Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Savaztam a Fringre, de csak azért, hogy hátha folytatódik, de ezek közül azért nem ezt tartom a legjobbnak. :)

Én a többit is ismerem (igaz, csak 1-2 rész erejéig), de tartom a voksom. :)

Miért, te melyiket tartod a legjobbnak ebből az ötösből?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a többit is ismerem (igaz, csak 1-2 rész erejéig), de tartom a voksom. :)

Miért, te melyiket tartod a legjobbnak ebből az ötösből?

Az a baj, hogy ez ízlés kérdése nagyon, mert ezek közül az összes minőségi sorozat. Nem tudnék választani szerintem, de mivel most nézem a Doktort, és a Torchwoodot, ami iszonyú jó, akkor lehet arra tenném a voksom. Persze ebből már a 4. évadot nézem, és tudom, hogy még lesz, míg a GoTból alig volt pár rész, vagy a TWDből. Talán most első a Doktor, 2. helyen áll a Fringe és a Got és aztán a többi. :)

Mindjárt írok is a Torchwood 4. évadjáról, mert most fejeztem be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Torchwood, 4. évad Miracle Day:

Spoilermentesen leírhatom, hogy ebben az évadban, az egyik legdurvább ötlettel, lehetőséggel találjuk szembe magunkat: Mi lenne, ha megszűnne a halál??

 

Mindig vegyesek az érzéseim a TWdal kapcsolatban, mert mindig reménykedem, hogy kicsit olyan lesz mint a doktor, bumm bele, és megoldva a dolog. Jack 100x többet akciózott a Dokival mint a TWban és ez nekem fura volt mindig is. De hát a TW inkább dráma és ezt el kell fogadni. Az első pár rész,5-6, felvázolta, hogy mi is lenne ha megszűnne létezni a halál. Azt hiszem ebbe tényleg nehéz belegondolni., de nagyon jól átadták. Az egyetlen ami talán nem tetszett, hogy elhúzták. Aztána 2. felében már közelebb kerültünk a csodához, és az utolsó részben összeértek a szálak. Egész addig kicsit kételkedtem, hogy milyen magyarázattal is fognak előrukkolni, de OMG ez a repedés, a vércsere, jack feltámadása és a világ újrakalibrálása...hát nem volt pite. Ezt vártam a Föld Gyermekei után, egy még nagyobb dolgot. És bár tudom, hogy a Doki sosem fog szerepleni a TWban, azért itt a végén megnéztem volna ő mihez kezd. :) Megható volt a vége, és hát a csattanó, hogy Rex Jack átömlesztett vére miatt szintén halhatatlan lett...wow. :D mihez kezdenek ezzel a köv évadban, ami ki tudja mikor jön majd. :( Jack és Gwen még mindig jó csapat, és bár mindig kétségekkel indulok neki, a TW egy írtó jó sorozat.

 

Torchwood-Miracle-Day-007.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz új Star Trek sorozat.

. "A New York Post információi szerint ugyanis elképzelhető, hogy nemsokára, vélhetően jövőre ismét képernyőre kerül az ST. David Foster, akit legtöbben a Csillagközi romboló (Battlestar Galactica) stáblistájáról ismerhetnek, elkezdett egy új Star Trek-sorozatot előkészíteni, s annak alapötletét előterjesztette a CBS csatornának. A csatorna reakciója egyelőre nem ismeretes, de igenlő válasz esetén Foster elkészítheti a pilot forgatókönyvét, azonban annak leforgatásáról már csak jövő év elején döntene a megbízó.

Forgatókönyv és a csatorna visszajelzése nélkül egyelőre nem nagyon lehet tudni, hogy milyen is lehetne az új Star Trek-sorozat, így csak Foster interjúrészleteire lehet támaszkodni. Ő többek között azt mondta el, hogy sorozata, ha megvalósul, akkor a Voyager utáni időszakban játszódna, s a részletekkel nem lenne gondja, ugyanis a koncepciót már részletesen kidolgozta, a főbb történéseket 5-7 évadra előre ismeri, sőt, még a finálét is felvázolta magának - a célja több generációra előre letenni egy új Star Trek alapjait. Haladva a korral Foster természetesen az előző sorozatokénál sokkal fiatalabb legénységben gondolkodik, s az abszolút multikulturális lenne, nem csak emberekből állna, hanem klinigonokból, ferengikből, vulkániakból és trillekből is."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

s az abszolút multikulturális lenne, nem csak emberekből állna, hanem klinigonokból, ferengikből, vulkániakból és trillekből is."

Ez egy hozzáértő benyögés volt. :roll: Végül is, mintha a többi szériában nem multikultúra lett volna. Jó, a TOS-ba tényleg csak egy vulcani jutott, de nem csoda egy alacsony költségvetésű, '60-as évekbeli sorozattól (ahol fekete nő főszerepet kapott, és még ruszki is volt a fedélzeten). De hány idegen volt a Deep Space Nine-ban? Klingonok, ferengik, vulcaniak, trillek... Hé, ez egy új Deep Space Nine-t akar? :D

Amúgy szerintem az új film sikeréig ebből sem lesz semmi, és mivel a Paramount még mindig rühelli a Star Treket, kétlem, hogy beinvesztálna egy TV sorozatba. Ahhoz az új filmnek sokkal jobban kell teljesítenie, mint az első résznek, és még szerintem így is nagy az esélye, hogy csak egy sikeres harmadik rész után fognának bele (anno négy pénzügyileg sikeres film kellett ahhoz, hogy elinduljon a The Next Generation). Márpedig, mivel a Paramountnál vannak a filmes és TV-s jogok is, David Foster cseszheti az ötleteit, meg eleve rossz ajtón kopogtat, ha a CBS-nél akar kezdeni (mely csatorna nem mellesleg szintén ódzkodik a Star Trektől, mióta az Enterprise akkorát bukott - ráadásul, a TV képernyőjén most még nem is divat az ilyen jellegű sci-fi, talán ha a Terra Nova, az egyszer majd elkészülő Star Wars, és az új Battlestar Galactica: Blood & Chrome - ami ugye éppen mostanában került át "talán egyszer elkészül az első rész, mert momentán senki se tudja, mi van vele" kategóriába - sikeresen teljesít). Szóval jó lenne, de momentán, mint ahogy 2005 óta minden évben, nem sok esély van rá. Majd a Star Trek 12 után, esetleg, de még szerintem akkor is csak rezgős léccel.

Amúgy aranyos, hogy 2005 óta minden évben van egy nagy nevű író, aki előáll egy új Star Trekkel. Olyan nevek merültek fel már, mint J. Michael Straczynski (Babylon 5), Bryan Singer (X-men 1-2), Michael Piller (TNG-től DS9-ig) vagy a DS9 vezető írója, Ira Steven Behr. Ez olyan, mint az Alien 5. 1997 óta minden évben felröppent a hír, hogy lesz új rész, mégis tizennégy év telt már el az Alien Resurrection óta, és az új film is csak az Alien univerzumban játszódik, de jelen állás szerint nem feltétlen lesz szerves kapcsolata az Alien filmekkel. Szóval várhatunk még egy kicsit. A Star Trek sorozatra úgyszintén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs Sky de én a Walking Deadre adtam a voksomat.

Te tudod. :)

 

Nekem azzal annyi a bajom, hogy nem derült ki, mi is okozta a "sétáló halottak" létrejöttét és elterjedését, ami azért erősen szükséges lenne. Persze én csak a Pilotot láttam. Gondoltam, később szó lesz róla, de állítólag erre sosem derül fény (a képregények szerint).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy hozzáértő benyögés volt. :roll: Végül is, mintha a többi szériában nem multikultúra lett volna. Jó, a TOS-ba tényleg csak egy vulcani jutott, de nem csoda egy alacsony költségvetésű, '60-as évekbeli sorozattól (ahol fekete nő főszerepet kapott, és még ruszki is volt a fedélzeten). De hány idegen volt a Deep Space Nine-ban? Klingonok, ferengik, vulcaniak, trillek... Hé, ez egy új Deep Space Nine-t akar? :D

Amúgy szerintem az új film sikeréig ebből sem lesz semmi, és mivel a Paramount még mindig rühelli a Star Treket, kétlem, hogy beinvesztálna egy TV sorozatba. Ahhoz az új filmnek sokkal jobban kell teljesítenie, mint az első résznek, és még szerintem így is nagy az esélye, hogy csak egy sikeres harmadik rész után fognának bele (anno négy pénzügyileg sikeres film kellett ahhoz, hogy elinduljon a The Next Generation). Márpedig, mivel a Paramountnál vannak a filmes és TV-s jogok is, David Foster cseszheti az ötleteit, meg eleve rossz ajtón kopogtat, ha a CBS-nél akar kezdeni (mely csatorna nem mellesleg szintén ódzkodik a Star Trektől, mióta az Enterprise akkorát bukott - ráadásul, a TV képernyőjén most még nem is divat az ilyen jellegű sci-fi, talán ha a Terra Nova, az egyszer majd elkészülő Star Wars, és az új Battlestar Galactica: Blood & Chrome - ami ugye éppen mostanában került át "talán egyszer elkészül az első rész, mert momentán senki se tudja, mi van vele" kategóriába - sikeresen teljesít). Szóval jó lenne, de momentán, mint ahogy 2005 óta minden évben, nem sok esély van rá. Majd a Star Trek 12 után, esetleg, de még szerintem akkor is csak rezgős léccel.

Amúgy aranyos, hogy 2005 óta minden évben van egy nagy nevű író, aki előáll egy új Star Trekkel. Olyan nevek merültek fel már, mint J. Michael Straczynski (Babylon 5), Bryan Singer (X-men 1-2), Michael Piller (TNG-től DS9-ig) vagy a DS9 vezető írója, Ira Steven Behr. Ez olyan, mint az Alien 5. 1997 óta minden évben felröppent a hír, hogy lesz új rész, mégis tizennégy év telt már el az Alien Resurrection óta, és az új film is csak az Alien univerzumban játszódik, de jelen állás szerint nem feltétlen lesz szerves kapcsolata az Alien filmekkel. Szóval várhatunk még egy kicsit. A Star Trek sorozatra úgyszintén.

A szöveget beidéztem, nem én írtam.

De én is furának tartottam a mondatot.

Ha újabb DS9 lesz, akkor nem kérek belőle. Az egy borzadály volt számomra. Egyszer elég volt belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szöveget beidéztem, nem én írtam.

De én is furának tartottam a mondatot.

Ha újabb DS9 lesz, akkor nem kérek belőle. Az egy borzadály volt számomra. Egyszer elég volt belőle.

Tudom, hogy nem te írtad. Hiszed vagy sem, elég régóta írok, hogy felismerjem az idézőjelet, és tisztában vagyok annak értelmezésével. ;):P:D

A Deep Space Nine vitathatatlanul a legjobb Star Trek széria a történelemben. A folytatása csak pozitívum lehet. Összetett a sztori, messzemenőleg a legjobb látvány, élő karakterek, ráadásul sok-sok karakter, amiben egy háttérszereplő is végül jelentős szereplő lehetett (Damar),, a Föderáció nem mézes-mázas ábrázolása, a legtöbb Trek faj bevonáa egyetlen sztoriba, az egész Alfa kvadránsra kiterjedő történet a Gamma kvadráns bevonásával, összekötés három sorozat között, az univerzum megújítása és e mellé még mitológaia is társult. Ennél több nem is kell a mellé, hogy ennél jobb sorozat még nem készült Star Trek témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fanokank biztos, én nem bírtam nézni annyira rühelltem. :D Szerintem látványban messze a Voyager a legjobb.

Eljutottál a Domínium háborúig? Olyan csatákat még a mai sorozatok sem prezentáltak Tv-n, sőt, moziban sem nagyon (Star Trek 11? ami abban van, az viccnek is rossz csatának nevezni). Ami azokat túlszárnyalta, csak egy van: a coruscanti csata az ep3-ban.

Amúgy poén, de pont a fanoknak, legalábbis a harc core-abb fanoknak baromira nem jött be a DS9.

 

Szerk: csendben megjegyzem, hogy amikor először láttam, én is nagyon utáltam a DS9-et, de miután végignéztem (az első évadon nehéz átjutni, de fontos adalék a széria egészéhez), a kedvencem lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a csatát nem láttam. Szerintem azért nem tetszett, mert statikus. Értsd egy űrállomáson játszódik.... Come on... :D

Részben, tény, egy űrállomás áll a középpontban, de a történetek szerteágazóak. Meg aztán, statikus, a Kisváros is az volt. :D Jó, ez hülye hasonlat, de ez szerintem nem kéne riasztónak lennie. Egyetlen helyszín köré is lehet jó történeteket írni, a DS9 meg távolról sem játszódik egyetlen helyszínen, hanem éppen ellenkezőleg, a többi ST sorozattól eltérően két kvadránsban zajlanak az események. Persze ehhez túl kell jutni az első évadon, ami afféle bevezetőként funckionál. De itt egy remek példa:

http://www.youtube.com/watch?v=NO1xtFt_bI8&feature=related

És ez itt nem egy csata, hanem évadonként több csata. Ha jól rémlik, két évadra öt-hat ilyen összecsapás jut (rég láttam már, de van legalább két chintokai csata, két DS9-i csata, egy kardi elleni csata, és az aprólék). Ja, és a csaták javát makettekkel, nem számítógéppel hozták létre!

 

Én azt mondom, érdemes végignézni. A hetedik évad végére mindenkinek megváltozott róla a véleménye. Tény, az első évad nyögvenyelős, ha az ember nem ismeri, de később minden értelmet nyer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek tényleg jól néznek ki, kb. ST mozifilm szintű. Majd talán egyszer bepróbálom, de nem igen van időm sorozatokat nézni. :)

Őszintén szólva, túlszárnyalja eddig mindegyik ST mozifilmet. A nyolcadikban lévő csata megközelíti, de mind hosszúságában, mind hajószámban, mind dramaturgiailag alul marad.

Sajna nekem sincs sok, de ez talán abból is fakad, hogy munkánk hasonló. Pedig már ildomos lenne újra nekiülnöm a Trekeknek, mert kezdem elfelejteni őket. Mondjuk előtte még lesz egy Firefly újranézés is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, túlszárnyalja eddig mindegyik ST mozifilmet. A nyolcadikban lévő csata megközelíti, de mind hosszúságában, mind hajószámban, mind dramaturgiailag alul marad.

Sajna nekem sincs sok, de ez talán abból is fakad, hogy munkánk hasonló. Pedig már ildomos lenne újra nekiülnöm a Trekeknek, mert kezdem elfelejteni őket. Mondjuk előtte még lesz egy Firefly újranézés is.

 

Nekem nem a munka miatt. Egyszerűen neme akarok ide berohadni a gép elé, főleg amikor ilyen szép idő van. :) Inkább sportolok, vagy világot látok. Ami sorozatot nézek elég nekem. Majd ha kifutott az egyik, talán helyette bepróbálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 3x07, a k*rva anyjukat. :o

 

Az egész a CTU műve volt? :o Sok mindent kitaláltam már magamban, hogy mi lesz a végső fordulat, de erre nem számítottam. :clap:

A 3x06-ban viszont nagyon gáz volt a helikopteres üldözés. Eleve, az amerikai hadsereg nem is használ ilyen helikoptereket. Se a légierő, se a szárazföldiek. Sőt, őszintén szólva, semmilyen amerikai honvédelmi testület sem használ AS 350B Ecureuil-t, de még a rendvédelmi szervek is csak néhány államban. Nem futotta a stábnak egy MD-500-asra? Azt legalább eladhatták volna AH-6-osként. És azok a rakétapilonok, hát azok nagyon gázok voltak. Az meg jópofa, hogy nem akarták lelőni, ám mikor már le akarták lőni, egy mezei civil Ranger helikopter kimanőverezi őket. Jááááj...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes Dzséjt, mert én úgy látom ebben a kitalált világban használnak! :o:D

Ja, bocs, nem tudtam, hogy a mi világunkat valaki csak kitalálta. :roll: De akkor ezek szerint az sem lenne gáz, ha Jack Bauer hirtelen szárnyra kapna és körberepülve a Földet visszaforgatná az időt. Én kérek elnézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, bocs, nem tudtam, hogy a mi világunkat valaki csak kitalálta. :roll: De akkor ezek szerint az sem lenne gáz, ha Jack Bauer hirtelen szárnyra kapna és körberepülve a Földet visszaforgatná az időt. Én kérek elnézést.

Nem ezen van a lényeg, hanem azon hogy a 24 az egy alternatív univerzum kb. Én CTU-ról se hallottam még, se Palmer elnökről, se két évente történő nukleáris/vírus/ilyen-olyan vészhelyzetekről. Azon kiakadni hogy ebben a világban milyen helikoptert használ az amcsi hadsereg, hát nem tudom..

 

A 24 az egy baromi élvezetes sorozat, de nem dokumentumfilm. Fikció. Ez olyan mint ha Spongyabob nézés közben azt ecsetelnéd hogy miért nem lenne képes egy szivacs ananászházban élni.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezen van a lényeg, hanem azon hogy a 24 az egy alternatív univerzum kb. Én CTU-ról se hallottam még, se Palmer elnökről, se két évente történő nukleáris/vírus/ilyen-olyan vészhelyzetekről. Azon kiakadni hogy ebben a világban milyen helikoptert használ az amcsi hadsereg, hát nem tudom..

 

A 24 az egy baromi élvezetes sorozat, de nem dokumentumfilm. Fikció. Ez olyan mint ha Spongyabob nézés közben azt ecsetelnéd hogy miért nem lenne képes egy szivacs ananászházban élni.

Egy, nem akadtam ki, de ezen kezdek. :P Na jó, nem. Kettő, ez egy olyan sorozat, ami fikció, nem párhuzamos világban játszódik, ne keverjük már össze a Sliderssel. A mi világunkra alapoz, azt próbálja elmesélni, hogy akár ilyen is lehetne. Ezért fikció, nem fantasy, sci-fi, vagy akármi más. Ez pedig HITELESSÉGET követel!!!!!!!! Amikor megpróbálják halál komolyan lenyomni nekünk, hogy most aztán hűbazegdebarominagyveszélyben az USA (nem BASA, PASA vagy HASA, hanem az USA), és izguljunk már, mert ez bezony velünk is megeshet, akkor elvárom, hogy amikor valódi elemekkel dobálóznak hát akkor hitelesen adja azt elő (legalábbis amíg hirtelen át nem ugrunk sci-fibe). És mivel a széria lényegesen fegyverbarát, ezért aztán azt hiszem jogos az elvárásom, hogy minden ehhez köthető motívum hiteles legyen. Tudom, hogy nem képtelenség, mert az NCIS például simán megteszi ezt (nem mondom, hogy ott nincsenek csúsztatások, de ezerszer hitelesebb egy epizódja, mint a 24 egy egész évada). Majd ha nyit valaki egy térkaput, akkor onnantól beszélhetünk arról, hogy milyen párhuzamos világban játszódik a 24, de addig ezt nem fogom bevenni, se elfogadni, sőt, még ritka idióta érvnek is fogom venni, mert akkor süssük már rá mindenre, amit nézünk, hogy ez így jó, ez működik, akármekkora baromságot is vesznek bele, hiszen párhuzamos világban játszódik, meg amúgy is csak kitalált, szóval akármi megtörténhet benne. Hát meg még mit nem? Az amúgy remek epizód eme jelenete engem inkább röhögésre késztetett, semmint komoly izgalmi állapotra, ami azért elég kellemetlen egy olyan sorozatnál, ami az izgulásra épít. Hiteltelen volt. Ami elmegy a Szupercsapatban, de azt hiszem megegyezhetünk abban, hogy ez a széria nem azt a minőséget akarná prezentálni.

 

Én már alig várom amikor Dzséjt a többi hasonló dolognál is kiakad :D Főleg ami nálam is kiverte kicsit a biztosítékot.

Már előre féljek? :D

 

 

Amúgy f*sza gyerek ez a Bauer, a kis börtönlázadásában legalább két ártatlan halt meg. Nem sz*rozik, rohamozik. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, most már biztos, hogy ezután az írás után, a tudatlanságom áldás. ^^

Mellesleg simán rá lehet mondani, hogy alter univerz, mert ha majd megszámolod, kinek hány évesnek kéne lennie, leesik az állad, hogy mindenki milyen jól tartja magát! ;)

 

Lok! Akkor ez azt jelenti, hogy te is rajongó vagy? :D Mesélj :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.