Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jól van, tudtam én, hogy neked tetszeni fog. :)

Jó észrevétel, és igaz is. A negyedik évad óta érzem a sorozattal kapcsolatban azt, amit anno a Stargate-tel, hogy a kalapból mindig előjön egy új szupergonosz, aki az előzőnél is gonoszabb. Ez persze effektíve nem volt baj, csak mindig ott motoszkált az emberben, hogy imádom, de... Azért nem tökéletes, ez és ez a hiba, ez pedig azért nagy hiba. Ennek fényében - ahogy írtad - tényleg jó, hogy a végére így oldották meg, mondhatni, személyre szabottan.

Én meg a következő irányból közelítettem meg. (A spoiler mögötti szövegnek győzködő felhangja lehet, mert egy olyan fórumról van, ahol a legtöbben csak fröcsögnek.)

 

 

Szerintem így jó ez. Nekem is volt ellenérzésem elsőre, és baromira nem ezt vártam, de elég volt csak végiggondolni. Ez egy pozitív sorozat. Tudom, manapság minden szürke vagy fekete, azaz hétköznapi vagy rossz, de a Chuck se nem hétköznapi, se nem komor sorozat. Itt a rosszak elnyerik méltó büntetésüket, a jók a megérdemelt jutalmat. Chuck, a hardgeek összejött a csodaszép kémnővel olyanokkal szemben, mint a Superman Shaw, a laza szépfiú Bryce, vagy a James Bond klón Cole. A durván idióta Morgan is megtalálta élete párját és ő is szuperhős lett, de még a két életképtelen sejthalmaz is elérte az álmát. Ennek fényében NEM opció, hogy Sarah nem kapja vissza az emlékeit és elválik Chucktól, majd mindenki megy, amerre lát. NEM! Ez nem ilyen sorozat. Hogy ezt nem rágták a szánkba, hanem inkább útmutatókat lerakva meghagyták a lehetőségét, hogy mindenki maga képzelje el, milyen lesz a pozitív jövőjük, az meghagyja a varázslatot. A mese varázsát, a fantáziálás varázsát. Azt, amiről ez az egész sorozat szólt. Mert ez egy mese volt, kérem szépen, egy mese a kis hercegről (kémről), aki felkerekedik, megkapja a fényes kardot (intersectet), elnyeri a hercegnő (kémnő) szívét és megmenti a királyságot (a világot) a gonosz négyfejű sárkánytól (Fulcrum, Gyűrű, Volkoff művek, Quinn). Van hűséges fegyverhordozója, van mentora, vannak követői (Jeff, Lesster), és hű családja, ahol a királynak és a királynénak is van titka. Klasszikus mese, és a mesének mesés vég kell. Varázslatos vég, amit mi magunk képzelhetünk el és nem teszik le elénk készen.

 

Nem mellesleg, minél többször nézem meg az epizód végét, annál biztosabb vagyok benne: Sarah azért mondja, hogy Chuck csókolja meg, mert emlékszik. Az egész jelenet felépítése, a bevillanó "emlékek", Sarah nevetése majd végül - mily meglepő, pont az esküvőnél - örömteli sírása azt sugallja, emlékszik, és a csók felteszi a pontot az I-re. Mosolyog ő is, és ezt látva, Chuck is elmosolyodik, megértve a dolgot. Belemagyarázás, lehet, de nekem ezt adja a jelenet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck, itt a vége, fuss el véle. Vége lett ennek is, de ebben a rosszban az a jó, hogy egy szép, lezárt véget kaptunk, ahol körbeértek a szálak, és el lettek varrva. Az utolsó rész nagyon szép volt, minden benne volt, amit az elmúlt öt évadban imádhattunk.

Ódákat tudnék még zengeni, de inkább nem fogok. Sok jót írtam már róla az elmúlt másfél évben. Számomra a Chuck egy különleges sorozat, mely olyan hatást gyakorolt rám, amilyet sorozat se azelőtt, se azóta nem tudott. Kár, hogy vége, mert bár a csúcson kell abbahagyni, azért nehéz megválni attól, amit megszeretett az ember. Akárhogy is, ez a sorozat: AWESOME! :yeah:

Örülök, hogy így látod. :) És annak is örülök, hogy a Te és a többiek lelkesedésén felbuzdulva nyáron elkezdtem én is, és azóta nincs megállás: már a lányom és a férjem is nézi velem, és mindannyian oda vagyunk a történetért, a karakterekért. Nálunk is újra nézős kategória lesz, azt hiszem, ha egyszer a végére érünk. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg örülök, hogy sikeresen megfertőztem másokat a Chuck kórsággal. :D

Én most azon gondolkodom, megvárjam-e a DVD/BR kiadását az 5. évadnak, és úgy kezdjem a darát a legjobb minőségben (jó lenne, ha az első évad mellé megvehetném a másik négyet is, de erre vajmi kevés esélyt látok, mivel nálunk még a TV-ben sem akarják folytatni, nemhogy DVD-n... Szerintem az első évad kiadása csak valami baleset volt). Vagy engedjek türelmetlenségemnek és most darálja be újra, amint befejeztem a Farscape-t, aztán ráérek megint darálni a nyáron/ősszel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, tudtam én, hogy neked tetszeni fog. :)

 

Én meg a következő irányból közelítettem meg. (A spoiler mögötti szövegnek győzködő felhangja lehet, mert egy olyan fórumról van, ahol a legtöbben csak fröcsögnek.)

Örülök, hogy nem csalódtál bennem :) Jól írtad le az egész történet lényegét, remélem, azon a fórumon pár ember kicsit megvilágosodott tőle.

 

Az utolsó rész alatt többször volt olyan érzésem, hogy Sarah valójában sok mindenre, vagy mindenre emlékszik, csak valamiért nem árulja el. Egyelőre nem találok arra magyarázatot, hogy miért tenne ilyet, hacsak nem az utolsó küldetés játéka miatt, de nekem is tetszik az a nézőpont, hogy igenis emlékszik :) Persze lehet sajnálni, hogy nem látjuk, amint hőseink a happy ending végén összeborulnak, és minden jóra fordul, de akkor nem kapnánk meg ezt a csodás visszanézős montázst, ellenben már sokszor láttuk összeborulni őket, és nem is hiányzik egy újabb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy nem csalódtál bennem :) Jól írtad le az egész történet lényegét, remélem, azon a fórumon pár ember kicsit megvilágosodott tőle.

Ami azt illeti, nem kis meglepetésemre, igen. Hála a magasságosnak. Kicsit elkedvtelenítő volt egy Chuck oldalon a sok - igen kemény - fröcsögést olvasni (mert ha még normális vélemény lett volna). Az első megtekintés úgy tűnik, heves reakciókat váltott ki, de aztán szépen leülepedett.

 

A dolog kulcsa az lehet, hogy el kell vonatkoztatni attól, hogy Sarah amnéziás (volt), és észben tartani, hogy miről szól a sorozat, hogyan játszanak a színészek. Nehéz dolog, mert nagyon erős motívum Sarah amnéziája. Elvégre, ha nem jött volna vissza az emlékezete, akkor kinyírták a karaktert (ezt sokan írták is, hogy az utolsó részt Sarah nem élte túl). Sokaknak ez megfeküdte a gyomrát. De mostanra kezdenek rájönni, hogy azért Sarah nem halott, feltámadt vagy legalábbis, fel fog támadni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 4x13: Mókás rész volt.

 

Főleg a kutyák, az a kis zsebpatkány. Azt hittem a nagyobb főzabálja, mikor a főgenyát elkapták, a kis vakarék meg nekiment. Na és Esponak vajon sikerül összejönnie a celebbel? Lanny biztos kedvesebb lenne vele azután. :lol: Beckett és Castle civódása a kutyán haláli volt.

 

 

Castle

 

 

Elég jó rész volt. Castle a hüvelykujjával megérintette Kate -et. Micsoda pillanat volt! :lol:

 

 

Az ilyen jelenetekről mindig eszembe jut a harmadik évadból a Beckett megformálása végett a rendőrkapitányságra szegődött színészcsaj elmélete, mely szerint Caslte verbálisan maszturbál Kate-tel. Sajnos nem is álom meg ezeket a jeleneteket röhögés nélkül. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, nem kis meglepetésemre, igen. Hála a magasságosnak. Kicsit elkedvtelenítő volt egy Chuck oldalon a sok - igen kemény - fröcsögést olvasni (mert ha még normális vélemény lett volna). Az első megtekintés úgy tűnik, heves reakciókat váltott ki, de aztán szépen leülepedett.

Egyébként nem csodálom, hogy sok emberben elsőre, ahogy írtad, heves reakciókat váltott ki, mindig számítani lehet rá, ha valamit nem éppen várhatóan fejeznek be. És ez rosszul esik azoknak, akik meg így végig izgulták Chuck kalandjait, és még képesek is helyén kezelni azt, amit láttak. Ha olvasom őket, biztos az én kedvem is elmegy a további vélemények olvasásától. Ami jó, hogy utána azért lenyugodtak a kedélyek :) A kulcs pedig valóban az, amit írtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 4x13: Mókás rész volt.

No igen, ez a rész megint a mókáról szólt (a kézsimogatáson kívül), jópofák voltak mindnyájan :)

 

Jut eszembe, ma Fringe is volt, délután azt is megnéztem. Jó rész volt, de nem sok eget rengető.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, ez a rész megint a mókáról szólt (a kézsimogatáson kívül), jópofák voltak mindnyájan :)

Valahogy minden héten látni akarja az ember. Van benne valami, bár sehova se tart ez a sorozat. :) A színészek viszik a hátukon az egészet. Mi lenne, ha egy combos koncepció is párosulna hozzá?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah.. ezen a téren erősíthetnének egy kicsit, mert így nagyon kellemes nézni, de valahogy nem esz meg a fene, hogy tűkön ülve várjam a következő részt. Combos koncepcióval persze változna a helyzet, nem is kicsit, ott lenne a legjobbak között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy minden héten látni akarja az ember. Van benne valami, bár sehova se tart ez a sorozat. :) A színészek viszik a hátukon ezt a sorozatot. Mi lenne, ha egy combos koncepció is párosulna hozzá?

NCIS v2.0 :)

Pedig tudnának az írók, csak nem mernek kibontakozni. Megmaradnak a milliószor bevált receptnél. Sablon ügyek, évadonként négyszer (évadkezdés, évadközép, évadvég) előrángatott fősztori és a karakterek seveledsenélküled kapcsolatának húzása. Szerintem is csak azért húzza ilyen jól, mert Fillion és Katic viszik a hátukon. Ami valahol kényelmet is ad az íróknak, hisz látják, hogy ha nem erőltetik meg magukat, akkor is működik a show.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz a mostani Fringe sem, bár az előző 2 rész után inkább a lightosabb átlagos kategóriába sorolnám.

Érdekes volt a jövőbelátó kislány, végig azt hittem, hogy végül Olivia halálát is meg fogja "álmodni". Szomorú véget ért, sajnáltam. Vajon az "Oliviának így is, úgy is meg kell halnia" dolog minden Oliviára (azaz minden idősíkon, minden univerzumban) igaz, vagy csak a jelen epizódban szereplőre? :hmm: Nina álszent sz*rkavarása (mert láthatólag arról van szó) baromi gusztustalan, kíváncsi vagyok, mit akar elérni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NCIS v2.0 :)

Pedig tudnának az írók, csak nem mernek kibontakozni. Megmaradnak a milliószor bevált receptnél. Sablon ügyek, évadonként négyszer (évadkezdés, évadközép, évadvég) előrángatott fősztori és a karakterek seveledsenélküled kapcsolatának húzása. Szerintem is csak azért húzza ilyen jól, mert Fillion és Katic viszik a hátukon. Ami valahol kényelmet is ad az íróknak, hisz látják, hogy ha nem erőltetik meg magukat, akkor is működik a show.

Pedig egy idő után már a két főszereplő charme-ja se lesz elég. Bár ha elgondolom, hogy anno a "kisasszonyt" néztem.... :lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig egy idő után már a két főszereplő charme-ja se lesz elég. Bár ha elgondolom, hogy anno a "kisasszonyt" néztem.... :lol: :lol:

:) Ha csak Stana Katic (a hölgyek részéről Fillion) nem kezd el drasztikusan csúnyulni, és a humor sem vész el, szerintem még egy darabig meg tudja tartani a nézőit a sorozat. :lol: Ha azt veszem, hogy a Bones ugyanezekkel a hibákkal és erényekkel és nem ennyire szép női szereplővel már hét éve fut, a Castle is simán fennmaradhat ennyi ideig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Starz csatorna a "gyártó". Amúgy össz-vissz, az ellenőrizhető csatornákon 4 millióan nézték meg az első részt az évadból. .) Totális rekord született. És akkor ehhez, még hozzájön ugye a letöltés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

 

Na befejeztem a 2. évadot is. :) Mit ne mondjak kicsit örülök, hogy Rose eltünt, az utóbbi pár részben elég idegesítő volt. Szépen elvarrták a szálakat, valóban volt értelme a párhuzamos világoknak. Most töltöm le a Torchwood-ot majd azt is fogom nézni. :) (Apropó, csoda hogy Rose nem kapott spin-off sorozatot...)

Megnéztem a Runaway Brideot is, jó rész volt, de végig azért imádkoztam, hogy nehogy az a csaj legyen, a következő társ. Szerencsére nem ő lett, mert megnéztem a 3. évad 1. részt is, és megvan az új társ. :) Nekem nagyon bejön, Freema Agyeman. Sexy. :rock:

 

És mostmár Tennatot is szeretem annyira, mint Ecclestont. :) Ahogy a 2. évad végén mondja azt a "What?"-ot, meg az "Allons-Y" nagyon király :D

 

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új játék indult a Pofakönyvön:

 

"Hi all. Now, the Spartacus programmes are RIPE for drinking game rules, so here are a few to start you off;

 

Everytime you see boobs - Drink

Everytime someone says "Fuck" - drink

Everytime someone says "Cock" - drink

Everytime someone gets their throats slit - drink

Everytime a word is mentioned that ends in -us (eg; Spartacus, Crixus, Batiatus) - drink

 

 

Have fun and know your own limits!!!"

 

A Dallas és Jockey csak egy langyi bemelegítő ehhez képest. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

 

Megnéztem a Shakespeares részt is. Hát szerintem még több múltas részt kéne csinálni. :) Olyan királyul jön ki, hogy a Doktor szavait írja a műveibe, meg minden. Mondjuk a bosziktól kicsit f'stam, olyan rondák voltak. :|

 

Meg a rész végén Erzsébet királynő is jó, csak azt nem értem, hogy hogy ismerheti fel a Doktort, ha ebben a reinkarnációjában még nem is találkozott vele? Vagy mi nem látjuk minden kalandját a Doktornak? Szóval vannak részek között is le nem forgatott részek?

 

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.