Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amint látom, másoknak is bejött az új Fringe-főcím, szerintem remekül sikerült.

Már láttam a következő rész promoját, spoilerben fél mondat róla annak, aki szeretné elolvasni.

 

A következő részben visszatérünk a Jones-szálhoz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Igen, de a Belles kérdés is érdekes, meg az is, hogy mi lehet a másik univerzummal? Amúgy nekem már tökre összekavarodtak a fejemben a dolgok. Emlékszem, hogy Bell legutóbb Olivia képében tért vissza ( :D) és valakinek az agyában ragadt (talán Oliviáéban?) Walter lélekfogós ötlete után, és elvileg végleg eltávozott a rajzfilm epizód után... de ez mintha még a peterös eltűnés előtt lett volna, szóval ez felülíródhatott az új idősíkban.

 

Egyébként gondolkodtam, Oldie, azon, amit mondtál, és igazad van: valahogy biztos össze kell érnie ennek a szálnak, meg a jonesos szálnak, különben vicces lenne, hogy minden átmenet nélkül váltunk. Szóval biztos, hogy lesz még befejezése ennek a szálnak is, meg annak is, és a kettő valahogy össze fog függni.

 

Bell jelenlétét az írja felül,

hogy Peternek nem fia hanem lánya született. Van valami utalás a második évadban is a háborúról. Az a baj, hogy r*hadt összevisszaság van, hiányzik a linearitás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Sky! Ez jól hangzik!

 

Fringe:

Meg hát az is fura, hogy mondták ugye az előző részekben, hogy a két világ kezd gyógyulni szóval kezdik kiolvasztani a borostyánokat, amiket a mi világunkban még fel sem találtak. Szóval valami visszafejlődésnek kellett történnie a két világ kapcsolatában, hogy újra legyenek törések, és itt is kelljen használni a borostyánt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, Bellt illetően

 

Bell valóban Peter kitörlése előtt halt meg "idegileg" is, vagyis nem sikerült Olivia fejéből a számítógépbe áthozni. De persze ez is törlődhetett. Csak hát nem volt Bellről egy szó sem, ami elég fura, így én feltételeztem, hogy most sem él.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who (63) S7 Inferno - S8 Mind of Evil:

 

Elég jól haladok. Sajnos elköszöntünk Liz Shawtól vagyis igazából el sem köszöntünk, pedig nagyon jó kis segéd volt és szép is. :) Úgy látom itt csak Lethbridge S az állandó, de nem is bánom, mert nagyon jó arc és tetszik ez a cívódó kapcsolatuk a dokival. Aztán most itt van Jo Grant, aki aztán majd később szerepel a 11. dokis Sarah Jane részben. Eddig ő is jó, bár most még inkább kis butuska, aki issza a doki minden szavát. :D

AZ Inferno nagyon jó volt. Tetszett ahogy előrenéztünk a jövőbe, és hát az alter világ is nagyon ütős volt. A legvége annyira nem volt izgi, de szuperül felépített kis történet volt.

Aztán jött a 8. évad és vele az új...régi ellenség a Mester. Kicsit más mint amit megszoktam az új részekben, de sokkal ördögibbnek néz ki. :D És persze az is, de valahogy sosem jön össze neki a dolog. :D Pedig a segítéségre volt egy börtönnyi elítélt illetve az autonok is. :) Úgy érzem elég hamar újra fogjuk őt még látni. Ami egyedül nem tetszik, az az hogy teljesen a földhöz vagyunk ragadva már nem is tudom mióta. Így a Tardis nélkül azért nem ugyanaz, de ahogy előre néztem a részeket hamarosan elhagyjuk a földet. :)

Ja és még annyit, hogy ez a gép ami a gonosz gondolatokkal táplálkozott olyan volt mint egy kis Dalek. Bírtam volna kifejlődik belőle egy. :D

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who Classic

 

Bár még nem találkoztam ilyen infoval, de én azt gondolnám, hogy megijedtek, hogy szinesben mennyire nehéz élethű trükkökkel előrukkolni, ezért eleinte inkább kerülték. Ilyen szempontból a legelső évadok sokkal jobban hasonlitanak a mostaniakra. Az Első Doktornál kifejezetten szenzációszámba megy, amikor a harmadik évad végén nem a múltban vagy a jövőben, hanem a jelenben -vagyis 1966-ban- old meg egy ügyet. Egyébként érdemes készülni hogy azért a sci-fi részek a Harmadik Doktornál elég minimalisták lesznek, már ami a megjelenést illeti :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Got 2x2

 

Hát hát ebben a részben azért már jobb volt az elosztása a szereplők idejének, de még mindig sokan vannak, sőt, egyre többen. A greyjoyok kastélya nagyon durván nézett ki, és hát ahogy megpróbáltam elkapni a testvérét az durva volt. a "király" meg mint mindig, itt is egy nagyképű k-csög. Kicsit már sok az ilyen karakter. Azért kíváncsi vagyok, hogy beáll e Starkékhoz. Tyrion kavarja a sz-rt rendesen, ő még most is jó arc, ahogy Havas Jon is. Ez a két szál érdekel most a leginkább. Aria szála is aranyos volt. Még a végén összejön Baratheon király fattyával. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a Fringe promo :) Nagyon várom már a következő részt.

Got 2/4

 

Most eljutottam oda, hogy egy picit zavar a sok szál. Ide-oda röppenünk egyikről a másikra, közben a fele bele sem kerül egy-egy részbe. Úgy érzem, hogy ez nagyon lassítja a sorozatot. Esetleg lehetett volna több részből álló évadot elképzelni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones 2x04

 

Izgalmas rész volt, az ötven perc nagyon gyorsan eltelt. Quarth szépre sikeredett, már amennyit egyelőre láthattunk belőle :). Joffrey szadista hajlamait kellően érzékletesen mutatták be, de szerintem a jelenet fölöslegesen elnyújtott volt. A Hegy bandájának kegyetlenkedései ugyanúgy átjöttek, mint a könyvben. Talán eddig ez volt a legjobb rész, és végre hosszabb szerepet kapott Robb. Az új szereplőt, Boltont tökéletesen másképp képzeltem el, de meg fogom zokni. Már Stannis ábrázatával is sikerült megbarátkoznom.

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones 2x04

 

Izgalmas rész volt, az ötven perc nagyon gyorsan eltelt. Quarth szépre sikeredett, már amennyit egyelőre láthattunk belőle :). Joffrey szadista hajlamait kellően érzékletesen mutatták be, de szerintem a jelenet fölöslegesen elnyújtott volt. A Hegy bandájának kegyetlenkedései ugyanúgy átjöttek, mint a könyvben. Talán eddig ez volt a legjobb rész, és végre hosszabb szerepet kapott Robb. Az új szereplőt, Boltont tökéletesen másképp képzeltem el, de meg fogom zokni. Már Stannis ábrázatával is sikerült megbarátkoznom.

 

Sokszor elnyújtanak jó pár dolgot feleslegesen. Nem igazán értem miért mondták azt, hogy a 3. könyvet nem 1, hanem 2 évadban kell megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a Fringe promo :) Nagyon várom már a következő részt.

Én is. :) Mellesleg még nincs kizárva, hogy lesz következő évad. A Supernatural mellett a másik nagy örömhír lenne nekem sorozatok szempontjából.

 

Szerk.: Na, csak emlegetnem kellett, erre egy ilyenbe botlok... :D

 

"Úgy tűnik már szinte biztos egy ötödik évad, ha nem is 20 részes. Az információ nem hivatalos, de Joel Wyman szerint (producer) egy 1-10-ig terjedő skálán 9,99 esély van rá, hogy kapunk 5. évadot, ráadásul ezen a héten fogják valószínűleg hivatalosan is bejelenteni a dolgot. Amint így lesz, jelentkezünk!"

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Úgy tűnik már szinte biztos egy ötödik évad, ha nem is 20 részes. Az információ nem hivatalos, de Joel Wyman szerint (producer) egy 1-10-ig terjedő skálán 9,99 esély van rá, hogy kapunk 5. évadot, ráadásul ezen a héten fogják valószínűleg hivatalosan is bejelenteni a dolgot. Amint így lesz, jelentkezünk!"

Köszi, remélem, így lesz :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe 5. évad berendelve. Ergo ősztől láthatjuk Peterék kalandjainak utolsó 13 epizódját.

:yeah::clap::rock:

 

Legalább előre tudják, meddig dolgozhatnak, lesz idejük lezárni a történetet, ahogy a Chucknál is tették.

 

Szerk.:

 

Ahogy nézem, már egy előzetest is feldobtak:

http://www.youtube.com/watch?v=gvWqOZL8JXA

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ahogy a LOST-nál is. Bár ott eleve 6 évadra terveztek, és akárki akármit is mond olyan szinten kerek egész az a történet, hogy HIHETETLEN! :D

 

A Chuck is jó zárást kapott. Mindig öröm, amikor egy sorozatnál megadják a lehetőséget a lezárásra! Szóval öröm van, nagy öröm! :) ... és bódottá! :)

 

Bizony... összetoltak egy kis videjót ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pótolva a lemaradásom.

 

Castle 4x18-21

 

4x18: vicces pillanatok a párostól, az első pillanattól leleplezhető gyilkos, totálisan átlagos epizód.

 

4x19: Na, csak elővették az évad eleje óta hanyagolt szálat. Ezt nem csípem ebben a sorozatban, hogy annyira a bevált (és kissé talán már elavult) formula szerint működik. De amikor végre rátérnek a dolgok valódi menetére, akkor azért csak-csak visszatér az, ami miatt szeretem ezt a sorozatot. Jó, hogy a fordulat a szereplők életében egy ilyen tölteléknek indító epizódban állt be, legalább volt mind meglepődni. Szerencsére, mert az ügy itt is annyira sablonos volt, hogy ihaj, még a főcím sem ment le, de már tudtam, mi lesz az eredmény, pedig furfangosnak volt beállítva. :pfff: Viszont a végére a két főszereplő helyzete annyira jól jött ki, hogy gondolkodás nélkül indítottam a következő részt.

 

4x20: és az nem is okozott csalódást. Castle és Beckett nem lett megint amnéziás, ott folytatták, ahol az előző részben abbahagyták. (Ezt miért nem tudják az egész évadban hozni?) Mi több, az egész rész tiszta nosztalgia volt. Castle viselkedése, idióta teóriái és ötletei, meg az, hogy Backett Lanie-vel konzultál a magánéletéről, ez mind az első két évadra volt jellemző. Tiszta jó érzés volt, és itt éreztem először, hogy azért a szereplők változtak az évadok alatt. Nem sokat, de azért változtak. Mondanám, hogy az írók is rájöhettek most, de tudom, hogy mindez csak az 5x02-ig fog kitartani, aztán megint jön az amnézia.

Az is tetszett, hogy ezúttal nem akarták eljátszani a "hú, ki lehet a gyilkos" című játékot, így már az elején leleplezték. Érdekesebb is volt így a sztori, hogy nem a "ki", hanem a "hogyan buktassuk le" volt az ügy mozgató rugója (bár az, hogy egy diplomáciai mentességet élvező figura volt a fő delikvens, azért nem egy nagy ötlet).

Persze azért itt sem voltunk mentesek a kliséktől (a már említett főgenyán túl), hiszen csak bedobták a "másik fickó" receptet, aki ráadásul angol (most komolyan, az amcsi csajok ennyire buknak a brittekre? Bones, Chuck, Castle, mindegyikben feltűnik egy angol, aki le akarja pattintani a hős kezéről a nőt).

 

4x21: de addig is van még három rész, ebből még egy volt hátra, a többi meg a következő két hétben. Ez az Adam Baldwinos rész, és milyen remek rész volt. Szakadtam a röhögéstől. Fillion és Baldwin baromi jól nyomták, nem is éreztem a többi szereplő hiányát. Ráadásul majdnem az elején egy Chuckos utalással nyitottak.

"Első szabály, ne használja a "csodálatos" (awesome, ugye :D) szót. Felnőtt férfi." :lol:

A vége is érdekesen alakult, kíváncsi vagyok, vajon ennek az évadnak a végére összejönnek végre, vagy most meg Castle-vel történik valami? Sajnos én ez utóbbira fogadok... :para:

De akárhogy is, remélem nem utoljára láttuk Slaughter nyomozót. Hatalmas arc. :lol:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A francba. Ez bizony nem jó hír. Még jó hogy nem kezdtem el nézni.

Mivel a szokásos huszonrész helyett 13 lesz, remélhetőleg azok is lemennek karácsonyig, talán már idén elkezdheted.

 

Pótolva a lemaradásom.

 

Castle 4x18-21

 

Az awesome utalásnál nekem is rögtön Chuck jutott eszembe, biztosan azért volt benne :D

Végül is nyomoz tovább, nem történt vele semmi extra, így aztán még találkozhatunk a karakterrel :) Jó is volna.

Amcsi csajok, brit pasikhoz ott van még adaléknak a Love actually című film az angolok részéről, szóval lehet valami ebben a dologban :hehe:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

 

Sajnálom a másik oldal elvesztését. De hát lassan az egész sorozat a végér ér (még egy fél évad), úgyhogy... sajnálom, hogy nem gyógyulhatnak teljesen fel odaát. :(

 

Jut eszembe. Jones hogy is közlekedik a világok között? Most annak is vége? Semerre nem tud menni? Teljesen megszűnt az átjárás a két világ között?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt az e heti Supernatural, az évad egyik legjobb része eddig. Volt itt minden, ami kell egy jó részhez. Az utalások hatalmasak voltak, főleg a csaj SW-gyűjteménye tetszett, de a Hermione figura sem volt rossz. :D

 

Végre haladt előre a főszál is, érződik, hogy közeledünk az évad és ezzel valószínűleg a leviatán-buli végéhez. Kíváncsi vagyok, végül hogy nyírják majd ki Dicket, ahogy arra is, mi az az "agyagtábla". Szellem-Bobby akciói is jók voltak, én nem félek attól, hogy levadászni való bosszúálló szellem válik belőle, több esze van annál. Csak a csaj életét akarta megmenteni.

Már csak 3 rész van az évadból, de ha így folytatják, ütős kis finálé elé nézünk. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

Én is sajnálom, hogy megszűnt a kapcsolat a két világ között :( Nekem is hiányozni fognak a többiek, mint Walternak.

A gép előtt is volt átjárás a két világ között, csak jóval macerásabb és ritkább, így Jones a maga módszerével még tud közlekedni (persze annak meglehetnek a kellemetlen következményei). Eddig sem a hidat használta. Nem is tudom, ezzel még nem biztos, hogy vége van Jones pályafutásnak. Szerintem a gépet újra lehet indítani, csak éppen mikor lehetnek biztosan abban, hogy érdemes is? Mondjuk Jones átjön ide, és itt kapják el, stb. Sejtettem, hogy Lincoln inkább maradni fog a túloldalon. Jó volt látni így együtt a két Waltert, végre nem vita, stb volt közöttük.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.