Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Doctor Who Első évad. Szerintem.

 

 

Összességében nagyon tetszett az egész, nálam ez abszolút rekord, hogy 3 nap alatt meg néztem egy évadot egy sorozatból. (Még a GameofThronokHarca is 4 nap volt...) Ehhez nagyban hozzájárul, hogy 44 perces részek vannak. 1 órás részbe sokkal kevésbé van kedvem belekezdeni bármikor, mert az valahogy "nagyon sok." Az már kábé egy film... De a 44 perc, az még csak egy hosszabb sorozat rész, így bármikor szívesen belekezdek, nem kell nagyon nekiülni, meg ilyenek.

 

Na a sorozatról.

Kezdjük az elején. Szerintem az első rész tökéletes bevezetés, bevezet a történet világába, és a Doctor egy két hely felsorolásával, ahol már járt, eléggé beindította a fantáziámat, hogy mennyi helyre el lehetne menni, és megnézni mi a helyzet arra felé. :) A múltban, a jövőben, bárhol, bármikor. A rész szépen bemutatja az alaphelyzetet, ami szerintem egy kicsit fura, de mindegy. Rose nyitott kapcsolata Mickeyvel, meg, hogy minden féle nagyobb átgondolás nélkül lelép a Doktorral, egy kicsit furcsa volt nekem, de hát ez csak egy mese. :)

Nem írok most részenként összegzést, mert annyira már nem tudom pontosan, de a lényeg, hogy nagyon tetszett az egész évad. Jó, hogy vannak minden részben kisellenségek, és hogy úgy átfogóban ott vannak a Dalekek, akik ahogy látom állandó ellenségek lettek/lesznek. A két múltas rész is nagyon tetszett, a Charles Dickenses, kicsit misztikus kevésbé, de a "Father's Day" szerintem talán az egyik legjobb rész volt az egész évadban. Igazi átérezhető érzésekkel. A két Raxacorifapadtorius-os :lol: rész tetszett talán legkevésbé, valahogy annyira nem jött be a Salenth-ek viselkedése, és animációjuk, nem tudom pontosan miért.

 

Az egész évad azt az érzést hozta ki belőlem, hogy "Haladjon már az idő gyorsabban, hogy ezeket megélhessem!" Mármint az első Földönkívüli találkozást, stb. :D Ja és mostmár inkább afelé hajlok, hogy vannak földönkivüliek, míg egy héttel ezelőtt még az ellentét gondoltam.

 

Tennant-ot még szoknom kell, mert nagyon megszoktam Eccleston-t. Mármint, hogy belémivódott, hogy ő "A Doktor", de gondolom ez másnak is megvolt ez az érzése az első pár Tennatos résznél, és gondolom ezt is elég jól megoldották a rendező bácsik.

 

 

Hát ennyit tudtam, írni, mondom hogy nem vagyok egy nagy reviewer... Ez alatt megnézhettem volna még egy részt. :lol::hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is találtam egyet. Már lenn is van. :rock:

Csak egy változat van, ha így gondoltad te is. :) Én belenéztem, de a WEB-es nálam ugrál, riceg. De sebaj, Popi visz mindent. :D Holnapra talán lesz felirat is, mczolly legalábbis megígérte, hogy nekikezd a fordításnak. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jinx! Raxacoricofalapatorius és Slitheenek! Hányszor mondjam még el?! :angry:

Egyszerse. :P Megjegyzem mostmár!

 

S02E02 Tooth and Claw

 

 

Ez nem jó, hogy minden részről azt írom, hogy ez is tetszett, de EZ IS TETSZETT. :) Bejönnek ezek a múltas részek, vicces dolog látni az angol királynőt, földönkívüli helyzetben. Szerintem jól volt megoldva a királynő, okos is volt, harcias is, de azért királynő is. És ez, hogy minden mindennel összefügg is király, főleg a tegnapi Scherlock Holmes film után, ahol az egész erről szól. :)

 

 

 

Asszem jobb ha nem is írok két sort sem, nem vagyok egy nagy fogalmazó, inkább nem untatok vele senkit....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus.Vengeance.S02E01.720p.WEBRip.x264-XS

 

 

Na most már fent van egész pontosan 17:56-kor lett fent. Hogy ti honnan szedtétek le délután az rejtély. Ok ncore de ott a Spartacust beírva bekattintva a sorozatot és az xvid/eng-et az utolsó feltöltés tavaly augusztus volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most már fent van egész pontosan 17:56-kor lett fent. Hogy ti honnan szedtétek le délután az rejtély. Ok ncore de ott a Spartacust beírva bekattintva a sorozatot és az xvid/eng-et az utolsó feltöltés tavaly augusztus volt.

Akkor nálad nincsenek kijelölve a HD-s feltöltések.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who S02E04 Girl in the fireplace

 

Egyre jobb! Az eddigi legjobb rész amit láttam! :)

Később -az ötödik-hatodik évadnál- ennek a résznek az irója vette át a teljes sorozat "futtatását" :) De ő irta az első évadban az Empty Child-ot és a Doctor Dances-et is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sons of Anarchy

 

Úristen, ez a harmadik évad befejezése piszok állat volt. :o Tényleg No. 1. :)

Ugye? Számomra az egyik legjobb évadbefejezés amit valaha láttam. Annyira nem gondoltam erre, és csak tátott szájjal néztem, hogy WOW!!! :D

A negyedik évad már egész más lesz, kicsit elkezdik kavarni a sz-rt... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye? Számomra az egyik legjobb évadbefejezés amit valaha láttam. Annyira nem gondoltam erre, és csak tátott szájjal néztem, hogy WOW!!! :D

A negyedik évad már egész más lesz, kicsit elkezdik kavarni a sz-rt... :D

Az hagyján, hogy évadbefejezés, de magában az események is hihetetlen jól megvoltak komponálva.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. :)

Szívesen! Közben kiderült hogy nem is igazán lenne az se jó mert az angol felirat nem passzol hopzzá és mintha az is szaggatgatna egy kicsit. Időközben blogy-ék is felraktak ezt-azt és az ő 720p-s mkv-jukhoz már jó az a feliart így talán a magyar is jó lesz hozzá. A 720p-set le is szedtem és az mintha simán is menne.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen! Közben kiderült hogy nem is igazán lenne az se jó mert az angol felirat nem passzol hopzzá és mintha az is szaggatgatna egy kicsit. Időközben blogy-ék is felraktak ezt-azt és az ő 720p-s mkv-jukhoz már jó az a feliart így talán a magyar is jó lesz hozzá. A 720p-set le is szedtem és az mintha simán is menne.

A 720-ast leszedem innen is. Jobb biztosra menni. Az ncore-os szaggat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudtad, hogy

 

Az egész Kurt Sutter írja, aki Ottót játsza a sorozatban? Ja és együtt van Jemmával. :)headline_1278191536.jpg

 

Nem tudtam. Én még most is csodálkozok azon, hogy ez a nő játszotta Peggyt. Totál más karakter a kettő. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Később -az ötödik-hatodik évadnál- ennek a résznek az irója vette át a teljes sorozat "futtatását" :) De ő irta az első évadban az Empty Child-ot és a Doctor Dances-et is.

Na, ez nagyon jó hír! Remélem azért addig is lesz egy pár jó rész. Mondjuk az összes. :D

 

S02E05 - Rise of the Cyberman - 06 Age of Steel

 

 

Jó kis dupla epizód volt, csak azt nem értem, hogy még annyi kiaknázatlan terület van időben előre és vissza, térben, ide és oda, minek kellett még elővenni egy párhuzamos világot is? Ennek ellenére mindkét rész tetszett, jól mutatja az emberi gyarlóságot, hogy egy zseni, azért mert életéhez ragaszkodik, képes felhasználni a zsenialitását, rossz dolgokra... Így van ez a valóságban is, nem kell ehhez párhuzamos világba utazni. :hmm: Mickey végre tököt növesztett, és lekopott, meg kell valljam, engem kicsit idegesített... Ja és örömmel jelenthetem, hogy mostmár elfogadtam, hogy Tennant az új Doktor, és elég jó ő is. :) Főleg mikor felteszi a "tudós professzor szemüvegét". :D De azért még hiányzik Eccleston mosolya.

 

 

Apropó Eccleston. A nagy DW fanok biztos meg tudják mondani, hogy mi alapján cserélték le őt Tennant-ra? A forgatókönyv miatt, vagy ő nem vállalt több részt?

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó Eccleston. A nagy DW fanok biztos meg tudják mondani, hogy mi alapján cserélték le őt Tennant-ra? A forgatókönyv miatt, vagy ő nem vállalt több részt?

Nagyon megromlott a viszony az alkotók és Eccleston között és kérte, hogy írják ki. Eccleston saját bevallása szerint egyébként szerette a karaktert és a sorozatot, de nem bírt a stábbal együtt dolgozni. Ez a mai napig benne van: bár mennek a pletykák hogy a korábbi részekhez hasonlóan az ötvenedik évfordulóra lenne egy special rész amiben visszahoznák a régi Doktorokat -bár szerintem ez inkább rajongói álom, aminek az ad alapot, hogy a klasszikus részekben többször elsütöttek ilyet - ő leszögezte, hogy semmiképp nem térne vissza, mert a kapcsolata a Doktor Who-val véget ért a 2005-ös évaddal (annak ellenére, hogy a stáb azóta szinte teljesen lecserélődött). A búcsú-magyarázó leveléből itt egy részlet:

 

"Kell, hogy legyenek elveid, mindegy, hogy milyen kemény a munka. Így ez eléggé nehézzé teszi az egészet. Tudod, könnyű munkát találni, ha nincsen erkölcsöd. Ilyenkor mindent elviselsz. Nyugodtan mondod, hogy „Oké, oké. Ez nem lényeg. A rendező szekálja azt az embert, nem mondok semmit” De, ha az a rendező odamegy hozzád és azt mondja „Szerintem ezt így meg úgy csináld”, akkor azt kell mondani, hogy „Hogy tudnálak tisztelni, ha így viselkedsz?”

 

Ezért jöttem el. Nem illettem oda, és szerintem örültek, hogy elmentem. A lényeg az, hogy sikeres voltam. Imádtam a szerepem. Imádtam a kapcsolatot a közönséggel, mert eddig mindig csak felnőtteknek játszottam és most hirtelen a fiataloknak. Nekik jobb az ízlésük. Nem játsszák a fejüket partykon, koktéllal a kezükben."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megnéztem a Castle -t.

 

 

Már vártam mikor kerül elő ez az ürge. Legalább folytatják a megkezdett szálat. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki lehet az a nagy hatalmú valaki aki a háttérben keveri a sz*rt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ha az a rendező odamegy hozzád és azt mondja „Szerintem ezt így meg úgy csináld”, akkor azt kell mondani, hogy „Hogy tudnálak tisztelni, ha így viselkedsz?”

Uhhh már nem azért de a rendezőnek ez a feladata nem? :D Vagy hogy képzelte Eccleston? Ő majd eljátssza a Doktort ahogy neki tetszik? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.