Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tisztában vagyok azzal, legalábbis fájt mikor kiderült, hogy szinte egyedül vagyok azzal, hogy szerettem a mestert, még legutóbbi regenerációjában is. :)

Lok: És ha olyan kép még nincs is amit szeretnél, de van egy másik. :)

Mit nem adnék. ha belelapozhatnék abba a script-be. :D

 

65332_629976303683067_1511501028_n.jpg

 

 

Damn it! This is real! :yes: Még mindig nem hiszem el... Több kép kell ahhoz, hogy megbizonyosodjak! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ez nem áprilisi tréfa... :clap2:

Én is nagyon remélem, mert megfordult a fejemben :para:

 

Doctor Who teória a legújabb rész alapján

Tetszetős, de egy kicsit én is sajnálnám a Mester-teóriát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who teória a legújabb rész alapján

Sokkal jobban tetszik, mint a Mester teória.

 

Nekem nagyon sok bajom van azzal a karakterrel, azon kívül, hogy rühelem, még idegesít is, de legalább totálisan béna és komolyan vehetetlen, mint olyasvalaki, aki képes akárcsak dilemmát okozni a Doktornak. Hogy nálam a Tennant éra lecsúszott, az nagy mértékben köszönhető a Mesternek. Úgyhogy inkább legyen a GI, ráadásul tényleg illene hozzá ez a Csend felállás. Merthogy a karácsonyi epizódban is titokban, csendben működött, és ezúttal is lelépett a porondról, mindenki, aki neki dolgozott, "elcsendesedett" vele kapcsolatban.

Ráadásul, eddig nekem nagyon furcsa, hogy két évadnyi folyamatos támadás után csak így ukmukfuk eltűnt, mintha sosem lett volna, pedig mint kiderült, az eddigi hetedik évados epizódok összesen több évnyi sztorit ölelnek fel, csak, amit Amy-ék részéről tudunk, míg a Doktor talán már évszázadokat is átutazott a 7x01 óta. Ki tudja, hogy momentán ezerhány éves.

Plusz, egyértelmű, hogy a Csend átkozottul pikkel rá. Csak és kizárólag rá, senki másra, személyesen őt támadja. Ennek a sérelemnek, ellenségeskedésnek ki kell valamikor épülnie, és erre a GI alkalmasabb. A Doktor és a Mester között a kapcsolat nem ilyen, sokkal nyíltabb riválisok, ráadásul a Mester ha a Dokira támad, abba általában a világ is majdnem belehal. Jó, ez esetben mindkétszer majdnem pistult a világ is, de azokban jelentősen közre játszott, hogy kívülről mások belepofátlankodtak a tervekbe. Először a diliszövetség a Pandorikával, aztán meg River.

És persze nem is lenne utolsó húzás, ha a két évada (és korábbi részekben is ténykedő) főellen motivációi csak a felbukkanása és első támadásai után alakulnának egyáltalán ki. Ez is passzolna Moffat nem lineáris meséléséhez, mint amilyen a River-Doki találkozások. Ez esetben a főellenség előbb dühöngene és csak aztán gurulna dühbe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 50. évforduló- Bréking!

 

Visszatérnek a Tom Baker érából ismert zygonok!

zygon.jpg

Szerintem kifejezetten jól néz ki az újradizájnolt zygon.

 

 

 

Szerk: Egyébként a legutóbbi részből csak nekem hiányzott valami? A promó képeken a Doktor a zakója alatt egy szürke mellényt viselt, viszont az epizódban ez nem volt rajta. Ráadásul néhány képen a kabátja lila volt. Mindenesetre furcsa. :hmm:

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JAke: Ha tudok megyek hátha! :D

Lok: Tegnap csak úgy kitették FBon, semmi spoiler nélkül, azt hittem szétvet az ideg. Valszeg így is megnéztem volna, de azért mindent nem akarok tudni, szóval remélem ezentúl figyelnek majd erre.

Karrde: mire gondolsz, te is bírnád a mestert ha visszajönne v nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: mire gondolsz, te is bírnád a mestert ha visszajönne v nem?

Szeretném, ha visszajönne. Sajnos nem igazán ismerem a Mester előéletét, de valahogy az volt az érzésem a 2005 utáni jelenlétéről, hogy valahol elrontott az egész. Ha ennyire lúzer és idióta volna, már régen nem élne, ehhez képest hányszor visszatért már a sorozatban. Lehet, hogy csak valami nem létező fantazmagóriám van a karakterről, aminek a negyede sem igaz. De ezért szeretnék egy igazán jó Mestert látni, Moffat biztosan képes lenne remekül megírni. Aki nem látta a 3. és 4. évadot, annak spoiler:

 

Nem is kellene kitalálni, hogyan hozzák vissza, elvégre időutazással sok minden megoldható. Az is, hogy pl. a Yana előtti időkben élő Mestert lássuk viszont, vagy nem is tudom. Össze lehetne valahogyan boronálni a történetét. Nem vagyok író, szóval ehhez másoknak sokkal több tehetségük van :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle :lol:

 

Tudtam, hogy valami nem stimmel a szomszédéknál, de arra fantáziatlanul még csak nem is gondoltam, hogy miért :D Nagyon jópofa rész volt, persze az ügyön kívül. Vagyis volt egy remek momentum: az adóellenőr a tanácsadója a bűnözőnek :evil:

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Person of Interest - A célszemély - 1. évad - Egyszerűen nagyszerű ez a sorozat. Elég sok mindent elárul ha azt mondom, hogy JJ a producere és Jonathan Nolan pedig a Showrunnerje, írója, aki igen, Christopher Nolan öccse, akivel együtt írták a Batmaneket, Mementot, tökéletes trükköt. Kb ilyen szintű történetekre lehet itt is számítani. A PoI egy nyomozós sorozat, de nem a megszokott fajta. Keveréke az Igazságosztónak, a 24 és a Terminátornak. :D A történet röviden annyi, hogy egy milliomos (Michael Emerson, akit jól ismerhetünk és szeretünk a Lostból) felbérel egy profi exkatonát, (Jim Caviezel,- Igen Jézust!) hogy segítsen neki ügyeket megoldani. Létezik egy gép, ami mindent lehallgat, megfigyel és rögzít amerikában, és ez mindig kidob egy nevet, akivel valami történni fog. Nem lehet tudni, hogy őt akarják megölni vagy éppen készül valamire. Persze ezek a kis magánakciók nem fognak tetszeni senkinek. Maffia, rendőrség, stb, mind a nyomukban lesz. Nagyon komoly, és okos ellenfeleket kapnak barátaink, ami kell is, mert ez okos sorozat. Nagyon jól megírva és felépítve. SZépen lassan adagolja az infókat, hogy mi is történt régebben a szereplők múltjában. A finálé meg, ...hát azt hittem az elején valami egyszerű ügy lesz, aztán kaptunk a pofánkba, de ennél a sorozatnál már nem lepődök meg semmin. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Szórakoztató, gondolkodtató, és izgalmas. Jim mint valami megállíthatatlan terminátor veti bele magát az akciókba, és Michael Emerson pedig mint az agyában lévő skynet szuperkomputer súgdossa a szavakat. Tele van a mellékszerepekben ismert sorozatszínészekkel, amit én nagyon szeretek. :) Ez az évad simán 9/10, és bár azt mondják hogy a 2. már nem ennyire jó, azért a cliffhanger miatt nagyon várós. :)

person-of-interest-dvd-review.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Róma. Ha még nem láttad volna. :)

Köszi :)

 

Esetleg a Tudorok, de ez már erősen a középkor vége. Szerintem jó volt.

 

Jut eszembe: Bomarr, Borgiákkal hogy állsz? Nézted tovább? Érdekel, hogy milyen a későbbiekben, az első évad után nem néztem tovább.

Nekem ez a sorozat nem tetszett, már amennyi láttam belőle. Köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: Te néha alszol is két sorozat között? :D

Függő vagyok és nem sokat alszom. :D Este 10-11kor hazaérek valahonnan, akkor azért még bevágok pár részt. Ha fáradt vagyok a melótól és nem megyek, akkor rosszabb. :D Filmet már egyáltalán nem nézek, legalábbis ritka. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Person of Interest

Ezt a sorozatot is kinéztem magamnak már vagy fél éve következőként, csak nincs hely a gépemen, nincs ennyi időm sorozatot nézni, szóval áááá... :hehe:

Lehet, hogy majd néhány részenként leszedem, annyi helyet és időt össze tudok vadászni. De lehet, hogy csak nyáron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle :lol:

 

Tudtam, hogy valami nem stimmel a szomszédéknál, de arra fantáziatlanul még csak nem is gondoltam, hogy miért :D Nagyon jópofa rész volt, persze az ügyön kívül. Vagyis volt egy remek momentum: az adóellenőr a tanácsadója a bűnözőnek :evil:

 

És ezzel letudtuk a 100. Castle epizódot. Az ilyen részeket látva reménykedem, hogy azért lesz még száz másik. :D

 

Sajnos megint hamar rájöttem a csavarra (most direkt megnéztem, a 23 percben ugrott be a megoldás), de jobb is volt így, mert végig röhöghettem Castle botladozásain. Néha szó szerint. Mondjuk Alexis kicsit furcsa volt, hogy sehol az apja, de mégis megjátssza magát, de ezt betudom annak, hogy aggasztotta, hogy az apja lebuktatja őket.

 

Az adóellenőr az adócsaló adótanácsadója, ez tényleg jópofa szakasz volt. Nálam a favorit mégis ez a párbeszéd lett:

 

- Gates is benne volt?

- Igen. Szívesen ragadta meg az alkalmat, hogy megalázhasson.

- Itt van?

- Nem tudott eljönni.

- Jó!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a sorozatot is kinéztem magamnak már vagy fél éve következőként, csak nincs hely a gépemen, nincs ennyi időm sorozatot nézni, szóval áááá... :hehe:

Lehet, hogy majd néhány részenként leszedem, annyi helyet és időt össze tudok vadászni. De lehet, hogy csak nyáron.

Szerintem érdemes Karrde, mert bár epizódikus, mégis van több főszál is, és nagyon nézeti magát. Jó szereplők, poénok és annál is több akció és nyomozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezzel letudtuk a 100. Castle epizódot. Az ilyen részeket látva reménykedem, hogy azért lesz még száz másik. :D

Ők is emlegették a 100 megoldott gyilkosságot :D Jaj, tényleg, az a párbeszéd nagyon jó volt!

 

Szerintem érdemes Karrde, mert bár epizódikus, mégis van több főszál is, és nagyon nézeti magát. Jó szereplők, poénok és annál is több akció és nyomozás.

Ne csábíts :P Különben mindenképpen nézni fogom, a kérdés a mikor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt gyenge a The Walking Dead 3. évadfinálé, de egész másra számítottam...

 

Azt hittem, egy nagyszabású ütközet során végre leszámolnak a Kormányzóval, és a börtön/Woodbury szál után valami újat vezetnek fel. De nem bánom, hogy így alakult, mivel most vált igazán nagy féreggé a fickó. Nem vagyok szadista típus, de alig várom a haláltusáját. :evil: Amit (többek közt) Marle-al, Miltonnal, majd Andreával tett... kíváncsi vagyok, mi lesz a 4. évadban, kár, hogy az addig hátralévő fél év rengeteg idő. :|

 

 

Egyetértek és írnék pár gondolatot az utolsó részekről. Remélem Nute és Nabo is elolvassa.

 

 

Először is az utolsó pár rész elég ilyen vegetáló volt(ezért is nem írtam róluk). Kóstolgatta egymást Rick és a Kormányzó egyfajta vágyakozást ébresztettek az emberben egy végső összecsapás után. A Kormányzó ajánlata(ami amúgy is hazug volt) elég aljas volt ,csodálkoztam is hogy Rick belement eleinte hogy Michonne-t kiadják. Aztán a képbe jött Merle ,hátha a piszkos munkát megoldja. Namost itt emelném ki az előbb említett személyt. Ment itt a vita hogy ilyen helyzetben az ember ilyen, meg állattá válik a normális is. Gondoljunk azért bele hogy Merle mit tett. Kiderült hogy a balhé elött nem ölt meg senkit az édesapjuk meg verte őket Daryllal mint a répát. És ez az az antiszociális homofób négerutáló náci olyat tett ebben a megváltozott világban ami példa értékü. Elengedte Michonne-t és feláldozta magát másért(az öccséért). Egészen elképesztő az hogy egy ilyen durva ember egy ilyen világvége világban annyira megváltozik hogy jót cselekszik. Eddig csak önmagával törődött ,erőszakos volt kinyírt bárkit ha akadályozta. És most? Gyengítette az ellenfelet és kinyírt 8 embert a Kormányzó alattvalói közül. Minden tiszteletem az övé. Ő a bizonyíték hogy ebben a világban is az emberség a mások iránti részvét ugyanúgy előrevaló. Ezt Rick is igazolta az utolsó elötti részben.

Merle tulajdonképpen a Kormányzó ellentéte. A Kormányzó egy normális világban felnőve lett egy baromi idióta fazon aki a helyzetből azt szűrte le hogy ha ölsz akkor te túléled. Írtózatosan idióta felfogás volt. Jó kérdést tett fel a haverja hogy mit szólna a lánya ha ilyenek látná? Milyen embert az olyan aki ártatlanokat lő szitává a teherautó melletti embereket mert nem mennek vissza ártatlanokat gyilkolni? Miért nem képes felfogni hogy egy ilyen helyzetben csak az összefogás számít?

Andreát sajnáltam de azért ő is tehet arról hogy ide jutott. Megakadályozta Michonne-t hogy megölje a Kormányzót, ő sem ölte meg mikor mondták neki. Meg milyen már hogy az idióta ráfogja a Kalasnyikovot a Kormányzóra és HAGYJA hogy őkelme a fegyvert felemelje és fejbe lőjje? A Kormányzó emberei meg miért is viszolyogtak mikor ez az idióta mészárolni kezdte az embereket a teherautó körül? Nem tudták hogy ez egy elmebeteg? Dehogynem Akkor min is lepődtek meg?

Én sajnálom hogy a Kormányzó nem halt kínhalált(azt érdemli ,abból is a legborzalmasabbat). Hány ártatlant fog még kinyírni? Ja és Carl jól tette hogy kinyírta a srácot. Megtámadták a börtönt ő is ölt volna. Megérdemelte a lövést.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead

 

 

Frenkie, a nagy részével egyetértek, amit írtál. De pont azért, amit te is fejtegettél, gondolom úgy, hogy Carl jogtalanul ölte meg azt a gyereket. Carl már teljesen úgy beszélt, mint a Kormányzó, és ezt Rick is észrevette. Persze érthető, hisz a kölyök már ebben a durva és kegyetlen világban fog felnőni, ahol nem is mindig a zombik tűnnek a legveszélyesebbeknek. De azt ne feledd, hogy a Kormányzó a saját népét is megvezette, és Rick csapatát úgy állította be, mintha ők lennének az őrültek, akik mindenképp háborúzni akarnak. Ehhez Merle magánakciója (akinek hatalmas tisztelet jár) pont kapóra jött. Tehát a kölyök halálát el kellett volna kerülnie. Hershel jól látta a dolgokat.

 

Én is vártam a Kormányzó halálát, de így az a következő évadra marad. A másik két fickó meg azért nem viszolygott, mert ugyanolyanok, mint a főnökük. Kiváncsi vagyok, hogy a következő szezonban milyen formában fognak felbukkanni ismét. És arra is, hogy Rick mit kezd a megnövekedett létszámmal. A féllábú Hershel, öregek és gyerekek... hogy fognak menekülni, ha baj van? Nem beszélve az ellátásról. Lesznek itt még konfliktusok.

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tron: Uprising - Első évad - Vagyis a Tron Legacy előzmény animációs sorozata. Van a Hálón a kis város, Argon ami Clu megszállása alá kerül. Főhősünk, Beck itt csatlakozik be a történetbe, aki összefut a halottnak hitt Tronnal, aki mellesleg a sorozat legjobbja szerintem. :) Tron sérült program, már nem képes egyedül harcba vinni az embereket Clu ellen, ezért szüksége van Beckre akit kiképez erre a feladatra. Egész jól épül fel a történet, ahogy elindítják a lázadást, és maguk mellé állítják az embereket. A karakterek is nagyon jók, kedvelhetőek, a gonosz pedig nagyon utálhatóak. Megtudjuk mi is történt Tronnal, ki tette, és találkozunk a filmből ismert szereplőkkel is idővel. Persze mind tudjuk mi lesz majd a sorozat vége, szóval annyira nem várom, kb mintha a spartacust nézném, mert tudom, hogy nem lehet jó vége. Tele akcióval, hozza a szokott látványt, bár azért a karakterek mozgása kicsit szögletes, de lehet hogy ez a stílus végjegye. :) Érdemes hozzá ismerni a filmeket, de legalábbis a 2.at biztosan. A zene is nagyon jó, nem hiszem hogy ezt is a Daft Punk csinálta de alapokat tuti onnan szedték. :) A cliffhanger nem volt valami hűűű de nagy, de azért ha lesz folytatása egyben tuti megnézem. 7/10

Tron_Uprising.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=yb3-FsWhYGQ

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő titok a DW múltjából

 

Még a '96-os DW film szereplőválogatásán a Paul McGann által felolvasott szöveg alapján úgy tűnik a film sztorija még érdekesebb is lett volna, mint a végleges változatban. A filmben a Doktor említi, hogy anyai ágon ember(habár ez csak részben elfogadott, részben nem). A szöveg szerint a Doktor apja beleszeretett a Földön egy nőbe. Mikor az ifjú "Doktorandusz" megszületett, visszaküldte a gyereket a Gallifrey-re, hogy a népével nevelkedjen fel. Volt egy testvére is... A MESTER! A Doktor a filmben földi tartózkodása alatt megkereste volna az anyját és kérdezősködött volna az apjáról. Az anyja elmesélte volna neki, hogy egyszer látta az apját regenerálódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő titok a DW múltjából

 

Még a '96-os DW film szereplőválogatásán a Paul McGann által felolvasott szöveg alapján úgy tűnik a film sztorija még érdekesebb is lett volna, mint a végleges változatban. A filmben a Doktor említi, hogy anyai ágon ember(habár ez csak részben elfogadott, részben nem). A szöveg szerint a Doktor apja beleszeretett a Földön egy nőbe. Mikor az ifjú "Doktorandusz" megszületett, visszaküldte a gyereket a Gallifrey-re, hogy a népével nevelkedjen fel. Volt egy testvére is... A MESTER! A Doktor a filmben földi tartózkodása alatt megkereste volna az anyját és kérdezősködött volna az apjáról. Az anyja elmesélte volna neki, hogy egyszer látta az apját regenerálódni.

Ez egy jó nagy baromság lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.