Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Így van... többször is :D

 

--------------------

 

Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy kiváló mini sorozatot 2006-ból.

 

The Lost Room (Az elveszett szoba)

 

A hatvanas években sok száz motel állt a 66-os út mentén. Egyik sem különbözött sokban a többitől. Egy napon egy ismeretlen esemény a Sunshine Motel egyik szobájának tárgyait csodás hatalommal ruházza fel, és elpusztíthatatlanná teszi. Közel száz ilyen tárgy kerül a világunkba, a szoba maga pedig egy változatlanságba merevedett menedékké válik, melynek ajtaja kapu a földön bárhová.

 

Joe Miller (Peter Krause) gyilkossági nyomozó titokzatos halálesetek után nyomozva kerül kapcsoltba a szobával, amikor egy halálosan sebesült férfi átadja neki a legnagyobb hatalmú és ezért legkeresettebb tárgyat, a motelszoba Kulcsát. Amikor lánya eltűnik a szobában, egész addigi élete pillanatok alatt a feje tetejére áll. Miközben Joe megpróbálja megmenteni lányát, titokzatos alakok célpontjává válik, akik semmitől sem riadnak vissza, hogy megszerezzék a Kulcsot....

 

http://www.youtube.com/watch?v=pC0IaqPrUqk

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LEhet majd bepróbálom, mert régen tetszettek a promók.

 

GoT nagyon várós! :)

 

Ja és BSG: "Hosszas tárgyalások után, nyilván anyagi okok miatt a Syfy úgy döntött, hogy nem lesz tévésorozat a Battlestar Galactica: Blood & Chrome-ból. Az eredetileg websorozatnak tervezett projektet a Syfy 2010. októberében rendelte be tévés backdoor pilotnak, de a hosszas utómunkák miatt csak 2011. novemberre készült el. Az előzetest láttunk reggel (nem volt hivatalos), és most jelentették be, hogy a BSG: B&C websorozat lesz – vagyis digitális sorozat. “Forradalmi”, mondják, ami “túl fog mutatni a tévén”. A pilot azért lemegy valamikor a csatornán. A remény persze mindig megvan, hogy más kábelcsatornának el tudják adni a sorozattervet."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kire gondolsz? Tyrion?

Spoiler mögé rakom, bár szerintem nincs benne nagyon nagy poén lelövés. De biztos, ami biztos.

 

Arya. Az ő történeti szála viszi a hátán a könyvet kb a feléig. A többiek szála kissé érdektelen, vagy nem volt tele annyi feszültséggel. Viszont a könyv második felében jöttek a váratlan fordulatok. Mivel állítólag csak a 2. könyvet adaptálták, és mivel George Martin miatt minimális változtatások voltak csak, ezért úgy gondolom itt se lesz másképp, mint a Királyok Csatájában volt.

 

 

 

Ne spoilerezzünk. De nekem még az sem tetszik, hogy előre leírjuk így az évadot, még ha könyv nem is jó egyesek szerint. Én várom.

 

Azt nem mondtam, hogy nem volt jó a második könyv, de az elsőhöz képest nekem egy kicsit csalódás volt.

Ha értékelnem kéne a könyveket, akkor így nézne ki:

Trónok Harca: 5/5

Királyok Csatája: 5/4

Kardok Vihara: 5/5 (bár itt volt egy pár dolog, amin kiakadtam, de a végére jó lett)

Varjak Lakomája: 5/3,5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead

 

 

g Elég eröltetett volt szerintem egy csomó zombit a farmra irányitani egy helikopter segítségével(ezek szerint a hadsereg egy része él és mozog) azért hogy elhagyják a farmot. Shane halálán nem értem mit problémázik Rick egy köcsög gyilkos pszichopata volt. Veszélyes volt vele lenni, már rég meg kellett volna ölni. Loryt se értem, Rick önvédelemből ölt. Viszont sajna Rick kezd Shan-é válni. Erőszakos és agrresszív lett. Bele fog bolondulni abba hoyg a csoport egyben maradjon. Mi az hogy nincs demokrácia? mindenkinek lehetnek jó ötletei.

Nem tudom miért akarja az össze amcsi film- és sorozat azt sugallni hogy ha kataklizma van akkor a túlélők egymást ölnék meg fönököket választanának. Ami még érdekes ebben a sorozatban hogyha ilyen helyzetbe jutott a világ akkor csak egyféleképpen lehet biztonságos. Ha kiírtják a zombikat. Azaz naponta kéne kimenniük és annyitit kinyírni amennyit lehet. El kell menni egy támaszpontra vagy rendőrségre ahol van lőszer. Utána újjá lehet építeni mondjuk a mobilhálózatot. Ilyenkor egyértelmű hogy egy laktanyába kell menni hátha vannak katonák még. De vándorlással nem sokra mennek. Kiváncsi vagyok mi az az épület amit mutattak a végén.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Walking Dead-et én abbahagytam az évad közti szünet előtt, mert már elegem volt, hogy egy Farm, ahol élünket kell néznem részenként egy-két zombival megfűszerezve. Egyik csaj ismerősöm tegnap azt mondta, hogy a legutolsó részek jók voltak, szóval lehet, hogy mégis befejezem a második évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead

 

 

g Elég eröltetett volt szerintem egy csomó zombit a farmra irányitani egy helikopter segítségével(ezek szerint a hadsereg egy része él és mozog) azért hogy elhagyják a farmot. Shane halálán nem értem mit problémázik Rick egy köcsög gyilkos pszichopata volt. Veszélyes volt vele lenni, már rég meg kellett volna ölni. Loryt se értem, Rick önvédelemből ölt. Viszont sajna Rick kezd Shan-é válni. Erőszakos és agrresszív lett. Bele fog bolondulni abba hoyg a csoport egyben maradjon. Mi az hogy nincs demokrácia? mindenkinek lehetnek jó ötletei.

Nem tudom miért akarja az össze amcsi film- és sorozat azt sugallni hogy ha kataklizma van akkor a túlélők egymást ölnék meg fönököket választanának. Ami még érdekes ebben a sorozatban hogyha ilyen helyzetbe jutott a világ akkor csak egyféleképpen lehet biztonságos. Ha kiírtják a zombikat. Azaz naponta kéne kimenniük és annyitit kinyírni amennyit lehet. El kell menni egy támaszpontra vagy rendőrségre ahol van lőszer. Utána újjá lehet építeni mondjuk a mobilhálózatot. Ilyenkor egyértelmű hogy egy laktanyába kell menni hátha vannak katonák még. De vándorlással nem sokra mennek. Kiváncsi vagyok mi az az épület amit mutattak a végén.

 

 

 

Nem csak az amcsi filmekben van ez, a Dead Set nevű brit zombis minisorozatban is ez volt. Nem tudtak dülőre jutni, azt ott hagyták a fogukat, pedig simán túlélhették volna ha nem pattognak. Pont ez volt a lényege a sorozatnak. Mondjuk helikopteres megoldást én se értem annyira, bár lehet azért mentek utánna mert x hónapja már csak egymást nézték, nem jött senki élő, csak a helikopter, gondolták kaja azt elindultak arra amerre ment. Amúgy a végén ez egy börtön volt, amit marha jól lehet védeni. Valószínű hogy a csaj is onnan jött, meg a helikopter is lehet oda ment, szóval találkozunk majd új karakterekkel. Lehet Merle is odakerült, meg a Kormányzó? Remélem azért nem a börtönben fognak egész évadban élni mint a 2.-ban a farmon mert frászt fogok kapni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The River befejezve. Ez a sorozat hihetetlenül...rövid. 8 rész az egész évad, de legalább nincs benne unalmas időhúzás. :D

A finálé végén pedig kapunk egy hatalmas WTF momentumot, ami azért zavaró, mert nem sok esély van a 2. évadra.

 

Na akkor ennyi panaszkodás elég is, mert a sorozat nagyon hangulatosra sikeredett.

Ajánlom mindenkinek aki szereti a természetfeletti témát, néha horroros hangulatot és nem zavarja a futás közben rángatózó kamera :)

 

Megjegyzem én nem szeretem a horroros hangulatot, ezért is kaptam majdnem szívrohamot pár rész alatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The River befejezve. Ez a sorozat hihetetlenül...rövid. 8 rész az egész évad, de legalább nincs benne unalmas időhúzás. :D

A finálé végén pedig kapunk egy hatalmas WTF momentumot, ami azért zavaró, mert nem sok esély van a 2. évadra.

 

Na akkor ennyi panaszkodás elég is, mert a sorozat nagyon hangulatosra sikeredett.

Ajánlom mindenkinek aki szereti a természetfeletti témát, néha horroros hangulatot és nem zavarja a futás közben rángatózó kamera :)

 

Megjegyzem én nem szeretem a horroros hangulatot, ezért is kaptam majdnem szívrohamot pár rész alatt. :D

Nagyjából miről szól ez a sorozat? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából miről szól ez a sorozat? :)

 

Dr. Emmet Cole egy híres felfedező, aki 22 éve műsoron van az Undiscovered Country című dokumentumfilmmel.

Egy nap Emmet és a stáb eltűnik az Amazonasban, majd 6 hónapnyi kutatás után feladják a keresést és halottnak nyilvánítják őket.

Már túl vannak a "temetésen" mikor egyszer csak Emmet jeladója jelezni kezd.

Emmet felesége és a csatorna ahol a műsor megy indítani akarnak egy expedíciót, hogy megtalálják őket.

A csatorna csak két feltétel mellett támogatja az expedíciót, Emmet fia is velük tart, illetve az egész expedíciót dokumentálhatják és műsorra tűzhetik.

Majd a 9 fős csapat útra kel és...innen már spoileres lenne :D

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.