Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Semmi gond. Szívesen belekezdenék a TOSba csak félek, hogy mai szemmel élvezhető lesz-e első Star Trek sorozatélményként. Szinkronosan vagy feliratosan érdemes amúgy a sorozatokat nézni?

Ha a felújított változatot nézed (bár lehet az eredetit már be sem lehet szerezni), akkor azért nem nagy gáz. És ha rá tudsz hangolódni arra, amit Ody írt, a trióra és a humorukra, akkor azért a legtöbb sztori élvezhető. De persze keményen felül kell kerekedni a színészi játékon, és az olyan dolgokon, amik ma már nevetségesnek hatnak.

Nyugodtan lehet szinkronosan nézni őket, a TOS-TNG-DS9-VOY-ENT (1. évad) vonal végig egységes, egy stúdió csinálta, ugyanazok fordították. Sok dolog kapott jó magyar nevet (warp -> szubtér, EMH -> OSH, stb). Az Enterprise 2-3-4. évada sajnos új stúdióhoz került, azon ez meg is látszik, az egységesség kikopott (még ha a hangok meg is maradtak).

A mozifilmeket viszont nem ajánlanám magyarul. Baromira nem egységes és egyik-másik bár régi, de nagyon gagyi.

 

Szerk.: De ha nagyon nem bírod - megeshet, én sem bírnám már megnézni, pedig ezen nőttem föl -, akkor összeállíthatok egy listát, hogy mely részeket érdemes ismerni a későbbi események teljes megértéséhez,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki mindegyikbe belekóstolna: Enterprise.

Lehet, hogy ezzel én is próbát teszek, ha a többi nem ismerete nem túl nagy hátrány. Nem biztos, hogy ennyi sorozattal most bíbelődnék (sajnos elég helyem sincs most erre a gépen), de azért néhány érdekelne. Akár másik szériából is összeválogatva. Meglátjuk, hogy Donát később igényli-e a felajánlott listát, mert akkor esetleg én is csatlakozok hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde itt a válasz a River-es kérdésünkre. Már megtörtént az eset, amiről beszéltünk, de csak a 6. évad DVD extrái között volt egy jelenet.

Sajna magát az egész jelentet nem találom, de ennek a videónak az eleje meg a vége az:

 

Szóval a Doki már elbúcsúzott, vagyis elvitte az említett helyre. :(

http://www.youtube.com/watch?v=M6dN95D0e6s

 

Meg kell keresnem az egész jelenetet!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) Ezt az extrát részben ismerem, de a Doctor idővonalának tekintetében a fene tudja, hova kellene berakni. Nekem valahogy nem stimm az, hogy a 6. és 7. évad közé. Egyáltalán ezt az extrát tekinthetjük az epizódokkal egyenértékűnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) Ezt az extrát részben ismerem, de a Doctor idővonalának tekintetében a fene tudja, hova kellene berakni. Nekem valahogy nem stimm az, hogy a 6. és 7. évad közé. Egyáltalán ezt az extrát tekinthetjük az epizódokkal egyenértékűnek?

 

Moffat írta, és hát attól még később találkozhatott vele...szóval szerintem igen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7x13

 

 

OMG! :o

Az első percben majdnem könnyekben törtem ki, hogy újra láthattam a régi Doktorokat, főleg, hogy William Hartnellnek még szöveget is adtak, és gyakorlatilag "feltámasztották" a 3 halott Doktort. Ekkora "nerdgasm"-ot még nem éltem át. A sztori nagyon tetszett, végig feszült hangulattal, és végre magyarázatot kaptunk Clara titkára. A vége pedig... Úristen hogy várom már az 50. évfordulós részt!

Egyébként szerintem nem véletlenül lett megemlítve a Valeyard...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ezzel én is próbát teszek, ha a többi nem ismerete nem túl nagy hátrány. Nem biztos, hogy ennyi sorozattal most bíbelődnék (sajnos elég helyem sincs most erre a gépen), de azért néhány érdekelne. Akár másik szériából is összeválogatva. Meglátjuk, hogy Donát később igényli-e a felajánlott listát, mert akkor esetleg én is csatlakozok hozzá.

Az Enterprise-zal nyugodtan próbálkozhatsz, hiszen mindkét univerzumnak az előzménye (az eredetinek 95%-ban, az Abramsverse-nek 100%-ban). Így legfeljebb azt nem tudod, minek mi lesz a későbbi foganatja az eredeti idővonalon.

Akár a többi szériára is tudok ilyen "érdemes megnézni" listát, kivéve a DS9-ra. Egyrészt, mert az tényleg baromi jó, másrészt, ott tényleg minden epizód számít, ha mást nem, a karakterek életének alakulásában. Mondjuk az Enterprise is zaccos ilyen téren, mert mint írtam, ott a 3-4. évad nagyon összefonódott. De azt tényleg érdemes megnézni. Annyira nem Star Trek, hogy a Star Trek cím rajta sincs az első két évadon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) Ezt az extrát részben ismerem, de a Doctor idővonalának tekintetében a fene tudja, hova kellene berakni. Nekem valahogy nem stimm az, hogy a 6. és 7. évad közé. Egyáltalán ezt az extrát tekinthetjük az epizódokkal egyenértékűnek?

Évadzárós spoilerekkel

 

Konkrétan a teljes kisfilmből nem derül ki, hogy a 11-es Doktor épp hol tart az idővonalán amikor elviszi Rivert az utolsó randira. Az hogy Moffat ezt beleirta egy ilyen kis részbe szerintem jelzés arra hogy konkrétan ezzel már a sorozat keretein belül nem fog foglalkozni és örülnék ha nem tenné mert most teljes kerek egész lett River története. Sokkal többet rombolna most már egy újabb felbukkanás mint amennyit hozzáadna. Szerintem.

Az évadzáró cime kapcsán: én már azon lepődtem volna meg ha elhangzik a Doktor neve :D Szerintem Moffat korábbi részei alapján egyértelmű volt hogy erre nem fog sor kerülni (nem csak a rész cimek alapján, de például ott van a Pandorica rejtély: egy részen keresztül azt várjuk hogy micsoda rémség van benne erre kiderül hogy a Doktor börtöne lesz :))

 

Döbbenet egyébként Moffat mennyire elemében van... szerintem már a Bells of Saint John is az egyik legjobb rész volt ever, és ez most megint óriásit szólt. Az 50-es évfordulóra meg több pénzük lesz, kicsit több játékidő, meg

ott lesz Tennant

... azt hiszem az év legjobban várt filmje cimet nálam meg is kapta beelőzve az új Trektől, Hobbiton át mindenkit :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha rá tudsz hangolódni arra, amit Ody írt, a trióra és a humorukra, akkor azért a legtöbb sztori élvezhető.

Jók a sztorik! Van egy kellemes feelingje. Ha az embernek nem a szemkápráztató effektek a fontosak, akkor élvezni fogja. A színészi játék pedig remek ezekben az évadokban. Nimoy olyan zseniálisan hozza az érzelemmentes karakterét, hogy azóta se tudta megközelíteni senki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Enterprise-zal nyugodtan próbálkozhatsz, hiszen mindkét univerzumnak az előzménye (az eredetinek 95%-ban, az Abramsverse-nek 100%-ban).

Köszi az ismertetőt, ha belevágok, majd írok róla :)

 

Évadzárós spoilerekkel

 

Rivert illetően egyetértek, lentebb reggel is írtam, hogy nem számíthatunk rá, mert befejezett a története. Csak lehet, hogy nem volt teljesen egyértelmű.

A legjobban várt filmmel kapcsolatban pedig szintén :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, hogy az ENT kivételével az összes sorozatot érdemes szinkronnal nézni. Egyébként a felújított TOS elég tűrhető, és vannak mai szemmel is nagyon élvezetes epizódok. Legfőbb erőssége a szereplők, a TNG-hez képest mindenképp érdekesek a karakterek (szerintem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megnéztem a pilotot. Adok neki esélyt. :) Azt megmondjátok, hogy a TOS pilotja és az első rész hogyan kapcsolódnak egymáshoz? Mert

 

 

a pilotban még Chris a kapitány, most meg elkezdtem nézni az első részt, és egy csomóan lecserélődtek. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TOS-nak két pilotja van, a The Cage-t '64-ben csinálták meg, de az NBC meglátva az epizódot inkább hanyagolta a Star Treket. Ezután csinálták meg '66-ban a Where No Man Has Gone Before, ami szintén pilot, még ebben sincs benne McCoy, Chekov (bár ő eleve a második évadban csatlakozik csak), Sulu még nem kormányos, hanem az asztronómia vezetője, és még az egyenruhák is mások. A The Cage-t csak 1988-ban mutatták be, viszont Roddenberry-ék készítettek egy speciális duplarészt, a The Menagerie I-II-t, amiben voltaképpen újra meg lehet nézni a The Cage-t, és abban vannak a kapcsolódási pontok is. Persze nem valami sok, itt még két epizód között nem igazán vannak összefüggések. Néha még önmagukkal is képesek ellentmondani (pl. Kirk a sorozat elején még megemlíti, hogy kapnak fizetést, később meg már egyáltalán nincs pénz a Föderációban).

Talán az évszámokat érdemes ismerni viszonyítási alapként:

- 2245: Elkészül a Constitution osztályú NCC-1701 USS Enterprise, kapitánynak Robert Aprilt nevezik ki. Pár évvel később leváltja Christopher Pike kapitány.

- 2254: a 1x00 The Cage cselekménye.

- 2265: James T. Kirk az Enterprise kapitánya lesz, a 1x01 Where No Man Has Gone Before cselekménye, az Enterprise elindul öt éves küldetésére.

- 2266-2267: az első évad cselekménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor neked az a változat van meg, amit Riddick is mondott, a sorozat eredeti sorrendje. Tulajdonképpen lényegtelen, az elején okozhat némi kavarodást csak (talán az első öt résznél), hogy néha változnak a szereplők. Akkor nálad az eredeti első rész (a második pilot) az 1x03 lesz (Where No Man Ha Gone Before).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyhogy most 2 hétig nincs Trónok Harca? Vagy csak én néztem el?

Szünet csak a jövő héten lesz, mivel akkor lesz a Memorial Day, aminél az amerikaiak húznak piknikezni TV-zés helyett és minden müsor nézettsége meredeken esik. Ezért a kilences rész két hét múlva jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húú, ez elég kaotikus.

Jah, úgy tűnik. Annyira, hogy már most elkezdem kimásolgatni a hozzászólásokat egy doksiba, mert nem tudom majd hosszabb távon fejben tartani, és ha majd kell, a fórumból ki nem vadászom még egyszer :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, akkor, két megtekintés és némi ülepedés után: Doctor Who 7x13

 

Sikerült felülmúlni az előző évad zárását, már amennyire utolsó résznek tekinthető ez, mert szerintem az 50. évfordulós epizódot is nyugodtan vehetjük majd eme évadhoz. Legalábbis innen most úgy gondolom. Akárhogy is, bitang jó rész volt, pedig elsőre húztam a számat.

Nem tetszett, hogy Clara "mindig ott volt mindenhol, mindent neki köszönhet a Doktor". Olyan érzést keltett bennem, mint Mells, Brian Williams és Willfred Mott, akik "mindig ott voltak", csak éppen, amikor látnunk kellett volna őket (pl.: esküvő), akkor éppen nem voltak ott. Vagyis kicsit nyuszi a kalapból, nem érzem az előre kigondolt koncepciót (amúgy így érzek kicsit River Songgal kapcsolatban is). Nincs olyan, mint Riverrel kapcsolatban, amikor évadokkal korábban megalapoznak bizonyos momentumokat (oké, most mondtam ellent önmagamnak :D).

Aztán második nézésnél csak leesett az antigravitáció nélkül maradt TARDIS, és ráébredtem: "te hülye, hát a Doktor idővonalát írják felül!" Ehhez tökéletesen elég annyi előkészítés, amennyit az évad szolgált, azaz Oswin Oswald és Clara Oswin Oswald jelenléte. Mindez megfejelve azzal, hogy a Great Intelligens maga a Silence (és elbukott, amikor a 11. elbukott -> már ha a mostani Doktor a 11. és a GI a Silence... ez még érdekes kérdés, de ezt majd lejjebb), aki csak azután jött létre, hogy nekitámadt a Doktornak, miközben mindenhol ott van és már amúgy is rég meghalt a jövőben, tipikus Moffatos megkavarás. :)

De ami a részben nagyon tetszett, az Smith játéka. Már a Doktor belépője állati, ahogy Jenny éppen meghal, River (a halott River, csakhogy semmi se legyen egyszerű) felébreszti a társaságot, közben meg a Doktor szembekötősdit játszik a régen lelépett gyerekekkel. :lol: Olyan abszurd, hogy nem lehet nem szeretni. :clap: És ezután az éles váltás, a Doktor sír. :o Hogy miért, azt nehéz lenne kitalálni. River miatt? A tény miatt, hogy hiába dolgozott, mégsem tudja elkerülni a végzetét? Hogy a barátai sorsa miatta alakult ilyen rosszul? Hogy hiába futott, mégis szembe kell néznie önmagával? Szó szerint önmagával, önnön valódi halandóságával, a ténnyel, hogy még egy Idő Lord is csak becsapni tudja a halált, lefutni nem.

De aztán indul is a kaland, vidáman, legalábbis, míg a TARDIS közbe nem szól. Ilyet sem sűrűn látni. Aztán már a komorság az úr, de sebaj, mert Smith viszi a hátán az epizódot. A megnőtt TARDIS előtt, a haldoklása közben, a Rivertől való búcsúzása alatt, és végül, amikor szembe kerül az esküszegővel. Na itt jött a sokkoló pillantás. A Doktor neve, a választott neve, ahogy a cím is szól, ezután szinte üvölt az ember fejében: DOCTOR WHO? :shocked: Moffat jött, gonosz kacajt hallatott és úgy megcsavarta a dolgot, hogy az ember már nem is kíváncsi a Doktor valódi nevére, csak a Doktorra, az ismeretlen Doktorra, aki nem is Doktor. De akkor Doktor kicsoda?

És ez aztán érdekes kérdéseket vet föl. Mert ezek szerint létezett még egy Doktor, valahol a 8. és 9. között? Vagy ez már korábbi Doktor, esetleg a legelső? Mert elviekben a korábbi Doktorok, mármint az újraindítás előttiek is menekültek, nem? Hiszen okkal fújta meg a TARDIS-t. Talán ez a Doktor szolgáltatta az okot, és csak azután vette föl a Doktor nevet? Vagy a Doktor nevet valami más okból vette föl, és eme inkarnációja szegte meg az esküt. Az elhangzottak erre engednek következtetni.

És nem-e ez a Doktor a Silence? A Csend? Mert a Csendről egyvalamit tudunk: képes vezetni a TARDIS-t, és erre a GI nem lehetett képes. Mi van, ha a Doktor mag a Silence, egy múltbeli reinkarnációja? Egek, ezt végiggondolni is fejfájásos. Akárhogy is, nagy meglepetések lesznek még itt, úgy érzem.

Na és akkor még nem is szóltam a különböző Doktorokról. Vicces volt látni őket, jó értelemben. Persze a trükk kicsit sántított, főleg a legelején (azért nem hiszem, hogy a több millió éves civilizációval büszkélkedő Idő Lordok fekete fehér monitorokat használnának), ahol Gallofray tűéles volt, de az 1. Doktor jelenete már szemcsés, a hangja dobozos. Persze érthető, és működött is, nagyon tetszett. Ahogy a többi Doki jelenése is, de feltűnt valami fura: sehol sem láttuk a 10-et. Hallani hallottuk, de látni nem láttuk. Ez vajon jelent valamit?

Meg még egy apró momentum nem tetszett. Az, hogy kiírták a végére, hogy John Hurt as Doctor... Kicsit szájbarágós, meg nagyon kilép az epizódból. Enélkül is elég jól beleverték az emberbe, hogy azon a helyen csak a Doktor van jelen, a párbeszéde Clara és a Doki között, valamint a Doki és a Doki között is elég erőteljesen jelzi ezt. Ezután még kiírni olyan, mint ha komplett idiótának néznék a nézőt, azt meg aztán végképp nem értem, minek kellett a színész nevét is beírni. Ez aztán már totál kilép a sorozat keretei közül. Felesleges és megtöri a legvégét az epizódnak. Ostoba húzás volt!

 

Kicsit az évadról is, de csak tömören, de a múltkori spontán összefoglalómhoz képest részletesebben. Szóval...

Kiváló epizódok (DW mércével is):

Asylum of the Daleks

The Angels Take Manhattan

The Snowmem

The Rings of Akhaten

Journey to the Centre of the TARDIS

The Name of the Doctor

 

Jó epizódok (DW mércével átlagosak):

A Town Called Mercy

The Bells of Saint John

 

Közepesek (DW mércével egyszer meg lehet nézni):

Dinosaurs on a Spaceship

The Power of Three

Cold War

Hide

 

Kár volt erőltetni (DW mércével aztán pláne kár volt erőltetni):

The Doctor, the Widow and the Wardrobe

The Crimson Horror

 

Ezt hogyan képzelték? (DW mércével sz*r, annyira, hogy alul múlt mindent, amit eddig az újra indított szériában ezzel a szóval jellemeztem)

Nightmare in Silver

 

Szóval az évaddal összességében végül elégedett lettem, túlnyomó részben remek epizódokat kaptunk, és végül teljesítette az elvárásaimat. Jöhet az 50 évforduló megünneplése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek TOS

 

 

Eddig 7 részt láttam, teljesen nézhető, bár helyenként az effektek persze viccesek. Ami elgondolkodtatott, hogy nem is erre a sorozatra használtad az erkölcsös-moralizálóst, holott ez is ilyennek tűnik eddig. Kíváncsi leszek, milyen lesz majd, az amelyikre ezt a jelzőt használtad. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, akkor, két megtekintés és némi ülepedés után: Doctor Who 7x13

Szép hosszú, olyan igazi Dzséjt-féle leírás volt :D

Közben még én is agyaltam egy kicsit

 

A mai agyalásom (és egy délutáni telefonos kolléganővel történő csevej után, ami csak azért érdekes, mert ahogy dumáltunk a fináléról, ötletem támadt) meglepődnék, ha az új nemdoctor a 8. és 9. közé esne, esetleg az Időháború okán. Tekintve, hogy bár nem veri nagydobra, de azért annyira nem titkos, hogy elintézte Időlordékat, akik, mint kiderült, már nem voltak éppen hófehérek. Vagy nem tudom. Lehet, hogy nemdoctor miatt/elől fut, de már régebben fut valaki/valami elől. Dorium is megmondta, hogy futott előle egész életében, sőt a Beast Below-ban is ott az a remek párbeszéd a végén Amyvel, szerintem ebben a részben több van, mint ami elsőnek kitűnik belőle, bár ez már korábban is megfordult a fejemben (na meg persze az új nevet választok magamnak duma, ha kiégetem a lény agyát, stb.... szerintem ez eléggé jelzésértékű abból a régebbi epizódból). Vagyis ha így van, ennek a nemdoctornak régebbinek kell lennie, nem a 9-es előttinek. Aztán lehet, hogy h*lyeségeket írogatok itt össze, de jár az agyam rajta egyfolytában.

Egyébként nekem is feltűnt 10-es hiánya, de csak a második megnézésnél.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.