvasol közel-keleti híreket látom :) Most ők tartanak ott, ahol mi európaiak anno.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olvassatok többet a témában és megfogtok lepödni. Nyilvános kivégzések a középkor bizonyos feleiben például egyáltalán nem voltak. Szent István idején jellemzően még a gyilkosságot is azzal torolták meg hogy a gyilkosnak x összeget kellett fizetnie a halott családjának. A filmekben és az itt is látott ugymond elcsépelt jelenet, ahol mindenki nagyon örül és tolakszik a kivégzés körül, igen ritka attrakció volt... csak a középkor bizonyos időszakaiban, bizonyos helyeken (városokban elsősorban, de egy olyan korban ahol az emberek túlnyomó többsége sose látott várost). De ehhez meg igazán nem kell a középkorba menni, mert nyilvános kivégzések kicsit több mint 100 éve is voltak Európában, azon kivül meg van ahol a mai napig is létezik. Persze hogy nem néznek nálunk az emberek nyilvános kivégzéseket, mert bevannak tiltva. Helyette lehet nézni ahogy cigányok verik egymást a Joshi Bharatban. Nekem nincsenek olyan illuzioim, hogy ma erre ne lenne kereslet... voltam én már olyan politikai tüntetésen, ahol amikor elhangzott hogy akasztani kéne akkor óriási üdvrivalgás indult be és csillogtak a szemek a gyönyörtől. Vagy ott van az al-kaidás kivégzési videók óriási nézettsége a neten. Elég felületes kezelése egy letünt kornak ha rábélyegezzük, hogy buták, meg csőcselék... értékes és kevésbé értékes tagjai minden társadalomnak voltak és vannak... sorry az offért.

 

 

Végülis igazad van. Mondjuk nekem a legnagyobb rejtély a második világháború. Ott amit csináltak az nem semmi. És nem lehetg mindent Hitlerre kenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Katedrális:

 

Nehéz elfogulatlannak lennem, mert először 13 éve olvastam ezt a könyvet, és elég sokszor újraolvastam az évek során (legutóbb a kevésbé sikerült folytatás megjelenésekor). Nagyon örültem az adaptáció hírének, az előzetes is ígéretes volt, így nagy várakozással ültem le megnézni az első két részt.

Nem csalódtam. A sorozat érthetően más, mint a könyv, és úgy érzem, sikerült jól adaptálni az alapanyagot: kellő tisztelettel, amit csak lehetett, szó szerint megtartva, és kellő bátorsággal, hogy változtassanak azon, amit az új formátum megkövetel. Az 1000 oldalas cselekmény tömörítését általában jól csinálják, bár még szoknom kell, hogy a sebesség egy nagyságrenddel nagyobb, mint a könyvben.

A főcím csodaszép lett, méltó a történet méretéhez, ahogy végigmegy az egész sztorin. Olyan volt látni, mint egy valóra vált álmot. Ez az érzés aztán nem egy jelenetnél visszatért: amikor Tamás elindul a sír mellől, a régi katedrális megpillantásakor, Jancsi és Aliena találkozásakor. A szereplők kiválóak - ha majd újraolvasom a könyvet, lehet, hogy Tamás, Fülöp, Jancsi, Aliena és Waleran arca már az lesz, amit a sorozatban láttam.

Büszke vagyok rá, hogy ez a sorozat itt készült.

 

OFF

Egyetértek Bomarr-ral. Mai felvilágosult korunkban ugyanolyan élvezettel fordul emberek egy csoportja a másik ellen, ha az állam engedélyt ad rá - volt rá példa épp elég a XX. században, nem is kell messzire menni érte.

(EDIT: Bocs, Ody, később olvastam. Részemről lezárva.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallod, Kudar... Szerintem Luffyék nem lesznek elég erősek a Grand Line második feléhez. Ilyen arcokkal, mint akik a Shichibukaiban vannak. Ott van például Doflamingo. Őt egész egyszerűen nem tudják legyőzni. Ezzel a képességgel, amit birtokol... Képtelenség. Meg ott van Bartholomew Kuma, feleannyi a vérdíja, mégis az egész csapat alig bír el vele. Még nem tartok ott, egyébként. ;) Még a Skypiea elején vagyok, Satorival küzdenek épp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ne is nézz ennyire előre mert lelövöd az összes poént. :D De (számomra) hamarosan kiderül, hogy mennyire erős Luffy ellenük. :D

Nem is néztem előre. Volt már egy Shichibukai találkozó a Jaya Arc végén. A Kumát meg felismertem a 11. openingből, ahol elég komoly harcot vívtak vele. Hallod, Mihawk elképesztően fenyegető azzal a kis hajójával, rajta a két gyertyával. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos asszem, most a finálé előtt három résszel, megrezdült ama bizonyos léc, melyet a Spartacus állított fel, per pillanat az OZ-al szemben :D Nálam pedig marha nehéz egy sorozatnak ledöntenie az etalonnak kikiáltott kedvencet, de talán ez az OZ-nak sikerülni fog. De kár, hogy annak idején amikor nyomatták a Viasaton kimaradt az életemből! Talán akkor nem is ütött volna akkorát, mint most, amikor nyakra-főre érkeznek a neten a sorozatok. De piszok nagy szó, hogy egy ilyen klasszikus mint az OZ, ma erre képes is. :D Sose gondoltam volna, hogy a legaljasabb gyilkos férgeknek is lehet drukkolni az életükért. Hát kérem, így dőlnek le a falak ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranézve HD-ben a HD TV-n a Katedrális harmadik részét egyrészt baromi jó, másrészt egyre erősebb a gyanúm, hogy ebben az epizódban megvan a sorozat eddigi legerősebb jelenete:

 

Spoiler:

Amikor a szerzetesek a dalukkal kiüldözik Williaméket. Nem is annyira az amikor felkel a Nap, hanem ami utána jön. Ahogy beindul a zenélés, ahogy William fejet vág, ami valami egészen hatalmas... egyébként is tele van nagyon jó színészekkel a sorozat, de William számomra itt bizonyitotta, hogy ott van a legjobbak között... a tekintetében konkrétan minden benne van: az hogy szive szerint itt kibelezné az egész bagázst, ha nem félne annyira a Pokoltól... és ahogy megy tovább a zene, Williamék el, majd látjuk az épülő Katedrálist... ez egyszerüen tökéletes

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen-igen. Most a TV6-on megy. Azt hallottam még anno, hogyha a Viasat leadja mindkét évadot, az RTL elkezdi vetíteni a 3.-at. De nem adta le a Viasat ;)

Állítólag 2011. tavaszán műsorra tűzi az RTL klub a 3. évadot, de csak félhivatalos, úgyhogy ne lepődjünk meg, ha mégsem. Egyébként, én már valahol jobban megszerettem az angolt. Dean és Sam hangja sokkal mélyebb, mint a magyar verzióban, ami szerintem egyáltalán nem illik hozzájuk. Misha hangja pedig utánozhatatlan, bűn lenne leszinkronizálni. :? Talán Viczián Ottó még elmenne neki. (a 24-ben is ő volt a szinkronja)

 

De piszok nagy szó, hogy egy ilyen klasszikus mint az OZ, ma erre képes is. :D

Én annak idején néhány epizódot láttam belőle, de akkori fejjel még kegyetlenül brutálisnak találtam. Homoszexualitás, kínzás, csonkítások, szadizmus, stb... realisztikusnak realisztikus, az biztos.

Spoiler:

Az pl. elég kemény volt, amikor a fószert leszögezték a padlóra, mint Jézust, bár szerintem egy rutinos Sparta nézőnek ez meg se kottyant. :D

Szóval én maradok a PB-nél, ha már a börtönsorozatokról van szó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak idején néhány epizódot láttam belőle, de akkori fejjel még kegyetlenül brutálisnak találtam. Homoszexualitás, kínzás, csonkítások, szadizmus, stb... realisztikusnak realisztikus, az biztos.

Spoiler:

Az pl. elég kemény volt, amikor a fószert leszögezték a padlóra, mint Jézust, bár szerintem egy rutinos Sparta nézőnek ez meg se kottyant. :D

Szóval én maradok a PB-nél, ha már a börtönsorozatokról van szó. :)

 

 

Most is elég brutális harmincon túli nézőknek is. :D De ez a szép benne, hogy "ki is mondja" azt amiről szól az egész. De még így is nem a brutális kivégzések és csonkítások viszik a pálmát hanem Augustus Hill szövegelései (narrációi) a társadalomkritikáról ami olykor szürreális hátterek előtt zajlanak. :D Ehhez képest pedig a PB egy tündérmese. :D De kár is ahhoz hasonlítani, főleg túl a keményebb részeken. Ehhez már olykor edzett gyomor kell. Mondjuk a Spartán edződve ez tényleg némi előnyt jelent. :D

 

 

Más. Katedrális.

Szuper jó volt a harmadik rész. :) Mondjuk az a kőbányás rész nekem elég gyenge volt amit Bomarr épp dicsőített, de az utolsó egy-két perc állati volt. :)

Ja és jól látom? Van pucérság meg d*gás? Akkor ez nem más mint egy b*szós-kőfaragós sorozat. Ejnye :(

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mit szolsz a nagytotálokhoz-statisztákhoz? Azért mostmár kezd látszani a büdzsé, nem? :( Viszont sajnálom, hogy sehol egy preview a következő részhez, pedig a beszédes Battlefield cimet viseli és gondolom nem lenne nehéz egy vérforraló elözetest összerittyenteni neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mit szolsz a nagytotálokhoz-statisztákhoz? Azért mostmár kezd látszani a büdzsé, nem? :( Viszont sajnálom, hogy sehol egy preview a következő részhez, pedig a beszédes Battlefield cimet viseli és gondolom nem lenne nehéz egy vérforraló elözetest összerittyenteni neki.
Elég hamar elkapták a képet, semmi képúsztatás :) Gondolom nehogy ki lehessen szúrni a "műanyag" megoldásokat. :D

Jaja, beszédes címnek ígérkezik a kövi epizód, remélem is, hogy lesz valamiféle nagytotál csata :) Na jó, nem ez a lényeg benne, de mégiscsak elvárna az ember némi hasonló kényeztetést ilyen esetekben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.