Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szívesen!

Castle

 

Szinte szokásos fő szálon nem történik semmi részt kaptunk, annak viszont egész szórakoztató volt. Nekem legalább is tetszett.

 

Castle 4x17, tényleg ilyen nem történt semmi sztori volt, bár ez ugye négy évadnyi Castle után már nem lehet meglepő. Az évad végéig valószínűleg már nem térünk vissza a fő sztorivonalak egyikére sem (azért jó, hogy már három fő-sztoriszál is van, de eggyel sem foglalkoznak :roll: ).

Nekem is tetszett, a szokásos átlagos Castle epizód, csak ezúttal nem találtam ki előre, ki a gyilkos, szóval lehet, hogy valamivel jobb volt az átlagnál. :)

Megjegyzem, Gates megint igazán fontos szerepet kapott...

 

Castle hír: ha a hír igaz, Adam Baldwin (Firefly, Chuck) szerepelni fog a sorozatban, Nathan Fillion csak kibulizta. :)

 

Egy Ethan Slaughter nevű nyomozót fog alakítani, aki "nem fél a Sötét Oldalra merészkedni", és emiatt Castle az eddigi legveszélyesebb helyzetbe kerül.

Remélem Baldwin annyira bejön majd a népnek, hogy az írók megteszik visszatérő vagy állandó szereplőnek. Mondjuk leválthatná semmiresemjódelegalábbaligszereplő Gatest.

 

 

Riddick, Dei: Köszi mindkettőtöknek. Jövő hét után szabin leszek, és azon agyalok hogy el kellene kezdenem nézni. Legfeljebb nem jön be.

Azért ha a 2005-ös epizódokkal kezdesz, ne add fel az első résznél. Nyelj egy nagyot. A múltkor újra néztem. Eddig sem voltam jó véleménnyel róla, de most már ki merem jelenteni: az új érából ez az egyik legrosszabb rész. Szerencsére a következő epizód már jobb (a harmadik aztán megint visszaesés), a negyedik, ötödik remek, de az igazi vízválasztó a hatodik rész. Szerintem annak a végééig vagy beszippant a sorozat, vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ha a 2005-ös epizódokkal kezdesz, ne add fel az első résznél. Nyelj egy nagyot. A múltkor újra néztem. Eddig sem voltam jó véleménnyel róla, de most már ki merem jelenteni: az új érából ez az egyik legrosszabb rész. Szerencsére a következő epizód már jobb (a harmadik aztán megint visszaesés), a negyedik, ötödik remek, de az igazi vízválasztó a hatodik rész. Szerintem annak a végééig vagy beszippant a sorozat, vagy nem.

 

Engem az első évad úgy igazán a (Te vagy a mamim?) dupla résszel fogott meg, de valóban, a 6. résztől sokkal jobb lett az első évad.

Egyébként a 2005-ös első évadban egyértelműen folyt még az útkeresés, hisz igen hosszú kihagyás után kellett magára találnia a sorozatnak, de ez egyre inkább sikerült az évad 2. felét elnézve. Aztán pedig évadról évadra jobb lett... de nem is akármilyen szinten! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle hír: ha a hír igaz, Adam Baldwin (Firefly, Chuck) szerepelni fog a sorozatban, Nathan Fillion csak kibulizta. :)

 

Egy Ethan Slaughter nevű nyomozót fog alakítani, aki "nem fél a Sötét Oldalra merészkedni", és emiatt Castle az eddigi legveszélyesebb helyzetbe kerül.

Remélem Baldwin annyira bejön majd a népnek, hogy az írók megteszik visszatérő vagy állandó szereplőnek. Mondjuk leválthatná semmiresemjódelegalábbaligszereplő Gatest.

 

Remek hír!

 

Mindjárt jöhetne a főnöküknek, mennyivel jobb volna, mint Gates.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hamár így témánál vagyunk, megosztanám a Doctor Who 4. évados tapasztalataimat, élményeimet. (Jó tudom nem 4.évad, de az én olvasatomban az.) (Aki a 2010-esekkel kezdi, ez a közvetlen az előtti évad)

 

 

Egy kicsit érdekesen kezdődött az egész a két special-lel. A Time Crash még úgy is vicces volt, hogy nem ismertem ezt a Doktort, és ahogy Tenannt mondja, hogy "WHAT?" az valami felejthetetlen. :) A karácsonyi epizód is jó volt, végre volt egy Alonso is. :) Alonso, allons-y!

Partners in Crimeból csak annyira emlékszem, hogy a zsírocskák nagyon aranyosak voltak, és hogy nem igazán jött be Donna stílusa.

The Fires of Pompeii, szerintem nagyon király rész volt, a legnagyobb ötlet volt benne, hogy egy fix pont volt az időben, ami a Doktor miatt lett az. És mégis megmentette azt a családot Donna kedvéért.

The Sontaran Stratagem - The Poison Sky Sontar-ha! :D Tennant zseniális játékát már megszokhattuk, Donna még mindig nem jött be, de a kis zseni alakítása szerintem nagyon jó volt, ahogy érezte, hogy ezt nem kéne de már nincs visszaút, meg azt hitte meggyőzheti az alieneket, meg hogy ő is Sontar-ha!-zott, és aztán persze az önfeláldozása...

The Doctor's Daughter - Semmi különös, nem volt rossz rész, és a Doctor "lánya" elég jól nézett ki. :love:

The Unicorn and the Wasp - Egy tökéletes bűnügyi krimi sorozat rész ötvözve Doctor Who-val NYAMM!! Annyira nyomózós volt, hogy az unikornisos szálat nem is értettem, de nem volt rá szükség ahhoz, hogy akár 9.5/10-et adjak a részre. És itt már Donna sem idegesített annyira...

 

 

 

Ez az évad fele, innen folytatom, ha hazaértem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a 2005-össel kezded és 3 évadot megnézel belőle, akkor szerintem semmi gond nem lesz. Persze nem ismerem közelről az ízlésedet, gőzöm sincs hogy fog neked tetszeni a brit stílus, de mindenképpen szimpatikus a hozzáállásod, hogy 3 évadnyi esélyt adsz a Doktornak, hogy bizonyítson. Dícséretes! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a 2005-össel kezded és 3 évadot megnézel belőle, akkor szerintem semmi gond nem lesz. Persze nem ismerem közelről az ízlésedet, gőzöm sincs hogy fog neked tetszeni a brit stílus, de mindenképpen szimpatikus a hozzáállásod, hogy 3 évadnyi esélyt adsz a Doktornak, hogy bizonyítson. Dícséretes! ;)

 

Ha addig nem fog meg akkor azt hiszem nem csak az én hibám lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valami nem fog meg az egyáltalán nem hiba. (Többnyire :P)

 

Engem nem fog meg a Spartacus (semennyire sem) de a Supernaural sem, ez se nem az én se nem a sorozat hibája... egyszerűen csak nem vagyok kompatibilis említett sorozatokkal :P :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen igazad van az ízlések és "ficamok" :P kapcsán.

 

Ha lent megnézed, akkor láthatod, hogy nem bántottam egyetlen szóval sem a sorozatot.

 

Az első 4 részt. Azon gondolkodom, hogy talán tisztességesebb lenne megnézni legalább az első évadot végig, de mivel már kezdetektől nem tetszett a sorozat itt igazából nem arról van szó, hogy egyáltalán nem ismertem és egy másodpercet sem láttam belőle korábban (teljes részt régebben valóban nem láttam) de amennyit tudtam és amennyit azok az ismerőseim és rokonaim beszéltek róla, éppen lég volt ahhoz, hogy tudjam miként viszonyuljak hozzá. De nem csak a Supernaturalhoz, hanem a legtöbb hasonló témához. Ez a démonozás nekem nem jön be túlzottan, mint ahogy az SW-ben sem a hókusz-pókuszolás.

 

Keresztényként hiszem, hogy vannak gonosz erők és hogy létezik a Sátán, de semmi sem tetszik, ami velük kapcsolatos.

 

(Remélem nem mondtam semmi bántót, barátom!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már érthető. :) Akkor alapvető ízléskülönbségről van szó. Nekem pl. a legutóbbi TCW epizód is baromira bejött, míg ha jól emlékszem, neked már sok volt a "mágia" része. De ami nem megy, azt nem kell forszírozni. ;)

 

Hát, a dolog vallás részébe annyira most nem szeretnék belemenni, de szerintem ez kétoldalú dolog. Fekete és fehér. Gonosz nélkül nincs jó és fordítva. Ha azt elfogadod, hogy létezik Isten, angyalok, miegymás, akkor a negatív természetfeletti elemek elfogadása is evidens, nem? :) Legalábbis számomra. Bár én mindig is úgy néztem a sorozatot, mint egy szimpla sci-fit. Mert bár rengeteget merít ilyen-olyan vallásokból, végső soron műfajilag nem több egy akciódús, vicces, érzelmekkel teli, elgondolkodtató, szórakoztató sci-finél. :peace:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Örülök, hogy megértettük egymást. A TCW kapcsán is, valóban jól emlékszel, írtam, hogy sok volt az említett dolog. (Ahogy a 3. évados éjnővéres részekben is) ... de nyeltem egy nagyot, megráztam magam és megnéztem az epizódot. Nem, abszolút nem lett kedvenc, de elfogadtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, SimonZ, Bomarr: köszi a megerősítést, és a tájékoztatást. :) Minden spoilert elolvastam most, Bomarr-é különösen hasznos lesz majd, úgy vélem. :) Érdekesnek tartom az alapötletet, és a sci-fi sem áll távol tőlem (Orionon, Pirx kapitányon és Alfa Holdbázis-on nőttem fel alsós koromban), szóval kicsi az esély, hogy ne tetszen. :) Igazából arra leszek kíváncsi, hogy a lányom mit szól majd hozzá. Neki ez lesz az első sci-fi élménye.

 

Ez nagyszerű Pildi! Jó döntés a 2010-es (5. évad) is!

Egyébként hol jársz a Chuck-al? :P

 

Kedvcsináló muzsika a Doktorhoz! :):P

A Chuck is szépen halad nálunk, jelenleg heti két résszel, most a 4. évad 6. részénél tartunk. :)

Köszi a zenét, nem rossz, de egyelőre nem mozgatott meg bennem nagyon semmit. Ez valószínűleg változni fog majd, ha nézni kezdem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, SimonZ, Bomarr: köszi a megerősítést, és a tájékoztatást. :) Minden spoilert elolvastam most, Bomarr-é különösen hasznos lesz majd, úgy vélem. :) Érdekesnek tartom az alapötletet, és a sci-fi sem áll távol tőlem (Orionon, Pirx kapitányon és Alfa Holdbázis-on nőttem fel alsós koromban), szóval kicsi az esély, hogy ne tetszen. :) Igazából arra leszek kíváncsi, hogy a lányom mit szól majd hozzá. Neki ez lesz az első sci-fi élménye.

Azért a Star Wars részben sci-fi. :) És a Doctor Who sem sokkal erősebb sci-fi terén, mi több, többször mutat űr-fantasy jegyeket (sőt, a hatodik évadban van egy rész, aminek már-már Star Wars feelingje van, annyi hasonlóságot gyúrtak bele :D). Szóval szerintem ezen a téren nem lesz gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár éve én is belekezdtem a supnatba, mert a természetfeletti dolgok eléggé lázba tudnak hozni. :)

Viszont a 3. évadnál abba is hagytam a nézését. Túl sokat szerepeltek a démonok és a szellemek, ami elvette a kedvemet az egésztől.

Évadonként maximum 2 démon és szellem rész bőven elég lett volna.

 

A másik problémám pedig a 2 főszereplő volt, nem utáltam őket, de a 3. évadra már meguntam, hogy csak ők vannak azt szevasz.

Ráadásul a 2. évadba kiírták a legnagyobb arcot a sorozatból, amiért nagyon megharagudtam a készítőkre. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vicc a dologban, hogy épp a 4. évadtól kezdik mellőzni a démonokat (évadonként néhány részt ha kapnak a 4. évadtól), viszont behoznak új - nem is akármilyen - elemeket, szép számmal. Ráadásul én a 4-5. évadot tartom a sorozat csúcspontjának, így esélyt adnék neki a helyedben, de persze te tudod. :)

A sorozat a testvérek útját követi, így furcsán venné ki magát, ha nem ők lennének a főszereplők. Persze vannak visszatérő mellékszereplők is bőven, de a főszereplő mindig is a két srác volt és ők is lesznek. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vicc a dologban, hogy épp a 4. évadtól kezdik mellőzni a démonokat (évadonként néhány részt ha kapnak a 4. évadtól), viszont behoznak új - nem is akármilyen - elemeket, szép számmal. Ráadásul én a 4-5. évadot tartom a sorozat csúcspontjának, így esélyt adnék neki a helyedben, de persze te tudod. :)

Na én is jókor hagytam abba. xD OP maraton és a The River után elkezdem újra, kíváncsi vagyok mit találtak ki az írók.

 

A sorozat a testvérek útját követi, így furcsán venné ki magát, ha nem ők lennének a főszereplők. Persze vannak visszatérő mellékszereplők is bőven, de a főszereplő mindig is a két srác volt és ők is lesznek. :peace:

Nekem nem azzal van bajom, hogy ők ketten főszereplők, hanem hogy nincs egy harmadik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem azzal van bajom, hogy ők ketten főszereplők, hanem hogy nincs egy harmadik.

Tudom, hihetetlenül fog hangzani, de szintén a 4. évadtól (hogy meddig azt inkább nem árulom el, mert a 4x01 után úgyis rá fogsz jönni kire gondoltam) lesz egy 3. főszereplő, aki igen aktívan kiveszi a részét az eseményekből. ;)

Egyébként Bobby (bár ő inkább egy főbb mellékszereplő), mint 3. alak, nem jön be?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hihetetlenül fog hangzani, de szintén a 4. évadtól (hogy meddig azt inkább nem árulom el, mert a 4x01 után úgyis rá fogsz jönni kire gondoltam) lesz egy 3. főszereplő, aki igen aktívan kiveszi a részét az eseményekből. ;)

Egyébként Bobby (bár ő inkább egy főbb mellékszereplő), mint 3. alak, nem jön be?

Kezd egyre jobban hangzani, nem kellett volna feladni a 3. évadnál. Most meg kezdhetem az 1. évadtól az egészet. :D

 

Bobby az egyik kedvencem, de sajnos ő tényleg csak főbb mellékszereplő.

Mikor olvastam a hozzászólásod elejét reméltem, hogy ő lesz a 3. főkari, de a végét olvasva a remény elszállt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezd egyre jobban hangzani, nem kellett volna feladni a 3. évadnál. Most meg kezdhetem az 1. évadtól az egészet. :D

 

Bobby az egyik kedvencem, de sajnos ő tényleg csak főbb mellékszereplő.

Mikor olvastam a hozzászólásod elejét reméltem, hogy ő lesz a 3. főkari, de a végét olvasva a remény elszállt :D

Örülök, ha sikerült meghoznom a kedved. :) Ha maga a stílus bejött az 1-3. évadban, akkor (magamból kiindulva) a 4-5-öt imádni fogod. :D Persze a 6-7. sem rossz az eddigiek alapján.

 

Több poént nem nagyon akarok lelőni, de spoiler-mentesen annyit talán még mondhatok, hogy Bobby saját epizódot is kapott az egyik évadban. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, ha sikerült meghoznom a kedved. :) Ha maga a stílus bejött az 1-3. évadban, akkor (magamból kiindulva) a 4-5-öt imádni fogod. :D Persze a 6-7. sem rossz az eddigiek alapján.

 

Több poént nem nagyon akarok lelőni, de spoiler-mentesen annyit talán még mondhatok, hogy Bobby saját epizódot is kapott az egyik évadban. :cool:

A stílusa valóban bejött, ezért is meg az infók miatt adok neki egy újabb esélyt. :)

A Bobby rész pedig jól hangzik.

 

Amúgy egy apró spoileres kérdésem lenne. A 2. évadban volt a Tall Tales című rész, ami kegyetlen mód bejött.

Hasonló részek lesznek még a sorozatban?

 

Illetve a részben szereplő trickster feltűnik még?

 

 

Ez kettő kérdés volt :D

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy egy apró spoileres kérdésem lenne. A 2. évadban volt a Tall Tales című rész, ami kegyetlen mód bejött.

Hasonló részek lesznek még a sorozatban?

 

Illetve a részben szereplő trickster feltűnik még?

 

 

Ez kettő kérdés volt :D

Lesznek még bőven. Minden évadban van jó néhány hasonló kaliberű, inkább kizárólag poénra vett epizód. :peace:

 

 

Trickster szintén kap még szerepet. Nem is egyszer és nem is akármilyet. :D:cool:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesznek még bőven. Minden évadban van jó néhány hasonló kaliberű, inkább kizárólag poénra vett epizód. :peace:

 

 

Trickster szintén kap még szerepet. Nem is egyszer és nem is akármilyet. :D:cool:

 

 

Remek, nagyon imádtam azt a részt. Még mindig emlékszek Dean édességes jelenetére. :lol:

 

 

A trickster visszatérésének is örülök, annak még jobban, hogy többször is tiszteletét teszi. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: jó, hogy 3 évadnyi esélyt adsz a sorozatnak. Amikor megnéztem az 5-6. évadokat, és megnéztem az első évad első részét, örültem, hogy nem rögtön ezzel indítottam, mert akkor egy rész után esély lett volna rá, hogy elkaszálom az egészet.

 

Riddick: A 6. évados I Am The Doctor nem rossz, de akkor már inkább az 5. évados verziójára szavazok, az hosszabb. ;) A Torchwood okés, látom, ez is Murray Gold.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozifilmet láttam, az még oké volt, de a sorozat engem kifejezetten idegesít, főleg a régi részek, ahol olyan gyöngyszemek is megtalálhatóak, mint a filmkészítés legrosszabb közelharci jelenete. Aki látta már, az tudja miről beszélek.... Ha olyan sorozatot akarok nézni, ahol kiszámíthatatlan, hogy mi fog történni, kevés benne a harc és főleg érzelmi szálak alapján kell tájékozódni, akkor arra ott a Battlestar Galactica. Ott nem zavartak a drámai részek és a színészek is remekeltek, illetve sokkal emberibbek voltak, mint a SW-ban. Többet ettek, aludtak, italoztak, dohányoztak...így jobban érdekelt az is, hogy mit éreznek, gondolnak, hiszen sokkal emberibbnek tűntek, mint pl. Anakin, aki 20méter magasba ugrik fel, minden sebesülésből felépül, teljesen kiszámítható minden tette, hiszen, ha mondanak neki valamit, 100%ban az ellenkezőjét teszi.Ezért is kedvelem pl. jobban Han Solót, ő mindig tud meglepetést okozni és a jellemfejlődése is sokkal emberibb és számomra elfogadhatóbb. No, meg amikor pl. a Clone Wars moziban az végén összecsap a gróffal, az is unalmasnak tűnhet, annak fényében, hogy tudjuk, mindketten túlélik, majd Ahsoka csatája a droidokkal, jó látványos, szép, de nem izgalmas. Én ezért nem kedvelem igazán az olyan megoldásokat, hogy elmondják valaminek az előzményét, hiszen a néző már látta a jövőt és tudja, hogy ki marad életben, illetve milyen sérelmek érik. Erre jó példa a Spartacus és az Aréna istenei is...

Azért az előzményfilmek ennél többet takarnak. Dzséjt mag kifejti ezt a Star Trekes dolgot, csak a tárhely bírja majd azt a mennyiséget. :P

Ami a Spartacus előzményét illeti anélkül csak egy fél első évadot és másodikat látnánk. Felszínesen nézve persze igaz lehet amit írsz, de pl a karakterek motivációi rögtön új dimenziót kaptak az előzménnyel. Igen komplex mindhárom évad a karakterek szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.