Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Még azért a második évadba belenézek, ha már ledaráltam az elsőt :) Egyébként onnan már érdekesnek tűnik, mikor Donald nevű főszereplő ipse múltjából kiderülnek sötét kis titkok :)

Most indul egyébként a 6. évad, tehát valamerre biztos tart a sorozat :D

 

Sherlock féle angol sorozatot érdemes elkezdeni? :)

sherlockseries2poster.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock féle angol sorozatot érdemes elkezdeni? Valaki már látta? :)

Nem hogy érdemes, de egyenesen kötelező :D Az első évad egy nagyon jó bemelegités a második évad pedig talán kategóriája legjobbja. Jó páran dicsértük már korábban egyébként és majd láthatod, hogy nem véletlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még a DW előtt ledarálom gyorsan a Sherlocokt :D

Mellesleg az írja a Sherlockot aki a mostani DW részeket szóval csak jó lehet! :)

Amúgy szerintem is iszonyú jó sorozat, és ha jól hallottam már nekikezdtek a 3. évadnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemhogy kéne hanem kötelező. :D Hol hagytad abba? A 3. évad eddig fantasztikus.

Mit szólsz a legutóbbi részhez?

 

 

Szerintem Rickék elég szarháziak voltak a hátitáskás csávóval. Bár érthető, ez a világ ilyen lett. Főleg az a megdöbbentő, hogy a táskáért visszamennek. Mindenki önmagáért.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez várható volt. Örülök neki, az utóbbi évadokban már érezni lehetett némi elfáradást, azontúl, hogy továbbra is egyik nagy kedvencem.

Ezt pont ezután az évad után mondjátok, ami szinte, ha nem a legjobb volt?? hmm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: Downton: 2x5: uhh na ez volt az a rész, ami kőkemény dráma volt. Egyik legjobb rész.

Leírod spoilerbe mi történt?

Már keverem a történéseket, de sejtem mire gondolsz.

 

Walking Dead: a 2. és 3.évadot ebben a hónapban szerintem ledarálom. Közben a Sherlock is megérkezett. Március kellemes lesz.

Áprilisban meg GoT 3 , DW nézés, meg talán Mad Men 2.

Nyáron meg már baromira várom a Breaking Bad utolsó évadát. Hihetetlen izgalmas és jól megírt sorozat. Ajánlom mindenkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit szólsz a legutóbbi részhez?

 

 

Szerintem Rickék elég szarháziak voltak a hátitáskás csávóval. Bár érthető, ez a világ ilyen lett. Főleg az a megdöbbentő, hogy a táskáért visszamennek. Mindenki önmagáért.

 

 

 

A világod olyan amilyenné alakítod. Ezt egy bölcs mondta sajnos a neve nem ugrik be de egyetértek a mondásával. Rick a szememben nagyot zuhant. Főleg úgy hogy őt is megmentették. A szomorú hogy ez az irdatlan önzés fog a pusztuláshoz vezetni. Pl a srác plusz egy embert jelentette volna a Kormányzó elleni harchoz. Ezenkívül vallóm hogy nekik valahogy az emberiség fennmaradása is a feladatuk. Így akarnak örökké élni? Keresni kéne még közösségeket ahol biztos van pár mérnök akivel esetleg újra lehetne pl indítani az áramszolgáltatást stb. És mindennap minimum 200 zombit kéne likvidálni hogy egy idő után biztonságos legyen a Föld. Vagy jó ez az állandó félelem? Ha tényleg mindenki önző lenne akkor az emberiség is kihalna de ha ilyenek leszünk akkor haljunk is ki mert nem érdemlünk meg semmit. Ahogy mondtam én sosem lennék ilyen hogy valakit otthagyok meghalni. Összefoglalva Rick gyilkos lett mert miatta halt meg a srác. És baromi kiváncsi lennék ha vele a vagy a fiával bánna így valaki. Mert érdekes ezen önző emberek ahogy őket hagynák ott ők szidnák a másikat milyen szemét hogy elhajtott. Na ez a gusztustalan.

Egy kérdés: Hogy a lópikulába került Rick vissza a lakóhelyére? Nehogy már úgy jártak körbe hogy pont azon börtön mellett kötnek ki ahol ő élt. Az első évadban baromi messze elmentek onnan. Az is eszembe jutott hogy ott van közel Atlanta miért nem oda mentek fegyverérét?

 

 

 

Mondjuk én is abbahagytam a második évadnál. Nekem is folytatni kéne. :D

 

De csak a 24 befejezése után. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A világod olyan amilyenné alakítod. Ezt egy bölcs mondta sajnos a neve nem ugrik be de egyetértek a mondásával. Rick a szememben nagyot zuhant. Főleg úgy hogy őt is megmentették. A szomorú hogy ez az irdatlan önzés fog a pusztuláshoz vezetni. Pl a srác plusz egy embert jelentette volna a Kormányzó elleni harchoz. Ezenkívül vallóm hogy nekik valahogy az emberiség fennmaradása is a feladatuk. Így akarnak örökké élni? Keresni kéne még közösségeket ahol biztos van pár mérnök akivel esetleg újra lehetne pl indítani az áramszolgáltatást stb. És mindennap minimum 200 zombit kéne likvidálni hogy egy idő után biztonságos legyen a Föld. Vagy jó ez az állandó félelem? Ha tényleg mindenki önző lenne akkor az emberiség is kihalna de ha ilyenek leszünk akkor haljunk is ki mert nem érdemlünk meg semmit. Ahogy mondtam én sosem lennék ilyen hogy valakit otthagyok meghalni. Összefoglalva Rick gyilkos lett mert miatta halt meg a srác. És baromi kiváncsi lennék ha vele a vagy a fiával bánna így valaki. Mert érdekes ezen önző emberek ahogy őket hagynák ott ők szidnák a másikat milyen szemét hogy elhajtott. Na ez a gusztustalan.

Egy kérdés: Hogy a lópikulába került Rick vissza a lakóhelyére? Nehogy már úgy jártak körbe hogy pont azon börtön mellett kötnek ki ahol ő élt. Az első évadban baromi messze elmentek onnan. Az is eszembe jutott hogy ott van közel Atlanta miért nem oda mentek fegyverérét?

 

Walking Dead

 

Igazából olyan nagy távolságokat eddig nem tettek meg a szereplők, az a durva. Szerintem 30-40 km-t mehettek most az autóval. Az volt amúgy a megdöbbentő, hogy még Carl is milyen érzéketlen lett. A többi dologban is egyetértek veled. Arra kell törekedni, hogy egy minél nagyobb közösség létrejöjjön megbízható emberekből. Szerintem amúgy tuti létezhet egy-két ilyen hely.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dexter 8 -ik évadja lesz az utolsó.

 

Sajnos. :( Tény, hogy az első két évad volt az aranykor, azon kívül még a negyedik volt, kiemelkedően fantasztikus, de én még szívesen elnézném. Persze le kell zárni most már, de nekem elég hosszú életszakaszomat kísérte végig ez a sorozat, ezért sajnálom, hogy vége lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW-t most már muszáj lesz néznem!

Hol késtél eddig vele? :P

 

Ice Warrior - így fognak kinézni. :)

Sajnos nem tetszenek, remélem, mozgóképen működni fognak valahogy :(

 

Sherlock féle angol sorozatot érdemes elkezdeni? :)

Mint ahogy lentebb elhangzott, kötelező darab!

 

Mellesleg az írja a Sherlockot aki a mostani DW részeket szóval csak jó lehet! :)

Amúgy szerintem is iszonyú jó sorozat, és ha jól hallottam már nekikezdtek a 3. évadnak.

Köszi a remek hírt! Miután megfertőztem a kolléganőmet a DW-val, most neki állt a Sherlocknak is, éppen a napokban beszéltük, hogy vajon mikor fog jönni a 3. évad.

 

Dextert pedig már nem igazán tudják hova húzni, szóval talán nem is árt, ha a végére érnek. Több másik sorozat is pont a 8. évaddal ért véget, ez egy bűvös számnak tűnik sorozatok szempontjából (a kedvenc számom máskülönben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HBO honlapjáról

GoT 3. évad 6 szereplője, akiket imádni fogsz

 

 

myri%20thoros.jpg

Myri Thoros – A vörös pap

A meglehetősen testes, hedonista pap – Melisandréhoz hasonlóan – R’hllort, a vörös istent szolgálja, de ha a papi küldetés és az élvhajhász életmód között kell választania, Myri Thoros egészen biztosan inkább az utóbbi mellett teszi le a voksát. A testi örömök, az ital és a csata iránti szeretete mindig felülkerekedett a vallási elhivatottságán, ám ez nem okozott túl sok problémát számára, hiszen a közös érdeklődési körük miatt a néhai királlyal, Robert Baratheonnal is remek barátságot ápolt. A harmadik évadban egy törvényenkívüli társaságban, a Lobogó Nélküli Testvériségben védi a Folyóvidék lakosait a portyázó katonáktól, és a csapat vezetőjének, a titokzatos Beric Dondarrionnak a jobb kezeként szolgál.

Myri Thorost a legnagyobb élő harcosok között tartják számon. Híres arról, hogy mindig lángoló karddal küzd, hogy elijessze az ellenfele lovát, illetve, hogy háromszor is legyőzte a szintén rettenthetetlennek tartott Sandor Clegane-t, vagyis a Kutyát.

 

dondarrion.jpg

Lord Beric Dondarrion – A Villámúr

A harmadik szezon kétségkívül legtitokzatosabb lovagját még az első évad idején bízta meg Eddard Stark azzal, hogy mindenáron kerítse elő Gregor Clegane-t (alias a Lovagló Hegy) a Folyóvidékről, és hozzon békét a térségbe. Beric Dondarrion a kitűzött célt akkor sem veszti szem elől, amikor a háború kitör Westeroson. Így barátjával, Myri Thorosszal és számos más katonával együtt megalapítják a Lobogó Nélküli Testvériséget, hogy gerillamódszerekkel harcoljanak az ártatlanokat fosztogató banditák ellen.

A Villámúr a nevét egyrészt a semmiből jövő, gyors rajtaütéseiről kapta, illetve – a Viharvidék uraként – a címerén díszelgő kétágú villámról. Ügyes kardforgató és erős igazságérzettel megáldott ember hírében áll.

 

mance%20rayder.jpg

Mance Rayder – A Falon túli király

A szabad nép vezetője, az Éjjeli Őrség dezertőre, aki megszegte esküjét. Mance Raydert már sokat emlegették A Fal védelmezői korábban, ám Havas Jonnak eddig nem volt alkalma találkozni vele – ez azonban a harmadik évadban megváltozik.

Annak ellenére, hogy Mance Rayder meglehetősen átlagos fizimiskájú férfi, annál manipulatívabb személyiséggel bír. Bár a szabad nép gyermekeként látta meg a napvilágot, az Éjjeli Őrség egészen kicsi korában magához vette, majd miután feketét öltött, évtizedekig szolgálta a birodalmat. Egy alkalommal azonban, amikor éppen felderítésen járt a Falon túli erdőkben és megsérült, egy vad asszony látta el a sebeit. Ekkor nyílt fel először a szeme és kezdett szimpatizálni a vadakkal. Mikor visszatért a Fekete várba a testvéreihez, a parancsonokok azonnal azt kérték tőle, hogy cserélje le időközben piros anyagokkal toldozott-foldozott köpenyét a kötelező feketére. Mance azonban ebben a követelésben a személyes szabadsága korlátozását látta, ezért úgy döntött, megszegi életre szóló esküjét és inkább a szabad nép között él.

 

t%C3%B6vis.jpg

Lady Olenna – A Töviskirálynő

Ha az intrikákról van szó, a Lannisterek tagjai méltó ellenfélre találhatnak Lady Olenna, a Tyrell-ház matrónájának személyében. Noha már jóval túljutott élete delén, és látszatra csupán egy békés öregasszonynak tűnik, nem véletlenül aggatták rá „A Töviskirálynő” gúnynevet. Pontosan tisztában van azzal, milyen ármánykodás folyik a királyi udvar színfalai mögött és megvannak a praktikái arra, kiből hogyan kell kihúznia a számára szükséges információkat. Margery Tyrell és Joeffry házassága miatt érkezik Királyvárba és – Sansa segítségével - hamar felméri a terepet, mire is számíthat majd az uralkodótól...

Érdekesség vele kapcsolatban, hogy családja fiatalon hozzá akarta adni az egyik Targaryen sarjhoz, ám minden követ megmozgatott, nehogy beteljesüljön a frigy.

 

jojen.jpg

Jojen és Meera Reed – Zavarosrév örökösei

A Reedek a Nyak folyton változó, mocsaras-lápos vidékén élnek, hűbéresküjük a Starkokhoz köti őket. Zavarosrév ura azonban nem ezért küldi két gyermekét Deresbe. A fiatal, vézna és sápadt Jojennek – Branhez hasonlóan – régóta különös álmai vannak, amelyekben rendszerint feltűnik a titokzatos háromszemű holló is. Mivel ő már régóta megtanulta kezelni képességét, és Bran jövőjébe is bele tudott pillantani, ezért afféle mentorként érkezik a nyomorék Stark fiú mellé. Jojen nővére, Meera pedig ugyan nem kapta meg a „zöldlátás” ajándékát, ám rendkívül tapasztalt vadász, mesterien bánik a szigonnyal és akár a jég hátán is megél – ezzel remekül segíti a világi dolgokkal kevesbé törődő öccsét.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar, ugye hogy a DA 2. évad már jobb, mint az első? :)

Az biztos. Miért ki állított mást? :D

 

Karrde: Amúgy én is kíváncsi vagyok mit hoznak ki a Jégharcosokból, mert a régi részekben sem volt valami nagy és eget rengető szerepük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Downton Abbey 1. évad: Már rég el akartam kezdeni, főleg mivel annyi díjat nyert dráma kategóriában és mosta le többször a Dokit illetve Merlint, Sherlockot. Viszont úgy néz ki a cliffhanger után,hogy a folytatás izgibb lesz. :)

Na még itt írtad, hogy reméled a folytatás izgibb lesz :) Csak azért kérdeztem :)

Jobban összevan rakva a 2. évad, mondjuk köszönhető a történelmi háttérnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A világod olyan amilyenné alakítod. Ezt egy bölcs mondta sajnos a neve nem ugrik be de egyetértek a mondásával. Rick a szememben nagyot zuhant. Főleg úgy hogy őt is megmentették. A szomorú hogy ez az irdatlan önzés fog a pusztuláshoz vezetni. Pl a srác plusz egy embert jelentette volna a Kormányzó elleni harchoz. Ezenkívül vallóm hogy nekik valahogy az emberiség fennmaradása is a feladatuk. Így akarnak örökké élni? Keresni kéne még közösségeket ahol biztos van pár mérnök akivel esetleg újra lehetne pl indítani az áramszolgáltatást stb. És mindennap minimum 200 zombit kéne likvidálni hogy egy idő után biztonságos legyen a Föld. Vagy jó ez az állandó félelem? Ha tényleg mindenki önző lenne akkor az emberiség is kihalna de ha ilyenek leszünk akkor haljunk is ki mert nem érdemlünk meg semmit. Ahogy mondtam én sosem lennék ilyen hogy valakit otthagyok meghalni. Összefoglalva Rick gyilkos lett mert miatta halt meg a srác. És baromi kiváncsi lennék ha vele a vagy a fiával bánna így valaki. Mert érdekes ezen önző emberek ahogy őket hagynák ott ők szidnák a másikat milyen szemét hogy elhajtott. Na ez a gusztustalan.

Egy kérdés: Hogy a lópikulába került Rick vissza a lakóhelyére? Nehogy már úgy jártak körbe hogy pont azon börtön mellett kötnek ki ahol ő élt. Az első évadban baromi messze elmentek onnan. Az is eszembe jutott hogy ott van közel Atlanta miért nem oda mentek fegyverérét?

 

The Walking Dead - 3x12

 

 

Ha nem is maximálisan, de valamennyire azért védhető, megérthető Rick. A kifordult világ még több önző, csak a túlélést hajszoló embert teremtett, így nem tudhatja, kiben bízhat. Azt pedig teljesen megértem, hogy nem akart kockáztatni és Judith közelébe vinni egy potenciális veszélyforrást, aki némi élelemért és fegyverért akár a férfi torkát is elvághatja álmában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem még nem győzött meg a Vikings. Vannak jó vonásai -tetszik, hogy igyekeznek bemutatni a korabeli szokásokat, no meg Gabriel Byrne-nek nagyol ül ez a szemétláda nagyfönök szerep- de egyelőre maga a sztori és a hangulat kicsit nyögvenyelős. Még simán kialakulhat úgyhogy tuti nézni fogom a következő részeket, de ahhoz hogy igazán jó legyen érdemi fejlődést kéne felmutatniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.