Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ha tvben találkoztam volna vele, tuti abbahagyom még az első évad elején. Annyira nem történik semmi és annyira nem lehet együtt érezni a karakterekkel, mert csupa kérdésből áll az egész és nincs semmi konkrét támpont amihez viszonyítana az ember. Kiismerhetetlen mindenki, se nem szimpatikus, se nem undorító. Jobb így darálva asszondom. :)
Nem hibáztathat senki se hogy kevésbé jön be darálva a sorozat, mivel tényleg nem tudod hogy milyen hétről-hétre nézni. Minden rész után teóriázás(ha végignézted a részeket kukkants be a lost.hu fórumára mondjuk), agyalás, százszor újranézés és miegymás. Utalások, apró rejtett dolgok, mély szimbólumok. Ezek neked(meg annak aki egyben darálja le a sorozatot) nyilván nem jönnek le. Szerinted nem történik semmi se, szerintem pedig nagyon is sok minden, ha a karakterfejlődésről beszélünk. Mert még egy ilyen karakterközpontú sorozatot nem gyártottak, ahol az epizód nagy része azzal megy el hogy építik a karaktereket. De így egy kétsíkú karakter sincs a Lostban, mindegyik emberközeli és a végletekig kidolgozott.

 

kudar: Jack és Locke szembenállása folytatódni fog, de nem is akárhogy. The Man of Science vs. The Man of Faith. Az egyik kedvenc motívumom a Lostban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy két rész kimaradt. Amúgy Oldie a Fringe nálam már rég cancelt kapott. :o
Hát pedig ezerszer jobb mint a Lost. :o Itt már azért történnek is a dolgok rendesen :D

 

 

Obi: Éppen ez az, hogy így darálva jön be némiképp az egész, mert ezen agyalni se lehet, annyira klisés az egész és annyira nincs támpont benne, hogy az csúcs. Egy rész nem tud megfogni, hogy érdekeljen a következő, főleg ha egy hét különbséggel kéne néznem. Így pedig nagyjából két hét alatt ledarálok egy évadot és talán még ebben az évszázadban kiderülhet, hogy mi is a Lost lényege. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lost-ra egy szót nem lehet használni: klisés. Megreformálta a sorozatokat, és olyan fordulatai vannak hogy lefordulsz a székről. Agyalni meg rajongók millióinak sikerült rajta eddig is, csak meg kell látni azokat a tempontokat.

Hát pedig ezerszer jobb mint a Lost. :D Itt már azért történnek is a dolgok rendesen :)
Hát azért valljuk be, nem kicsit szimplább és együgyűbb sorozat a Fringe, hiába izgalmasabb.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlések és pofonok ugyebár. :)

 

A Fringe már az első rész alatt meg tudott fogni, míg a Lostnak tepernie kell ezért. Amúgy egy sorozat jut róla a fejembe, az pedig a Rejtélyek városa. Bár ott azért már az elején tudni lehetett, hogy kivel is állnak szembe a többiek, de azért az volt valami hasonló vontatott sorozat, mégha egy évadot is élt csak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lost-ra egy szót nem lehet használni: klisés. Megreformálta a sorozatokat, és olyan fordulatai vannak hogy lefordulsz a székről. Agyalni meg rajongók millióinak sikerült rajta eddig is, csak meg kell látni azokat a tempontokat.

Hát azért valljuk be, nem kicsit szimplább és együgyűbb sorozat a Fringe, hiába izgalmasabb.

Én is így látom. :)

Eleinte nekem sem tetszett a sorozat, néha-néha elcsíptem egy-egy részt a tv-ben, de különösebben nem fogott meg, mert akkori fejjel azt néztem a sorozatokban, hogy hű de izgalmas, vagy hogy a műsoridő hány %-a akció. Szerintem a mai közönség zöme is ilyen. Persze ízlés kérdése. Nem a mélyebb tartalmi mondanivalókat nézik, vagy a karakterek döntéshozatalainak miértjét. Olyan sorozatokkal tényleg tömve van a média, ahol a lényeg az akció, a brutalitás, vagy az értelmetlen harc. A helyszínelős sorozatokkal se lenne bajom, ha nem ugyanaz lenne mind a 600-fajta verzió menete.

Szóval később újra neki ugrottam a LOST-nak és nem bírtam abbahagyni, annak ellenére, hogy az 1-2. évad valóban nyugisabb, de egyáltalán nem igaz rá, hogy "nem történik semmi", vagy hogy "klisés".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az egész sorozat nézősdi a LOST-al kezdődött. Nálam ez a Non Plus Ultra... az egyedi és megismételhetetlen, a zsenialitásban professzionális, elképesztően izgalmas (nem olyan izgalmat nyújt, mint pl a másik óriási kedvencem, a 24, de botorság is lenne összehasonlítani vele... a LOST úgyis jobb :))

 

Szóval én tényleg nagyon NAGY rajongója vagyok, és ez a FINAL SEASON valami elképesztő.

Talán a Babylon 5 időutazásos történetszála a Babylon 4 állomással és a mimbari faj által nagyon tisztelt Vailen (remélem jól írom) eredetével hasonlatos kicsit. Ahogy ezt a B5-ben bemutatták az valami hihetetlen volt, nos a LOST is ilyen, csak ezerszer jobb. Ilyen ügyes írói egy sorozatnak sincsenek... még hogy kilsés lenne? Ugyan! (persze ízlés dolga)

 

El sem tudom képzelni mi lesz, ha véget ér ez a sorozat. És a vég közel van már... csupán 14 epizód maradt!

 

LOST for president .. forever!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Minden bántás nélkül, én továbbra is vallom, hogy ez a sorozat nem neked való. A Spartacus, meg a társai, azoknak lehetsz elsősorban a célközönsége, a Lost lényegének egyelőre csak a felszínét kapargatod. Tényleg nem bántásból, de ez azok számára nyújt igazán frenetikus kikapcsolódást, akik szeretnek agyalni az adott epizódon, és gondolkodni, hogy mi miért történt. Egyetlen egy képkockán olyan utalások lehetnek, ami neked fel sem tűnik, mert csak egyszer nézted meg.

 

Az átlag néző csak az izgalmat, a kérdéseket érzi, a karakterépítéseket, a motívumokat teljesen figyelmen kívül hagyja. Én imádom, mert imádok gondolkodni egy sorozaton, imádom a misztikumot, a drámát, és nemcsak az agyatlan öldöklést, meg fröcskölő vért. Persze a kettő nem zárja ki egymást, de úgy gondolom, hogy engem az utóbbi nem "elégítene ki", neked meg a Lost kevés, ezért hiszem, hogy soha nem leszel képes olyan szinten értékelni a sorozatot, ahogy az megérdemelné: ahogy én sem vagyok képes értékelni a 300-t, vagy éppen a Spartacust (amit még nem is láttam, de az eddig leírtak alapján valószínűleg nem lenne a kedvencem :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorozatot nem lehet darálni szerintem. De semmi mást sem. Nem érzed át a hangulatát, a várakozást, nem hangolódsz rá, sőt unod is.

Szerintem lehet :) Most jövök rá igazán, hogy a 24 mennyivel jobb volt egymás után nézve, mint így hetente egy részt. PB is nagyon jó volt darálva. De ez ízlés kérdése.

 

Ha vége a Lostnak, lehet, hogy én is nekiugrok majd, ha már ennyire dicséritek :D Agyalós, karakterközpontú dolgokat (is) szeretem :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lehet :) Most jövök rá igazán, hogy a 24 mennyivel jobb volt egymás után nézve, mint így hetente egy részt. PB is nagyon jó volt darálva. De ez ízlés kérdése.

 

Ha vége a Lostnak, lehet, hogy én is nekiugrok majd, ha már ennyire dicséritek :D Agyalós, karakterközpontú dolgokat (is) szeretem :o

 

Én is így vagyok vele, simán lehet darálni mindent. Főleg mivel sokra nincs idő. Nálam ilyen lesz még a Fringe is. :o Első évadnál bevált.

 

Amúgy a Losttal kapcsolatban csak azmiatt izgulok, hogy mindenre kapjunk majd választ. Az első évadban konkrétan minden részben új kérdések vetődtek fel valamivel kapcsolatban, és azt nem szeretem, ha valami megválaszolatlanul marad.

A BSG 4. évadjában voltak még ilyen pillanatok, de ott a végén nagyjából jól összehozták, de még ott is maradtak kérdések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, én azt nem értem, hogy nálad az valami fóbia, hogyha valakinek nem jön be elsőre valami -te szerinted agyalós sorozat-, akkor rögtön az "öldökléses" sorikat állítod vele szembe????

A Lostról ha nem tűnt volna fel az első két évadáról nyilatkoztam, nem az egész szériáról, ahol meglehet, hogy majd az államat fogom keresni a vége felé. De eddig unalmas és vontatott tele olyan klisés jelenetekkel melyeket simán a Romantica csatornára lehetne száműzni. Ennél még a Jericho és a Defying Gravity is jóval érdekesebb volt, pedig ezek se mondhatóak pörgősnek.

 

Szóval szerintem kezeljük helyén a dolgokat és ne a tökéletesen ellentétes műfajú sorozatokkal állítsuk szembe őt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit durva a fazon. :o

Hol találod ezeket a képeket Oldie?

Amúgy durvás az arc, remélem Spartával fog szembe kerülni. :o Esélye sincs!!

 

A hivatalos honlapon pedig vannak jó kis háttérképek, és edzésterv, hogy gladiátoros külsőnk lehessen. :)

Lehet én is kipróbálom, nem tűnik rossznak. :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyből jön majd a House 6. évada nálunk

http://www.doktorhouse.hu/hirek/2010/02/10/6-evad-a-tv2-n/

 

Illetve az sg is írta, hogy nemsokára (nyáron) jön a Heroes 3. évada :)

http://www.sg.hu/cikkek/72627/csak_nyaron_...sza_a_h_337_sok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Jó, igazad van, de szerintem az első-második évadra is pontosan ráillik az a leírás, ami az első öt évadra, és amit lentebb írtam. :)

 

 

Elhatároztam, hogy én is elkezdem.Még egyet sem láttam, de sokan mondták, hogy nagyon jó sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyből jön majd a House 6. évada nálunk

http://www.doktorhouse.hu/hirek/2010/02/10/6-evad-a-tv2-n/

 

Illetve az sg is írta, hogy nemsokára (nyáron) jön a Heroes 3. évada :)

http://www.sg.hu/cikkek/72627/csak_nyaron_...sza_a_h_337_sok

Mindkettő nagyon jó hír! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon ütős a heti Sparta. Bati nem semmi módon igyekszik rendezni a múltkori incidenst. Ebben a részben már mintha oldódna a feszültség Sparta és Crix-craxus között. A pontot az i-re a harc teszi fel. Az a Conan nem kicsit durva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.