Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Már láttam természetesen az évadot (és a 4./5. évadokat is) eredeti nyelven, darálva. DE, mivel nekem nagyon is bejön a szinkronja és szívesen nézem a családdal újra (mivel nagy családi kedvenc lett a sorozat) ezért az egyik közös programunk a hétfő esti Chuck nézés. Hát ez a nagy titok ;)

Huh, ezt jó tudni, nekem is jó lenne a szinkronos verzió. Ha jól láttam, a prizma TV-n megy hétfőnként este 10-kor. Hetente egy új rész van? Mert naponta többször is ismételnek.

 

 

Ramsay is coming :evil:

Túl jó ez a kép a fickóhoz. :D

Őt még Jeoffrey-nál is jobban utáltam, de Jeoffrey legalább már kinézetre is nagyon unszimpatikus volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, ezt jó tudni, nekem is jó lenne a szinkronos verzió. Ha jól láttam, a prizma TV-n megy hétfőnként este 10-kor. Hetente egy új rész van? Mert naponta többször is ismételnek.

 

Így van, heti egy új rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már többször láttam, de még mindig nem értem hogy

 

Moriarty végülis miért ölte meg magát?

Sherlock feléledésére úgyis csak a köv évadban kapunk választ, de gondolom segítsére volt a kis "barátnője".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan mindkettőre kíváncsi vagyok :D

 

Direkt megnéztem még egyszer a végét:

 

 

 

Az első úgy gondolom nem olyan bonyolult. Az összes addig történt esemény arra ment ki, hogy aztán a végén becsapdázza Sherlockot. A végén miután úgy gondolja, hogy megtörte Sherlock-ot és a csapda bezárult, megöli magát ezzel véglegesítve Sherlock sorsát...

Az esés túlélése már más dolog. Sok elméletet hallottam már erről. Az egyik szerint: állt ott egy teherautó amiben valamilyen zsákok voltak és ami miután Sherlock végleg elterül látványosan elhajt... Ezzel lehetett trükközni, a Watsont elütő kerékpáros pedig valószínűleg szintén nem véletlen, amíg megszédült Sherlocknak volt jó néhány másodperce elrendezni a dolgokat. A bérgyilkos nem láthatta a dolgokat, mert ő teljesen átellenes szögben volt az épületben, ő Watsont figyelte...

A részben korábban Sherlock egy szívességet kért Mollytól, aki egészen véletlenül annak a kórháznak a hullaházában dolgozott. A helyszínt is Sherlock választotta ki és utalgatott is Moriartynak korábban a részben... Jah és Mollyt nem sorolta Moriarty a barátok közé, akit így nem tartott sakkban senki, a kórházban beszervezhette az embereket, akik utána körülvették a fake hullát ;)

Olyat is hallottam, hogy lehet hogy Watsonnak abból az anyagból adtak, amit a 2. részben láthattunk, de én enélkül is el tudom képzelni, hogy működik a dolog.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már többször láttam, de még mindig nem értem hogy

 

Moriarty végülis miért ölte meg magát?

 

Mert azt akarta, hogy

Sherlock azt higgye, hogy meghalt, mivel Moriarty tudta, hogy Sherlock is csak eljátssza a halált. Nagy sakkjátszma ez. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rászántam magam és elkezdtem a DW-t. Egyelőre nem rossz, de remélem, azért az 1. évadnál lesznek jobbak is. ;) Ha már megígértem, végigtolom az évadot.

Vannak benne határozottan jó (és röhejes :lol: ) ötletek,

de az a rész számomra elég értelmezhetetlen, amikor Rose meggátolja az apja halálát. Témáját tekintve ez érdekelt legjobban (időparadoxon problémája), de csak összezavarni sikerült vele. :hmm: Honnan származnak azok a CG-sárkányok, és miként akarták úgy orvosolni a paradoxont, hogy apokalipszist indítottak a Földön? Arra gondoltam, hogy az idővonal kijavítása a céljuk (addig nem nyugszanak, amíg a fater él). De ehhez miért volt szükség az egész felhajtásra? Végül úgy állt tovább a Doktor és Rose, hogy mégis megváltozott a jelen (apróságok tekintetében, de mégis). Így akkor mi értelme is volt az egész megváltozott idővonal körüli cécónak? Belegondolva, apróságok tekintetében, de ezek az ugrálgatások mindig megváltoztatják az idővonalat. Felülíródik a korábbi, vagy új kreálódik? Mindkét verziónak ellent mond, hogy a Doktor nem mehet vissza megakadályozni eseményeket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rászántam magam és elkezdtem a DW-t. Egyelőre nem rossz, de remélem, azért az 1. évadnál lesznek jobbak is. ;) Ha már megígértem, végigtolom az évadot.

Hát ha ezt írod, "hogy megígérted akkor végigtolod", akkor ez lehet nem a Te sorozatod. :) Viszont akkor gondolom még 9-10est részt nem láttad. Majd utája írj. ;)

Amúgy szerintem évadtról évadra jobb, lesz, és (számomra) Doktorról Doktorra is. :)

A kérdésedre meg valaki válaszol, aki jobban el tudja magyarázni mint én. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nocsak Sky! Ez aztán a meglepetés!

 

A szóban forgó részt nagyon régen láttam már, kevésre emlékszem belőle, majd újranézem, de most nem igazán tudok mit mondani neked vele kapcsolatban... talán csak annyit, hogy minden sci-fi film/sorozat csakis a saját maga által létrehozott univerzumon belül értelmezhető és nem a valóságra kivetítve!

 

Egyébként úgy van, ahogy kudar mondja, évadról évadra jobb. Emlékszem talán Obi1 írta még régebben, hogy az első évad hangulata annyira 'ősangol' volt, hogy szinte érezte a fish and chips illatát :P (ebben van is valami). Azt sem fogom soha elfelejteni, amikor kérdőre vontam kudart és Bomarrt, az 1. évad néhány epizódja után, hogy ugyan árulják már el nekem, hogy mi ebben a sorozatban olyan hihetetlenül zseniális... aztán megtudtam, hogy mi is olyan zseniális benne. Mert hogy zseniális az egész, ízig-vérig, az TUTI!

 

Elég sok sorozatot néztem már meg... illetve nézek, de a LOST és a DW zsenialitását eddig egyetlen sorozatnak sem sikerült megközelítenie nálam.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

de az a rész számomra elég értelmezhetetlen, amikor Rose meggátolja az apja halálát. Témáját tekintve ez érdekelt legjobban (időparadoxon problémája), de csak összezavarni sikerült vele. :hmm: Honnan származnak azok a CG-sárkányok, és miként akarták úgy orvosolni a paradoxont, hogy apokalipszist indítottak a Földön? Arra gondoltam, hogy az idővonal kijavítása a céljuk (addig nem nyugszanak, amíg a fater él). De ehhez miért volt szükség az egész felhajtásra? Végül úgy állt tovább a Doktor és Rose, hogy mégis megváltozott a jelen (apróságok tekintetében, de mégis). Így akkor mi értelme is volt az egész megváltozott idővonal körüli cécónak? Belegondolva, apróságok tekintetében, de ezek az ugrálgatások mindig megváltoztatják az idővonalat. Felülíródik a korábbi, vagy új kreálódik? Mindkét verziónak ellent mond, hogy a Doktor nem mehet vissza megakadályozni eseményeket.

 

 

A DW-ben minden esemény két kategóriába sorolható: vannak a fix pontok meg azok amiket meg lehet változtatni. A Doktor alapból látja, hogy melyik esemény hova tartozik igy tudja hogy mi az amibe belenyúlhat és mi az amibe nem. Nem akadályozhatja meg a II. világháború kitörését mondjuk mert annak meg kell történnie, viszont megakadályozhat egy alien inváziót ha az nem számit fix eseménynek. Ebben a részben ugye az volt a probléma, hogy egy fix eseményt bolygattak meg. Ezért jöttek elő a szörnyi-mörnyik amik nem preciziós gyógyitók: nem látnak egy nagy X-et afölött a személy fölött akit ki kell nyirni csak ölnek mert baj van - tudományos párhuzamba lehet ezt esetleg hozni azzal amikor valakit a saját immunrendszere öl meg azzal, hogy nem csak a beteg sejteket, de az egészségeseket is megtámadja (egy PÉLDA erre). Ezért nem szabad soha fix eseményt bolygatni. Mert abból nem az fog következni hogy jönnek a gyógyitó jó fej lények hanem hogy jön a világvége. Néha különböző formában egyébként, mint az majd később kiderül. A végén azért állhattak tovább a Doktorék mert már csak olyan eseményeket bolygattak meg, amiket szabadott, a fix pontot viszont helyrehozták.

 

A cipzáras ET-k kapcsán: szerintem őket még a legmegátalkodottabb DW rajongók is gáznak tartják :D Amikor elkezdenek össze-vissza szellenteni azért én is magamba néztem, hogy "úristen mit nézek" :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen, így már világosabb! ;) Tehát, nem kreálódik folyton új idővonal, mindig felülíródik az eredeti, de a fix pontok sosem változhatnak.

 

Különben végeztem az 1. évaddal, a gázálarcos részek és a finálé tetszettek. :) Az új Doktor furcsa volt a végén, eléggé megszoktam Ecclestont. Annyira mindenképp felkeltette az érdeklődésem, hogy folytassam a 2. évaddal, kíváncsi vagyok, milyen irányba fejlődik a sorozat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van :)

Bár lehet hogy magától értetődő, de ezután a karácsonyi specialt érdemes nézni (Christmas Invasion). Egyrészt az közvetlenül onnan folytatja, ahol a finálé abbamaradt, másrészt meg -szerintem legalább is- egy baromi jó kis epizód amit kár lenne kihagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek az előttem szólóval, remek kis karácsonyi epizód az. A végére az ember egész megszereti az új arcot. :D De előtte vagy utána talán még érdekesség gyanánt meg lehet nézni ezt a rövid kis összekötőt:

http://www.youtube.com/watch?v=jWdclMrPrM4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyébként úgy van, ahogy kudar mondja, évadról évadra jobb. Emlékszem talán Obi1 írta még régebben, hogy az első évad hangulata annyira 'ősangol' volt, hogy szinte érezte a fish and chips illatát :P

 

Nekem lassan már pont ez hiányzik a sorozatból. :/ 1. évad tényleg nagyon angolos volt, nem hiába szerettem bele anno, engem könnyen megtudnak fogni az angol sorozatok. :D Mostani Doki már kacsingat amcsi felé, ezért kicsit húzom a szám de még mindig zseniális :) Fingós E.T-k meg nagy karakterek, pont ettől angol a sorozat. :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.