Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Doctor 7x7 - hét szavakat nem találok erre a részre, egyszerűen csodaszép volt.

 

Volt az előző rész, amit mondtak páran hogy ilyen az igazi DW, de akkor ez meg a másik oldala. Egyszerűen csodaszép volt, mint egy mese, tele érzelemmel, csodás zenével, látvánnyal és még több érzelemmel.

 

Megismerük Clara múltjának egy részét, és ismét kiderült, hogy a Doki mennyire szereti a gyerekeket.

És hát Akhaten. Mintha csak a Star Warsba csöppentünk volna. Ennyi lényt még tényleg nem láttunk. A doki tényleg sokszor ígérte már ezt és mesélt az ilyen helyekről az utitársaknak, de ezt még már mi is láthattuk.

Merry nagyon aranyos volt, ahogy Clara és minden mozzana is az. Együtt pedig iszonyú aranyosak voltak.

Az összegyűlt idegen, a ceremónia, az éneklés szintén mind megható volt.

Aztán egy kis akció. Ahogy a Doki nekiment a három őrnek, nagyon ott volt. Mi mindenre nem jó egy csavarhúzó, még jó hogy nem adta oda a siklóért, amiről szintén a SW jutott az eszembe. :)

És hát az isten a végén, ahogy a Doki szembenézett vele. Rettenetesen eltalált szöveg, az összes fájdalom benne volt amit a doki csak átélt, és Matt úgy adta elő, hogy azért izzadt lett kicsit a szemem. Remélem nem csak én leszek ezzel így. :)

Clara rejtélyére pedig egyre jobban kíváncsi vagyok, de az biztos, hogy már most az egyik,ha nem a legjobb utitársa a doktornak. Olyan kémia van köztük amit még nagyon láttam. Talán egyedül Rose és Ten között, de persze mindegyik más kicsit. :)

 

Itt pedig a köv rész bemutatója, és nem az amelyik a letöltött végén van:

http://www.youtube.com/watch?v=c6ooJYrhrsA

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor 7x7 - hét szavakat nem találok erre a részre, egyszerűen csodaszép volt.

 

Ahogy a Doki nekiment a három őrnek, nagyon ott volt. Mi mindenre nem jó egy csavarhúzó, még jó hogy nem adta oda a siklóért, amiről szintén a SW jutott az eszembe. :)

 

 

 

 

 

Engem az a jelenet kicsit erre emlékeztetett:

harry-vs-voldemort-578382bf6.jpg

Volt itt aztán Harry Potter feeling is :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dalek azért írd már le hogy hogy tetszett? :D Csak azért kérdezem mert a visszajelzéseket olvasva vagy a legrosszabb résznek mondják, gondolom akik érzelmileg egy tégla szintjén állnak, másik pedig az egekbe magasztalják. :D Te hova tartozol? :D

 

Lok: én is meglepődtem, mert eddig csak Davost láttam, de már ott van Brutus is. :D Érdekes lesz, de jó lesz a harcosokat újra látni. És ahogy nézem lesz ott más is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dalek azért írd már le hogy hogy tetszett? :D Csak azért kérdezem mert a visszajelzéseket olvasva vagy a legrosszabb résznek mondják, gondolom akik érzelmileg egy tégla szintjén állnak, másik pedig az egekbe magasztalják. :D Te hova tartozol? :D

 

Rendben. :) Hát én azok közé tartozom, akiknek tetszett.

 

És akkor máris itt van az én kritikám:

 

 

Ez volt az a tipikus rész, amikor a Doktor elviszi újdonsült útitársát egy minél nagyobb és szebb idegen világba, hogy lenyűgözze. Ez szokott ugye általában következni, miután a Földön belefut egy potenciális útitársba és megmentik a planétát. Nekem a Doktor és Clara mostani utazása kicsit visszaidézte még az 1. évad elejét Rose-zal, amikor a Kilences elviszi az űrállomásra, ami hemzseg az idegenektől. Eléggé néztem, mikor Clara nem tudta hova menjenek először. :o Aztán jött a válasz, hogy valami "awesome" helyre. Nők... :roll: Bírom, hogy mindig mennyire valósak a főhősök a DW-ban. Sosem tökéletesek. :) Bár Clara nekem eddig Martha Jones után tűnik a legnormálisabb útitársnak. Nagyon illik a Doktorhoz. Szerintem már túlzottan is. :D Mint azt már korábban is említettétek, nagyon jól működik a kémia közte és a Doktorunk között. Szerintem még jobban illik hozzá, mint Amy.

A rész eleje egy "love story"-val indult, amit a Doktor az első sorból nézhetett. Az álcázás nagymestere... akarom mondani doktora, az valaki más... :) Aztán jött Clara és az első út. Iszonyúan tetszett a bolygó! Egyszerűen hemzsegett az idegen létformáktól! Emelem fezem Mr. Moffat előtt! :) Jó volt az a kis utalás is arra, hogy a Doktor korábban már járt ott az unokájával. Ismét egy piros pont Moffatnak! Az a sok idegen lény meg a bolygó nekem végig a klasszikus DW-t idézte. Nagyon nosztalgikus és egyben modern feeling is volt. A kislány nagyon aranyos volt és amikor a bolygó népe énekelt gyakorlatilag mintha egy űroperát néztem volna. Briliáns!

Nekem a kedvenc idegenjeim ebben a sztoriban azok voltak, akikkel a Doktor szembeszállt a csavarhúzójával. Kicsit volt olyan Darth Vader beütésük. :) Maga a párbaj meg már mondtam, hogy mire emlékeztetett. A végén meg mikor a Doktor szembenéz az istennel valami hihetetlen érzelem dúsra sikeredett. Ismét csak lehetett látni Matt játékában, hogy a Doktor mennyire öreg már. A sok fájdalmat és a veszteséget. Ezúttal Matt előtt emelem fezemet. :)

Tehát ez a rész nekem mindenképp egy 8/10. Csakúgy, mint az előző. Egyénként a következő rész trailere már nagyon jól néz ki. Igazi filmes hatás. :rock:

 

 

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW- Rings of Akhaten

Összességében nekem is nagyon tetszett az új rész, az alábbiakban csak a kedvenc momentumaimat emelem ki.

 

"Már jártam itt az unokámmal!- Utalás Susanre! Végre! A Russel érában, valahogy úgy éreztem, mintha teljesen ignorálva lenne Susan léte, mert indokoltnak tűnő helyeken (pl: The Doctor's Daughter c. epizód) meg se említették. Egyébként én nagyon örülnék, ha Susant viszontlátnánk valamikor, elvégre az őt alakító hölgy, Carole Ann Ford még él és virul. Sőt, akár regenerálódhatna is, és újra utazhatna a Doktorral egy ideig. Kicsit elkalandoztam :D .

Akhaten, talán a piramis, meg az űrmoped miatt nekem kissé a Tom Baker-érát juttatta eszembe. A kislány nagyon aranyos volt, és Clara vele való interakciója során az új útitárs még szerethetőbbé vált. Akhaten lakói (a vigilek kivételével) nekem annyira nem jöttek be, a Russel-éra olcsó gumiszörnyeit juttatták eszembe, de ezt leszámítva minden klappolt :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legutóbbi rész legütősebb momentuma:

Apropó egy újabb utalás a klasszikus sorozatra: "I walked in universes, where the laws of phyics were devised by the mind of a madman."

Ez konkrétan megtörtént az 5. Doktor első kalandjáról szóló Castrovalva c. részben. A Mester az elméjével formálta Castrovalván a fizika törvényeit, így pl: az E.C. Escher képeihez hasonló "lehetetlen" lépcsőházak alakultak ki.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7*07 - Könnyen lehet, hogy egy tégla érzelmi szintjén állok, de Neil Cross a vadiúj DW iró debütálása nálam sajna nem klappolt. Voltak szép momentumai, de összességében nem igazán tetszett.

 

 

Kifejezetten szeretem, ha a DW érzelmes, de itt hatásvadász módon volt az: a végén egyszerűen nem értem mi szükség van arra a levélre azon kivül, hogy még drámaibb, még érzelmesebb legyen. Csak nálam az ilyen kierőszakolt érzelmességnél sokkal hatásosabb például az a jelenet, ami a Doctor és Amy között játszódik le a Beast Below végén: az a Gotcha meg az ölelés nálam több érzelmi töltetet hordozott, mint bármi ebben az epizódban.

De nem ez volt az egyetlen bajom: a szörnyes utcajelenet sem volt az igazi. A lények túl műanyagok, a Doktor mindenkivel marhul. Nem lehet komolyan venni az egészet pedig szerettem volna. A felbukkanó ellenségek is lógnak a levegőben: egy bolygónak kellett egy üvegbe zárt múmia ébresztő órának? Miért is? Persze sokszor van olyan a Doctor Who-ban hogy nincs magyarázat pár részletre, mert az univerzum olyan bonyolult és összetett hogy nem lehet mindent pár mondatban összefoglalni. De ezt a húzást ezúttal inkább csak szimplán írói fantáziátlanságnak éreztem.

 

Ami jó volt: a Doktor beszéde a végén rendben van. Volt néhány lélegzetelállító CGI jelenet: például mikor az elején először feltűnik a piramis. Meg az elején még sikerült elhitetniük, hogy a Vigil-től tartani kell. Jó volt Clara múltja is az elején, meg hogy nem engedi be a TARDIS (gondolom majd ha feloldodik a karakter rejtélye egyértelmű lesz hogy miért). És úgy nagyjából ennyi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:

 

Mit akartál komolyan venni egy ilyen könnyed és vicces jeleneten mint a bazáros rész? SZerintem pont ez volt a lényege, hogy kis mókás lények, vicces kinézet, nekem full SW bár jelenet ugrott be, és akiket viszont komolyan kellett venni, Vigil, ők úgy is néztek ki. Remélem rájuk már nem mondjátok hogy mennyire műanyag. És azt meg már megszokhattuk hogy gyorsan le lehet győzni egy ellenséget akárhogy néz ki, pl Power of Three. :): A többihez nem tudok mit hozzá tenni, mert vagy tetszett vagy nem az érzelmi töltet. :) Nekem nem tűnt szájbarágósnak, mert annyira jól meg volt írva a szöveg. Talán azért volt benne a levél a végén, hogy még jobban megismerjük Clarát és az érzéseit, történetét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar

 

A bazáros jeleneten én speciel el akartam ámulni. Pont ahogy elámultam azon is ahogy a piramis előbukkan az aszteroida mögött. Az univerzum nem csak vicces, de néha csodálatos és egy piac tele idegen lénnyel kifejezetten olyan amin akár ámuldozni is lehetne... de helyette inkább lapos viccelődés lett a vége. Ha már viccelődés egyébként akkor legalább lehetett volna tényleg vicces, de az hogy a Doktor meg a Clara ugatva/morogva beszélnek egy eladóval, meg a szembejövő lénnyel lepacsizik a Doktor... hát nem estem le a székről a nevetéstől.

 

A Vigilt emlitettem is a pozitivumok között: rajtuk egyértelműen látszott, hogy ők fontos szörnyek tehát tényleg jól meg voltak csinálva.

 

A szörny legyőzése: nincs bajom azzal ha hamar meghal az ellen. Igazából itt épp hogy túl hosszúnak éreztem a "végső csatát". Sokkal jobban működött volna nálam ha kihagyják a leveles trükköt és egyszerüen feldobja a talpát attól hogy a Doktor odaadja az emlékeit (amik aztán a lény megmurdálása után visszatérnek). A levél szerintem fölösleges és hatásvadász volt ráadásul teljesen értelmezhetetlen is: még mindig nem értem hogy miért az győzte le.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes epizód volt. Első nézésre, bevallom, nekem sem tetszett igazán. Kicsit én is féltéglának éreztem magam, mert bár sokszor nagyon jó volt a rész hangulata, párszor viszont komolyan kizökkentett.

 

 

Az egyik első ilyen a piac volt. Az idegenekkel viszonylag rendben vagyok, viszont a Doktor pacsizását és ugatását feleslegesen soknak érzem. Én is az ámulatot vártam ettől a részlettől, és az első pacsizásig ez rendben is volt.

A történet számomra kicsit a Végtelen történetet idézi, bár nem igazán tudnék konkrét, erre utaló elemeket sorolni; ez inkább csak összbenyomás. A dalok nagyon tetszenek. A kislány első éneke volt az epizód egyik első olyan pontja, ahol igazán le lettem nyűgözve (előtte volt még a csukott szemmel kisétálás, meg a leveleket fújó szél képe). A végső éneke pedig még jobb lett.

A forgatókönyv pár elemét elég furcsának találtam, például ahogy halad a cselekmény, szép lassan mindenki eltakarodik a piramisból: az éneklő pap teleportál, a(z egyébként nagyon hangulatos és ijesztő) Vigilek dehoppanálnak, a múmiavámpír üvölt egyet, aztán összecsuklik, hogy végre felébredjen egy bolygónyi arc. Mintha ezek mind csak azért lettek volna, hogy egy kicsit elhúzzák, csavarják a cselekményt, és kitöltsék a 42 perces játékidőt. Második nézésre kevésbé zavart, mint elsőre, de azért nem ezt tartom a legeredetibb megoldásnak. Ahogy a bolygónyi parazitát sem: a Tizediknek már két hasonlóval is volt dolga, a 42-ben és a The Satan Pitben. (Utóbbiban még a kameraállás és a monológ helyszíne is igen durván hasonlított.) És szerintem mindkét korábbi rész megoldása a maga módján picit jobban sikerült. Itt egészen kiváló volt a Doktor monológja, de utána a levél behozását megint inkább forgatókönyvi fogásnak éreztem. Egyszerűbb lett volna, ha tényleg csak a Doktor emlékeitől telítődik túl, besokall, összeomlik, és visszaadja az egészet a Doktornak. Ez jobban erősítené a First Question fontosságát, amire talán az évadnyitó óta nem volt utalás. Így Clara csak azért ment volna vissza, hogy elhozza/kimentse a Doktort. A parazita az eltűnése után pedig hagyhatott volna egy sima, tiszta, sárga napot, hogy azért valami fűtse is (és egyben tartsa) azt a szerencsétlen Hét Világot. :)

Ja, a grimaszolását kimondottan problémásnak éreztem, képes volt megbillenteni azt a hangulatot, amit Merry dala és a Doktor beszéde együtt ragyogóan felépített.

Clarával pedig valami nagyon nem stimmel. A TARDIS nem engedi be (kulcsot se kapott még a Doktortól), sőt, még a fordítómátrix sem működik nála. Talán ki van borulva, hogy amióta ott a csaj, a Doktor nem hívja őt szexinek. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vikings E01*05

 

Nem csoda, hogy a History csatorna berendelte a 2. évadot, mivel mindenki elégedett lehet. A készítők is, és a nézők is. Részről részre izgalmasabb. A kis viking közösség élete fenekestül felfordul, igazi drámák úsznak a felszínre, a karakterek mélységet kapnak, a hősiesség, önfeláldozás és egyéb szép erények teret nyernek.

Eddig nem panaszkodhatom, egy igényes jól kivitelezett sorozat. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Got 3/2: remek rész volt, jobban sikerült, mint az előző. Mi lesz itt még a végén?

Csak a könyvet olvasóknak, mert egy pár rész múlva bekövetkező eseményre utal:

 

Elnézést, de nem tudom megállni szó nélkül, hogy Shae Tyriont ugratta Sansával kapcsolatban :hehe:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejött. Mondjuk nem semmi, hogy már két rész kell mire minden szál sorra tud kerülni. De örülök, hogy nem dobálták ki a karaktereket. Ha jól számoltam most csak ebben a részben hat fontosabb új mellékszerelő lett bevezetve, de nagyon jók voltak.

főleg a Tyrell nagymama

A kritikák szerint pedig a következő résztől már nagyon pörögnek az események. A hármast egyébként a showrunnerek (David Benioff és D. B. Weiss) fogják rendezni. Az első ilyen munkájuk lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Got 3*2

Nekem is tetszett ez a rész :)

 

Töviskirálynő szenzációs, és Margaery Tyrell is élvezettel hülyíti Joffrey királyt. :P

Kicsit hamar behozták Sanyit a képbe, ez meglepett. Thoros of Myr színre lépése kiváló, a színész jó választás volt. Arya milyen kis harciasan próbált vele szembe szállni :P

Theon szenvedéseit kemény lesz nézni a továbbiakban.

KÖNYVSPOILER

A szadista és ördögien gonosz Bolton fattyú ott sepregetett előtte, és elkezdi játszani saját kis perverz dolgait, hogy aztán... megszülessen Bűzös.. :para:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kritikák szerint pedig a következő résztől már nagyon pörögnek az események. A hármast egyébként a showrunnerek (David Benioff és D. B. Weiss) fogják rendezni. Az első ilyen munkájuk lesz.

Köszi az infót, igazán kíváncsi vagyok már a következő részre.

Csak nekem tűnt úgy, hogy jóval többet haladtunk a harmadik könyvből, mint ami elvárható annak tudatában, hogy a könyv második fele a következő évadra marad? Mondjuk ez nem volna csoda, elvégre most indulnak be úgy az események, amelyek már sokkal inkább képernyőre valók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleolvastam következő részes spoilerekbe: én azon lepődtem meg, hogy már a negyedik részben hol fog tartani a sztori.

Könyvspoiler

 

A négyes rész végén ugyanis látni fogjuk a Dracarys jelenetet, vagyis Dany már az évad közepe elött szert tesz a seregére, Jaime-nek meg már a következő részben le fogják vágni a kezét

 

Apropó: kijött egy 9 perces videó az évad első felében bemutatkozó új Trónok karakterekről. Van pár jelenet benne a következő részekből is (Tullyk!), ugyhogy némi minimális spoilert is tartalmaz

http://www.youtube.com/watch?v=FlmTBjE2kgg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az új Trónok... ez már nem volt olyan sótlan, mint az első rész.

 

Sok dolog még nem tiszta nekem. Én még a könyveket nem olvastam, úgyhogy néhány jelenetnél csak pislogtam, hogy most akkor ezek kik, meg mit akarnak. Az új karakterek közül a vénasszony tetszett talán a legjobban, az ő jeleneteikben volt a legjobb a színészi játék ebben a részben, de a többi szál is érdekesen alakul. A Tyrell csajra nagyon kíváncsi vagyok, hogy miként viszik tovább a karakterét. Jaime Lannister megint feltűnt, ennek örültem, szinte már el is felejtettem, hogy ő is a képben van. Az egyik legérdekesebb szál szerintem még mindig az északi, de Branékre is kíváncsi vagyok... jó lesz ez, várom a folytatást. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde

 

A vallatós rész egyelőre direkt úgy van megcsinálva hogy ne értsd. Theon is ugye kérdezi, hogy kik vallatják, de nem kap választ, a feltett kérdésekre mond mindenfélét - az igazat meg azt is amit hasból kitalál csak hogy a kedvükre tegyen - , de semmit nem oszt nem szoroz a végeredményen. Majd ki fog derülni, hogy mi folyik itt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde

 

A vallatós rész egyelőre direkt úgy van megcsinálva hogy ne értsd. Theon is ugye kérdezi, hogy kik vallatják, de nem kap választ, a feltett kérdésekre mond mindenfélét - az igazat meg azt is amit hasból kitalál csak hogy a kedvükre tegyen - , de semmit nem oszt nem szoroz a végeredményen. Majd ki fog derülni, hogy mi folyik itt.

 

 

Aha, köszi. :) Igazából azt se tudtam, hogy kerültek oda, először azon gondolkoztam, hogy én felejtettem e el valamit az előző évadból, de akkor úgy néz ki mégse...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannibált valaki nézi rajtam kívül?

 

Jó lett az első rész, Mads Mikkelsen valóban kitűnő választás volt Lecter szerepére, már így az elején is volt pár nagyon elcsípett pillanata. Ha így folytatják, akkor egy igazán méltó sorozatot kaphatunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.