Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A színésznőnek gondjai akadtak az ügynökeivel.

Kösz a választ, kár érte, szép csaj pedig :)

 

Most hogy a 2. évad lezárt egy csomó szálat, a készítőknek nehéz lesz új karaktereket felépíteni ismét a nulláról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem majd küldenek egy gonosz tábornokot, akinek nagyon sok katonája lesz és nem érdekli az emberveszteség, csak a győzelem. Remélem nem ásnak elő szülőket, pl. egy apát, vagy anyát, mert az olyan mindig elszomorít. Azt lehet már tudni, hány évad lesz összesen?

Azon annyit nevettem, amikor leölnek egy lázadót, de még előtte beszólnak neki, hogy milyen gusztustalan nyelven gagyog...mondja egy római, aki angolul beszél! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DeKnight egyszer hat-hét évadról is beszélt és ismerve őt meg a remek írói gárdát tuti nem túloznak.

 

Az az ógermán nyelv marha jó volt. :D De nekem a szírek nyelve is bejött az előzmény évadban.

 

Új arcok. Nos, mint múltkor említettem római oldalról ott lesz Ceasar és Crassus. A színészek már ki lettek válogatva. A többi meg majd rengeteg statiszta lesz. Elvégre hadsereget kell felépítenie Spartacusnak vagy mifene. :)

 

Érdekesnek tűnik, hogy vajon Ceasarral mit tervezhetnek. Elvégre ő itt még elég fiatal. Ha meg egy erős karaktert akarnak vele felépíteni elkerülhetetlen lesz az összehasonlítás a Rómával. Meglátjuk. Én Crassust várom nagyon, elvégre ő volt a legnagyobb badass római Spartacusék idejében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most fele annyit se káromkodtak, ez tetszett, de néha már túlságosan is költői volt amit 1-2 rabszolga levágott. Azért ezen a balance-on még van mit állítani. :)

Ha most bemásolnék ide a római kori történelemből tényeket, az spoiler lenne? Mennyire egyeznek a dolgok? Kérdezem itt többek között a történészt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem spoiler, mert történelmi esemény. Egyébként a történelmi hűségre valamennyire figyelnek, de Spartacus lázadásáról nagyon kevés hiteles információ maradt fenn. Így viszonylag nagy az alkotók mozgástere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes elolvashatni a www.gladiator.hu-n a Történelem menűpont alatt lévő dolgokat. :) Amúgy ezek nem spoilerek, tényleg történelmi tények avagy feltételezések. Csak magából a sorozatból ne ídézünk konkrét, végzetes eseményeket.

 

Ami a beszédstílust illeti, az jóformán magának a sorozat megjelenítésének a része. Persze, nem egészen így káromkodtak, vagy éppen ékesszólóan folytatták a dialógusokat, de Shakespearei drámák szereplői se úgy beszéltek a valóságban ahogy azt a szerző elképzelte. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Spartacus következő évadában Todd Lasance játssza majd az ifjú Caesart, aki ekkor indul el a birodalom uralkodása felé vezető ösvényen. Az intelligenciáját és halálos kardvívó képességeit harcba hívva próbálja majd összemorzsolni a lázadókat."

 

Na, kiderülnek itt új infók. Szóval meglesz a konkrét szerepe és tudása. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes lesz, főleg, hogy egy olyan embert is szerepeltetnek, akiről később CD író programot neveznek majd el! :)

Mondjuk több taktikai harcnak én is jobban örülnék, mint az ilyen fák mögül kiugró, mészárlós, majd visszabújós részeknek... Így elég várandós lesz az S3. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod kit várok még vissza...

Vettiust az előzményből. Ő ugye életben van valahol. Ki lehetne őt szerintem használni. Már ha visszatért mondjuk valami lanista szerepkörbe.

 

 

És akkor ezzel egyött talán más gladiátoriskolák lázadásáról is lehetne mondjuk pár epizódos történet. :)

 

 

Hoppá, mire leltem. :)

 

http://spartacus.wikia.com/wiki/Spartacus_Wiki

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ő tényleg nem lenne rossz, karakteres is volt, meg eléggé rossz fiús. Mondjuk az előzménynek voltak fura szálai, nekem nem annyira tetszett. Ha sorrendet kéne állítanom, akkor 0. 1. és most 2. rész, javult a minőség, a képi világ, a megoldások és a kavarások mennyisége és tényeket befolyásoló ereje is. Mondjuk az is igaz, hogy a főszereplő számára is egyre nagyobb a tét és a felelősség, ezt mondjuk remekül kezeli. Csak ez a minden részben szónoklok 1-2percet...hüm. Az ivós, birkózós ötlete sokkal jobban tetszett!

 

In the Spartacus: Blood and Sand iPhone game, Oenomaus is one of the playable characters, though he is only named as "Doctore". :D

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este az Ezüst Nyíl végére értem. Egy nagyszerű anime, ami bekerült a "többször nézős" listámba. :)

Pozitívumokra nem térek ki, mert akkor gépelhetnék estig, de pár negatívumot azért megemlítenék.

 

Először is egy kicsit rövidnek éreztem az egészet és így sok szereplőre nem jutott idő.

A másik negatívum pedig Ben "teleportálása". Az egyik rész végén még a szakadékba zuhan Sniper társaságában, a következő részbe már a faházba kuksol egyedül.

Hyena is egyszerűen eltűnt, Ben még csak meg se említi, hogy mi történt vele.

A másik negatívum pedig a kedvenc szereplőm halála, de ez már az anime készítők hibája. :D

 

KisKósa szeretném megköszönni, hogy felhívtad figyelmem gyerekkorom elfeledett kedvencére. :)

 

Szerintem holnap megnézem a folytatását is, kíváncsi vagyok mit találtak ki Álmatlan után. :D

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este az Ezüst Nyíl végére értem. Egy nagyszerű anime, ami bekerült a "többször nézős" listámba. :)

Pozitívumokra nem térek ki, mert akkor gépelhetnék estig, de pár negatívumot azért megemlítenék.

 

Először is egy kicsit rövidnek éreztem az egészet és így sok szereplőre nem jutott idő.

A másik negatívum pedig Ben "teleportálása". Az egyik rész végén még a szakadékba zuhan Sniper társaságában, a következő részbe már a faházba kuksol egyedül.

Hyena is egyszerűen eltűnt, Ben még csak meg se említi, hogy mi történt vele.

A másik negatívum pedig a kedvenc szereplőm halála, de ez már az anime készítők hibája. :D

 

KisKósa szeretném megköszönni, hogy felhívtad figyelmem gyerekkorom elfeledett kedvencére. :)

 

Szerintem holnap megnézem a folytatását is, kíváncsi vagyok mit találtak ki Álmatlan után. :D

Szívesen bármikor, örülök, hogy tetszett. :)

 

Igen, a részletek, ha jól tudom, igazából csak a mangában derülnek ki. A folytatás pedig... Hát elég gyenge, sajnos, én megnéztem. Az elejét abszolút az előzmények megszégyenítésének tartottam, semmi spiritusz nem volt benne. Kb. a 6-dik résztől azonban egy másik történetszál kerül előtérbe, amely azért már sokkal jobb, vannak benne hülyeségek, de azért kezd belendülni és a végére már egész élvezetes kis történetet kapunk. :) Érdekességként jó megnézni, de már úgy voltam vele, hogy ha...

 

...Még egy régi, Ezüst Nyílban debütált szereplőt kinyírnak, akkor kinyomom, de szerencsére valakinél megálltak.

 

Nekem Mufurc (a.k.a. Moss :)) volt a kedvencem, szerencsére ő nem halt meg. :) Amúgy a folytatásban Tesshin az a kiskölyök, aki Mufurccal volt. :D A magyarban Pötyike. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 65ös 7. évad. A Halál követei.

Durva és kicsit nehéz megszokni, hogy ennyi részen keresztül egy történet megy, de igazából olyan jól fel vannak még ezek a régi részek is építve, hogy részről részre jobb. Ez a 3. doki nagyon nagy forma. Amit eddig hiányoltam az a tardis és a sonic. :D De amúgy egyre jobbak a sztorik, szóval nézem nézem! :)

 

Sparta a 2x5 után.

 

Jesszus mekkora akció volt itt már. Sparta mint valami megállíthatatlan természeti erős söpört végig az arénán. Nagyon kemény volt. Glabert lehet utálni mint a sz-rt, de az Ili öregét még jobban, szal örültem hogy az is meghalt. Vagyis ha úgy nézem, annyira undorító az összes Római most, hogy gyakorlatilag egyet sem hagynék életben. A meztelenséggel most nincs gondom, annyira nem fektetnek rá nagy hangsúlyt vagy már lehet hogy észre se veszem és megszoktam. :D Az új színész jó Spartának de azért Andy jobb volt. Kéne rá még egy kis izom azért. Meg néha nem csak életbölcsességeket és kliséket mondathatnának vele. :D Ezeken kívül eddig nagyon jó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar, örülök, hogy tetszik a 3. doki. Én most a korábban kihagyott 1. és 2. dokis "elveszett" részeket nézem, aztán folytatom, ahol abbahagytam, a 9. évaddal.

Doctor Who fanoknak mondom, hogy a mai egy igen jeles nap hisz az 5. Doktor, Peter Davison (aki mellesleg David Tennant apósa is egyben) ma ünnepli 62. szülinapját :D. Isten éltesse sokáig!

davison.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem a Doctor Who 5. évad 4. részét, ami az Enemy of the World címet viseli és 2017-ben játszódik... méghozzá Magyarországon (ahol ráadásul vulkánkitörések történnek)! :D

Vicces ilyen mondatot hallani ebben a sorozatban, hogy: "The history of Hungary is going to be rewritten", meg "The entire Eperjes-Tokaj Ranges are in eruption!" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca fanoknak találtam két jó kis interjút:

 

Interjú Gavalda Kinga és Kósa László kaszkadőrrel

Interjú a Sárkányok tánca fordítójával

 

KisKósa, véletlen nem rokonod Kósa László? :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem a Doctor Who 5. évad 4. részét, ami az Enemy of the World címet viseli és 2017-ben játszódik... méghozzá Magyarországon (ahol ráadásul vulkánkitörések történnek)! :D

Vicces ilyen mondatot hallani ebben a sorozatban, hogy: "The history of Hungary is going to be rewritten", meg "The entire Eperjes-Tokaj Ranges are in eruption!" :D

Ez marha jól hangzik! :D

 

Egyébként nekem ezek a nagyon korai fekete-fehér érás DW-k egyre jobban bejönnek. Már-már az is felmerül bennem, hogy lehet, hogy jobban tetszenek, mint a későbbi '70-es, '80-as években készültek. A színtelenségben kevésbé ütközik ki a pénztelenség. Még egy egyszerűbb diszlet vagy makett is hihetőbbnek tűnik itt. És nagyon bevállalosak voltak ekkor még: egzotikus történelmi korszakok és a sci-fi környezet katonásan váltják egymást sztoriról sztorira. Ehhez képest a harmadik doktor már-már köldöknézős a sok jelenidejű kalanddal... igaz ott meg a sci-fi vonalat néhol nagyon jól elkapták (amire még mindig az Inferno a legjobb példa nálam), plusz Pertwee nagyon jó Harmadik Doktor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.