Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

B*ssza meg! :o

 

 

Remélem kivágják a szívét a kis tetűnek. Nagyon sok feszültség gyűlt fel a végére.

 

levezetés képpen. Én ezt szoktam tenni e rész után 8) Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is rögtön ez jutott eszembe, Sky, szerintem tégy még egy próbát, és meglátod, mi lesz a szöszivel :)

Lehet, hogy kap majd második esélyt. Nem egy sorozattal jártam már úgy, hogy elsőre nem nyerte le a tetszésem, később mégis megszerettem. Másrészt, kíváncsivá tettetek. :)

 

 

The Walking Dead - 3. évad

 

Ahogy tegnap is írtam, remek évad, eddig semmi kifogásom nincs ellene. Remek karakterek, dráma, érzelembombák, mondanivaló... a sztori is pörgősebb, mint korábban, de a rész végi cliffhangerek száma is jócskán megnőtt. Szerencsére továbbra is képesek úgy szőni a sztorit, hogy az érdekes maradjon, pedig nekem már az 1. évad után (ami ugye csak 6 rész) lövésem nem volt, miként lehet ezt értelmesen folytatni. De még mindig bőven van benne potenciál.

 

Lori halálát nagyon sajnáltam, számomra a legmegrázóbb volt a 8 részben, semmivel nem szolgált rá a karakter arra, hogy másként érezzek. Követett el hibákat, de amennyire tudom, tökéletes ember nem létezik. Kár, hogy gyakorlatilag úgy halt meg, hogy Rick neheztelt rá, pedig igazán kitett magért, igyekezett jóvátenni a hibáit, mindeközben Carlra és a babára is figyelnie kellett. Nem lehet egyszerű dolog. Sajnálom, hogy Rick csak a halála után mondta el az érzéseit.

Rick számomra egyértelmű favorit, továbbra is példaértékű, ahogy kezeli a keményebbnél keményebb szitukat úgy, hogy közben nem fordul ki önmagából, mégis megteszi, amit a túlélés megkövetel. Továbbá Glenn is feljebb kúszott a létrámon, a fogva tartás alatt szépen helytállt. De Carl is helyes irányba fejlődik... a körülmények ellenére az egyik legemberibb szereplő, 13 éves létére felnőtteket megszégyenítően viselkedik, ami semmiképpen nem rossz dolog. Persze Daryl is remek úton halad, ég és föld a különbség közte, és Merle közt... továbbá én Michonne-t is csípem, remélem, bizalmasabb viszonyba kerül Rickékkel. Andreát sajnos továbbra sem kedvelem jobban, mint eddig, ugyanakkor komolyabb gondom sincs vele... sajnálatos, hogy magával ragadta a Kormányzó álcája, egyértelmű, hogy a fickó egy gerinctelen, hidegvérű gyilkos (sok más mellett).

Kíváncsi vagyok, mi lesz Rick gyerekével... nehéz belegondolni, milyen felnőtt válik valakiből, aki ilyen világban nő fel. Mennyire marad benne emberség, az állati- túlélést mindenek elé helyező ösztönök helyett.

 

Egyébként jól kihangsúlyoztak egy reális gondot... sajnos mindig lesznek olyan emberek, akik számára a saját jólétük és túlélésük minden másnál fontosabb, amiért erkölcstelenül ártatlanokat kínoznak, vagy ölnek, ha kell. Pedig egy ilyen krízisben épp, hogy össze kéne fognia a kisebbségnek (emberek) és együtt átvészelni mindazt, amivel szembekerülnek. Ehelyett, jellemző módon egymással háborúznak, egymást gyilkolják. Ez persze csak a kezdeményező felet minősíti, az önvédelemből cselekvőket, vagy ártatlanokat segítőket semmiképp sem!

Lényeg a lényeg, hogy várom a folytatást. Sajnálom, hogy februárig várni kell, de azt még inkább, hogy a 9. résztől heteket kell várnom ilyen részek között.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT. Meg is volt az első évad. Remek volt. :)

Legjobb jelenet?

:P:D

Szép kis izgalmakkal ért véget az első évad. Minden karakter előtt ott a nagy kaland, vagy a reménytelen sors.. :P Akkor gondolom a 2. évadot is megtekinted idővel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok első évad kapcsán

 

Engem egyébként nem is feltétlenül Ned Stark lefejezése lepett meg a legjobban, hanem Khal Drogo elpatkolása. A többi főszereplő halál igazából dramaturgiai okokkal elég jól igazolható. Robert Baratheon királynak nyilván mennie kellett ahhoz, hogy a hatalomért folyó harc igazán beindulhasson és bár Ned Stark halála jóval meglepőbb, végülis amíg ő marad, addig a gyermekei nem tudnak kilépni az árnyékából. Azzal, hogy elment mindannyiuknak fel kellett nőniük. Igazából itt inkább az a meglepő, hogy az apa/mester figura ilyen hamar elment.

Khal Drogo viszont egész más lapra tartozik. Neki volt egy nagyon jól felépített szála. A brutál barbár lassan kezdett szimpatikussá válni, ráadásul jól felvezették, hogy miként lesz ő az első khal aki hajlandó Westerosba menni (itt megjegyzem hogy a tűznél elmondott beszéde amikor elmondja, mint fogja feldúlni a kontinenst, az egyik kedvenc jelenetem). És aztán fogja Martin és kihajítja a szemétre, mondván, hogy igen ez egy érdekes szál lehetett volna, de inkább mutatok valami teljesen mást. Ez az egyik legtökösebb írói húzás amit valaha láttam. Martin sokat hajtogatja, hogy szeretné ha az olvasói mindig félve lapoznának és sose gondolnák, hogy bármelyik szereplő is biztonságban van. Na nálam ezt Khal Drogo kiírásával érte el.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó kb. 5 percet annak idején többször is megnéztem, annyira jó a záró képsor :)

Az tényleg ütős volt, én is tátott szájjal néztem. :)

 

Legjobb jelenet?

:P:D

Szép kis izgalmakkal ért véget az első évad. Minden karakter előtt ott a nagy kaland, vagy a reménytelen sors.. :P Akkor gondolom a 2. évadot is megtekinted idővel :)

Persze, minél előbb megnézem majd. Egyébként nekem a Falas jelenetek tetszenek a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mad Men - Reklámőrültek

 

Na, ez remek retro sorozat. :) 1960-ban játszódik New Yorkban, és a reklámszakmában dolgozó emberkékről szól. Marketing szakma bimbodzó fejlődését mutatja be.

Az első 3 rész után van benne potenciál. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mad Men - Reklámőrültek

 

Na, ez remek retro sorozat. :) 1960-ban játszódik New Yorkban, és a reklámszakmában dolgozó emberkékről szól. Marketing szakma bimbodzó fejlődését mutatja be.

Az első 3 rész után van benne potenciál. :cool:

Nagyon sokan szeretik, de én pont ezt a 3 részt bírtam megnézni belőle. :( Pedig nagyon szerettem volna, főleg a csajok miatt, de nem kötött lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is eljutottam végre a Doctor Who karácsonyi kiadásához. Hát... Ahogy az előző két részben, ebben is csalódnom kellett. A sztori harmatgyenge és kiszámítható, a Doktor letargiájától frászt kaptam, ezt már a tízeskében sem bírtam, erre a kedvenc dokim is átment emoba... Még light, de ha így folytatja. A TARDIS már bekomorult, ő is sötétben jár, mosolya alig van, az sem őszinte. Áááá... Kiveszett belőle a lendület, ez is besztondul, mint az elődje, aztán jöhet a regenerálódás. Marad a kilencedik a kedvencem, ő legalább mosolyogva regenerálódott.

Clara karaktere is jó lenne, ha nem lenne ilyen erőltetett. A mögé szőtt rejtéllyel és a beszólogatásaival tiszta Amy v2.0. Strax inkább idegesített, bár azért a gránátos poénok tetszettek. A gyíkcsajt és a nejét meg nem tudom minek erőltették bele, mert hasznuk az nem sok volt. Lézengtek ott kicsit, aztán szevasz. Összességében, a Christmas Carol is jobban tetszett, pedig az sem tetszett igazán. Kicsit bővebben a spoiler kapcsoló mögött, előre is bocsi a durvább kirohanásokért.

 

 

Hűűűűűazanyjááááááátamindenitwaaaaaóóóóóóóóóó!!!!!!!!! :D:rock::hehe::clap::yeah:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide jöhet a kedvenc filmes idézetem: "sokat ittál fiú?" :lol:

Csak néhány pohár fehér borocskát. :D

Miből van ez az idézet? A fejemben van a hangsúly, ahogy mondják, még annak a hangja is, aki mondja, de nem ugrik be. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Dzséjt, marhára nem értek veled egyet, de lejjebb én már leírtam a véleményem. Igazából el sem olvastam inkább a spoiler mögötti részt, mert csak felhúztam volna magam.

Háhá nem is. :D örülök, hogy tetszett. :D Akkor most írhatsz egy valódi kritikát. :D :D28048_521251611241080_555522078_n.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT második évad után. Jó volt ez is, bár néhol kicsit untam. A vége viszont váróssá tette a folytatást.

 

 

Tetszettek a zombik, és továbbra is úgy gondolom, hogy a faltól északra zajló események a legjobbak. Megérzésem szerint az igazi fenyegetés is onnan fog érkezni.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem Doctor 4. évadának első 3 részét, a 2.33-at, 2.66-ot, meg a 0. részt, marha jók voltak. :D

 

 

Főleg a 0. részben mikor már elhúzott mindenki inkább mint, hogy megint az UFO-kkal kerűljenek összetűzésbe. :D Elég nagy poént volt, hogy már számítanak valamire. 2.33 inkább csak aranyos volt mély értelemmel, a 2.66 meg érdekes a dupla Doctor miatt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT második évad után. Jó volt ez is, bár néhol kicsit untam. A vége viszont váróssá tette a folytatást.

 

 

Tetszettek a zombik, és továbbra is úgy gondolom, hogy a faltól északra zajló események a legjobbak. Megérzésem szerint az igazi fenyegetés is onnan fog érkezni.

 

 

Jók a megérzéseid Ody. :cool: A 3. évad remélhetőleg a legjobb lesz, mivel a Kardok Vihara a legjobb a könyv szériában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Doctor Who fanok!

Közeledvén szeretett sorozatunk 50. évfordulójához, úgy gondoltam, illendő, ha én is kiveszem magam a Doktor kalandjainak népszerűsítésében kis hazánkban.

Két kedvenc Doktorom, a második (Patrick Troughton) és a hetedik (Sylvester McCoy) epizódjaihoz készítek majd magyar feliratot, a tervek szerint havonta kettőt, amiket a feliratok.info oldalon tudtok majd elérni.

Az első feliratot még az óévben sikerült elkészítenem, ez pedig nem volna más, mint a The Tomb of the Cybermen, ami a második Doktor első teljes egészében fennmaradt epizódja. (Sajnos a cybermenek nevét kénytelen voltam "kiborggá" korcsosítani, de remélem ez nem lesz olyan zavaró számotokra, mint számomra :D)

Szóval tessék nézegetni a régi részeket az évforduló évében, főleg, hogy ne legyen hiábavaló a munkám! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.