Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

HIMYM

 

Na, ha minden igaz megvan a Mother!!! Nem azért mondom, de én ennél azért jobbat vártam... csúnyának nem mondanám, de nem szimpatikus (a hangja is elég furcsa).

Na kíváncsi leszek, hamarosan majd ledarálom az évadot.

 

Viszont ez a Trónok nekem egyre uncsibb. Ebben évadban kb semmi nem történt még, az is nagyon lassan. Talán egy vagy két jelenet, szál ami érdekes és izgalmas (volt), a többit kapkodják, vagy csak simán hót unalmas. A 4. rész nagy része tetszett, de most az 5. megint elég semmilyen volt. Viszont Ygrette--et jó volt látni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem szenzációs a Trónok. Nálam messze ez a kedvenc évad. Ha "nincs akció" = "nem történik semmivel" akkor ja, de egyébként meg az általam valaha látott legjobb TV sorozatban levezetett karakterfejlődést sikerült bemutatniuk ebben az évadban, plusz általába véve is baromi jók a párbeszédek, és kinézetre meg egyértelműen ver minden mást a témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy a kedves CBS már reggel lelőtte a poént azzal, hogy kirakta a HIMYM facebook oldalára az anya képét :angry:

 

Amúgy szerintem nem rossz nő, csak maradjon becsukva a szája :D

 

Én nem láttam előre, csak most mikor megnéztem a szezon finálét. Egyáltalán nem ilyet képzeltem Ted-nek, mint ez a csaj... ettől még nem rossz nő. Egyébként most, hogy jobban utánanéztem szerepelt az egyik kedvenc sorozatom a The Sopranos 3 részében is (megmondom őszintén én már egyáltalán nem emlékeztem rá).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J.J. Abrams és a Fringe alkotóinak új sci-fi krimi sorozata. A közeli jövőben játszódik kb 35 évvel később. Androidok, high-tech bűnözők és futurisztikus kütyük dobják fel a hangulatot. A főszereplő zsaru (Karl Urban) meg egy színes bőrű androiddal akciózik és próbálja kibogozni a szálakat.

Eddig jó! Nézős lesz.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WCdHiZsSPjg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem szenzációs a Trónok. Nálam messze ez a kedvenc évad. Ha "nincs akció" = "nem történik semmivel" akkor ja, de egyébként meg az általam valaha látott legjobb TV sorozatban levezetett karakterfejlődést sikerült bemutatniuk ebben az évadban, plusz általába véve is baromi jók a párbeszédek, és kinézetre meg egyértelműen ver minden mást a témában.

Én imádtam az első évadot, még talán a 2.at is, pedig azok sem aztán a akcióról voltak híresek. Akkor se történt sok minden, de legalább változatos volt, itt viszont úgy érzem hogy ez alatt az 5 rész alatt kb egy helyben áll az egész, és vannak jó párbeszédek, és karakterfejlődés is, de nem történik semmi. Még a poénokból is erősen visszavettek így hogy Tyrion alig szerepel. Egyedül a Jamie és a Danny szál ami jelenleg ér számomra valamit.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádtam az első évadot, még talán a 2.at is, pedig azok sem aztán a akcióról voltak híresek. Akkor se történt sok minden, de legalább változatos volt, itt viszont úgy érzem hogy ez alatt az 5 rész alatt kb egy helyben áll az egész, és vannak jó párbeszédek, és karakterfejlődés is, de nem történik semmi. Még a poénokból is erősen visszavettek így hogy Tyrion alig szerepel. Egyedül a Jamie és a Danny szál ami jelenleg ér számomra valamit.

Nem lehet hogy bele aludtál kicsit? :D Ebben az öt részben máris volt egy rész ami egy kisebb évadzáróval ért fel: a négyesben két olyan szálon is "game-changer" jelenetek voltak, amikkel a második évadban gyakorlatilag semmi nem történt. Az "egy helyben álló szálakon" meg gyakorlatilag teljesen átrendeződtek az erőviszonyok és az egyik legmasszivabb szál most vált igazán érdekessé

Királyvárra gondolok ahol ahelyett hogy csak a Lannisterek néznék a köldöküket meg Joffrey szadizná aki az útjába kerül, két nagy családnak a Tyrelleknek meg a Lannistereknek kell valahogy megférniük. Apropó: szerintem minden jelenet amiben Tyrell nagymama feltünik az öt csillagos :D Margaery dettó :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet hogy bele aludtál kicsit? :D

Hát de sajna lehet. :D

De abban amúgy igazad van, hogy

 

Tyrell nagyi szuper jó. Kb átvette Tyrion szerepét. :D És az is igaz, hogy változnak a dolgozok, de már anny szálon fut a sztori, hogy úgy tűnik mintha mégsem. Évadnyitó óta Havasék mennek a fal felé, Robék zúgóban vannak, Dannyiék még mindig nagyon mennek, ahogy Kis Stark gyerek álmát is sokszor látjuk, és persze tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű mert történnek dolgok, de még nem érzem, hogy bármi is kimozdítaná a dolgokat a helyükről. De mondom vannak nagyon élvezetes szálak, amikre szinte éhezek, annyira jók, de a többi számomra most csak úgy lóg a levegőben.

 

Ettől függetlenül még így is minden rész 2x megnézek, mert szeretem a sorozat így is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem ijesztgetni akarlak, de a következő két rész ami elötted áll az pont lassabb lesz a korábbiaknál :D Annak kapcsán meg én értek egyet hogy a szálak száma kétségtelenül iszonyú sokká vált. Nem véletlen hogy Martin úgy gondolta a sztori irásakor, hogy ez a sorozat megfilmesithetetlen, hisz ennyi felé egy néző elvileg nem tud figyelni. Kicsit olyan ez a széria mint a dongó, ami elvileg nem szabadna repüljön, de mégis repül. Az hogy ennyire népszerű ez a sorozat és nem valami réteg-kedvenc az fura, de nekem tetszik hogy megtartották ilyennek. Bár néha arra gondolok hogy ez egy nagy 10 órás daraként müködne igazán, hisz a felépitése is olyan mintha egy évad egy óriási mozifilm lenne. Csak nincs annyi türelmem, hogy összevárjam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár néha arra gondolok hogy ez egy nagy 10 órás daraként müködne igazán, hisz a felépitése is olyan mintha egy évad egy óriási mozifilm lenne. Csak nincs annyi türelmem, hogy összevárjam :)

Frenkie nagyon fog örülni, mikor egyszer véget ér a sorozat, és az egész 8-9-10 évadot egyben ledarálhatja. :D Na az egy igazi csata lesz! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J.J. Abrams és a Fringe alkotóinak új sci-fi krimi sorozata.

Okénak tűnik, csak ne felejts el szólni, ha indul, mert könnyen kimehet a fejemből addig :P

 

Bár néha arra gondolok hogy ez egy nagy 10 órás daraként müködne igazán, hisz a felépitése is olyan mintha egy évad egy óriási mozifilm lenne. Csak nincs annyi türelmem, hogy összevárjam :)

Ez már nekem is eszembe jutott. Rengeteg a szál, egy-egy szálra részenként kb. egyszer kerül sor, vagy annyiszor sem, ezért úgy tűnik, hogy piszok lassan halad előre. Ez a sok szál számlájára írható, de ezen a téren nincs mit tenni.

Kudar, szerintem ezért érzed úgy, hogy nem történik semmi, majd nézd meg egyben az évadot a nyáron, és meglátod, milyen remek darab :) Néha alig várom, hogy képernyőn lássam megtörténni az eseményeket, amelyeket a könyvből kb. ismerek.

Egyébként nekem is a mostani évad eddig a kedvencem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Kudar, szerintem ezért érzed úgy, hogy nem történik semmi, majd nézd meg egyben az évadot a nyáron, és meglátod, milyen remek darab :) Néha alig várom, hogy képernyőn lássam megtörténni az eseményeket, amelyeket a könyvből kb. ismerek.

Egyébként nekem is a mostani évad eddig a kedvencem :)

Persze, nyilván. De nekem akkor is az első évad marad az igazi, főleg ha ez az évad így halad tovább. De meg fogom nézni egyben is mert azért szeretem a sorozatot, ahogy jövő héten Doctor Who 7. évad maratont tartok majd! :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno az első évad Trónok jókora csalódás volt. Elég szimpla jó-gonosz család viszály, egy elég kiszámitható nyomozás és néhol kiütköző olcsó költségvetés (nálam ennél a sorozatnál egyedül ebben az évadban volt hogy unatkoztam föleg középtájon). Én akkor nagyon nem értettem mi ez a hype körülötte. Most már nagyon szeretem de csak azért mert látom hogy ez inkább csak alapoz a későbbi -szerintem- sokkal jobb évadokhoz. Az alapozás viszont remek az első évadban: jó látni, hogy az elsőre teljesen lényegtelennek tűnő párbeszédek, vagy épp a felejthetőnek tünő mellékszereplők hogy válnak fontossá. Vannak olyan utalások amik csak most a harmadik évadban érnek be/válnak lényegessé. Ezért jó ezt a sorozatot újranézni néha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 5/24

Any*tok!!

 

Dzséjt, bejött a tipped a lánykérést illetően, de az én megérzésem is, hogy Beckett menne DC-be. Most várhatunk jó pár hónapot, mire kiderül, mit álmodtak meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 7. rész (basszus már nemsokára vége ennek az évadnak is)

 

 

 

Az északi szálban ez a love story nekem már egy kicsit sok. Egyáltalán nem vagyok az ilyen elemek ellen, de ebben a helyzetben már-már erőltetettnek éreztem ilyen mennyiségben. Még mindig a fővárosban játszódó jelenetekben a legjobb a színészi játék és a dialógusok is itt a legkiforrottabbak. Tyrion "testőre" is nagy igazságot mond, de a kedvenc jelenetem az egész epizódban az ez után következő volt. Remek felvétel volt az egész tróntermi rész, de ahogy Tywin Lannister Joffrey felé tornyosul és valamelyest helyreteszi, az nagyon el volt találva. A Khaleesi meg egyre magabiztosabb, kicsit mintha már kezdene elszállni magától, de még így is a Targaryenek mellé állnék, ha választanom kéne a dinasztiák közül. Az a fordulat a vörös papnő, meg a kovács fiú jelenetében megmondom őszintén engem eléggé meglepett, mindenesetre ez egy nagy plusz töltést ad ehhez a szálhoz... egyre jobban érdekel. Theon története kezd egy ilyen kínzásos szado-mazo filmre hasonlítani, bár valószínűleg van valamilyen ok-okozati viszony ebben a konfliktusban. Tudom azt annak idején már Virág elvtárs is megmondta A Tanú című filmben, hogy "Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának! Nincs erre nekünk szükségünk!", de azért én ennél a résznél megfigyeltem még valamit. A barna hajú lánynak fazonra volt borotválva a fanszőrzete... ez nekem a Trónok Harcában valahogy olyan furcsának tűnik. :D

Végül pedig Jaime. Lassan ott tartok, hogy ő lesz a kedvenc karakterem, pedig az első évadban kifejezetten ellenszenves volt. Az ő karakterének íve igazán figyelemreméltó, fejlődése részről részre tapasztalható ebben az évadban. A zárójelenet egy kicsit hatásvadászra sikeredett, de rossznak semmiképp sem mondanám. Nekem nagyon tetszik ez az évad, kár hogy hamarosan vége lesz...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem szenzációs a Trónok. Nálam messze ez a kedvenc évad. Ha "nincs akció" = "nem történik semmivel" akkor ja, de egyébként meg az általam valaha látott legjobb TV sorozatban levezetett karakterfejlődést sikerült bemutatniuk ebben az évadban, plusz általába véve is baromi jók a párbeszédek, és kinézetre meg egyértelműen ver minden mást a témában.

Ez a Trónok harca eposz engem is teljesen levett a lábamról, nem tudom másként mondani. Igaz, nem nagyon megy az egyes részekről írni, mert mindig el vagyok csúszva egy héttel, és utána már valahogy nem érzem aktuálisnak, de csak a legjobbakat tudom róla mondani bárkinek, aki kérdezi.

A könyvek egyszerűen letehetetlenek a 3. kötettől kezdve (csak azt terveztem újraolvasni, de már megint a 4. kötet közepénél tartok :hehe:, annyira jó az egész hangulata, a remek párbeszédekről nem is beszélve), és a sorozat hozza szinte ugyanezt a szintet. És még azt sem mondhatni, hogy nincsenek benne meglepetések, hiszen vár pár dolog, amiben eltértek a könyvtől, egyszerűsítettek, és ezek mindegyike nagyon jól sikerült eddig. Az a bizonyos karakterfejlődés pedig példa nélküli, igaz, ez már a könyvből is látszott, de sikerült megtalálni hozzá a megfelelő színészt. :)

 

Nekem is muszáj lesz egyben majd megnézni majd nyáron az egész évadot. Tuti, hogy úgy lesz az igazi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy azt gondoltam, hogy megnézted, ezért mertem ennyit beírni spoiler nélkül :oops: Bár ebből annyi minden nem derült ki :)

Semmin gond nincs ezzel a beírással, és legalább sejtem, mire készüljek (amúgy már máshol is olvastam hasonló reakciókat, szóval nem készülök semmi jóra).

Meg akartam nézni, csak elfelejtettem, hogy már van új rész, itt melóban meg nem tudom leszedni. Majd délután megsasolom otthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 5/24

Any*tok!!

 

Dzséjt, bejött a tipped a lánykérést illetően, de az én megérzésem is, hogy Beckett menne DC-be. Most várhatunk jó pár hónapot, mire kiderül, mit álmodtak meg.

 

Ó hogy az a mennydörgős sistergős édes anyátokat!

 

Nem erre számítottam, egy laza szakításra. Úgy is nézett ki, koppant ám az állam a gyűrű láttán. :)

Hát igen, mindkettőnk tippje bejött. Na de most aztán merre. Kate jól megkapta mindkét dolgot, amit akart. Most aztán tényleg választhat két lehetséges jövő között.

De szerintem igent mond. Innen visszafordulni nem igazán lehet, ha most nemet mond, és az írók nem akarják kizsigerelni Castle karakterét, akkor be is fejezhetik a sorozatot. Mert ha Ricket Kate kikosarazza, az író úr lelép. Még lehet lesz egy "nem tudom, ezt át kell gondolnom" rész, de igent fog mondani. Meg abban a részben majd Kate arra is rájön, miért is nagyobb dolog az NYPD-nél dolgozni, mint a FBI-nál, vagy hová a fenébe akar menni (ez kicsit homályos nekem, mert az előző részben még az államügyészi nyomozó hivatalt mondogatták, itt meg már az FBI helyettes igazgatója volt a főgóré).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supnat 8x23 - vége a 8. évadnak.

Hát igen, végre megint magára talált a sorozat. Sajna a 6-7. számomra rettentő gyenge volt, és féltem az évadnyitónál hogy ez az év is ilyen lesz, felejtős. de aztán történt valami,kicsit változtattak a koncepción, új dolgokat hoztak be, és egy csapás ismét hozni tudták a korai évadok minőségét, izgalmát. Kellett már ez a vérfrissítés, pedig egyszerű ötlet volt, de mégis bejött.

Tetszettek a próbák, cass, benny, minden kb ebben az évben, de legjobban hogy behozták a templomosokat, és a bunker, és a varázslatokat stb. és a finálé...wow, nem hittem volna hogy ez lesz. azt hittem crowleys rész lesz inkább a cliffhanger, hogy csinálnak vele valamit, na de ez...hát mi lesz itt ha nincsenek angyalok. és a pokol még mindig nyitva van...de rem azért crowley nem ússza meg ennyivel, de azért bakker mennyire jól játszott Mark. simán sajnáltam szegényt, és reméltem hogy nem hal meg. :D hát még nem. :)

 

szóval végre megint várom a folytatást, mert ezzel a véggel, hát kíváncsi vagyok mit kezdenek, de nem lesz szép az tuti. :D Mindig benne lesz a TOP sorozataim között, de így, hogy újra fellendült, már teljesen bebiztosította a helyét. :)

544x363xsupernatural-tandem_544x363.jpg.pagespeed.ic.vJ4uDOpYkt.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Karrde azért írhatnátok pár szót a Castle évadról spoilermentesen. Hamarosan lehet elkezdeném, csak kéne a motiváció hozzá. :D Bár az előző évadzáró miatt lehet nem is kell. :D

 

Dalek: spoilereket írtál vagy csak találgatást? vagy esetleg már a rész kritikáját? csak mert lehet hogy tényleg kiküldték már pár embernek, és akkor lehet valahol már fent van a rész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huha, az egész évadról? Mivel is kezdődött? :hmm: Dzséjt sokkal alkalmasabb író, de pár szóban annyit, hogy több remek részt láthattunk, mint az előző évadban, időnként nagyon izgalmasakat, időnként viccesebbeket, de azért volt néhány felejtős epizód is. Egyszer-kétszer más karakterek is középpontban kerültek, pl. Ryan vagy Alexis. Összességében egy nagyon picit hullámzó, de jó évad volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Karrde azért írhatnátok pár szót a Castle évadról spoilermentesen. Hamarosan lehet elkezdeném, csak kéne a motiváció hozzá. :D Bár az előző évadzáró miatt lehet nem is kell. :D

Végre haladtak valamerre a dolgok, nem ,úgy mint eddig. Szerintem ez elég motivációt jelent. :D Bár nekem még van hátra vagy 4-5 rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.